OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-09, 23:19   #2341
ordinary08
Przyczajenie
 
Avatar ordinary08
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

cześć
chciałabym zacząć oczyszczać twarz metodą OCM i mam pytanie w związku z tym - czy jest jakaś zasada ile olejków mogę ze sobą zmieszać ? zastanawiam się nad rycynowy+oliwka Hipp+tamanu+makadamia mogę tak ? i jeżeli zrobię mieszankę wcześniej to jak ją przechowywać ? tamanu i makadamia zaleca się trzymać w lodówce, czyli całość również ? baaaardzo proszę o pomoc, bo już zupełnie nie wiem
ordinary08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 01:43   #2342
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hejka! Dziewczyny doradźcie, czy ma sens połączenie gotowego kremu/balsamu do ciała z jakimś olejem na rozstępy + jakiś olej na na naczynka? Mieszankę mam zamiar stosować na nogi i działanie anty - naczynkowe i anty - rozstępowe jest most wanted Czy ktoś próbował coś takiego? Nie chcę w pełni samodzielnie wykonać kremu, bo wydaje mi się, że za drogo by mi to wyszło, a poza tym, w gotowych przepisach z receptariusza wszędzie pełno lecytyny sojowej, na którą jest uczulona
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 03:23   #2343
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ordinary08 Pokaż wiadomość
cześć
chciałabym zacząć oczyszczać twarz metodą OCM i mam pytanie w związku z tym - czy jest jakaś zasada ile olejków mogę ze sobą zmieszać ? zastanawiam się nad rycynowy+oliwka Hipp+tamanu+makadamia mogę tak ? i jeżeli zrobię mieszankę wcześniej to jak ją przechowywać ? tamanu i makadamia zaleca się trzymać w lodówce, czyli całość również ? baaaardzo proszę o pomoc, bo już zupełnie nie wiem
Za duzo olejow. Max 3 uzyj zeby wykluczyc ewentualnie co Cie zapcha lub wysuszy etc.
Mieszanke przechowujemy w ciemnej szklanej butelce z daleka od swiatla i od ciepla/goraca. Moze byc tez jakas plastikowa butelka,ale mysle, ze lepiej zeby nie byla przezroczysta ze wzgl. na swiatlo.

Co do tych olejow to nie wiem.


Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hejka! Dziewczyny doradźcie, czy ma sens połączenie gotowego kremu/balsamu do ciała z jakimś olejem na rozstępy + jakiś olej na na naczynka? Mieszankę mam zamiar stosować na nogi i działanie anty - naczynkowe i anty - rozstępowe jest most wanted Czy ktoś próbował coś takiego? Nie chcę w pełni samodzielnie wykonać kremu, bo wydaje mi się, że za drogo by mi to wyszło, a poza tym, w gotowych przepisach z receptariusza wszędzie pełno lecytyny sojowej, na którą jest uczulona
Wiem, ze na cellulit dobry jest olej z krokosza, ale to doustnie najlepiej jakis wyciag w kapsulkach.
Na rozstepy to nie wiem,ale na naczynka to dobry jest macerat z kasztanow. Kuzynce kiedys szukalam i do tego doszlam
Na rozstepy to masazy sprobuj
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 07:51   #2344
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny a skad swiadomosc takiego dobrego skladu oleju z pestek winogrona z biedronki? Duzo osob go poelca, ale jest to tani olej, kupilam wczoram i skladu na nim nie widzialam, tylko tabele z wartosciami.
Poki co uzylam go do salatki, a na buzie pojdzie pozniej .

Ma, dziwna cere po olejowaniu, na czole nie jest gladka. Golym okiem wyglada ok. Na policzku wyskoczyl mi jakis czerwony babel.Wyglada jak by cos mnie ugryzlo
Czy jak zmywacie olej to schodzi on wam calkowicie czy zostaje taka tlusta warstewka? Przez kilka dni uzywalam zwykle materialowej chusteczki, i wlasnie taka warstwa mi zostawala. I teraz efekt dziwnej cery moze byc spowodowany zlym zmyciem oleju, czy moze nieodpowiendim olejekiem...
Wczoraj przyszla mi muslinowa sciereczka o od razu inaczej sie nią myje twarz. Jest szorstka wiec na pewno efekt peelingu bedzie po czasie widoczny, lepiej zmywa olej z twarzy, nie widac juz tej tlustej warstewki oleju. Chociaz nie wiem czy na dluzszy okres szorstka sciereczka nie podrazni mi cery.

Dziewczyny a jak by raz w tygodniu do oleju dodac korund kosmetyczny, aby wykonac sobie peeling? Czy nie zaszkodzi mi to ?

Czy przy olejowaniu uzywacie tez glinki? Najlepiej chyba po zmyciu jeszcze na lekko tlusta cere ja nalozyc? Glinka szybko wysycha, zawsze zanim nalozylam ja na twarz smarowalam twarz nawilzajacym kremem. Czy moze na potwierane pory nejlepiej po nalozeniu oleju ja nalozyc, potem glinke zmyc , zamknac pory zimna sciereczką i nalozyc krem ?

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2012-05-10 o 07:53
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 22:20   #2345
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kochane Wizażanki! Czy któraś z Was używa kropli Juvit/Cebion? Bo wpadłam na taki pomysł: wieczorem OCM (oczyszczenie + peeling szmatką), potem krople z witaminą C(ma rozjaśnić cerę) a rano hydrolat + krem SPF 30. Czy taka pielęgnacja ma sens, jeśli zależy mi na bladej cerze a la Królewna Śnieżka?? Teraz mam krem SPF50+, ale jak to tgo typu krem, jest on dość obciążający dla skóry a teraz jak skóra zaczęła mi się tak ładnie oczyszczać po OCM i ppory zaczęły się zwężać, to chciałabym wspomóc ten proces (zamykaniu porów) właśnie przez odstawienie tego kremu 50+, ale znowu boję się, że się opalę... Jak myślicie? Czy witamina C, OCM i filt 30+ uchroni mnie przed niechcianą opalenizną?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 07:15   #2346
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Kochane Wizażanki! Czy któraś z Was używa kropli Juvit/Cebion? Bo wpadłam na taki pomysł: wieczorem OCM (oczyszczenie + peeling szmatką), potem krople z witaminą C(ma rozjaśnić cerę) a rano hydrolat + krem SPF 30. Czy taka pielęgnacja ma sens, jeśli zależy mi na bladej cerze a la Królewna Śnieżka?? Teraz mam krem SPF50+, ale jak to tgo typu krem, jest on dość obciążający dla skóry a teraz jak skóra zaczęła mi się tak ładnie oczyszczać po OCM i ppory zaczęły się zwężać, to chciałabym wspomóc ten proces (zamykaniu porów) właśnie przez odstawienie tego kremu 50+, ale znowu boję się, że się opalę... Jak myślicie? Czy witamina C, OCM i filt 30+ uchroni mnie przed niechcianą opalenizną?
Heh ja z kolei choć bym nie wiem co zrobiła i tak się nie opale...;/brak melaniny w skórze... Nie wiem czy filtr +50 na twarz na co dzień to nie przesada... Ja kiedyś używałam, ze względu na to, że alergolog mi zabronił się opalać kategorycznie, ale te kremy są tak ciężkie i tłuste, że no nie wiem... Dodatkowo u mnie to ja bym musiała cały dzień leżeć na słońcu i bym udaru dostała, a zamiast być opalona była bym czerwona co najwyżejXD Mnie nawet w solarium nie dało się opalić XD

He he jak jeszcze była moda na zjarane solary to mnie ludzie na ulicy palcami wytykali i krzyczeli córka młynarza XD Teraz widzę moda w drugą stronę Jak by nie mogło być kiedyś coś z umiarem>>>

Edytowane przez sailormaary
Czas edycji: 2012-05-11 o 07:18
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 08:21   #2347
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Heh ja z kolei choć bym nie wiem co zrobiła i tak się nie opale...;/brak melaniny w skórze... Nie wiem czy filtr +50 na twarz na co dzień to nie przesada... Ja kiedyś używałam, ze względu na to, że alergolog mi zabronił się opalać kategorycznie, ale te kremy są tak ciężkie i tłuste, że no nie wiem... Dodatkowo u mnie to ja bym musiała cały dzień leżeć na słońcu i bym udaru dostała, a zamiast być opalona była bym czerwona co najwyżejXD Mnie nawet w solarium nie dało się opalić XD

He he jak jeszcze była moda na zjarane solary to mnie ludzie na ulicy palcami wytykali i krzyczeli córka młynarza XD Teraz widzę moda w drugą stronę Jak by nie mogło być kiedyś coś z umiarem>>>
Heh, to zupełnie jak ja... Kiedyś, kilkanaście lat temu nawiedzilo mnie by zostać smagłą latynoską I smażyłam się na solarium ile wlezie + przyspieszacze etc... i lipa, marudziłam, że powinni mi upust dawać bo inna po połowie tego czasu będzie murzynką, a ja nic, ledwo przydymiona
Ale na szczęście szybko mi przeszło i teraz jestem sobą czyli raczej typem córki młynarza I jest mi z tym dobrze, choć pierwszy kontakt ze słońcem zawsze kończy się u mnie zaczerwienieniem i pieczeniem. Na każdy spacer muszę jakiś faktor ok 20 nałożyć bo inaczej płaczę.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 12:16   #2348
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Heh, to zupełnie jak ja... Kiedyś, kilkanaście lat temu nawiedzilo mnie by zostać smagłą latynoską I smażyłam się na solarium ile wlezie + przyspieszacze etc... i lipa, marudziłam, że powinni mi upust dawać bo inna po połowie tego czasu będzie murzynką, a ja nic, ledwo przydymiona
Ale na szczęście szybko mi przeszło i teraz jestem sobą czyli raczej typem córki młynarza I jest mi z tym dobrze, choć pierwszy kontakt ze słońcem zawsze kończy się u mnie zaczerwienieniem i pieczeniem. Na każdy spacer muszę jakiś faktor ok 20 nałożyć bo inaczej płaczę.
No niestety tak już bywa, że z genami nie wygrasz Ale mimo wszystko ja tam nie unikam słońca, bo przecież WIT D jest potrzebna i trzeba jej nałapać, tylko wiadomo, że się trzeba zabezpieczyć, ale filtr 50 to już chyba przesada...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 15:41   #2349
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

proszę o pomoc
chce wyprobowac OCM , ale nie mam pojecia jakie oleje..
moja cera:
- duzooo krostek :/
- sucha skora na brodzie, nosie i czole
- giga pory na nosie i wokol + broda
- wągry

nienawidze swojej twarzy !

co mi radzicie?
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 16:15   #2350
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny czy nie zauwazylyscie ze po stosowaniu OCM PORY SKORY STAJA SIE CORAZ WIEKSZE ??

JAKBY Skora pomaranczki ??? na twarzy od OCM? -to moze byc?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 16:39   #2351
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nie zauwazylyscie ze po stosowaniu OCM PORY SKORY STAJA SIE CORAZ WIEKSZE ??

JAKBY Skora pomaranczki ??? na twarzy od OCM? -to moze byc?
A płuczesz potem zimną wodą/przykładasz chłodny ręcznik?
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-11, 17:00   #2352
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nie zauwazylyscie ze po stosowaniu OCM PORY SKORY STAJA SIE CORAZ WIEKSZE ??

JAKBY Skora pomaranczki ??? na twarzy od OCM? -to moze byc?
Wręcz przeciwnie, po zakończeniu (zamknięciu porów zimną szmatką) jest idealnie gładko, jędrnie i ... bosko
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 19:19   #2353
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Wręcz przeciwnie, po zakończeniu (zamknięciu porów zimną szmatką) jest idealnie gładko, jędrnie i ... bosko
a jaki krem potem nakładasz?
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 19:58   #2354
malinova_28
Przyczajenie
 
Avatar malinova_28
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wrecz przeciwnie ! z dnia na dziec coraz mniej widoczne
malinova_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 20:19   #2355
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
a jaki krem potem nakładasz?
Aktualnie tylko różany olejek Weledy który o dziwo znika, nie czuję tłustego dyskomfortu czy tp klajstru, zapchania (a mam tłustą strefę T). Czasem pojawiają się pojedyncze niespodzianki ale od kiedy stosuję OCM + dobra natury wszystko piorunem wysycha i znika (w ciągu 1-2 dni max).
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:19   #2356
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nie zauwazylyscie ze po stosowaniu OCM PORY SKORY STAJA SIE CORAZ WIEKSZE ??

JAKBY Skora pomaranczki ??? na twarzy od OCM? -to moze byc?
Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Wręcz przeciwnie, po zakończeniu (zamknięciu porów zimną szmatką) jest idealnie gładko, jędrnie i ... bosko
pory nie staja się większe ... hmm moje są po prostu oczyszczone i przez to inaczej wygladają i koniec problemu z suchymi skórkami przy tłustej cerze, bo to zawsze był mój dylemat
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:41   #2357
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szafirowa Pokaż wiadomość
pory nie staja się większe ... hmm moje są po prostu oczyszczone i przez to inaczej wygladają i koniec problemu z suchymi skórkami przy tłustej cerze, bo to zawsze był mój dylemat
Ja też to zauważyłam, suchych skórek nie ma - wycierają się podczas zdejmowania oleju szmatką. Dla mnie to duży plus bo ciągle miałam niby tłusto przy nosie, brwiach a jednak te skórki... Po OCM skóra jest dobrze oczyszczona.
Ważne jest (szczególnie przy tłustej cerze z wypryskami) by pilnować czystości szmatki, prać ją dokładnie, zmieniać. Ja mam 3 i zmieniam codziennie a ostatnio nawet uprasowałam Myślę, że warto zaopatrzyć się w kilka, to ułatwia życie
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 08:52   #2358
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kochane, naczytalam się o OCM jak każda zainteresowana ta metodą oczyszczania Mam jednak pytanie odnośnie oleju bazowego. Czy może nim być OLEJEK ARGANOWY? Tak się złożyło że leży mi w szafce 15ml takiego olejku ale z orzechów prażonych (używam teraz tłoczonego z niepraż orzechów) Wczoraj zmieszałam 15ml olejku arganowego+ 2ml olejku rycynowego+ 4ml oliwy z oliwek ex ver Zrobiłam wszystko jak należy, ale po całym zabiegu skóra nie była dobrze nawilżona, raczej delikatnie, delikatnie naciągnieta.

Dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi.
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 09:42   #2359
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Kochane, naczytalam się o OCM jak każda zainteresowana ta metodą oczyszczania Mam jednak pytanie odnośnie oleju bazowego. Czy może nim być OLEJEK ARGANOWY? Tak się złożyło że leży mi w szafce 15ml takiego olejku ale z orzechów prażonych (używam teraz tłoczonego z niepraż orzechów) Wczoraj zmieszałam 15ml olejku arganowego+ 2ml olejku rycynowego+ 4ml oliwy z oliwek ex ver Zrobiłam wszystko jak należy, ale po całym zabiegu skóra nie była dobrze nawilżona, raczej delikatnie, delikatnie naciągnieta.

Dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi.
Hmmm, moje doświadczenia z olejami są małe, póki co staram się nie przedobrzać i kierować wyborem pod kątem typu skóry itp. Wydaje mi się, że najważniejszy jest rycynowy, nie wiem jakie dokładnie są różnice w właściwościach prażonego orzecha (jakieś są bankowo).
Ale co do uczucia ściągnięcia to chyba normalny objaw dobrze wyczyszczonej skóry. OCM czyści, przygotowuje skórę na odżywianie, nawilżanie (ja tak to rozumiem).
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 09:54   #2360
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

U mnie uczucie ściągnięcia powodowała oliwa z oliwek.
Po zużyciu przygotowanej z nią mieszanki, szybko ją zastąpiłam (najpierw olejem z pestek winogron, potem oliwką do ciała hipp, teraz olejkiem alterry).

Z jedną różnicą, u mnie oliwa z oliwek była olejem bazowym.
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 10:04   #2361
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
U mnie uczucie ściągnięcia powodowała oliwa z oliwek.
Po zużyciu przygotowanej z nią mieszanki, szybko ją zastąpiłam (najpierw olejem z pestek winogron, potem oliwką do ciała hipp, teraz olejkiem alterry).

Z jedną różnicą, u mnie oliwa z oliwek była olejem bazowym.
He he a u mnie odwrotnie, olejek z alterry wywołuje ściągnięcie a oliwa z oliwek odwrotnie
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 10:09   #2362
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

odpuściłam ostatnio troszkę z OCM, z powodu braku czasu i teraz też nie będę miała możliwości go robić bo wyjeżdżam i wracam w środę...
Na twarzy tragedia-wysyp przed okresem+sama sobie zapracowałam bo wyciskałam wągry
Mam straszne przebarwienia, patrzeć w lustro nie mogę
nie wspominam o plecach i dekolcie.
Teraz cera staje się moim największym kompleksem.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 10:47   #2363
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzieki za pomoc dziewczyny Byc może olejek arganowy nie nawilża dostatecznie mojej skóry? Będę musiała jeszcze poeksperymentować z tymi mieszankami.

I ostatnie pytanie czy OCM pomaga pozbyć się przebarwień? Mam ich sporo po trądziku i kilka hormonalnych plamek :/
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 22:15   #2364
kuleczka18
Zadomowienie
 
Avatar kuleczka18
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 479
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie robię OCM od wczoraj, 30% olejku rycynowego i reszta oliwy z oliwek z Biedronki Póki co obserwuje ze świetnie zmywa makijaż, skóra jest ładniejsza, bardziej świetlista i gładsza. Nakładam na twarz potem Olay Active Hydrating -emulsję.
Mam pytanie:
Czy OCM można stosować codziennie?
Czy jak wieczorem zrobicie OCM to jak pielęgnujecie skórę rano przed zrobieniem makijażu i nałożeniem kremu?
__________________
Hula hop-2/40
Ćwiczenia na jędrny biust-1/40
Skakanka-0/40
Rowerek-1/40
kuleczka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 00:40   #2365
misiaq
Raczkowanie
 
Avatar misiaq
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: warshau
Wiadomości: 188
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ozłocić osobę, która to niegdyś wymyśliła .

OCM stosuję od około miesiąca i jestem totalnie zauroczona.
W 2gim tygodniu nadszedł moment załamania - wszelakie podskórne paskudztwa wypełzły na powierzchnię i nie był to zbyt piękny obrazek.
Niemniej szłam w zaparte, gojenie podkręciłam trochę żelem na trądzik, którym smarowałam się na noc. Zmieniłam mieszankę olejów w ramach eksperymentów.
Po kilku dniach wszystko się ładnie wygoiło, pory są mniej widoczne, skóra mięciutka i odżywiona.

Tak więc dziewczyny, nie warto się zniechęcać na samym początku, efekty są warte zachodu

Obecnie jako olej bazowy stosuję mieszankę Alterra migdał i papaja + rybki + odrobina oliwy z oliwek. Taka kombinacja sprawdza się u mnie świetnie.
__________________
Godmod grotesque burlesque drag
misiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 02:14   #2366
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny , a wiec tak jak mialam w zamiarze zrezygnowalam z rycyny na rzecz jojoba + olej winogronowy i powiem, ze super.
Nie widze zadnych skutkow ubocznych, nawet powiem, ze taka mieszanka mi lepiej odpowiada. Skora jest gladka, nawilzona i przede wszystkim dobrze oczyszczona
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 08:02   #2367
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie szukając sposobu na zaskórniki otwarte i zamknięte (otwarte na nosie i na policzkach w okolicach nosa a zamknięte na policzkach po bokach, na brodzie i czasem na czole) natknęłam się na OCM. Tak się składa, że mam olej rycynowy, ponieważ od 3 dni stosuję go na rzęsyi brwi. Zachęcona pozytywnymi opniami a także lekką desperacją zastosowałam OCE wczorajdo umycia twarzy. Zmieszałam to, co miałam czyli olejek rycynowy 30% i 70% oliwy z oliwek jakiejś taniej ale myślę, że na kilka razy mi nie zaszkodzi a chcę sprawdzić, czy ta metoda jest dla mnie. Użyłam małego ręcznika frotte. Metoda jest dla mnie przyjemna, fajnie czyści twarz, dzisiaj mam lekkie sebum rano ale może to być spowodowane tę olejem rycynowym z brwi .
Czy mogłybyście mi doradzić dalszą pielęgnację? Wyjeżdżam za kilka dni za granicę i potrzebuję jakiś prostych i niedrogich sposobów, żeby moja skóra wreszcie wyglądała dobrze. Póki co jako kremu nawilżającego czasami używam Nivea Soft, Tonik mam Eveline pure control ale jest chyba zbyt delikatny, krem nawilżający na dzień i noc Soraya care&control i tego właśnie kremu użyłam wczoraj po OCM. Przydałoby sie coś do zmywania makijażu oczu, bo z fluidem radzi sobie olej. Moja pielęgnacja jest bardzo średnia dlatego proszę o rady. Oprócz zaskórników czasem wyskakują mi też bolące pryszcze no i oczywiście mam ogromne otwarte pory na nosie i obok nosa na policzkach
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 10:27   #2368
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny , a wiec tak jak mialam w zamiarze zrezygnowalam z rycyny na rzecz jojoba + olej winogronowy i powiem, ze super.
Nie widze zadnych skutkow ubocznych, nawet powiem, ze taka mieszanka mi lepiej odpowiada. Skora jest gladka, nawilzona i przede wszystkim dobrze oczyszczona
Czyli rycynowy był za ciężki i pewnie zaduszał pory w czasie wypływu sebum... A ile go dawałaś w minimalnej opcji? Bo ja np dodałam tylko 20% Pytam, bo ciekawi mnie, czy jeśli doda się np tylko 10% to czy będzie jakiś widoczna róznica między mieszanką bez rycyny...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 10:37   #2369
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam jeszcze pytanie czy po skończonym oczyszczaniu, po wytarciu olejków i przyłożeniu zimnego ręcznika, pozostaje wam na twarzy jakaś warstwa oleju?? Pytam ponieważ u mnie po całym procesie OCM nie pozostaje nic, zero olejków. Nie wiem czy tak ma być? Dlatego muszę smarować twarz dodatkowo jakimś serum, które mieszam z olejkiem rycynowym. Będę wdzięczna za pomoc!
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 10:56   #2370
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zaczarovana Pokaż wiadomość
Witajcie szukając sposobu na zaskórniki otwarte i zamknięte (otwarte na nosie i na policzkach w okolicach nosa a zamknięte na policzkach po bokach, na brodzie i czasem na czole) natknęłam się na OCM. Tak się składa, że mam olej rycynowy, ponieważ od 3 dni stosuję go na rzęsyi brwi. Zachęcona pozytywnymi opniami a także lekką desperacją zastosowałam OCE wczorajdo umycia twarzy. Zmieszałam to, co miałam czyli olejek rycynowy 30% i 70% oliwy z oliwek jakiejś taniej ale myślę, że na kilka razy mi nie zaszkodzi a chcę sprawdzić, czy ta metoda jest dla mnie. Użyłam małego ręcznika frotte. Metoda jest dla mnie przyjemna, fajnie czyści twarz, dzisiaj mam lekkie sebum rano ale może to być spowodowane tę olejem rycynowym z brwi .
Czy mogłybyście mi doradzić dalszą pielęgnację? Wyjeżdżam za kilka dni za granicę i potrzebuję jakiś prostych i niedrogich sposobów, żeby moja skóra wreszcie wyglądała dobrze. Póki co jako kremu nawilżającego czasami używam Nivea Soft, Tonik mam Eveline pure control ale jest chyba zbyt delikatny, krem nawilżający na dzień i noc Soraya care&control i tego właśnie kremu użyłam wczoraj po OCM. Przydałoby sie coś do zmywania makijażu oczu, bo z fluidem radzi sobie olej. Moja pielęgnacja jest bardzo średnia dlatego proszę o rady. Oprócz zaskórników czasem wyskakują mi też bolące pryszcze no i oczywiście mam ogromne otwarte pory na nosie i obok nosa na policzkach
Ja osobiście myślę, że to co używasz aktualnie nie służy Twojej cerze - bo ma w składzie różne świństwa... ale ja ostatnio bardzo nawiedzona na naturalkę jestem. Popełniałam kiedyś karygodne błędy pakując na twarz ile wejdzie a efekty były coraz gorsze (nie pokazałabym się bez podkładu). Teraz widzę dużą poprawę stanu mojej skóry, nawet przebarwienia mi schodzą... ale jestem cierpliwa, nie nastawiam się na ekspresową zmianę
Poszperaj w kosmetykach Alterry, jest w Rossmannie, ceny powalająco niskie a składy mają bardzo dobre, może coś Ci przypasuje
Może wystarczy tylko krem tonujący Alterry rano a wcześniej jakiś hydrolat dobrany pod kątem Twojej cery (może oczarowy, drzewo herbaciane, laurowy)? Polecam też z Himalayi taki paćkacz punktowy na syfki, szybko goi, nie wysusza skóry, mi pasował.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie czy po skończonym oczyszczaniu, po wytarciu olejków i przyłożeniu zimnego ręcznika, pozostaje wam na twarzy jakaś warstwa oleju?? Pytam ponieważ u mnie po całym procesie OCM nie pozostaje nic, zero olejków. Nie wiem czy tak ma być? Dlatego muszę smarować twarz dodatkowo jakimś serum, które mieszam z olejkiem rycynowym. Będę wdzięczna za pomoc!
Nic mi nie pozostaje i tak być powinno
Ja zawsze po OCM psikam hydrolatem i nakładam inny olejek (taki dla odżywienia nocnego).
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.