"Nie mam wydać" - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-09, 11:52   #241
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
tvn24bis.pl/wiadomosci-gospodarcze,71/moge-byc-winna-1-grosik-blajer-tlumaczy-co-mowia-przepisy,461153.html
biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/823258,klient-i-sprzedawca-a-problem-gotowki-jakie-mamy-prawa.html
To nie jest podstawa prawna, tylko interpretacja prawników.

"Okazuje się, że polskie prawo nie określa sytuacji, w której sprzedawca nie ma jak wydać kilkugroszowej reszty, a także nie precyzuje, do kogo należy obowiązek rozmienienia pieniędzy na drobniejsze."

Czyli nie ma podstawy prawnej. Podstawa prawna to przepis ustawy. Sprzedający nie ma obowiązku wydać, a kupujący nie ma obowiązku płacić odliczoną kwotą. Stąd się to wszystko bierze.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 11:56   #242
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Dokładnie i dlatego żadna ze stron nie może rościć sobie prawa do machania terminem "zafajdany obowiązek". W Polsce jest dalej taki pęd wynikający z postawy klient - Pan. Mi by się naprawdę marzyło rozwiązanie z zagranicy - nie przyjmowanie niektórych nominałów.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:00   #243
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
To nie jest podstawa prawna, tylko interpretacja prawników.
Czyli nie ma podstawy prawnej. Podstawa prawna to przepis ustawy. Sprzedający nie ma obowiązku wydać, a kupujący nie ma obowiązku płacić odliczoną kwotą. Stąd się to wszystko bierze.
Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No sęk w tym, że nie ma regulacji prawnej, która rozwiązuje kwestię braku możliwości wydania reszty. A skoro nie ma, to nie ma też 'zafajdanego obowiązku' [cały czas mówimy o sytuacji patowej, czyli pusta kasa vs 200zł].


Symulujemy scenkę:
Kasjerka Ci nie rozmieniła, bo nie ma, łapiesz gumę kulkę i kładziesz na ladę. Kasjerka mówi, że nie ma wydać, a Ty, że Cię to nie interere i chcesz kupić - w teorii zgadzasz się na nadpłatę. No kto bogatemu zabroni.
W praktyce żadna normalna kasjerka nie skasuje Ci 200zł za gumę, ale fakt, że nie ma zafajdanego obowiązku Ci z tych 200zł wydać.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:04   #244
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Pracowałam i w call center [najgorszym możliwym - wciskanie usług, o które nikt nie prosił] i w sprzedaży face to face.
W ogólnym rozliczeniu Call center było koszmarem, ale ze względu na wyścig szczurów i nagonkę przełożonych. A przeżyłam i straszenie sądem i śmiercią, i 'namierzanie', i skargi bezpodstawne, i ostre wyzwiska i inne cuda. Face to face na cały dzień potrafiła mnie rozwalić jedna, ale wybitnie parszywa osoba, a niestety zdarzały się takie, aż za często [tak, wyzwiska również]. Niestety, słowo 'głupia' w twarz boli bardziej, niż 10 razy 'k*rwa' przez telefon.
Ogólnie praca w Call Center, to temat rzeka. U mnie też był koszmarny wyścig szczurów, tak samo proszenie przełożonych o przerwę było trochę poniżające. Pewnego dnia źle się poczułam, dzwoniłam do kierowniczki z prośbą o przerwę, a ona na to, że to jeszcze nie czas. W końcu się wkurzyłam, rzuciłam słuchawki i wyszłam. Zaczęli mnie szukać, no bo system pokazywał, że nie dzwonię a nie dlatego, że się martwili. W efekcie musieli wezwać karetkę, która mnie zabrała z pracy.
A odnośnie ludzi, to więcej kultury do barmanki ma podpity dres, niż klienci banku, do których dzwoni się z propozycjami I tutaj też zauważyłam, że koledzy - barmani mieli gorzej. Jak kobieta stała za barem, to nawet mniej bójek było.
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:12   #245
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość


Symulujemy scenkę:
Kasjerka Ci nie rozmieniła, bo nie ma, łapiesz gumę kulkę i kładziesz na ladę. Kasjerka mówi, że nie ma wydać, a Ty, że Cię to nie interere i chcesz kupić - w teorii zgadzasz się na nadpłatę. No kto bogatemu zabroni.
W praktyce żadna normalna kasjerka nie skasuje Ci 200zł za gumę, ale fakt, że nie ma zafajdanego obowiązku Ci z tych 200zł wydać.
No i właśnie wszystko się rozbija o to, że to kasjerka ma towar i jak powie nie, to przecież siłą nie wezmę.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:17   #246
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dokładnie i dlatego żadna ze stron nie może rościć sobie prawa do machania terminem "zafajdany obowiązek". W Polsce jest dalej taki pęd wynikający z postawy klient - Pan. Mi by się naprawdę marzyło rozwiązanie z zagranicy - nie przyjmowanie niektórych nominałów.
To nie jest kwestia tego, że gdzieś nie przyjmują dużych nominałów. To rozwiązanie nie jest tam - bynajmniej - powszechne, a jakoś dają radę.
Jak się źle organizuje i nadzoruje kwestię obiegu pieniędzy w sklepach (kasach), to problemem jest i wydanie z 20 zł, łapiesz ?

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2015-10-09 o 12:19
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:20   #247
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Nie mogę się zgodzić, bo nigdy nie miałam problemu wydać z 20. Jednak w momencie gdy na start w kasetce mam 200zl w banknotach i ktoś da mi tyle za chleb to pozbywam się wszystkich banknotów. I w wielu sklepach nie przyjmą np 200euro, coś to znaczy
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 12:20   #248
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

Przypomniałam sobie pewną sytuację. Chciałam kupić kawę, w takim punkcie z prawdziwą kawą z ekspresu. Tę, którą chciałam kupić kosztowała 8 zł. Miałam banknot 100 zł, bo oczywiście takie pieniądze wydał mi bankomat, a pani nie miała wydać. Kartą nie można było płacić. No i co w tej sytuacji? Ja powinnam biegać rozmienić pieniądze czy pani sprzedająca kawę?
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:22   #249
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5305075 8]To nie jest kwestia tego, że gdzieś nie przyjmują dużych nominałów. To rozwiązanie nie jest tam - bynajmniej - powszechne, a jakoś dają radę.
Jak się źle organizuje i nadzoruje kwestię obiegu pieniędzy w sklepach, to problemem jest i wydanie z 20 zł, łapiesz ?[/QUOTE]
Ja bym się bardziej przychyliła do odpowiedzi, że to kwestia obrotu sklepu i asortymentu.
Mały sklep z butami - koszt sztuki powiedzmy średnio 150 - 200zł, 1-2 pracownice, niewielka sprzedaż. No choćby gwoździe z nieba leciały, jak trafi się kiepski dzień to nie urobisz drobnych, chyba, że będziesz trzymać na zapleczu tysiaka w złotówkach.
Jak powiedzmy duży sklep, spore utargi, duża sprzedaż - to owszem, myślę, że brak drobnych [nagminny, bo raz zdarzyć się może wszędzie] to kwestia złej organizacji.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:26   #250
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Przypomniałam sobie pewną sytuację. Chciałam kupić kawę, w takim punkcie z prawdziwą kawą z ekspresu. Tę, którą chciałam kupić kosztowała 8 zł. Miałam banknot 100 zł, bo oczywiście takie pieniądze wydał mi bankomat, a pani nie miała wydać. Kartą nie można było płacić. No i co w tej sytuacji? Ja powinnam biegać rozmienić pieniądze czy pani sprzedająca kawę?
ten komu bardziej zależy
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:29   #251
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Przypomniałam sobie pewną sytuację. Chciałam kupić kawę, w takim punkcie z prawdziwą kawą z ekspresu. Tę, którą chciałam kupić kosztowała 8 zł. Miałam banknot 100 zł, bo oczywiście takie pieniądze wydał mi bankomat, a pani nie miała wydać. Kartą nie można było płacić. No i co w tej sytuacji? Ja powinnam biegać rozmienić pieniądze czy pani sprzedająca kawę?
Nikt nie powinien, nikt nie ma obowiązku. Wszystko to kwestia umowna.
Możesz zrezygnować z zakupu.
Możesz iść rozmienić.
Może rozmienić pani od kawy.
Na logikę trzeba iść.
Jak kobieta miała wyłożony towar / ciastka / niezabezpieczone stoisko - no to raczej idziesz Ty, bo co ona ma z tym wszystkim zrobić? Raz, że złodziei pełno, dwa, że równie dobrze 'ojej nie mam drobnych' może być sposobem na łatwą kradzież. Ja na jej miejscu nie zaryzykowałabym odejścia od stoiska, za duże ryzyko.
Jak było ich kilka i nie było wielkiego ruchu, a Ty jesteś kompletnie zniechęcona i nie masz ochoty nic więcej załatwiać, to może iść ona, skoro to dla niej zarobek. Ja bym poszła na jej miejscu, bo w takim wypadku to w żaden sposób nie dezorganizuje pracy, ani nie daje możliwości na kradzież.
No trzeba każdą sytuację ocenić na logikę.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2015-10-09 o 12:32
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 12:31   #252
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: "Nie mam wydać"

mnie jako sprzedawcę najbardziej denerwuje wewnętrznie oczywiście, rozmowa jak ta.:

do zapłaty jest np 142,50 klient rzuca 200 zł
Sprzedawca: Miałby Pan może końcówkę, 2,50?
Klient wielce oburzony, że w ogóle śmiałam zapytać o drobne: Niech się Pani nawet nie wygłupia.

bo oczywiście nie można odpowiedzieć po prostu, że się nie ma. Tylko wieczne zmęczenie klientów pytaniem o drobne, i obraza stanu bo jakiś sprzedawca śmiał zapytać. Bo na ZACHODZIE to nie do pomyślenia, żeby ktoś pytał o drobne.

I tu nawet nie chodzi o to że nie ma się jak wydać w tym momencie. Tylko z doświadczenia wiem, że nikomu nie chce się szukać drobnych, dopóki sprzedawca o to nie poprosi.

Edytowane przez Calla001
Czas edycji: 2015-10-09 o 12:35
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:41   #253
201607111047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 085
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Nikt nie powinien, nikt nie ma obowiązku. Wszystko to kwestia umowna.
Możesz zrezygnować z zakupu.
Możesz iść rozmienić.
Może rozmienić pani od kawy.
Na logikę trzeba iść.
Jak kobieta miała wyłożony towar / ciastka / niezabezpieczone stoisko - no to raczej idziesz Ty, bo co ona ma z tym wszystkim zrobić? Raz, że złodziei pełno, dwa, że równie dobrze 'ojej nie mam drobnych' może być sposobem na łatwą kradzież. Ja na jej miejscu nie zaryzykowałabym odejścia od stoiska, za duże ryzyko.
Jak było ich kilka i nie było wielkiego ruchu, a Ty jesteś kompletnie zniechęcona i nie masz ochoty nic więcej załatwiać, to może iść ona, skoro to dla niej zarobek. Ja bym poszła na jej miejscu, bo w takim wypadku to w żaden sposób nie dezorganizuje pracy, ani nie daje możliwości na kradzież.
No trzeba każdą sytuację ocenić na logikę.
Była sama, ale 2 metry dalej stało drugie stoisko z kawą i ktoś mógł popilnować. Jako że mi bardzo zależało, poszłam do bankomatu i udało się zdobyć 20 zł. Po czym ona stwierdziła, że nadal nie ma wydać 12 zł, a jedynie 10 i czy nie mogłabym kupić tej kawy za 10zł. Zdesperowana kupiłam kawę za 10 zł, bo byłam bardzo senna, ale nie byłam z tego powodu zadowolona.
201607111047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:54   #254
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Była sama, ale 2 metry dalej stało drugie stoisko z kawą i ktoś mógł popilnować. Jako że mi bardzo zależało, poszłam do bankomatu i udało się zdobyć 20 zł. Po czym ona stwierdziła, że nadal nie ma wydać 12 zł, a jedynie 10 i czy nie mogłabym kupić tej kawy za 10zł. Zdesperowana kupiłam kawę za 10 zł, bo byłam bardzo senna, ale nie byłam z tego powodu zadowolona.
Idzie ten, kto może.
A z Twojego opisu pani nie mogła, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zostawi stoiska "pod opiekę" nieznanej osobie, ani nikt się takiej opieki z odległości 2m nie podejmie. Jak zatrzyma złodzieja? Krzyknie "stać, zładzieju!" czy pobiegnie i opuści własne?
Tak samo jakby była to mała kawiarenka czy sklep, na sklepie jeden sprzedawca i więcej klientów za Tobą. Ma wyprosić Ciebie, ich, zamknąć i iść, czy iśc i zostawić was w środku?
Jakby pani na wyspie czy w sklepie miała pomoc - jedna może iśc. Jakby w sklepie nie było nikogo - może pójśc, ale Ty licz się z tym że będziesz wyproszona.
Edit. Aczkolwiek tego braku wydania 2ch zł to już nie rozumiem.

Edytowane przez Misseczka
Czas edycji: 2015-10-09 o 12:55
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:59   #255
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
I w wielu sklepach nie przyjmą np 200euro, coś to znaczy
ale 200 euro to jest ponad 800 zł.
50 euro przyjmują wszędzie. To około 200 zł. Jak w Polsce.

No i serio - zdarza mi się, że płacę banknotem 50 euro za bagietkę w malutkiej piekarni (80 centów) albo za butelkę wody mineralnej (35 centów) i w życiu nie spotkałam się z "nie mam wydać". To tylko i wyłącznie kwestia organizacji sklepu.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 13:00   #256
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Idzie ten, kto może.
A z Twojego opisu pani nie mogła, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zostawi stoiska "pod opiekę" nieznanej osobie, ani nikt się takiej opieki z odległości 2m nie podejmie. Jak zatrzyma złodzieja? Krzyknie "stać, zładzieju!" czy pobiegnie i opuści własne?
Tak samo jakby była to mała kawiarenka czy sklep, na sklepie jeden sprzedawca i więcej klientów za Tobą. Ma wyprosić Ciebie, ich, zamknąć i iść, czy iśc i zostawić was w środku?
Jakby pani na wyspie czy w sklepie miała pomoc - jedna może iśc. Jakby w sklepie nie było nikogo - może pójśc, ale Ty licz się z tym że będziesz wyproszona.
Edit. Aczkolwiek tego braku wydania 2ch zł to już nie rozumiem.

kiedyś jak powiedziałam klientowi, że nie mogę zostawić sklepu i wyjść rozmienić (koleżanka była na przerwie obiadowej) to mi powiedział, że on popilnuje. a potem jak wrócę to pewnie klienta nie będzie razem ze wszystkim co zdążył w tym czasie zabrać
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 13:15   #257
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez agnes89 Pokaż wiadomość
Była sama, ale 2 metry dalej stało drugie stoisko z kawą i ktoś mógł popilnować. Jako że mi bardzo zależało, poszłam do bankomatu i udało się zdobyć 20 zł. Po czym ona stwierdziła, że nadal nie ma wydać 12 zł, a jedynie 10 i czy nie mogłabym kupić tej kawy za 10zł. Zdesperowana kupiłam kawę za 10 zł, bo byłam bardzo senna, ale nie byłam z tego powodu zadowolona.
Jak dla mnie to nie mogła wyjść. Osoba z drugiego stoiska nie ma fizycznej możliwości pilnować obu, a nie wiadomo nawet czy w ogóle sprzedawczyni z tą osobą się znała, niekoniecznie wszystkie muszą być zaprzyjaźnione - równie dobrze mogłabyś stoiska pilnować Ty, taka sama stopa znajomości. Jak jest sama to nie opuszcza miejsca pracy i kropka, za duże ryzyko [już nie mówię, że świat się zawali jak ktoś ciastko zwędzi, ale jak ktoś zrzuci np. ekspres na podłogę?].
Natomiast dziwię się, że nie powiedziała jasno 'nie mam w ogóle bilonu, same banknoty, czy mogłaby Pani rozmienić?' tylko wysłała Cię po rozmianę nie informując, że nie chodzi o banknoty.
Ogólnie jak dla mnie nieprzyjemny zbieg zdarzeń dla Was obu i tyle, ale kasjerka zawiniła, że nie sprecyzowała o jakie kwoty jej chodzi.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2015-10-09 o 13:16
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 13:26   #258
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
ale 200 euro to jest ponad 800 zł.
50 euro przyjmują wszędzie. To około 200 zł. Jak w Polsce.
no to wyobraź sobie, że płacisz 1zł banknotem 200zł a 1euro banknotem 50.
I w tym momencie kasjerka, zakładając, że nie ma w kasie nic powyżej banknotu o nominale 10 wydaje:
w przypadku 50E - 4x10E i drobne.
w przypadku 200zł - 19x10zł i drobne.
następna osoba przychodząca w obu sytuacjach i powtarzająca taki zakup dostanie w pierwszej opcji w drobnych 40E, czyli może dostac np. za to 40E 8 monet
za 200zł w monetach - wór 40.
Nie ma różnicy?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 13:40   #259
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
no to wyobraź sobie, że płacisz 1zł banknotem 200zł a 1euro banknotem 50.

No wyobraź sobie, że można też zapłacić 25 centów banknotem 50 euro.
I jakoś zawsze reszta jest
Poważnie, w euro problem "nie mam wydać" nie istnieje. Madżik. Tak jakoś handlowcy się potrafili zorganizować na tym tak zwanym Zachodzie

Przy czym, żeby było jasne, nie mam na myśli kasjerek, tylko właścicieli sklepów
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 13:49   #260
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Nie rozumiesz, że przeliczanie pieniędzy w kwestii wydawania reszty to głupi pomysł
W kwestii banknotów dla kasjera, który zaczyna pracę mniej problematycznym będzie wydanie z 50, niż z 200 i to żadna różnica, czy to euro czy złote i czy do zapłaty jest złotówka czy jeden cent.
200 zabierze mi z kasetki dostępne banknoty, 50 ledwie to naruszy. Nie wypowiadam się odnośnie małych sklepów, gdzie problem jest z bilonem, ja z bilonem go nie mam.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 13:51   #261
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
W kwestii banknotów dla kasjera, który zaczyna pracę mniej problematycznym będzie wydanie z 50, niż z 200 i to żadna różnica, czy to euro czy złote i czy do zapłaty jest złotówka czy jeden cent.
Jeżeli Cię to pocieszy - kasjerzy w Japonii to dopiero muszą mieć przeje*ane, no nie?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:07   #262
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Jeżeli Cię to pocieszy - kasjerzy w Japonii to dopiero muszą mieć przeje*ane, no nie?
Hłe hłe hłe. Nie byłam w Japonii. Hłe hłe hłe.nie interesuję sie ich walutą. Hłe hłe.hłe nie znam.sie i sie nie wypowiem.Y
Powiem tylko że przeliczane w tym wypadku to bezsens bo matematyka wszędzie działa tak samo
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:09   #263
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Jeżeli Cię to pocieszy - kasjerzy w Japonii to dopiero muszą mieć przeje*ane, no nie?
tzn?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:13   #264
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
tzn?
Mają dużo wyższe nominały, więc - wg teorii Misseczki - trudniej się wydaje - bo z 200 trudniej wydać niż z 50, niezależenie od tego taka to waluta i ile do zapłaty
Więc wyobraźcie sobie, że przychodzi taki Japończyć do sklepu i płaci banknotem 5000 jenów. Prze*ane
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:17   #265
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Dla znających temat: czy w Japonii powszechna jest opłata w wysokości 1 czy 10 jenów?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:21   #266
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Mają dużo wyższe nominały, więc - wg teorii Misseczki - trudniej się wydaje - bo z 200 trudniej wydać niż z 50, niezależenie od tego taka to waluta i ile do zapłaty
Więc wyobraźcie sobie, że przychodzi taki Japończyć do sklepu i płaci banknotem 5000 jenów. Prze*ane
Nie wiem czego nie ogarniasz:
Niezależnie od wartości pieniądza - łatwiej wydać 40zł z 50 zł niż z 200zł, łatwiej wydać 40 euro z 50euro niż z 200euro.
Ogólnie nie spotkałam się jeszcze z tym, żeby dokonując jakichkolwiek porównań transakcji w Polsce i za granicą przeliczać euro na złotówki. No dziewczyna myśli logicznie, a Ty nie możesz załapać.
Chodzi o to, że jedne transakcje wymuszą opróżnienie kasetki z drobnych, a inne nie. Wartość transakcji, waluta, kurs, inflacja się nie liczą
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:26   #267
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Właśnie. A z Japonią nie mam zamiaru się wypowiadać skoro nie wiem może ktoś kto ma pojęcie powie czy w Japonii jest to problematyczne
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:30   #268
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No dziewczyna myśli logicznie, a Ty nie możesz załapać.
Nie, dziewczyna w ogóle nie myśli logicznie
Bo przy kursie 1 euro = 4 zł logicznym by było, żeby kasjerka w Polsce miała na starcie 4 razy tyle drobnych co eurokasjerka
Wtedy wydanie do 25 centów/1 zł z 50 euro i z 200 zł opróżnia kasetkę w dokładnie takim samym stopniu.
To jest naprawdę prosta matematyka
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:35   #269
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Nie, dziewczyna w ogóle nie myśli logicznie
Bo przy kursie 1 euro = 4 zł logicznym by było, żeby kasjerka w Polsce miała na starcie 4 razy tyle drobnych co eurokasjerka
Wtedy wydanie do 25 centów/1 zł z 50 euro i z 200 zł opróżnia kasetkę w dokładnie takim samym stopniu.
To jest naprawdę prosta matematyka
No niekoniecznie, nie załapiesz chyba Po prostu uznaj, że to taka magia i tak jest
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:41   #270
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No niekoniecznie, nie załapiesz chyba Po prostu uznaj, że to taka magia i tak jest
To Wy też dalej uważajcie, że w Polsce nie ma wydać dlatego, że takie mamy banknoty i w ogóle nie ma takiej możliwości, żeby sklep mógł zorganizować drobne w takich warunkach
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 16:04:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.