gumowate klejace wlosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 17:43   #1
madii2408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11

gumowate klejace wlosy


Dziewczyny pomozcie mam rozjasnione wlosy troche za pas.przez dlugi czas bylo wszystko dobrze platac sie plataly ale teraz w pewnych miejscach sa gumowate klejace rozciagaja sie ale jak sa mokre suche juz natomiast wracaja do normy.mozna cos z tym zrobic?
madii2408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 17:51   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez madii2408 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomozcie mam rozjasnione wlosy troche za pas.przez dlugi czas bylo wszystko dobrze platac sie plataly ale teraz w pewnych miejscach sa gumowate klejace rozciagaja sie ale jak sa mokre suche juz natomiast wracaja do normy.mozna cos z tym zrobic?
Po rozjaśniaczu tak się z włosami dzieje, robią się często gumowe. Trzeba o nie dbać- nawilżać mocnymi maskami i olejować (np. olejem kokosowym). Nie napisałaś nic o swojej pielęgnacji więc nie wiem czy robisz to wszystko.
Jeżeli wzmożona pielęgnacja nie daje efektów to pozostało już tylko ścięcie. Włosy nie są niezniszczalne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 17:53   #3
madii2408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: gumowate klejace wlosy

stosuje maski odzywki takze te tzw "fryzjerskie" i domowe sposoby zoltko i sok z cytryny i to nic nie daje.oleju kokosowego jeszczze nie probowalam.szkoda mi scinac bo to tylko niektore partie wlosow sa takie gumiaste.
madii2408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 18:27   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez madii2408 Pokaż wiadomość
stosuje maski odzywki takze te tzw "fryzjerskie" i domowe sposoby zoltko i sok z cytryny i to nic nie daje.oleju kokosowego jeszczze nie probowalam.szkoda mi scinac bo to tylko niektore partie wlosow sa takie gumiaste.
To spróbuj olejowania. Jest osobny wątek o olejach, warto się zapoznać.
A maski fryzjerskie nie zawsze są dobre. Warto patrzeć na skład.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 18:52   #5
zustin87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: gumowate klejace wlosy

mając tak długie włosy to normalną rzeczą jest elektryzowanie, platanie itp, a jeśli do tego sa rozjaśniane to sprawa podwójnie się kąplikuje. Może masz zniszczone końcówki, które 'łapią się' do siebie lub zahaczają o ubrania? Jak ja miałam długie włosy to właśnie tak mi się działo. Pozostaje nawilżanie, maseczki kupione w drogeriach, albo porządny zabieg nawilżający u fryzjera. Sądze, że obcięcie paru cm też by je wzmocniło. Pozdrawiam
zustin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 19:42   #6
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: gumowate klejace wlosy

Pisałam juz w jednym wątku, mnie się tak stało od rozjaśniacza i dosłownie nicnie pomaga, mam krótkie włosy i niestety muszę poczekać aż trochę podrosną a później obciąć. Masakra z tymi włosami, nie mogę czesać na mokro bo się urywają
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 10:09   #7
blondyna789
Zakorzenienie
 
Avatar blondyna789
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11 712
Dot.: gumowate klejace wlosy

swego czasu też tak miałam przy farbowaniu na blond stan poprawiłam metodami Chatul - olejowanie, maski, odżywki, serum...
__________________
ig: @tojaola_
blondyna789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 10:19   #8
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez madii2408 Pokaż wiadomość
stosuje maski odzywki takze te tzw "fryzjerskie" i domowe sposoby zoltko i sok z cytryny i to nic nie daje.oleju kokosowego jeszczze nie probowalam.szkoda mi scinac bo to tylko niektore partie wlosow sa takie gumiaste.
Ale z tym sokiem z cytryny to oszczędnie Bo może wysuszać. Na tym forum jest dużo wątków odnośnie pielęgnacji włosów zniszczonych Pielęgnacjia olejemi to świetny pomysł, warto też kupić sobie keratynę (można ją dostać w sklepach internetowych) i dodawać ją do odżywek.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 21:29   #9
zustin87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15
Dot.: gumowate klejace wlosy

A po jakim okresie farbowania zaczęłyście mieć taki problem?
zustin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 21:30   #10
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: gumowate klejace wlosy

A ja polecam zwykłą, tanią maskę Gloria! (Ma świetne opinie na KWC) Sama stosuję. Rozjaśniałam (pasemkami) właśnie sama włosy i też były bardzo biedne... Ta maska działa cuda. Trzymam ją ponad 30 minut na włosach pod foliowym czepkiem, po czym spłukuję. Jeszcze nigdy nie miałam tak błyszczących włosów. Naprawdę genialna!!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 10:05   #11
sugah
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 38
Dot.: gumowate klejace wlosy

a gdzie mozna kupic ta glorie?
sugah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 11:22   #12
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez sugah Pokaż wiadomość
a gdzie mozna kupic ta glorie?
Ja ją kupuję w zwyczajnej drogerii. Żadnej tam "markowej". Odżywka kosztuje ok 5 zł! Można niewierzyć, że za taką cenę coś może być dobre, ale naprawdę jest! Może właśnie dlatego, że ma naturalne składniki. Jedynie zapach - jak dla mnie - jest paskudny. I warto ją potrzymać ponad 20 minut. Dobra też jest odżywka mleczna z Kallosa. Na Allegro jest w dużych opakowaniach za parenaście zł. I ta sama zasada - długo na włosach!

Madii2408 Mam nadzieję, że teraz nie farbujesz włosów co?

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-04-17 o 11:24
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 21:15   #13
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
Pisałam juz w jednym wątku, mnie się tak stało od rozjaśniacza i dosłownie nicnie pomaga, mam krótkie włosy i niestety muszę poczekać aż trochę podrosną a później obciąć. Masakra z tymi włosami, nie mogę czesać na mokro bo się urywają
w ogóle nie powinno się czesać mokrych włosów ,nawet jak są zdrowe i się nie ciągną

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A ja polecam zwykłą, tanią maskę Gloria! (Ma świetne opinie na KWC) Sama stosuję. Rozjaśniałam (pasemkami) właśnie sama włosy i też były bardzo biedne... Ta maska działa cuda. Trzymam ją ponad 30 minut na włosach pod foliowym czepkiem, po czym spłukuję. Jeszcze nigdy nie miałam tak błyszczących włosów. Naprawdę genialna!!
ja jej nigdzie dostać nie mogę,chyba na allegro kupię
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:38   #14
madii2408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: gumowate klejace wlosy

NIe juz nie farbuje nie rozjasniam tylko ten szarawy odrost doprowadza mnie do szalu
madii2408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:10   #15
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez madii2408 Pokaż wiadomość
NIe juz nie farbuje nie rozjasniam tylko ten szarawy odrost doprowadza mnie do szalu
Rozjaśnianie samego odrostu nie powinno być problemem. Odrost to nowe, przeważnie zdrowe włosy...
A może Reflex Blond Joanny by się sprawdził na sam odrost? Dziewczyny o jasnych włosach go sobie chwalą. Poczytaj - w KWC są fajne opinie. Sama go mam, mimo, że mam ciemne włosy...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:08   #16
madii2408
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11
Dot.: gumowate klejace wlosy

no wlasnie reflex blond uzywam uwazam ze nie niszczy wlosow bo moje mimo jakis tam uszkodzen oczywistych dla tej dlugosci wlosa sa blyszczace tylko te poplatane mokre wlosy. glownie takie gumowe sa wlosy na grzywce ktora juz mi odrosla do ramienia to tak w polowie dlugosci sa takie klejace.
madii2408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 14:15   #17
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez madii2408 Pokaż wiadomość
no wlasnie reflex blond uzywam uwazam ze nie niszczy wlosow bo moje mimo jakis tam uszkodzen oczywistych dla tej dlugosci wlosa sa blyszczace tylko te poplatane mokre wlosy. glownie takie gumowe sa wlosy na grzywce ktora juz mi odrosla do ramienia to tak w polowie dlugosci sa takie klejace.
A nie lepiej było by podciąć włosy? Takie hodowanie na siłę raczej nie przynosi dobrych efektów... Potem się zaczną rozdwajać i będzie nadal kiepsko. Idzie lato, fajne są krótsze fryzurki! Np. tak do ramion. To długość uniwersalna, chyba każdemu pasuje! Przemyśl to...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 20:27   #18
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Pokaż wiadomość
w ogóle nie powinno się czesać mokrych włosów ,nawet jak są zdrowe i się nie ciągną
dlaczego? przecież inaczej włosy by wyglądały niezbyt ciekawie jakby wyschły w kształcie jaki powstaje po myciu, jakbym ich miała nie układać po odżywce to bym miała coś a'la ulizane niewiadomo co, a jak mam układać po umyciu bez czesania to mi się przecież splączą, nie rozumiem
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 15:35   #19
Marti86x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: gumowate klejace wlosy

Mam dokładnie to samo, i wiem sama po sobie niestety na tak zniszczone włosy nie da sie nic zrobic , włosy nie maja zdolności regenerowania sie , mozna co ajwyżej poprawić ich wyglad .Juz od 2,5 miesiaca chodze z takimi wlosami na całej glowe (też skutek rozjasniania ) i nic dosłownie nie pomaga a najgorsze sa po umyciu .wiec jedyne rozwiązanie jakie mi na mysl przychodzi to poczekac aż troche podrosna i obciac to co zniszczone ......
Marti86x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 18:57   #20
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: gumowate klejace wlosy

ja mam ten sam problem, mam tak gumowate włosy że masakra ale fryzjerka poleciła mi serię Kerastase z cementem (szampon, odżywka , ampułki) i mam tego używać nic innego, powiedziała że nie od razu mi się poprawią ale poprawa będzie, także czekam na wypłatę i kupuję zobaczymy co to da
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 11:47   #21
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez edyta29 Pokaż wiadomość
ja mam ten sam problem, mam tak gumowate włosy że masakra ale fryzjerka poleciła mi serię Kerastase z cementem (szampon, odżywka , ampułki) i mam tego używać nic innego, powiedziała że nie od razu mi się poprawią ale poprawa będzie, także czekam na wypłatę i kupuję zobaczymy co to da
A czy fryzjerka powiedziała Ci, że gumowate włosy świadczą zazwyczaj o znacznym ubytku protein? Kerastase z cementem może pomóc nieco zatuszować problem, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie Keratyna hydrolizowana kosztuje grosze, może z niej zrobić samodzielne psikadło albo dodawać ją do masek czy odżywek bez spłukiwania. Powinna pomóc na gumowatość.

W wątku składowym można sobie poczytać skład kosmetyków Kerastase z cementem, nie są tragiczne, ale są takie sobie. A za tę cenę? Nie warto. Chyba, że lubisz przepłacać. Składowo kosmetyki nie różnią się jakoś szczególnie od L'Oreal Professionnel i od Elseve. Różnią się głównie ceną i targetem.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:31   #22
edyta29
Wtajemniczenie
 
Avatar edyta29
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 946
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A czy fryzjerka powiedziała Ci, że gumowate włosy świadczą zazwyczaj o znacznym ubytku protein? Kerastase z cementem może pomóc nieco zatuszować problem, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie Keratyna hydrolizowana kosztuje grosze, może z niej zrobić samodzielne psikadło albo dodawać ją do masek czy odżywek bez spłukiwania. Powinna pomóc na gumowatość.

W wątku składowym można sobie poczytać skład kosmetyków Kerastase z cementem, nie są tragiczne, ale są takie sobie. A za tę cenę? Nie warto. Chyba, że lubisz przepłacać. Składowo kosmetyki nie różnią się jakoś szczególnie od L'Oreal Professionnel i od Elseve. Różnią się głównie ceną i targetem.
dzięki serdeczne a co można stosować żeby uzupełnić brak protein? czy sam olej kokosowy pomoże?
__________________






edyta29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:48   #23
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez edyta29 Pokaż wiadomość
dzięki serdeczne a co można stosować żeby uzupełnić brak protein? czy sam olej kokosowy pomoże?
Nie. Olej kokosowy, to, jak sama nazwa wskazuje, tłuszcz. A my potrzebujemy protein, czyli białka. Pisałam w poprzednim poście o keratynie hydrolizowanej. Są jeszcze inne proteiny hydrolizowane dostępne w sklepach wysyłkowych (dla zainteresowanych- sklep Zrób Sobie Krem ma też swoje półprodukty w niektórych miastach), np. hydrolizat jedwabiu, ale wg mnie keratyna jest jednak lepsza. Można zrobić psikadło keratynowe (na Mazidłach jest podany gotowy przepis, ja robię po prostu tak,że do buteleczki z atomizerem wlewam wodę destylowaną i do tego dodaję troszkę keratyny, robiąc z tego odżywkę bez spłukiwania. Gotową mieszankę trzymam w lodówce i nie trzymam jej zbyt długo). Albo można dodawać keratynę do porcji maski/odżywki.

Lepiej uważać na "keratynę w płynie", bo zazwyczaj tego typu gotowe kosmetyki zawierają głównie alkohol i prędzej wysuszą niż zregenerują. Ja miałam np. odzywkę Artiste (dostępna w drogerii Natura), która zawierała sporo keratyny, ale jednak mało komu ona pasuje, więc lepiej się skusić na samą keratynę.

A co do oleju kokosowego- warto go również stosować (o tym jak- można poczytać w pierwszym wątku o olejowaniu), po dłuższym, regularnym stosowaniu widać zazwyczaj znaczną poprawę włosów. Ja zazwyczaj radzę osobom, które jeszcze nie olejowały włosów wykorzystać najpierw jakiś olej, który już mają w kuchni, czyli np. olej rzepakowy, oliwę z oliwek.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 16:11   #24
moniczka_90
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka_90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15 142
Dot.: gumowate klejace wlosy

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A nie lepiej było by podciąć włosy? Takie hodowanie na siłę raczej nie przynosi dobrych efektów... Potem się zaczną rozdwajać i będzie nadal kiepsko. Idzie lato, fajne są krótsze fryzurki! Np. tak do ramion. To długość uniwersalna, chyba każdemu pasuje! Przemyśl to...
Zgadzam się. Nie ma co zapuszczać dalej na siłę, nic nie zregeneruje już "gumowatych" włosów. Tez kiedyś miałam i po scięciu ich mogłam się wziąśc za prawdziwą regenerację od poczatku.
__________________
żona 2014
mama 2018
przyszła mama 2020
moniczka_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.