Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-09, 17:45   #1
myszkoala
Przyczajenie
 
Avatar myszkoala
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9

Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?


Dziewczyny, jak odbierane są takie związki polsko- arabskie w Polsce? Nie znam nikogo w takiej sytuacji, a sama się w niej znalazłam. Czy myślicie, że w Polsce panuje duży rasizm? ostatnie dwa lata mieszkałam w Kairze, a teraz myślę nad powrotem do Polski razem z moim partnerem, który jeszcze nigdy tu nie był.
myszkoala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 17:50   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

POlacy to rasisci zwlaszcza jesli chodzi o czarnoskorych. jak by bylo z twoim TZ, ciezko powiedziec. za jasnej skory to on pewnie nie ma, ale czarny tez nie jest.
Gdzies bylo na forum o zwiazkach polek z czarnoskorymi i za kaudym razem jak pojechali na urlop do Pl to chlopaka musiala ukrywac w moteliku za miastem, a jedna nawet pisala ze 2 razy chlopak ja odwiedzil w Pl i dwa razy porzadnie go spalowano, tylko za to ze szedl ulica.

Mysle ze kwestia jest tez gdzie byscie mieszkali czy to male czy duze miasto.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 17:57   #3
myszkoala
Przyczajenie
 
Avatar myszkoala
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Mieszkalibyśmy w Poznaniu. Mój facet może na ulicy uchodzić za Włocha, albo Hiszpana ale za Polaka to mało kto go weźmie. Trochę się tego boję, ale w Egipcie po ostatnich rewolucjach to już się zupełnie niebezpiecznie dla mnie robi.
myszkoala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 17:58   #4
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Pewnie zalezy to, od miejsca w ktorym mieszkasz. Jeśli to jakaś mała wioska, gdzie młodzież jest trochę "skrzywiona" ( o starszych ludziach nie wspominam, bo ich stereotypów pewnie tak łatwo zmienić sie nie da) to może byc cieżko z akceptacją w środowisku. Poza tym, pewnie wezmą Was na języki, wiesz.... ludzka ciekawość, może trochę zawiść.
Natomiast w większych miastach, gdzie mieszkanka kulturowa jest spora, pewnie nie będzie problemu.
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 18:11   #5
dominiczkab
Rozeznanie
 
Avatar dominiczkab
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: utopia :)
Wiadomości: 593
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

moj chlopak jest latynosem, i jest akceptowany. ani razu nie spotkalismy sie z nieuprzejmoscia, ani rasizmem. zdecydowanie przewaza ciekawosc, ludzie pytaja skad jest itp, czy mu sie u nas podoba itp.
kolezanka mojej mamy ponad 20 lat temu wyszla za araba- wtedy owszem bylo to dziwne, i niektorym sie to nie podobalo, ale mysle ze obecnie nie jest tak zle.
__________________
Follow your dreams, they know the way ♥
dominiczkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 18:18   #6
myszkoala
Przyczajenie
 
Avatar myszkoala
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Jak czytam niektóre wypowiedzi na różnych forach odnośnie Arabów, to się boję że mi go tu na ulicy zasztyletują. Ludzie zawsze wrzucają wszystkich do jednego wora i nie rozumieją, że w każdej nacji są ludzie dobrzy i źli, mądrzy i głupi itp.
myszkoala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 18:23   #7
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

I to jacy :/ to są MEGA rasisci.. jednak ja bym się tym nie przejmowala.Jestes juz z nim dwa lata tak ? czy okolo? Myslisz powaznie o tym zwiazku?
Jezeli cale Twoje otoczenie-rodzice się akceptują(wtedy jest najtwiej) to mysle,ze specjalnie nikt go nie zabije na ulicy.Zalezy jeszcze gdzie mieszkasz... Ogolnie w Polsce jest naprawdę nie bardzo pod tym wzgldem,aczkolwiek u nas był murzynek, i wszyscy go uwielbiali ale w wiekszych miastach moze byc roznie..
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 18:59   #8
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

oj, ile ja słyszałam epitetów od Polaków, za związek z Kurdem nie docierało, jak im tłumaczyłam, że to nie jest Muzułmanin. ale to nie tylko Polacy (choć w największym stopniu), Anglicy też krzywo na to patrzyli. dało się to zauważyć na ulicy. w sumie w Egipcie jest taka sytuacja, że i tak lepiej będzie ci w Polsce. nic mu raczej nie zrobią, jak będziecie ostrożni tzn. unikać pewnych grupek z bram... no, ale nie unikniesz docinków.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

powiedz jeszcze jaka dzielnica, mieszkalam tam rok, najgorsza chyba jest Wilda i Jeżyce.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 09:41   #9
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Cytat:
Napisane przez myszkoala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak odbierane są takie związki polsko- arabskie w Polsce? Nie znam nikogo w takiej sytuacji, a sama się w niej znalazłam. Czy myślicie, że w Polsce panuje duży rasizm? ostatnie dwa lata mieszkałam w Kairze, a teraz myślę nad powrotem do Polski razem z moim partnerem, który jeszcze nigdy tu nie był.

Jest już dość obszerny wątek na ten temat: Mężczyźni z krajów arabskich <- KLIK

Mieszkasz poza granicami Polski zaledwie 2 lata?

Zadałaś pytanie jakbyś nie była w Polsce ze 20 lat i faktycznie nowe pokolenie mogłoby być trochę inne.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 11:38   #10
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Ja znam taką parę-małżeństwo w Warszawie i nie słyszałam, żeby spotykały ich jakieś nieprzyjemności.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 01:06   #11
Gweneth_P
Raczkowanie
 
Avatar Gweneth_P
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 327
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Mnie i mojego TŻ-ta (Tunezyjczyk) nie spotykają nieprzyjemnosci na ulicy. Czasami czuję na sobie wzrok, przede wszystkim starszych ludzi, ale nie jest to nic, czym musielibysmy się przejmować. Oczywiscie nie każdy np. usiądzie koło niego w autobusie, niektórzy będą się krzywo patrzeć, raz jakis małolat cos zażartował, jednak nikt nigdy go nie dotknął. Tylko by się odważył Chociaż już lepiej, żeby jego zaczepili - jego w sensie faceta - bo on sobie da radę. Co innego te wszystkie dziewczyny w hijabach. Mam głęboką nadzieję (mój TŻ też), że to ich nie spotykają żadne przykrości.

Zgadzam się, że niektórzy Polacy to rasiści. Z drugiej strony zauważam, że na ulicach coraz więcej par mieszanych, często z dzieckiem, i ludzie trochę już do tego przywykli. Przynajmniej w Warszawie Spojrzeń się nie uniknie, ale jeśli Twój TŻ nie szuka problemów to myślę, że nie ma co panikować.
Gweneth_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 18:37   #12
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
oj, ile ja słyszałam epitetów od Polaków, za związek z Kurdem nie docierało, jak im tłumaczyłam, że to nie jest Muzułmanin. ale to nie tylko Polacy (choć w największym stopniu), Anglicy też krzywo na to patrzyli. dało się to zauważyć na ulicy. w sumie w Egipcie jest taka sytuacja, że i tak lepiej będzie ci w Polsce. nic mu raczej nie zrobią, jak będziecie ostrożni tzn. unikać pewnych grupek z bram... no, ale nie unikniesz docinków.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

powiedz jeszcze jaka dzielnica, mieszkalam tam rok, najgorsza chyba jest Wilda i Jeżyce.
Przepraszam, ale dlaczego na wątku o związku z Kurdem tak atakujesz Muzułmanów, że aż się czytać nie da a tu.. zupełnie inny komentarz, wyczuwam jakbyś była po stronie autorki? nie rozumiem Twoich komentarzy
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:24   #13
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

nie atakuję nikogo. w tamtym wątku po prostu wyjaśniam pewne kwestię związane z tą kulturą, której fundamentem jest Islam. to nie atak, tylko obiektywna opinia. nie doszukujmy się na siłę ideologii...

co do Kurda, mój nie był Muzułmaninem, więc był to zwykły rasizm. krytyka za inny kolor skóry, tak to określmy. o ile jestem wstanie zrozumieć negatywny odbiór Muzułmanów (poglądy, zagrożenie w końcu też stanowią realne), to drwienie z kogoś ze względu na sam kolor skóry jest przejawem głupoty. a z tym głównie mamy do czynienia w Polsce.

jeśli chodzi o odbiór takich par, też dużo zależy od wieku (im starsza, tym mniej będzie docinków, zawsze mogą postrzegać go jako kompana za sponsoring. nie dawno był film na TVN o takich przypadkach...)

no i też od atrakcyjności fizycznej. im ładniejsza, tym większy żal w okół, że jest z arabem, a przecież wiadomo, jak oni nazywają europejki. no i Polacy mogą sobie zazwyczaj tylko pomarzyć o Egipcjance, to też wzmaga rasizm w ich kierunku.

Poznań, to nie Warszawa (stolica, stacja dla wielu obcokrajowców, wyższe zarobki itd.). tam naprawdę są rejony, że mogą się do niego doczepić. a jak jeszcze będzie się obnosił z religią, to będzie miał raczej na pewno problemy.

ta dziewczyna mieszka w Egipcie, a ten kraj praktycznie teraz upadł, i nie ma w zasadzie żadnych perspektyw. tam jest bardzo niebezpiecznie. konflikty polityczne (wojsko-obywatele) i religijne (Koptowie-Muzułmanie) mogą wybuchnąć ponownie. już lepiej w Polsce jej będzie.
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:35   #14
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

polacy sa rasistami - kto wymyslil, ukul wyraz "ciapaci"?

jesli nie zalezy ci na opiniach szeptanych za plecami etc to nie przejmuj sie
dobrze byloby miec znajomych po twojej stronie, bo ludzie znaja ludzi, opinia poczta pantoflowa szerzy sie szybko
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:58   #15
verkasok
kizia_mizia
 
Avatar verkasok
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 453
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

żal
__________________
Wszystko, co zdarza się raz, może już się nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno i trzeci.
Paulo Coelho

Edytowane przez verkasok
Czas edycji: 2011-06-17 o 12:11
verkasok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:42   #16
milka183
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: lubań
Wiadomości: 37
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Cytat:
Napisane przez verkasok Pokaż wiadomość
witaj
mam chłopaka Turka, był już tu kilkanaście razy i szczerze mówiąc unikałam wszelkich sytuacji zagrożeń, bo wiadomo że nie jest Polakiem, ludzie to widzieli. Połowa stycznia a on śniady że ja przy nim jak córka młynarza wyglądałam, a też mam ciemną karnację. Raczej nie wychodziłam późnym wieczorem, nie przyciągalismy wzroku i poruszaliśmy się wśród ludzi, nie na uboczach. Myślę, że zawsze trzeba uważać.
Jak to się mówi, ostrożny zawsze ubezpieczony.
No biorac pod uwage ze to Turek to masz racje!
milka183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 22:05   #17
verkasok
kizia_mizia
 
Avatar verkasok
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 453
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

To nie było miłe.
__________________
Wszystko, co zdarza się raz, może już się nie przydarzyć nigdy więcej, ale to, co zdarza się dwa razy, zdarzy się na pewno i trzeci.
Paulo Coelho
verkasok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 00:32   #18
asia8400
Raczkowanie
 
Avatar asia8400
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 328
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

a kto płaci mu za bilety? faktycznie z Turkiem to warto się dodatkowo ubezpieczyć, a przede wszystkim w pewnych sytuacjach zabezpieczyć
asia8400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 09:46   #19
milka183
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: lubań
Wiadomości: 37
Thumbs down Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Wcale nie mialo byc mile-napisalam prawde!
Dlaczego jest tyle fajnych CYWILIZOWANYCH narodowosci a Polki akurat "łapia Turkow"?-najlatwiej?
Smutne ale prawdziwe!!!
milka183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 14:08   #20
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

ja zauwazylam ,ze w Polsce sa 3 rodzaje rasizmu

1. Tak zwane dresy, mlodziez z gangow itd , ktora nie stroni od atakow slownych i przemocy bo 'POLSKA DLA POLAKOW' . Dodam ,ze nie ejst to zjawisko typowe tlko dla Polski bo taki rasizm wystepuje w wiekszosci krajow. Tylko inne kraje maja przepisy ktorych sie trzymaja. W uk zdarzaja sie ataki o podlozu rasistowskim ale od razu robi sie z tego straszny szum


2. Ludzie o pogladach rasistowski do ktorych sie przyznaja badz nie ale nie powiedza nic prosto w twarz czlowiekowi o innym kolorze czy narodowosci

3.Brak edukacji. To chyba najmnie szkodliwe, starsi ludzie i dzieci gapia sie na ciemoskorych bo nigdy ich nie widzieli i choc jest to niekulturalne, to nieszkodliwe i spowodowane ciekawoscia.

W wiekszych miastach i centrum nie powinno byc problemu
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 01:44   #21
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Cytat:
Napisane przez asia8400 Pokaż wiadomość
nie atakuję nikogo. w tamtym wątku po prostu wyjaśniam pewne kwestię związane z tą kulturą, której fundamentem jest Islam. to nie atak, tylko obiektywna opinia. nie doszukujmy się na siłę ideologii...

co do Kurda, mój nie był Muzułmaninem, więc był to zwykły rasizm.
A gdyby Twoj facet byl muzulmaninem....to juz bys go nie kochala?
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 07:02   #22
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Może mieć szansę ale nie musi. Sama znam Polkę, która od lat ma dobrego męża i ojca jej córki właśnie Egipcjanina. Ale facet jest inteligentem, nie jakimś arabamem z pustyni czy chatki. Oby tylko takich emigrantów nam sprowadzali do Polski... mam już dość tej niedoczunej biedoty muzułmańskiej. Ci z inteligenckich rodzin są jakoś tak bardziej otwarci na polską kulturę i mają większy szacunek do kobiet.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 11:22   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Związek z Egipcjaninem. Czy ma szanse?

Cytat:
Napisane przez myszkoala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak odbierane są takie związki polsko- arabskie w Polsce? Nie znam nikogo w takiej sytuacji, a sama się w niej znalazłam. Czy myślicie, że w Polsce panuje duży rasizm? ostatnie dwa lata mieszkałam w Kairze, a teraz myślę nad powrotem do Polski razem z moim partnerem, który jeszcze nigdy tu nie był.
No nie jest rozowo, ale duzo zalezy od ludzi i ich poziomu dyskusji.
Ja bym sie nie zdecydowala na taki zwiazek, bo mnie inne rasy w ogole nie kreca, ale spokojnie moglabym miec takiego znajomego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.