Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-17, 10:43   #931
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Któraś z Was polecała mydło Dudu Shealife, kupiłam i nie bardzo wiem jak tego używać. "Pachnie" jak smar i ma podobną konsystencję. Ciężko to nabrać i nie ma jak rozsmarować tego gluta na twarzy.

Bankrutem już jestem. Dziękuję za "serdeczne" życzenia.
Jego się chyba nie rozsmarowuje, tylko bierzesz ociupinkę i rozmydlasz w mokrych dłoniach, jak zwykłe mydło. Nie wiem do końca, bo Shealife nie miałam, tylko takie w kostce, jak jest na BU. Moje pachniało frytkami

Ze szczerego serca


Sylwiusaka

.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-11-17 o 10:45
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 11:14   #932
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja akurat nie przepadam za rosyjskimi markami, czemu przed chwilą dałam wyraz wyżywając się na swoim blogu ale ciekawi mnie afrykańskie masło shea ma bardzo ładne opakowanie a jak konsystencja i zapach? Czy jest rafinowane?
Czytałam juz Twoja opinię na instagram, akurat tam najszybciej zobaczyłam, mnie jakoś też nie ciągnie do tych rosyjskich cudaków.

Poszukuje kremu pod oczy na jesień/zimę po 35 r.ż, oraz kremu na dzień, wiem nie wiele można pomóc, bo moja cera to ma świra, jak stosuje za lekkie kremy to robi się sucha, a jak za ciężkie to może się zapchać. Ostatnio na noc to mi pasuje krem różany Femi na zmianę z olejkiem Passiflora, ale na dzień nie wiem co brać? Ostatnio używam tylko próbek, bo chce sobie potestować i może coś mi się trafi: krem różany femi na dzień był odrobinę za ciężki, na taką pogodę jak teraz, możliwe że na zimne dni będzie lepszy. Krem Logona różany też w próbce, za słaby chyba, no i jest alkohol w składzie. Krem Lavera Balance, za słaby , czuję alkohol w składzie. Emulsja różana Martina Gebhardt za słaba, krem za ciężki na dzień. Krem Verdesativa do cery tłustej i mieszanej na dzień & na noc , za mocny na dzień, cera się błyszczała. NO chyba nie ma dla mnie kremu na jesień, wszystko jest albo za słabe, albo za mocne, jakby była zima to już nie będzie tego problemu bo mogę dać coś tłustego i będzie ok.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 11:45   #933
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jego się chyba nie rozsmarowuje, tylko bierzesz ociupinkę i rozmydlasz w mokrych dłoniach, jak zwykłe mydło. Nie wiem do końca, bo Shealife nie miałam, tylko takie w kostce, jak jest na BU. Moje pachniało frytkami

Ze szczerego serca
Z rozmydleniem w dłoniach też mam problem bo mi się ten glut po prostu pląta po rękach. Jakaś "lewa" chyba jestem. W kostce też mam ale z nim nie mam żadnych problemów.

Taaa. Normalnie będę się bała wejść do sklepu czy się gdzieś tam za bramkami nie czaisz z siekierą.


Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Masz szczescie

po 17.50 euro
Lubię ryzyko, chyba się przejadę do Opola.

Dzięki. Podobna cena jak u nas.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Masakrycznie wypadają mi włosy ze względów hormonalnych. Macie może jakieś patenty na wzmocnienie cebulek? Majaczy mi się że polecana była biotyna.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 12:05   #934
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Taaa. Normalnie będę się bała wejść do sklepu czy się gdzieś tam za bramkami nie czaisz z siekierą.

Masakrycznie wypadają mi włosy ze względów hormonalnych. Macie może jakieś patenty na wzmocnienie cebulek? Majaczy mi się że polecana była biotyna.
To nie będziesz zdziwiona jakby co

Alterra kofeina biotyna mi pomogła, chociaż nie mam problemów z nadmiernym wypadaniem, to po tym szamponie w ogóle nie wypadały.

No i wit. C, duże dawki.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 12:17   #935
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To nie będziesz zdziwiona jakby co

Alterra kofeina biotyna mi pomogła, chociaż nie mam problemów z nadmiernym wypadaniem, to po tym szamponie w ogóle nie wypadały.

No i wit. C, duże dawki.
No nie.

Myślałam o biotynie w tabletach. Ale za szamponem też się rozejrzę.

Wit C biorę pół łyżeczki do herbaty od jakichś 3 tygodni.
A właśnie, czy po wit C oczyszcza się skóra? Wysypało mnie jak nastolatkę i nie wiem czy to od tego czy gdzie indziej szukać winowajcy.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 12:48   #936
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Emulsja różana Martina Gebhardt za słaba, krem za ciężki na dzień. .
A czemu nie wymieszac tych produktow i nie storzysz wlasnej konsystencji ktora ci bedzie odpowiadac?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 12:51   #937
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

mogę prosić o linka?
zostawiłam sobie opakowanie próbki hauszkowego kremu pod oczy bo mi pasował, ale w nazwie ma "regenerating", czy to może ten?


czy to serum optimal sciągałaś z iherba? spodobało mi się...
http://e-sklep.hauschka.pl/pl/p/Bals...oczy-10-ml./86
Devitę kupowałam na Biovea właśnie
Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Z rozmydleniem w dłoniach też mam problem bo mi się ten glut po prostu pląta po rękach. Jakaś "lewa" chyba jestem. W kostce też mam ale z nim nie mam żadnych problemów.
Piszą co prawda, żeby nie narażać go na kontakt z wodą, bo się zepsuje, ale ja nabieram małą ilość na mocno odciśniętą, ale jednak minimalnie wilgotną gąbeczkę albo myjkę, spieniam w wodzie i nakładam na twarz- nic się z mydłem nie dzieje, a mam go już długo i dobrnęłam zaledwie do połowy opakowania
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 13:17   #938
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
No nie.

Myślałam o biotynie w tabletach. Ale za szamponem też się rozejrzę.

Wit C biorę pół łyżeczki do herbaty od jakichś 3 tygodni.
A właśnie, czy po wit C oczyszcza się skóra? Wysypało mnie jak nastolatkę i nie wiem czy to od tego czy gdzie indziej szukać winowajcy.
Ale bierzesz pół łyżeczki na raz, raz dziennie? Dużo skuteczniej zadziała, gdy podzielisz tę ilośc na 3 razy dziennie. Wit. C się bardzo szybko syntezuje i po 15 minutach już nic nie ma w organiźmie.

Ja bym nie winiła wit. C.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 13:26   #939
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Czytałam juz Twoja opinię na instagram, akurat tam najszybciej zobaczyłam, mnie jakoś też nie ciągnie do tych rosyjskich cudaków.

Poszukuje kremu pod oczy na jesień/zimę po 35 r.ż, oraz kremu na dzień, wiem nie wiele można pomóc, bo moja cera to ma świra, jak stosuje za lekkie kremy to robi się sucha, a jak za ciężkie to może się zapchać. Ostatnio na noc to mi pasuje krem różany Femi na zmianę z olejkiem Passiflora, ale na dzień nie wiem co brać? Ostatnio używam tylko próbek, bo chce sobie potestować i może coś mi się trafi: krem różany femi na dzień był odrobinę za ciężki, na taką pogodę jak teraz, możliwe że na zimne dni będzie lepszy. Krem Logona różany też w próbce, za słaby chyba, no i jest alkohol w składzie. Krem Lavera Balance, za słaby , czuję alkohol w składzie. Emulsja różana Martina Gebhardt za słaba, krem za ciężki na dzień. Krem Verdesativa do cery tłustej i mieszanej na dzień & na noc , za mocny na dzień, cera się błyszczała. NO chyba nie ma dla mnie kremu na jesień, wszystko jest albo za słabe, albo za mocne, jakby była zima to już nie będzie tego problemu bo mogę dać coś tłustego i będzie ok.
Przepatrz może sobie Make Me Bio po składach i coś dobierz odpowiedniego do pory roku - mają kilka rodzajów, w tym różany
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 13:41   #940
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Masakrycznie wypadają mi włosy ze względów hormonalnych. Macie może jakieś patenty na wzmocnienie cebulek? Majaczy mi się że polecana była biotyna.
Koshatko, polecam Ci spróbować eliksiru Jason Thin To Thick. Używałam tego w zeszłym roku, niby maleńka buteleczka, a starcza na kilka miesięcy, trzeba tylko się zawziąć i wcierać codziennie w skalp Też masakrycznie wypadały mi włosy, a po tym cudzie w ciągu miesiąca wszystko się unormowało i wyrosło mi mnóstwo baby hair, nawet na moich nieszczęsnych "zakolach", gdzie myślałam, że już nic nie urośnie Ja właśnie przymierzam się, żeby kupić ponownie ten eliksir, bo żadne wcierki i olejki nie pomogły mi nigdy jak to. Też wszędzie pełno moich włosów, tylko nie na głowie
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 15:10   #941
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A czemu nie wymieszac tych produktow i nie storzysz wlasnej konsystencji ktora ci bedzie odpowiadac?
jakoś nie lubię robić mieszanek

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53490703]Przepatrz może sobie Make Me Bio po składach i coś dobierz odpowiedniego do pory roku - mają kilka rodzajów, w tym różany [/QUOTE]

dobry pomysł , popatrzę na pewno na składy
no właśnie , popatrzyłam i nawet fajne, zwłaszcza ten różany, przegapiłam fajną promocje na niego, kupował ktoś w bioorganika internetowy?
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-11-17 o 20:57
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 15:47   #942
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Lubię ryzyko, chyba się przejadę do Opola.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 17:14   #943
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja akurat nie przepadam za rosyjskimi markami, czemu przed chwilą dałam wyraz wyżywając się na swoim blogu ale ciekawi mnie afrykańskie masło shea ma bardzo ładne opakowanie a jak konsystencja i zapach? Czy jest rafinowane?
Masło nie jest rafinowane i nie ma żadnych dodatków. Konsystencja twarda i zapach typowy dla masła shea, ja go średnio lubię, ale toleruję To jest dokładnie to masło:
http://www.helfy.pl/kosmetyki/twarz/...-nierafinowane
Co do rosyjskich marek to życie mi ratujesz kobieto, bo przeczytałam post na Twoim blogu a wcześniej kusiła mnie jakaś maska albo odżywka do włosów właśnie Planeta Organica, ale raczej już nie kusi Zakupiłam na promocji w SP maskę i odżywkę Biovax te mleczne, pachną cudnie I pewnie skład nie jest jakiś piękny, ale wspaniałe działają na moje włosy Co do rosyjskich kosmetyków to tak naprawdę jestem tylko mega zadowolona z szamponu Natura Siberica do wrażliwej skóry głowy Jest wydajny, łagodzi trochę mój problem swędzącej skóry głowy, zmywa oleje Dlatego planuje zakupić jeszcze kiedyś coś od nich. Jeśli chodzi o Planeta Organica to na zdjęciu wrzuciłam peeling od nich, pachnie super, ale ma tak małe drobinki, że w ogóle nie spełnia roli peelingu Miałam też od nich niedawno maseczkę żelową kojącą do twarzy. Trzymałam ją tylko chwilę, bo twarz tak mnie szczypała, że myślałam, że zwariuję. Po zmyciu byłam czerwona jak burak! Maseczkę wymieniłam, byłam strasznie zła Z maseczek do twarzy całkiem fajna jest dziegciowa i daurska czy jakoś tak Agaffi. Za to maski do włosów są beznadziejne- miałam łopianową i drożdżową (cudnie pachniała), ale były za rzadkie i tylko spływały z włosów. Beznadziejny jest też dl mnie tonik przeciw wypadaniu włosów. Użyłam go z dwa razy, śmierdzi i nic nie robi z włosami. Wiem, że dwa razy to mało, ale serio włosy są jakieś dziwne po nim i wątpię żeby działał...Fajne są za to pasty do zębów Agaffii. Ja teraz musiałam wrócić do drogeryjnych, bo moja nadwrażliwość dała o sobie znać i wtedy pomaga mi tylko pasta Blend-a-med proexpert do nadwrażliwych A i jeszcze ze zdjęcia peeling do stóp- drobiny są tak małe, że nic nie robi ze stopami ;/ Jednym słowem wśród rosyjskich kosmetyków jest sporo bubli, ale są też perełki Jak wszędzie Sama jestem stara a głupia, bo uwierzyłam na fali tych zachwytów, że wszystkie ruskie wyroby musza być cudowne a jak nie działają nawet w 100% tak jak powinny to skład jest przecież fenomenalny a tu piszesz, że oni sami sobie te certyfikaty przyznają

Ach no i jeszcze gęsty balsam do włosów Agaffi ze zdjęcia...Używany tak jak napisano na opakowaniu, czyli trzymany te dwie minuty na włosach nic nie robi z nimi, nie mogę ich potem rozczesać :/ Może dam mu jeszcze szanse jako maska trzymana 15 minut pod czepkiem itd., ale średnio mam na to ochotę. Po odżywce Biovax zero splątanych włosów


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witaj, mocne wejście Bardzo bym prosiła, jeżeli to nie kłopot, o opisanie każdego z produktów Orientany, nie ukrywam, że bardzo mnie ciekawi ta marka. A miałaś coś jeszcze tej firmy, czego nie ma na fotkach?
A więc tak maseczka do twarzy migdał i szafran- użyłam jej dopiero raz, twarz mnie piekła trochę jak ją miałam nałożoną, ale po zmyciu nie była zaczerwieniona. Jestem teraz w trakcie kuracji Izotekiem, więc może to wina tego, ale inne (poza bublem z Planeta Organica) nie powodują pieczenia...Maseczka wygładziła, zmiękczyła i nawilżyła skórę. Ja ją kupiłam na promocji, w cenie regularniej nie wiem czy warto, każdy musi sam zdecydować Przed kuracją retinoidami miałam maseczkę neem i cytron i ona nie powodowała pieczenia i nawet nieźle oczyszczała. Dziwi mnie, że ta migdał i szafran mnie piekła, bo powinna być przecież delikatna, dlatego ją kupiłam a nie tę neem i cytron...
Maska-krem z papają na noc- na opakowaniu jest napisane żeby używać codziennie, mnie na retinoidach mega przesuszała skórę po kilku dniach codziennego używania. Myślę, że przy skórze niepoddanej takiej kuracji nie powinno tak być. Nie zauważyłam jednak wybielenia moich śladów potrądzikowych, może przy zmianach związanych z melaniną sprawdzi się lepiej. Ja nie sięgnę już po inne kremy-maski a tą chyba komuś oddam, bo jak mam być szczera męczyłam się z tym wchłanianiem się i lepkością, nawet rano czułam jej pozostałość
Szampon- jest nawet ok, zmywa oleje, ale ja znalazłam lepszy dla siebie i korzystniejszy cenowo- Natura Siberica ze zdjęcia. Kiedyś miałam z orientany szampon neem i cytron i bardziej mi chyba pasował niż ten imbir i trawa cytrynowa jak już.
Za to Boże broń przed odżywkami Orientany, większego bubla do włosów chyba jeszcze nie miałam! Fatalna konsystencja, nic nie robią z włosami, ciężko je rozprowadzić. Oddałam przyjaciółce, goli nogi odżywką Wystarczy poczytać opinie na wizażu i średnią- mają chyba niecałe 2...
Co do kremu do twarzy to miałam ten ze zdjęcia i drzewo sandałowe i kurkuma. Ten drugi ma zapach, którego nie mogę znieść. Morwa i lukrecja nawet dobrze łagodziła mi twarz przed kuracją retinoidami, gdzie miałam strup na strupie i krostę na kroście Teraz kończę kurację i kupiłam w promocji ten krem, jak wykończę Eucerin to go otworzę Wcześniej testowałam inne i jakoś nie było okazji wrócić do tego.
Super produktem w super cenie jest terapia ajurwedyjska Orientany do włosów Stosowana regularnie serio działa- fryzjerka zauważyła u mnie baby hair i jak pachnie
Miałam też peeling Orientany do ciała jakiś różany, zapach mi nie pasił, działał fajnie (jeśli ktoś lubi oleistą powłokę pozostawioną przez peelingi), ale był mało wydajny. Miałam też peeling do twarzy ten do tłustej algi filipińskie czy jakoś tak i nie polecam, drobiny małe, więc porządnego peelingu nie zrobi, lepiej kupić jakiś enzymatyczny jak już. Ja w ogóle zrezygnowałam z mechanicznych, mam nadwrażliwą cerę i tylko robiłam sobie krzywdę nimi

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Przypomniałam sobie, że z Orientany miałam jeszcze:
Tonik przeciw wypadaniu włosów- fajnie chłodził skórę głowy, ale nie zauważyłam żeby za bardzo działał i wróciłam do terapii ajurwedyjskiej
I dwa olejki do ciała drzewo sandałowe i kurkuma- zapach znośniejszy niż przy kremie i jaśminowy- ślicznie pachniał. Oba były wydajne i fajnie działały na skórę, ale moim faworytem jest jaśminowy <3
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-11-17 o 16:19
shini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 17:46   #944
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, przesyłka w drodze

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53482176]W tym roku Ten Dzień przypada na 1 grudnia https://www.dziendarmowejdostawy.pl/regulamin-akcji/
Jakieś plany? [/QUOTE]

U mnie raczej żadnych, ale jeśli 100% pure zrobi fajną promocję w Black Friday to może coś kupię.
A jakie są Twoje plany?
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 18:39   #945
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Korah, przesyłka w drodze



U mnie raczej żadnych, ale jeśli 100% pure zrobi fajną promocję w Black Friday to może coś kupię.
A jakie są Twoje plany?
O, zapomniałam o BF
Nie mam jakichś konkretnych planów, ale jak podadzą pełną listę sklepów, to kto wie, bo mam ochotę na jakieś tam pojedyncze rzeczy do wypróbowania, bez dobijania do darmowej np. to http://kosmetykiatiny.blogspot.com/2...z-kwiatow.html
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 18:42   #946
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Któraś z Was polecała mydło Dudu Shealife, kupiłam i nie bardzo wiem jak tego używać. "Pachnie" jak smar i ma podobną konsystencję. Ciężko to nabrać i nie ma jak rozsmarować tego gluta na twarzy.
wprawisz się
Ja biorę ociupinkę i rozcieram w wilgotnych dłoniach. Pieni się jak szalone i diabelsko wydajne.
Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Masakrycznie wypadają mi włosy ze względów hormonalnych. Macie może jakieś patenty na wzmocnienie cebulek? Majaczy mi się że polecana była biotyna.
Ja właśnie kupiłam żyworódke w sprayu żeby wzmocnić cebulki, ale za wcześnie na efekty.
Kilka lat temu uratowałam włosy sesą i placentą zewnętrznie, łykałam też merz special. Ale to nie było podłoże hormonalne.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 18:50   #947
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale bierzesz pół łyżeczki na raz, raz dziennie? Dużo skuteczniej zadziała, gdy podzielisz tę ilośc na 3 razy dziennie. Wit. C się bardzo szybko syntezuje i po 15 minutach już nic nie ma w organiźmie.

Ja bym nie winiła wit. C.
Nie, nie na raz. W 3-4 dawkach ale nierównych. Jak mi się sypnie. Wsypuję sobie dawkę dzienną do słoiczka a z niego to już tak na oko.

No to muszę poszukać winowajcy.

Nic nie kupiłam w Tk Maxx.

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;53490891]Koshatko, polecam Ci spróbować eliksiru Jason Thin To Thick.[/QUOTE]

Wcierki mi nie straszne. Teraz używam toniku Neril Garniera. Rok temu zdziałał cuda a teraz jakoś nie widzę rezultatów. Kupujesz ten eliksir na iherbie czy jest gdzieś indziej dostępny?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O Ty.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 18:53   #948
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=3157a67d1d934f0506c976b a0ef558d7d1211d34_658382e 67595e;53485667]Dziewczyny, miała któraś coś z różanej serii Dr Organic? Uwielbiam różę pod każdą postacią, może bym coś przygarnęła z dozu... Jak macie jakieś hity z innej serii, to też chętnie posłucham. [/QUOTE]
Odżywka arganowa to chyba niekwestionowany hit, a z pielęgnacji to różany krem/serum pod oczy, jak również Dead See Mineral pod oczy z kulką do masażu; mają też skuteczne dezodoranty w szerokiej gamie zapachowej- jedne z najskuteczniejszych wśród naturalnych
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 19:30   #949
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Koshatko a oleju łopianowego z Nani probowałaś? jednen z najlepszych przy cebulkach
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 19:33   #950
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Sylwiusaka, mam już paczkę
Dzięki za wszystkie próbeczki- na pierwszy ogień pójdą kontrowersje- krem pod oczy Florame i ich słynne serum
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 19:39   #951
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Koshatko a oleju łopianowego z Nani probowałaś? jednen z najlepszych przy cebulkach
Nie. To to? http://www.nami24.pl/pl/p/Olej-z-kor...ianu-100-ml/78
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 19:45   #952
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Wcierki mi nie straszne. Teraz używam toniku Neril Garniera. Rok temu zdziałał cuda a teraz jakoś nie widzę rezultatów. Kupujesz ten eliksir na iherbie czy jest gdzieś indziej dostępny?
Ja kupowałam na Biomanii, ale widzę, że teraz już w ogóle nie ma marki Jason w ofercie Ale jak wpisałam w wyszukiwarce ten eliksir to polskie sklepy też znajduje, cena w granicach 55zł
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:14   #953
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;53495004]Ja kupowałam na Biomanii, ale widzę, że teraz już w ogóle nie ma marki Jason w ofercie Ale jak wpisałam w wyszukiwarce ten eliksir to polskie sklepy też znajduje, cena w granicach 55zł [/QUOTE]
A on nie ma silikonów czasem?? Z tej serii to najbardziej naturalny był chyba spray
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:25   #954
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=3157a67d1d934f0506c976b a0ef558d7d1211d34_658382e 67595e;53485667]Dziewczyny, miała któraś coś z różanej serii Dr Organic? Uwielbiam różę pod każdą postacią, może bym coś przygarnęła z dozu... Jak macie jakieś hity z innej serii, to też chętnie posłucham. [/QUOTE]

Dla mnie najlepsza jest odżywka Manuka, włosy fajnie się układają, nie obciąża w rozsądnej ilości i za zapach też ją uwielbiam, szampon z tej serii też niezły, jednak hitem jest odżywka.
Balsamów do ciała i kremów do rąk nie polecam, niewiele robią.


[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53494868]Sylwiusaka, mam już paczkę
Dzięki za wszystkie próbeczki- na pierwszy ogień pójdą kontrowersje- krem pod oczy Florame i ich słynne serum [/QUOTE]

Testuj i pisz co sądzisz

Edytowane przez sylwiusaka
Czas edycji: 2015-11-17 o 20:33
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:32   #955
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53495412]A on nie ma silikonów czasem?? Z tej serii to najbardziej naturalny był chyba spray [/QUOTE]

Wygląda na to że ma.
Skład: Aqua (Water), Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Oil, Biotin, Calcium Ascorbate, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Folic Acid, Glycoproteins, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Lecithin, Menthol, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Phenyl Trimethicone, Salicylic Acid, Sorbitol, Alcohol*, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Cinnamyl Alcohol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Fragrance (Parfum)
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:36   #956
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dla mnie najlepsza jest odżywka Manuka, włosy fajnie się układają, nie obciąża w rozsądnej ilości i za zapach też ją uwielbiam, szampon z tej serii też niezły, jednak hitem jest odżywka.




Testuj i pisz co sądzisz
Mam je już nawet na sobie i pierwsze wrażenie całkiem przyjemne- nie zamierzam nakładać już nic więcej na noc i zobaczę, jak będzie z nawilżeniem rano, ale na razie wystarczające jest
Krem pod oczy faktycznie się szybko wchłonął, ale taki super lekki to on całkiem nie jest- leciutki filmik wygładzający jednak zostawił, ale może dlatego, że nałożyłam go na serum
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:47   #957
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

A ja chyba następnym razem skuszę się na ten krem pod oczy, drogi troche, ale za to 30ml
http://www.beautifullyorganic.co.uk/...rum-p-857.html

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53495812]Mam je już nawet na sobie i pierwsze wrażenie całkiem przyjemne- nie zamierzam nakładać już nic więcej na noc i zobaczę, jak będzie z nawilżeniem rano, ale na razie wystarczające jest
Krem pod oczy faktycznie się szybko wchłonął, ale taki super lekki to on całkiem nie jest- leciutki filmik wygładzający jednak zostawił, ale może dlatego, że nałożyłam go na serum [/QUOTE]

A tak, u mnie nałożony na serum jest w miarę ok.

A serum Sibu, które mam od Ciebie to jest to http://www.sibubeauty.com/product/se...rum/#tab-id-3? Dzisiaj pierwszy raz użyłam i zapowiada się fajne
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:48   #958
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
A ja chyba następnym razem skuszę się na ten krem pod oczy, drogi troche, ale za to 30ml
http://www.beautifullyorganic.co.uk/...rum-p-857.html
Te składy to oni mają bardzo rozbudowane, ale w gruncie rzeczy większość składników się powtarza, więc ja skłaniam się raczej w kierunku ser, (odżywek, które nadają się też pod oczy), za to o pojemności 100ml w podobnej cenie

Tak, to jest to serum- też mi pasowało; teraz używam kremu na dzień i cera fajnie nawilżona, natomiast krem na noc kompletnie nic nie robił

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-11-17 o 20:51
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:59   #959
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Maska-krem z papają na noc- na opakowaniu jest napisane żeby używać codziennie, mnie na retinoidach mega przesuszała skórę po kilku dniach codziennego używania. Myślę, że przy skórze niepoddanej takiej kuracji nie powinno tak być. Nie zauważyłam jednak wybielenia moich śladów potrądzikowych, może przy zmianach związanych z melaniną sprawdzi się lepiej. Ja nie sięgnę już po inne kremy-maski a tą chyba komuś oddam, bo jak mam być szczera męczyłam się z tym wchłanianiem się i lepkością, nawet rano czułam jej pozostałość

Kiedyś miałam z orientany szampon neem i cytron i bardziej mi chyba pasował niż ten imbir i trawa cytrynowa jak już.
Za to Boże broń przed odżywkami Orientany, większego bubla do włosów chyba jeszcze nie miałam! Fatalna konsystencja, nic nie robią z włosami, ciężko je rozprowadzić. Oddałam przyjaciółce, goli nogi odżywką Wystarczy poczytać opinie na wizażu i średnią- mają chyba niecałe 2...

Miałam też peeling Orientany do ciała jakiś różany, zapach mi nie pasił, działał fajnie (jeśli ktoś lubi oleistą powłokę pozostawioną przez peelingi), ale był mało wydajny. Miałam też peeling do twarzy ten do tłustej algi filipińskie czy jakoś tak i nie polecam, drobiny małe, więc porządnego peelingu nie zrobi, lepiej kupić jakiś enzymatyczny jak już. Ja w ogóle zrezygnowałam z mechanicznych, mam nadwrażliwą cerę i tylko robiłam sobie krzywdę nimi

Przypomniałam sobie, że z Orientany miałam jeszcze:
Tonik przeciw wypadaniu włosów- fajnie chłodził skórę głowy, ale nie zauważyłam żeby za bardzo działał i wróciłam do terapii ajurwedyjskiej
I dwa olejki do ciała drzewo sandałowe i kurkuma- zapach znośniejszy niż przy kremie i jaśminowy- ślicznie pachniał. Oba były wydajne i fajnie działały na skórę, ale moim faworytem jest jaśminowy <3
Wow! Bardzo dziękuję za wyczerpujące info Z tego co czytam u Ciebie, to opinie pokrywają się z tymi, które już znam, zwłaszcza o odżywkach do włosów i maseczce papainowej, z tym że co do tej maseczki się zastanawiam, bo ona właśnie jest enzymatyczna, bo zawiera tę papainę w składzie, może dlatego wysuszała? Myślę nad nią gorączkowo.

Na pewno skuszę się na któryś szampon i chyba krem maskę pod oczy, chciałabym też serum do twarzy z wit C, ale na razie mam innych pod dostatkiem.

Pomyślę o tym olejku jaśminowym, bo np Florame też mają jaśminowy, ale dużo droższy.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Korah, przesyłka w drodze


Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Nic nie kupiłam w Tk Maxx.
Była i nie kupiła, phi

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
A ja chyba następnym razem skuszę się na ten krem pod oczy, drogi troche, ale za to 30ml
http://www.beautifullyorganic.co.uk/...rum-p-857.html
A to jest chyba serum, nie krem Może też być leciutkie. Ale najlepsze jest to, że tak ciężko znaleźć dobry krem pod oczy, a najczęściej sprawdza się to, co do twarzy
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 21:00   #960
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez AnnFil Pokaż wiadomość
Z czystym sumieniem mogę Ci je polecić. Ja od kilku tygodni używam aktywnej wody i olejku do ciała marki Saisona. Naprawdę fajne organiczne kosmetyki. Pojawiły się na rynku całkiem niedawno ale widzę, że coraz więcej się o nich mówi.
Ale co konkretnie polecasz i komu, bo napisałaś pod moim postem i nie zacytowałaś nikogo, a my rozmawiamy akurat o pielęgnacji twarzy i włosów, a nie ciała
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.