"Nie mam wydać" - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-09, 10:14   #211
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

no, powinni mówić że nie mają. bo dostawca - jestem przyzwyczajona do tego że ma. kurier, już nie. pokrętna logika
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:16   #212
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Dostawcy / kurierzy nie noszą przy sobie kasetki drobnych, oczywistym jest, że dajesz im odliczoną kwotę, albo żegnasz się z napiwkiem. Nawet w większości regulaminów jest zapis, że należy mieć przygotowane pieniądze. Firmy kurierskie też zawiadamiając o doręczeniu przesyłki dopisują 'przygotuj xxx zł xx gr'.
Tu się nie ma co dziwić, nikt normalny nie będzie jeździł po różnych miejscach z gotówką i bawił się w przeliczanie drobniaków pod drzwiami.


Wyobraź sobie ,że dostawca nie jedzie z jedną pizzą, wraca do pizzeri żeby oddać gotówkę, bierze następną itd. no napewno są pizzerie gdzie tak sie robi ale to rzadkość. Kierowca pakuje kilka i jedzie, stąd ma gotówkę przy sobie, no chyba ,że to pierwszy kurs.

Kurier to nie dostawca jedzenia, że płaci sie mu za każdym razem gotówką(chyba ,ze ma terminal) przewozi też listy, paczki już zapłacone itp.
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:18   #213
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

nie no ja się zgadzam jednak trochę z emą, dostawca pizzy to nie jest kasjerka z wielką maszyną. taki chłopak czy dziewczyna ma te cztery pizze, ale przecież jeśli rozwozi cztery pod rząd to szybko ta reszta może mu się skończyć. i lepiej dla jego własnego bezpieczeństwa jak faktycznie nie ma więcej jak 50 zł. ja wolę dawać odliczone bo czuję się niezręcznie czekając na resztę od niego :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:21   #214
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość


Wyobraź sobie ,że dostawca nie jedzie z jedną pizzą, wraca do pizzeri żeby oddać gotówkę, bierze następną itd. no napewno są pizzerie gdzie tak sie robi ale to rzadkość. Kierowca pakuje kilka i jedzie, stąd ma gotówkę przy sobie, no chyba ,że to pierwszy kurs.
No jasne, bierze kilka pizz i jeździ po całym mieście, bo każdy lubi zimną pizzę :/ A nawet jakby wziął te 3 zamówienia powiedzmy, to pierwsza osoba płaci banknotem 50 zł za zamówienie na kwotę 32,50, druga płaci banknotem 50 zł za zamówienie 28,70, trzecia płaci banknotem 50 zł za zamówienie 33,40 itd. To chyba by musiał z kasą fiskalną jeździć, żeby móc wydać.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:27   #215
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

No zgoda, nalepiej mieć odliczone, ale jakąś gotówkę w postaci 20 zł powinien mieć. To moje zdanie. Jakby nie było to są usługi i powinni ułatwiać życie klientowi.

(Żeby nie było, nie wymagam od kuriera żeby jeździł z milionem monet w worku i pod drzwiami wydawał mi 3,40)
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:28   #216
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
No zgoda, nalepiej mieć odliczone, ale jakąś gotówkę w postaci 20 zł powinien mieć. To moje zdanie. Jakby nie było to są usługi i powinni ułatwiać życie klientowi.

(Żeby nie było, nie wymagam od kuriera żeby jeździł z milionem monet w worku i pod drzwiami wydawał mi 3,40)
No dobra, ale to może można składając zamówienie to zaznaczyć? Wtedy wysyłając dostawcę dadzą mu resztę. Przecież można powiedzieć: tylko mam 50 zł, nie mam drobnych. Wszystko jest dla ludzi.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:31   #217
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

No w pizzerii nie ma reguły. U mojej rodziny zamówienia się "kojarzy", czyli jeden kierowca zbiera zamówienia na jedną stronę, drugi na drugą więc biorą ich po 3-4 i jadą dostarczając po drodze. Opinii że była zimna jeszcze nie było, ale to mały lokal i specyficzny teren. Wtedy faktycznie jest problem z wydaniem pierwszej osobie, następnej tez, kiedy pierwsza nie ma drobnych, bo on ma przy sobie z 10zl. Zazwyczaj rozwiązuje się to na zasadzie rozmiany u sąsiadów lub płacą kartą, choć to rzadkość
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 10:34   #218
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

"No dobra, ale to może można składając zamówienie to zaznaczyć? Wtedy wysyłając dostawcę dadzą mu resztę. Przecież można powiedzieć: tylko mam 50 zł, nie mam drobnych. Wszystko jest dla ludzi"

no można, ale dysktujemy sobie teoretycznie tak?
__________________
some dance to remember some dance to forget

Edytowane przez Kat2890
Czas edycji: 2015-10-09 o 10:38
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:35   #219
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

Rzadko idę specjalnie do jakiegoś sklepu, żeby tylko rozmienić pieniądze. Natomiast jeśli coś kupuję, to zafajdanym obowiązkiem jest wypłacenie mi reszty. Nie mam zamiaru specjalnie chodzić po bankach, żeby mi rozmienili pieniądze. Nic nie poradzę na to, że bankomaty wypłacają 50 lub 100-złotowe banknoty. A drobnych potrzebuję właśnie na zakup biletu komunikacji miejskiej.
Poza tym, np. w USA nie ma takiej sytuacji, "nie mam wydać", "mogę być winna grosik". Każdy klient ma wydaną resztę co do centa.
Swoją drogą, narzekanie kasjerów jaką to mają ciężką pracę jest dla mnie śmieszne. W takim razie radzę zmienić zawód
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:52   #220
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Ale z tymi dostawcami pizzy to rozumiem, że chodzi o resztę w stylu pizza kosztuje 30 zł, płacę banknotem 100 zł i czekam na resztę? A nie, że pizza kosztuje 28 zł, daję 30 i czekam na 2 zł reszty?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:54   #221
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, narzekanie kasjerów jaką to mają ciężką pracę jest dla mnie śmieszne. W takim razie radzę zmienić zawód
Mają mają, ludzie potrafią być paskudni. W ogóle praca w obsłudze klienta jest niewdzięczna, a jak dochodzi do tego obrót gotówką to jest przekichane.
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 10:59   #222
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Mają mają, ludzie potrafią być paskudni. W ogóle praca w obsłudze klienta jest niewdzięczna, a jak dochodzi do tego obrót gotówką to jest przekichane.
Bez przesady. W takim razie każda praca z ludźmi jest niewdzięczna. Poza tym, żeby nie było, że się wymądrzam. Pracowałam w call Center i byłam wyzywana od k**** Na szczęście była to praca dorywcza i długo tego nie słuchałam. Ale np. pracę w barze wspominam bardzo dobrze. Mój przyszły zawód to też praca z ludźmi, także niewdziecznymi, bo pacjentami. Wystarczy odpowiednie podejście do pracy, to wszystko
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:00   #223
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Rzadko idę specjalnie do jakiegoś sklepu, żeby tylko rozmienić pieniądze. Natomiast jeśli coś kupuję, to zafajdanym obowiązkiem jest wypłacenie mi reszty.
No tak szczerze, to chyba nie. Prawo nie reguluje tej kwestii jednoznacznie. Masz prawo kupić wystawiony w sklepie przedmiot.
Jak jest sytuacja patowa i kasjer nie ma Ci wydać, to teorettcznie on prawa nie łamie - umożliwia Ci zakup. A że Ty z własnej woli płacisz 200zł zamiast 2...
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:06   #224
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No tak szczerze, to chyba nie. Prawo nie reguluje tej kwestii jednoznacznie. Masz prawo kupić wystawiony w sklepie przedmiot.
Jak jest sytuacja patowa i kasjer nie ma Ci wydać, to teorettcznie on prawa nie łamie - umożliwia Ci zakup. A że Ty z własnej woli płacisz 200zł zamiast 2...
tak. jasne ema. powiedz to nadwyżce na kasie. zachowujesz sie jakby nikt nie kontrolował paragonów i się nie rozliczał z zawartości.
nadwyżka toć jest dużo gorsza od manka
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:11   #225
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ale z tymi dostawcami pizzy to rozumiem, że chodzi o resztę w stylu pizza kosztuje 30 zł, płacę banknotem 100 zł i czekam na resztę? A nie, że pizza kosztuje 28 zł, daję 30 i czekam na 2 zł reszty?
Kiedyś mi kurier powiedział, że niektóre janusze czekają na kilka groszy (!) reszty

Dla kurierów i dostawców żarcia zawsze mam odliczone łącznie z napiwkiem. Nie znoszę problemów z tym. Wtedy mnie ten koleś przegnał po osiedlu żeby rozmienić 5 dych, bo 'zapomniał' mnie poinformować wcześniej, że będzie do zapłaty cło i VAT dla przesyłki, którą dla mnie miał (z USA). A tak to zawsze mam wszystko pod kontrolą.

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nadwyżka toć jest dużo gorsza od manka
Oj prawda. Moja koleżanka wyleciała kiedyś za to z banku - pracowała tam jako kasjerka.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:12   #226
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Bez przesady. W takim razie każda praca z ludźmi jest niewdzięczna. Poza tym, żeby nie było, że się wymądrzam. Pracowałam w call Center i byłam wyzywana od k**** Na szczęście była to praca dorywcza i długo tego nie słuchałam. Ale np. pracę w barze wspominam bardzo dobrze. Mój przyszły zawód to też praca z ludźmi, także niewdziecznymi, bo pacjentami. Wystarczy odpowiednie podejście do pracy, to wszystko
Ja też pracuję od lat z klientami i praca jest niewdzięczna, bo czesto jesteś atakowana personalnie za polityke firmy w której pracujesz albo ludzie wyładowują na Tobie swoje frustracje a Ty nie bardzo możesz odpysknąć czy wogóle się obronić. Praca na słuchawkach to inna bajka, zdejmujesz słuchawki, możesz odreagowac przed kolejną rozmową, a jak masz człowieka przed sobą?
__________________
some dance to remember some dance to forget

Edytowane przez Kat2890
Czas edycji: 2015-10-09 o 11:15
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:13   #227
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
"No dobra, ale to może można składając zamówienie to zaznaczyć? Wtedy wysyłając dostawcę dadzą mu resztę. Przecież można powiedzieć: tylko mam 50 zł, nie mam drobnych. Wszystko jest dla ludzi"

no można, ale dysktujemy sobie teoretycznie tak?
Nie, dlaczego teoretycznie? W praktyce też tak możesz zrobić. Ja jak mam nieodliczoną kwotę, to mówię przy zamiawianiu ile mam i zaznaczam, żeby dostawca miał resztę. Nie wiem jaki to jest problem, żeby tak zrobić. Lepiej narzekać potem, że dostawca nie miał wydać albo zapłacić mu za dużo? Polecam takie rozwiązanie, a gwarantuję, że już nigdy nie będziesz mieć takiego problemu.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:15   #228
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Bez przesady. W takim razie każda praca z ludźmi jest niewdzięczna. Poza tym, żeby nie było, że się wymądrzam. Pracowałam w call Center i byłam wyzywana od k**** Na szczęście była to praca dorywcza i długo tego nie słuchałam. Ale np. pracę w barze wspominam bardzo dobrze. Mój przyszły zawód to też praca z ludźmi, także niewdziecznymi, bo pacjentami. Wystarczy odpowiednie podejście do pracy, to wszystko
Czy istnieje praca nie z ludźmi ? Każda przecież wymaga kontaktu z drugim kimś (na jakimś etapie). Nawet nerda informatyka czy sklejacza toreb papierowych

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Ja też pracuję od lat z klientami i praca jest niewdzięczna, bo czesto jesteś atakowana personalnie za polityke firmy w której pracujesz albo ludzie wyładowują na Tobie swoje frustracje a Ty nie bardzo możesz odpysknąć czy wogóle się obronić.
Kiedyś pracowałam w perfumerii i zdarzało się, że klientka waliła tekstem: ale te ceny to sobie pani powymyślała (czy coś w ten deseń) Niektórzy za wuja nie mogli pojąć, że to nie sprzedawca ustala ceny.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:16   #229
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5304994 4]Kiedyś mi kurier powiedział, że niektóre janusze czekają na kilka groszy (!) reszty [/QUOTE]

Czemu mnie to nie dziwi
Jestem zresztą praktycznie pewna, że w tym wątku zaraz pojawią sie głosy, że przecież napiwek to dobra wola, a reszta, choćby i 50 gr, należy sie jak psu buda
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 11:17   #230
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
tak. jasne ema. powiedz to nadwyżce na kasie. zachowujesz sie jakby nikt nie kontrolował paragonów i się nie rozliczał z zawartości.
nadwyżka toć jest dużo gorsza od manka
Czytaj dokładniej.
Nie napisałam nic o tym, że kasjerki marzą o dodatkowych pieniążkach w kasie. Odniosłam się do stwierdzenia 'zafajdanym obowiązkiem kasjerki jest wydanie reszty'. No nie jest, według prawa wydanie reszty nie jest jej obowiązkiem. A co tam przełożeni robią z nadwyżką - nie wnikam.
Natomiast teksty o 'zafajdanych obowiązkach' zazwyczaj mnie śmieszą, więc spieszę z wyjaśnieniem.
Bo niestety Janusze znają wiele 'zafajdanych obowiązków' - np. dostałem awizo bo nie było mnie w domu, więc polecę z mordą na listonosza, bo jego zafajdanym obowiązkiem jest mi to przynieść w zębach tyle razy, żeby mnie w końcu zastał.
Albo
Zakupiłem ten mebel, więc waszym zafajdanym obowiązkiem jest mi go dostarczyć do samiuteńkiej sypialni, za nic płacić nie zamierzam.
I wiele innych.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:20   #231
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Nie, dlaczego teoretycznie? W praktyce też tak możesz zrobić. Ja jak mam nieodliczoną kwotę, to mówię przy zamiawianiu ile mam i zaznaczam, żeby dostawca miał resztę. Nie wiem jaki to jest problem, żeby tak zrobić. Lepiej narzekać potem, że dostawca nie miał wydać albo zapłacić mu za dużo? Polecam takie rozwiązanie, a gwarantuję, że już nigdy nie będziesz mieć takiego problemu.
Chodziło mi o to ,że teoretycznie sobie rozmawiamy o sytuacjach które mają miejsca, wiem ,że można tak powiedzieć zamawiając pizze ale nie zawsze tak robie nie wszyscy tak mówią i dlatego uważam ,że dostawca powienien mieć te 20 dychy przy sobie.
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:25   #232
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to ,że teoretycznie sobie rozmawiamy o sytuacjach które mają miejsca, wiem ,że można tak powiedzieć zamawiając pizze ale nie zawsze tak robie nie wszyscy tak mówią i dlatego uważam ,że dostawca powienien mieć te 20 dychy przy sobie.
Ale 20 zł na każdego klienta? Bo nie jesteś jedyną, która zamawia - każdy może płacić grubszym banknotem, tego się nie przewidzi. Czyli już nie 20 zł, tylko np. 100 zł. I to w odpowiednich nominałach.
OK, możemy sobie teortycznie powiedzieć, że fajnie by było, jakby za każdym razem miał wydać. Ale jak nie ma, to zamawiający ma kłopt, bo chce pizzę, więc skończy się na tym, że pewnie zapłaci więcej albo zostanie głodny. Mnie ani jedno, ani drugie nie satysfakcjonuje, więc jak ma grubszy banknot to wolę sobie ułatwić życie.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:26   #233
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Ja też pracuję od lat z klientami i praca jest niewdzięczna, bo czesto jesteś atakowana personalnie za polityke firmy w której pracujesz albo ludzie wyładowują na Tobie swoje frustracje a Ty nie bardzo możesz odpysknąć czy wogóle się obronić. Praca na słuchawkach to inna bajka, zdejmujesz słuchawki, możesz odreagowac przed kolejną rozmową, a jak masz człowieka przed sobą?
Ale nie rozumiesz tego, że przez telefon ludzie mają więcej odwagi? Czy ktoś w bezpośredniej rozmowie wyzwał Cię od k****? Ja też musiałam bardzo grzecznie odpowiadać na takie wyzwiska. Poza tym, nie można mieć dłuższej przerwy między kolejnymi telefonami niż 30 sek. Także niezbyt jest czas odreagować, koszmarnie krótkie przerwy, że ledwie dało się zjeść. Fakt, był w firmie tzw. "pokój relaksu" gdzie był nawet worek treningowy ale z niego nie korzystałam, bo musiałabym to robić po pracy, a wolałam wrócić jak najszybciej do domu. Ale nie ma co się licytować, wystarczy wyrobić sobie odpowiednie podejście do pracy z ludźmi
[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5304999 7]Czy istnieje praca nie z ludźmi ? Każda przecież wymaga kontaktu z drugim kimś (na jakimś etapie). Nawet nerda informatyka czy sklejacza toreb papierowych
[/QUOTE]
No właśnie mam znajomego programistę, który tylko pracuje w domu przy komputerze i nie ma praktycznie do czynienia z ludźmi
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:27   #234
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No nie jest, według prawa wydanie reszty nie jest jej obowiązkiem.
Jakąś podstawę prawną masz na to? Bo pierwsze słyszę o takiej regulacji.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:32   #235
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
No właśnie mam znajomego programistę, który tylko pracuje w domu przy komputerze i nie ma praktycznie do czynienia z ludźmi
Ale jednak nie jest tak, że zupełnie nie ma
Swoją drogą zazdroszczę, chciałabym być programistką.

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiesz tego, że przez telefon ludzie mają więcej odwagi?
Współpracuję z ludźmi z call center z Cyfrowego Polsatu i wiem jaka to OKROPNA robota. Po prostu koszmar. Szczerze współczuję tym ludziom.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:34   #236
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5305021 2]Ale jednak nie jest tak, że zupełnie nie ma
Swoją drogą zazdroszczę, chciałabym być programistką.[/QUOTE]
No ma, ale ze swoją rodziną i znajomymi Ale z klientami się nie spotyka
A propos listonosza, u mnie wielokrotnie była sytuacja, że awizo leżało w skrzynce, pomimo tego, że w domu ktoś był cały dzień. Blok 4-piętrowy, bez windy i nie chciało się wejść na górę. I tak, to jest jego zafajdany obowiązek przynieść paczkę czy list polecony na to 4 piętro. Po prostu, ja uważam, że każdy powinien wywiązywać się ze swojej pracy, bo za to otrzymuje wynagrodzenie.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5305021 2]
Współpracuję z ludźmi z call center z Cyfrowego Polsatu i wiem jaka to OKROPNA robota. Po prostu koszmar. Szczerze współczuję tym ludziom.[/QUOTE]
Ja pracowałam w Call Center jednego z największych banków w Polsce, reszty można się domyśleć Nie polecam nikomu, nawet jako dorywczej pracy. Praca w barze to było niebo w porównaniu z Call Center.

Edytowane przez 201607111047
Czas edycji: 2015-10-09 o 11:38
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:36   #237
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiesz tego, że przez telefon ludzie mają więcej odwagi? Czy ktoś w bezpośredniej rozmowie wyzwał Cię od k****? Ja też musiałam bardzo grzecznie odpowiadać na takie wyzwiska. Poza tym, nie można mieć dłuższej przerwy między kolejnymi telefonami niż 30 sek. Także niezbyt jest czas odreagować, koszmarnie krótkie przerwy, że ledwie dało się zjeść. Fakt, był w firmie tzw. "pokój relaksu" gdzie był nawet worek treningowy ale z niego nie korzystałam, bo musiałabym to robić po pracy, a wolałam wrócić jak najszybciej do domu. Ale nie ma co się licytować, wystarczy wyrobić sobie odpowiednie podejście do pracy z ludźmi

No właśnie mam znajomego programistę, który tylko pracuje w domu przy komputerze i nie ma praktycznie do czynienia z ludźmi
Mnie nazwanie k**** przez telefon wogóle nie ruszało, tak spier*****, odpie**** itp. I podejście do ludzi nie zmienia faktu ,że są oni często reoszczeniowi i niekulturalni i to nie jest tylko moja opinia więc wyluzuj
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:44   #238
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jakąś podstawę prawną masz na to? Bo pierwsze słyszę o takiej regulacji.
No sęk w tym, że nie ma regulacji prawnej, która rozwiązuje kwestię braku możliwości wydania reszty. A skoro nie ma, to nie ma też 'zafajdanego obowiązku' [cały czas mówimy o sytuacji patowej, czyli pusta kasa vs 200zł]. Jak chcesz regulacji prawnych to poszukaj, ja nie mam czasu używać google za wszystkich
Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Ale nie rozumiesz tego, że przez telefon ludzie mają więcej odwagi? Czy ktoś w bezpośredniej rozmowie wyzwał Cię od k****? Ja też musiałam bardzo grzecznie odpowiadać na takie wyzwiska. Poza tym, nie można mieć dłuższej przerwy między kolejnymi telefonami niż 30 sek. Także niezbyt jest czas odreagować, koszmarnie krótkie przerwy, że ledwie dało się zjeść. Fakt, był w firmie tzw. "pokój relaksu" gdzie był nawet worek treningowy ale z niego nie korzystałam, bo musiałabym to robić po pracy, a wolałam wrócić jak najszybciej do domu. Ale nie ma co się licytować, wystarczy wyrobić sobie odpowiednie podejście do pracy z ludźmi

No właśnie mam znajomego programistę, który tylko pracuje w domu przy komputerze i nie ma praktycznie do czynienia z ludźmi
Pracowałam i w call center [najgorszym możliwym - wciskanie usług, o które nikt nie prosił] i w sprzedaży face to face.
W ogólnym rozliczeniu Call center było koszmarem, ale ze względu na wyścig szczurów i nagonkę przełożonych. A przeżyłam i straszenie sądem i śmiercią, i 'namierzanie', i skargi bezpodstawne, i ostre wyzwiska i inne cuda. Face to face na cały dzień potrafiła mnie rozwalić jedna, ale wybitnie parszywa osoba, a niestety zdarzały się takie, aż za często [tak, wyzwiska również]. Niestety, słowo 'głupia' w twarz boli bardziej, niż 10 razy 'k*rwa' przez telefon.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:44   #239
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jakąś podstawę prawną masz na to? Bo pierwsze słyszę o takiej regulacji.
tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/moge-byc-winna-1-grosik-blajer-tlumaczy-co-mowia-przepisy,461153.html
biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/823258,klient-i-sprzedawca-a-problem-gotowki-jakie-mamy-prawa.html
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:46   #240
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Mnie nazwanie k**** przez telefon wogóle nie ruszało, tak spier*****, odpie**** itp. I podejście do ludzi nie zmienia faktu ,że są oni często reoszczeniowi i niekulturalni i to nie jest tylko moja opinia więc wyluzuj
Ale mnie też nie ruszało. Podejście do ludzi ma wpływ tylko na nas, na nasz spokój. Ludzi się nie zmieni, byli, są i będą roszczeniowi. I nie muszę luzować, wiem jak to wszystko wygląda
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 16:04:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.