Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-23, 13:54   #4351
Lajlaa
Rozeznanie
 
Avatar Lajlaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Dolina Niedorzeczności
Wiadomości: 829
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że jeszcze coś pomogę po takim czasie. Byłam w tym roku w Turcji, to mój drugi wyjazd w gorący klimat na Yazie i absolutnie nic się nie działo, krwawienie miałam tam, też bez zmian w czasie wystąpienia i intensywności.

wyjeżdzam 01.09 więc dziekuję za odpowiedź. Uspokiłaś mnie
__________________

Z moim M. od 25.03.2010
Lajlaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 17:41   #4352
szuruuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Witam,
mam pewien problem. Otóż od jakiegoś czasu biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz, które są 28-dniowe. W dzień przyjęcia ostatniej tabletki (czwartej tabletki białej) dostaję okresu. Ale teraz zmieniłam tabletki na 21-dniowe. Wiem, że gdy zmienia się tabletki, należy nowe opakowanie zacząć brać w pierwszym dniu okresu. Tyle, że w pierwszy dzień okresu muszę jeszcze wziąć białą tabletkę Yaz. Wyszłoby więc, że w dniu okresu musiałabym wziąć białą Yaz i nową tabletkę. Wiem, że białe z Yaz to placebo, które nie zawierają hormonów. Zastanawiam się czy nie pominąć białej Yaz, a wziąć nową tabletkę z nowego opakowania tabletek 21-dniowych. Czy mogę tak zrobić? (w ulotce jest napisane, że pominięcie białej tabletki nie jest niebezpieczne, a pominiętą tabletkę placebo należy wyrzucić). Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
szuruuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 18:34   #4353
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Tak możesz ją wyrzucić i zażyć nową
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 08:51   #4354
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

hej biorę te tabletki od tygodnia i dzisiaj wstałam z suchymi wargami czy to może być od tabletek?
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-01, 11:27   #4355
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie odnosnie wagi. czy ktoraś z was przytyłą drastycznie lub zrobiły jej się rozstępy bądź cellulit podczas brania tych tabletek? Mam fioła na punkcie szczupłej sylwetki, biegam, jeżdżę na rowerze i cwiczę i strasznie boję się przytyć dlatego mnie to tak nurtuje.
Też mnie to nurtuje. Od tygodnia łykam YAZ, wcześniej przez kilka lat brałam Logest i Novynette.Jestem szczupła, nie mam żadnych skoków wagi. Nie wydaje mi się, abym przytyła od tych wcześniejszych tabletek, ale mam wrażenie, że byłam taka....opuchnięta. Mam nadzieję, że po YAZ zniknie to opuchnięcie.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 10:53   #4356
maduza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Brak okresu przy tabletkach yaz

Witam . Ja biorę yaz od 2 lat i w zeszłym miesiącu pierwszy raz nie dostałam miesiączki,zrobiłam test i ciąży nie ma.teraz również nie dostałam miesiączki ,tzn bardziej plamienia ,bo tak było przy tych tabletkach że nie miałam normalnej miesiaczki tylko przy 3 tabletce placebo miałam 2 dniowe skąpe plamienie,ale teraz 2 miesiąc z kolei nic ! Test był -ciąży nie ma! Nigdy wcześniej tak nie miałam i zaczynam sie zastanawiać jakie mogą być tego przyczyny ?? Czy może jakiś ginekolog może odpowiedzieć na to pytanie,mój twierdzi że jeśli ciąży nie ma to żeby yaz brać dalej, że tak może być ,ale dlaczego ??? Czy tak może zaczynać się przekwitanie (mam 38 lat) ??? Fakt ,że jakieś 2 miesiące temu przeżyłam duuuży stres ,ale czy taki może być powód przez 2 miesiące brak okresu ??? Dziewczyny czy wy też tak macie po takim dłuższym braniu yaz? Bo na początku to rozumem że organizm musi się dostosować ale po takim okresie brania....???
maduza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-02, 11:20   #4357
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Brak okresu przy tabletkach yaz

To może być stres, ale ja na Twoim miejscu wybrałabym się na hcg, bo testom ciążowym nie ufam (patrząc na dwie moje znajome, które po teście się uspokoiły, a tu nagle niespodzianka).

A może robiłaś przerwę w braniu tabletek? Wtedy plamienia występują tak, jak na początku.

Swoją droga brałam Yaz przez pół roku, ale dla mnie okazał się porażką.
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 11:56   #4358
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Brak okresu przy tabletkach yaz

Cytat:
Napisane przez maduza Pokaż wiadomość
Witam . Ja biorę yaz od 2 lat i w zeszłym miesiącu pierwszy raz nie dostałam miesiączki,zrobiłam test i ciąży nie ma.teraz również nie dostałam miesiączki ,tzn bardziej plamienia ,bo tak było przy tych tabletkach że nie miałam normalnej miesiaczki tylko przy 3 tabletce placebo miałam 2 dniowe skąpe plamienie,ale teraz 2 miesiąc z kolei nic ! Test był -ciąży nie ma! Nigdy wcześniej tak nie miałam i zaczynam sie zastanawiać jakie mogą być tego przyczyny ?? Czy może jakiś ginekolog może odpowiedzieć na to pytanie,mój twierdzi że jeśli ciąży nie ma to żeby yaz brać dalej, że tak może być ,ale dlaczego ??? Czy tak może zaczynać się przekwitanie (mam 38 lat) ??? Fakt ,że jakieś 2 miesiące temu przeżyłam duuuży stres ,ale czy taki może być powód przez 2 miesiące brak okresu ??? Dziewczyny czy wy też tak macie po takim dłuższym braniu yaz? Bo na początku to rozumem że organizm musi się dostosować ale po takim okresie brania....???
Ja zauważyłam u siebie, że im dłużej biore Yaz, a biore od 3 lat to krwawienie jest coraz mniejsze.
Stres mógł jak najbardziej wpłynąć na opóźnienie okresu
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-03, 13:41   #4359
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Brak okresu przy tabletkach yaz

Może się tak zdarzyć, że krwawienia nie będzie. Bez większej przyczyny. Ciąży to oznaczać nie musi. Było o tym na Wizażu.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 15:22   #4360
monkon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Brak miesiączki po tabletkach Yaz!

Ja moge tylko powiedziec tyle. Biore pigulki YAZ od ponad roku. Miesiaczkowanie milam tylko po 1szym opakowaniu. Od tamtego czasu krwawienie wogole nie wystepuje, i moj lekarz potwierdze ze jest to calkowicie normalne "zjawisko" . A w ciazy nie jestem, po 5 testach ciazowych w ciagu 4 miesiecy, stwierdzialm ze lekarz widzocznie mial racje a oszczednosci z nie kupowania akcesori higenicznych sa duze. Wiec zycze powodzenia.
monkon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 21:56   #4361
Dzag
Raczkowanie
 
Avatar Dzag
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 102
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Planowałam już od jakiegoś czasu wybrać się po tabletki anty do lekarza, ale ostatnio natrafiłam na yaz u koleżanki i po przestudiowaniu ulotki jestem trochę zdołowana. Czy fakt,że moja mama miała wylew naprawdę oznacza,że nie będę mogła brać jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych? ;(
Dzag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 22:44   #4362
ZAKLOPOTANAKASKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 52
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej dziewczyny. Powiedzcie mi jak dlugo mozna nie robic przerw tzn nie brac placebo ?Chodzi mi o to zebym okresu nie miala. Zrobilam tak w ubieglym miesiącu juz, czy ten miesiac bedzie tez ok , jak zrobie raz jeszcze to ze rozpoczne nowe op.bez konczenia tabletkami placebo, by nie dostac krwawienia? Na ulotce pisze ze jest to niewskazane, ale czasem trzeba, tym bardziej ze sie wybieram na urlop niebawem;/
ZAKLOPOTANAKASKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:35   #4363
Shakinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez ZAKLOPOTANAKASKA Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi jak dlugo mozna nie robic przerw tzn nie brac placebo ?Chodzi mi o to zebym okresu nie miala. Zrobilam tak w ubieglym miesiącu juz, czy ten miesiac bedzie tez ok , jak zrobie raz jeszcze to ze rozpoczne nowe op.bez konczenia tabletkami placebo, by nie dostac krwawienia? Na ulotce pisze ze jest to niewskazane, ale czasem trzeba, tym bardziej ze sie wybieram na urlop niebawem;/
Mój lekarz powiedział, że kobiecie jest okres potrzebny 4 razy w roku, ale mniej więcej w równych odstępach czasu, więc niby można przesunąć okres 2 razy pod rząd
Moim zdaniem, im rzadziej się to robi tym lepiej, ale nie powinno Ci nic być z tego powodu
__________________
http://annmovies.blogspot.com/
Shakinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 19:50   #4364
Shakinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Też mnie to nurtuje. Od tygodnia łykam YAZ, wcześniej przez kilka lat brałam Logest i Novynette.Jestem szczupła, nie mam żadnych skoków wagi. Nie wydaje mi się, abym przytyła od tych wcześniejszych tabletek, ale mam wrażenie, że byłam taka....opuchnięta. Mam nadzieję, że po YAZ zniknie to opuchnięcie.
Kończę drugie opakowanie. Nie przytyłam od tabletek, piersi mi trochę urosły
Przyznaję jednak, że przez pierwszy miesiąc zażywania czułam się opuchnięta, większa. Teraz na szczęście wszystko już wróciło do normy
__________________
http://annmovies.blogspot.com/
Shakinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 17:00   #4365
schicksal
Raczkowanie
 
Avatar schicksal
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej Mam takie pytanie. Biorę Yaz od niecałego miesiąca- pierwsze opakowanie i pierwsze tabletki anty w moim niedługim życiu. Chciałabym połączyć oba opakowania, żeby podczas przerwy nie mieć krwawienia z powodu wyjazdu, jednak z tego, co czytałam, nie jest to wskazane. Z drugiej strony, nie ma podanych żadnych skutków ubocznych, jeżeli to zrobię. Moje pytanie brzmi- czy na samym początku nie jest wskazane łączenie opakowań? Zauważyłyście może jakieś negatywne zmiany w organiźmie? Jak na razie nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych u mnie (typu bóle brzucha, piersi czy plamienia), ale pewnie po tak krótkim czasie też nie można tego tak szybko oceniać...
schicksal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 08:40   #4366
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Shakinn Pokaż wiadomość
Kończę drugie opakowanie. Nie przytyłam od tabletek, piersi mi trochę urosły
Przyznaję jednak, że przez pierwszy miesiąc zażywania czułam się opuchnięta, większa. Teraz na szczęście wszystko już wróciło do normy
Jestem w połowie pierwszego opakowania. Albo sobie wkręcam, albo tak jest, ale czuję się lżejsza....za to piersi mam spuchnięte. Ale w końcu nie mam bólów głowy
Zobaczymy jak będzie dalej.

Cytat:
Napisane przez schicksal Pokaż wiadomość
Hej Mam takie pytanie. Biorę Yaz od niecałego miesiąca- pierwsze opakowanie i pierwsze tabletki anty w moim niedługim życiu. Chciałabym połączyć oba opakowania, żeby podczas przerwy nie mieć krwawienia z powodu wyjazdu, jednak z tego, co czytałam, nie jest to wskazane. Z drugiej strony, nie ma podanych żadnych skutków ubocznych, jeżeli to zrobię. Moje pytanie brzmi- czy na samym początku nie jest wskazane łączenie opakowań? Zauważyłyście może jakieś negatywne zmiany w organiźmie? Jak na razie nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych u mnie (typu bóle brzucha, piersi czy plamienia), ale pewnie po tak krótkim czasie też nie można tego tak szybko oceniać...
YAZ biorę mniej więcej tak jak Ty, nawet krócej, jednak pigułki anty łykam już kilka lat.
Zdarzało mi się brać jedno opakowanie po drugim, aby przesunąć sobie okres np. podczas jakiegoś wyjazdu.
Sporadyczne branie jednego opakowania za drugim bez robienia przerwy nie powinno zrobić zbyt dużego spustoszenia w Twoim organizmie, jednak jeśli Yaz to Twoje pierwsze hormonalne pigułki, to nawet biorąc następne opakowanie po pierwszym bez przerwy może spowodować plamienia.

Oczywiście nie jestem lekarzem, więc moje rady są jak najbardziej obiektywne i nie poparte żadnymi teoriami, biorą się z "doświadczeń" z pigułkami, więc lepiej skonsultować to z kimś bardziej kompetentnym.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 09:21   #4367
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny biorę yaz 3 tydzień i zauważyłam suchość pochwy? Czy powinnam odstawić czy jeszcze odczekać? myślicie ze wróci wszystko do normy?
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 12:35   #4368
wlochata
Raczkowanie
 
Avatar wlochata
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 122
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez ZAKLOPOTANAKASKA Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Powiedzcie mi jak dlugo mozna nie robic przerw tzn nie brac placebo ?Chodzi mi o to zebym okresu nie miala. Zrobilam tak w ubieglym miesiącu juz, czy ten miesiac bedzie tez ok , jak zrobie raz jeszcze to ze rozpoczne nowe op.bez konczenia tabletkami placebo, by nie dostac krwawienia? Na ulotce pisze ze jest to niewskazane, ale czasem trzeba, tym bardziej ze sie wybieram na urlop niebawem;/
Ja tak właśnie zrobiłam. Przy pierwszym opakowaniu połączonym z 2 było wszystko okej. Ale już przy drugim połączonym z trzecim zaczęłam cały czas plamić i czuć się jakbym miała okres (bóle podbrzusza, wzdęcia i te sprawy). Teraz jestem w środku opakowania (tego 3) i niestety robię przerwę na okres bo czuję że mój organizm się tego domaga. I właśnie mam pytanie drogie yazowiczki. Wiem, że nie można tak o w połowie odstawiać tabletek i boje się, że znowu zacznę plamić jak po 4 dniach wezmę nowe opakowanie. Jak myślicie?
wlochata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 14:38   #4369
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

dziewczyny jestem przy 4 opakowaniu yazu i zauwazylam ze tak od ok 1 miesiaa mocno wypadaja mi włosy. czy ktoras zaobserwowala cos podobnego u siebie? nie wiem czy to wina tabsow czy problem lezy gdzie indziej jem tabletki z pokrzywy i skrzypu ale nie pomagaja
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 22:08   #4370
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

hej, czy ktoras z was brala yaz na pcos? ja mam zacząć jak wystapi @, wczesniej bralam tydzien diane35 ale po tygodniu musialam odstawic bo pojawily sie bole nog silne i mocno widoczne żyły;( i zapisali mi yaz..
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 22:39   #4371
blueskye
Rozeznanie
 
Avatar blueskye
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 552
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez HotterThanFire Pokaż wiadomość
hej, czy ktoras z was brala yaz na pcos? ja mam zacząć jak wystapi @, wczesniej bralam tydzien diane35 ale po tygodniu musialam odstawic bo pojawily sie bole nog silne i mocno widoczne żyły;( i zapisali mi yaz..
Ja miałam Yaz zapisany, ale na androgenizację. Każdy organizm inaczej reaguje, mnie czasami pobolewały łydki i jedna żyła mi się ujawniła, ale poza tym, było ok. Odstawiłam już Yaz i nie biorę na razie żadnych pigułek.
Czekaj na efekty po prostu. Może tym razem będzie lepiej.
__________________

blueskye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 11:01   #4372
sensiblee
Zadomowienie
 
Avatar sensiblee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 724
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Dziewczyny biorę yaz 3 tydzień i zauważyłam suchość pochwy? Czy powinnam odstawić czy jeszcze odczekać? myślicie ze wróci wszystko do normy?
3 tydzień to bardzo krótko, organizm się przywyczaja. Jeśli po 3 miesiącach nadal będziesz zauwazala takie objawy - idź do lekarza
__________________
Studentka Psychologii
sensiblee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 09:04   #4373
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez sensiblee Pokaż wiadomość
3 tydzień to bardzo krótko, organizm się przywyczaja. Jeśli po 3 miesiącach nadal będziesz zauwazala takie objawy - idź do lekarza
AŻ PO 3 MSC?? HEH a nie mozna szybciej np. po 1 msc czy 2?
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 10:03   #4374
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
AŻ PO 3 MSC?? HEH a nie mozna szybciej np. po 1 msc czy 2?
No a kto Ci zabroni?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 17:56   #4375
Macarena88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny, myślę nad odstawieniem tabletek na ten rok. Na której tabletce najlepiej przerwac współżycie?
Macarena88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 12:13   #4376
Dulcinee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 84
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Witajcie, ja jestem już na 4 op.YAZ i prócz plamień i bólów podbrzusza zauważyłam lekki skok wagi , najgorszy jest jednak cellulit,którego w życiu nie miałam nawet jak ważyłam 10 kg więcej.
Okropieństwo...
czy któraś z was brała moze aqua femin ? czy jakies inne suplementy? czy to działa w ogole? pomaga w poł.z ćwiczeniami i kremami?
Dulcinee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 15:35   #4377
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Witajcie! Biorę yaz, czy mogę stosować effaclar na noc? to nie będzie wchodzic w interakcję z tabletkami? Bardzo proszę o odpowiedź.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 18:51   #4378
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Witajcie! Biorę yaz, czy mogę stosować effaclar na noc? to nie będzie wchodzic w interakcję z tabletkami? Bardzo proszę o odpowiedź.
Z tego, co mi wiadomo, Effaclar to środek z kwasami do pielęgnacji twarzy
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 19:47   #4379
808gienia808
Raczkowanie
 
Avatar 808gienia808
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Brałam Yaz ponad rok i wydawało mi się że to idealne tabletki, teraz z perspektywy czasu wiem, że nie.
Nie przeszkadzały mi wcześniej baardzo zmienne humory i ponadludzka wrażliwość i jakieś "opuchnięte" ciało. Po czasie zaczęło sie to zaostrzać i doszły plamienia, musiałam zmienić pigułki. Na Yaz-ie miałam tak że nawet zły wybór stolika w restauracji przez mojego mężczyznę wyprowadzał mnie z równowagi i doprowadzał do płaczu.

Wszystko widziałam w czarnych barwach, miałam momenty kiedy mówiłam sobie że nie chce mi się żyć, że to nie ma sensu, czułam się jakbym miała depresję; wszystko widziałam w czarnych barwach. Potem dołączyły plamienia, ostry PMS, aż zmieniłam tabsy.

Mam nadzieję że ominą was takie cyrki, bo jak wiadomo- na każdy organizm tabletki działają inaczej, jeśli jednak po dłuzszym czasie zażywania zauważycie takie objawy- nie ignorujcie ich tak, jak ja na początku!
808gienia808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:10   #4380
Backspace
Raczkowanie
 
Avatar Backspace
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 123
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Wiadomo, że na każdego tabsy mogą podziałać w inny sposób. Ja biorę YAZ już od ponad roku i jestem bardzo zadowolona. Wprawdzie nie mam porównania z innymi tabletkami ale te jak do tej pory mi służą. Za duży plus uważam krwawienie, które każdego miesiąca przychodzi tego samego dnia, niemal o tej samej porze. A jeśli chodzi o 'nastroje' o których wspomniała 80gienia8o8 to faktycznie na początku miewałam zmienne humory ale teraz sytuacja się ustabilizowała
Backspace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.