od czego zacząc jedzenie po głodówce ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-15, 12:26   #1
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440

od czego zacząc jedzenie po głodówce ?


temat troszke dziwnie brzmi, ale
moja dawna przyjaciołka, której nie widziałam sporo czasu chyba ma jakiś problem tzn...ona praktycznie nie je nic...tzn z tego co wiem pije czesto np piwo, jakiegos drinka, zje do tego pare paluszków a jak ktos zapyta czy jadła coś przez cały dzien - to nic...wypiłam szklanke nesta...ale wczoraj jadłam serek danio (1 serek na cały dzień)
dziewczyna jest chuda bardzo...chce przytyc i zjeśc, ale twierdzi, że po wszystkim co zje boli ją brzuch
że puchnie tzn nogi, twarz,
okres tez jej zanika
widziałam jak np przy mnie zjadła pare frytek czy cos, ale wydaje mi się, że te frytki to było jedyne jedzenie na cały dzien plus piwo itp....
nie powiedziałabym, że to anorektyczka
powiedziałabym, że to imprezowiczka, która,nie miała czasu , bo przeciez wciaz w biegu....by normalnie jeśc, przez co cakowicie zatraciła apetyt i nie wiem czy jej organizm wogole trawi cokolwiek
ostatnio mowiła, że ma drgania mieśni, skarzy sie tez że puchna jej nogi, twarz, choc tego po twarzy nie widac zbytnio (jest bardzo łądna), ale jednak, że skacze troche powieka...mowiłam, że pewnie brak maghnezu, ale to chyba cos wiecej..., biegunki z zaprciami naprzemian, choc w sumie to nie wiem czym się wyprozniac skoro prtawie nie je...

to nie jest prowokacja, ani zarty
nie widziałam tej dzewczyny dośc długo, bo była w Anglii
jest chuda bardzo, waga anorektyczna
mimo wszystko probuje coś robić..tzn jeśc, zrezygnowac z tego piwa, alkoholu, imprez, tylko, że...wtedy chudnie i jest jeszcze gorzej...według niej, boli ją brzuch po zjedzeniu czegokolwiek

i moje opytanie jest....jak zaczac sie odzywiać po "niejedzeniu" tzn jedzebniu - kilku paluszkow chipsów, kawałka bułki czy plastra sera, czy kawałka czekolady ?
napewno niemozna tak z miejsca zaczac spozywac kilka posiłków ...
co robic w takiej sytuacji
co doradzic
oczywiscie wizyta u lekarza, ale jesli chodzi o stan fizyczny
o rozpoczecie jedzenia czegokolwiek?
gdy totalny brak apetytu...i bóle...

co pic ? co jeść ? jakieś minerały na uzupelnienie ?
jesli ktoras z was ma chwile by odpisac, bedzie naprawde miło
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 18:23   #2
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: od czego zacząc jedzenie po głodówce ?

ja mysle ze najlepiej jednak zapytac specjalisty czyli dietetyka. Napewno znajdziecie niedrogiego a on powie wszystko najlepiej....
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:04   #3
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: od czego zacząc jedzenie po głodówce ?

Zgadzam się, że najlepiej pójść do dietetyka. Jeśli jej dolegliwości przy jedzeniu będą się nasilały, to będzie miała jeszcze większą blokadę przed normalnym odżywianiem.
Bez większego zastanowienia przychodzi do głowy, że nie może jeść żadnych ciężkostrawnych potraw, ale pewnie problem jest głębszy i dotyczy jedzenia w ogóle, więc nie ma co dawać tak oczywistych rad.
Co do drgania mięśni i powieki, to oczywiście wygląda na niedobór magnezu, ale na pewno brakuje jej wielu innych substancji, więc konieczne jest zrobienie podstawowych badań i uzupełnianie ich pod kontrolą lekarza.
pozdrawiam i trzymam kciuki
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.