Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-10, 09:55   #1
Misantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27

Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty


Planuję wynajem mieszkania, trafiłam na jedną całkiem fajną ofertę ale właśnie mieszkanie jest ogrzewane gazem ziemnym. Z taką formą ogrzewania mam niemiłe wspomnienia ale w tamtym przypadku (mieszkanie w kamienicy 80m2 a miesięczne rachunki za gaz w granicach 900 zł) był chyba nieszczelny piecyk i mocno się do takiej formy ogrzewania zraziłam.
Teraźniejsze mieszkanie ma 38 m2 (blok, okna plastikowe) . Jaki może być przypuszczalny miesięczny koszt ogrzewania w miesiącach zimowych przy normalnym użytkowaniu?

Edytowane przez Misantka
Czas edycji: 2012-03-10 o 10:07
Misantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 05:56   #2
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

Nas wychodzi tyle samo, jak bysmy korzystali za co. Za 60m2 w kamienicy w zeszlym roku zaplacilismy 2,5tys za ogrzewanie + gotowanie + ciepla wode.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 10:30   #3
_LATYNOS_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: polnocny wschod
Wiadomości: 63
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

Jasny gwint to cos drogo u was ten gaz wychodzi. Mieszkam w domu jednorodzinnym i powiem szczerze ze jak bym mial takie rachunki to bym z niego juz dawno zrezygnowal na rzecz wegla czy drewna.
Jesli chodzi o moj dom to wyglada w ten sposob ze chalupa 30 letnia 10m x 10m dwa pietra ogrzewane, ( piwnica - stropy nie ocieplone, strych rowniez nie ocieplony i nie ogrzewane), stare budownictwo stare grzejniki zeliwne tylko ocieplenie z zewnatrz+okna plastikowe. Jesli chodzi o zime to w domu 21-22C 24h na dobe bo taka temperatura nam odpowiada, 2xkuchenki gazowe+ciepla woda i ostatni rachunek za ponad dwa miesiace ( okres od kilku dni przed swietami do konca lutego ) 1040zl

Edytowane przez _LATYNOS_
Czas edycji: 2012-03-13 o 10:31
_LATYNOS_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 11:35   #4
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

Mieszkamy w zabytkowej kamienicy, która nie może być ocieplona. Nad nami jest strych. W salonie jeszcze stare okna. Piec gazowy do wymiany na efektywniejszy. Więc koszt ogrzania większy...
W mieszkaniu można co najwyżej wybrać między ogrzewaniem gazowym a c.o. Gaz wychodzi taniej
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:48   #5
ZosiaSssamosia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

W domu nie będę miała możliwości przyłączenia się do gazu ziemnego - czy możecie polecić mi jakiegoś dostawcę gazu? Chodzi mi o gaz ze zbiornika, który stawia się na terenie posesji.
ZosiaSssamosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 18:09   #6
clauudik
Rozeznanie
 
Avatar clauudik
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 906
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

Cytat:
Napisane przez ZosiaSssamosia Pokaż wiadomość
W domu nie będę miała możliwości przyłączenia się do gazu ziemnego - czy możecie polecić mi jakiegoś dostawcę gazu? Chodzi mi o gaz ze zbiornika, który stawia się na terenie posesji.
Ja odradzam ten sposób ogrzewania w ogóle, chyba, że nie baczysz na koszty. Nas za ten sezon (od listopada do marca - ostatni rachunek do 5.03 dokładnie) wyszło ponad 5 tys... W domu nigdy więcej niż 22* nie było, a ogrzewamy tylko połowę domu - sypialnia, łazienka, mały salonik plus aneks kuchenny - metrażowo nie mam pojęcia niestety ile tu jest. 50 - 60 mkw?
__________________
Razem od 14/08/2009
Zaręczeni od 01/06/2010
Mąż i Żona od 14/08/2011

Nasz skarb 06/05/2012

...and nothing else matters...

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b9vvjae3cdu8n.png
clauudik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 10:34   #7
_LATYNOS_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: polnocny wschod
Wiadomości: 63
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

co do dostawcow to nie mam pojecia ale dokladnie jw. koszt z butli to chyba jeden z najdrozszych rozwiazan, znam 2 osoby ktore to przerabialy. Jesli stac cie to oczywiscie takie rozwiazanie ok ewentualnie olej opalowy, w przeciwnym wypadku warto pomyslec nad dobra kotlownia ( piec podajnik pompy itp. itd. ) opalana weglem drewnem ......
_LATYNOS_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 22:42   #8
ZosiaSssamosia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

No właśnie się zastanawiam, bo oprócz ogrzewania domu chcę jeszcze gaz wykorzystywać w kuchni i do podgrzewania wody. Gaz wydaje mi się czysty i bezproblemowy, podkręcam i już, a piece trzeba regularnie doglądać. No i wydaje mi się, że gaz z wielkich przydomowych zbiorników wychodzi korzystniej niż ciągłe kupowanie małych butli? A czy któraś z Was kojarzy firmę Amerigas? Natrafiłam na reklamę ostatnio na Muratorze ale jeszcze nie dzwoniłam w sprawie oferty. Może ktoś już korzystał z ich usług?
ZosiaSssamosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 09:01   #9
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

Cytat:
Napisane przez ZosiaSssamosia Pokaż wiadomość
No właśnie się zastanawiam, bo oprócz ogrzewania domu chcę jeszcze gaz wykorzystywać w kuchni i do podgrzewania wody. Gaz wydaje mi się czysty i bezproblemowy, podkręcam i już, a piece trzeba regularnie doglądać. No i wydaje mi się, że gaz z wielkich przydomowych zbiorników wychodzi korzystniej niż ciągłe kupowanie małych butli? A czy któraś z Was kojarzy firmę Amerigas? Natrafiłam na reklamę ostatnio na Muratorze ale jeszcze nie dzwoniłam w sprawie oferty. Może ktoś już korzystał z ich usług?
Nie znam oferty Amerigas, ale mam zbiornik z innej firmy i podam Ci ceny. Za zatankowanie jednego niepełnego zbiornika 3,5 tyś zł, do tego dzierżawa zbiornika ok. 380 zł/kwartał plus przegląd techniczny zbiornika raz w roku tez ok 300 zł. o przegladze pieca do gazu nie wspomnę, bo kazde urzadzenie trzeba przeglądać. My mamy oprócz tego kominek z płaszczem wodnym i głównie tym grzejemy dom i wodę. Gaz mamy do podgrzewania w nocy lub nad ranem, gdy sa bardzo niskie temperatury, do grzania wody, kiedy juz nie palimy w kominku oraz do gotowania. Przy duzym uzywaniu jedna butla (ok 2,5 tyś litrów) wystarcza nam na rok. Więc sama widzisz, jakie to jest drogie. Podejrzewam, że jakbym miała grzac tylko tym gazem, to nie wiem, czy w roku w 12 tyś zł bym się zamknęła. Masakra
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 14:22   #10
ZosiaSssamosia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Ogrzewanie mieszkania gazem ziemnym - koszty

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
Nie znam oferty Amerigas, ale mam zbiornik z innej firmy i podam Ci ceny. Za zatankowanie jednego niepełnego zbiornika 3,5 tyś zł, do tego dzierżawa zbiornika ok. 380 zł/kwartał plus przegląd techniczny zbiornika raz w roku tez ok 300 zł. o przegladze pieca do gazu nie wspomnę, bo kazde urzadzenie trzeba przeglądać. My mamy oprócz tego kominek z płaszczem wodnym i głównie tym grzejemy dom i wodę. Gaz mamy do podgrzewania w nocy lub nad ranem, gdy sa bardzo niskie temperatury, do grzania wody, kiedy juz nie palimy w kominku oraz do gotowania. Przy duzym uzywaniu jedna butla (ok 2,5 tyś litrów) wystarcza nam na rok. Więc sama widzisz, jakie to jest drogie. Podejrzewam, że jakbym miała grzac tylko tym gazem, to nie wiem, czy w roku w 12 tyś zł bym się zamknęła. Masakra
Hmmm... No to faktycznie jeszcze porozmyślam. Chociaż akurat Amerigas ma teraz promocje dla nowych klientów - brak opłat stałych do końca umowy, czyli zawsze jakaś kasa w kieszeni zostaje Ale zastanowię się, za Twoją poradą, jakie ogrzewanie połączyć z gazowym, by wyszło ekonomicznie i wygodnie Dzięki za informację!
ZosiaSssamosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.