Pielęgnacja skóry u osiemnastolatka - zaskórniki, problem z nawilżeniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 22:51   #1
w33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3

Pielęgnacja skóry u osiemnastolatka - zaskórniki, problem z nawilżeniem


Jestem chłopakiem, mam 18 lat. Na nosie mam zaskórniki, w okolicy nosa widać trochę "dziurek", więc raczej otwarte pory. Po umyciu twarzy skóra jest sucha, więc kupiłem jakiś żel do mycia, który ma działać jak peeling. Po zastosowaniu go skóra jest napięta, więc stosuje krem Nivea. Po jakimś czasie od mycia skóra wygląda normalnie, lecz w dotyku jest sucha. Czasami jednak wygląda przy tym na suchą, co jest strasznie krępujące. Proszę o pomoc.

Edytowane przez w33
Czas edycji: 2016-11-02 o 22:55
w33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 08:54   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja skóry u osiemnastolatka - zaskórniki, problem z nawilżeniem

Cytat:
Napisane przez w33 Pokaż wiadomość
Jestem chłopakiem, mam 18 lat. Na nosie mam zaskórniki, w okolicy nosa widać trochę "dziurek", więc raczej otwarte pory. Po umyciu twarzy skóra jest sucha, więc kupiłem jakiś żel do mycia, który ma działać jak peeling. Po zastosowaniu go skóra jest napięta, więc stosuje krem Nivea. Po jakimś czasie od mycia skóra wygląda normalnie, lecz w dotyku jest sucha. Czasami jednak wygląda przy tym na suchą, co jest strasznie krępujące. Proszę o pomoc.
Masz na myśli odstające, suche skórki i na to ten peeling?
Możliwe, że przesuszasz skórę zbyt mocnym żelem i zamiana na coś delikatniejszego zlikwidowałaby problem. Napisz, czego dokładnie używasz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 21:20   #3
w33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pielęgnacja skóry u osiemnastolatka - zaskórniki, problem z nawilżeniem

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli odstające, suche skórki i na to ten peeling?
Tak, chociaż na czole tego nie mam, ale i tak czuć, że skóra jest sucha, a tylko na wierzchu tłusta.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Napisz, czego dokładnie używasz.
Do tej pory używałem "CETAPHIL DERMACONTROL, Cera Trądzikowa, pianka do mycia", ale od jakiegoś czasu przestałem używać preparatów, stosowałem samą wodę. Jednak to nic nie zmieniło.
w33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 21:39   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja skóry u osiemnastolatka - zaskórniki, problem z nawilżeniem

Cytat:
Napisane przez w33 Pokaż wiadomość
Tak, chociaż na czole tego nie mam, ale i tak czuć, że skóra jest sucha, a tylko na wierzchu tłusta.


Do tej pory używałem "CETAPHIL DERMACONTROL, Cera Trądzikowa, pianka do mycia", ale od jakiegoś czasu przestałem używać preparatów, stosowałem samą wodę. Jednak to nic nie zmieniło.
Bardzo prawdopodobne, że za mocno oczyszczasz skórę i ona w obronie produkuje więcej sebum. Takie zamknięte koło.
Na długo odstawiłeś tę piankę i używałeś tylko wody?
Spróbuj albo łagodnych żeli bez siarczanów np Sylveco do twarzy albo żele dla niemowląt np Hipp czy Babydream albo innego rodzaju produktów myjących np żeli micelarnych, płynów micelarnych, emulsji.
Przydałoby się też przetrzeć skórę po myciu tonikiem, żeby wyrównać jej pH. Niektóre cery wariują, jak się je podwyższa podczas mycia (bo duża część produktów myjących ma wysokie pH, tak samo jak i zresztą sama woda) i tonik przywraca równowagę w takiej sytuacji. Byleby tylko był bez alkoholu, bo tu znowu grozi wysuszenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 22:01   #5
w33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pielęgnacja skóry u osiemnastolatka - zaskórniki, problem z nawilżeniem

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na długo odstawiłeś tę piankę i używałeś tylko wody?
Kilka miesięcy będzie.

Dodatkowo, po goleniu skóra na brodzie jest miękka i nawilżona, po 2-3 dniach pojawiają się ropne krostki, a później skóra staje się bardzo sucha. Czasami zdarza się, że tych krost nie ma, ale to rzadko.

Edytowane przez w33
Czas edycji: 2016-11-03 o 23:13
w33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 01:54   #6
Gosia_ela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pielęgnacja skóry u osiemnastolatka - zaskórniki, problem z nawilżeniem

Witaj!
Specjalnie się zarejestrowałam żeby ci odpowiedzieć . Mój syn ma 17 lat i miał dokładnie ten sam problem co ty. Oto jak go rozwiązaliśmy: 1.mycie twarzy żelem bez BEZ MYDŁA L'Oreal Ideal Soft Żel-Krem oczyszczajacy, bez zapachu, bez mydła, 2. dwa-trzy razy w tygodniu na 20-30 minut na buzię BANDI Subtelny Peeling Enzymatyczny Delicate Care (nie zostanie po nim ani jedna sucha łuszcząca się skórka, załagodzi ropne krostki, bo jest na bazie drożdży) 3. po użyciu peelingu oraz rano i wieczorem po umyciu buzi nakładasz Cetaphil MD Dermoprotektor Balsam nawilżający (genialnie nawilża, nie zatyka porów). Poczytaj opinie o tych kosmetykach w necie, jeśli masz wątpliwości. Nie zmartw się jeśli wydadzą ci się drogie. Cetaphil i Bandi starczą ci na ok. 6 miesięcy. Mój syn ma teraz ładną skórę, ale czasem trzeba zrobić parówkę (miseczka z goracą wodą i ręcznik na głowę i pochylamy buzię żeby pory się otworzyły) i trochę pory oczyścić. Natychmiast zrezygnuj z Nivea. Nigdy nie stosuj żadnych kosmetyków przeciwtrądzikowych i wysuszających, bo to błędne koło: wysuszanie -> wzmożone wydzielanie sebum -> zaskórniki. Tylko oczyszczanie i nawilżanie. Nie szoruj twarzy peelingami mechanicznymi (ścierajacymi), bo to też szkodzi. Pozdrawiam i powodzenia. P.S. Bandi i Cetaphil kupuję na allegro bo jest najtaniej...można naprawdę trafić okazję. W aptekach są znacznie droższe.
Cmoki!
Gosia_ela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-13 02:54:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.