Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-12, 22:56   #1711
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 23:02   #1712
gosienkaap
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaap
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 33
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę:

KALODERMA, INTENSYWNA PIELĘGNACJA, ŻEL DO RĄK

Skład:
AQUA, ALOE BARBADENSIS, GLYCERIN, PEG/PPG-14/4 DIMETHICONE, PEG-8 DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CITRUS AURANTIFOLIA, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE PROPYLENE GLYCOL, ALLANTOIN, PARFUM, TETRASODIUM EDTA, DMDM HYDANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN

Z góry bardzo dziękuje
__________________
ach...
gosienkaap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 23:11   #1713
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gosienkaap Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

KALODERMA, INTENSYWNA PIELĘGNACJA, ŻEL DO RĄK

Skład:
AQUA, ALOE BARBADENSIS, GLYCERIN, PEG/PPG-14/4 DIMETHICONE, PEG-8 DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CITRUS AURANTIFOLIA, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE PROPYLENE GLYCOL, ALLANTOIN, PARFUM, TETRASODIUM EDTA, DMDM HYDANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN

Z góry bardzo dziękuje
Na początku aloes - nawilża, łagodzi
gliceryna - tworzy film ochronny
sodium PCA oraz mleczan sodu - nawilżają
alantolina - ladgodzi
Krem ma dużo pegu oraz silikonu, ale będzie dobrze chronił przed warunkami atmosferycznymi. Raczej krem na zimę
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-12, 23:42   #1714
gosienkaap
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaap
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z daleka:)
Wiadomości: 33
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuje
__________________
ach...
gosienkaap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 08:26   #1715
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost19 dzieki
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 09:23   #1716
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tego kremiku

Bebe Young Care, Holiday Skin No More Make-up (Krem brązujący do codziennej pielęgnacji twarzy)


skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Dihydroxyacetone, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Caprylate, Aloe Barbadensis Gel, Behenyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Arachidyl Glucoside, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Succinoglycan, P-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Parfum


linki do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...cji-twarzy.htm
Z góry dziękuję
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle

Edytowane przez magica
Czas edycji: 2010-07-13 o 09:25
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 11:48   #1717
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-13, 13:06   #1718
Fryzz
Raczkowanie
 
Avatar Fryzz
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: nie skąd tylko dokąd :)
Wiadomości: 74
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost19 dziękuję
Fryzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 11:27   #1719
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE
Oba szampony nie zawierają slsów. Mają delikatniejsze detergenty. Oba zawierają silikony, dość daleko w składzie, ale zawsze
Drugi ma filtr...zapewne jeżeli ma jakiś kolor to żeby go nie stracił jak długo stoi na wystawię w słoneczku Oba nie różnią sie za bardzo od siebie. Ten aloes na początku wygląda zachęcająco. Ile kosztują te szamponiki?

-----
[/QUOTE]

Dziękuję za analizę Cena to 35zł za 500ml
Teraz dopiero zauważyłam, że silikon
cyclopentasiloxane wymaga do zmycia sulfates.
Warto kupić ten szampon czy rozejrzeć się za czymś innym?

Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 12:16   #1720
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

moge prosic o analize tego skladu mgielki do wlosow czy rzeczywiscie nawilza wlosy i im nie szkodzi
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Methyl Gluceth-10, Phenoxyethanol, Polyquaternium-37,
Parfum, Methylparaben, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Linoleamidopropyl Pg-Dimonium Chloride
Phosphate, Propylene Glycol, Propylparaben, Ppg-1 Tricedeth-6, Persea Gratissima Oil, Prunus Amygdalus
Dulcis Oil, Tocopheryl Acetate, Coumarin, Linalool, Hexyl Cinnamsl, Limonene


__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 22:32   #1721
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kremiku

Bebe Young Care, Holiday Skin No More Make-up (Krem brązujący do codziennej pielęgnacji twarzy)


skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Dihydroxyacetone, Arachidyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Caprylate, Aloe Barbadensis Gel, Behenyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Arachidyl Glucoside, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Succinoglycan, P-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Parfum


linki do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...cji-twarzy.htm
Z góry dziękuję
Może tym razem zacznę od końca.
To nie jest tak, że jak piszę, że dany krem zawiera silikon to do niczego się nie nadaję.
Silikony świetnie wygładzają buźkę, tworzą film ochronny, twarz staję się po ich zastosowaniu jedwabista.
Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że nie wszystkim silikony pasują. Mi np. nie bardzo przynajmniej na twarzy.
Krem który wkleiłaś ma jednak zadanie czysto upiększające, nie pielęgnacyjne. Ma tego silikonu dużo, więc na pewno będzie się dobrze nakładał i pozostawiał twarz gładką i miła w dotyku *jak baza silikonowa)
Prócz tego zel aloesowy i wit E jako dodatki pielęgnacyjne

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dziękuję za analizę Cena to 35zł za 500ml
Teraz dopiero zauważyłam, że silikon
cyclopentasiloxane wymaga do zmycia sulfates.
Warto kupić ten szampon czy rozejrzeć się za czymś innym?

Ogólnie składy mają fajne
Silikonu nie mają bardzo dużo. Poza tym ja na włoski stosuję nawet od czasu do czasu silikon w małej ilości Może nie jest to składnik naturalny, ale dobrze chroni włosy i końcówki przed rozdwajaniem. Myślę, że za taką cenę można wypróbować jeden z tych szamponów
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 22:34   #1722
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Może tym razem zacznę od końca.
To nie jest tak, że jak piszę, że dany krem zawiera silikon to do niczego się nie nadaję.
Silikony świetnie wygładzają buźkę, tworzą film ochronny, twarz staję się po ich zastosowaniu jedwabista.
Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że nie wszystkim silikony pasują. Mi np. nie bardzo przynajmniej na twarzy.
Krem który wkleiłaś ma jednak zadanie czysto upiększające, nie pielęgnacyjne. Ma tego silikonu dużo, więc na pewno będzie się dobrze nakładał i pozostawiał twarz gładką i miła w dotyku *jak baza silikonowa)
Prócz tego zel aloesowy i wit E jako dodatki pielęgnacyjne

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------



Ogólnie składy mają fajne
Silikonu nie mają bardzo dużo. Poza tym ja na włoski stosuję nawet od czasu do czasu silikon w małej ilości Może nie jest to składnik naturalny, ale dobrze chroni włosy i końcówki przed rozdwajaniem. Myślę, że za taką cenę można wypróbować jeden z tych szamponów
Dziękuję Ci bardzo
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 22:36   #1723
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
moge prosic o analize tego skladu mgielki do wlosow czy rzeczywiscie nawilza wlosy i im nie szkodzi
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Methyl Gluceth-10, Phenoxyethanol, Polyquaternium-37,
Parfum, Methylparaben, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Linoleamidopropyl Pg-Dimonium Chloride
Phosphate, Propylene Glycol, Propylparaben, Ppg-1 Tricedeth-6, Persea Gratissima Oil, Prunus Amygdalus
Dulcis Oil, Tocopheryl Acetate
, Coumarin, Linalool, Hexyl Cinnamsl, Limonene


Dużo chemii Zawiera śladowe ilości ojeju z avokado i słodkich migdałow.
Silikon na początku zabezpieczy włoski i sprawi, że będą ładnie lśniły
ale ja bym zrezygnowała z tej mgiełki
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 08:14   #1724
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzieki Ghost19 to nieszczesna mgielka do wlosow z avonu mialam zle przeczucia co do niej juz od poczatku nie potrzebuje chemii
-moge cie prosic o analize tego mleczka do demakijazu z loreala z kwasem hialurynowym ? czy mozesz mi powiedziec jakie on ma dzialanie? bo pisza ze rozswietla oczyszcza nawilza i eliminuje stare komorki sklad:

aqua,butylene glycol,isohehadecane,ethy lhexyl,palmitate,ethylhex yl stearate,acrylates c/10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, caprylic/capric triglyceride, capryloyl salicylic acid ,caprylyl glicol, imidazolidinyl urea, methylparaben, sodium acrylates copolymer, sodium acrylates copolymer,sodium hyaluronate,parfum

bylabym wdziecznaza jakies info
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 18:53   #1725
Elinezja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Chciałam prosić o analizę tego kosmetyku pod kątem eliminacji rozstępów Jest to Pharmaceris M, Tocoreduct Forte (Krem redukujący rozstępy)

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Butylene Glycol, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Vaccinium Myrtillus Ertract, Carbomer, Triethanolamine, Hydrolyzed Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seedcake, Saccharum Officinarum (Sugar cane), Acer Saccharirtum (Sugar Mapie) Extract, Citrus Aurantium Dulcis Ertract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Disodium EDTA, Methylparaben, Phencwyethanol, DMDM Hydantoin, Propylparaben. Buthylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum

Mam nadzieję, że jeszcze go nie było - nie mniej jednak przeszukałam forum i nie znalazłam
Elinezja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 12:46   #1726
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Krem na bazie wody pomarańczowej
Z ekstraktami z żeń-szenia, wit B5, E, magnezem, wapniem
Z kwasem hialuronowym oraz olejkami: mekademii, rokotnika, pelargonii

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------



Jeżeli masz suche włosy to ten szampon chyba się nie sprawdzi. Dużo agresywnych detergentów. Przez chwilę będą ładnie wyglądały za sprawą silikonów w szamponie, ale to tylko pozory.
Olejek z makademii, avokado oraz ekstrakt z pistacji
Na suche włoski delikatny szampon np. dla dzieci a przed myciem olejowanie np. olejem kokosowym poszukaj na biochemii albo na fryzjerskim

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------



Potencjalne zapychacz to: talk, silikony
a te pudry na nich się opierają
zawierają wit. C oraz E
az się boję zapytać ile one kosztują
W składzie mają skrobię kukurydzianą. Zapewne za ułamek ich ceny można wykonać swój własny puder bez tego świństwa które wymieniłam wcześniej. W ogóle sama skrobia jest świetnym pudrem. Jednoskładnikowym i naturalnym
Dziękuję bardzo za analizę. Kosztowały około 24$ z tego co pamiętam. Ja nie wiem jak to jest z tą moją skórą, bo ona generalnie bardzo źle reaguje na silikony (mnostwo wypryskow!!), a podczas uzywania tych pudrow nic sie zbytnio nie dzialo. Chyba jednak przerzuce sie na pudry samorobki Tylko boję się, że nie bede wtedy w ogole mogla zmyc makijazu. Jak DW Light sam mam, to trudno go zmyć, a jak posypię czymś, to jest naprawdę nie do zdarcia i sie bardzo mecze zeby go zmyc.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 10:51   #1727
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analize tego kremu- właśnie wpadł w moje ręce i nie wiem czy używać

Ingredients: Aqua(Water), Glycine Soja(Soybean Oil), Titanium Dioxide, Isopropyl Palmitate, Talc, Propylene Glycol, Prunus Dulcis(Sweet Almond Oil), Triticum Vulgare(Wheat Germ Oil), Cera Alba(Beeswax), Zinc Oxide, Zea Mays(Corn oil), Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Panthenol, Dimethicone, Butyrospermum ParkII(Shea Butter), Glycyrrhiza Glabra(Licorice Extract), Tocopheryl-3 Diisostearate, Buxus chinensis(Jojoba oil), Glycyrrhiza Glabra(Licorice Extract), Tocophery Acetate, Allantoin, Bisabolol, Sodium Chloride, Daucus Carota(carrot oil), Phenoxyethanol, Propylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Hexylcinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Methylparaben, Ethylpraben, Benzyl Alcohol, Butylparaben, Isobutylparaben, Tocopherol Ascorbyl Palmitate, Lecithin Glyceryl Stearate Glyceryl Oleate Citric Acid, Parfum(Fragrance), CI 77492(IRON Oxides), CI 77499 (IRON Oxides), CI 77491(IRon Oxides)
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 15:59   #1728
malitka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 33
GG do malitka19
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę jednego z kremów z nowej serii Ziaja Jaśminowa, a dokładnie "jaśmin w esencji". Jest to nowa seria i właściwie nawet na KWC nie ma jeszcze opinii.
Czy ten krem nadaje się dla 25-latki?
Czy ma dużo zapychaczy?
Jakie ma działanie?

ZIAJA, JAŚMIN W ESENCJI, PRZECIW ZMARSZCZKOM NA DZIEŃ I NA NOC NA TWARZ I NA SZYJĘ

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Coco-Caprylate/Caprate*, Cyclopentasiloxane, Dimethicone Crosspolymer, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract*, Canola Oil*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Steareth-2, Steareth-21, Cyclomethicone, Dimethiconol, Hydrolyzed Rice Protein*, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract*,Glycerin*, Butylene Glycol, Lecithin*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Hydrogenated Vegetable Oil*, Jasminum Officinale Oil*, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Calcium Gluconate*, Sodium Hyaluronate*, Stearic Acid*, Sodium Polyacrylate, Mica*, Titanium Dioxide*, Iron Oxides*, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Linalool, Coumarin, Limonene, Geraniol.
* surowiec zaaprobowany przez ECOCERT
__________________

malitka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 15:37   #1729
saliimalii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 106
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam prośbę o rozszyfrowanie skłądu pianki nawilżającej do włosów (zastanawiam się czy ona w ogóle ma coś wspólnego z nawilżaniem, przeraża mnie ten alkohol na drugiej pozycji ),tak więc proszę o pomoc.

Ce - Ce Med +
skład: aqua, alcohol denat., propane/butane, polyurethane-14, AMP- acrylates copolymer, polyquaternium-4, cocamide DEA, oleth-18, cyclopentasiloxane, dimethiconol, dimethicone crosspolymer, panthenol, PEG- 40 hydrgenated castrol oil, hydrolyzed silk, benzophenone-3, DMDM hydantion, citronellol, butylphenyl methylpropional, benzyl benzoate, coumarin, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, alpha-isomethyl lonone, parfum.
__________________
Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W sieci obraz siebie kreuje się słowami. Własnymi słowami.
... zawsze można wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
J. L. Wiśniewski
saliimalii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 15:50   #1730
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

HiPP Babysanft, Pflege Creme (Krem do twarzy i ciała)
stosowany przez osoby dorosłe


Skład: Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy), Cocoglycerides, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Myristyl Myristate, Myristyl Alcohol, Zinc Oxide, Sodium Carboxymethyl Betaglucan (naturalny składnik z drożdży), Phenoxyethanol, Cetearyl Glucoside, Panthenol, Myristyl Glucoside, Carbomer, Methylparaben, Xanthan Gum, Propylparaben, Lactic Acid, Parfum.
__________________
Tak, to ja.

Edytowane przez biala
Czas edycji: 2010-07-19 o 15:54
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 16:45   #1731
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Oczar żel przeciwtrądzikowy

Skład króciutki


Składniki: Aqua, Hamamelis Virginiana L., Ethanol, Glicerin, Cremogen, Salicylic Acid, Triethanoloamine, Carbomer.

anntab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 21:28   #1732
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bronzer sunkissed:
talc, mica, petrolatum, paraffinum, liquidum, polybutene, propylparaben, methylparaben, tocopheryl, acetate, parfum, hexyl, cinnamal, hydroxycitronellal, butylphenyl, methylpropional, titanium dioxide
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 09:02   #1733
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analizę

czy warto go teraz kupić?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ersja-2010.htm


Skład: Aqua, Octocrylene, Alcohol, C12-15 Alkylbenzoate, Glycerin, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylheptyl Caprylate, Bisethylhexyloxyphenol Methyoxyphenyl Triazine, VP/Hexadecene Copolymer, Tricontanyl PVP, Stearyl Dimethicone, Panthenol, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Trimethoxycaprylylsilane, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Tocopherol.
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 21:28   #1734
thecarrot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 4
Exclamation skład eko balsamu

witam kochane dziewczyny, otóż czy ktoś byłby tak miły i przetłumaczył mi, a raczej powiedział czy skład balsamu jest naprawdę eko?

INCI : Aqua (Water), Butyrospernum parkii (Shea Butter*), Alcohol*, Ribes nigrum (Black current*) flower water, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Ricinus communis (Castor) seed oil*, Theobroma* cacao (Cocoa) seed butter*, Helianthus Annuus (Sunflower), Vitis vinifera (Grape) seed oil, Parfum, Musa Sapientum (Banana) extract fruit, Xanthan gum, Tocopherol, Eugenol, D-limonene

dziękuję i pozdrawiam wizażanki
__________________
Clap your hands!!
thecarrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 14:20   #1735
thecarrot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 4
Dot.: skład eko balsamu

dziękuję, dziękuję "zatrzymać czas", mam nadzieję że mój eko balsam spełni rolę...od niedawna mam manię na eko kosmetyki, ciągle zamawiam i końca nie ma....mój portfel cierpiach kobiety....
__________________
Clap your hands!!
thecarrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 16:27   #1736
thecarrot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 4
Arrow a teraz skład eko szamponu!!!

witajcie, mam teraz do sprawdzenia skład eko-szamponu:

bardzo proszę o rozszyfrowanie

Aqua (Water), Beer, Coco Glucoside, Alcohol*, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Mel (Honey)*, Arginine, Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract, Lawsonia Inermis (Henna) Extract*, Indigofera Tinctoria Leaf Extract, Hydrolyzed Silk, Parfum (Essential Oils), Citric Acid, Phytic Acid, Limonene, Linalool
__________________
Clap your hands!!
thecarrot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:27   #1737
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A czy ten produkt ma jakieś dobre własciwości ?Ma matowić skóre itp
T- zone - korektor.

Ingredients: MICA, PETROLATUM, ETHYL PALMITATE, SILICA, MATHYLPARABEN, SQUALANE, CYCLO,ETHICONE, PROPYLPARABEN, DIMETHICONE, TOCOPHEROL ACETATE, TEA TREE LEAF OIL, MEL, TOCOPHEROL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF, ASCORBIC ACID, C1 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.


I nie wiem, który żel do mycia twarzy wybrać ?
1. Aloesowy z olejkiem z drzewa herbacianego
http://www.thinknatural.com/products...-Oil-200ml.htm

Skład:

Organic Aloe Barbadensis (99% Bio Active Aloe Vera Inner Gel)*
Melaleuca Alternifolia (tea tree oil)*,

Polysorbate 20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, benzoic Acid, Limonene, Linalool. *organically grown

2. Aloesowy z witamina A i E
SKŁAD:
Organic aloe barbadensis (99.9% bio active aloe vera inner gel),
polysorbate 20, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, citrus aurantium dulcis fruit extract (orange extract), panthenol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium EDTA, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, polyparaben.

Początek ok ale nie wiem, który lepszy. Mam problemy z cerą i nie wiem, który się lepiej sprawdzi (trądzik, zaskórniki itp).

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2010-07-25 o 18:47
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 14:26   #1738
Louve23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny mam dwa żele do mycia twarzy ale nie wiem czy mogę ich używać.
Pierwsza to emulsja Lubex i ma składnik przeciwgzybiczny czy nie uwrażliwia on skóry na słońce? Druga to mydełko ziołowe Boniderm czy zioła wchodzące w skład tego produktu mogą podrażnić albo tak jak wyżej, uwrażliwić skórę na słoneczko. Wybaczcie za głupie pytania ale ostatnio słońce mój wróg.


Lubex
Składniki aktywne na 1 g: 30 mg soli monoetanoloamidosulfoburs ztynianu amidu kwasu undecylenowego
Skład: aqua, glicerin, disodium cocoamphodiacetate, cocami dopropylhydroxysultaine, sodium laureth sulfate, disodium undecylenamido MEA-sulfosuccinate, sodium lauroyl sarcosinate, Peg-6stearate, sodium citrate, PEG-200 glyceryl tallowate and glyceryl cocoate, polysorbate 20, sodium chloride, citric acid, polyquaternium-2.


Boniderm
Skład: Aqua, Sodium Tollowate, Sodium Lardate, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Arctum Lappa Root Extract, Sodium Citrate, Acorus Calamus Rhizome Extract Saponaria Officinalis Root Extract, Chamomilla Matricaria Flower Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide
Louve23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 05:31   #1739
bleedingsun
Zakorzenienie
 
Avatar bleedingsun
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 348
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o rozszyfrowanie składu olejku do ciała Lierac Huile Sensorielle

Skład:
C12-15 ALKYL BENZOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, POLYGLYCERYL-6 DIOLEATE, PEG-8 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, CORYLUS AVELLANA (HAZEL), SEED OIL, WATER (AQUA), PROPYLENE GLYCOL, CAMELLIA KISSI SEED OIL, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, SQUALANE, FRAGRANCE (PARFUM), PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, CAPRYLYL GLYCOL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, JASMINUM OFFICNALE (JASMINE) FLOWER EXTRACT, COLEUS FORSKOHLII ROOT EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT EXTRACT, POLYGONUM CUSPIDATUM EXTRACT, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, GARDENIA FLORIDA EXTRACT, TOCOPHEROL, BUTYLECEN GLYCOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, BOTANICAL ORGIN (D'ORGINE VEGETALE)
__________________
Vi alla, alla har något att ge.

Włosy: 43cm (03.11.2014)
Cel: 50


Drożdże: 6/30
bleedingsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 12:17   #1740
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Serum do włosów.
Marka "drogeryjna" (Kruidvat), skład:
- cyclopentasiloxane
- dimethiconol
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.







Edytowane przez Gregorynka
Czas edycji: 2010-08-28 o 18:29
Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.