Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 01:07   #421
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ha, nie, po prostu popełniłam błąd - miało być "Myk polega na tym, że przy zgaszonej karnacji i tak różnica w walorze nie będzie wyglądała na tak mocną, jak u intensywnych typów." Bo tak to w sumie wygląda dopóki trzymamy się kolorów palety.

Włosy na tym zdjęciu wyglądają jak prawie czarne... za ciemne. Musiałabyś przyciemnić sobie oprawę oczu, tylko że kolor i tak za czysty i pewnie by się odcinał. Ciemny brąz dla ciebie musiałby być inny, moim zdaniem mniej ciemny i mniej czysty kolor, coś w rodzaju kolorów profesjonalnych "naturalnych", co myślisz?

Więc jednak łagodna jesień ci wyszła? A ja myślałam, że lato... W każdym razie odcień nie może byćczysty, więc trzeba użyć jakiegoś bardziej wyszukanego odcienia farby, bo większość linii robi "ciemny brąz" albo "czekoladowy brąz" i to są zwykle ciemne i czyste kolory.


Poza tym przy zdjęciach celebrytów jest ten problem, że nawet te nieretuszowane mogą słabo oddawać kolory, bo jednak fotografowie i graficy zmieniają tonację zdjęcia... stare zdjęcia też czasem kiepsko oddają kolory. To nie jest tylko kwestia koloru włosów, na starym zdjęciu Dion ma aż żółtą, cieplutką skórę a na drugim jest beżowa i chłodniejsza. Nie wiadomo o co chodzi - makijaż, opalenizna czy tylko fotografia. Widać tyle, że na pierwszym szminka nie pasuje.


Tak jak pisałam, każdy podtyp ma jakiś zakres kontrastu, podobno u typów zgaszonych jest wyjątkowo duży, ale to oznacza, że każdy ma swój poziom kontrastu. Owszem, na upartego można go sobie zmienić, tylko pociąga to za sobą konieczność codziennych poprawek. Za włosami pójdą brwi, za brwiami usta, potem jeszcze coś może nie pasować i tym sposobem osiągnięcie zdrowego wyglądu będzie wymagało mnóstwa zabiegów. Kiedyś sama lubiłam się bawić w takie rzeczy, ale teraz mi się nie chce. Zastanów się, czy tobie się chce. Ja bym powiedziała, że dobrym odcieniem brązu byłby taki, który wymagałby co najwyżej lekkiego przyciemnienia brwi i nie wymagał żadnego dodatkowego makijażu typu szminka, liner tylko po to, żeby twarz nie znikała.

---------- Dopisano o 02:05 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

Cytat:
Napisane przez brejwiasz Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - właściwie nie mogę się opalić, bardzo ciężko mi to przychodzi... kiedyś, może 4 lata temu opaliłam się na różowo.


2. Kolor oczu
- tęczówki mają czarną obwódkę, są czysto niebieskie. Rzęsy krótkie i prawie niewidoczne, brwi jasne, również prawie niewidoczne. Gdybym nie malowała to nie miałabym ani jednego ani drugiego


3. Piegi - nie mam


4. Cera - jestem bardzo blada, biała wręcz. Nie mam anemii, choć może trochę wyglądam jakbym miała.


5. Naturalny kolor włosów - jasny blond z jeszcze bardziej jasnymi pasemkami od słońca.


6. Kolor ust - intensywnie czerwone, czasem jak patrzę w lustro to wydaje mi się, że wyglądam jak klaun.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - pojęcia nie mam.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - czysta czerń może, do bieli nie jestem przekonana, mam bardzo nasilony trądzik, na twarzy jestem cała czerwona. W brązie nawet mi ładnie, a co do szarości - tak samo jak z bielą.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? - nie wiem. Pewnie nie, mam białą skórę i czerwoną twarz.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? -myślę że szarawe odrobinę, pod kolor skóry.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - nie wiem...

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - nie wiem, nie znam się...
Proponuję wykonać przymiarkę kolorów, instrukcja jest na moim blogu.
Co do typu, to przypuszczam, że to może być jasna wiosna, ale żeby się upewnić i tak musisz przymierzyć kolory.

---------- Dopisano o 02:07 ---------- Poprzedni post napisano o 02:05 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja mam podobne dylematy: dwa lata (jasne lub łagodne) i łagodna jesień.
Ponieważ nie jestem w stanie samodzielnie określić (po przymiarce) w jakich barwach dobrze wyglądam... (ani nawet odróżnic kolorów ciepłych od zimnych nie mogę... co dopiero kontrastowe od zgaszonych... dobrze przynajmniej, że jasne od ciemnych odróżniam poszłam w testy pomadkowe i z proponowanej gdzieś wcześniej strony zakupłam trzy pomadki w MACu - odpowiednio dla wszystkich typów, które mi chodzą po głowie. Ale niestety, we wszystkich wyglądam i czuję się równie dobrze

no i jeszcze ewentualnie jasna wiosna... ale niestety nie dorwałam odpowiedniej pomadki
A może zapytaj o opinie kogoś innego? (Chodzi o to, która pomadka lepsza).
Zawsze istnieje też ryzyko, że we wszystkich wyglądasz równie dobrze, bo zupełnie inna paleta jest twoim najlepszym.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-06-18 o 01:03
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 01:58   #422
Malwa0203
Przyczajenie
 
Avatar Malwa0203
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 5
GG do Malwa0203
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam Was drogie panie Ja powiem szczerze, ze nie mam pojęcia jaki jest mój typ urody... Po prostu nie mogę określić, to u mnie wydaje się jakieś pomieszane wszystko, tak więc proszę o pomoc

1. Jak się opalasz - niby dosyć łatwo, ale róznie to bywa, generalnie na różowo, spiekam się, ale po lecie moja skóra jest widocznie ciemniejsza, chociaż zimą mam znów wręcz porcelanową.


2. Kolor oczu - jedyna oczywistość! tęczówki czyste, bardzo ciemne, brązowe oprawa oczu też ciemna, kiedy maluję rzęsy czarną mascarą nie widać nawet różnicy.


3. Piegi - nie mam ani jednego.


4. Cera - różnie to bywa... ogólnie to jestem bardzo blada, za znalezienie odpowiedniego podkładu dziękuję bogu! pod koniec lata moja cera jest ciepława, bardziej wpada w brzoskwiniowy, złocisty a nie róż, ale zimą jest właśnie porcelanowa, chociaż nadal nie jest różowa, chyba bardziej ziemista, wtedy standardowe podkłady 01 - ivory są dla mnie o jakieś 2/3 tony za ciemne, pod koniec lata mogą być.


5. Naturalny kolor włosów - ciemne, czysty brąz, ale nie bardzo ciemne, chociaż po lecie też się właśnie rozjaśniają i mają złotawe refleksy, zimą są bardziej w kolorze gorzkiej czekolady, latem mlecznej.


6. Kolor ust - intensywnie czerwone.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej mi jest w czarnym, bardzo mi pasuje, podobnie jak biel, czerwony także ładnie wygląda, butelkowa zieleń, jasne, kremowe kolory, głęboki granat, w szarościach wyglądam przeciętnie, nic nadzwyczajnego, zdecydowanie złym pomysłem w moim wypadku są żółcie, pomarańcze, mocne róże i fiolety też niezbyt chyba. Co do tej oceny nie jestem w pełni przekonana.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - czerń to kolor dla mnie najlepszy chyba, biały też, chociaż chyba nie w takim stopniu.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - jaskrawe to raczej nie, ale nie dam sobie głowy uciąć ale intensywne, głębokie chyba owszem.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - to zależy, generalnie wyglądam w nich w porządku, ale szału nie ma.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - chyba raczej zimne, złoto omijam szerokim łukiem.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - kontrasty kolorystyczne owszem, ale nie w ciepłych kolorach, wyglądam wtedy beznadziejnie, duże wzory mi nie pasują, zakładam gładkie ubrania, chociaż to chyba wina bardzo delikatnych rysów twarzy, nawet większa biżuteria dziwnie na mnie wygląda.


Mam nadzieję, że uda Wam się coś zdziałać, starałam się być dokładna
__________________
Błogosławiony ten, który potrafi śmiać się z samego siebie, albowiem będzie miał ubaw do końca życia.
Malwa0203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 11:14   #423
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Malwa0203 Pokaż wiadomość
Witam Was drogie panie Ja powiem szczerze, ze nie mam pojęcia jaki jest mój typ urody... Po prostu nie mogę określić, to u mnie wydaje się jakieś pomieszane wszystko, tak więc proszę o pomoc

1. Jak się opalasz - niby dosyć łatwo, ale róznie to bywa, generalnie na różowo, spiekam się, ale po lecie moja skóra jest widocznie ciemniejsza, chociaż zimą mam znów wręcz porcelanową.


2. Kolor oczu - jedyna oczywistość! tęczówki czyste, bardzo ciemne, brązowe oprawa oczu też ciemna, kiedy maluję rzęsy czarną mascarą nie widać nawet różnicy.


3. Piegi - nie mam ani jednego.


4. Cera - różnie to bywa... ogólnie to jestem bardzo blada, za znalezienie odpowiedniego podkładu dziękuję bogu! pod koniec lata moja cera jest ciepława, bardziej wpada w brzoskwiniowy, złocisty a nie róż, ale zimą jest właśnie porcelanowa, chociaż nadal nie jest różowa, chyba bardziej ziemista, wtedy standardowe podkłady 01 - ivory są dla mnie o jakieś 2/3 tony za ciemne, pod koniec lata mogą być.


5. Naturalny kolor włosów - ciemne, czysty brąz, ale nie bardzo ciemne, chociaż po lecie też się właśnie rozjaśniają i mają złotawe refleksy, zimą są bardziej w kolorze gorzkiej czekolady, latem mlecznej.


6. Kolor ust - intensywnie czerwone.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej mi jest w czarnym, bardzo mi pasuje, podobnie jak biel, czerwony także ładnie wygląda, butelkowa zieleń, jasne, kremowe kolory, głęboki granat, w szarościach wyglądam przeciętnie, nic nadzwyczajnego, zdecydowanie złym pomysłem w moim wypadku są żółcie, pomarańcze, mocne róże i fiolety też niezbyt chyba. Co do tej oceny nie jestem w pełni przekonana.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - czerń to kolor dla mnie najlepszy chyba, biały też, chociaż chyba nie w takim stopniu.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - jaskrawe to raczej nie, ale nie dam sobie głowy uciąć ale intensywne, głębokie chyba owszem.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - to zależy, generalnie wyglądam w nich w porządku, ale szału nie ma.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - chyba raczej zimne, złoto omijam szerokim łukiem.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - kontrasty kolorystyczne owszem, ale nie w ciepłych kolorach, wyglądam wtedy beznadziejnie, duże wzory mi nie pasują, zakładam gładkie ubrania, chociaż to chyba wina bardzo delikatnych rysów twarzy, nawet większa biżuteria dziwnie na mnie wygląda.


Mam nadzieję, że uda Wam się coś zdziałać, starałam się być dokładna
Wydaje mi się, że zima, powinnaś poprzymierzać różne kolory, żeby sprawdzić jaki podtyp.

Sprawdź jak ciepłe mogą być kolory, żeby wciąż wyglądać bardzo dobrze - czy mogą być bardziej neutralne, bardziej w stronę ciepła, czy muszą być zupełnie zimne. Sprawdź też jak jaskrawe i czyste powinny być kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 15:00   #424
litera01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 76
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - bardzo szybko, na czerwono (potem mi skóra schodzi i znów jestem blada)

2. Kolor oczu - zielone -ciemne obramówki

3. Piegi - nie mam

4. Cera - bardzo jasna, różowawo - porcelanowa

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, brązowy

6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Pasują do mnie: beż, niebieski (http://i.pinger.pl/pgr222/778d3190000f1f7051baf133 bardziej ten drugi), koralowy, kremowy, odcienie brązu, czerwony jedynie z białą wstawką np. pod szyją.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Jestem blada więc ciemne kolory nie bardzo mi pasują. Kremowy tak, ciemny brąz (jednak tylko wtedy, gdy są jakieś jasne dodatki).

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie pasują mi kolory jaskrawe, intensywnie czyste.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Pasują mi jedynie brązy czy beże też w takim delikatniejszym odcieniu.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Pasują mi raczej kolory zimne z wyjątkiem ciemnych zieleni i odcieni czarnych. Nie lubię srebra ani złota, nie pasują mi, ponieważ na skórze po założeniu tych kolorów pojawiają się żółte place.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Jestem szczupła więc lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach i mniej drastycznych zestawieniach kolorów.
litera01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 15:25   #425
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

A może zapytaj o opinie kogoś innego? (Chodzi o to, która pomadka lepsza).
Zawsze istnieje też ryzyko, że we wszystkich wyglądasz równie dobrze, bo zupełnie inna paleta jest twoim najlepszym.
ale to właśnie w opinii innych osób (wizazystek MACa, moich koleżanek i małżonka
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 15:53   #426
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez litera01 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - bardzo szybko, na czerwono (potem mi skóra schodzi i znów jestem blada)

2. Kolor oczu - zielone -ciemne obramówki

3. Piegi - nie mam

4. Cera - bardzo jasna, różowawo - porcelanowa

5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, brązowy

6. Kolor ust - różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Pasują do mnie: beż, niebieski (http://i.pinger.pl/pgr222/778d3190000f1f7051baf133 bardziej ten drugi), koralowy, kremowy, odcienie brązu, czerwony jedynie z białą wstawką np. pod szyją.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Jestem blada więc ciemne kolory nie bardzo mi pasują. Kremowy tak, ciemny brąz (jednak tylko wtedy, gdy są jakieś jasne dodatki).

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Nie pasują mi kolory jaskrawe, intensywnie czyste.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Pasują mi jedynie brązy czy beże też w takim delikatniejszym odcieniu.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Pasują mi raczej kolory zimne z wyjątkiem ciemnych zieleni i odcieni czarnych. Nie lubię srebra ani złota, nie pasują mi, ponieważ na skórze po założeniu tych kolorów pojawiają się żółte place.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Jestem szczupła więc lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach i mniej drastycznych zestawieniach kolorów.
Musisz zrobić przymiarkę kolorów, przepis u mnie na blogu. Najlepiej zapomnij o tym co lubisz, a czego nie i po prostu przymierzaj po kolei obserwując.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ale to właśnie w opinii innych osób (wizazystek MACa, moich koleżanek i małżonka
He, he... a spróbuj z zupełnie innym typem. Albo pokaż zdjęcia, jeśli masz z tymi szminkami.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 16:29   #427
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

He, he... a spróbuj z zupełnie innym typem. Albo pokaż zdjęcia, jeśli masz z tymi szminkami.
zupełnie inny typ to już tylko zima
a foto ma być jak do analizy - całkiem sote i ze związanymi włosami??? czy może być normalnie?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 17:57   #428
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
zupełnie inny typ to już tylko zima
a foto ma być jak do analizy - całkiem sote i ze związanymi włosami??? czy może być normalnie?
Lepiej jak do analizy
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 18:15   #429
EdizA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Paraíso
Wiadomości: 3 863
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko, od razu na złoto-brązowo


2. Kolor oczu
- zielono-niebieskie, z ciemnoniebieską obwódką, mają żółte plamki, ciemne brwi i rzęsy

3. Piegi - szaro-brązowe, tylko latem


4. Cera - złotawy, rumienię się na mocny róż


5. Naturalny kolor włosów - czarno-brązowe, zdecydowanie chłodne

6. Kolor ust ciepły, mocny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Odcienie czerwieni to to, w czym czuję się dobrze. Tak samo z chabrem i miętą. Pasuje mi też mocna, nasycona zieleń. Źle się czuję w beżach, jasnych różach, brązach, różach i szarościach.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Zdecydowanie bardziej pasuje mi biel i czerń od szarości/brązów/beżów.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli jaskrawe, to tylko żółte, żadne inne mi nie pasują.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Nie pasują do mnie takie kolory.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zdecydowanie lepiej czuję się w złocie, srebro średnio mi pasuje. Lepiej czuję się w kolorach ciepłych, ale są wyjątki, gdzie lepiej mi w zimnych.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-Drobniejsze wzory i ostrożne zestawienia kolorów pasują mi bardziej..


Z góry dziękuję za odpowiedź
EdizA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 18:23   #430
EdizA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Paraíso
Wiadomości: 3 863
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez gosiax 21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ! Pilnie potrzebuje pomocy i już nie wiem gdzie jej szukać ;( ! jeśli możesz wejdź w ten link www.przyszlosczwsb.pl/gosiax i pomóż mi wygrać roczne stypendium na studia aktualnie jestem na 2 miejscu ale wygrać może tylko pierwsze a chłopak z którym rywalizuję zaczął grać nieczysto chyba nie mógł pogodzić się że przegra z dziewczyną

PS co do analizy kolorystycznej mogę pomóc jestem dyplomowaną wizażystką ! pytania poproszę na PW ! od razu odpiszę.
A Ty w ten sposób grasz czysto ?
EdizA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 19:46   #431
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Lepiej jak do analizy
odważnie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 20:04   #432
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Żebyś nie wykluczała żadnego lata, poprzymierzaj wszystko, co się da.
A masz możliwość, żeby pochodzić po sklepach i poprzymierzać? Wprawdzie nie zawsze oświetlenie jest dobre, ale lepszy rydz, niż nic.
No więc... kupowałam ostatnio sukienkę na wesele, w sklepie było dostępnych naprawdę mnóstwo kolorów, i starałam się przymierzać jak najróżniejsze. Także te, które zawsze szerokim łukiem omijałam.
Wybrałam ostatecznie odcień bardzo ciepłego zgaszonego granatu (tzw. błękit pruski?). W grę wchodziła też oliwka oraz brudny róż. Różne inne kolory (głównie chłodne) szału nie robiły.

A co do pomadek - w moim przypadku mam wrażenie, że we wszystkich wyglądam fatalnie. Ostatnio jednak udało mi się znaleźć taką, w której wyglądam świetnie, i kolor moim zdaniem jest soft-autumn'owy (jak dla mnie taki cynamonowy). Bardziej różowe odcienie sprawdzałam niestety tylko w sklepie - ciężko ocenić w tym oświetleniu.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 22:35   #433
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez EdizA Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko, od razu na złoto-brązowo


2. Kolor oczu
- zielono-niebieskie, z ciemnoniebieską obwódką, mają żółte plamki, ciemne brwi i rzęsy

3. Piegi - szaro-brązowe, tylko latem


4. Cera - złotawy, rumienię się na mocny róż


5. Naturalny kolor włosów - czarno-brązowe, zdecydowanie chłodne

6. Kolor ust ciepły, mocny róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Odcienie czerwieni to to, w czym czuję się dobrze. Tak samo z chabrem i miętą. Pasuje mi też mocna, nasycona zieleń. Źle się czuję w beżach, jasnych różach, brązach, różach i szarościach.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Zdecydowanie bardziej pasuje mi biel i czerń od szarości/brązów/beżów.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli jaskrawe, to tylko żółte, żadne inne mi nie pasują.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Nie pasują do mnie takie kolory.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zdecydowanie lepiej czuję się w złocie, srebro średnio mi pasuje. Lepiej czuję się w kolorach ciepłych, ale są wyjątki, gdzie lepiej mi w zimnych.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-Drobniejsze wzory i ostrożne zestawienia kolorów pasują mi bardziej..


Z góry dziękuję za odpowiedź
Hm, ja bym polecała domową przymiarkę kolorów. Możliwe, że jesteś wiosną, ale kto wie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 06:53   #434
EdizA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Paraíso
Wiadomości: 3 863
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm, ja bym polecała domową przymiarkę kolorów. Możliwe, że jesteś wiosną, ale kto wie.
Więc zrobię tak jak mówisz. Dziękuję
EdizA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 07:15   #435
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ha, nie, po prostu popełniłam błąd - miało być "Myk polega na tym, że przy zgaszonej karnacji i tak różnica w walorze nie będzie wyglądała na tak mocną, jak u intensywnych typów." Bo tak to w sumie wygląda dopóki trzymamy się kolorów palety.

Włosy na tym zdjęciu wyglądają jak prawie czarne... za ciemne. Musiałabyś przyciemnić sobie oprawę oczu, tylko że kolor i tak za czysty i pewnie by się odcinał. Ciemny brąz dla ciebie musiałby być inny, moim zdaniem mniej ciemny i mniej czysty kolor, coś w rodzaju kolorów profesjonalnych "naturalnych", co myślisz?

Więc jednak łagodna jesień ci wyszła? A ja myślałam, że lato... W każdym razie odcień nie może byćczysty, więc trzeba użyć jakiegoś bardziej wyszukanego odcienia farby, bo większość linii robi "ciemny brąz" albo "czekoladowy brąz" i to są zwykle ciemne i czyste kolory.


Poza tym przy zdjęciach celebrytów jest ten problem, że nawet te nieretuszowane mogą słabo oddawać kolory, bo jednak fotografowie i graficy zmieniają tonację zdjęcia... stare zdjęcia też czasem kiepsko oddają kolory. To nie jest tylko kwestia koloru włosów, na starym zdjęciu Dion ma aż żółtą, cieplutką skórę a na drugim jest beżowa i chłodniejsza. Nie wiadomo o co chodzi - makijaż, opalenizna czy tylko fotografia. Widać tyle, że na pierwszym szminka nie pasuje.


Tak jak pisałam, każdy podtyp ma jakiś zakres kontrastu, podobno u typów zgaszonych jest wyjątkowo duży, ale to oznacza, że każdy ma swój poziom kontrastu. Owszem, na upartego można go sobie zmienić, tylko pociąga to za sobą konieczność codziennych poprawek. Za włosami pójdą brwi, za brwiami usta, potem jeszcze coś może nie pasować i tym sposobem osiągnięcie zdrowego wyglądu będzie wymagało mnóstwa zabiegów. Kiedyś sama lubiłam się bawić w takie rzeczy, ale teraz mi się nie chce. Zastanów się, czy tobie się chce. Ja bym powiedziała, że dobrym odcieniem brązu byłby taki, który wymagałby co najwyżej lekkiego przyciemnienia brwi i nie wymagał żadnego dodatkowego makijażu typu szminka, liner tylko po to, żeby twarz nie znikała.[COLOR="Silver"]
Ech, w takim razie chyba dam sobie spokój z tym ciemniejszym od mojego brązem (obecnie mam jasny brąz naturalny). Po co kombinować, skoro ten kolor podkreśla moją urodę najlepiej? Ewentualnie pasowałby jeszcze jakiś ciemny blond, ale mam wrażenie, że zbyt duży kontrast (albo zbyt jasne, albo zbyt ciemne włosy) nie byłby dla mojej twarzy korzystny.

Problem w tym, że to taki pospolity kolor.. I chyba chciałam się wyróżniać, ale jak mi ma to wyjść na niekorzyść, to dam sobie spokój.


W sumie już ok. 2 lata temu miałam ciemne włosy i właśnie z tego względu, że co rusz musiałam malować mocniej oko i brwi,przez to miałam wrażenie "zrobienia", "przerysowania", zrezygnowałam. I nie wiem, co mnie znowu kusi, żeby ponownie się w to bawić, pewnie chęć wyróżnienia się


Co do soft autumn- myślę, że jest to mój typ, ale może kolory, które zakwalifikowałam jako jesienne, wcale takie nie są Ale jeśli dobrze stawiałam, to w tych właśnie kolorach mi najlepiej.

Odrzuciłam light summer- nie pasowały mi takie delikatne róże, chłodne granaty i niebieski, odrzuciłam soft summer- błękity były zbyt szare, zgaszone. Myślałam nad light spring- ale kolory są zbyt czyste jak dla mnie, tak sądzę.

A najlepiej wyglądam (tak mi się wydaje) w khaki (a tak nie cierpiałam tego koloru, wydawał mi się najbrzydszy, a jak przyłożyłam go do twarzy to się wprost zachwyciłam!!!), brudnych ciepłych beżach, kolorze kawy z mlekiem, delikatne brązy też wyglądają fajnie Byle nie były za ciepłe
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2013-06-19 o 07:16
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 10:23   #436
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Ech, w takim razie chyba dam sobie spokój z tym ciemniejszym od mojego brązem (obecnie mam jasny brąz naturalny). Po co kombinować, skoro ten kolor podkreśla moją urodę najlepiej? Ewentualnie pasowałby jeszcze jakiś ciemny blond, ale mam wrażenie, że zbyt duży kontrast (albo zbyt jasne, albo zbyt ciemne włosy) nie byłby dla mojej twarzy korzystny.

Problem w tym, że to taki pospolity kolor.. I chyba chciałam się wyróżniać, ale jak mi ma to wyjść na niekorzyść, to dam sobie spokój.


W sumie już ok. 2 lata temu miałam ciemne włosy i właśnie z tego względu, że co rusz musiałam malować mocniej oko i brwi,przez to miałam wrażenie "zrobienia", "przerysowania", zrezygnowałam. I nie wiem, co mnie znowu kusi, żeby ponownie się w to bawić, pewnie chęć wyróżnienia się


Co do soft autumn- myślę, że jest to mój typ, ale może kolory, które zakwalifikowałam jako jesienne, wcale takie nie są Ale jeśli dobrze stawiałam, to w tych właśnie kolorach mi najlepiej.

Odrzuciłam light summer- nie pasowały mi takie delikatne róże, chłodne granaty i niebieski, odrzuciłam soft summer- błękity były zbyt szare, zgaszone. Myślałam nad light spring- ale kolory są zbyt czyste jak dla mnie, tak sądzę.

A najlepiej wyglądam (tak mi się wydaje) w khaki (a tak nie cierpiałam tego koloru, wydawał mi się najbrzydszy, a jak przyłożyłam go do twarzy to się wprost zachwyciłam!!!), brudnych ciepłych beżach, kolorze kawy z mlekiem, delikatne brązy też wyglądają fajnie Byle nie były za ciepłe
Przy noszeniu odpowiednich kolorów naturalny kolor włosów powinien wyglądać ładnie, nawet jeśli jest "nudny". Ewentualnie można jakieś refleksy czy pasemka zrobić dalej od twarzy, ale wiele osób wraca do naturalnego po odkryciu swojego typu, no i przynajmniej na początku łatwiej dobierać kolory jeśli ma się naturalny.


A co z chłodnym latem, bo kiedyś ten typ obstawiałaś? Za chłodny jednak?

Jeśli kolory łagodnej jesieni zdecydowanie są najlepsze i najbardziej twarzowe no to pewnie łagodna jesień.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 10:45   #437
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Przy noszeniu odpowiednich kolorów naturalny kolor włosów powinien wyglądać ładnie, nawet jeśli jest "nudny". Ewentualnie można jakieś refleksy czy pasemka zrobić dalej od twarzy, ale wiele osób wraca do naturalnego po odkryciu swojego typu, no i przynajmniej na początku łatwiej dobierać kolory jeśli ma się naturalny.


A co z chłodnym latem, bo kiedyś ten typ obstawiałaś? Za chłodny jednak?

Jeśli kolory łagodnej jesieni zdecydowanie są najlepsze i najbardziej twarzowe no to pewnie łagodna jesień.
Chłodne lato odpadło prawie na samym starcie, gdy zaczęłam się interesować bardziej analizą kolorystyczną. Odpadło zaraz po zimie, której byłam pewna pierwszej, że to nie jest w ogóle mój typ

Myślałam nad tymi typami: LSu/LSp, SS/SA Ale wydaje mi się, że Soft Autumn to mój typ Mam naturalny kolor włosów, końcówki nieco ciemniejsze jedynie (pozostałość ciemniejszej farby), a już chciałam na nowo bawić się w ciemne kolory :p Dziękuję, że mnie zniechęciłaś od tego pomysłu
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 12:21   #438
Valfana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz – bardzo łatwo i dość ładnie na taki złoty odcien od razu
2. Kolor oczu- szaro-niebiesko zielone, obwódka ciemno grafitowa- zalezy od oświetlenia ale takie morskawe bardziej w niebieski zazwyczaj
3. Piegi- brak
4. Cera – jasna wpadająca w żółty delikatnie odcienień
5. Naturalny kolor włosów – sredni ciepły blond z lekkimi gdzieniegdzie nawet miedzianymi pobłyskami
6. Kolor ust – jasny dość chłodny róż
W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? – fatalnie mi we wszelakich pomarańczowych, dobrze się czyje w grafitach, morskich odcieniach, fioletach
Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? – oj trudno powiedzieć chyba lepiej w czystych odcieniach

Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste- raczej tak, chabrowy intensywny, czerwnien jak najbardziej
Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? – szarości i chłodne zgaszone tak, brązy beże natomiast sprawiają że moja cera wydaje się mieć ziemisty oddceń
Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? – raczej chłodne, ale nie wszystkie oczywiście, co do ciepłych to dobrze mi na pewno w oliwce, sliwce – takiej różowawej, malinie
Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo- raczej tego nie robie


No to chyba tyle, bardz bardzo dziękuje za pomoc.. jesli by się okazało, że niezbyt cokolwiek to daje mogę podrzucić zdjęcie (tylko mnie już trochę słonce w tym roku złapało)
Valfana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 13:01   #439
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
He, he... a spróbuj z zupełnie innym typem. Albo pokaż zdjęcia, jeśli masz z tymi szminkami.
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Lepiej jak do analizy
nie wiem, czy to kwestia światła czy aparatu, ale nie wychodzą mi kolory w bliskim planie :/ tzn wychodzą przekłamane
także póki co nic z tego.

postaram się streścić:
na pewno nie pasują mi odcienie czyste i o wysokim kontraście.
Najlepiej pasuje mi pomadka zgaszonego lata i tak samo dobrze - zgaszonej jesieni. Pomadka jasnego lata tylko wówczas, kiedy jest gorąco, do cienkich białych koszulek - rozjaśnia mnie, niweluje upałowe puchnięcia i zaczerwienienia twarzy, odświeża. Analogiczna pomadka jasnej wiosny już nie daje rady.

Także pozostaje mi podstawowa wątpliwość: czy jestem typem chłodnym (zg. lato) czy ciepłym. (zg. jesień).

Pytanie: czy można jakoś łatwym sposobem to odróżnić (z pominięciem przymiarki... i nie o to chodzi, że nie chce mi się przymierzać, lecz o to, że nie wiem, nie odróżniam kolorów chłodnych od ciepłych; nie widzę różnicy w moim wyglądzie; natomiast liczne osoby postronne, których się dopytuję o to mają różne zdania (część twierdzi, że mam chłodną a część, że ciepłą karnację) i są to także ( a może przede wszystkim) osoby uważające się za dobrze obeznane w temacie - jak np. konsultantki Bobbi Brown w Douglasie (naprawdę dobrze przeszkolone dziewczyny); w MACu itp. a także mój mąż, który jest muzykiem i ma dobre wyczucie koloru

a i wielkie dzięki dla Wampierza za jesienne posty
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 17:45   #440
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Także pozostaje mi podstawowa wątpliwość: czy jestem typem chłodnym (zg. lato) czy ciepłym. (zg. jesień).
Podobno profesjonalną analizę kolorystyczną zaczyna się od określenia czy jest się typem chłodnym czy ciepłym, a robi się to przymierzając dwa zestawy kolorystyczne różowy (chłodny odcień)+srebro (najczęściej folia aluminiowa) oraz pomarańczowy (ciepły)+złoto.
Nie ważne czy róż i pomarańcz są czyste czy zgaszone, służą tylko do określenia czy jest się typem chłodnym czy ciepłym. Może spróbuj tego w domowych warunkach?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 18:40   #441
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Podobno profesjonalną analizę kolorystyczną zaczyna się od określenia czy jest się typem chłodnym czy ciepłym, a robi się to przymierzając dwa zestawy kolorystyczne różowy (chłodny odcień)+srebro (najczęściej folia aluminiowa) oraz pomarańczowy (ciepły)+złoto.
Nie ważne czy róż i pomarańcz są czyste czy zgaszone, służą tylko do określenia czy jest się typem chłodnym czy ciepłym. Może spróbuj tego w domowych warunkach?
o super! dzięki
folię nawet mam gorzej będzie ze złotem, bo kompletnie nie widzę się w złocie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 19:45   #442
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, przykładanie złota i srebra może pomóc, tylko trzeba uważać, bo metale też maja różne odcienie... Bardzo różny efekt daje metal błyszczący lub matowy, albo odcinający się od skóry albo wtapiający się. Więc nie jest tak, że jeśli jakiś srebrny nam nie pasuje to na 100% jesteśmy typem ciepłym. Już nie mówiąc o tym, że metale też mogą nie być bardzo ciepłe albo bardzo chłodne, tylko bardziej neutralne.

Proponuję może zapytać kogoś o kolor bardzo ciepły i bardzo zimny i porównać. Albo pomóc sobie kołem barw.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Valfana Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz – bardzo łatwo i dość ładnie na taki złoty odcien od razu
2. Kolor oczu- szaro-niebiesko zielone, obwódka ciemno grafitowa- zalezy od oświetlenia ale takie morskawe bardziej w niebieski zazwyczaj
3. Piegi- brak
4. Cera – jasna wpadająca w żółty delikatnie odcienień
5. Naturalny kolor włosów – sredni ciepły blond z lekkimi gdzieniegdzie nawet miedzianymi pobłyskami
6. Kolor ust – jasny dość chłodny róż
W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? – fatalnie mi we wszelakich pomarańczowych, dobrze się czyje w grafitach, morskich odcieniach, fioletach
Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? – oj trudno powiedzieć chyba lepiej w czystych odcieniach
Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste- raczej tak, chabrowy intensywny, czerwnien jak najbardziej
Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? – szarości i chłodne zgaszone tak, brązy beże natomiast sprawiają że moja cera wydaje się mieć ziemisty oddceń
Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? – raczej chłodne, ale nie wszystkie oczywiście, co do ciepłych to dobrze mi na pewno w oliwce, sliwce – takiej różowawej, malinie
Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo- raczej tego nie robie


No to chyba tyle, bardz bardzo dziękuje za pomoc.. jesli by się okazało, że niezbyt cokolwiek to daje mogę podrzucić zdjęcie (tylko mnie już trochę słonce w tym roku złapało)
Brzmi jak typ chłodny, ale radziłabym ci przymierzyć różne kolory bez makijażu, w dobrym świetle i uważnie obserwować twarz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 22:47   #443
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, przykładanie złota i srebra może pomóc, tylko trzeba uważać, bo metale też maja różne odcienie... Bardzo różny efekt daje metal błyszczący lub matowy, albo odcinający się od skóry albo wtapiający się. Więc nie jest tak, że jeśli jakiś srebrny nam nie pasuje to na 100% jesteśmy typem ciepłym. Już nie mówiąc o tym, że metale też mogą nie być bardzo ciepłe albo bardzo chłodne, tylko bardziej neutralne.
Proponuję może zapytać kogoś o kolor bardzo ciepły i bardzo zimny i porównać. Albo pomóc sobie kołem barw.
Co do srebra i złota, to chodziło mi mniej więcej o coś takiego (niestety nie znalazłam większych obrazków), złoto i srebro są jednakowo błyszczące, złoto jest bez wątpienia ciepłe, a srebro zimne, żadnych pośrednich niejasności.

W tym filmiku KLIK od 1:55 jest test z folią i chustami, tylko że kobitka zamiast pomarańczowej używa łososiowej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg analiza-kolorystyczna-2.jpg (19,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg analiza-kolorystyczna-1.jpg (18,8 KB, 8 załadowań)
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 11:16   #444
kkas
Raczkowanie
 
Avatar kkas
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czesc!Tak bardzo sie ciesze ze znalazlam kontynuacje watku o typach urody bo ja juz mam mentlik w glowie.Dziewczyny bardzo prosze o pomoc!Wydawalo mi sie zawsze ze jestem latem gdzie teoretycznie jesli chodzi np o kolor wlosow to pasuja zimne odcienie np platynowy blad jednak jak mialam pewien czas taki kolor to moja skora wydawala sie blada,szara,a twarz bardzo zmeczona.Za to jak teraz mam sredni zimny braz jest lepiej jednak nadal bez szalu.Chcialabym bardzo w koncu znalezc swoj typ oraz kolor wlosow ktory jest wlasnie dla mnie.Z gory baardzo dziekuje.
1. Jak się opalasz - z opalaniem nie mam ogolnie wiekszych problemow,jednak na twarzy ramionach,dekolcie opalam sie najpierw na czerwono a potem opalenizna brazowieje,jednak jest to taki "przygaszony"braz.Res zta partii ciala opala sie od razu na "przygaszony"braz.

2. Kolor oczu
-oczy sa niebieskie o bardziej przytlumionym kolorze podkreslone delikatna ciemna obwodka.Brwi i rzesy mam wrecz biale.

3. Piegi - ogolnie piegi mam przez caly rok,jednak zima prawie wszystkie znikaja a te co zostaja sa praktycznie niewidoczne.Sa takie brazowo-szare.

4. Cera - moja cera ma odcien chlodny szarawy z przeblyskami czerwonego.Jesli sie rumienie to na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - taki "mysi"blad jednak latem jasnieja od slonca i wtedy widac gdzie niegdzie zlote pasemka.


6. Kolor ust delikatnie wpadajacy w maline.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Szary,roz w kazdym wydaniu,praktycznie wszystkie odcienie niebieskiego az po granat-to moje ulubione kolory.Zas zle mi we wszystkich odcieniach zoltego,pomaranczowego,w bardzo ciemnym fiolecie tez mi nie najlepiej.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? ogolnie to nosze czysta biel i czern ale wydaje mi sie ze moja skora nie wyglada w nich za dobrze.Wyjatek jest wtedy jak jestem dobrze opalona.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jesli chodzi o kolory jaskrawe to nie bardzo mi pasuja.A z intensywnych to wszystkie odcienie granatu niebieskiego.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Tak pasuja jednak w stopniu umiarkowanym.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?A wiec pasuja mi kolory cieple ale nie w kazdym wypadku calkowicie nasycone np zolty czy musztardowy w kazdym wydaniu kompletnie mi nie pasuje.Jesli chodzi o zimne to pasuja wydaje mi sie prawie wszystkie.Na mojej skorze wydaje mi sie lepiej wyglada srebro zloto jest jakby malo widoczne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo co do tego pytania to w takich wzorach wygladam nie najgorzej ale zadko korzystam z takich rozwiazan.

Edytowane przez kkas
Czas edycji: 2013-06-22 o 11:57 Powód: niekompletna odpowiedz
kkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 13:39   #445
Srpkinja 1
Raczkowanie
 
Avatar Srpkinja 1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam serdecznie
Od zawsze próbuję określić swój typ kolorystyczny i przy każdym podejściu do samodzielnej analizy wynik jest inny :P Chciałabym zmienić kolor włosów, ale nie wiem jaki by mi pasował, przyszłam więc prosić o pomoc tu - pomożecie?

1. Jak się opalasz - ciężko mi się opalić, ale jeśli już słońce mnie złapie - od razu jestem czerwona. A kiedy ta "opalenizna" schodzi, nabiera takiego brudnego odcienia, staje się szarawa.

2. Kolor oczu - mam oczy niebiesko-szare z jasną obwódką wokół źrenicy. Przy odpowiednim świetle wyglądają na zielonkawe. Rzęsy i brwi jasne, popielate.

3. Piegi - brak. Pojawiły się kiedy jeden jedyny raz w życiu poszłam na solarium i były szarawe, ale potem już nigdy ich nie widziałam

4. Cera - moja cera jest jasna, taka mleczno-różowawa, rumieni się także na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - średni blond, nie wydaje mi się ani chłodny, ani ciepły, taki neutralny raczej.

6. Kolor ust - średnio ciemny róż z lekko fioletowym odcieniem.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej się czuję i wyglądam w barwach delikatnych, przytłumionych i takich jakby rozmytych, generalnie róże, fiolety, błękity, ale też zgaszony morski, srebrny, a nawet ciemna, przygaszona czerwień.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - zarówno czysta biel jak i czysta czerń sprawiają, że wyglądam blado, trupio wręcz.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - jedyny "w miarę" jaskrawy kolor który mi pasuje to zieleń.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? - zbyt szary odcień mi nie służy, ale jak wspomniałam - delikatnie przełamane szarością kolory jak najbardziej.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? - w jasnych, ciepłych kolorach nie wyglądam źle, ale w chłodnych wyglądam po prostu dobrze. Chłodnych, nie zimnych.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - raczej nie. Pasuje mi monochromia, ewentualnie niewielkie kontrasty, wzory raczej drobne.

Mam nadzieję, że to wystarczy Pozdrawiam
Srpkinja 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 14:58   #446
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Co do srebra i złota, to chodziło mi mniej więcej o coś takiego (niestety nie znalazłam większych obrazków), złoto i srebro są jednakowo błyszczące, złoto jest bez wątpienia ciepłe, a srebro zimne, żadnych pośrednich niejasności.

W tym filmiku KLIK od 1:55 jest test z folią i chustami, tylko że kobitka zamiast pomarańczowej używa łososiowej.
To jest koc termiczny, taki jak w zestawach pierwszej pomocy, apteczkach. Faktycznie w wypadku tego koca jedna strona jest wyraźnie ciepła a druga zimna.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kkas Pokaż wiadomość
Czesc!Tak bardzo sie ciesze ze znalazlam kontynuacje watku o typach urody bo ja juz mam mentlik w glowie.Dziewczyny bardzo prosze o pomoc!Wydawalo mi sie zawsze ze jestem latem gdzie teoretycznie jesli chodzi np o kolor wlosow to pasuja zimne odcienie np platynowy blad jednak jak mialam pewien czas taki kolor to moja skora wydawala sie blada,szara,a twarz bardzo zmeczona.Za to jak teraz mam sredni zimny braz jest lepiej jednak nadal bez szalu.Chcialabym bardzo w koncu znalezc swoj typ oraz kolor wlosow ktory jest wlasnie dla mnie.Z gory baardzo dziekuje.
1. Jak się opalasz - z opalaniem nie mam ogolnie wiekszych problemow,jednak na twarzy ramionach,dekolcie opalam sie najpierw na czerwono a potem opalenizna brazowieje,jednak jest to taki "przygaszony"braz.Res zta partii ciala opala sie od razu na "przygaszony"braz.

2. Kolor oczu
-oczy sa niebieskie o bardziej przytlumionym kolorze podkreslone delikatna ciemna obwodka.Brwi i rzesy mam wrecz biale.

3. Piegi - ogolnie piegi mam przez caly rok,jednak zima prawie wszystkie znikaja a te co zostaja sa praktycznie niewidoczne.Sa takie brazowo-szare.

4. Cera - moja cera ma odcien chlodny szarawy z przeblyskami czerwonego.Jesli sie rumienie to na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - taki "mysi"blad jednak latem jasnieja od slonca i wtedy widac gdzie niegdzie zlote pasemka.


6. Kolor ust delikatnie wpadajacy w maline.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Szary,roz w kazdym wydaniu,praktycznie wszystkie odcienie niebieskiego az po granat-to moje ulubione kolory.Zas zle mi we wszystkich odcieniach zoltego,pomaranczowego,w bardzo ciemnym fiolecie tez mi nie najlepiej.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? ogolnie to nosze czysta biel i czern ale wydaje mi sie ze moja skora nie wyglada w nich za dobrze.Wyjatek jest wtedy jak jestem dobrze opalona.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jesli chodzi o kolory jaskrawe to nie bardzo mi pasuja.A z intensywnych to wszystkie odcienie granatu niebieskiego.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Tak pasuja jednak w stopniu umiarkowanym.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?A wiec pasuja mi kolory cieple ale nie w kazdym wypadku calkowicie nasycone np zolty czy musztardowy w kazdym wydaniu kompletnie mi nie pasuje.Jesli chodzi o zimne to pasuja wydaje mi sie prawie wszystkie.Na mojej skorze wydaje mi sie lepiej wyglada srebro zloto jest jakby malo widoczne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo co do tego pytania to w takich wzorach wygladam nie najgorzej ale zadko korzystam z takich rozwiazan.
Brzmi to jak lato, jasne lub chłodne, ale powinnaś jeszcze wykonać przymiarkę, "autoanalizę" - opis jest u mnie na blogu. Obejrzyj sobie palety typów i przemyśl, czy któraś wydaje ci się zawierać najwięcej twoich twarzowych kolorów. Opisy typów też się mogą przydać.

Jeśli jesteś latem to nic dziwnego, że czysty platynowy farbowany blond był nie do końca dobry - to jest bardzo czysty odcień, odpowiedni dla zimy. Dla lata dobre są popielate, czyli szarawe blondy, nawet i bardzo jasne, ale dopasowane do indywidualnego poziomu kontrastów. Farby do włosów, szczególnie te z drogerii na ogół dają czyste odcienie, z kilkoma wyjątkami (mahoń, rudawe, mocno popielate odcienie mogą wychodzić raczej zgaszone). Często też farbowanie daje kolor mniej lub bardziej ciepły niż zamierzony. I o ile taki ciepławy pobłysk u typu bardziej neutralnego czy wręcz ciepłego ujdzie, to u chłodnego może strasznie szpecić.
Dlatego teoretycznie pasujące kolory to jedno, a co wyjdzie na głowie po farbowaniu - drugie.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Srpkinja 1 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Od zawsze próbuję określić swój typ kolorystyczny i przy każdym podejściu do samodzielnej analizy wynik jest inny :P Chciałabym zmienić kolor włosów, ale nie wiem jaki by mi pasował, przyszłam więc prosić o pomoc tu - pomożecie?

1. Jak się opalasz - ciężko mi się opalić, ale jeśli już słońce mnie złapie - od razu jestem czerwona. A kiedy ta "opalenizna" schodzi, nabiera takiego brudnego odcienia, staje się szarawa.

2. Kolor oczu - mam oczy niebiesko-szare z jasną obwódką wokół źrenicy. Przy odpowiednim świetle wyglądają na zielonkawe. Rzęsy i brwi jasne, popielate.

3. Piegi - brak. Pojawiły się kiedy jeden jedyny raz w życiu poszłam na solarium i były szarawe, ale potem już nigdy ich nie widziałam

4. Cera - moja cera jest jasna, taka mleczno-różowawa, rumieni się także na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - średni blond, nie wydaje mi się ani chłodny, ani ciepły, taki neutralny raczej.

6. Kolor ust - średnio ciemny róż z lekko fioletowym odcieniem.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najlepiej się czuję i wyglądam w barwach delikatnych, przytłumionych i takich jakby rozmytych, generalnie róże, fiolety, błękity, ale też zgaszony morski, srebrny, a nawet ciemna, przygaszona czerwień.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - zarówno czysta biel jak i czysta czerń sprawiają, że wyglądam blado, trupio wręcz.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - jedyny "w miarę" jaskrawy kolor który mi pasuje to zieleń.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? - zbyt szary odcień mi nie służy, ale jak wspomniałam - delikatnie przełamane szarością kolory jak najbardziej.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? - w jasnych, ciepłych kolorach nie wyglądam źle, ale w chłodnych wyglądam po prostu dobrze. Chłodnych, nie zimnych.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - raczej nie. Pasuje mi monochromia, ewentualnie niewielkie kontrasty, wzory raczej drobne.

Mam nadzieję, że to wystarczy Pozdrawiam
Brzmi bardzo jak jasne lato - pasowałby poziom przygaszenia, kontrastu i "temperatura". Ale upewnij się przymierzając różne kolory bez makijażu, przeczytaj opis jasnego lata u mnie na blogu i zastanów się, czy pasuje, czy może jednak nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 15:08   #447
Srpkinja 1
Raczkowanie
 
Avatar Srpkinja 1
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Brzmi bardzo jak jasne lato - pasowałby poziom przygaszenia, kontrastu i "temperatura". Ale upewnij się przymierzając różne kolory bez makijażu, przeczytaj opis jasnego lata u mnie na blogu i zastanów się, czy pasuje, czy może jednak nie.
Właśnie na podstawie twojego bloga wydaje mi się, że raczej soft summer mi pasuje, zresztą tu wrzucałam jakieś zdjęcia: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post41439601

Ale nic to, dziękuję, skoro krąg poszukiwań zawężony, to teraz mogę szperać w internetach
Srpkinja 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 16:19   #448
Beautyfull
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz -opalam się dość szybko (najpierw na różówo). Odcień opalenizny jest brązowy z lekki złoty połyskiem.


2. Kolor oczu -piwne z ciemną obwódką ,kolor niezbyt czysty. Oprawa oczu natomiast jest ciemna.


3. Piegi - Nie mam


4. Cera - wpadająca w brzoskwiniowy.Rumienie się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz ,mam popielate brzebłyski.

6. Kolor ust - ciepły koral

Czuję się dobrze w nasyconych kolorach - turkus ,jasna czerwień ,pomarańczowy.Kompletnie nie pasują mi pastelowe róże i fiolety.Nie lubie brudnych kolorów.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - owszem ,pasują.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - bardzo pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - wyglądam w nich fatalnie ,bez życia.

Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - pasują mi obydwa w zależności od pory roku.W zime wyglądam dobrze w zimnych barwach ,natomiast w lato zdecydowanie w ciepłych.

Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -Raczej mogę ,ale nie lubię wzroków.

Uważam ,ze pasują mi kolory z palety 12.
http://www.imageinstitute.com/store/...es-dimensions/

I jeszcze załączam fotke.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG000024.jpg (25,5 KB, 20 załadowań)
Beautyfull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 19:01   #449
kkas
Raczkowanie
 
Avatar kkas
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 30
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Brzmi to jak lato, jasne lub chłodne, ale powinnaś jeszcze wykonać przymiarkę, "autoanalizę" - opis jest u mnie na blogu. Obejrzyj sobie palety typów i przemyśl, czy któraś wydaje ci się zawierać najwięcej twoich twarzowych kolorów. Opisy typów też się mogą przydać.

Jeśli jesteś latem to nic dziwnego, że czysty platynowy farbowany blond był nie do końca dobry - to jest bardzo czysty odcień, odpowiedni dla zimy. Dla lata dobre są popielate, czyli szarawe blondy, nawet i bardzo jasne, ale dopasowane do indywidualnego poziomu kontrastów. Farby do włosów, szczególnie te z drogerii na ogół dają czyste odcienie, z kilkoma wyjątkami (mahoń, rudawe, mocno popielate odcienie mogą wychodzić raczej zgaszone). Często też farbowanie daje kolor mniej lub bardziej ciepły niż zamierzony. I o ile taki ciepławy pobłysk u typu bardziej neutralnego czy wręcz ciepłego ujdzie, to u chłodnego może strasznie szpecić.
Dlatego teoretycznie pasujące kolory to jedno, a co wyjdzie na głowie po farbowaniu - drugie.

Dziekuje ci bardzo
Wampierz za podpowiedzpo doglebnej analizie na twoim blogu stwierdzilam ze najblizsza jestem jasnemu latu poniewaz w kolorach zbyt intensywnych wygladam dziwnie i blado no chyba ze sa oddalone od mojej twarzy.Pasuja mi rowniez takie kolorki posrednie jednak nie do konca zgaszone.Rowniez paleta kolorow najbardziej mi podpasowala.


Edytowane przez kkas
Czas edycji: 2013-06-22 o 19:10
kkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 19:13   #450
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Srpkinja 1 Pokaż wiadomość
Właśnie na podstawie twojego bloga wydaje mi się, że raczej soft summer mi pasuje, zresztą tu wrzucałam jakieś zdjęcia: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post41439601

Ale nic to, dziękuję, skoro krąg poszukiwań zawężony, to teraz mogę szperać w internetach
No to musisz sama ocenić, które kolory pasują najlepiej, bo ja cię na żywo nie widzę.

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Beautyfull Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz -opalam się dość szybko (najpierw na różówo). Odcień opalenizny jest brązowy z lekki złoty połyskiem.


2. Kolor oczu -piwne z ciemną obwódką ,kolor niezbyt czysty. Oprawa oczu natomiast jest ciemna.


3. Piegi - Nie mam


4. Cera - wpadająca w brzoskwiniowy.Rumienie się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz ,mam popielate brzebłyski.

6. Kolor ust - ciepły koral

Czuję się dobrze w nasyconych kolorach - turkus ,jasna czerwień ,pomarańczowy.Kompletnie nie pasują mi pastelowe róże i fiolety.Nie lubie brudnych kolorów.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - owszem ,pasują.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - bardzo pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - wyglądam w nich fatalnie ,bez życia.

Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - pasują mi obydwa w zależności od pory roku.W zime wyglądam dobrze w zimnych barwach ,natomiast w lato zdecydowanie w ciepłych.

Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -Raczej mogę ,ale nie lubię wzroków.

Uważam ,ze pasują mi kolory z palety 12.
http://www.imageinstitute.com/store/...es-dimensions/

I jeszcze załączam fotke.
Najprawdopodobniej czysta zima lub czysta wiosna. Czasem trudno odróżnić, bo wszystkie czyste kolory wyglądają ok, ale po uważnym przyjrzeniu się powinno wyjść które są najlepsze - nieco chłodniejsze czy nieco cieplejsze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.