ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-20, 07:20   #2041
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja nie wiem.. tez slyszalam ze kwas z acne dermu nie jest fotouczulający ale z drugiej strony takie zluszczanie skóry odsłania cieniutki nowy naskórek i to chyba wlasnie jest powod stosowania filtrów.. ale to jest zadna profesjonalna wypowiedz tylko moje wlasne przemyslenia...
Moje prywatne przemyślenia są podobnie - skoro odkrywamy skórę, uwrażliwiamy ja, to należałoby ja chronić...
Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Tak właściwie, to decyzja nalezy do Ciebie, ponieważ dziewczyny na wizażu nie polecają AD pod podkład. Ponadto jedne móią, że AD można stosowac bez filtrów, a drugie bez filtra nie wyjda na zewnątrz. Też sie borykam z tym problemem. Chociaz stosuje AD od 1,5 miesiąca jeszzce nie zakupiąlm filtra, ale nie wystawiam sie an działanie promieni słonecznych. Jeśli chcesz sie opalać, to obowiazkowo SPF40+, lub SPF50+. Kwas alezeinowy "podobno" nie jest fotouczulajacy, wiec można stosowac bez filtrów. Zadałąm tutaj wczesniej takie pytanie. Kiedy i czy zawsze trzeba stosowac filtry, ale ... jak an arzie specjalista sie nie wypowiedział. Tylko dziewczyny z wizażu pisza to, co tutaj na forach wyczytały.
Co do specjalistów, to moja dermatolog jest za stosowaniem filtrów "zawsze", ponieważ są ochroną dla skóry w ogóle, nie tylko w kwestii przebarwień.

co do moich spostrzeżeń, to... AD jest gęsty i tępy, więc podejrzewam, że równomierne nałożenie na niego podkładu, aby ładnie wyglądać będzie wyzwaniem

Co do filtrów osobiście - znalazłam mój ideał, a nawet dwa ideały, puder, który świetnie z nimi współgra i... obecnie mam skóre w tak dobrym stanie, że na moja poranną zabawę sklada się witamina C, filtr, puder i róż - mało, niemal nic, a słyszę, że wyglądam promiennie i jakoś tak coraz ładnie... Więc efekty są!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 15:15   #2042
XXXmalinka999XXX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Wink Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hej mam pytanko czy mozna nakladac podklad jeżeli stosuje acne derm? prosze o odpowiedz pozdrawiam
__________________
MaLiNkA
XXXmalinka999XXX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 16:03   #2043
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez XXXmalinka999XXX Pokaż wiadomość
Hej mam pytanko czy mozna nakladac podklad jeżeli stosuje acne derm? prosze o odpowiedz pozdrawiam
a spojrz chociażby na tę stronę wątku
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 19:20   #2044
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

można stosować tonik migadałowy 5 % z Biochemii urody (zawiera AHA) a po ok pól godziny AD?
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-20, 20:36   #2045
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
można stosować tonik migadałowy 5 % z Biochemii urody (zawiera AHA) a po ok pól godziny AD?
Z tego co kojarze nie powinno sie mieszac i nych kwasow z acne dermem tego samego dnia
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 12:14   #2046
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Z tego co kojarze nie powinno sie mieszac i nych kwasow z acne dermem tego samego dnia
o serio? tego nie wiedzialam
czyli bha i aspiryna odpadaja w ten sam dzien?
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-21, 12:16   #2047
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
o serio? tego nie wiedzialam
czyli bha i aspiryna odpadaja w ten sam dzien?
Co za duzo to nie zdrowo sprawdza sie w kazdej dziedzinie zycia..umiar wielce wskazany
marea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 16:24   #2048
MissObservant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

dziewczyny, jeszcze ja o coś spytam. Kwestia jest taka,że dziś kupiłam sobie właśnie AD na czerwono-fioletowe plamy po syfach, i mam następujące obawy - po pierwsze - czy wystarczy, że będę smarowała AD tylko na noc? Rano używam antybakteryjnego kremu z Nuno - Ziaji, jest bardzo dobry.
Na to nakładam podkład i puder, z czasem jak przebarwienia będą znikać,to ograniczę..
ale chodzi mi o to,czy wystarczy samo stosowanie na noc, a rano mogę normalnie krem i podkład, już bez AD?
I coś jeszcze - filtra chyba nie muszę używać w taką pogode,jaką aktualnie mamy? tzn. mówię, nakładam Ziaję i podkład, to chyba już trochę chroni przed słońcem..? bo AD tylko na noc planuję.
Mam okropną cerę, dajcie spokój, czasami wszystkiego mi się odechciewa;/.. AD to moja ostatnia szansa.
i jeszcze jedno - po jakim czasie od skończenia kuracji mogę iść na solarium albo na słonko?
pozdrawiam i buzi
MissObservant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 16:26   #2049
MissObservant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Question Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

ahh i rzecz jasna buźkę mam raczej z tych jaśniejszych, jeśli nie jest muśnięta solarką lub słońcem więc chyba nie mam co się obawiać białych plamisk..? ogólnie trochę się boję tego używać;/..
MissObservant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 19:09   #2050
kachna115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 29
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

mam jeszcze pytanie jak dluugo uzywalyscie AD ??kiedy pojawily sie efekty?? Czy AD zamyka pory??Znacie moze cos co je pozamyka??
kachna115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 20:36   #2051
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

To i ja zapytam:P Uzywam AD od jakis 2 tyg na noc, na dzien filtr. Gdy juz bede zadowolona z efektow (jest poprawa) to podczas odstawiania kwasu przez jaki czas uzywac jeszcze samego filtra? 2 tyg wystarczą?
__________________

emptiness.




"Z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto.."
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 18:04   #2052
oowisienkaoo
Przyczajenie
 
Avatar oowisienkaoo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Używam już Acne Derm dość długo, kończę właśnie pierwsze opakowanie. Było cudnie, na prawdę, nie poznawałam swojej skóry bez pudru, była jednolita. Niestety ostatnio zbyt dużo imprez sie skumulowało i wyskoczyło to i owo Ale jestem dobrej myśli bo wszystko znów zaczyna się stabilizować.

Pytała któraś z Was o te filtry. Też dość długo poszukiwałam filtru i znalazłam jedną aptekę, w której była pani kosmetolog. Opowiedziałam o kwasie azelainowym i ona od razu powiedziała, że najlepsze są właśnie wysokie filtry i, że TRZEBA ich używać.

Ja dodatkowo mam jeszcze przepisane od dermatologa Differin i nie wiem czy przypadkiem go nie wyrzucić z mojej "diety" twarzowej Mój dzień wygląda tak: rano AD + filtr po jakiejś godzince i na to kładę puder matujący z Rimell (stay matte) a na noc kładę differin i na to krem nawilżający. Nie uważacie, ze to trochę dużo tych kwasów jak na tak krótki okres 24h?

No i widzę, że będę musiała zakupić ta całą witaminę C bo dużo Was ja chwali Pozdrawiam
oowisienkaoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 19:52   #2053
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

no ja właśnie też ubolewam nad prycholem brodowym, juz się odzwyczaiłam od niespodzianek a tu dupka.

ale w sumie wiem nawet czemu, bo miałam grudkę podskórną acne derm jej nie wyciągnął dopiero maseczka aspirynowa no i pewnie grzech nocki z makijażem po imprezie
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 22:28   #2054
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Używam AD już długo,kończe 5 opakowanie. Na efekty,w moim przypadku, trzeba było czekać długo.Jednak wszystko zależy od stanu cery i rodzaju przebarwień.Wiadomo,że po 2 tyg, nie zauważy się cudownych efektów-bo to kwasy,a leczenie się takimi specyfikamy jest długie i wymaga systematyczności.
Jeśli ktoś chce przyśpieczyć znikanie przebarwień, to można stosować peelingi,które przyśpieszą odnawianie się naskórka.
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 08:52   #2055
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Zapytam jeszcze biochemiczek

Czy to normalne żeby bo czwartym użyciu A-D pogarszała się cera?
Zaskórników jakby więcej, a na twarzy przebarwienia od wyprysków bardziej widoczne
Wydaje mi się, że nieskażona skóra jest bardziej wybielona, a przebarwienia zostały, dlatego bardziej rzucają się w oczy.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 09:07   #2056
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Zapytam jeszcze biochemiczek

Czy to normalne żeby bo czwartym użyciu A-D pogarszała się cera?
Zaskórników jakby więcej, a na twarzy przebarwienia od wyprysków bardziej widoczne
Wydaje mi się, że nieskażona skóra jest bardziej wybielona, a przebarwienia zostały, dlatego bardziej rzucają się w oczy.
Zluszzcasz skore kwasem a wiec jest ona ciensza..wszelkie podraznienie i przebarwienia blizny moga wlasnie sie uwidocznic i to jest normalne..i to dobry znak wazne bys chronila ta delikatna skorke teraz pod filtrami i przeczekala ten okres
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 09:08   #2057
Nikogo Słoneczko
Raczkowanie
 
Avatar Nikogo Słoneczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: .
Wiadomości: 473
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikogo Słoneczko Pokaż wiadomość
To i ja zapytam:P Uzywam AD od jakis 2 tyg na noc, na dzien filtr. Gdy juz bede zadowolona z efektow (jest poprawa) to podczas odstawiania kwasu przez jaki czas uzywac jeszcze samego filtra? 2 tyg wystarczą?
nie dostalam odpowiedzi wiec podbijam
__________________

emptiness.




"Z łez ocieraj cudze oczy, chociaż Twoich nie otarto.."
Nikogo Słoneczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-25, 09:17   #2058
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikogo Słoneczko Pokaż wiadomość
nie dostalam odpowiedzi wiec podbijam
Ja poczekalabym miesiac conajmniej
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 19:50   #2059
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witajcie dziewczynki.
To co napiszę będzie dla Was dość bulwersujące, bo żyjecie otłumanione kłamstwami wielkich firm farmaceutycznych, których niektórzy nazywają mafią farmaceutyczną, współpracującą z aptekami, dermatologami. Ostatnio badano działanie filtrów, wyniki są oszołamiające!!!!!!!! Wiecie, że wciskanie przez te wielkie koncerny m.inn. filtrów to największy MIT! Tzn. mitem jest to, że te filtry są nam potrzebne. A czytając Was, widzę, że dajecie sie złapac w te sidła. Wiadomo o co chodzi: o kasę. Poczytajcie tu: http://www.dobrametoda.com/ a dokładnie wybierzcie: Jak w rzeczywistości filtry przeciwsłoneczne sprzyjają zachorowaniom na raka , a kiedy dojdziecie do końca kliknijcie jeszcze w napis: przeczytaj - szkodliwe promieniowanie słoneczne, gdzie znajdziecie ciąg dalszy.
Osobiście również stosuję Acne Derm, własnie minął miesiąc... buźka ciut lepiej. Chciałam poczytać o efektach innych osób, jednak przeraziło mnie to jak niektórzy propagują, wręcz hołdują foltrom!!! Rety!!! Miłuję się w alternatywnych formach leczenia, a najpierw w profilaktyce. Zobaczymy jak poradzi sobie z moim buziakiem AD, szczerzę w niego wierzę, chociaż ogólnie wolę wszystko oprócz chemii, jednak czasami trzeba się do niej odwołać wiem, że będzie dużo sprzecznych opinii, ale musiałam rozjaśnić Wam oczka. Wiele osób pisze, że nie wychodzi bez filtra, że trzeba je stosować, że to konieczność. To mnie sprowokowało do napisania posta . Opanujcie się i odwołuje do miłej lekrurki
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 20:35   #2060
Dorix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 195
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Może i jest prawda w tym co napisałaś. Jednak odkąd zaczęłam używać kremu z filtrem moja cera znacząco się poprawiła. Przede wszystkim nie pojawiają się nowe oraz nie pogłębiają stare przebarwienia na twarzy. Gdy sobie przypomnę jak wyglądałam latem, nawet się nie opalając, to za każdym razem w myślach dziękuję lekarzowi, który powiedział mi w ogóle o czymś takim.
Dorix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 09:05   #2061
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez laurora1985 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczynki.
To co napiszę będzie dla Was dość bulwersujące, bo żyjecie otłumanione kłamstwami wielkich firm farmaceutycznych, których niektórzy nazywają mafią farmaceutyczną, współpracującą z aptekami, dermatologami. Ostatnio badano działanie filtrów, wyniki są oszołamiające!!!!!!!! Wiecie, że wciskanie przez te wielkie koncerny m.inn. filtrów to największy MIT! Tzn. mitem jest to, że te filtry są nam potrzebne. A czytając Was, widzę, że dajecie sie złapac w te sidła. Wiadomo o co chodzi: o kasę. Poczytajcie tu: http://www.dobrametoda.com/ a dokładnie wybierzcie: Jak w rzeczywistości filtry przeciwsłoneczne sprzyjają zachorowaniom na raka , a kiedy dojdziecie do końca kliknijcie jeszcze w napis: przeczytaj - szkodliwe promieniowanie słoneczne, gdzie znajdziecie ciąg dalszy.
Osobiście również stosuję Acne Derm, własnie minął miesiąc... buźka ciut lepiej. Chciałam poczytać o efektach innych osób, jednak przeraziło mnie to jak niektórzy propagują, wręcz hołdują foltrom!!! Rety!!! Miłuję się w alternatywnych formach leczenia, a najpierw w profilaktyce. Zobaczymy jak poradzi sobie z moim buziakiem AD, szczerzę w niego wierzę, chociaż ogólnie wolę wszystko oprócz chemii, jednak czasami trzeba się do niej odwołać wiem, że będzie dużo sprzecznych opinii, ale musiałam rozjaśnić Wam oczka. Wiele osób pisze, że nie wychodzi bez filtra, że trzeba je stosować, że to konieczność. To mnie sprowokowało do napisania posta . Opanujcie się i odwołuje do miłej lekrurki
Przeczytałam i....
Pamiętaj o tym, żeby się nie poparzyć - to jest klucz.

Pamiętaj również, żeby nigdy nie używać kremów z filtrem przeciwsłonecznym - to następny kluczowy element. Możesz używać ubrania do zablokowania promieni słonecznych w czasie kiedy wydłużasz swój pobyt na słońcu.
<- to zdanie na własnej skórze sprawdziłam. Przez 2 tygodnie na jachcie bez stosowania filtrów opaliłam się i... skóra postarzała mi się o kilka lat - była sucha, pomarszczona, nieprzyjemna, mało jędrna mimo stosowania nawilżaczy, tak więc osobiście uważam, że słońce niszczy skórę w jakimś stopniu.

co do tego:

Jednak światło słoneczne tak naprawdę chroni przed rakiem. Przebywanie na słońcu daje nam wiele korzyści takich jak np. produkcja witaminy D. Posiadamy również silne dowody na to, że słońce chroni przed stwardnieniem rozsianym oraz rakiem piersi. <- wydaje mi się, że promienie słoneczne dotykające reszty ciała (osobiście smaruje głownie twarz, szyje oraz dekolt) wystarczą do wytworzenia witaminy D oraz tej ochrony

Nie dajmy sie zwariować
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 11:33   #2062
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz


cieszy mnie, że zajrzałyście na stronkę i troszkę poczytałyście....w sumie ja w zawarte tam informacje wierzę. Wiem, że jesteście zwolenniczkami filterków, oczywiście to szanuję, chociaż sama ich nie uzywam. Chciałam abyście poczytaly i napisały co o tym mysicie, jednam myslałam, że będą to bardziej negujące moje zdanie posty, ale miło sie zaskoczyłam. Jeśli Wam filtry pomagają, to dobrze, jednak może warto uzywac zdrowszych mineralnych, albo naturalnych takie jakie były wymienione na stronce, a mianowicie owoce które jakos chronia przed słońcem. Tak się tylko zastanawiam....bo kiedys słyszałam o kwestii iż promienie słoneczne sprawiają, że skóra sie pogrubia, chcac chronić głębsze warstwy przed promieniami, a przy zaprzestaniu opalania mamy problem ze zdwojoną ilościa pryszczy, własnie przez owe pogrubienie naskórka....a to najbardziej boli, gdyż mam skłonność do trądziku, a z jego walka brakuje mi powoli sił Druga sprawa dotyczy właśnie starzenia sie skóry...a może znajdzie się wśród Was ktoś znający się na rzeczy, ktos kto weźmie pod uwage ww. artykuł i to troszkę wyjaśni?

Ok powróćmy do A- D, własnie kończę pierwszą tubkę...planuję smarować się jakies pół roczku... boję się trochę slonka, że mimo wszystko może zaszkodzić, dlatego poszukam więcej info na ten temat. Dalej tworzą mi się nowe zmiany, poniekąd sama jestem sobie winna, gdyż często zdarza mi sie majstrować przy buźce to jakiś cholerny, nie do końca zależny ode mnie odruch wyduszania syfków ale straram się z tym walczyć. Jednak nie wiem czy kiedys moja buźka wróci do formy.... przez to wyciskanie nabawiłam się licznych blizn, przebarwień....i nawet pod super maseczką (fluidy) typu chociażby Dermacol...nie ukryję tego wszystkiego! No zobaczymy, jestem dobrej miśli, a to podstwa, chociaz nie zawsze wychodzi :P Pozwólcie dziewczynki, że zostanę tu z Wami do końca mojej kuracyjki Do tej pory malutka poprawa...może i troszkę przebarwienia sie rozjaśniają, ale co z tego- wciąż dorabiam nowych Niestety mam spory trądzik i cięzko nie ruszyć takich białych proszących sie o "wypuszczenie" :P
Ogólnie moją zmora są zaskórniki i w związku z tym mam pytanko, myslicie, ze lepiej jechać na samym Acne Dermie, czy dołączyć np. Duac czy cos podobnego? Chociaż Duac działa miejscowo i jest raczej na ropniaki....hmmm??? Czy ktoś również ma podobna sytuację? I co stosuje? Sam AD, czy na ropniaki i zaskórniki cos dodatkowo?
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 11:39   #2063
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez laurora1985 Pokaż wiadomość

cieszy mnie, że zajrzałyście na stronkę i troszkę poczytałyście....w sumie ja w zawarte tam informacje wierzę. Wiem, że jesteście zwolenniczkami filterków, oczywiście to szanuję, chociaż sama ich nie uzywam. Chciałam abyście poczytaly i napisały co o tym mysicie, jednam myslałam, że będą to bardziej negujące moje zdanie posty, ale miło sie zaskoczyłam.
Z filtrami, retinoidami, kwasami i całą tą biochemią jest troszkę jak z religią, czy światopoglądem - nie ma się co wdawać w pyskówki czy wzajemnie wytykać, ja uważam swoje, stosuję i stosować będę, a swoje zdanie wypowiadam tylko na podstawie tego co wiem na pewno
Cytat:
Napisane przez laurora1985 Pokaż wiadomość
Ok powróćmy do A- D, własnie kończę pierwszą tubkę...planuję smarować się jakies pół roczku... boję się trochę slonka, że mimo wszystko może zaszkodzić, dlatego poszukam więcej info na ten temat.
Jakis czas temu gdzieś tu dziewczyny pisały, że AD nie jest swiatłouczulający, ale dowodów, pewnych opinii - nie znam, więc nie wypowiadma się.
Cytat:
Napisane przez laurora1985 Pokaż wiadomość
Dalej tworzą mi się nowe zmiany, poniekąd sama jestem sobie winna, gdyż często zdarza mi sie majstrować przy buźce to jakiś cholerny, nie do końca zależny ode mnie odruch wyduszania syfków ale straram się z tym walczyć. Jednak nie wiem czy kiedys moja buźka wróci do formy.... przez to wyciskanie nabawiłam się licznych blizn, przebarwień....i nawet pod super maseczką (fluidy) typu chociażby Dermacol...nie ukryję tego wszystkiego!
(cut)
myslicie, ze lepiej jechać na samym Acne Dermie, czy dołączyć np. Duac czy cos podobnego? Chociaż Duac działa miejscowo i jest raczej na ropniaki....hmmm??? Czy ktoś również ma podobna sytuację? I co stosuje? Sam AD, czy na ropniaki i zaskórniki cos dodatkowo?
Najlepiej byłoby iść do dermatologa, aby to wszystko obejrzał i stwierdził, jakiej pielęgnacji wymagasz, to po pierwsze.
Po drugie - wiem z doświadczenia, że dieta ma duży wpływ na stan cery, podobnie hormony (badałaś? wszystko gra?) oraz... stosowana kolorówka. Czy dermacol nie zapycha? nie szkodzi dodatkowo? Nigdy nie miałam z nim do czynienia, więc nie mam pojęcia
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 13:07   #2064
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Z dermatologami miałam wiele do czynienia, jednak leczenie nie przyniosło porządanych skutków w sumie chodzę na NFZ więc w sumie nic nie stracę idąc po poradę, oczywiście licząc na Wasze rady nie miałam zamiaru slepo w nie wierzyć, ale przeanalizować pod swoim kątem.

Hormonków nie zbadałam... bardzo możliwe, że to ich sprawka, ale nie chce tego leczyć ani tabl anty, ani sterydami.... jednak zbadam! Wiem, że to bardzo ważne. Ogólnie jestem na kuracji suplementen Alveo, mam zamiar długo pić...licze, że te zioła oczyszcza organizm i uregulują gospodarkę hormonalną, żałuję, że badań nie zrobiłam przed rozpoczęciem picia i następnie po kuracji (miałabym porównanie). Bądź co bądź badanka zrobię i dam znać co z nimi

Tapetki staram się ograniczać. Tzn. oczywiście nie wyobrażam sobie wyjścia bez podkładu, nie pozwala mi na to obecny stac cery. Nakładam jedynie gdy muszę wyjśc, kiedy wracam, prędko zmywam. Ogólnie mam sporo wolnego, pozatym w miarę możliwości staram się malować jak najmniej. Chociaż wiem, że nawet te praktyki potrafią zaszkodzić. Dermacol, jest dawnym wynalazkiem, juz wiele lat temu stosowano go jako podkład charakteryzatorski na planach filmowych, ale to przeszłość. Producent obiecuje, że można go stosować przy skórze trądzikowej i ponoc nie zatyka porów. Jest to ciężki podkład, ale super krycie! Na całą twarz nie nakładam, bo nieumiejętne nakładanie tworzy maskę. Na resztę twarzy używam lżejszych preparatów.

Tak bym chciała przestać stosować podkłady! Kurcze, to ograniczające, wiem, że szkodzi, z tapeta czuję sie fatalnie. Czasami nie załatwiam waznych spraw aby tylko nie musieć sazywać twazy na katorgi związane z tapetowaniem moim marzeniem jest wstać przemyć buźke, może oko z deka podmalować i wyjść do ludzi, jednak do tego jeszcze spora droga...
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 13:13   #2065
laurora1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Acne - Derm stosuję tak jak radzi producent. Dwa razy dziennie na sucha, uprzednio umytą skórę i solidnie sie trzymam tych regół. Co do ilosci- zużywam troszkę mniej niż mówi ulotka, pewnie dlatego uzywam jeszcze pierwszej tubki juz miesiąc z malutka górką (prostuję: dziś kończy się ta tubka ).
laurora1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 18:41   #2066
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Zastanawia mnie, dlaczego raz jest napisane, że przez kremy z filtrami jest problem z witaminą D, a następnym razem, że nie działają... Skoro nie działają, to chyba nie mają wpływu na przekształcanie prekursora wit D w jej ostateczną formę? (Choć wedle mojej wiedzy niestety mają... negatywny ) Zresztą, w naszym klimacie ciężko pokryć zapotrzebowanie na tę witaminę wyłącznie przez skrórę przez cały rok... A skóra o ciemnej karnacji (w tym ta opalona) produkuje witaminę D kilka razy wolniej.

Faktem jest, że nadmierne wystawianie się na słońce powoduje wcześniejsze starzenie się skóry. Ja tam chronię filtrem twarz, szyję i dekolt, reszta może się pomarszczyć A tak na poważnie, nie mam do końca sprecyzowanego zdania co do słuszności stosowania filtrów, są tego plusy i minusy (moim zdaniem działają, bo tego uczy mnie książka od biologii i własne doświadczenie a propos przebarwień). Wolę jednak profilaktycznie pozostać przy moim SPF 30+
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 18:51   #2067
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

nie wiedziałam gdzie to wczepić

czy te specyfiki wymagają stosowania filtra na dzień? mają kwasy?

https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.php?slowa=acne+exp ert&gdzie=produkty
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 19:22   #2068
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
nie wiedziałam gdzie to wczepić

czy te specyfiki wymagają stosowania filtra na dzień? mają kwasy?

https://wizaz.pl/kosmetyki/szukaj.php?slowa=acne+exp ert&gdzie=produkty
zawierają kwas salicylowy przy którym wskazane jest filtrowanie
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 15:07   #2069
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
zawierają kwas salicylowy przy którym wskazane jest filtrowanie
dzięki bardzo
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 14:34   #2070
mam go
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

czesc dziewczyny... mam pytanie czy AD zawlcza rowniez dobze tradzik bo ze wybiela skore to wiem a o tradziku nie moge nic znalesc. czy ten krem da rade na tradzik i czerwona skore??
mam go jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.