feminella - zły lek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-07, 14:58   #1
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638

feminella - zły lek


Witam Wszystkich,
Byłam dziś w aptece, chciałam kupić probiotyk z kwasem mlekowym w globulkach, i pan farmaceuta polecił mi FEMINELLAM HYALOSOFT i teraz czytam ulotkę że są to globulki na suchość pochwy, podrażnienie i swędzenie. Więc nie wiem czy jest sens to brać ? Mam problem z nawracającymi stanami zapalnymi i raz w miesiącu muszę stosować jakiś probiotyk, akurat mojego Provagu nie było w tej aptece.

Czy w jakiś sposób może mi to zaszkodzić lub wpłynąć dobrze na mikroflorę pochwy ?

Dziękuje za odpowiedz.
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 15:27   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: feminella - zły lek

A co Ci szkodzi spróbować? Zła nazwa tematu, btw.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 15:30   #3
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: feminella - zły lek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
A co Ci szkodzi spróbować? Zła nazwa tematu, btw.
Nie chcę narobić żadnych szkód, niepotrzebnie stosując kiedy nie mam tego problemu, dlatego pytam.
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 15:42   #4
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: feminella - zły lek

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Nie chcę narobić żadnych szkód, niepotrzebnie stosując kiedy nie mam tego problemu, dlatego pytam.
a jakich szkód możesz sobie narobić?
to preparat na podrażnienia. żaden antybiotyk, nic inwazyjnego. zaszkodzić nie zaszkodzi.

inną kwestią jest, ze potrzebujesz probiotyku, a tych jest sporo dostępnych. widocznie farmaceuta nie zrozumiał lub źle wytłumaczyłaś problem, stąd źle dobrany lek.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2012-04-07 o 15:43
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 16:21   #5
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: feminella - zły lek

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
a jakich szkód możesz sobie narobić?
to preparat na podrażnienia. żaden antybiotyk, nic inwazyjnego. zaszkodzić nie zaszkodzi.

inną kwestią jest, ze potrzebujesz probiotyku, a tych jest sporo dostępnych. widocznie farmaceuta nie zrozumiał lub źle wytłumaczyłaś problem, stąd źle dobrany lek.
Cierpię na upławy więc jest mi wystarczająco "mokro". Rozumiem, dziękuje za odpowiedzi, farmaceuta mnie nie zrozumiał bo wyraźnie mu powiedziałam że chce probiotyk Provag a że go nie było to jakiś o podobnym działaniu
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 16:56   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: feminella - zły lek

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Nie chcę narobić żadnych szkód, niepotrzebnie stosując kiedy nie mam tego problemu, dlatego pytam.
Lol, żeś mnie rozbawiła. Czy to jest lek na receptę? Prędzej pomoże niż wyrządzi Ci szkody. Nie bój, nie wyżre Ci wnętrza pochwy. Następnym razem powiedz, że szukasz czegoś na upławy, bo probiotyków jest od cholery i nie każdy jest na daną rzecz. Farmaceuta może i dobrze zrozumiał - byłaś za mało szczegółowa. Ja brałam priobiotyk ochronny równocześnie z antybiotykiem i bynajmniej nie był on na upławy.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 18:18   #7
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: feminella - zły lek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Lol, żeś mnie rozbawiła. Czy to jest lek na receptę? Prędzej pomoże niż wyrządzi Ci szkody. Nie bój, nie wyżre Ci wnętrza pochwy. Następnym razem powiedz, że szukasz czegoś na upławy, bo probiotyków jest od cholery i nie każdy jest na daną rzecz. Farmaceuta może i dobrze zrozumiał - byłaś za mało szczegółowa. Ja brałam priobiotyk ochronny równocześnie z antybiotykiem i bynajmniej nie był on na upławy.
Nie biorę probiotyków na upławy. Biorę je żeby wzmocnić mikroflorę pochwy. Nie szukałam nic na upławy, jak pisałam wyżej chciałam kupić PROVAG a że nie było poprosiłam o coś innego (nie chciałam lactovaginalu) więc dał mi to.
Na upławy lecze się inaczej a że często mi wracają muszę brać probiotyki.
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 19:33   #8
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: feminella - zły lek

No to co za różnica jaki probiotyk będziesz stosować... Raczej wszystkie są od tego, żeby regulować florę bakteryjną w pochwie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 19:36   #9
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: feminella - zły lek

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
No to co za różnica jaki probiotyk będziesz stosować... Raczej wszystkie są od tego, żeby regulować florę bakteryjną w pochwie.
Dlatego zadałam pytanie, czy mogę wziąć to bo nie cierpię na suchość pochwy a celem tego probiotyku jest likwidowanie tego, ale skoro nie zaszkodzi a już go mam więc może i coś pomoże.
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 19:38   #10
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: feminella - zły lek

Skoro boisz się zastosować tego leku to pozostaw go sobie na później tzn kiedy będziesz czuła że coś tam się złego zaczyna dziać(swędzenie,podrażnie nie) a po świętach idź do apteki może będzie już provag albo kup doustny probiotyk lacibios femina albo po prostu idź do innej apteki i poproś o provag.

Edytowane przez OoDestinyoO
Czas edycji: 2012-04-08 o 10:34
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 20:49   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: feminella - zły lek

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Dlatego zadałam pytanie, czy mogę wziąć to bo nie cierpię na suchość pochwy a celem tego probiotyku jest likwidowanie tego, ale skoro nie zaszkodzi a już go mam więc może i coś pomoże.
Nigdy nie wiesz, póki nie spróbujesz.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.