Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-29, 14:58   #1
Killssaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Exclamation

Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki


Mam taki problem mam 14 lat a na moich nogach od 2-3 miesięcy na nogach pokazują mi się pojedyncze popękane naczynka na początku były mniej widoczne teraz coraz ich więcej i są widocznie . Smaruje nogi 2 razy dziennie kremem z wyciągu z kasztanowca venescin ale nic nie pomaga
Naprawdę nie wiem co mam robić idzie lato i zaczyna się sezon na krótkie spodenki co ja mam pokazać ,że mam nogi jak starsza kobieta ?
Znacie jakiś dobry krem na pękające naczynka na nogach? Czy w moim wieku mogę podać się zabiegowi usuwania naczynek ?
Killssaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 15:37   #2
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

pojedyncze naczynka...to jeszcze daleko do nog starszej kobiety

opalisz sie troche i beda niewidoczne. usuwac w tym wieku to ich raczej nie ma sensu

venescin zel t0 raczej na ciezkie nogi i ich puchniecie, ogolnie "w początkowych objawach przewlekłej niewydolności żylnej ", a ty jej nie masz jeszcze na 100%

ewentualnie mozna lykac cos lekkiego ziolowego na naczynia np. lioven active tabs ale ogolnie takie rzeczy powinny byc raczej stosowane u osob doroslych i wydaje mi sie, ze u ciebie jeszcze nie ma sensu

ja mam kilka takich pajaczkow od czasow nastoletnich i duzo wiecej ich sie poki co nie pojawilo
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:51   #3
mineraly
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Pękające naczynka krwionośne to problem wewnątrz organizmu, trzeba je wzmocnić. Są to braki minerałów i witamin. Na początek można spróbować tylko witaminę C - oczywiscie naturalną. Osobiście zażywałam tę z Calivity C1000 lub Okseen z Dr Nony. Ten już zawiera więcej antyoksydantów

Oczywisćie kremami mozna wzmacniać dodatkowo, ale podstawa to dieta i dostarczenie wszystkich składników odżywczych. Jeśli są braki to trzeba uzupełnić suplementami.
mineraly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 19:57   #4
malychomik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Grozi Ci predyspozycja do żylaków. Smaruj nogi wyciągami z kasztanowca np. Ziaji do zmęczonych nóg. Do tego codziennie łykać rutinoscorbin który uszczelnia naczynia krwionośne.
To co mówi koleżanka o opalaniu to bzdura, jeśli możesz to chroń skórę filtrami bo od słońca dopiero wyjdzie Ci tryliard naczynek. Także bardziej postaw na balsamy brązujące.

A no i jeszcze jedno - nie stosuj ujedrniających kremów antycellulitowych i energicznych masaży bo one też powodują pękanie naczynek.

Co do elektrokoagulacji - pamietaj że to bardzo boli, długo zostają siniaki i naczynka się odnawiają. Ze względu na siniaki nie rób tego latem
malychomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 13:07   #5
Killssaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Muszę się zaakceptować ,ale boję się tego ,że latem się opale a jest to nieuniknione bo tak mam ,że szybko łapie mnie słońce i wtedy wyjdzie mi więcej naczynek ;(
Killssaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:02   #6
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Zrob badanie cisnienia krwi. Nie masz tendencji do puchniecia?
Postaraj sie oprócz diety znalesc czas dla siebie i potrzymać nózkiw gorze, krew odpływa. Postaraj sie tez nie spedzać duzo czasu w pozycji siedzacej.
Owszem są predyspozycje ale troszke jesteś jeszcze za młoda.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 13:30   #7
Killssaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Właśnie odpoczywam z nogami uniesionymi do góry ale wydaje mi się ,że pojawiają się nowe żyły i pękające naczynka nie tak bardzo szybko odstępami paru tygodni ale co będzie latem gdy będzie wysoka temperatura mam cały czas siedzieć w domu ..
Killssaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 15:56   #8
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

jesli juz masz pekajace naczynka na nogach, to tak naprawde do zylakow nie jest dluga droga.
Przede wszystkim witaminy, ruch, nie zakladaj noge na noge, nie chodzic w wysokich obcasach, unikaj goracych kapieli.
Rodzice maja zylaki?

Mnie pierwsze piekajace naczynko pojawilo sie okolo 15 roku zycia. Nie przejmowalam sie tym. Po 2 latach mialam juz piekny, widoczny zylak, ktory mam do dzisiaj niestety (musze sie go pozbyc z przyczyn zdrowotnych).

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
pojedyncze naczynka...to jeszcze daleko do nog starszej kobiety

opalisz sie troche i beda niewidoczne. usuwac w tym wieku to ich raczej nie ma sensu
1. nie jest daleko. Wszystko zalezy od organizmu. Innym pozostaja tylko naczynka, a innym chwile pozniej sie robia zylaki.
2. jak pisalam wyzej, unikac goracych kapieli/sauny/solarium/ogolnie wysokiej temp.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:03   #9
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
1. nie jest daleko. Wszystko zalezy od organizmu. Innym pozostaja tylko naczynka, a innym chwile pozniej sie robia zylaki.
2. jak pisalam wyzej, unikac goracych kapieli/sauny/solarium/ogolnie wysokiej temp.
Niestety racja.
Ale zeby Cie pocieszyć to przeciez operacyjnie mozna usunąć. Kolazanka miała straszne zylaki, tez mloda dziewczyna wtedy była, a po 2 ciazach to juz masakra. Poddała sie zabiegowi.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:10   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Wiem. Ale jednej mojej cioci zylaki wrocily a drugiej do dzisiaj po 3 latach operacji strasznie boli noga.
Ale jestem swiadoma, ze musze cos z tym zrobic, bo to moze zagrazac zyciu.

Jesli ktos ma male naczynka to warto isc na skleroterapie. To pozwoli usunac naczynko, zanim powstanie zylak, bo duzy zylak juz sie usuwa tylko operacyjnie.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-05-04 o 20:11
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:49   #11
Killssaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Rodzice nie ,mama ma trochę popękanych naczynek ale babcia ma żylaki ;/ widocznie przeszło na mnie ;D
Killssaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 09:59   #12
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Cytat:
Napisane przez Killssaba Pokaż wiadomość
Rodzice nie ,mama ma trochę popękanych naczynek ale babcia ma żylaki ;/ widocznie przeszło na mnie ;D
Pilnuj się, żeby nie zakładać nogi na nogę ani nie siadać tak, żeby ograniczać dopływ krwi.

Odkąd pamiętam siedzę z poplątanymi nogami i nabawiłam się czegoś na kształt żylaków (dwóch niewielkich, ale są :/ ) w wieku 18 lat.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 22:15   #13
Shirah
Przyczajenie
 
Avatar Shirah
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
GG do Shirah Send a message via Skype™ to Shirah
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Ja także zauważyłam ten problem, a mam dopiero siedemnastkę na karku, chociaż z tego co wiem, to bardzo powszechne, nawet w tak młodym wieku (niejedna koleżanka mi się skarżyła)
Z tego co wiem, nie musi (choć może) być to od razu prosta droga do żylaków, może to po prostu oznaki skóry z tendencją do pękania naczynek krwionośnych.
Jeśli często puchną Ci nogi, to zaleciłabym spacerki, wcześniej już wspomniane nie krzyżowanie nóżek, jedz także dużo buraczków, szpinaku i w ogóle produkty zawierające żelazo, bo bardzo dobrze wpływa na hemoglobinę, morfologię (żelazo niesie tlen).
Pocieszę Cię, że dzisiejszy tryb życia zmusza głównie do siedzenia, więc pękające naczyńka są już w sumie chorobą cywilizacyjną, a nie tylko dziedziczną, i nie tylko ty się z nimi borykasz
__________________
Moda nie zna słowa wygoda
Shirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 06:53   #14
devonmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10
Dot.: Popękane na czynka na nogach u 14-nastolatki

Uu kochana to albo zła dieta, albo za mało ruchu. Bo geny genami ale w tym wieku problemy z naczynkami..może za dużo opalania? Weź spróbuj posmarować te niteczki galvenoxem soft powinno pomóc. U mnie dał radę a mam trochę więcej lat niż Ty
devonmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-20 07:53:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.