Karty kredytowe....?! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-03, 17:01   #121
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Karty kredytowe....?!

userrr trochę przesadzasz, bank albo pobiera opłatę za wydanie i wznowienie, albo za użytkowanie, ale nie wszystko na raz. Nie słyszałam o dodatkowej opłacie za przyznanie limitu w karcie, może daj konkretny przykład.Chyba połączyłaś wszystkie opłaty za różne usługi bankowe na raz.
Że za pożyczone pieniądze trzeba zapłacić odsetki to jest oczywiste.

Gdzie słyszałaś o negatywnej opinii kredytowej przy nie wykorzystaniu kredytów?

Każdy kredyt trzeba spłacić i jest oczywistym że kredyty trzeba brać z sensem. Nie zawsze się opłaca czekać, czasem brak jakiejś rzeczy jest bardziej kosztowny niż odsetki od kredytu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 17:14   #122
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Karty kredytowe....?!

asiulkaa,

przedstawiłem tak w skrócie cennik banku,

to od banku zależy czy pobiera wszystkie opłaty czy tylko niektóre z nich,

najlepsze,że jeśli bank zmieni cennik na niekorzyść klienta to możesz placić albo wypowiedzieć umowe tylko wypowiedzenie umowy wiąże się z tym, że musisz od razu spłacić całą kasę,

bank w którym miałem debet z którego potem nie korzystałem tylko miałem i bank przysłał mi wiadomość, że to że mam limit kredytowy a z niego niekorzystam wpływa negatywnie na moją historię i zdolność kredytową, na co ja telefon do banku czy to prawda konsultant że tak, dyspozycja zamknięcia debetu,

i nie jest ważne co to za bank bo historia kredytowa i zdolność są w tych samych instytucjach, banki mają to samo prawo i jestem pewien, że w każdym banku tak jest
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 18:16   #123
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Karty kredytowe....?!

Przedstawiając w skrócie cennik banku wprowadzasz niepotrzebnie w błąd, bo to co przedstawiłeś tylko w minimalnym stopniu dotyczy tematu tego wątku, czyli karty kredytowej.
Co do jednostronnej zmiany warunków to niestety nie dotyczy to jedynie banków, wiele instytucji zmienia warunki i jest to dla konsumenta "dobrowolny przymus".

Z tym negatywnym wpływem na historię kredytową, to albo źle zrozumiałeś, albo ktoś Tobie bzdur naopowiadał, bo nic takiego nie ma miejsca, natomiast każdy kredyt- a karta kredytowa czy debet jest kredytem- wpływa na zdolność kredytową i te normy są określone przez KNF w rekomendacjach, każdy ma pewną maksymalną zdolność i wzięte kredyty pomniejszają tę pulę, bo nawet jak dzisiaj nie korzystasz z limitu to jutro możesz to zrobić.

Jedyne co mi do głowy przychodzi z tym negatywnym wpływem to fakt że nie wykorzystując kredytu bank nie uzyskuje pozytywnej opinii na Twój temat, czyli że posiadasz lub posiadałeś kredyty i systematycznie spłacałeś raty, czyli jesteś rzetelnym klientem. Jednak przy braku kredytów również nie wypracujesz pozytywnego wizerunku.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 01:28   #124
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Karty kredytowe....?!

jest negatywny wpływ na historie kredytową kiedy masz limit i z niego nie korzystasz, sam w to nie mogłem uwierzyć kiedy przeczytałem wiadomość od banku
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-13, 07:36   #125
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Karty kredytowe....?!

Może zamieść treść tej wiadomości.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 03:34   #126
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Karty kredytowe....?!

już od dawna nie mam tej wiadomości odkąd zrezygnowałem z kredytu w koncie
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-26 04:34:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.