Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-08, 15:40   #5011
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Dziwne... większość dermatologów (w tym mój lekarz) jest za tym żeby wcale twarzy nie nawilżać Ja nakładam krem tylko rano pod podkład
Moja powiedziała, że nawilżanie jest ważne aby naskórek mógł lepiej się regenerować co lepiej wpływa na wszelkiego rodzaju blizny. Mam nadzieję, że nic nie przekręciłam.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 21:38   #5012
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A w jakim czasie od zakończenia kuracji zaczęłaś stosować korund u peeling migdałowy ? Bo ja mam wesele bliskiej kuzynki w sierpniu i wiem, że nie będę do tego czasu jak gwiazda hollywoodu wyglądać, ale choć raz od bardzo dawna chciałabym się świetnie bawić i nie ganiać non stop do WC sprawdzać jak wyglądam i którego pryszcza muszę przypudrować i zastanawiam się się czy jakbym tak po 2 msc od zakończenia przecierała twarz tonikiem migdałowym to czy to by choć troszkę moją "masakrę" zmniejszyło ?
Po dwóch miesiącach zaczęłam kombinować, ale delikatnie, zaczęłam od żelu Iwostin Purritin Remover, dał niwiele, ale wiadomo, że zawsze coś, ma glukonolakton, który działa bardziej nawilżająco niż złuszczająco, więc mogłabyś spróbować. Jeśli chodzi o kwas migdałowy to zaczęłam cos około 4 miesiące po zakończeniu kuracji. Jeśli masz wrażliwą skórę to poczekałabym na Twoim miejscu te zalecane 6 miesięcy. Trzeba próbować, inaczej sie nie dowiesz, jak zadziała.

Cytat:
Napisane przez chlorek Pokaż wiadomość
Hej Kochane, Kochani!
Dawno mnie tu nie było, dużo się u mnie działo, ale czas najwyższy zdać raport z trwającej kuracji Aknenorminem

Dzisiaj będzie mój 132. dzień kuracji, aktualna dawka 30 mg.

Od około miesiąca 0, totalne 0 pryszczy, NIC NIE MA
natomiast 2 miesiące temu utrzymywały mi się dwa małe, ale okropne dziady na brodzie, nie chciały zniknąć, myślałam, że już tak zostaną, po czym z dnia na dzień zaschły i po nich zostały mi jeszcze zaskórniki na nosie, ale przede mną jeszcze co najmniej 3 miesiące kuracji, więc myślę, że i to pokonam

Przesuszenie skóry- znośne, wystarczy mi teraz krem ZIAJA Ulga, szczerze polecam, nie jest ciężki, a dobrze nawilża i łagodzi podrażnienia. Mat na twarzy trwa niezmiennie Jeśli chodzi o usta, to pomadka sobie radzi (neutrogena).

Natomiast problem, z którym nie mogę sobie poradzić to wysypka na rękach. Już we wcześniejszych postach o tym wspominałam, natomiast teraz się nasiliło. Mam ja nie tylko na wierzchach dłoni, ale także od nadgarstków po łokieć ;/ dermatolog kazała mi NAWILŻAĆ i powiedziała, żeby się tym zbytnio nie przejmować. Dodatkowo piję calcium, może będzie lepiej.

I chciałam Was jeszcze przestrzec przed jedna rzeczą :P uważajcie na kremy z filtrami! Kupiłam ZIAJA SPF 50+, posmarowałam nim twarz i dostałam okropnej wysypki, mikroskopijna, swędząca, bezbarwna kaszka na czole i policzkach- nie widać jej a czuć pod palcami- dermatolog powiedziała, że to częsty problem, ponieważ kremy, balsamy z takimi wysokimi filtrami są bardzo bardzo tłuste i bardzo zapychają pory i zanim posmarujemy nimi twarz należy przeprowadzić test na jakimś niewielkim kawałku skóry twarzy / szyi. Na szczęście kaszka mi już schodzi, więc jest ok

Pozdrawiam Was serdecznie!!! Szkoda, że weekend majowy już się kończy, mam nadzieje, że wypoczęłyście równie dobrze jak ja Do przeczytania i życzę cierpliwości i wytrwałości w leczeniu!!!!
Po filtrze Ziaji to się nie dziwię, że miałaś przeboje... Generalnie ten krem jest tłusty, ale filtrów fotostabilnych to on nie posiada. Jak się człowiek z trądzikową i tłusta skóra bierze za filtrowanie to musi najpierw się dowiedzieć, które kremu mogą mu krzywdę zrobić, jednocześnie nie chroniąc przed niczym. Z drogeryjnych "filtrów" na dzień dzisiejszy jest chyba tylko Soraya 45 i 60. Inne to w aptece. Nałożenie na twarz jakiegokolwiek, ciężkiego kremu z jakimkolwiek filtrem nie jest sposobem na skuteczna ochronę. Zwracaj uwage na to, co może Cie w kosmetykach uczulać - to nie zdarza się tylko przy filtrach. Może Cie też coś zapychać - tego tez nie robią tylko i wyłącznie filtry.

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Witajcie
a ten peeling migdałowy to u kosmetyczki czy sama robisz?
Sama, mam kwas ze Zrób Sobie Krem.

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Dzisiaj ostatnia tabletka połknięta...
Czasem tutaj zagladaja dziewczyny które zakończyły juz kuracje, Czy stosowałyście po kuracji jakieś leki zewnętrzne, które maja "podtrzymać" efekt kuracji?

Ja zawsze byłam włochata, ale podczas kuracji to się bardzo nasiliło
Leki zewnetrzne w sensie? Inne retinoidy? Ja nie, ale słyszałam o osobach, którym dermatolodzy przepisuja delikatne retinki. Ja ze zdzieraczy to mam tak naprawdę tylko kwas migdałowy, bo korund jest dla mnie bardzo delikatnym peelingiem (o ile nie potrę sobie twarzy, jak wariatka).
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 07:18   #5013
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Miesiąc od zakończenia kuracji i jutro jestem umówiona na wizytę. Niestety coś mi się zrobiło na policzku obok nosa (jakiś wysyp małych pryszczy jak za dawnych czasów :/) ale tylko w jednym miejscu. Reszta gładka.
I też jestem owłosiona na twarzy (baczki tylko na szczęście) :/ jak wilkołak wyglądam
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 07:42   #5014
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

można łączyć furagin z aknenorminem?
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 09:42   #5015
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
można łączyć furagin z aknenorminem?
Można, ja dwa razy podczas kuracji brałam furagin.
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 19:02   #5016
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

pomocy ! oczy szczypią pieką i bolą a przy tym są czerwone, jeśli mi się nie poprawi udam się do okulisty, jak wy sobie z tym radzicie ?
ja stosowałam Sterazolin i Benein ale nie widzę efektów ani nawilżania, nosek już wyleczyłam , bo krwotoki bywały, za mną już 3 m-ce, 20 mg dziennie Aknenorminu
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 20:20   #5017
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziś dopiero mój 12 dzień Acnenorminu 20mg, pieką mnie oczy, ale na razie krople dają radę.
Mam bardzo przesuszoną skórę na twarzy, cały czas ściągniętą, mimo, że codziennie nawilżam.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych dziewczyn.
Czy też miałyście bardzo suchą cerę?
Czy wysuszenie i wrażliwość twarzy było takie samo przez cały okres kuracji?
We wrześniu biorę ślub i martwię się, że nie zdołam wykonać ładnego makijażu na takiej wysuszonej skórze.

Orientuje się któraś z Was, czy można podczas kuracji Acnenorminem zażywać jakieś leki uspokajające?

Edytowane przez stagnacja21
Czas edycji: 2012-05-09 o 20:22
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 20:50   #5018
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Dziś dopiero mój 12 dzień Acnenorminu 20mg, pieką mnie oczy, ale na razie krople dają radę.
Mam bardzo przesuszoną skórę na twarzy, cały czas ściągniętą, mimo, że codziennie nawilżam.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych dziewczyn.
Czy też miałyście bardzo suchą cerę?
A czym nawilżasz? Może uda nam się Ci doradzić coś mocniejszego 12 dzień to dosyć szybko jak na odczuwanie przesuszu
Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Orientuje się któraś z Was, czy można podczas kuracji Acnenorminem zażywać jakieś leki uspokajające?
Nie mam pojęcia jak to wygląda z poważnymi lekami uspokajającymi na receptę, mi zdarzyło się raz wziąc ziołowe (przed ustnym trudnym egzaminem) i nic się nie działo.
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 21:34   #5019
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Dziś dopiero mój 12 dzień Acnenorminu 20mg, pieką mnie oczy, ale na razie krople dają radę.
Mam bardzo przesuszoną skórę na twarzy, cały czas ściągniętą, mimo, że codziennie nawilżam.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych dziewczyn.
Czy też miałyście bardzo suchą cerę?
Czy wysuszenie i wrażliwość twarzy było takie samo przez cały okres kuracji?
We wrześniu biorę ślub i martwię się, że nie zdołam wykonać ładnego makijażu na takiej wysuszonej skórze.

Orientuje się któraś z Was, czy można podczas kuracji Acnenorminem zażywać jakieś leki uspokajające?
Ja też bardzo szybko wyschłam na wiór, szczególnie na twarzy właśnie, pewnie dlatego, że moja skóra wyjściowo była sucha i wrażliwa.
Ja stosowałam na noc krem z avene do skóry suchej i w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej ( na noc, bo jakoś nie umiał się 'dogadać' z moim podkładem'), potem na dzień krem bioderma sebium hydra (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-cream.html), do oczyszczania twarzy rano używałam emulsji z avene z tej samej serii co krem. Na takie skrajnie wysuszone miejsca na których pekała mi skóra nakładałam sudokrem, ale raczej na noc, bo on bieli skórę.
Po jakimś miesiącu suchość ustąpiła, także bądź dobrej myśli.


A z innej beczki- możecie polecić jakiś szampon, który nawilży skórę głowy?
Najlepiej taki, który nie kosztuje fortuny, bo moja kuracja wykończy mnie finansowo
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 21:49   #5020
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Boże, zapomniałam zabrać pomadki na uczelnię, na której byłam od 8 do 20+ tylko 15 minutowe przerwy, więc nawet nie miałam czasu żeby wyskoczyć do jakiegoś sklepu/apteki. Usta są tragiczne, i want to die! :p
A poza tym nadal grasuję na olejek z drzewa herbacianego, który ktoś mi tutaj polecił, ale pytałam już w 2 okolicznych aptekach i nie było :<
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 21:55   #5021
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiq_ Pokaż wiadomość
Ja też bardzo szybko wyschłam na wiór, szczególnie na twarzy właśnie, pewnie dlatego, że moja skóra wyjściowo była sucha i wrażliwa.
Ja stosowałam na noc krem z avene do skóry suchej i w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej ( na noc, bo jakoś nie umiał się 'dogadać' z moim podkładem'), potem na dzień krem bioderma sebium hydra (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-cream.html), do oczyszczania twarzy rano używałam emulsji z avene z tej samej serii co krem. Na takie skrajnie wysuszone miejsca na których pekała mi skóra nakładałam sudokrem, ale raczej na noc, bo on bieli skórę.
Po jakimś miesiącu suchość ustąpiła, także bądź dobrej myśli.


A z innej beczki- możecie polecić jakiś szampon, który nawilży skórę głowy?
Najlepiej taki, który nie kosztuje fortuny, bo moja kuracja wykończy mnie finansowo

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie pocieszyłaś

Niestety nie potrafię pomóc co do szamponu. Sama chętnie się dowiem, bo też mam suchą skórę głowy.

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
A czym nawilżasz? Może uda nam się Ci doradzić coś mocniejszego 12 dzień to dosyć szybko jak na odczuwanie przesuszu

Nie mam pojęcia jak to wygląda z poważnymi lekami uspokajającymi na receptę, mi zdarzyło się raz wziąc ziołowe (przed ustnym trudnym egzaminem) i nic się nie działo.
Używam na noc Cetaphilu, albo serum granat z Bu.
Na dzień filtr Soraya 45 i na to podkład.
Twarz myję na razie metodą OCM, ale w najbliższym czasie chcę to zmienić.

Edytowane przez stagnacja21
Czas edycji: 2012-05-09 o 22:39
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 22:15   #5022
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Używam na noc Cethapilu, albo serum granat z Bu.
Na dzień filtr Soraya 45 i na to podkład.
Twarz myję na razie metodą OCM, ale w najbliższym czasie chcę to zmienić.
A z Cetaphilu używasz emulsji czy kremu? Ja na początku kuracji używałam kremu i sprawdzał się bardzo dobrze A do mycia polecam krem-olejek Ziai z serii Ulga, u mnie działa rewelacyjnie, zmywa cały makijaż, nie ma pozostawia uczucia przesuszenia i nie podrażnia
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 22:27   #5023
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
A z Cetaphilu używasz emulsji czy kremu? Ja na początku kuracji używałam kremu i sprawdzał się bardzo dobrze A do mycia polecam krem-olejek Ziai z serii Ulga, u mnie działa rewelacyjnie, zmywa cały makijaż, nie ma pozostawia uczucia przesuszenia i nie podrażnia
Używam emulsji.
Chodzi o to: http://www.ziaja-sklep.pl/index.php?...twarzy-i-ciala ?
Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej serii. Pewnie jest dostępna tylko w aptekach? Z opisu wydaje się super.
Dziękuję za polecenie, na pewno spróbuję, tym bardziej, że cena jest kusząca.

Edytowane przez stagnacja21
Czas edycji: 2012-05-09 o 22:38
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 23:24   #5024
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiq_ Pokaż wiadomość
A z innej beczki- możecie polecić jakiś szampon, który nawilży skórę głowy?
Najlepiej taki, który nie kosztuje fortuny, bo moja kuracja wykończy mnie finansowo
Nie wiem czy szampon w ogóle może nawilżyć skórę, chyba zbyt krótko jest na głowie. Ja bym poleciła jakiś łagodny szampon bez SLS (np. HIPP dla Babydream dla dzieci, Alterra) i do tego jakaś odżywka/maska. No i oleje, poczytaj o nich, moim zdaniem warto

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Boże, zapomniałam zabrać pomadki na uczelnię, na której byłam od 8 do 20+ tylko 15 minutowe przerwy, więc nawet nie miałam czasu żeby wyskoczyć do jakiegoś sklepu/apteki. Usta są tragiczne, i want to die! :p
A poza tym nadal grasuję na olejek z drzewa herbacianego, który ktoś mi tutaj polecił, ale pytałam już w 2 okolicznych aptekach i nie było :<
O jejku, współczuję.. ja bym nie wytrzymała. Usta mam tak suche, że nawet podczas jedzenia muszę czymś dosmarować
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 23:26   #5025
Kate87
Raczkowanie
 
Avatar Kate87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy// Kraków
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dawno mnie nie było. U mnie minął 28 dzięń kuruacji I jest już ok. Łykam axotret 50mg, po miesiącu zmniejszam do 40. Przez dwa tygodnie miałam strasznie wysuszoną skórę na twarzy i kilkanaście nowych syfów. Całe szczęście ten wysyp już minął, i od tygodnia wyskoczył mi jeden . Twarz też przestała się przesuszać. Aż jestem w szoku. bałam się że lek przestał działać. Byłam wczoraj u lekarza i jest w szoku że mam tak mało przesuszoną twarz jak na 1 miesiąc, ale mówi że efekty sa widoczne. Niestety od 2 dni nie moge sobie poradzić w rękami. Nie wiem jak to się nazywa jak ktoś ma z boku ręki taka "kaszke". Nie była nigdy bardzo widoczna, a to co jest teraz to jest koszmar. Ręce mam czerwone, w miejscu tej kaszki mam czerwone wysuszone plamy, i do tego bardzo mnie boli jak nakładam długi rękach i swędzi. Lekarz mówi że to od nadmiernego wysuszenia, ale żeby aż tak. No nic dobrze że twarz ok.

Moja lekarka tez kazała mi koniecznie nawilżać twarz, a mam dziury na policzkach i chciałabym się ich pozbyć, więc może to nawilżanie nie jest az tak wskazane
Kate87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 07:20   #5026
alex_92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kate87 Pokaż wiadomość
Niestety od 2 dni nie moge sobie poradzić w rękami. Nie wiem jak to się nazywa jak ktoś ma z boku ręki taka "kaszke". Nie była nigdy bardzo widoczna, a to co jest teraz to jest koszmar. Ręce mam czerwone, w miejscu tej kaszki mam czerwone wysuszone plamy, i do tego bardzo mnie boli jak nakładam długi rękach i swędzi. Lekarz mówi że to od nadmiernego wysuszenia, ale żeby aż tak. No nic dobrze że twarz ok.
mi na te kaszke pomogl balsam do ciala neutrogene. Moja lekarka też powiedziała że to wynik nadmiernego przesuszenia ciala i że konkretnie w tym miejscu trzeba po porstu czesciej nawilzac i samo powinno zejsc. Mi faktycznie po smarowaniu balsamem neutrogeny zeszlo po okolo 3 dniach.
alex_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 09:33   #5027
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiq_ Pokaż wiadomość

A z innej beczki- możecie polecić jakiś szampon, który nawilży skórę głowy?
Najlepiej taki, który nie kosztuje fortuny, bo moja kuracja wykończy mnie finansowo
http://www.svr.pl/produkty/xerial-p-szampon/ ja mam ten i jest świetny, niestety dość drogi ale bardzo wydajny bo mocno się pieni

jest na KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...es-seches.html

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Kate87 Pokaż wiadomość
Niestety od 2 dni nie moge sobie poradzić w rękami. Nie wiem jak to się nazywa jak ktoś ma z boku ręki taka "kaszke". Nie była nigdy bardzo widoczna, a to co jest teraz to jest koszmar. Ręce mam czerwone, w miejscu tej kaszki mam czerwone wysuszone plamy, i do tego bardzo mnie boli jak nakładam długi rękach i swędzi.
Mam po axotrecie to samo.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-05-10 o 09:29
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 11:57   #5028
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Używam emulsji.
Chodzi o to: http://www.ziaja-sklep.pl/index.php?...twarzy-i-ciala ?
Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej serii. Pewnie jest dostępna tylko w aptekach? Z opisu wydaje się super.
Dziękuję za polecenie, na pewno spróbuję, tym bardziej, że cena jest kusząca.
Tak, to ten. Na pewno dostępny jest na dozie i w Superpharmie, w Rossmanie niestety z tej serii są tylkoo kremy. Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz
Cytat:
Napisane przez Kate87
Niestety od 2 dni nie moge sobie poradzić w rękami. Nie wiem jak to się nazywa jak ktoś ma z boku ręki taka "kaszke". Nie była nigdy bardzo widoczna, a to co jest teraz to jest koszmar. Ręce mam czerwone, w miejscu tej kaszki mam czerwone wysuszone plamy, i do tego bardzo mnie boli jak nakładam długi rękach i swędzi. Lekarz mówi że to od nadmiernego wysuszenia, ale żeby aż tak. No nic dobrze że twarz ok.
Ze specyfików tańszych niż Neutrogena polecam maść z wit. A albo Alantan, też co jakiś czas mam takie wysypki na dłoniach.

Edytowane przez piratte
Czas edycji: 2012-05-10 o 11:59
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 15:45   #5029
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Ze specyfików tańszych niż Neutrogena polecam maść z wit. A albo Alantan, też co jakiś czas mam takie wysypki na dłoniach.

nie wolno stosować maści z witaminą A podczas brania retinoidów
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 17:15   #5030
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
nie wolno stosować maści z witaminą A podczas brania retinoidów
Moja dermatolog nie miała nic przeciwko, a poza tym stosuję ją od czasu do czasu zewnętrznie a nie wew... Podobno w tej postaci ma działanie regenerujące a nie jak zewnętrzne retinoidy antytrądzikowe/przeciwzmarszczkowe złuszczające
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 19:27   #5031
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
nie wolno stosować maści z witaminą A podczas brania retinoidów
tez mi sie tak wydawalo...
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 19:38   #5032
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja stosuję alantan, dla mnie to zbawienie Nie wydaje mi się żeby tak mała ilość w dodatku stosowana zewnętrznie miała jakiś wpływ na leczenie
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 09:22   #5033
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Skopiuję jeszcze tu mój post, może ktoś miał to samo:
Najpierw bolała mnie lewa strona ciała, głównie ręka i dość mocny ból w klatce piersiowej, od 2 dni uda jakbym miała zakwasy (tylko nie bardzo mam po czym je mieć) a wczoraj swędzenie nóg zwłaszcza przy kostkach i opuchlizna która jest do tej pory... Nogi w tym miejscu są gorące.. Czy to moze być skutek retinoidów? Wpływają aż tak na krążenie? Czy szukać innej przyczyny Do dermatologa mam 4 czerwca a w swojej miejscowości do lekarza nie mam co iść bo brak mi na nich słów.. na wizycie potrafią przy pacjencie wpisywać objawy w google...
Dziś rano kolejny hit- spuchnięte ręce, tak że nie mogę za cholerę zdjąć pierścionków, idę po 13 do rodzinnego może to coś z nerkami, oby nie trzeba było przerwać kuracji
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 11:11   #5034
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Skopiuję jeszcze tu mój post, może ktoś miał to samo:
Najpierw bolała mnie lewa strona ciała, głównie ręka i dość mocny ból w klatce piersiowej, od 2 dni uda jakbym miała zakwasy (tylko nie bardzo mam po czym je mieć) a wczoraj swędzenie nóg zwłaszcza przy kostkach i opuchlizna która jest do tej pory... Nogi w tym miejscu są gorące.. Czy to moze być skutek retinoidów? Wpływają aż tak na krążenie? Czy szukać innej przyczyny Do dermatologa mam 4 czerwca a w swojej miejscowości do lekarza nie mam co iść bo brak mi na nich słów.. na wizycie potrafią przy pacjencie wpisywać objawy w google...
Dziś rano kolejny hit- spuchnięte ręce, tak że nie mogę za cholerę zdjąć pierścionków, idę po 13 do rodzinnego może to coś z nerkami, oby nie trzeba było przerwać kuracji
Ja miałam bóle głowy, okropne, migrenowe, a czasami krótkotrwałe, ale przeszywające. Jeśli chodzi o swędzenie nóg i opuchliznę - jaki masz poziom cholesterolu? Ja miałam cały czas podwyższony i cały czas swędziały mnie nogi - gdzieś czytałam, że przy zachwianych funkcjach wątroby tak się właśnie dzieje - nie powiem Ci gdzie, bo już nie pamiętam, ale obiło mi się coś takiego. Byłam też prawie cały czas zmęczona, ospała, ociężała - trochę mi z tego zostało, szybciej się męczę, niż przed kuracją, nawet dużo wolniej chodzę (stosunkowo do tego, jak chodziłam przed kuracją, czyli prawie biegałam).
Bierzesz tabletki anty? Może za dużo wody Ci się gromadzi i dlatego puchniesz? A może to właśnie cholesterol się tak odkłada (nie znam się, więc nie wiem, czy to możliwe). Pewne jest, że musisz iść do lekarza, nawet takiego POZ, chociaż skierowanie na badania dostaniesz.
Jeśli chodzi o bóle w klatce piersiowej to ja takie mam teraz, ale to nerwobóle, związane z silnym stresem, i zawsze takie bóle kojarzą mi się tylko z nerwicą
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 13:41   #5035
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Przed rozpoczęciem kuracji cholesterol miałam 167, potem badałam 3 kwietnia i miałam 169 więc praktycznie bez zmian, za to podwójnie wzrosły trójglicerydy (113 ale nadal były w normie). Wróciłam od lekarza rodzinnego było tak jak podejrzewałam - sięgnął po swoją grubą książkę szukając Axotretu i po chwili stwierdził że go w niej nie ma Powiedziałam że to retinoid, odpowiednik izoteku ale był mocno zdezorientowany. Wg niego gdyby ta opuchlizna była od leku to już wcześniej by mi się zrobiło a nie po 2 miesiącach, powiedział że na wszelki wypadek lepiej żebym odstawiła (taaa na pewno) i przepisał mi jakieś zastrzyki dożylnie ze sterydami... Nie pamiętam dokładnie ale sterydy są chyba nie wskazane przy retinoidach... Wykupiłam i poszłam do zabiegowego ale babka nie mogła znaleźć żyły kilka razy się wkuwała i w końcu i tak mi tego zastrzyku nie podała... Może tak miało być żebym go jednak nie przyjęła? Mam jeszcze wapno, ale pielęgniarka w zabiegowym mówiła że miała takie same objawy - spuchnięte swędzące stopy i opuchnięte ręce i się okazało że to od stawów...
Aj z lekarzami, konowały... Teraz ciut lepiej dałam radę w końcu zdjąć pierścionek, najgorzej jest wieczorem i po nocy

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

A dziś jak wysiadałam z samochodu to musiałam podnosić sobie nogi bo inaczej nie dałam rady, czułam jakby ważyły ze 100 kilo..
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 13:47   #5036
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wiesz co, może zadzwoń do swojego dermatologa? Może udzieli Ci konsultacji przez telefon chociaż?
Objawy, który opisujesz są chyba dość poważne i na Twoim miejscu bym ich nie lekceważyła...
Trzymaj sie
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 14:02   #5037
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Próbowałam moje derma nie udziela konsultacji telefonicznych:/ Jestem teraz 200km od niej, w poniedziałek pójdę
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 14:41   #5038
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A nie masz żadnej alergii? Może zjadłaś coś, na co możesz być uczulona? Z takimi opuchnięciami kojarzy mi się jeszcze zły przepływ limfy, ale to już jest poważna sprawa i raczej nie powinno to mieć nic wspólnego z retinoidami.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 14:42   #5039
natmach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam, od razu na wstępie mówię, że jestem tu nowa i mam kilka pytań co do stosowania Aknenorminu osób które są w trakcie albo już skończyły stosowanie tego leku.
Po tygodniu stosowania leków jedyne co to wysychają mi usta, zawsze miałam wrażliwą skórę, więc teraz szczególnie się o nią boję. Chciałam się dowiedzieć jakie polecacie balsamy do ust i twarzy oraz do całego ciała. Chciałam się również dowiedzieć czy występowało u kogoś wysuszenie skóry głowy i łupież i jaki szampon byłby dobry.
A i również chciałam się zapytać o tak zwany wysyp, kiedy on występuje i po jakim czasie mija .
Jeżeli chodzi o dawkę to stosuję Aknenormin 20mg dwa razy dziennie .
Z góry dziękuje bardzo za udzielenie mi pomocy
natmach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-11, 14:48   #5040
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
A nie masz żadnej alergii? Może zjadłaś coś, na co możesz być uczulona? Z takimi opuchnięciami kojarzy mi się jeszcze zły przepływ limfy, ale to już jest poważna sprawa i raczej nie powinno to mieć nic wspólnego z retinoidami.
Alergii... hmm dawno nie miałam robionych testów, chyba muszę nadrobić... Ciężko mi sobie skojarzyć co takiego zjadłam żeby aż takie skutki były, chyba nic innego niż zwykle...

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez natmach Pokaż wiadomość
A i również chciałam się zapytać o tak zwany wysyp, kiedy on występuje i po jakim czasie mija .
Jeżeli chodzi o dawkę to stosuję Aknenormin 20mg dwa razy dziennie .
Z góry dziękuje bardzo za udzielenie mi pomocy
Pomadki mam z neutrogeny z spf 20. A jeśli chodzi o wysyp, zazwyczaj jest na początku kuracji, ale ja np nie miałam wcale.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.