kruszą mi się włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 21:36   #1
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43

kruszą mi się włosy


Mam 17 lat odkąd pamiętam zaobserwowałam, że moje włosy mają tą cechę, że rosna mi do określonej długości a póżniej pojawia się na nich biała plamka (około centymetra od końca włosa)i w tym miejscu włos się wykrusza-odpada. Stosowałam różne kosmetyki na końcówki ale oczywiście nie pomagają fryzjerki nie potrafią mi pomóc mówią, żebym regularnie podcinała włosy (jakoś nie pomaga). Zastanawiam się czy to nie jest genetycznie uwarunkowane ale liczę, że jest jakiś cudowny środek, który zwalczy ten problem. Bardzo chciałabym zapuścić długie włosy
Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 22:08   #2
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: kruszą mi się włosy

poprostu Ci się łamią, są uszkodzone mechanicznie. powinnaś bardziej dbać o ich końcówki, jest juz wątek o łamiących się włosach.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 03:03   #3
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: kruszą mi się włosy

włosy są genetycznie zaprogramowane żeby rosnąć do określonej długości. są kobiety, które mogą wyhodować włosy do kostek, ale większość z nas nie mogłaby osiągnąć takiego celu. być może może należysz do innej skrajności i twoje włosy są z natury krótkie- wtedy trzeba się z tym pogodzić i podcinać jak radzą fryzjerki.

chyba że to efekt niewłaściwej pielęgnacji, stylizacji, kooryzacji itd. białe końcówki bywają efektem przypalania lokówką/prostownicą
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 03:40   #4
Milanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 208
Dot.: kruszą mi się włosy

Ta biala plamka o ktorej piszesz to prawdopodobnie oznaka zniszczonych koncowek. Uzywasz prostownicy? Jesli tak to pewnie jest to wina prostownicy. Moze zaopatrz sie w dobry preparat ktory bedzie chronil Twoje wlosy przed wysokimi temperaturami prostownicy.
Milanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 10:07   #5
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
Mam 17 lat odkąd pamiętam zaobserwowałam, że moje włosy mają tą cechę, że rosna mi do określonej długości a póżniej pojawia się na nich biała plamka (około centymetra od końca włosa)i w tym miejscu włos się wykrusza-odpada. Stosowałam różne kosmetyki na końcówki ale oczywiście nie pomagają fryzjerki nie potrafią mi pomóc mówią, żebym regularnie podcinała włosy (jakoś nie pomaga). Zastanawiam się czy to nie jest genetycznie uwarunkowane ale liczę, że jest jakiś cudowny środek, który zwalczy ten problem. Bardzo chciałabym zapuścić długie włosy
Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Wzrost wlosow jest uwarunkowany genetycznie jak i zalezy od chormonow. Jednak mozemy stymulowac ich wzrost i kondycje po przez odpowiednia diete bogata w witaminy i proteiny,dobrze dobrana dieta naprawde moze zdzialac cuda.rowniez unikanie produktow do stlizacji ( farby,lakiery,pianki...) , wiec jesli farbujesz wlosy to w Twoim przypadku powinnas poprzestac i bardziej skoncentrowac sie na ich dbaniu i poprawie kondycji , rowniez powinnas zrezygnowac z prostownicy ktora niszczy i wysusza wlosy.
Fryzjerka rowniez ma racje powinnas podciac zniszczone koncowki,wyrownac i wowczas zaczac o nie dbac.
Sama nie susze,nie prostuje nie farbuje nie uzywam produktow do stylizacji wlosy, myje szamponami delikatnymi,ziolowymi bez silikonow
i od lat uzywam tylko nafty do wlosow a moja obena dlugosc wlosow to 113 cm (avator)! Polecam watek o nafcie kosmetycznej,olejku kokosowym.
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 15:32   #6
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: kruszą mi się włosy

od 3 lat włosy farbuję na czarno, ale od miesiąca juz nie farbuję. codziennie włosy prostuję prostownicą, od 2 miesięcy już nie prostuje. na półce mam Seboradin lotion z czarną rzodkwią, maskę do włosów "Dolce Latte, maska z proteinami mlecznymi", jeszcze drugą maskę "Sleek Line, Mask Hair"... żadne z nich mi nie pomagają! Dieta? Jem wszystko to co mam w domu.
Jeszcze kilka lat temu nie mialam takich problemów, mialam dlugie, piękne, zdrowe włosy, moglam zapuszczac... a teraz?
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 16:09   #7
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
od 3 lat włosy farbuję na czarno, ale od miesiąca juz nie farbuję. codziennie włosy prostuję prostownicą, od 2 miesięcy już nie prostuje. na półce mam Seboradin lotion z czarną rzodkwią, maskę do włosów "Dolce Latte, maska z proteinami mlecznymi", jeszcze drugą maskę "Sleek Line, Mask Hair"... żadne z nich mi nie pomagają! Dieta? Jem wszystko to co mam w domu.
Jeszcze kilka lat temu nie mialam takich problemów, mialam dlugie, piękne, zdrowe włosy, moglam zapuszczac... a teraz?
To dobrze,ze odlozylas prostownice i farbe teraz tylko musisz uzbroic sie w cierpliwosc poniewaz kondycje wlosow zniszczonych nie poprawisz w ciagu miesiaca czy dwoch
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 18:55   #8
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
od 3 lat włosy farbuję na czarno, ale od miesiąca juz nie farbuję. codziennie włosy prostuję prostownicą, od 2 miesięcy już nie prostuje. na półce mam Seboradin lotion z czarną rzodkwią, maskę do włosów "Dolce Latte, maska z proteinami mlecznymi", jeszcze drugą maskę "Sleek Line, Mask Hair"... żadne z nich mi nie pomagają! Dieta? Jem wszystko to co mam w domu.
Jeszcze kilka lat temu nie mialam takich problemów, mialam dlugie, piękne, zdrowe włosy, moglam zapuszczac... a teraz?
A teraz zadałaś się z prostownicą

Rozwód z nią to najlepsza decyzja. Niestety najbardziej zniszczone końce nie dadzą się zregenerować i raczej się wykruszą.
Musisz się uzbroić w cierpliwość bo prostownica (zwłaszcza codziennie) strasznie niszczy włosy. Nie każde tak samo mocno i szybko, bo to zależy od danego włosa, ale na każde włosy ma wpływ.

Za kilka miesięcy powinno być lepiej
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 20:20   #9
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: kruszą mi się włosy

a co z farbowaniem? jestem zmuszona co miesiąc farbowac odrosty! mimo młodego wieku rosną mi kilka siwych włosów, coraz więcej ich przybywa
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 10:30   #10
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
a co z farbowaniem? jestem zmuszona co miesiąc farbowac odrosty! mimo młodego wieku rosną mi kilka siwych włosów, coraz więcej ich przybywa
zmień farbe na lepszą
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:43   #11
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: kruszą mi się włosy

ja farbuję farbą Wella
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 12:15   #12
Amiria
Raczkowanie
 
Avatar Amiria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 164
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
Mam 17 lat odkąd pamiętam zaobserwowałam, że moje włosy mają tą cechę, że rosna mi do określonej długości a póżniej pojawia się na nich biała plamka (około centymetra od końca włosa)i w tym miejscu włos się wykrusza-odpada. Stosowałam różne kosmetyki na końcówki ale oczywiście nie pomagają fryzjerki nie potrafią mi pomóc mówią, żebym regularnie podcinała włosy (jakoś nie pomaga). Zastanawiam się czy to nie jest genetycznie uwarunkowane ale liczę, że jest jakiś cudowny środek, który zwalczy ten problem. Bardzo chciałabym zapuścić długie włosy
Pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
te białe plamki to tez moja zmora. Od liku lat mam problem żeby zapuścić włosy dłuższe niż do polowy pleców. Odzywki na istniejąc plamki nic nie dadzą.

Trzeba je obciąć powyżej tych punkotw ostrymi nozyczkami u fryzera. A potem bardzo troskliwie pielegnowac. rowniez pomaga upinanie włosów tak aby końcówki nie ocierały się o ubranie.

to najlepsze co mzona zrobić. Dobre odzywki, olej owanie, pomogą zapobiegać temu problemowi.


udało mi się zapuścić dłuższe włosy właśnie dzięki regularnemu podcinaniu. zauważyłam ze strasznie dużo pojawiło się ich po farbowaniu na blond.
Normalnie miałam super geste włosy i rosły coraz dluzze a po farbowaniu luo color na blond w ten sposób pokruszyło się dobre 4 cm z długości straciły w przeciągu miesiąca. Normalnie znajadywalam takie włoski i w miejscu tych kropek włos łamał się.
Te biale kropki powstają na skutek uszkdzen mechanicznych np zbyt energiczne czesanie szczotka, używanie prostownicy, suszarki, lub na skutek zniszczenia rozjasnianeim, farbowaniem

a jak n codziennie dbasz o włosy? często je modelujesz, farbujesz itd?

właśnie doczytam ze codziennie prostowałaś. no to chyba już się znalazł główny winowajca.
Radze obciąć włosy choć wiem ze to moze być bardzo trudna decyzja i zacząć od nowa bez codziennego prostowania

Edytowane przez Amiria
Czas edycji: 2010-08-10 o 12:18
Amiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 12:27   #13
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: kruszą mi się włosy

dokładnie jak już ktoś napisał, prostownica jest głównym powodem rozdwajania się końcówek niestety... nie używaj jej juz, ewentualnie okazjonalnie ale juz jak będziesz miała zdrowe włosy.

farbujesz na czarno, a jaki masz naturalny kolor? moze farbuj delikatniejsyzmi farbami, które także kryją siwe włosy, jak farbujesz to kładziesz na same odrosty? czy tez na całe włosy przeciągasz farbe?

moim zdaniem poprostu nie prostuj ich juz więcej, podetnij rozdwojone końcówki tak z 5cm, nawilżaj, chroń je przed rozdwajaniem, i jak farbujesz to tylko odrosty.
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 16:10   #14
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: kruszą mi się włosy

a wiecie może dlaczego mi rosną parę siwych włosów?
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 19:09   #15
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: kruszą mi się włosy

to normalne, zaczełaś poprostu siwieć juz teraz, wiele moich kolezanek zaczęło w wieku 14-16 lat
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 20:15   #16
aga24zuzia
Rozeznanie
 
Avatar aga24zuzia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Santa Domingo
Wiadomości: 971
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
a wiecie może dlaczego mi rosną parę siwych włosów?
prawdopodobnie to obciążenie genetyczne
__________________
Dokąd idziesz mój aniele?
czy tam bedzie lepiej ci?
zostan tutaj zostan ze mną,
pomóż mi.
aga24zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 07:10   #17
Amiria
Raczkowanie
 
Avatar Amiria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 164
Dot.: kruszą mi się włosy

siwe włosy moga pojawic sie na skutek bardzo silnego stresu, miec podłoże genetyczne , mzoe tez byc objawem braku minerałow i witamin.


Podobno rozne olejki i zioła indyskie moga zapobiegac przedwcensemu siwieniu ale czy moga odwrócic proces to nie wiem. Taka informacja czesto jest w opisac np ziol indyjskich maka, bhiringaj.

moze warto odwiedzic dermatologa? warto chociaż sporobowac , może da się coś zrobić.
Amiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:21   #18
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
dokładnie jak już ktoś napisał, prostownica jest głównym powodem rozdwajania się końcówek niestety... nie używaj jej juz, ewentualnie okazjonalnie ale juz jak będziesz miała zdrowe włosy.

farbujesz na czarno, a jaki masz naturalny kolor? moze farbuj delikatniejsyzmi farbami, które także kryją siwe włosy, jak farbujesz to kładziesz na same odrosty? czy tez na całe włosy przeciągasz farbe?

moim zdaniem poprostu nie prostuj ich juz więcej, podetnij rozdwojone końcówki tak z 5cm, nawilżaj, chroń je przed rozdwajaniem, i jak farbujesz to tylko odrosty.
Na 100% to wina uzywania prostownicy. Mialam identyczny problem, mimo intesywnej pielegnacji nie bylam w stanie zapuscic wlosow, gdyz po prostu sie wykruszaly na koncach. Twoje wlosy najwidoczniej tak jak moje sa za delikatne na prostowanie (i z gory mowie, ze nawet najdrozsza prostownica i najlepszy termoprotektor nic tu nie zmienia, musisz ostawic prostownice!)

W moim przypadku (a mialam wlosy w bardzo nieciekawej kondycji) sprawdzil sie zestaw: odstawienie prostownicy (potem odstawilam suszarke) + duze obciecie wlosow + mocne rekonstruktory z proteinami (Nexxus Emergencee, ampulki Kerastase z cementem i Age Recharge) + olejowanie + maski po kazdym myciu + megadelikatne obchodzenie sie z wlosami (troche tego duzo, ale bylo warto)

Ach i zmien farby na profesjonalne (L'oreal Marijel, Schwarzkopf Igora Royal, Joico, CHI, Wella badz system Inoa). Duzo lepszy efekt i lagodniejsze dzialanie...
__________________
''Fashions fade, style is eternal'' Yves Saint Laurent

Edytowane przez cannelle
Czas edycji: 2010-08-11 o 08:30
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:10   #19
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: kruszą mi się włosy

nic dziwnego że się pojawiają białe kropki jak je prostujesz. jesli robiłaś to od dawna to będziesz musiała czekać aż ci włosy odrosną całkowicie, żeby się przestały łamać. ja mam to samo a nie prostuję już ponad 8 miesięcy, włosy ktore byłe wcześniej prostowane łamią się i nic z tym się nie da zrobić
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 14:10   #20
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: kruszą mi się włosy

to ja odstawię prostownicę dziękuję wszystkim za pomoc
a sprubował ktoś "L'biotica Włosy & Paznokcie, Program Biovax Optimum 28" ? i jak efekty?

Edytowane przez tttuska
Czas edycji: 2010-08-11 o 22:17
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:39   #21
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: kruszą mi się włosy

halo?
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 18:30   #22
malenstwo666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: kruszą mi się włosy

Cytat:
Napisane przez tttuska Pokaż wiadomość
ja farbuję farbą Wella

Mam podobny problem do Ciebie. I ostatnio zaczełam używać szamponu koloryzującego z loreala bez amoniaku, kosztuje ok 20 zł. Wlosy są po nim fajne, mięciutkie i wogóle. Poza tym wzielam sie za skrzypoite, gliss kura, przestalam suszyc i prostowac wlosy od wakacji. I w sumie juz im troche lepiej
malenstwo666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:36   #23
tttuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: kruszą mi się włosy

Dzisiaj koncówkę obetnełam aż 5cm :O mam teraz włosy do ramion, wyglądam okropnie w tak krótkich włosach ; dd

Puszą mi się włosych, nie chcą się układać... Co mi polecicie?
Nie pomaga mi żaden szampon nawilżający, ani maska! Może szampon dla dziecka? Bo podobno po nim włosy są miękkie, błyszczące.
tttuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.