Praca w kraju anglojęzycznym dla mnie i mojego faceta - POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-24, 10:14   #1
introgliceryna
Rozeznanie
 
Avatar introgliceryna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Oświecim
Wiadomości: 547
Exclamation

Praca w kraju anglojęzycznym dla mnie i mojego faceta - POMOCY!


Cześć! Wiem, że pełno tematów o pracy za granicą, ale sprawa wygląda tak.
Mój mężczyzna w PL pracuje na umowę o pracę, ja natomiast pracy nie potrafię znaleźć. Wspólnie postanowiliśmy, że jeśli znajdzie się dla nas praca - wyjedziemy za granicę, na stałe. Potrafimy komunikatywnie rozmawiać tylko w języku angielskim, więc w grę wchodzą tylko oferty pracy z krajów anglojęzycznych.
Może ktoś z was jest gdzieś na miejscu i jest w stanie opowiedzieć mi jak to wszystko dokładnie wygląda? Fajnie by było, jakby znalazły się jakieś pary, które siedzą za granicą w krajach anglojęzycznych i zwierzyły się z tego jak znalazły pracę, gdzie szukały, jak było na początku itd.
Być może ktoś kto aktualnie pracuje za granicą poleci mi jakiś pracodawców, bezpośrednio, którzy szukają osób do pracy.
Preferowane stanowiska dla mnie to: kelnerka, barmanka, pokojówka, pomoc domowa, niania, opiekunka dla dorosłych, ekspedientka itp. Żadnej pracy się nie boję (oprócz produkcji)
Mój facet natomiast chciałby pracować na wózkach widłowych lub w jakiejś typowo męskiej pracy.
Zależy mi tylko na tym, żeby praca dla mnie i dla niego byłą w tej samej miejscowości lub w miejscowościach pobliskich (do 20km) ponieważ chcielibyśmy razem zamieszkać i stworzyć wspólne gniazdko.
Jest tutaj ktoś kto może mi coś polecić? Pośrednictwo pracy, bezpośrednich pracodawców itp.? Będę wdzięczna
__________________
www.dwudziestoletniamama. blogspot.com

Jeśli ktoś chciałby poczytać jak wygląda życie, decyzje, miłość oraz inne rzeczy z którymi na codzień spotyka się każdy człowiek - okiem dwudziestolatki - zapraszam.
Nie pożałujecie.
introgliceryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 07:29   #2
nightwisher
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Praca w kraju anglojęzycznym dla mnie i mojego faceta - POMOCY!

Jeśli chodzi o pracę za granicą, to jest to dobra opcja jeśli nie jesteś mocno uwiązana w swoim mieście. Przede wszystkim kolosalne różnice jeśli chodzi o zarobki. Wypłata w funtach po przewalutowaniu to jakieś 2-3 razy większa kasa niż to co masz szansę dostać w Polsce. Trzeba jednak znać dobrze język, tutaj raczej nie ma miejsca dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć. Powiem ci, że ja wyjeżdżałem do Anglii i pracowałem na zmywaku, potem trafiłem do hotelu więc praca była przyjemniejsza i kasa trochę większa. Zarobiłem dość, żeby opłacić wkład własny do kredytu na mieszkanie i teraz mam swoje własne lokum. Więc warto spróbować. Jeśli chodzi o oferty, to najlepiej przeglądnąć sobie strony agencji pracy za granicą, na pewno znajdziesz coś co ci podpasuje (tu masz agencje pracy za granicą która mi pomogła znaleźć pierwszą robotę).
nightwisher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 10:27   #3
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Praca w kraju anglojęzycznym dla mnie i mojego faceta - POMOCY!

ja sie moge wypowiedziec o uk... choc zaznaczam ze sa to moje ososbite odczucia, i duzo zalezy od regionu, wielkosci miasta etc..


Najlatwiej o prace w housekeepingu w hotelu. tam zawsze szukaja. praca bardzo ciezka malo platna...duza rotacja..duzo osob tak zaczyna..

kelerka - tutaj jest ciezej - latwieje o prace kelnerki w hotelach - bo sa sniadania...gdzie sie za duzo z goscmi nie gada ;p...za to duzo sie robi haha...no i w hotelach nie ma napiwkow..wec miejscowi sie nie garna az tak bardzo.

kelnerka "na miescie" - tu juz ciezej bez doswiadczenia. sporo miejscowych sie pcha bo sa napiwki.

za barem przewazaja faceci (zmiana beczki, ladniej winko otwieraja)..i chyba tez troche patrza na wyglad przy zatrudnianiu.

znalezienie takiej pracy to kwestia szczescia, mozesz znalezc w tydzien bo akurat potrzebuja i sie spodobalas, albo miesiacami (kolezanki probowaly zmeiniac prace...moze nie szukaly intensywnie no ale odzewu nie mialy mimo kilkuletniego doswiadczenia w 4 gwizdowych hotelach).

Na nianie to bym nie liczyla czy pomoc domowa - ludzie wola wziasc au pair, albo jak juz potrzebuja na pare godzin to biora wykwalifikowan dziewczyny z tutejszymi kursami. plus wiekszosc dzieci tutaj chodzi do przedszkola. to samo z pomoca domowa - jak ktos chce miec posprzatane to jest masa ogloszen osob ktore sprzata na godziny. nikt nie potrzebuje pelnoetatowej gosposi.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-27 11:27:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.