Nietypowy problem z włosami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 21:47   #1
Clary
Raczkowanie
 
Avatar Clary
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 43

Nietypowy problem z włosami


Postanowiłam założyć nowy wątek, ponieważ nigdzie na forum nie spotkałam nie z takim problemem jak moj.
Od 2 lat niszczyłam swoje włosy prostownica i suszarka (codziennie!), czesto tez farbowalam, ogolnie mowiac nie dbałam zbyt o wlosy.
Postanowiłam to zmienic bo moje włosy wygladały okropnie. Podciełam koncówki (ok.5cm) wiec włosy nie byly juz porozdwajane, stosowałam wiekszosc z polecanych odzywek na wizazu przez około miesiac ale to jak wygladaja moje wlosy jest conajmniej dziwne.
Kiedy patrze na tył moich wlosow przy uzyciu lusterka, od nadsady gdzies tak z 5 cm widze ladne i zdrowe wlosy, reszta wlosow,nizej,pokryta jest taka jakby osłonka odstajacych i polamanych wlosow, nie wiem jak to dokladniej opisac, a koncowki sa zdrowe i odzywione. Jak dla mnie cos tu nie gra, wyglada to komicznie. Patrzac na nie wyglada to mniej wiecej tak: zdrowe, zniszczone, zdrowe. Nie mam pojecia co mam z nimi zrobic. Warsta wzniszczone to okolo 40/50cm wiec musialabym sporo obciac. Gdybym podcinala regularnie co miesiac to ladne wlosy mialabym dopiero za 2 lata albo i pozniej musi byc jakis inny sposob czy moge liczyc na wasza pomoc? aha i najgorsze jest to ze ta warstwa zniszczona jest tylko z wierzchu, taka jakby pokrywa, pod spodem sa ok. Ja juz sama nie wiem moze cieniowanie by pomoglo? Nie wiem czy dobrze to zobrazowalam i czy ktokolwiek cos zrozumie z tego ;p ale tych co mniej wiecej wiedza prosze o pomoc
Clary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 22:32   #2
Milejdi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 18
Lightbulb Dot.: Nietypowy problem z włosami

hmmm...a jakieś maseczki z poradnika babci/ Mówię serio, one działają lepiej niż niektóre z tych współczesnych...jedwab pewnie też stosowałaś? Cóż, pozostaje jedyne konsultacja u fryzjerki...powodzenia co do maseczek babcinych, poszukaj przepisów w internecie
Milejdi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 10:18   #3
Kiniapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 13
Dot.: Nietypowy problem z włosami

dołaczam sie do pytania, moje włosy wyglądają identycznie !! przypuszczam ze to zasluga prostownicy,,,,rozjasniał am też długo ale juz sobie dawno dałam spokój a moje włosy dalej tragedia i do tego rosną strasznie wolno,,
Kiniapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 10:24   #4
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Nietypowy problem z włosami

wiem o jakie włosy chodzi bo moja siostra miała dokładnie to samo na włosach do pasa i ścięłam jej włosy do ramion. Ciezko jej sie było zdecydować, ale fryzura jej pasuje i teraz będzie egularnie podcinała co 3-4 miesiące, powinno byc ok. A jeśli włosy są zniszczone tylko z wierzchu to polecam ścieniować...
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 13:26   #5
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Nietypowy problem z włosami

Regenerujesz włosy DOPIERO od miesiąca więc nic dziwnego że na razie poprawa jest niewielka... ja po jednorazowym rozjasnieniu włosów regenerowałam je przez ok.3 miesiące, więc po 2 latach katowania włosów zajmie Ci to na pewno więcej czasu (przypuszczam ze co najmniej pół roku)... tak więc dalej rób swoje (olejowanie, domowe maseczki, polecane odżywki, wcierki) a włosy stopniowo będa się poprawiać, myślę że pomogłoby też pożegnanie się z ok.10 cm włosów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 12:11   #6
Amiria
Raczkowanie
 
Avatar Amiria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 164
Dot.: Nietypowy problem z włosami

Wspolczuje, to musi byc frustrujace. Musisz uzbroic siew cierpliwosc, regeneracja troche potrwa.

Masz grube czy cienkie włosy? Jesli są grube lub jest ich duzo to posuzkalabym dobrego fryzjera ktory sciniuje wierzchnia warstwe włosow(tylko lepiej zeby nie robił tego degazowkami tylko normalnymi , ostrymi nozyczkami) W ten sposób mogłabys sie pzobyc wierzchniej warstwy włosów i odłsonic te zdrowsze z pod spodu.

Jeśli cienkie włosy lub jest ich mało to wtedy raczej nie polecam mocnego cieniowania bo mógłby być efekt piórek. Wtedy lepiej albo przecierpieć swoje i ściąć tyle ile jesteś w stanie przeżyć albo systematycznie podcinać.

dbaj , nawilżaj, odżywiaj, jak dotychczas i nie poddawaj się, na pewno z każdym tygodniem będzie lepiej
Amiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 21:15   #7
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Nietypowy problem z włosami

moja siostra ma takie włosy. Identycznie, bo właśnie niedawno podcięlam jej 2 cm. zdrowe-porozdwajane i powykręcane-zdrowe. U niej to tylko i wyłącznie wina robienia od lat dzień w dzień ciasnego warkocza, bo nigdy nie farbowała, nie suszyła, nie prostowała, nic... może to wina zbyt ściśniętej fryzury jak u mojej siostry. włosy mogą się łamać i ulegać mechanicznym urazom.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 09:57   #8
so_fantastic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)
Wiadomości: 304
GG do so_fantastic
Dot.: Nietypowy problem z włosami

Clary a może po prostu tę wierzchnią warstwę włosów masz zniszczoną od związywania ich gumką, czy spinania? Nawet najlepiej odżywione, zregenerowane i zadbane włosy mogą szybko się niszczyć w kontakcie z gumką i szarpaniem. Poza tym, z regeneracją to nie tak hop-siup. Dbaj o nie, olejuj, odżywiaj, a one kiedyś Ci się odwdzięczą, ale na efekty trzeba pracować.
__________________
Uzależniona od tańca!

Zapuszczam włosy, dbam o skręt, jestem sobą, robię to co kocham i żyję chwilą
Typ włosów: 3b/C/ii
so_fantastic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 12:38   #9
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Nietypowy problem z włosami

zgadzam się, zniszczone włosy ściągane gumką, niszczą się w tym miejscu kilka razy szybciej. Dbaj o włoski dalej a zamiast gumki, wypróbuj klamry czy grzebyki paszczaki, nie wiem jak się je nazywa. poprawią się z czasem. zdrowe można związywać bezkarnie o wiele częściej.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 17:17   #10
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Nietypowy problem z włosami

dziwna sytuacja
ale bądz cierpliwa, regeneruj dalej i będą efekty
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.