Niegrzeczny Pies - POMOCY ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-19, 17:43   #31
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Znalazłam coś jeszcze i mam wielką nadzieję Aguś87, że zechcesz to przeczytać - http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Uciekam już z tego wątku- bo myślę, że nie ma mozliwości, żeby Twój pies nadal rojbrował -jeśli się naprawdę zaangażujesz w jego wychowanie i wykażesz odrobinę cierpliwości, konsekwencji i jeśłi zdobędziesz odpowiednią wiedze na ten temat. Życzę Ci, żebyś się tak szybko nie poddawała
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 18:00   #32
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez emer Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby tu chodziło o ruch. Moi sąsiedzi też mają husky'ego i dokładnie taki sam problem. I powiem, że bardzo im współczuję. Nie wiem czy to kwestia wychowania czy natury 'haskich', ale ten pies jak tylko zostaje sam w domu wyje cały czas i niszczy wszystko dokoła. Zjadł im już chyba pół domu i żadne zamykanie go nie pomaga, bo on wszystko przegryzie, żeby się uwolnić. Dodam, że to jest dość liczna rodzina i codziennie każdy wychodzi z psem na długie spacery do lasu. Pomijam kwestię totalnego braku posłuszeństwa owego psa na spacerze, gdy tylko się go spuści ze smyczy, to ucieka i biedni właściciele muszą go ganiać po lesie (czasem nawet szukać), a on myśli, że to zabawa Po prostu nie uczyli go dyscypliny od szczeniaka i teraz musztarda po obiedzie.
Demolowanie domu to kwestia tego, że pies nie chce być sam - w czasie wakacji zawsze ktoś z nim jest i pies niczego nie gryzie i nie niszczy.

Husky to specyficzny pies, porównując go z z większością psów, to wydaję mi się jakiś taki 'mało komunikatywny', jak na niego patrzę to ma taką 'kamienną mordę', która w takim samym stopniu wyraża 'fajnie, że cię widzę' co 'zaraz cię ugryzę' . Pewnie jestem subiektywna, bo mam owczarka i z nim naprawdę łatwo złapać kontakt, po nim od razu widać jakie ma zamiary, czego chce. W każdym razie nie chciałabym mieć husky'ego, dziwny to pies jak dla mnie. A może raczej owczarki są tak wspaniałe, że inne psy wydają mi się dziwne


Dokladnie tak, to nie kwestia ruchu tylko brak wychowania psa. Nie przyzwyczajenie go ze czasem musi zostac sam, a jak bedzie grzeczny to dostanie nagrode... I to nie tylko huski tak robia tylko kazdy nie ulozony pies.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 20:16   #33
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Dzięki za pomoc i za te zbędne wkurzające komentarze

Psa mam od kiedy skonczył 5 tyg, była taka maaleńka Oj co to ona nam nie robiła przez to ze przez 5 miesięcy siusiała i kupke robiła podłoga do wymiany, tzn remontu. To nie było tak ze nie zostawałą sama, owszem, ale wtedy była mała i przewaznie spała. Ostatnio spotkałam na spacerze jej byłą "właścicielke" tj hodowczymi była w szoku ! Że moj pies biega luzem i ze przychodzi ! Bo ich niczego nie mozna nauczyc a moja luzem sobie na spacerze "lata" . Umie przyjsc, podac łape usiąść , przybić piątke dać głos, wiem wiem to mało... ale jak na Huska to duzo więc chyba jakos umiałam wychowac tego psa jutro jak wyjde przykrywam tapczan szmatami, i schowam do tapczanu kawałek, by było w szytsko zakryte

ide czytac te artykuły. aha w moim domu było zawsze kilka psow i nigdy , nigdy nic nie wydałam ! Teraz jest inaczej, ponieważ rodzice się buntują że włozyli tyle pieniążków w remont pokoju a pies totalnie go zniszczył, to nie moj pokoj tylko pokoj psa az sie nie da po nim juz chodzic
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 15:33   #34
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

naprawde trzymam kciuki
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 22:20   #35
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
naprawde trzymam kciuki
heh ja tez trzymam kciuki - na mojego zwierza nic nie pomoglo, ani nie pomaga - nawet psi psycholog A przez szkody ktore dotychczas wyrzadzil to chyba stal sie najbardziej cennym psem na świecie

trzymaj sie
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 20:02   #36
malenstwo89
Raczkowanie
 
Avatar malenstwo89
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 259
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

nie chcę zakładać nowego wątku to dopisze się tu, mój pies ma 9 miesięcy, wcześniej był grzecznym pieskiem, nie obgryzł zadnych mebli, reagował na polecenia, a teraz nie wiem co się z nim dzieje, nie da się go spuścić ze smyczy bo zaraz ucieka, nigdy nie daleko, na ogół jest to dystans 5 m, ja się zbliżam- on w drugą stronę, nie mam z nim zadnych innych problemów, w domu się zachowuje idealnie, dużo się z nim bawię, pies nigdy nie jest sam w domu, kazdy mu poświecana tyle duzo uwagi ile moze, ale na spacerach to nie wiem co w niego wstępuje, mozliwe, ze ma za mało ruchu, ale jak tylko chce go spuścic, zeby pobiegał to później nie daje się go złapać, wiec staram sie z nim biegać na smyczy, albo wymyslac rózne inne formy aktywnosci.. echhh poradźcie co tu zrobić, zeby móc go spuszczac ze smyczy i z równą łatwosci złapac? zawsze mam przy sobie i kawałek jego ulubionego przysmaku- ale i tak złapac go jest naprawde ciezko...
malenstwo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 23:56   #37
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Polecam lekture wątku: http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=37671
i forum: http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=30
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 13:21   #38
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

malenstwo89, poszukaj jakiegoś szkolenia dla psów- to moze pomóc, nauczy psa reagowania na komendy itd...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 14:52   #39
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

malenstwo89


ja mam ten sam problem z moim huskiem tylko ona to całkowicie szła w długą ze tak powiem kupiłam smycz rozciagana 5 m i teraz tak biega, zle nie jest, nawet lepiej, ja sie nie martwie ze ona mi ucieknie, a ona sie wybiega , chodzimy tak z 2 h przy czym ona ciagle szaleje nie czuje chyba nawet ze ma tą smycz
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 00:11   #40
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

jestem ciekawa, jak się ma Husky - o którym jest watek...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 10:44   #41
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Zapewniaj psu odpowiednia ilość ruchu, bo jego brak jest przyczyna tego, że wariuje.
Swoją drogą, to trzymanie husków i malamutów w mieszkaniach powinno być zakazane, chyba, że ktoś codziennie jeździ z nimi na kilka godzin do lasu biegać.
Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
jezeli on to robi to jest chyba nie szczesliwy, czy by nie bylo mu lepiej caly dzien w ogrodzie na wybiegu ? Mysle ze tak, ja próbowalam juz wszytskiego, radzilam sie wszystkich nic nie pomaga, dalej robi swoje. Szkody juz wyniosly tyle ze ooo 10 razy tyle co ona warta. Nie s tac mnie na zakup nowej kanapy, nie wspomne o zjedzonej futrynie , dziury w scianach jest młoda ma dopiero rok, ktos sobie ją ułozy
Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Czytałam artykuł, że ras tzw. zaprzęgowych czy tez myśliwskich nie powinno trzymać się w mieszkaniach, takie psy powinny mieć cały czas duży wybieg.... bo inaczej po prostu męczą się..... czyli wniosek taki , że właściciele powinni mieć hektarowe ogródki przez swoimi mieszkankami
Błagam, co za bzdury. Po cholerę haszczakowi dom z ogrodem jak nie będzie miał zapewnionego ruchu? Ma biegać dookoła drzewa, wzdłuż płotu? I jak Wy to sobie wyobrażacie? Pies do kojca i niech tam siedzi dzień i noc.
Po pierwsze huski to pies, który potrzebuje kontaktu z człowiekiem, nie można go zamknąć w kojcu!
Po drugie, głupota z tym, że psy zaprzęgowe mogą być trzymane tylko w domu z ogrodem. Im ten ogród do szczęścia potrzebny nie jest. Można z nim mieszkać nawet w kawalerce, o ile zapewni mu się wystarczającą ilość ruchu! I lepiej mu będzie w takiej kawalerce niż w domku z ogródkiem, gdzie nikt się nie będzie nim interesował (no przecież mamy ogród, może się wybiegać, po co mu spacery? ).
Zresztą, huski zostawiany sam sobie w ogrodzie po prostu ucieknie. I tyle go będziecie widzieć.

I jeszcze jedno. Co roku jeżdżę na wakacje do leśniczówki. Pan leśniczy, jako, że jest też myśliwym zakupił sobie dwa psy myśliwskie. Psy trzymane w kojcu, ze dwa razy dziennie wypuszczane są do ogrodu, co parę dni idą na polowanie. I to niby jest dla psa dobre!?

Mam huskiego, skończył niedawno 9 miesięcy. Na początku też były problemy z niszczeniem, ponieważ do ok. 4 miesiąca jeździł codziennie z moim tatą do pracy i nie musiał sam zostawać w domu. Ale teraz jest wszystko ok. Pies nic nie niszczy, a zostaje sam (w czasie roku szkolnego) na jakieś 5-6 godzin. Czasem mu się zdaży jakaś kupa, czy siku, ale to też sporadycznie.

Nie wiem czy jest sens jeszcze dawania rad, ale...
Czy ty go w ogóle przyzwyczajałaś do zostawania samemu w domu? Czy od razu ciach! i zostawiasz go na parę godzin?
My zaczynaliśmy od 5 min! I stopniowo czyniliśmy kolejne kroki. I mamy psa, który spokojnie może zostać na kilka godzin. Zazwyczaj w czasie naszej nieobecności śpi, bo jak wracam to zawsze wyłaci spod łóżka cały zaspany.

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
jestem ciekawa, jak się ma Husky - o którym jest watek...
Ja też.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-24, 12:48   #42
rott
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Cool Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość

Ostatnio spotkałam na spacerze jej byłą "właścicielke" tj hodowczymi była w szoku ! Że moj pies biega luzem i ze przychodzi ! Bo ich niczego nie mozna nauczyc a moja luzem sobie na spacerze luzem lata
do tej......
.ja mam ten sam problem z moim huskiem tylko ona to całkowicie szła w długą ze tak powiem kupiłam smycz rozciagana 5 m i teraz tak biega, zle nie jest, nawet lepiej, ja sie nie martwie ze ona mi ucieknie, a ona sie wybiega , chodzimy tak z 2 h przy czym ona ciagle szaleje nie czuje chyba nawet ze ma tą smycz
I do tej.......
moj ma duuzo ruchu zapewniam cie. Mieszkam nad rzeka gdzie sa same polany, mamy znajomego malamuta z ktorym biega, CO DZIEN, ma naprawde sporo ruchu, co chwila ktos z domownikow z nia wychodzi,
Oba cytaty z wypowiedzi Aguś 87
A ten cytat najlepszy
Szkody juz wyniosly tyle ze ooo 10 razy tyle co ona warta.





Edytowane przez rott
Czas edycji: 2007-07-24 o 12:53 Powód: literówka
rott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:39   #43
monawmona
Raczkowanie
 
Avatar monawmona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 451
GG do monawmona
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Tak czytam ten wątek o husky i uśmiecham się czytając niektóre komentarze .

Sama mam 7 letniego huskiego. Fakt że jestem z nim 24h , bo mam taką możliwosć ( nie pracuje ) . Mieszkamy w bloku , psiak wychodzi na 3-4 spacery dziennie . W tym przynajmniej na jednym jest puszczony wolno żeby się wybiegał . Oprócz tego kilka razy w tygodniu , jak tylko Panu czas pozwala , to biega z nim około 1-1,5 godziny. Misiek nie zostanie sam w domu , bo go tego nauczyliśmy , jak wychodzę gdzieś ( góra 1-2 godziny )i zostawie go pod czujnym okiem sasiadki (która w razie czego ma klucze do mieszkania ) to siedzi na balkonie i tęskni , popiskując i wyjąc. Jak musze gdzieś wyjechać , to do Miśka przychodzi teściu i się nim opiekuje. Jest to męczace , ale biore pełną odpowiedzialność za psiaka i rozumiem że z pewnych przyjemności musze zrezygnować . Do znajomych zawsze idziemy z nim . Jedyne miejsce gdzie potrafi grzecznie za nami czekać nawet 2-3 godziny jest samochód . Tam po prostu śpi , ma uchyloną szybę , samochód postawiony jest w cieniu i krzywda mu się nie dzieje . Poza tym to fantastyczny , kochany psiak , nie ucieka na spacerze , jest posłuszny , grzeczny , reaguje na komendy "nie wolno" , kocha dzieci ( sami nie mamy dzieci , ale w stosunku do innych jest fantastycznie nastawiony ) i jak ma dośc ich wygłupów to poprostu wychodzi w ustronne dla siebie miejsce.

Tak więc na własnym przykładzie widze i powiem że husky można trzymać w bloku , tylko musi się wybiegać ( to niezaprzeczalny fakt ) , husky są bardzo komunikatywne i przyjacielskie , potrafią sie wiele nauczyc pod warunkiem że są w bardzo bliskich relacjach z Panią /Panem .

Życzę wszystkim właścicielkom psów rasy husky wytrwałosci i cierpliwosci i uwierzcie , ze jesli poświęcicie swojemu pupilkowi dużo czasu i miłości , to one się odwdzięczą się dozgonną miłością i posłuszeństwem.
__________________
dla Was dziewczyny.
Zapraszam na mój wątek quillngowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195976
i wątek wikliny papierowej
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post7254268
monawmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 15:51   #44
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc i za te zbędne wkurzające komentarze
Hm... to znaczy, że jeśli ktoś nie zgadza się z Twoim zdaniem, to znaczy, że daje wkurzające komentarze? No sorry, ale jak się bierze pieska nie wiedząc nic o charakterze jego rasy, to nie ma co się bulwersować, że ktoś napisał o bezsensie trzymania husky w mieszkaniu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 15:03   #45
ZAZA81
Raczkowanie
 
Avatar ZAZA81
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 286
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

mnie także śmieszą komentarze że huskyego powinno sie trzymać w domu z ogrodem a nie w bloku bo sie męczą-kompletna bzdura,wszystko zależy od właściciela szczęśliwy husky to zmęczony husky i nie wiem czy ogród jest dostatecznym wybiegiem dla psa który jest wulkanem energii-widziałam już huskie ,które były pozamykane w kojcach na prywatnej posesji bo przekopywały wzdłuż i wszerz piękne ogrody swoich właścicieli-wątpie żeby były szczęśliwe
kiedy husky jest dobrze wybiegany to nie zacznie demolować domu bo poprostu uwali sie spać
ja z moją haską laską też mieszkam w bloku i nie mam juz z nią większych problemów,potrafi dawać dwie łapki na zmiane,daje "bużki",wie co to siad reaguje na choć tu i nie wolno,daje głos,kłóci sie i obraża-zanim wyjde z domu daje jej porządny wybieg i wiem że pod moją nie obecność będzie spać-jak narazie to spruła troche dywanu i pogryzła kabel z ładowarkiodpukać żeby sie na tym skończyło

to bardzo trudne ale i niesamowicie mądre i przyjacielskie psy tylko trzeba im poświęcać dużo swojego czasu i energii-potrzebują dużo miłości i zainteresowania,ale potrafią odpłacić tym samymnie zdecydowałabym sie już na psa innej rasy,bo ta jest poprostu niesamowita-kto ma haszczaka to wie o czym mówie
__________________
iść swoją drogą nie dać satysfakcji wrogom

moje ciuszki na wymiane

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...10#post5911110
ZAZA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 18:02   #46
Łaciata
Raczkowanie
 
Avatar Łaciata
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 288
Dot.: Niegrzeczny Pies - POMOCY !

Ja też nie bardzo wiem po co ten ogród Przecież na spacer się chodzi poza własny teren - pies nie tylko biega, ale poznaje świat. Pies zmęczony to nie tylko pies wybiegany, ale też zmęczony psychicznie - sporo wrażeń, bliski kontakt z człowiekiem na spacerze - komendy, wspólne zabawy.
Do załatwiania się też ogródek nie jest najlepszy - no chyba, że ktoś lubi taką aromaterapię pod oknami
A zostawić haszczaka samego w ogródku, żeby domu nie zdemolował? Zapewniam, że doskonale da sobie radę ze zdemolowaniem ogródka albo wyjściem na zewnątrz.
Nie będę pisać, co w tej sytuacji zrobić - dziewczyny już chyba wyczerpały temat. Z psem trzeba pracować, pracować i pracować.

A tak swoją drogą - co to za hodowca dał tak małego szczeniaka i nie potrafi do tego zapanować nad swoimi psami?
__________________
Łaciata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.