Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-14, 22:33   #1
201703291446
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4 916

Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu


Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika


Użytkowniczka pyta Wizażanki o kosmetyczne sposoby dbania o siebie w domu, bez konieczności odwiedzania gabinetów kosmetycznych.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 13:35
201703291446 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 12:58   #2
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

A jaki cel mają przynieść te zabiegi? Jakie masz potrzeby, bo chyba nie tylko zabicie wolnego czasu? :P

Jeśli chodzi o takie domowe SPA to zawsze można na jakąś część ciała poświęcić trochę czasu. Ja też rzadko chodzę do kosmetyczki, nie ze względu na ceny, a bardziej brak zaufania. Większość salonów wygląda, jak stoiska gdzie są tylko paznokcie i to robione na szybko. Mam tak samo u fryzjera, że jak zobaczę brzydko ścięte włosy jakoś trudno mi się przekonać, że zostanę profesjonalnie obsłużona.

Ale wracając do głównego tematu (na razie w domu najwięcej uwagi poświęcam stopom i twarzy).

1. Stopy:
- najpierw moczę je przez 10-15 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem soli zmiękczających
- potem używam pumeksy (zwłaszcza pięty)
- wycieram do sucha, nakładam krem nawilżający i zakładam bawełniane skarpety (z tego co widziałam to w można kupić takie w rosmannie, ale zwykłe też się dobrze sprawdzają).

Jeśli chodzi o twarz to zaczynam od delikatnego żelu myjącego, potem tonik i nakładam maseczkę
-> 1/2 łyżeczki białej glinki, 1/2 łyżeczki glinki marokańskiej, 1/4 łyżeczki tlenku cynku i hydrolat z oczaru (to maseczka bardziej oczyszczająca i uspokajające na zmiany trądzikowe).
Możesz też po prostu użyć gotowej maseczki do twarzy z zieloną glinką (fajnie oczyści i odświeży cerę).

Ale zabiegi raczej dopiera się do typu cery i jej potrzeb, bo kombinacji i produktów jest dużo, tylko pytanie czego właściwie potrzebujesz
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 22:41   #3
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Ja Ci polecam glinki z Mokosha Sama robisz, mieszasz z olejkiem i czujesz się jak bogini
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:12   #4
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Wiesz, jak lubisz tak spędzać czas to może przygotuj sobie pastę cukrową do depilacji - cukier, sok z cytryny i woda, ale musiałabym poszukać dokładnie propozycji. Moja koleżanka często ją robiła, chociaż przygotowanie wymaga trochę czasu i uwagi, bo jak przegotujesz to zrobi się twarda jak kamień, a ma być "plastyczna". Ogólnie mówiła, że włoski są dużo słabsze i nie ma takiej reakcji alergicznej jak po depilatorze czy zwykłych plastrach.

Co więcej - na pewno peelingi do ciała (fajny jest ten bo jest mleczko z peelingiem od razu http://flax.com.pl/zel-pod-prysznic-z-peelingiem.html) i masła ( czekoladowe/kakaowe )

A jak chcesz coś porobić dla siebie to polecam jogę Ja wczoraj robiłam pierwszy trening w domu i faktycznie czułam, że miałam czas tylko dla siebie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 13:36
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:17   #5
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Cashmiera maja kilka fajnych maseczek w saszetkach i pamietam ze swojego czasu uzywałam takiej dodającej energii i ściagającej. Teraz chyba jest ich jeszcze wiekszy wybór. Co do domowych to niestety nie mam czasu nic mieszac i testowac a tez mam wrazliwa skore wiec niekoniecznie bym chciala. Fajnie sprawdzaja sie tez peelingi enzymatyczne.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 12:14   #6
marta199292
Przyczajenie
 
Avatar marta199292
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

o, widzę, że nie jestem jedyna :P ja też jakoś do kosmetyczki nie chadzam. jedynie na paznokcie. jakoś nie mam zaufania i tak jak ktoś wcześniej napisał, często samo wnętrze zniechęca.
na twarz w domu robię sobie maseczki (np. z AA) i peelingi, ale tylko enzymatyczne przy mojej cerze naczynkowej. oczywiście odpowiednie kremy na twarz i pod oczy. co do reszty ciała, to obowiązkowo balsam nawilżający a stopy jak mi się chce (w lecie oczywiście częściej). :P
marta199292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 08:35   #7
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Cytat:
Treść usunięta, wypowiedzenie licencji przez użytkownika
Najczęściej ćwiczę z Fitness Blender (mają mieszane ćwiczenia), ogólnie to polecam Ci mieszać treningi siłowe z fitnessem, a co kilka dni robić streching albo jogę. Super rzeźbi się ciało. A dodatkowo jeszcze kupiłam ciężarki po 2 kg na nogi i nawet proste ćwiczenia dają teraz w kość

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-24 o 13:36
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 16:54   #8
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Na cialo w domowym zaciszu stosuje peeling kawowy, ale nie jestem w tym zbyt regularna :P na twarz- maske z bielendy, jesli mialas jakies inne ich produkty to moze ci sie spodoba i ten, to jest maska w płacie, seria skin clinic professional, odmladzajaca, ma m.in. retinol w skladzie, stosuje go prewencyjnie przeciw zmarszczkom a na wlosy- nakladam lniany lub kokosowy 1-2 razy w tygodniu zalezy jak mam wenę
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 17:01   #9
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Dziewczyny chciałabym Was prosić o poradę Robiąc peeling nóg i twarzy ile czasu powinnam go wmasowywać w skórę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 14:06   #10
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Cytat:
Napisane przez ewelina1995 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym Was prosić o poradę Robiąc peeling nóg i twarzy ile czasu powinnam go wmasowywać w skórę? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Witajcie, chciałam dołączyć.
Odpowiadając na pytanie, to wszystko zależy jaki peeling i ile wytrzymasz. Ja raz w tygodniu robię peeling kawowy ciała i np. nogi masuje z 10-15 razy - ruchy góra dół. Wiadomo też że skóra twarzy jest delikatniejsza niż nóg i musisz uważać żeby jej nie "poharatać" bo będziesz miała buraka.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 10:41   #11
Kalineczka2289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 54
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

W sumie faktycznie często nie ma podanego czasu, w jakim trzeba to robić, ale z drugiej strony to jest peeling (czyli mechaniczne oczyszczanie), więc nie ma co też przesadzać, bo podrażnisz skórę
No i ważne, żeby potem mocno nawilżyć skórę, ja ze względu na zmiany potrądzikowe zastanawiam się nad takim kremem - http://flax.com.pl/oliwkowe-maslo-do...ga-200ml.html; bo napisane jest o ficynie, która ma podobno działanie oczyszczające i peelingujące, zwłaszcza na trądzik. Ale chyba jeszcze pomyślę nad tym, bo w sumie to do ciała, więc nie wiem jak się sprawdzi na twarzy.
Kalineczka2289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-21, 13:29   #12
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

jesli chodzi o ciało to zazwyczaj robie peeling kawowy i wykonuję go raz w tygodniu na twarz zazwyczaj wybieram peelingi drogeryjne, bielendowskie sa dobre i wybieram zazwyczaj te którę sa polączone w saszetkach. Ostatnio miałam peeling gruboziarnisty z glinka zielona to bardzo przyjemny efekt pozostawia na skórze
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 19:00   #13
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

W domu robię wszystkie maseczki i peelingi zarówno ciała, jak i twarzy. Używam najczęściej kosmetyków w saszetkach różnych firm - najczęściej Bielendy, czasem Ziaji czy Perfecty. Kiedyś gdy zamawiałam jeszcze kosmetyki z avonu, to kupowałam od nich maseczki typu peel off, ale niestety wszystkie maseczki mieli w tubkach, co dla mnie nie było zbyt wygodne, bo nigdy nie zdążyłam zużyć tubki do końca.
Teraz czekam na nowość - maseczkę węglową z glinką Carbo Detox od Bielendy, ale w rossamannie jeszcze jej nie mają
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 11:56   #14
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Ja ostatnio nałożyłam sobie tę Pastę oczyszczającą z serii ZIAJA Liście Manuka. Następnie nałożyłam maskę Babci Agafii, tę niebieską - Niebieska glinka itd...
Kurcze, moja cera po tym jest taka gładka, że szok.
Ogólnie nie byłam nigdy systematyczna w pielęgnacji. Ale to myślę, że będę stosować często. W sumie chyba tak 2 razy w tygodniu pasuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ziaja liście manuka pasta.jpg (32,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg babcia agafia niiebieska glinka.jpg (105,9 KB, 2 załadowań)
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 07:15   #15
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
W domu robię wszystkie maseczki i peelingi zarówno ciała, jak i twarzy. Używam najczęściej kosmetyków w saszetkach różnych firm - najczęściej Bielendy, czasem Ziaji czy Perfecty. Kiedyś gdy zamawiałam jeszcze kosmetyki z avonu, to kupowałam od nich maseczki typu peel off, ale niestety wszystkie maseczki mieli w tubkach, co dla mnie nie było zbyt wygodne, bo nigdy nie zdążyłam zużyć tubki do końca.
Teraz czekam na nowość - maseczkę węglową z glinką Carbo Detox od Bielendy, ale w rossamannie jeszcze jej nie mają
Jeszcze zależy jaki rodzaj tubki. Z tubek plastikowych o wiele łatwiej wyciska się maski, niż na przykład, z metalowych. Dla mnie te drugie to istna udręka
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 07:32   #16
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Hej! Ja w miarę regularnie -ze trzy razy w tyg- stosuję peeling na uda i pupę (teraz mam kupny, ale nie ma nawet pół takiego rezultatu jak z kawowego, jak tylko ten zdenkuję to wracam do kawy), balsamy antycellulit 2x dziennie (inny rano a inny wieczorem, najbardziej lubię Eveline), olejowanie włosów 1-2 razy w tygodniu (teraz mam Amlę- rewelacja!). No i uwielbiam maseczki, przede wszystkim Tołpa (są bardzo wydajne), jak potrzebuję wyjątkowo dobrze wyglądać to Oczarowanie Dermiki na chwilę przed nałożeniem makijażu. To w dużym skrócie bo lubię w siebie "wklepywać"
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 11:32   #17
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Bardzo fajne są oklady borowinowe. Pierwszy raz spróbowałam jak byłam w spa w Nałęczowie. Obecnie robie je sobie sama bo są bardzo przyjemne oraz niedrogie. Borowinę kupicie w aptekach.

No i polecam serum na cellulit Vialise. Nie jest to kosmetyk tani ale za to rzeczywiście w połączeniu z ćwiczeniami daje fajne efekty.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:07   #18
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Cytat:
Napisane przez ramona28 Pokaż wiadomość
Bardzo fajne są oklady borowinowe. Pierwszy raz spróbowałam jak byłam w spa w Nałęczowie. Obecnie robie je sobie sama bo są bardzo przyjemne oraz niedrogie. Borowinę kupicie w aptekach.

No i polecam serum na cellulit Vialise. Nie jest to kosmetyk tani ale za to rzeczywiście w połączeniu z ćwiczeniami daje fajne efekty.
Gdzie kupowałaś? Bo widziałam jak jedna dziewczyna na blogu również pisała o tym kosmetyku ale akurat nie dała namiarów na miejsce, w którym mozna to zakupić.
Borowiny nie lubię :P Nie jest to dla mnie bo raz kupiłam sobie opakowanie no i normalnie zapaprałam całą łazienkę odpadkami z borowiny. Nie mam czasu na obkładanie się folia i t sprawy.
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 13:10   #19
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Sorry, że dopiero teraz odpisuję. Mam nadzieję, że nadal aktualne. Tutaj kupowałam: http://aficash.com/a/0f563f4ada258bd4

Do najtańszych nie należy, ale skuteczności nie można mu odmówić.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-20, 13:19   #20
paulin
Raczkowanie
 
Avatar paulin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 138
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Ja wczoraj zrobiłam sobie takie właśnie domowe spa żeby się odpreżyć po męczącym poniedizałku. Robię sobie peeling solny uzywam do tego soli z Morza Martwego to mnie uspokaja. Taką sól zamawiam na xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-27 o 21:25 Powód: Reklama.
paulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 23:11   #21
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Ja jak mam trochę więcej czasu to robię sobie maseczkę na włosy, ostatnio Biovax, do tego peeling do twarzy i maseczkę. Kupiłam niedawno w drogerii maseczki AA i Bielendy carbo detox. Obie fajne, ta druga jest z węglem i czarnym siamentem, jak się nałozy na twarz jest czarna Dają fajne efekty, skóra jest oczyszczona i nawilżona po nich
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 13:29   #22
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Maseczki/zabiegi/terapie na ciało w domu

Cytat:
Napisane przez paulin Pokaż wiadomość
Ja wczoraj zrobiłam sobie takie właśnie domowe spa żeby się odpreżyć po męczącym poniedizałku. Robię sobie peeling solny uzywam do tego soli z Morza Martwego to mnie uspokaja. Taką sól zamawiam na Blue Nature
tez na zmiane robie peeling z solą morska i peeling cukrowy z bielendy. Kawowy tez kiedyś robiłam, ale miałam za duzo fusów w wannie to zaprzestałam
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-26 14:29:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.