Czy to reumatyzm? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 08:34   #1
wiolusia75
Raczkowanie
 
Avatar wiolusia75
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 54
GG do wiolusia75

Czy to reumatyzm?


Witam serdecznie, nie wiem gdzie mam szukać pomocy.Od kilku miesięcy mam bóle dłoni, palców, nadgarstków, od czasu do czasu bolą mnie też kolana, myślałam, że to reumatyzm i dostałam skierowanie na badanie krwi wg. mnie wyniki reumatyzmu nie wskazują są wszystkie w górnych granicach, tylko niepokojące jest wysokie OB 46;
czynnik reumatoidalny <10, krwinki białe 7,41; czerwone 4,76; hemoglobina 14,7; hematoktyt 44,5; MCV 93,5; MCH 30,9; MCHC 33; płytki krwi 235; RDW-CV 13,3; MPV 11,3; %neutrocytów 55; %limfocytów 32,1; %monocytów 9,4; %eozynocytów 3,2; %bazocytów 0,3; liczba neutrocytów 4,07; liczba limfocytów 2,38; liczba monocytów 0,70; liczba eozynocytów 0,24; liczba bazocytów 0,02;
kwas moczowy 5,91; kwas moczowy (jedn Si) 351,6; Cholesterol całk. (jedn SI) 4,67; cholesterol całkowity(jedn. tradyc.) 180,54; triglicerydy (jedn. SI) 1,11; triglicerydy (jedn. tradyc.) 97,13;
Mój lekarz rodzinny kazał mi wrócić z wynikami jeśli będą niezgodne z normą czy te są z normami zgodne czy jest w nich coś niepokojącego.
Pozdrawiam
Wiolusia
__________________
chom ikuj.pl/cosmo001
wiolusia75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:28   #2
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Czy to reumatyzm?

Jak podajesz wyniki, zawsze podawaj również zakres referencyjny (może się różnić między laboratoriami).

Na pewno wysokie OB jest do wyjaśnienia, bo wskazuje, że w organizmie prawdopodobnie toczy się jakiś proces zapalny.

Co do reumatyzmu - czynnik reumatoidalny w normie - to dobrze, ale jeszcze wszystkiego nie wyjaśnia, to badanie dość "zgrubne". Czynnik może być w normie mimo choroby reumatycznej, tak czasem bywa. Nie ma co się martwić na zapas, ale trzeba pójść do lekarza ponownie. Są bardziej szczegółowe badania. Choć lekarze rzadko je zlecają, wiadomo jak jest...

Bóle stawowe nie muszą wynikać jednak z choroby reumatycznej. Jest to np. jeden z objawów boreliozy.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.