Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-22, 09:14   #1
lauralipnicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 20

Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!


Witam ....
Wiecie co tak naprawde to szczerze sie pogubiłam i serio nie wiem co robic. Przeglądając uwaznie forum mozna znalesc tysiące rozmaitych cwiczen na praktycznie wszytskie partie ciała,które zazwyczaj są kłapotliwe.

Jestem dziewczyną,mam 18 lat i jestem bardzo niska .... mierze niespełna 160 i ogolnie nie mam olbrzymich problemów z nadwagą.Chodziło mi o zrzucenia około 5-6 kg tak dla własnej satysfakcji plus do tego lekko umięsnione ciało..najbardziej zalezy mi na umięsnionym brzuchu dlatego od tygodnia zasuwam z weiderem i szczerze przyznam ze jest to naprawde fajny trening.

Dołozyłam do tego 100 poł brzuszków jesli mozna to tak nazwac i skakanke po 30 min do tego kilka róznych cwiczen na nogi....

Zauwazyłam ze wiele osób ma tu swoje zdanie,niektórzy mówia cos o obciązeniach itd wszytskiego jest tu za duzo i nie umiem sobie zlepic tego w jedną całość naprawde..... a zazwyczaj kiedy zadaje tu jakies pytania to liczba odpowiedzi wynosi 0 lub 1 i to jest dołujące....Gdybym sie na tym znała chetnie bym pomogła wszytskim ale szperam po tym forum bo sama oczekuje pomocy.
Juz nie wiem jak dobrac sobie diete bo tu miliony tego wszytskiego a ja wiekszosci takich rzeczy nie jem.Swoj jadłospis mam bardzo ograniczony,nie jem miesa bo nie lubie a pozatym w przeszłosci byłam bardzo ostro trzymajacą sie zasad wegetarianka... teraz jakos staram sie przełmac.... na niektóre z dan przygotowanych w róznego rodzaju dietach nie mam czasu bo ciapkania sie z tym jak nie wiem co do teg w jednym artykule pisza zrób diete itd a w drugim ze po niektórych dietach mzesz jedynie uzykac efekt joj tak ze człowiek juz sam nie wie co ma robic.
Szczerze prosze o pomoc.... Ja po prostu chce zrzucic troche tłuszczu z brzucha (+ go umięsnic) i z nóg .... one juz nawet nie musze byc umięsnione... POmoze mi ktos ?! PROSZE SZCZERZE BO NIE WIEM CZY TO CO ROBIE MA JAKI KOLWIEK SENS ! ..... Bede z całego serca wdzieczna ....
lauralipnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 10:21   #2
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

Sprobuj zamienic skakanke na bieganie, jesli na poczatku bedzie trudno - przeplataj bieg z marszem. Pingwin polecała interwały 2 min np bieg, 2 min marsz. Później możesz to zamienic na sprint i trucht. Taki trening 20 minut. Chyba ze 3-4 razy tygodniowo. A6W fajna sprawa, podoba mi sie jak działa na moj brzuch, ja nie robię do niej dodatkowych cwiczeń. Tu masz trening siłowy i troche tłumaczenia co i jak: http://www.kulturystyka.pl/atlas/ korzystam z tych ćwiczeń i mi pasują Trening siłowy 2-3x w tygodniu. Efekt jojo jest przy dietach za bardzo ograniczajacych spozycie kalorii, z tego co wiem, to powinno sie jeśc zdrowo i zjdac na diecie jakies 300-400 kcal mniej (tutaj nie doczytalam czy to ma byc bilans ujemny, czy mniej niz jadłas dotychczas). Z ułożeniem diety ci nie pomogę, bo sama mam z tym problem. Pozdrawiam
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 12:18   #3
lauralipnicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

przyznam Ci, ze czytam i czytam o tej szóstce weidera i mam wątpliwosci do 5 ćw. jedni poisz tzw. rowerek drudzy nożyce kurde ja juz nie wiem jak to robisz.... napisz jak Ty to robisz ....
lauralipnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 14:11   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

Podstawowych zasad jest może z 10, nie wiem, w czym tu się gubić:
1. odżywianie:
a) ujemny bilnas kaloryczny - jest o ok. 10% mniej, niż spalasz;
b) regularne niewielkie pełnowartościowe posiłki 5-7 dziennie;
c) dzienna ilość białka ok. 1,5-2 gr na każdy kilogram masy ciała;
d) prawidłowe posiłki przed- i potreningowe;
2. trening siłowy:
a) 3 x w tygodniu;
b) na całe ciało;
c) siłowy = z obciążeniem;
3. trening aerobowy lub interwałowy:
a) jeśli aeroby, to ok. 30-50 minut, tętno 65-75% HRmax;
b) jeśli interwały, to ok. 15-20 minut z krótkimi interwałami (od 30 sek. do 2 minut).
Sama 6 Weidera nie jest ćwiczeniem, które skutecznie wspomoże proces spalania tkanki tłuszczowej A 100 'półbrzuszków' to za dużo i też nie bardzo wiadomo, co miałoby być ich efektem. Nie wymyślaj jakichś specjalnych indywidualnych układów z urozmaiceniami itp., rób po prostu zwykły trening siłowy na wszystkie grupy mięśni, a w pozostałe dni aeroby - bieganie jest rzeczywiście skuteczniejsze i chyba dużo przyjemniejsze, niż skakanie pół godziny na skakance w jednym miejscu.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 17:44   #5
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

A czy trening interwałowy może występować w ten sam dzień co siłowy lub na rzeźbę? A i czy nie lepiej dla kobiet robić treningu "rzeźbiarskiego" zamiast siłowego?
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:32   #6
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
A czy trening interwałowy może występować w ten sam dzień co siłowy lub na rzeźbę? A i czy nie lepiej dla kobiet robić treningu "rzeźbiarskiego" zamiast siłowego?
Trening interwały należy robić w inny dzień niż siłowy

Co do drugiego pytanie,przecież trening "rzeźbiarski" to ćwiczenia siłowe
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:12   #7
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

Trening na poprawę siły-każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Trening na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeń w seriach(8-1).Przerwy pomiędzy seriami wydłużamy do 3-5 minut. Na duże grupy wykonujemy 8-10 serii, na małe 6-8 serii(plus 2-3 serie rozgrzewkowe w obu przypadkach).Trening oparty na podstawowych ćwiczeniach(wyciskania, przysiady, uginania i wyprosty ramion, itp.) z użyciem wolnych ciężarów(sztanga, sztangielki).Czas trwania: 4-8 tygodni(nie dłużej) Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.
Trening na rzeźbę-tutaj zalecana jest większa liczba treningów(nawet do 6 tygodniowo)-każdą grupę mięśniową trenujemy nawet 2 razy w tygodniu. Treningi krótkie, bardzo intensywne(przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-30 sekund) z dużą różnorodnością ćwiczeń(dodajemy więcej ćwiczeń izolowanych, jak np. rozpiętki w leżeniu, krzyżowanie linek wyciągów, ćwiczenia na maszynach treningowych).Można stosować superserie, serie łączone, serie potrójne, gigantserie(powyżej 3 ćwiczeń na tę samą grupę wykonywanych w minimalnych odstępach)-oczywiście w miarę zaawansowania ćwiczącego. Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12.Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego(30-45 minut). Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.






A więc Trening na poprawę siły to nie to samo co trening siłowy? Dzięki za rozjaśnienie sprawy



"Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego"



Czy aeroby można zastąpić interwałami? Według wypowiedzi niv_ wnioskuje, że NIE : /
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-22, 20:52   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
A więc Trening na poprawę siły to nie to samo co trening siłowy? Dzięki za rozjaśnienie sprawy
Trening siłowy to po prostu trening z obciążeniem, w sensie ogólnym - a szczegółowo trening siłowy może służyć różnbym celom: rzeźba, masa itp.



Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
"Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego"
Z tym się nie zgadzam. Po treningu siłowym nie należy robić treningu aerobowego, bo nie ma to sensu: zaczynamy wtedy spalać mięśnie czyli niwelujemy efekt tr. siłowego.
Na upartego po niezbyt intensywnym tr. siłowym robiłabym max. 20 minut lekkich aerobów (ale trudno to nazwać treningiem )


Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Czy aeroby można zastąpić interwałami? Według wypowiedzi niv_ wnioskuje, że NIE : /
To zależy, po co ktoś ćwiczy. Można zastąpić w tym sensie, że jeśli nie masz czasu na trening aerobowy, a zależy Ci na redukcji, to interwały są dobrym wyborem. Jeśli natomiast masz dużo czasu i uwiebiasz biegać albo jeździć na rowerze, a celem treningu ma być poprawa stanu zdrowia, to jak najbardziej pasują aeroby o stałym tempie.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 23:04   #9
lauralipnicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 20
Bieganie w miejscu ?

Na wstepie w celu wyjasnien wspomne ze kocham swój dom i uwielbiam w nim spedzac czas wolny....
Szczerze nie rajcuje mnie bieganie po ulicy...no kazdy lubi co innego... za to przyjemnie mi sie biega w miejscu patrzac przy okazji na telewizorek Czy bieganie w miejscudaje tyle samo co bieganie po ulicy... ? Jaka jest róznica ? Czy takie bieganie daje dobre efekty ?
lauralipnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 04:22   #10
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Bieganie w miejscu ?

nie
i prosze nie zakładaj co chwilę kolejnego watku z pytaniem
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 06:48   #11
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wszystkiego DUZO ! ! Jak zrobic całośc ?!!

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Trening siłowy to po prostu trening z obciążeniem, w sensie ogólnym - a szczegółowo trening siłowy może służyć różnbym celom: rzeźba, masa itp.
Właśnie o to mi chodziło
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.