Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-29, 16:31   #2131
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Zaopatrzyłam dziecię w nowe kosmetyki
Zapach jest nieziemski - to taki słodki zapach niemowlaka, że od razu mam ochotę całować moją córeczkę
Szczegółowy opis na blogu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg FullSizeRender beyond.jpg (140,2 KB, 35 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 17:30   #2132
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Są pierwsze fotki Sylveco dla dzieci, tu jest kilka: https://www.facebook.com/Sylvecopl/p...e=1&permPage=1
Wszystkie mają cudną szatę graficzną zobaczcie z czym

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie dla nas, zim Burak jest w sam raz. Cegiełka ładnie wyglądała na zdjęciu, fajne złoto z niej wychodzi, ale to dla typu jesiennego (?), mojej babci by na przykład bardzo pasowała, zamówię jej
Nie miałam
To witaj w klubie, ja też jestem Zima

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zaopatrzyłam dziecię w nowe kosmetyki
Zapach jest nieziemski - to taki słodki zapach niemowlaka, że od razu mam ochotę całować moją córeczkę
Szczegółowy opis na blogu.
Zaraz zerknę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-29 o 17:31
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 17:34   #2133
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Sowa Już dla samej sowy bym kupiła!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 17:36   #2134
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
dzięki , Korah, MonikaPogrzeba

a jeszcze co do tych konserwantów stosowanych m.in. w eko to Phenoxyetanol i Ethylhexylglicerin też chyba takie reakcje u mnie wywołuje , choć nie wiem czy one są tak do końca do eko dopuszczone

Monika, nie wiem czy złe mam pędzle , może za bardzo nimi macham, a miałam już różne pędzle, do minerałów i tradycyjne do pudru , każdy w pewnym stopniu pylił
Ten pierwszy naprwno nie jest eko i w naturalnych kosmetykach go nie znajdziesz. ten drugi nie znany mi jesli chodzi o nature, wiec tez pewnie do natury nie dopuszczony. Jeszcze go nigdzie nie spotkalam w naturze, a ja nie kupuje tej pseudo natury jak niektore wizazanki. jedynie na mydlo czasami skusze sie z wypalniaczami, reszta jest czysto naturalna.


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Testowałam, nie zauważyłam aby pyliły jakoś wyjątkowo....
Nie nabierasz za dużo?
Ja tez testowalam i byly jak inne, dokladnie mam jak ty. jesli troche wiecej mi sie sypnie( a zalezy od stopnia krycia to nawet i mniej biore niz ty), to najwyzej w trakcie nakladania troche mi sie na bluzke osypie i wystarczy strzepnac i do roboty. Pylic nie pyli nic.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 17:44   #2135
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Małe zakupy z Trawiaste; szampon, maska, krem do twarzy, dezodorant, krem do pięt i szminka z buraka. Wysmarowałam się szminką, mogłabym ją zjeść
Wow!!! Mam tylko jedno zastrzeżenie - daty ważności. Jak zużyć deo w 1,5 miesiąca? Ja bym nie umiała

Korah,
jestem w szoku po postawionej Ci diagnozie. Nie załamuj się kobieto Mój TŻ jako dziecko był astmatykiem, a teraz nic zupełnie Większość schorzeń jego dróg oddechowych było na tle psychosomatycznym, ale minęły lata nim się o tym dowiedział

Trzymaj się i dzielna bądź Oboje bądźcie.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 17:59   #2136
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Wow!!! Mam tylko jedno zastrzeżenie - daty ważności. Jak zużyć deo w 1,5 miesiąca? Ja bym nie umiała

Korah,
jestem w szoku po postawionej Ci diagnozie. Nie załamuj się kobieto Mój TŻ jako dziecko był astmatykiem, a teraz nic zupełnie Większość schorzeń jego dróg oddechowych było na tle psychosomatycznym, ale minęły lata nim się o tym dowiedział

Trzymaj się i dzielna bądź Oboje bądźcie.
Myślę, że wytrzyma dłużej, w lodówce będę trzymać Jak mnie nie uczuli oczywiście

Ja jestem astmatykiem, biorę leki od dziecka, żyję i mam się dobrze Astma nie rak, to nie wyrok.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 18:17   #2137
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Sowa Już dla samej sowy bym kupiła!
Słuchaj tego: w skład serii dziecięcej wchodzi łagodzący szampon i płyn do kąpieli, oliwka do ciała, łagodząca zasypka oraz krem do twarzy i ciała - wszystkie produkty można stosować od pierwszego dnia życia

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Korah, jestem w szoku po postawionej Ci diagnozie. Nie załamuj się kobieto Mój TŻ jako dziecko był astmatykiem, a teraz nic zupełnie Większość schorzeń jego dróg oddechowych było na tle psychosomatycznym, ale minęły lata nim się o tym dowiedział

Trzymaj się i dzielna bądź Oboje bądźcie.
Ja generalnie już wiem, skąd mój syn to odziedziczył, bo u mnie w rodzinie nikt nigdy...
Natomiast sama jako dziecko byłam bierną palaczką we własnym domu, od ur. do 7-ego roku życia Wiem, brzmi strasznie, ale takie były wtedy czasy, nikt nie zwracał uwagi na to, nawet mój ojciec. Wszędzie się paliło, w gościach, w zakładach pracy, w transporcie publicznym i wtedy chorowałam, ale nikt tego nie nazywał astmą i lekarz co prawda przestrzegał, ale potem się to rozeszło po kościach. Lekarze myśleli, że z tego wyrosłam, a potem w dorosłym życiu sama zaczęłam palić, to teraz mam tego konsekwencje, po prostu nawrót. Dlatego tak dużo choruję, chociaż palenie rzuciłam już dawno. W sumie to takie moje własne przemyślenia, że to ja przekazałam gen synowi, tylko u mnie poważne objawy wyszły później, niż u niego.

Dzięki za wsparcie Tak jak Kretka pisze, to niby jest wyrok na całe życie, ale teraz są takie leki, że można normalnie żyć.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 18:25   #2138
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Słuchaj tego: w skład serii dziecięcej wchodzi łagodzący szampon i płyn do kąpieli, oliwka do ciała, łagodząca zasypka oraz krem do twarzy i ciała - wszystkie produkty można stosować od pierwszego dnia życia



Ja generalnie już wiem, skąd mój syn to odziedziczył, bo u mnie w rodzinie nikt nigdy...
Natomiast sama jako dziecko byłam bierną palaczką we własnym domu, od ur. do 7-ego roku życia Wiem, brzmi strasznie, ale takie były wtedy czasy, nikt nie zwracał uwagi na to, nawet mój ojciec. Wszędzie się paliło, w gościach, w zakładach pracy, w transporcie publicznym i wtedy chorowałam, ale nikt tego nie nazywał astmą i lekarz co prawda przestrzegał, ale potem się to rozeszło po kościach. Lekarze myśleli, że z tego wyrosłam, a potem w dorosłym życiu sama zaczęłam palić, to teraz mam tego konsekwencje, po prostu nawrót. Dlatego tak dużo choruję, chociaż palenie rzuciłam już dawno. W sumie to takie moje własne przemyślenia, że to ja przekazałam gen synowi, tylko u mnie poważne objawy wyszły później, niż u niego.

Dzięki za wsparcie Tak jak Kretka pisze, to niby jest wyrok na całe życie, ale teraz są takie leki, że można normalnie żyć.
Ciekawa jestem płynu, może do higieny intymnej byłby dobry

U mnie było to samo, wszyscy jarali w domach, przy dzieciach - nikt się nie stresował. Nawet moja babcia pediatra Takie czasy. Chociaż u mnie nie jestem pierwszym dzieckiem z astmą, mój tata też ma, alergiczną. Tylko na tyle lekką, że nie musi brać leków na stałe, tylko jako dziecko brał. Mnie została astma oskrzelowa, biorę Asmenol / Montest / Montelukast (tańszy Singulair, który też pół życia brałam, ale to co teraz biorę działa tak samo, ma ten sam składnik aktywny), wziewnie Alvesco, no i leki antyhistaminowe, kupuję Amertil, bo każdy antyhis. na mnie dobrze działa.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 18:32   #2139
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Kretko, Odpiszę na plotkowym
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 19:09   #2140
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ten pierwszy naprwno nie jest eko i w naturalnych kosmetykach go nie znajdziesz. ten drugi nie znany mi jesli chodzi o nature, wiec tez pewnie do natury nie dopuszczony. Jeszcze go nigdzie nie spotkalam w naturze, a ja nie kupuje tej pseudo natury jak niektore wizazanki. jedynie na mydlo czasami skusze sie z wypalniaczami, reszta jest czysto naturalna.




Ja tez testowalam i byly jak inne, dokladnie mam jak ty. jesli troche wiecej mi sie sypnie( a zalezy od stopnia krycia to nawet i mniej biore niz ty), to najwyzej w trakcie nakladania troche mi sie na bluzke osypie i wystarczy strzepnac i do roboty. Pylic nie pyli nic.
Tak właśnie myślała, one są w kremach fitomed , nie są to eko kosmetyki, zdaje sobie sprawę, ale ceny mają kuszące i wiele z tych kosmetyków bardzo mi pomogło.

Jeśli chodzi o Benzyl Alkohol to jest prawie we wszystkim Sylveco , jeszcze nie jestem do końca pewna że mnie uczula, ale za długo już trwa ten wysyp krostek a codziennie używałam toniku od nich. Widać coś się skumulowało. Dlatego przechodzę na mydła i chce ograniczyć kosmetyki do minimum za to w jakość zainwestować.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 19:25   #2141
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Za czasów mojego dzieciństwa także większość jarała. W tym mój Tata, więc i ja w jakiś tam sposób byłam palaczem biernym. Na szczęście się nie zaszczepiłam tym nałogiem.

A' propos palenia przypomniała mi się scena albo z Mad Mena albo z Masters of Sex, gdy lekarz ginekolog ma faję w zębach i grzebie w pacjentce leżącej przed nim. Kosmos )) Dodam, ciężarnej pacjentce. Taka była świadomość.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 20:34   #2142
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zaopatrzyłam dziecię w nowe kosmetyki
Zapach jest nieziemski - to taki słodki zapach niemowlaka, że od razu mam ochotę całować moją córeczkę
Szczegółowy opis na blogu.
Ja myślę, że Ona jest słodka sama w sobie
Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
pewnie nabieram, no nic na razie sobie dałam spokój i tak z minerałami
nie poddawaj się!
minerały są cudne!
ja też miałam trudne początki
używaj primera koniecznie, zastosuj ilość jaką wkleiłam na zdjęciu, i przypieczętuj pudrem wykończeniowym ciutkę.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-29, 22:42   #2143
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Przyszły już moje ChriMaLuxy i powiem szczerze, że zachwyt pełen, dlatego, że formuła opaque plus kryje lepiej niż najmocniej kryjący Lauress ethereal i też nie tworzy maski A ponoć ta nowa formuła bez miki kryje jeszcze mocniej- to dla tych, którym minerały dotychczas średnio pasowały- prawdopodobnie winna była właśnie ta mika; ta formuła jest inna niż wszystkie i pasuje nie tylko cerom tłustym. Niestety kolory nie są idealne dla mnie, bo neutral jest odrobinę za żółty, a rose odrobinę zbyt różowy, ale po wymieszaniu dają fajny odcień i naczynka przykryte w 100%
Polski sklep ma duże braki, na Minti Shop próbki są bardzo przetrzebione, natomiast niemiecka strona https://www.chrimaluxe-minerals.de/en/ jest bardzo czytelna i oczywiście pełen asortyment - wszystkie poziomy jasności, przy czym sporo odcieni dla bledziochów, bo ja do ciemnych nie należę, a "moje" kolory są na poziomie 03/04 na 7 możliwych (po zimie, kwasach i retinolu ). 02 jest w realu bardzo jasny, więc 01 musi być super blady
Gdyby znalazło się parę chętnych osób, to Ewcia jest gotowa zorganizować takie zamówienie, bo do Pl jest wysyłka za free pow. 100 euro

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-04-30 o 07:01
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 09:06   #2144
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Skusiłabym się - dawno nie testowałam nowych minerałów


Susabee a mogłabyś porównać te chrimaluxy do lauressa? Pasuje mi mix subtle i radiance (yellow albo gold). W jaki numer i tonację celować? Wg strony wydaje mi się że 3 neutral plus ew. trochę caramel albo olive, ale wiadomo co ekran to inne kolory.
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 09:55   #2145
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51226669]Przyszły już moje ChriMaLuxy i powiem szczerze, że zachwyt pełen, dlatego, że formuła opaque plus kryje lepiej niż najmocniej kryjący Lauress ethereal i też nie tworzy maski A ponoć ta nowa formuła bez miki kryje jeszcze mocniej- to dla tych, którym minerały dotychczas średnio pasowały- prawdopodobnie winna była właśnie ta mika; ta formuła jest inna niż wszystkie i pasuje nie tylko cerom tłustym. Niestety kolory nie są idealne dla mnie, bo neutral jest odrobinę za żółty, a rose odrobinę zbyt różowy, ale po wymieszaniu dają fajny odcień i naczynka przykryte w 100%
Polski sklep ma duże braki, na Minti Shop próbki są bardzo przetrzebione, natomiast niemiecka strona https://www.chrimaluxe-minerals.de/en/ jest bardzo czytelna i oczywiście pełen asortyment - wszystkie poziomy jasności, przy czym sporo odcieni dla bledziochów, bo ja do ciemnych nie należę, a "moje" kolory są na poziomie 03/04 na 7 możliwych (po zimie, kwasach i retinolu ). 02 jest w realu bardzo jasny, więc 01 musi być super blady
Gdyby znalazło się parę chętnych osób, to Ewcia jest gotowa zorganizować takie zamówienie, bo do Pl jest wysyłka za free pow. 100 euro [/QUOTE]


To jestesmy na tym samym poziomie, ale mnie neutralny pasuje. I nie jestem pewna czy suchelce beda zadowolone zwlaszcza z tych mocno kryjacych formul. One na wysuszonej cerze wygladaja jeszcze bardziej sucho, podkreslaja bardziej skorki niz EDM czy LL. trzeba uwazac z iloscia bo okruszek za duzo i maska gotowa. za to jak sie ma przetluszczajaca cere, to wtedy one na mnie najlepiej wygladaja. Niemki z sucha cera wola inne marki bo Chrimaluxe jeszcze dodatkowo wysusza i ja sie im nie dziwie. Mialam wszystkie formuly, w pelnym wymiarze zwykla i mika frei, reszta formul w probkach.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-04-30 o 09:57
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 11:43   #2146
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Tatoonka Pokaż wiadomość
Skusiłabym się - dawno nie testowałam nowych minerałów
Na żywo radiant neutral Lauress jest sporo ciemniejszy od 04 neutral opaque, jest też bardziej beżowo-różowy; przy nim 04 neutral ChML wypada jaśniej i wpada w beżowo-żółtawy odcień; dlatego wymieszałam z 04 rose, ale całość i tak jest jaśniejsza od radiant neutral i tak na teraz mi pasuje, ale niedługo może być za jasny, więc zastanawiam się nad poziomem 05- przynajmniej jednego z tych kolorów Nie ma niestety prostego przełożenia, ale z minerałami już tak jest- co firma, to ma inną, swoją własną paletę kolorów i odcieni . Jedno jest pewne- krycie ma lepsze niż Lauress ethereal i to mi się w nich podoba, a co dalej, to testy pokażą Twoich odcieni zupełnie nie znam i nie widziałam ich na żywo, a porównania z monitora raczej będą ryzykowne; może jednak chociaż trochę pomogłam


Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To jestesmy na tym samym poziomie, ale mnie neutralny pasuje. I nie jestem pewna czy suchelce beda zadowolone zwlaszcza z tych mocno kryjacych formul. One na wysuszonej cerze wygladaja jeszcze bardziej sucho, podkreslaja bardziej skorki niz EDM czy LL. trzeba uwazac z iloscia bo okruszek za duzo i maska gotowa. za to jak sie ma przetluszczajaca cere, to wtedy one na mnie najlepiej wygladaja. Niemki z sucha cera wola inne marki bo Chrimaluxe jeszcze dodatkowo wysusza i ja sie im nie dziwie. Mialam wszystkie formuly, w pelnym wymiarze zwykla i mika frei, reszta formul w probkach.
Ja mam cerę mieszaną w kierunku suchej; latem ta strefa T "rozlewa" się nieco na policzki, ale teraz są one raczej suche i jak pierwszy raz nałożyłam te minerały tak na szybko, chcąc sprawdzić odcień i krycie zapomniałam całkiem o kremie i faktycznie było uczucie ściągnięcia, ale wczoraj i dzisiaj mam krem i tego zupełnie nie czuję Zobaczymy, jak na dłuższą metę będą się sprawować, ale to ich krycie podoba mi się na tyle, że postanowiłam je twardo testować, nawet mieszając kolory i zobaczymy, co z tego wyjdzie
A jakie marki preferują Niemki z suchą skórą i czy one (te minerały) też są tak fajnie kryjące

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-04-30 o 11:45
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 12:56   #2147
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51231249]Na żywo radiant neutral Lauress jest sporo ciemniejszy od 04 neutral opaque, jest też bardziej beżowo-różowy; przy nim 04 neutral ChML wypada jaśniej i wpada w beżowo-żółtawy odcień; dlatego wymieszałam z 04 rose, ale całość i tak jest jaśniejsza od radiant neutral i tak na teraz mi pasuje, ale niedługo może być za jasny, więc zastanawiam się nad poziomem 05- przynajmniej jednego z tych kolorów Nie ma niestety prostego przełożenia, ale z minerałami już tak jest- co firma, to ma inną, swoją własną paletę kolorów i odcieni . Jedno jest pewne- krycie ma lepsze niż Lauress ethereal i to mi się w nich podoba, a co dalej, to testy pokażą Twoich odcieni zupełnie nie znam i nie widziałam ich na żywo, a porównania z monitora raczej będą ryzykowne; może jednak chociaż trochę pomogłam



Ja mam cerę mieszaną w kierunku suchej; latem ta strefa T "rozlewa" się nieco na policzki, ale teraz są one raczej suche i jak pierwszy raz nałożyłam te minerały tak na szybko, chcąc sprawdzić odcień i krycie zapomniałam całkiem o kremie i faktycznie było uczucie ściągnięcia, ale wczoraj i dzisiaj mam krem i tego zupełnie nie czuję Zobaczymy, jak na dłuższą metę będą się sprawować, ale to ich krycie podoba mi się na tyle, że postanowiłam je twardo testować, nawet mieszając kolory i zobaczymy, co z tego wyjdzie
A jakie marki preferują Niemki z suchą skórą i czy one (te minerały) też są tak fajnie kryjące [/QUOTE]

Kobitki na forum niemieckim gdzie sie udzielam bardzo chwala Andrea Biedermann. te mineraly nie zawieraja cynku i tez mozna zamowic mika frei, ale trzeba ekstra przy zamowieniu o tym wspomniec, bo normalnie nie ma takiego wariantu. I tak AB tez fajnie kryje, daje wykonczenie cos jak EDM i LL( a przynajmniej na mnie), ChML jest jednak bardziej pudrowe i potrzebuje czasami troche czasu zeby sie wtopic. Po AB jestem odrazu wyszpowana jak po EDM i LL, ale niestety jak jest cieplej i cera jej mocniej mieszana u mnie, to szybciej sie blyszcze i tez mocniej. Wtedy jednak wole ChML, a i cena mniejsza, jednak AB warta jest tej kasy. Mam z tej marki obecnie pelnowymiarowy granatowy liner( cienie, roze i brazery sa prasowane, reszta sypka) i mialam tez jasny anti-red consealer, ale jak sie skonczyl i wyniuchalam ze ChML zmienilo kolor zielonego korektora na bardziej zlamany to postanowilam z nim znow sporbowac i kupilam ChML. korektor od AB tez ma bardzo fajny odcien jest taki zoltozielony, idealnie sie wtapia i neutralizuje zaczerwienienia. Reszte co posiadam to probki. A i dwa pedzelki tez mam plus komplet pedzelkow na wyjazdy( kupilam jak jeszcze byl na wyprzedazy, to byla stara seria z innym rodzajem drewna byly raczki od pedzelkow). Poza tym AB jest calosciowa produkowana w DE, wiec nie ma nic z made in china itp. jakosc pierwsza klasa, a i cienie maja naturalne odcienie i sa naturalnie matowe, zadnego plaskiego matu. Dla osob ktore nadaremnie szukaja naturalnych odcieni i matu, to ta marka jest idealna.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 13:51   #2148
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kobitki na forum niemieckim gdzie sie udzielam bardzo chwala Andrea Biedermann. te mineraly nie zawieraja cynku i tez mozna zamowic mika frei, ale trzeba ekstra przy zamowieniu o tym wspomniec, bo normalnie nie ma takiego wariantu. I tak AB tez fajnie kryje, daje wykonczenie cos jak EDM i LL( a przynajmniej na mnie), ChML jest jednak bardziej pudrowe i potrzebuje czasami troche czasu zeby sie wtopic. Po AB jestem odrazu wyszpowana jak po EDM i LL, ale niestety jak jest cieplej i cera jej mocniej mieszana u mnie, to szybciej sie blyszcze i tez mocniej. Wtedy jednak wole ChML, a i cena mniejsza, jednak AB warta jest tej kasy. Mam z tej marki obecnie pelnowymiarowy granatowy liner( cienie, roze i brazery sa prasowane, reszta sypka) i mialam tez jasny anti-red consealer, ale jak sie skonczyl i wyniuchalam ze ChML zmienilo kolor zielonego korektora na bardziej zlamany to postanowilam z nim znow sporbowac i kupilam ChML. korektor od AB tez ma bardzo fajny odcien jest taki zoltozielony, idealnie sie wtapia i neutralizuje zaczerwienienia. Reszte co posiadam to probki. A i dwa pedzelki tez mam plus komplet pedzelkow na wyjazdy( kupilam jak jeszcze byl na wyprzedazy, to byla stara seria z innym rodzajem drewna byly raczki od pedzelkow). Poza tym AB jest calosciowa produkowana w DE, wiec nie ma nic z made in china itp. jakosc pierwsza klasa, a i cienie maja naturalne odcienie i sa naturalnie matowe, zadnego plaskiego matu. Dla osob ktore nadaremnie szukaja naturalnych odcieni i matu, to ta marka jest idealna.
Dzięki
Zaintrygowałaś mnie tą marką, zwłaszcza cieniami (matowe i prasowane ), bo ich podkłady pewnie też latem powodowałyby większe świecenie u mnie, a jeśli, jak piszesz, mają poziom krycia podobny do LL, to dla mnie jest za mało, chyba, że ta formuła micafree jest bardzie kryjąca, podobnie jak w ChML
A gdzie się zaopatrujesz, bo nie spotkałam u nas tej marki, więc pewnie głównie w Niemczech jest dostępna
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 14:07   #2149
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jeśli chodzi o kolorówkę mineralną to polecam polską markę pixie cosmetics. Dowiedziałam się o niej kilka lat temu na tym forum. Mieli wówczas świetny korektor pod oczy (w kiepskim opakowaniu - zwykły plastikowy słoiczek jak do próbek) i różne podkłady. Sprzedawali na allegro. Potem marka przechodziła reorganizację i praktycznie zniknęła z rynku. Odnalazłam ich sama po latach (googlając co jakiś czas nazwę i sprawdzając, co słychać) i wypłynęli w nowej odsłonie. Genialny korektor pod oczy - nie dość, że ma dobry skład, to jeszcze jest w pięknym opakowaniu. Warto dodać, że to nie jest korektor w proszku, tylko ma konsystencję jak puder-kompakt, kremową (nie lubię korektorów pod oczy w proszku). Opakowanie wygląda jak klasyczny cień do powiek. Pudry są tylko jednego rodzaju, ale za to duży wybór kolorów i też bardzo ładne opakowanie pudrowe z porządnym sitkiem.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-30, 14:32   #2150
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51233102]Dzięki
Zaintrygowałaś mnie tą marką, zwłaszcza cieniami (matowe i prasowane ), bo ich podkłady pewnie też latem powodowałyby większe świecenie u mnie, a jeśli, jak piszesz, mają poziom krycia podobny do LL, to dla mnie jest za mało, chyba, że ta formuła micafree jest bardzie kryjąca, podobnie jak w ChML
A gdzie się zaopatrujesz, bo nie spotkałam u nas tej marki, więc pewnie głównie w Niemczech jest dostępna [/QUOTE]

Nie , napisalam, ze tez dobrze kryja jak ChML, ale wykonczenie daja jak EDM i LL
To niemiecka marka i tutaj ja zamawiam

http://www.mineral-puder.de/

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-04-30 o 14:33
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 15:33   #2151
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie , napisalam, ze tez dobrze kryja jak ChML, ale wykonczenie daja jak EDM i LL
To niemiecka marka i tutaj ja zamawiam

http://www.mineral-puder.de/
Faktycznie- nie doczytałam ; dzięki - szkoda, że nie mają angielskiej wersji strony Te cienie są bardzo stonowane, jeśli chodzi o beżowo-brązowy przedział kolorystyczny; ja ostatnio zamówiłam sobie takie http://www.biovea.com/pl/product_det...ID=5918&OS=201 (przysłali mi 20% zniżki, bo dawno u nich nic nie zamawiałam) i wolałabym, żeby miały koralowo- łososiowe nuty, bo w takich tonacjach czuję się najlepiej. Fajnie, że mają nawet próbki prasowanych cieni- porządna firma
A na jakim poziomie jesteś u nich w podkładach?

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-04-30 o 15:40
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 16:06   #2152
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51234277]Faktycznie- nie doczytałam ; dzięki - szkoda, że nie mają angielskiej wersji strony Te cienie są bardzo stonowane, jeśli chodzi o beżowo-brązowy przedział kolorystyczny; ja ostatnio zamówiłam sobie takie http://www.biovea.com/pl/product_det...ID=5918&OS=201 (przysłali mi 20% zniżki, bo dawno u nich nic nie zamawiałam) i wolałabym, żeby miały koralowo- łososiowe nuty, bo w takich tonacjach czuję się najlepiej. Fajnie, że mają nawet próbki prasowanych cieni- porządna firma
A na jakim poziomie jesteś u nich w podkładach?[/QUOTE]

Cienie sa bardzo naturalne, zadnych krzykliwych odcieni, bardzo stonowane, a o takie dosc ciezko.
Zapomnialam jeszcze dodac, jak sie np jest miedzy odcieniami i najlepiej nam pasuje wymieszanie dwoch odcieni np pol na pol czy 1/3 do 2/3 itd to mozna u niej zamowic juz wymieszany podklad. trzeba do koszyka wlozyc oby dwa i potem zaznaczyc ze chce sie mieszanke tych dwoch odcieni i podac proporcje. jak to ma byc wersje bez miki to tez przy okazji to napisac.
Probki wszystkie sa sypkie, tylko orginalne produkty juz niektore nie. jak by co to mam kilka odcieni podkladu bez miki i korektorow na oddanie, ale to kolory lekko rozowe ze srodkowych kolorow.

Ja u niej to jestem w oliwkowej cerze zaraz pierwszy rzadek czyli te z lewej, a dokladnie najlepiej pasuje mi srodkowy odcien ( ona tez ma bardzo stonowane odcienie) Alabaster, ale na jesien zauwazylam, ze tonacja mi sie zmienila i jakas taka bardzo blada bylam i zamowilam probki z drugiego rzadku czyli Amarelo i kilka w lewo idac, jednak maja juz wiecej rozowego podtonu. Vyare sobie darowalam, bo w pierwszym rzadku Poema jednak za blada byla, ale wzielam ten korektor. Moze powinnam jednak Vyara tez wyporbowac, ale pomyslalam ze skoro Alabaster mi za blady to stawiam przede wszystkim na odcien pod spodem i pasuje idealnie, ostatecznie moge domieszac sobie troche Alabaster, zeby go rozjasnic, ale poki co nie zauwazylam zeby szyja byla jasniejsza. I tak sobie od czasu do czasu wyciagam moje probki i testuje. Jednak w zimie mialam nacisk na LL , a ze tansze te mineralki to sie skusilam. Z AB to bym kiedys chciala sobie kupic kilka cieni i moze roz Mokka, bo jest bardzo neutralny jaka dla mnie i moze robic tez za brazer( brazery sa bardzo ciemne ). I teraz tak zwlekam, bo pewnie powolutku mialabym juz mala kolekcje, ale mam taupowaty cien i brazwy od innych mineralnych marek( ktore tez sa tansze) i cholercia nie chce zamawiac pelnego wymiaru, jak jeszcze ukochanego odcienia w tych innych markach nie skonczylam, a mam juz zastepnik nutmeg od AB i wiem ze jak kupilabym pelen rozmiar, ktory jest prasowany, to bym jeszcze czesciej po ten cien siegala niz to teraz robie z sypka probka. A naprawde moje cienie od EDM, ChML idt sa w wiekszosci w tej samej tonacji, lubie je wszystkie . Miedzy nim jesli sa roznice to niewielkie i pewnie nikt by nie zauwazyl ze dzis umalowalam sie cieniem taupe od EDM, a wczoraj mialam ChML, a jutro bedzie AB. Kwestia tylko tego, ze niektore sie lepiej rozcieraja, sa jakby aksamitniejsze , a inne trzeba konkretniej poblendowac, ale za to znow lepiej sie trzymaja itd. I jak widzisz powstrzymuje sie ile sie da A ze granatowego cienia matowego nigdzie indziej nie znalazlam, wszystko bylo zbyt kobaltowe itp, to skusialam sie i dalam te 18 euro za eyeliner od AB i nie zaluje. Braz tez bym wziela, ale mam juz od EDM w sypkiej postaci i bardzo go lubie, ale cienie mam caly czas na oku i kiedys napewno sobie cos w FS zamowie

O zobacz tutaj dziewczyna zamowila FS juz wymieszany w proporcji 2:1
http://www.google.de/imgres?imgurl=h...ed=0CGsQrQMwFg

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-04-30 o 16:15
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 21:15   #2153
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

hej dziewczyny
zaczynam przechodzić na wyłącznie (lub prawie) naturalne kosmetyki
dziś zakupiłam tonik AnneMarie Borlind o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ial-toner.html

parę rzeczy z Sylveco

no i zupełną zagadkę - podkład mineralny z CLARÉ BLANC

zdam relację
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-30, 21:51   #2154
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kolorówkę mineralną to polecam polską markę pixie cosmetics. Dowiedziałam się o niej kilka lat temu na tym forum. Mieli wówczas świetny korektor pod oczy (w kiepskim opakowaniu - zwykły plastikowy słoiczek jak do próbek) i różne podkłady. Sprzedawali na allegro. Potem marka przechodziła reorganizację i praktycznie zniknęła z rynku. Odnalazłam ich sama po latach (googlając co jakiś czas nazwę i sprawdzając, co słychać) i wypłynęli w nowej odsłonie. Genialny korektor pod oczy - nie dość, że ma dobry skład, to jeszcze jest w pięknym opakowaniu. Warto dodać, że to nie jest korektor w proszku, tylko ma konsystencję jak puder-kompakt, kremową (nie lubię korektorów pod oczy w proszku). Opakowanie wygląda jak klasyczny cień do powiek. Pudry są tylko jednego rodzaju, ale za to duży wybór kolorów i też bardzo ładne opakowanie pudrowe z porządnym sitkiem.
Jeżeli chodzi o korektor popieram, jest super i nadaje się do skóry dojrzałej ( i nie tylko), nie obciąża jej i nie daje efektu maski, nawilża, pięknie stapia się ze skórą i jest oki. Polecam
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 06:55   #2155
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
zaczynam przechodzić na wyłącznie (lub prawie) naturalne kosmetyki
dziś zakupiłam tonik AnneMarie Borlind o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ial-toner.html

parę rzeczy z Sylveco

no i zupełną zagadkę - podkład mineralny z CLARÉ BLANC

zdam relację
Dobrze ze napisalas prawie naturalne, bo AMB nie jest strikte naturalna marka, te kosmetyki zaliczaja sie do przedzialu dermokosmetykow jak marka Dadosen
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 10:13   #2156
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
zaczynam przechodzić na wyłącznie (lub prawie) naturalne kosmetyki
dziś zakupiłam tonik AnneMarie Borlind o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ial-toner.html

parę rzeczy z Sylveco

no i zupełną zagadkę - podkład mineralny z CLARÉ BLANC

zdam relację
Witaj. ten tonik wspominam bardzo dobrze, tylko czasem mnie wnerwiał, bo twarz się lepiła, dlatego lubiłam delikatnie opłukać twarz wodą czy przetrzeć skórę wilgotnym wacikiem. W każdym razie tonik nawilżał i zwężał pory, łagodził, buzia była wygładzona i taka promienna.


Sicilia, Auraria- kusicie tym korektorem
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 10:54   #2157
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Cienie sa bardzo naturalne, zadnych krzykliwych odcieni, bardzo stonowane, a o takie dosc ciezko.
Zapomnialam jeszcze dodac, jak sie np jest miedzy odcieniami i najlepiej nam pasuje wymieszanie dwoch odcieni np pol na pol czy 1/3 do 2/3 itd to mozna u niej zamowic juz wymieszany podklad. trzeba do koszyka wlozyc oby dwa i potem zaznaczyc ze chce sie mieszanke tych dwoch odcieni i podac proporcje. jak to ma byc wersje bez miki to tez przy okazji to napisac.
Probki wszystkie sa sypkie, tylko orginalne produkty juz niektore nie. jak by co to mam kilka odcieni podkladu bez miki i korektorow na oddanie, ale to kolory lekko rozowe ze srodkowych kolorow.

Ja u niej to jestem w oliwkowej cerze zaraz pierwszy rzadek czyli te z lewej, a dokladnie najlepiej pasuje mi srodkowy odcien ( ona tez ma bardzo stonowane odcienie) Alabaster, ale na jesien zauwazylam, ze tonacja mi sie zmienila i jakas taka bardzo blada bylam i zamowilam probki z drugiego rzadku czyli Amarelo i kilka w lewo idac, jednak maja juz wiecej rozowego podtonu. Vyare sobie darowalam, bo w pierwszym rzadku Poema jednak za blada byla, ale wzielam ten korektor. Moze powinnam jednak Vyara tez wyporbowac, ale pomyslalam ze skoro Alabaster mi za blady to stawiam przede wszystkim na odcien pod spodem i pasuje idealnie, ostatecznie moge domieszac sobie troche Alabaster, zeby go rozjasnic, ale poki co nie zauwazylam zeby szyja byla jasniejsza. I tak sobie od czasu do czasu wyciagam moje probki i testuje. Jednak w zimie mialam nacisk na LL , a ze tansze te mineralki to sie skusilam. Z AB to bym kiedys chciala sobie kupic kilka cieni i moze roz Mokka, bo jest bardzo neutralny jaka dla mnie i moze robic tez za brazer( brazery sa bardzo ciemne ). I teraz tak zwlekam, bo pewnie powolutku mialabym juz mala kolekcje, ale mam taupowaty cien i brazwy od innych mineralnych marek( ktore tez sa tansze) i cholercia nie chce zamawiac pelnego wymiaru, jak jeszcze ukochanego odcienia w tych innych markach nie skonczylam, a mam juz zastepnik nutmeg od AB i wiem ze jak kupilabym pelen rozmiar, ktory jest prasowany, to bym jeszcze czesciej po ten cien siegala niz to teraz robie z sypka probka. A naprawde moje cienie od EDM, ChML idt sa w wiekszosci w tej samej tonacji, lubie je wszystkie . Miedzy nim jesli sa roznice to niewielkie i pewnie nikt by nie zauwazyl ze dzis umalowalam sie cieniem taupe od EDM, a wczoraj mialam ChML, a jutro bedzie AB. Kwestia tylko tego, ze niektore sie lepiej rozcieraja, sa jakby aksamitniejsze , a inne trzeba konkretniej poblendowac, ale za to znow lepiej sie trzymaja itd. I jak widzisz powstrzymuje sie ile sie da A ze granatowego cienia matowego nigdzie indziej nie znalazlam, wszystko bylo zbyt kobaltowe itp, to skusialam sie i dalam te 18 euro za eyeliner od AB i nie zaluje. Braz tez bym wziela, ale mam juz od EDM w sypkiej postaci i bardzo go lubie, ale cienie mam caly czas na oku i kiedys napewno sobie cos w FS zamowie

O zobacz tutaj dziewczyna zamowila FS juz wymieszany w proporcji 2:1
http://www.google.de/imgres?imgurl=h...ed=0CGsQrQMwFg
Lauress też miesza wskazane kolory (za dopłatą )
Ja celowałabym raczej w środkowy segment, trzeci rządek (skoro, jak piszesz, mają lekko różowe podtony); Ty chyba jednak trochę jaśniejsza jesteś i bardziej beżowa, skoro ustawiasz się w oliwkowym segmencie
Też tak mam z cieniami, dlatego wolę nie kupować za dużo naraz, bo wszystkie będą na pewno otwarteFaktycznie trudno o matowe, stonowane i w dodatku prasowane cienie (jakoś nie przepadam za proszkami w tym segmencie); aktualnie mam Alverde (m.in. również odcień taupe ), ale one zawierają talk, niestety, oraz Elysambre- magnetyczne, do skompletowania do paletki z lusterkiem, ale nigdzie nie mogę dorwać kolorów, które mi się kończą;- w ogóle nigdzie ich teraz nie widzę, a kupowałam kiedyś na Lovelula
Mają piękne, metalowe opakowania na wymienne wkłady- taki styl glam eco http://louvaetcompagnie.canalblo g.com/archives/2008/10/02/10803952.html

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-05-01 o 11:14
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:33   #2158
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Zainteresowałyście mnie tymi minerałami Andrea Biedermann. Obecnie używam Chrimaluxe właśnie wersji bez miki, którą świetnie się u mnie sprawdza W ChM mam odcień olive stopień 3 lub 4 (nie pamiętam teraz, muszę sprawdzić w domu). W AB pewnie musiałabym celować w pierwszy segment i drugi lub trzeci rządek, tak?

Bardzo podobają mi się cienie i róże. Chyba skuszę się na jakieś próbki
__________________
Instagram: iwi_g
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 12:41   #2159
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

w costasy majówkowe rabaty, wszystko na stronie (niestety zlikwidowali stoisko w ch koło mnie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 13:29   #2160
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51241931]Lauress też miesza wskazane kolory (za dopłatą )
Ja celowałabym raczej w środkowy segment, trzeci rządek (skoro, jak piszesz, mają lekko różowe podtony); Ty chyba jednak trochę jaśniejsza jesteś i bardziej beżowa, skoro ustawiasz się w oliwkowym segmencie
Też tak mam z cieniami, dlatego wolę nie kupować za dużo naraz, bo wszystkie będą na pewno otwarteFaktycznie trudno o matowe, stonowane i w dodatku prasowane cienie (jakoś nie przepadam za proszkami w tym segmencie); aktualnie mam Alverde (m.in. również odcień taupe ), ale one zawierają talk, niestety, oraz Elysambre- magnetyczne, do skompletowania do paletki z lusterkiem, ale nigdzie nie mogę dorwać kolorów, które mi się kończą;- w ogóle nigdzie ich teraz nie widzę, a kupowałam kiedyś na Lovelula
Mają piękne, metalowe opakowania na wymienne wkłady- taki styl glam eco http://louvaetcompagnie.canalblo g.com/archives/2008/10/02/10803952.html
[/QUOTE]

Pierwsze trze kolory w lewym pionie to wlasnie oliwkowe odcienie, potem mamy trzy kolory , czyli srodkowy pion i to sa bezowe odcienie juz nie pamietam jaka oni cere tam nazywaja, a kolejne trzy odcienie w prawym pione to odcienie do cery rozowej. Ja jak testowalam to zrobilam sobie test i wyszlo ze oliwki mam wypobowac wiec wzielam owsystkie trzy odcienie i jeszcze pierwszy odcien z lewej ze srodkowego pioru. I nawet mi pasowaly, ale najlepiej jednak Alabaster. jak teraz zeszlam na drugi rzadek w tym pionie, to zdecydowanie odcien od prawej strony i te pierwsze ze srodkowego pinu maja za duzo rozu dla mnie. mam cere lekko rozowa, ale to sa wlasnie naczynka. Jak wezme rozowawy w podtonie podklad to wygladam jak swinka Pigi, wiec jakos tak podswiadomie w calej mojej karierze makijazowej wybieralam neutralne i lekko zolte odcienie.
U nich jest tak ze kazdy odcien idac w prawo ma wiecej rozowosc w sobie, im bardziej na prawo tym wiecej rozowowych pigmentow ma kolor.
Jak ty piszesz ze tobie raczej ten srodkowy pion by pasowal to moge ci wyslac te moje probki podkladow i korektorow, moze cos znajdziesz dla siebie. Kolory z drugiego rzedu a korektory z pierwszego bo tak zalecali ze dla pierwszego i drugiego rzedu korektor o nazwie takiej samej jak podklad z pierwszego rzedu.

A ta marka o ktorej piszesz to ma naturalne te cienie? ja jeszcze nie widzialam naturanej marki, ktora mialaby wklady, a jak uzywalam jeszcze zwyklych kosmetykow( mam jeszcze co niektore cienie) to bardzo lubilam wlasnie takie rozwiazanie. nawet sama powyciagalam cienie z opakowan i wsadzilam do paletki Inglota. Mam jedna gdzie mam same naturalne prasowane cienie, wdrugiej mam tylko cienie Inglota i trzecia to zlepek roznych zwyklych marek. Jakos ciezko mi sie z tymi nie naturalnymi rozstac i trzymam je. Moze jeszcze kiedys bede uzywac.



Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Zainteresowałyście mnie tymi minerałami Andrea Biedermann. Obecnie używam Chrimaluxe właśnie wersji bez miki, którą świetnie się u mnie sprawdza W ChM mam odcień olive stopień 3 lub 4 (nie pamiętam teraz, muszę sprawdzić w domu). W AB pewnie musiałabym celować w pierwszy segment i drugi lub trzeci rządek, tak?

Bardzo podobają mi się cienie i róże. Chyba skuszę się na jakieś próbki
Ja w ChML jestem neutral 3 i 4 stopien pasuja, wczensiej nawet skusilam sie na 2 bo 2 i 3 wygladaly na mnie tak samo, jednak jak zaczelam robiec sie truppio blada i stwierdzilam ze kolory mi sie zmienily, to znow porownalam sobie 3 i 4 i wybralam 4. mam nadzieje ze juz tak zostanie i na starosc nie stane sie murzynka.
Od ChML wyprobowalam tez oliwke i jesli mialabym TAK zolty podklad uzywac to tylko ze stopia 1, ale i tak jak mi sie na nosie przytarl to widac bylo roznice.
AB nie jest taka zolta, a przynajmniej pierwszy rzadek, ktory dla mnie porownywalny jest z 2/3 stopiniem od ChML przy neutralu. Drugi rzadek jest duzo ciemniejszy, jak dla mnie nawet spora roznica i wtedy jak w Alabaster nie widzialam zoltosc tak juz w kolorze pod nim ta lekka zoltosc jest, tak samo jak w ChML neutral 3 nie widze zoltosci, ale juz w 4 ona jest widoczna, jednak to nie takie same zolte kolory jak caramel czy olive u ChML. Musialabys naprawde zamowic probki( nie sugeruj sie tym co pisze, one niby male ale starczaja na dluzej niz 5 dni, tak samo jak FS starcza na dluzej niz pol roku). Mozesz tez wyslac do nich swoje zdjecie i poprosic o pomoc w dobraniu kolorow. Oni calkiem dobrze to robia, widza to czego ja nie widze. Dla mnie nie raz ktos wygladal na pierwszy rzadek byl blady jak ja kiedys, a sie okazalo ze drugi to byly jego kolory. Dziewczyny na beautyjunkies tak doradzily i to samo u AB, dziewczyna zamowila probki i byl tam jej kolory, nie musiala zamawiac ciemniejszego rzadku albo isc w gore. Ja takich subtelnych roznic na monitorze nie widze.
Poza tym dla kazdej osoby, ktora pierwszy raz u nich zamowi jest mini kabuki gratis.
tutaj jest test ktory pomaga w wyborze odcieni moze sie komus przyda
http://www.mineral-puder.de/shop_content.php?coID=1110

Ja sie dzis znow kompoletnie umalowalam probkami cieni od AB. No nic na to nie poradze, ale co sie za nie wezme to zaluje ze inwestowalam kase w te tansze rzeczy( nie zeby one nie byly tez fajne). AB ma cos w formule, ze te cienie sa... i to probki gdzie cienie sa sypkie, wiec jak sobie wyobraze normalny cien w kompaktowej postaci, to musi byc jeszcze wygodniejszy w uzyciu. Mam granatowy liner w FS i naprawde jest wygodniej niz sypka postac, a daje taki sam komfort nanoszenia na powieke i te naturalne odcienie. Jak tak sobie pomysle, ze wszystkie probki, ktore mam, a ktore sa przeciez wydaje z innych marek to mialabym juz pewnie te wszystkie 4 cienie od AB, ktore mam w probkach

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-05-01 o 13:35
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.