Pielegnacja skóry po 25 roku życia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 15:23   #1
zwyczajnaANETA
Przyczajenie
 
Avatar zwyczajnaANETA
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: dolnysląsk
Wiadomości: 2

Pielegnacja skóry po 25 roku życia.


Witam mam pytanie jak powinnam dbac o swoja skóre po 25 roku życia?
Chodzi mi o wszystko zarówno o skóre twarzy jak i reszty ciała co powinnam robic krok po kroku. Czym myc, jak nawilrzać ,czy robic jakies pilingi jesl tak to jaki i jak czesto (ja mam skore mieszana). I to co mnie nurtuje najbardziej to jesli robi sie makijaz to jak powinno sie dbac o skore twarzy wtedy czy uzywac kremu przed nakladniem baz itd. PROSZE O POMOC BO JUZ SAMA NIE WIEM
zwyczajnaANETA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:24   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielegnacja skóry po 25 roku życia.

Cytat:
Napisane przez zwyczajnaANETA Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie jak powinnam dbac o swoja skóre po 25 roku życia?
Chodzi mi o wszystko zarówno o skóre twarzy jak i reszty ciała co powinnam robic krok po kroku. Czym myc, jak nawilrzać ,czy robic jakies pilingi jesl tak to jaki i jak czesto (ja mam skore mieszana). I to co mnie nurtuje najbardziej to jesli robi sie makijaz to jak powinno sie dbac o skore twarzy wtedy czy uzywac kremu przed nakladniem baz itd. PROSZE O POMOC BO JUZ SAMA NIE WIEM
Pielęgnacja wieczorna:
Demakijaż to podstawa. Każdego wieczora musisz dokładnie zmyć makijaż. Najlepsze do zmywania makijażu są płyny micelarne. Nakładamy krem pod oczy i krem na noc na twarz i szyję.

Pielęgnacja poranna:
Przemywamy twarz płynem micelarnym lub tonikiem. Nakładamy np. serum a na to później krem na dzień na twarz i szyję. Po wchłonięciu kremu zabieramy się za wykonywanie makijażu

Pielęgnacja tygodniowa:
Wykonujemy peeling enzymatyczny do skóry mieszanej 2-3 razy w tygodniu. Maski z glinki 1-2 razy w tygodniu.

To tyle w skrócie. Jak widzisz prawidłowa pielęgnacja nie wymaga mycia twarzy wodą i żelem do mycia. Porządny płyn micelarny (polecam Bioderma różowy) załatwia za nas całą sprawę. Ale jeżeli bardzo się uprzesz to możesz żele stosować, ale ważne aby były one delikatne - bez drobinek itp.

Unikamy: alkoholu w kosmetykach, peelingów ziarnistych (stosowanych na twarz), niezmywania makijażu na noc
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:40   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pielegnacja skóry po 25 roku życia.

Zależy od typu skóry, ale z pewnością należy pamiętać o nawilżaniu od środka (picie wody mineralnej, źródlanej), lekkim kremie nawilżającym (ja wybieram bez parabenów np Uriage z spf 50, Iwostin ) oraz w moim przypadku wodzie termalnej (mgiełka do twarzy) albo tonik (ale bez alkoholu).
Redukuję ilość wypijanej kawy na rzecz herbatek owocowych- dieta też wpływa na skórę...

Ja peeling robię raz na tydzień- teraz wybieram taki drobnoziarnisty, czasem enzymatyczny (Dax ).

podobny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=633692
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:54   #4
zwyczajnaANETA
Przyczajenie
 
Avatar zwyczajnaANETA
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: dolnysląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Pielegnacja skóry po 25 roku życia.

Super dziekuje za porade a jakiego kramu powinnam uzywac przed nałozeniem makijazu bo jest ich duzo i czy powinnam stosowac jakies bazy pod?
zwyczajnaANETA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:25   #5
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielegnacja skóry po 25 roku życia.

Cytat:
Napisane przez zwyczajnaANETA Pokaż wiadomość
Super dziekuje za porade a jakiego kramu powinnam uzywac przed nałozeniem makijazu bo jest ich duzo i czy powinnam stosowac jakies bazy pod?
najlepszy bedzie krem, który nie zostawia tłustej warstwy na skórze. Mogą to być kremy nawilżające, matujące jakie lubisz. Choć osobiście stawiam na nawilżające. Bardzo dobrą ofertę znajdziesz w marce Bandi. Bazy pod makijaż są najczęściej silikonowe i nie pozwalają buziom oddychać. Często zapychają, więc odradzałabym.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.