wyjazd do Francji - pytania aktualizujące - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 14:03   #1
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128

wyjazd do Francji - pytania aktualizujące


Dziewczyny, mam do Was prośbę o odpowiedź na kilka pytań i podniesienie mnie na duchu Dotychczasowe wątki o Francji przejrzałam, ale często część dot. pracy jest sprzed wielu lat.

Wobec totalnego zastoju na rynku pracy w Polsce, zdecydowałam się wyjechać do Francji (do znajomych), dokładnie do Bordeaux. Zamierzam korzystać z ich uprzejmości przez jakieś 3 tygodnie (i na tyle pozwalają mi także odłożone fundusze), później wracam z powrotem, jeśli nic nie uda mi się znaleźć.

Jak obecnie stoi rynek pracy we Francji? Na wstępie pragnę jakiejkolwiek pracy, żeby się utrzymać i odłożyć grosze. Myślicie, że 3 tygodnie starczą na ogarnięcie czegokolwiek?

Co do mojej sytuacji - mam skończone licencjaty z języków (ang i ros), kończę mgr z psychologii (jedynie praca do napisania na ost. semestrze) i jestem w trakcie podyplomówki z rachunkowości (także do ogarnięcia na odległość). Francuski znam, przede wszystkim biernie, ale od lat nie miałam kontaktu, normalne rozmawianie wymagałoby pewnie przełamania się w jakieś kilka tygodni bądź w pierwszych miesiącach... Doświadczenie zawodowe w biurze (kilka mies.) i kilka mies. jako lektor ang, plus praktyki zawodowe związane z kierunkami studiów.

Sama nie wiem czy ten wyjazd to szansa czy mam traktować to raczej jako 3-tygodniowe wakacje W każdym razie finansowo na nogi stanąć jestem zmuszona.

A, i jakieś rady co do pierwszych kroków na miejscu?

Byłabym Wam niezmiernie wdzięczna za aktualizację wrażeń i danych z France
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:25   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: wyjazd do Francji - pytania aktualizujące

sa nowsze watki o Francji - sama w nim pisze. A znajomi co robia? Moga Cie jakos wkrecic?

Normalnie masz prawo pracy, wystarczy dowod osobisty (sprawdz daty waznosci dokumentow przed wyjazdem, dowod jest wydawany na 10 lat) i mozesz popdisac umowe o prace, nie ma kart pobytu.

Masz napisane cv? aha nie szukaj pracy aby byla, bo takich ludzi jest najwiecej i bedzie Ci sie trudno przebic. lepiej miec konkretne atuty.

Telefon musisz miec by pracodawcy mogli dzwonic, jak masz wez jakas kom bez simlocka i na miejscu kupisz doladowanie na karte.

Zalatw sobie europejska karte zdrowia w pl, bo na tutejsza carte vitale chwile sie czeka.

Wez tez akt urodzenia, w pl nie uwywane a tu wazny papier.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.