pomocy!;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-11, 12:14   #1
karolcia5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Question

pomocy!;)


Mam 14 lat i nieregularny okres. Pierwszą miesiączkę dostałam 3 lata temu.
Czy to jest normalne ze po 3 latach nadal jest nieregularnie? Moja mama miala za dużo męskich hormonów.Czy to może być dziedziczne? w zależności od dnia mam b. lądną cere, a zdaża się ze jest poprostu okropna-sucha,czerwona i ściągnięta. Boje się ze coś jest ze mną nie tak...czy powinnam udać się do lekarza czy lepiej to przeczekać? pomocy...

Edytowane przez karolcia5
Czas edycji: 2010-08-11 o 12:15
karolcia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:03   #2
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: pomocy!;)

Jesteś jeszcze młodziutka i jesteś w trakcie dojrzewania więc Twój organizm "fiksuje" - stąd nieregularne miesiączki.
A co do cery to całkiem normalne... pocieszę Cię, że ja będąc nastolatką miałam ładniutką cerę, a dopiwero po 20-ste dostałam strasznego trądziku - więc na to nie ma normy, a ciesz się, że teraz Ci syfki wyskakują niżeli na "stare" lata (choć za starą się nie uważam )
Możesz używać różnych specyfików do cery, które są dostępne w drogeriach, aptekach - tylko pamiętaj o tym żebyś kupowała te, które nie zawierają alkoholu.
Wg mnie jest z Tobą wszytsko ok. Porozmawiam ze swoją mamą - powiedz jej o swoich obawach - zapewne Cię uspokoi. Nie widzę konieczności wizyty u lekarza, no chyba, że chcesz pójść i ukoić swoje nerwy - to ok
Ale na dobry początek radzę porozmawiać z mamą
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 21:07   #3
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: pomocy!;)

Ja też uważam, że nie jest z Tobą źle To normalne przy dojrzewaniu, co do tych męskich hormonów to nie umiem doradzić. Zapytaj mamy tak jak koleżanka napisała. Jeżeli Twoja mama to miała to napewno jest lepiej zorientowana w temacie. A do ginekologa możesz pujść sprawdzić sytuacje dla "świetego spokoju".
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.