Walka o zdrowe i piękne włosy część VII - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-03, 18:24   #301
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Składniki:
2 łyżki skrzypu polnego
3 szklanki wody

Przygotowanie:

Skrzyp zalać wodą i doprowadzić do wrzenia. Gotować 5 minut na małym ogniu, potem odcedzić. Po ostygnięciu wypłukać nią włosy zaraz po umyciu.

czyli jak zerwę świeży skrzyp z pola mam go pokroić na kawałki, i łyżką odmierzyć?
kurcze to strasznie mało 2 łyżki tylko

ale dziękuję bardzo!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:32   #302
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ocet jablkowy podobno luski swietnie domyka, czyli wygladza... tylko teraz nie wiem, czy sie go daje lyzke na litr wody czy pol filizanki na pol litra wody do tego mozna troche miodu dodac... obie wersje sa z wizazu... a jeszcze gdzies kiedys wyczytalam 1:1 z woda. ale to chyba juz nie jako plukanka
W dużym skrócie: 1 łyżka octu na 1 litr wody
Patrz również na odpowiedź Heroldin
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:34   #303
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Friese - zwiększ ilość skrzypu i zwiększ ilość wody.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 18:42   #304
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Kurcze... apropo tego puchu jeszcze ;/ wyglądają jakbym je przeproteinowała, wiecie o co chodzi a nie używałam ani grama protein, do tego są do przesady miękkie, wiecie co z tym fantem zrobić?
A nie jest to kwestia pogody (ja jak jest taka wilgoć zawsze mam puszaka, mniejszego czy większego, ale jednak)? Z tego, co pamiętam, to z humektantami lepiej uważać przy bardzo wilgotnej i bardzo suchej pogodzie
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 19:42   #305
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

musze chyba nastepnym razem u fryzjera dac sobie obciac jakies 10 cm wlosow... mam do polowy lopatek teraz, po scieciu mialabym jakos tak srednio do ramion ogolnie wlosy mam blyszczace, ale koncowki jakos tak nie chca zablysnac tak mocno jak wlosy blizej glowy. zniszczone mimo wszystko sa... zamiast czekac na zauwazalna poprawe, to sie cholerstwa pozbede i efekt bedzie od razu
wrazenia po oleju kokosowym: mieszanka kokos+troche miodu zmyla sie bez problemu. mam kokos nierafinowany, taki z grudkami, pieknie pachnie. po zmyciu plukalam octem.
octu dalam w rezultacie "na oko" zapach mieszanki byl, powiedzmy, wyczuwalny ale na wlosach praktycznie tego teraz nie czuc.
efekt: wlosy sa okej, obawialam sie resztek oleju albo smrodku octowego, a tu nic z tych rzeczy. co do innych efektow, to trzeba poczekac

bede kontynuowala kokos na dlugosci wlosa, a na skalp, jak skoncze waxa, zrobie sobie wcierke z odpowiednich olejow (m.in. lopian) i ekstraktow (np. pokrzywa, brzoza, arnika, ...???). jak i co z czym dokladnie - jeszcze nie wiem. kombinuje i juz mam problemy typu: lepiej wziac olej z lopianu czy ekstrakt z lopianu? echh... jak juz zaczne mieszac i cos mi z tego wyjdzie, dam wam znac

tutaj jest sporo przepisow: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 20:11   #306
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

weegirl widziałam na twoim blogu recenzję maski Bioetika.Czy mogłabyś porównać jej działanie do maski Vatika z fioletową zakrętką,którą to używam od niedawna tak jak olejek Heenara i jestem zachwycona ich działaniem.
Maska niesamowicie zmiękcza i nawilża moje sztywne włosy,nawet na drugi dzień po myciu są miękkie,czego nie zdziałał u mnie jeszcze żaden kosmetyk.
Z góry dzięki
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 20:19   #307
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
weegirl widziałam na twoim blogu recenzję maski Bioetika.Czy mogłabyś porównać jej działanie do maski Vatika z fioletową zakrętką,którą to używam od niedawna tak jak olejek Heenara i jestem zachwycona ich działaniem.
Maska niesamowicie zmiękcza i nawilża moje sztywne włosy,nawet na drugi dzień po myciu są miękkie,czego nie zdziałał u mnie jeszcze żaden kosmetyk.
Z góry dzięki
Hmm... wg mnie maska Bioetiki jeszcze bardziej nawilża włosy, niż maska Vatiki, dlatego wystarczy stosować ją raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. U niektórych może obciążyć włosy, ale z drugiej strony, świetnie nawilża skórę głowy. Ja mnie hit, jesli chodzi oo nawilżanie. Włosy są po niej dużo bardziej śliskie i mięsiste, chociaż po Vatice też pod tym względem efekt był bardzo dobry. Ma delikatny, owocowy zapach. Ja lubię i tę fioletową Vatikę, i Bioetikę
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 20:25   #308
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hmm... wg mnie maska Bioetiki jeszcze bardziej nawilża włosy, niż maska Vatiki, dlatego wystarczy stosować ją raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. U niektórych może obciążyć włosy, ale z drugiej strony, świetnie nawilża skórę głowy. Ja mnie hit, jesli chodzi oo nawilżanie. Włosy są po niej dużo bardziej śliskie i mięsiste, chociaż po Vatice też pod tym względem efekt był bardzo dobry. Ma delikatny, owocowy zapach. Ja lubię i tę fioletową Vatikę, i Bioetikę

dziękuję ślicznie,teraz na pewno ją kupię
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 20:46   #309
Kileczka
Zadomowienie
 
Avatar Kileczka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachód : )
Wiadomości: 1 127
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

weegirl na Twoim blogu w poście Nowa ulubiona bluza masz bardzo ładną fryzurę. Jak ją uzyskałaś? Masz takie falowane włosy czy może coś z nimi robiłaś? Twoje włosy mają idealną długość. I w ogóle są śliczne i idealne Zazdroszczę. Kiedy ja się takich doczekam. I bardzo fajny i przydatny blog
__________________
Dbam o włosy od września 2010.
cel-35-37-39-41-43-45-47-49-51-60cm- na początek.
Od lutego 2011r. wracam do naturalnego koloru włosów. Odrost-13cm
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

________________
"Świat cierpi na brak mężczyzn, szczególnie tych, którzy są cokolwiek warci."
Kileczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 21:08   #310
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Kileczka Pokaż wiadomość
weegirl na Twoim blogu w poście Nowa ulubiona bluza masz bardzo ładną fryzurę. Jak ją uzyskałaś? Masz takie falowane włosy czy może coś z nimi robiłaś? Twoje włosy mają idealną długość. I w ogóle są śliczne i idealne Zazdroszczę. Kiedy ja się takich doczekam. I bardzo fajny i przydatny blog
One wcale nie są idealne Do dzisiaj odczuwają kąpiel rozjaśniającą i będę je musiała długo podcinać, by pozbyć się tego, co ucierpiało najbardziej. Jak je wysuszę za pomocą suszarki to mam puszaka a jak były zupełnie zdrowe, to zachowywały gładkość. A fale na zdjęciu to moje naturalne, nic z nimi nie robiłam. Ich minusem jest to, że się szybciej przetłuszczają, niż wyprostowane. Ja to sobie tłumaczę tak, że więcej sebum się gromadzi u nasady, nie rozprowadza się po włosie. Niektórzy uzyskują podobne przez luźny warkocz lub koczek
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 21:14   #311
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
aa, w tym sensie... troche zal dziewczyny - znam ten bol: walka z przesuszem, odwodnieniem przy mocnym przetluszczaniu. na skorze glowy mam z reszta to samo


i to sie zrobilo od aloesu? cholercia... dobrze, ze ja sie aloesem nie bawilam! jeszcze nie jestem za bardzo w temacie, ale spuszone wlosy sie robia, jak luski wlosow sie pootwieraja podczas jakiejs kuracji na przyklad i potem nie zostana zamkniete... moze aloes ma takie wlasciwosci? ocet jablkowy podobno luski swietnie domyka, czyli wygladza... tylko teraz nie wiem, czy sie go daje lyzke na litr wody czy pol filizanki na pol litra wody do tego mozna troche miodu dodac... obie wersje sa z wizazu... a jeszcze gdzies kiedys wyczytalam 1:1 z woda. ale to chyba juz nie jako plukanka

ja siedze teraz z mieszanka na glowie: na skalp dalam wax, na dlugosci olej kokosowy z miodem (olejku cytrynowego jednak nie mialam...) i troche tego waxa oczywiscie sie tez tam "rozprzestrzenilo" zobaczymy, co z tego wyniknie... czy po zmyciu tego moge tez przeplukac wlosy ta mieszanina octowa? czy wowczas to juz niepotrzebne? niedziela jest jedynym dniem w tygodniu, kiedy moge sie w cos takiego bawic...
Chodzilo mi o to, ze tamtego dnia byla duza wilgotnosc powietrza, a ze aloes jest pgumektantem to go podejzewalam. Sam w sobie zly nie jest, wrecz przeciwnie tyle zme trzeba uwazac zeby w dniu ktorym chcemy go uzyc niebylo za wilgotno ani za sucho na dworze
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 21:26   #312
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
dziękuję ślicznie,teraz na pewno ją kupię
i ja i ja też na pewno ją kupię dziękuję za porównanie i zestawienie z maską Bioetika
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 21:37   #313
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość


i ja i ja też na pewno ją kupię dziękuję za porównanie i zestawienie z maską Bioetika
szukam masek i odżywek bez silikonów,zgodnych z CG,choc nie mam kręconych włosów te kosmetyki służą mi najbardziej
maska Bioetika jest zgodna z CG i do tego jak napisała weegirl super nawilża,dlatego muszę ją mieć
szkoda że tylko na Allegro dostępna
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 21:59   #314
shopoholic
Rozeznanie
 
Avatar shopoholic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 576
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
szukam masek i odżywek bez silikonów,zgodnych z CG,choc nie mam kręconych włosów te kosmetyki służą mi najbardziej
maska Bioetika jest zgodna z CG i do tego jak napisała weegirl super nawilża,dlatego muszę ją mieć
szkoda że tylko na Allegro dostępna
Moglby ktos przepisac sklad? ;>
shopoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 22:31   #315
Kileczka
Zadomowienie
 
Avatar Kileczka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachód : )
Wiadomości: 1 127
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
One wcale nie są idealne Do dzisiaj odczuwają kąpiel rozjaśniającą i będę je musiała długo podcinać, by pozbyć się tego, co ucierpiało najbardziej. Jak je wysuszę za pomocą suszarki to mam puszaka a jak były zupełnie zdrowe, to zachowywały gładkość. A fale na zdjęciu to moje naturalne, nic z nimi nie robiłam. Ich minusem jest to, że się szybciej przetłuszczają, niż wyprostowane. Ja to sobie tłumaczę tak, że więcej sebum się gromadzi u nasady, nie rozprowadza się po włosie. Niektórzy uzyskują podobne przez luźny warkocz lub koczek
Skoro tak to współczuję. Mam nadzieję, że szybko uda im się otrząsnąć i będą idealnie A na zdjęciach po prostu wyglądają idealnie. Bardzo podobają mi się takie fale, ale na razie mam za krótkie włosy żeby z warkocza ładne mi wyszły A na niektórych zdjęciach masz proste włosy, czy są one wyprostowane prostownicą?
__________________
Dbam o włosy od września 2010.
cel-35-37-39-41-43-45-47-49-51-60cm- na początek.
Od lutego 2011r. wracam do naturalnego koloru włosów. Odrost-13cm
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

________________
"Świat cierpi na brak mężczyzn, szczególnie tych, którzy są cokolwiek warci."
Kileczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 23:12   #316
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Kileczka Pokaż wiadomość
Skoro tak to współczuję. Mam nadzieję, że szybko uda im się otrząsnąć i będą idealnie A na zdjęciach po prostu wyglądają idealnie. Bardzo podobają mi się takie fale, ale na razie mam za krótkie włosy żeby z warkocza ładne mi wyszły A na niektórych zdjęciach masz proste włosy, czy są one wyprostowane prostownicą?
Wysuszone suszarką. Jak jest chłodno to suszę włosy, bo miewam problemy z zatokami. A jak już suszę, muszę trochę wyprostować na szczotce, bo inaczej mam puszaka Suszarka to zło... ale czasami zło konieczne
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 23:15   #317
dilula
Rozeznanie
 
Avatar dilula
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 839
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez shopoholic Pokaż wiadomość
Moglby ktos przepisac sklad? ;>
Bioetika:
Aqua, Propylene Glycol, Mirystyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Aloe Barbadenis, Coconut Oil, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Wzięłam go z bloga Weegirl Mnie też ta maska zaintrygowała ze względu na właściwości nawilżające. Patrzę, a tu prościutki skład z wieloma nawilżaczami, aloesem i olejem kokosowym. To się u mnie sprawdza najlepiej!
__________________
Bloguję
dilula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 08:16   #318
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
szukam masek i odżywek bez silikonów,zgodnych z CG,choc nie mam kręconych włosów te kosmetyki służą mi najbardziej
maska Bioetika jest zgodna z CG i do tego jak napisała weegirl super nawilża,dlatego muszę ją mieć
szkoda że tylko na Allegro dostępna
Nie tylko allegro w Poznaniu w King Cross jest stoisko z ich kosmetykami różne cuda tam mają...miałam kiedyś odżywkę Bioetika i byłam bardzo zadowolona (choć wtedy nie wiedziałam, że mam kręcone włosy)...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 17:02   #319
Kileczka
Zadomowienie
 
Avatar Kileczka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachód : )
Wiadomości: 1 127
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wysuszone suszarką. Jak jest chłodno to suszę włosy, bo miewam problemy z zatokami. A jak już suszę, muszę trochę wyprostować na szczotce, bo inaczej mam puszaka Suszarka to zło... ale czasami zło konieczne
Ja wyrzekłam się wszystkiego całkowicie Nigdy nie suszę, nie prostuję, nie farbuję itd.. Jak raz szłam na urodziny i wyprostowałam włosy to czułam się jakbym popełniła zbrodnię. Trochę przesadzam, ale jakoś tak samo wychodzi. Ale jak trzeba to co zrobić.
__________________
Dbam o włosy od września 2010.
cel-35-37-39-41-43-45-47-49-51-60cm- na początek.
Od lutego 2011r. wracam do naturalnego koloru włosów. Odrost-13cm
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

________________
"Świat cierpi na brak mężczyzn, szczególnie tych, którzy są cokolwiek warci."
Kileczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-04, 17:27   #320
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Kileczka Pokaż wiadomość
Ja wyrzekłam się wszystkiego całkowicie Nigdy nie suszę, nie prostuję, nie farbuję itd.. Jak raz szłam na urodziny i wyprostowałam włosy to czułam się jakbym popełniła zbrodnię. Trochę przesadzam, ale jakoś tak samo wychodzi. Ale jak trzeba to co zrobić.

bardzo dobrze cię rozumiem, jakbym miała wyprostowac też myslałabym ze to zbrodnia
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 17:44   #321
isi rici
Zadomowienie
 
Avatar isi rici
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 1 079
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
bardzo dobrze cię rozumiem, jakbym miała wyprostowac też myslałabym ze to zbrodnia
Yhm...a są takie kobietki co bez prostownicy żyć nie mogą. Moja przyjaciółka ma koleżankę uzależnioną od tego urządzenia do granic możliwości. Codziennie prostuje, podczas dnia z trzy razy jeszcze poprawi. Włosy w tak tragicznym stanie ale ona nie potrafi, nie może żyć bez prostownicy...
Czuje się źle gdy jej włosy nie są wyprostowane...
Niektórzy poprostu nie myślą o swoich włosach, że je katują...
__________________
Zapuszczam włoski:
Cel--->60 cm



isi rici jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 21:46   #322
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
Yhm...a są takie kobietki co bez prostownicy żyć nie mogą. Moja przyjaciółka ma koleżankę uzależnioną od tego urządzenia do granic możliwości. Codziennie prostuje, podczas dnia z trzy razy jeszcze poprawi. Włosy w tak tragicznym stanie ale ona nie potrafi, nie może żyć bez prostownicy...
Czuje się źle gdy jej włosy nie są wyprostowane...
Niektórzy poprostu nie myślą o swoich włosach, że je katują...
Ja uważam ze na prawdę niektórzy od prostownicy sa uzależniani... po prostu nowy rodzaj uzależnienia tak jak np.uzależnienie od solarium...

Choć przyznam się że ja czasem prostuje jakieś pojedyncze kosmyki które mi się jakoś wyginają ale całych włosów raczej mi sie nie zdarza, bo widzę po tych kilku jak to niszczy i wysusza...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2011-07-04 o 21:48
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 23:00   #323
Kileczka
Zadomowienie
 
Avatar Kileczka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: zachód : )
Wiadomości: 1 127
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Oj tak to jest tragedia z tą prostownicą. Ja sama kiedyś prostowałam codziennie, bo inaczej nie wyobrażałam sobie wyjścia z domu. Chwała Bogu, że przejrzałam na oczy. Większość moich znajomych katują w ten sposób włosy , które tragicznie wyglądają. Pewna brunetka ma włosy wycieniowane na całej długości i codziennie je prostuje. Całe włosy ma w porozdwajane i takie białe kropki. Fatalnie to wygląda. A takich w naszym otoczeniu wiele
__________________
Dbam o włosy od września 2010.
cel-35-37-39-41-43-45-47-49-51-60cm- na początek.
Od lutego 2011r. wracam do naturalnego koloru włosów. Odrost-13cm
Kuracja drożdżowa: 14.03. Pasemko kontrolne 28cm.

________________
"Świat cierpi na brak mężczyzn, szczególnie tych, którzy są cokolwiek warci."
Kileczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 06:52   #324
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Hej, juz od jakiegos czasu was podczytuje, teraz sie przylacze do was
Ogolnie pielegnacja wlosow intensywnmie zajmuje sie gdzies od listopada 2010, a efekty juz widac na moich wlosach. Od tamtego czasu, do poczatku maja urosly 10 cm (teraz nie wiem ile, bo nie mierzylam) tak wiec dla mnie baaardzo pozytywnie No i kondycja tez sie poprawila, zwlaszcza na koncach to widac. Chociaz nie sa jeszcze idealne moje koncowki, to daze do idealu

No i moim przeklenstwem sa dwie rzeczy - farbowanie... no po prostu musze farbowac wlosy, bo moj kolor jest okropny :/ Nawet kiedy jako dziecko mialam zdrowe wlosy po pas (heh, mama zawsze przed myciem nakladala mi jajko na wlosy) to i tak kolor byl jakis splowialy i beznadziejny :/ po prostu zle sie z nim czuje i tyle... ale staram sie nie farbowac czesto, bo z rudym ktory teraz mam odrosty nie sa az tak widoczne. No i prostowanie, naturalnie mam falowane/ krecone wlosy... w ktorych wygladam okropnie :P za to w prostych jest mi swietnie i swietnie sie czuje... ale staram sie wlosow nie prostowac, nie prostuje ich codziennie, to na pewno, zdaza sie to moze raz na 2 tygodnie, czesto raz na miesiac. No i tyle w tym temacie :P
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 09:03   #325
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Hej, juz od jakiegos czasu was podczytuje, teraz sie przylacze do was
Ogolnie pielegnacja wlosow intensywnmie zajmuje sie gdzies od listopada 2010, a efekty juz widac na moich wlosach. Od tamtego czasu, do poczatku maja urosly 10 cm (teraz nie wiem ile, bo nie mierzylam) tak wiec dla mnie baaardzo pozytywnie No i kondycja tez sie poprawila, zwlaszcza na koncach to widac. Chociaz nie sa jeszcze idealne moje koncowki, to daze do idealu

No i moim przeklenstwem sa dwie rzeczy - farbowanie... no po prostu musze farbowac wlosy, bo moj kolor jest okropny :/ Nawet kiedy jako dziecko mialam zdrowe wlosy po pas (heh, mama zawsze przed myciem nakladala mi jajko na wlosy) to i tak kolor byl jakis splowialy i beznadziejny :/ po prostu zle sie z nim czuje i tyle... ale staram sie nie farbowac czesto, bo z rudym ktory teraz mam odrosty nie sa az tak widoczne. No i prostowanie, naturalnie mam falowane/ krecone wlosy... w ktorych wygladam okropnie :P za to w prostych jest mi swietnie i swietnie sie czuje... ale staram sie wlosow nie prostowac, nie prostuje ich codziennie, to na pewno, zdaza sie to moze raz na 2 tygodnie, czesto raz na miesiac. No i tyle w tym temacie :P
a jaki masz swój naturalny? tzw mysi?

moze z jakis czas spróbuj henna?
w kazdym razie zasze lepsze włosy zdrowe w naszym własnym kolorze, niż farbowane zniszczone, chociaz czasem można jak najbardziej spotkac kogoś z ładnymi farbowanymi włosami


co do tej prostownicy, to moda na nia chyba nie tak dawno weszła, kiedyś chyba sie tak nie prostowało?
no ale dobrze ze coraz wiecej osób ją rzuca
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 09:20   #326
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a jaki masz swój naturalny? tzw mysi?

moze z jakis czas spróbuj henna?
w kazdym razie zasze lepsze włosy zdrowe w naszym własnym kolorze, niż farbowane zniszczone, chociaz czasem można jak najbardziej spotkac kogoś z ładnymi farbowanymi włosami
A ja polecam farby fryzjerskie bez amoniaku z henną ten porblem ze po pierwsze jest ograniczona ilość kolorów a po drugie jakby się chciało potem przejść spowrotem na farby chemiczne to mogą jakieś cuda wyjść
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
co do tej prostownicy, to moda na nia chyba nie tak dawno weszła, kiedyś chyba sie tak nie prostowało?
no ale dobrze ze coraz wiecej osób ją rzuca
noo ja bym powiedziała że prostownice do nas weszły jakieś 10 lat temu, a taki "bum" na nie się zrobił z 5-7 lat temu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 09:21   #327
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Hej, juz od jakiegos czasu was podczytuje, teraz sie przylacze do was
Ogolnie pielegnacja wlosow intensywnmie zajmuje sie gdzies od listopada 2010, a efekty juz widac na moich wlosach. Od tamtego czasu, do poczatku maja urosly 10 cm (teraz nie wiem ile, bo nie mierzylam) tak wiec dla mnie baaardzo pozytywnie No i kondycja tez sie poprawila, zwlaszcza na koncach to widac. Chociaz nie sa jeszcze idealne moje koncowki, to daze do idealu

No i moim przeklenstwem sa dwie rzeczy - farbowanie... no po prostu musze farbowac wlosy, bo moj kolor jest okropny :/ Nawet kiedy jako dziecko mialam zdrowe wlosy po pas (heh, mama zawsze przed myciem nakladala mi jajko na wlosy) to i tak kolor byl jakis splowialy i beznadziejny :/ po prostu zle sie z nim czuje i tyle... ale staram sie nie farbowac czesto, bo z rudym ktory teraz mam odrosty nie sa az tak widoczne. No i prostowanie, naturalnie mam falowane/ krecone wlosy... w ktorych wygladam okropnie :P za to w prostych jest mi swietnie i swietnie sie czuje... ale staram sie wlosow nie prostowac, nie prostuje ich codziennie, to na pewno, zdaza sie to moze raz na 2 tygodnie, czesto raz na miesiac. No i tyle w tym temacie :P
Super, w ciągu 6 mcy - 10 cm gratulacje
A jak pielęgnujesz włosy?

Ja też muszę farbować, dodaję sobie platynowe (białe) pasemka, bo mój kolor jest dla mnie byle jaki i bez charakteru a gdy pofarbuję czuję się pięknie, kobieco i podobam się sobie - więc wiem o czym piszesz
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 09:32   #328
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A ja polecam farby fryzjerskie bez amoniaku z henną ten porblem ze po pierwsze jest ograniczona ilość kolorów a po drugie jakby się chciało potem przejść spowrotem na farby chemiczne to mogą jakieś cuda wyjść
Cuda nie wyjdą, o ile henna jest bez chemicznych dodatków
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 10:14   #329
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A ja polecam farby fryzjerskie bez amoniaku z henną ten porblem ze po pierwsze jest ograniczona ilość kolorów a po drugie jakby się chciało potem przejść spowrotem na farby chemiczne to mogą jakieś cuda wyjść
Oo ograniczona ilość kolorów? to dotyczy tylko blondów bo tworząc mieszanki henny z różnymi składnikami można dużo wersji kolorystycznych osiągnąć
Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Cuda nie wyjdą, o ile henna jest bez chemicznych dodatków
dokładnie po dokładniejsze informacje zapraszamy do wątku hennowego
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 10:21   #330
isi rici
Zadomowienie
 
Avatar isi rici
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 1 079
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część VII

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Super, w ciągu 6 mcy - 10 cm gratulacje
A jak pielęgnujesz włosy?

Ja też muszę farbować, dodaję sobie platynowe (białe) pasemka, bo mój kolor jest dla mnie byle jaki i bez charakteru a gdy pofarbuję czuję się pięknie, kobieco i podobam się sobie - więc wiem o czym piszesz
Ja też mam farbowane włosy
Co trzy miesiące dorabiam kilka jasnych pasemek na odrostach
Ale dbam o nie więc nie wyglądają tak tragicznie
Moje prawdziwe są zbyt mysie, nie podobają mi się...
__________________
Zapuszczam włoski:
Cel--->60 cm



isi rici jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.