Aborcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Czy aborcja powinna być zalegalizowana w Polsce?
tak 501 71,57%
nie 199 28,43%
Głosujący: 700. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 18:00   #1
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Question

Aborcja- co o tym sądzicie ?


Drogie Wizażystki, ostatnio rozmyślałam o tym jakie skutki niesie za sobą aborcja. Jakie są powody podjęcia takiej decyzji, czy później można mieć z tego powodu problemy z psychiką? Co uważacie na ten temat, chodzi mi również czy macie różne zdanie zależnie od Waszego wieku i od wieku teoretyczniej kobiety planującej ten zabieg. Jak się do tego mają ogólnie przyjęte zasady moralności, sumienie, wiara w Boga?
Może zbyt rozwinięte pytanie, ale oczekuję szczerych odpowiedzi z uzasadnieniem. Zaznaczam, że nie mam takiego problemu, lecz chciałabym poznać bezpośrednio Wasze zdana.
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:07   #2
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

temat wielokrotnie przewalkowany i porzadnie wykłócony

wyszukiwarka.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:08   #3
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
Drogie Wizażystki, ostatnio rozmyślałam o tym jakie skutki niesie za sobą aborcja. Jakie są powody podjęcia takiej decyzji, czy później można mieć z tego powodu problemy z psychiką?
Powodem podjęcia takiej decyzji jest brak odpowiedzialności. A problemy z psychiką wywołane wyrzutami sumienia dotyczą małą część kobiet, które tak naprawdę aborcję popełniły z musu.

Cytat:
Co uważacie na ten temat, chodzi mi również czy macie różne zdanie zależnie od Waszego wieku i od wieku teoretyczniej kobiety planującej ten zabieg.
Moje zdanie nie jest z powodu mojego wieku, wiek matki nie ma znaczenia. Nie napiszę co uważam na ten temat, bo nie chciałbym dostać ostrzeżeń.

Cytat:
Jak się do tego mają ogólnie przyjęte zasady moralności, sumienie, wiara w Boga?
Pytaj o to teologów i etyków. Raczej aborcja niczym moralnym nie jest.

Cytat:
Może zbyt rozwinięte pytanie, ale oczekuję szczerych odpowiedzi z uzasadnieniem.
Pytania są banalne. Przynajmniej jak dla mnie.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:08   #4
senseia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Ja jestem za. Gdbym zaszla w ciaze i wiedzialabym ze to za wczesnie poszlabym na zabieg. Kobieta powinna miec prawo decydowania o swoim ciele. Gdyby w Polsce zabieg ten bylby calkiem legalny napewno wygladaloby to zupelnie inaczej. Komplikacje po aborcji i wszyskie nieprawidlowosci jak niemoznosc zajscia ponownie w ciaze pewnie nie mialyby tak czesto miejca jak teraz, bo gdy dzis idziesz do lekarza i mowiac kolokwialnie dajesz mu 'w lape' wykonuje ten zabieg byle jak, 'po cichu'. Mam 19 lat i nie wyobrazam sobie zebym miala teraz dziecko. Jasne, ktos moze powidziec - jst antykoncepcja - wiekszosc o tym wie, ale roznie sie zdarza i nawet antykoncepcja czasem zawodzi.
__________________
dziennie zielona herbata - to już uzależnienie
BRAK MOTYWACJI DO ĆWICZEŃ
senseia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:12   #5
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Wyszukiwarka.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:12   #6
Dopamine99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 017
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

przecież jest już taki temat... z ankietą...
Dopamine99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:13   #7
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Hell, yeah... Wyszukiwarka... Jest ogromny wątek na ten temat.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 18:14   #8
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Ja też jestem w pełni za tym, by to kobieta podejmowała decyzję o aborcji. Ale niedawno dyskutowałam na ten temat na wątku "aborcja, czy byłabym w stanie to zrobić" i już mi się chyba nie chce przedstawiać swoich argumentów od nowa.
Dodam tylko, że stosuję antykoncepcję hormonalną, ale gdyby zawiodła (choć to mało prawdopodobne) to usunęłabym ciązę, bo nie pragnę dziecka i nigdy nie pragnęłam. I raczej już nie zapragnę (mam 40 lat).
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:15   #9
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Ale uważam, że jeśli chodzi o ankietę, ten temat jest lepszy. Krótko i na temat. Za (czyli na życzenie) i przeciw (czyli nie na życzenie).
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:22   #10
neskarta
Raczkowanie
 
Avatar neskarta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 492
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

wiem, że taki temat już istnieje, aczkolwiek jest już bardzo zapełniony. Są tam też stali użytkownicy niezmienni w swoich poglądach. Na ten wątek może trafi ktoś nowy, może tutaj padną jakieś inne argumenty za lub przeciw.
__________________
neskarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:24   #11
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
Na ten wątek może trafi ktoś nowy, może tutaj padną jakieś inne argumenty za lub przeciw.
Nie padły tam, to i nie padną tutaj

Nie powiela(j)my wątków na Wizażu
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 18:30   #12
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez neskarta Pokaż wiadomość
wiem, że taki temat już istnieje, aczkolwiek jest już bardzo zapełniony. Są tam też stali użytkownicy niezmienni w swoich poglądach. Na ten wątek może trafi ktoś nowy, może tutaj padną jakieś inne argumenty za lub przeciw.
jak trafi to jego również odeślemy do tamtego wątku
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 18:32   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

I jeszcze jeden i jeszcze raz ...ide sobie nalać
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:19   #14
niebieskayumm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: kraniec świata
Wiadomości: 151
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

a ja jestem za aborcją w polsce jak i za darmowa antykoncepcja !!
niebieskayumm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:23   #15
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez niebieskayumm Pokaż wiadomość
a ja jestem za aborcją w polsce jak i za darmowa antykoncepcja !!
Może jeszcze za aborcją refundowaną?

Sądzę, że tutaj jest błąd logiczny. Aborcja przy darmowej antykoncepcji? Czyli możesz się zabezpieczyć, ale jak dojdzie do zaniechania, to chcesz usuwać problem?
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:26   #16
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez niebieskayumm Pokaż wiadomość
a ja jestem za aborcją w polsce jak i za darmowa antykoncepcja !!
A ja chcę, żeby było jak w Ameryce... Nastolatka w ciąży idzie do specjalnej szkoły, gdzie uczą jej m.in. przygotowywać mleko dla dziecka, i zmieniać pieluchy. Do tego, w szkole jest pielęgniarka, która daje uczennicom darmową antykoncepcję hormonalną.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:27   #17
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Był juz taki wątek, nawet z ankietą.
Osobiście jestem przeciw aborcji.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:29   #18
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
A ja chcę, żeby było jak w Ameryce... Nastolatka w ciąży idzie do specjalnej szkoły, gdzie uczą jej m.in. przygotowywać mleko dla dziecka, i zmieniać pieluchy. Do tego, w szkole jest pielęgniarka, która daje uczennicom darmową antykoncepcję hormonalną.
W Stanach można również usuwać ciążę do narodzin. Poprawcie jeśli moje dane są nieświeże.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:33   #19
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
W Stanach można również usuwać ciążę do narodzin. Poprawcie jeśli moje dane są nieświeże.
Masz rację.
"W Stanach Zjednoczonych aborcja jest legalna w nieograniczonym zakresie na mocy wyroku Sądu Najwyższego, który w sprawie Roe v. Wade w 1973 uznał, że próby ograniczenia kobiecie dostępu do aborcji są sprzeczne z Konstytucją USA, a płód nie jest osobą w rozumieniu XIV poprawki do Konstytucji." -Wikipedia
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 19:39   #20
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Masz rację.
"W Stanach Zjednoczonych aborcja jest legalna w nieograniczonym zakresie na mocy wyroku Sądu Najwyższego, który w sprawie Roe v. Wade w 1973 uznał, że próby ograniczenia kobiecie dostępu do aborcji są sprzeczne z Konstytucją USA, a płód nie jest osobą w rozumieniu XIV poprawki do Konstytucji." -Wikipedia
I taka potęga ma siebie za wzorzec wszelkich cnót. Nie wspominając losu Indian ... I śmią pouczać i atakować inne kraje w imię swoich wartości.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:47   #21
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
I taka potęga ma siebie za wzorzec wszelkich cnót. Nie wspominając losu Indian ... I śmią pouczać i atakować inne kraje w imię swoich wartości.
Dla mnie Ameryka, to ogólnie jedno wielkie zakłamanie... Są strasznie purytańscy, oburzają ich czasem wręcz zaskakujące rzeczy... Z drugiej strony twierdzą, że są liberalni i tolerancyjni. Taka wieloraka osobowość.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:50   #22
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Dla mnie Ameryka, to ogólnie jedno wielkie zakłamanie... Są strasznie purytańscy, oburzają ich czasem wręcz zaskakujące rzeczy... Z drugiej strony twierdzą, że są liberalni i tolerancyjni. Taka wieloraka osobowość.
Kwestia jest taka, czy to jest LA czy NY, czy wieś nad Missisipi bądź farma w Dakocie.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:52   #23
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Ja jestem przeciwna. To że się nie myślało (bo niestety na ogół wtedy ktoś chce aborcji - ale oczywiście nie uogólniam), nie daje prawa do zabijania kogoś innego.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:53   #24
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

przepraszam bardzo czy aborcja jest nielegalna?
aborcja jest dopuszczalna w kilku przypadkach, przeprowadzanie jej w innych jest niedozwolone ale samej kobiecie nic nie grozi. więc to trochę tak...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 19:59   #25
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Pewnie masz rację, jednak ja myślę, że wszędzie, nie ważne, czy to metropolia, czy zadupie, znajdą się ludzie z dziwnymi poglądami.
Co do samej aborcji, to ja jestem raczej za... Jednak niesamowicie irytują mnie kobiety, które najpierw współżyją bez zabezpieczenia "bo mój Misio zdąży wyjść", a pózniej, gdy okazuje się że to ciąża, to płacz, i usuwanie. Trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 20:01   #26
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację, jednak ja myślę, że wszędzie, nie ważne, czy to metropolia, czy zadupie, znajdą się ludzie z dziwnymi poglądami.
Co do samej aborcji, to ja jestem raczej za... Jednak niesamowicie irytują mnie kobiety, które najpierw współżyją bez zabezpieczenia "bo mój Misio zdąży wyjść", a pózniej, gdy okazuje się że to ciąża, to płacz, i usuwanie. Trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny.
Sądzę, że gdyby ludzie nie ufali aż tak bardzo swoim misiom, aborcja prawie wogóle nie byłaby potrzebna.

W sumie aborcja to tak kontrowersyjny temat, że aż prosi sie na wizażu jakiś dział "bez cenzury", gdzie człowiek mógłby pisać swobodnie bez obawy o bana.

Edytowane przez Czarny Wilk
Czas edycji: 2011-01-25 o 20:28
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 20:58   #27
Salomeasoul
Rozeznanie
 
Avatar Salomeasoul
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 713
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Łojesu... Znowuuuuuu??
__________________
"Nie mów mi, że nie lubisz żyć..."
Salomeasoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 21:09   #28
Althea
Raczkowanie
 
Avatar Althea
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 192
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Osobiście jestem za aborcją. Jednak aborcją stosowaną jako środek ostateczny, a nie w formie zabezpieczenia. Sama współżyję biorąc tabletki, a wcześniej zawsze używałam prezerwatyw. Gdyby zdarzyło mi się jednak zajść w ciążę na pewno zdecydowałabym się na aborcję. Nie mam warunków do wychowywania dziecka- zwyczajnie nie mamy z TŻ miejsca w wynajmowanym mieszkaniu, nie zarabiamy tyle, by utrzymać dodatkowo taką istotkę, a na pomoc rodziców nie za bardzo możemy liczyć.

Poza tym, ale to już specyficznie moje poglądy- po prostu nie chcę mieć potomstwa. Nie chcę powielać błędów swoich rodziców, nie chcę nosić ciąży, ani nie chcę rodzić.

Niemniej aborcja jako- 'powspółżyjmy, a jak coś to skrobanka" to moim zdaniem totalna głupota.
Althea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 21:31   #29
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Althea Pokaż wiadomość
Osobiście jestem za aborcją. Jednak aborcją stosowaną jako środek ostateczny, a nie w formie zabezpieczenia. Sama współżyję biorąc tabletki, a wcześniej zawsze używałam prezerwatyw. Gdyby zdarzyło mi się jednak zajść w ciążę na pewno zdecydowałabym się na aborcję. Nie mam warunków do wychowywania dziecka- zwyczajnie nie mamy z TŻ miejsca w wynajmowanym mieszkaniu, nie zarabiamy tyle, by utrzymać dodatkowo taką istotkę, a na pomoc rodziców nie za bardzo możemy liczyć.

Poza tym, ale to już specyficznie moje poglądy- po prostu nie chcę mieć potomstwa. Nie chcę powielać błędów swoich rodziców, nie chcę nosić ciąży, ani nie chcę rodzić.

Niemniej aborcja jako- 'powspółżyjmy, a jak coś to skrobanka" to moim zdaniem totalna głupota.
Niestety w krajach zachodnich aborcja jest stosowana jako ostatni środek antykoncepcyjny (patrząc na ilość zabiegów). Podobno prezerwatywa+tabletka ograniczają prawdopodobieństwo ciąży prawie do zera. W czym się różni istotka teraz, od istotki za 5 lat? Chyba tylko trochę inna kombinacja DNA.

Nie chcesz mieć dzieci? Skoro dokonałabyś aborcji, to dlaczego nie sterylizacja?

PS. Też nie chcę mieć własnych dzieci.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 21:36   #30
Althea
Raczkowanie
 
Avatar Althea
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 192
Dot.: Aborcja- co o tym sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Niestety w krajach zachodnich aborcja jest stosowana jako ostatni środek antykoncepcyjny (patrząc na ilość zabiegów). Podobno prezerwatywa+tabletka ograniczają prawdopodobieństwo ciąży prawie do zera. W czym się różni istotka teraz, od istotki za 5 lat? Chyba tylko trochę inna kombinacja DNA.

Nie chcesz mieć dzieci? Skoro dokonałabyś aborcji, to dlaczego nie sterylizacja?

PS. Też nie chcę mieć własnych dzieci.
O ile wiem to sterylizacja nadal jest w Polsce nielegalna. Tak samo jak wszelkie wazektomie i podwiązywanie jajowodów. Na razie pokładam nadzieję w antykoncepcji stosowanej z głową.

Kiedyś, jeśli coś się w tym kraju zmieni, albo uzbieramy z TŻ fundusze na zabieg za granicą na pewno poddamy się czemuś bardziej radykalnemu, a na razie pozostaje antykoncepcja i tfu tfu odpukać na najgorsza ostateczna opcja (choć jak mówię ostateczna bo przecież zawsze można zgłosić się w przypadku watpliwości do ginekologa po "tabletkę po")
Althea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 19:59:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.