"Nie mam wydać" - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-09, 14:43   #271
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
To Wy też dalej uważajcie, że w Polsce nie ma wydać dlatego, że takie mamy banknoty i w ogóle nie ma takiej możliwości, żeby sklep mógł zorganizować drobne w takich warunkach
Dwa oddechy, bo zacietrzewiłaś się nie wiadomo po co. To nie wyprawa krzyżowa, tylko dyskusja w internecie, spuść powietrze.
X razy już pisałam na temat organizowania drobnych itd, więc nie wiem skąd teksty jak powyższy, mam wrażenie, że klikasz byle co, byle Twoje wypłynęło na wierzch. Nikt nie pisze, że to wyłącznie wina banknotów. Jedyne o co się spieramy, to to, że bez sensu przeliczasz euro na złotówki. Oddychaj.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 14:46   #272
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Oddychaj.
I nawzajem
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 16:54   #273
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: "Nie mam wydać"

Tak rozladowujac troche: mnie sie za granico tylko w jednym sklepie notoryczni zdarzalo 'nie mam wydac' - polskim
A tak serio, to ja nienawidze miec drobnych przy sobie, takze gdziekolwiek jestem staram sie ich jak najwiecej pozbyc. Jesli do czegos potrzebuje, to odkladam do osobnej przegrodki, a reszta place. Natomiast podczas moich wizyt w pl dawno sie nie spotkalam czy to z fochem czy to z problemem z banknotami moze dlatego ze tak samo staram sie wyzbyc wszystkich drobniakow.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 18:06   #274
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja bym się bardziej przychyliła do odpowiedzi, że to kwestia obrotu sklepu i asortymentu.
Mały sklep z butami - koszt sztuki powiedzmy średnio 150 - 200zł, 1-2 pracownice, niewielka sprzedaż. No choćby gwoździe z nieba leciały, jak trafi się kiepski dzień to nie urobisz drobnych, chyba, że będziesz trzymać na zapleczu tysiaka w złotówkach.
Jak powiedzmy duży sklep, spore utargi, duża sprzedaż - to owszem, myślę, że brak drobnych [nagminny, bo raz zdarzyć się może wszędzie] to kwestia złej organizacji.
no ale jak sredni koszt sztuki to 150-200 zl to chyba drobnych za bardzo nie potrzeba

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz, że przeliczanie pieniędzy w kwestii wydawania reszty to głupi pomysł
W kwestii banknotów dla kasjera, który zaczyna pracę mniej problematycznym będzie wydanie z 50, niż z 200 i to żadna różnica, czy to euro czy złote i czy do zapłaty jest złotówka czy jeden cent.
200 zabierze mi z kasetki dostępne banknoty, 50 ledwie to naruszy. Nie wypowiadam się odnośnie małych sklepów, gdzie problem jest z bilonem, ja z bilonem go nie mam.
no ale rownie dobrze moze zamiast 1 klienta, ktory placi 200 za zakupy warte 5 zl, przyjsc 4 kleintow , ktorzy beda placic 50 za zakupy 1-2 zl i wychodzi na to samo,
poza tym w innym poscie wyliczasz,ze do 200zl musisz wydac 19x10 i sie pozbywasz drobnych czego wogole nie rozumiem - mozesz (i powinnas) wydac: 100,50,20,20 i costam - w ten sposob drobnych wcale nie tracisz jakos szczegolnie wiecej przeciez niz przy zaplacie 50

naprawde nie rozumiem rpoblemu - tzn rozumiem, ze czasem moze zabraknac drobnych(choc jesli czesto brakuje to znaczy,ze nalezy cos inaczej zorganizowac) ale juz bez przesady z tym jechaniem po klientach,ze maja zbierac drobne czy biegac i rozmieniac w banku

a chamy znajda sie wszedzie - nie tylko wsrod klientow sklepu

(swoja droga pracowalam kiedys w sklpeie z upominkami i nie przypominam sobie jakis szczegolnych problemow z kasa albo roszczeniowych kleintow - owszem czasem ktostam pytal czy moge mu wydac w jakis nominalach to wydawalam i..... tyle) a wiekszosc rzeczyw sklepie kosztowala ponizej 20 zl
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 18:12   #275
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Nie spotkałaś się z bankomatem, który wydaje 50 zł? Wszystkie Euronety z których korzystam wydają 50 zł, nie ma w nich nic poniżej. Tylko 50 i 100.

Moim zdaniem kasjerkom się po prostu nie chce liczyć - zarówno przy wydawaniu, jak trzeba wydać drobnymmi, jak i przy przyjmowaniu, gdy płaci się drobnymi. Stąd to się bierze.
oczywiście, że się spotkałam. po prostu pisząc post zjadłam zero i wyszło na to, że wybieram w bankomacie po 5 zł, a chodziło mi o te 50 zł właśnie
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 18:28   #276
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
poza tym w innym poscie wyliczasz,ze do 200zl musisz wydac 19x10 i sie pozbywasz drobnych czego wogole nie rozumiem - mozesz (i powinnas) wydac: 100,50,20,20 i costam - w ten sposob drobnych wcale nie tracisz jakos szczegolnie wiecej przeciez niz przy zaplacie 50
Ale często w kasetce na starcie nie masz banknotu 20 zł, nie ma możliwości mieć banknot 100zł.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 19:11   #277
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

a w monopoly nigdy kasy nie brakło.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 19:28   #278
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Ale często w kasetce na starcie nie masz banknotu 20 zł, nie ma możliwości mieć banknot 100zł.
no to moze trzeba kierownictwo uswiadomic,ze jest potrzebne kilka 50 na start, bo moze rozwiazaloby to problem?no i przeciez twierdzicie ,ze non stop przychodza Ci klienci z 100, wiec sie pewnie szybko znajdzie? Jakos nie sadze,zeby kazdego dnia 2-ch pierwszych klientow to byli panowie kupujacy zapalki i placacy 200 zl
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 19:37   #279
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Ale często w kasetce na starcie nie masz banknotu 20 zł, nie ma możliwości mieć banknot 100zł.
No ale cóż, to miej pretensje do kierownika albo do polityki sieci, jezeli nie masz, a przydałoby sie. To nie klienta wina, że kasetka na start jest niedopasowana do potrzeb
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 19:53   #280
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
No ale cóż, to miej pretensje do kierownika albo do polityki sieci, jezeli nie masz, a przydałoby sie. To nie klienta wina, że kasetka na start jest niedopasowana do potrzeb
Zgadzam się
Szczerze mowiąc gdyby kasjerka kazała mi chodzić i rozmieniać pieniądze, to zostawiłabym zakupy i poszła do następnego sklepu. Nie fochowałabym się, ale też uważam, że kazanie klientowa latać i rozmieniać pieniędzy jest niepoważne. Ja przeżyję bez wody czy batonika, małych zakupów, kupię dalej i tyle, ale sklep atraci, bo to raczej nie jest jednorazowy wypadek.

Jedna z kasjerek w sklepie niedaleko moich rodziców powiedziała raz mojemu tacie, żeby poszedł i rozmienił pieniądze bo ona nie ma wydać. Panna była zmanierowana i zawsze sprawiała wrażenie jakby łaskę robiła, że kogoś obsłuży więc tym bardziej nie zabrzmiało to zbyt miło. Tata zostawił zakupy i więcej tam nie wrócił.

Pamiętam też jak kiedyś za zakupy około 20 zł zapłaciłam banknotem 50 zł i kasjer narzekał, że nie ma jak wydać.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:35   #281
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
No ale cóż, to miej pretensje do kierownika albo do polityki sieci, jezeli nie masz, a przydałoby sie. To nie klienta wina, że kasetka na start jest niedopasowana do potrzeb
Jak najbardziej jestem za zmianą polityki firmy. Najlepiej na przekreslony banknot 200zl.

No tak poważnie to ja do końca nie chciałabym tego zwiększenia funduszu. Byłabym się, ze te pieniądze zginą albo balabym się przemieszczać z tym. Sklep stratny na moich ukradzionych pieniądzach nie jest, tylko ja. Ale to generalnie zapewne wszystkim dynda
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-10, 08:43   #282
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
No tak poważnie to ja do końca nie chciałabym tego zwiększenia funduszu. Byłabym się, ze te pieniądze zginą albo balabym się przemieszczać z tym. Sklep stratny na moich ukradzionych pieniądzach nie jest, tylko ja. Ale to generalnie zapewne wszystkim dynda
A Ty nie pracujesz w markecie o ochroną i monitoringiem? Kasjerka poważnie może odpowiadać za ukradzione pieniądze?? Poważnie pytam, bo to totalny absurd, jeżeli tak

No ale - z jednej strony narzekasz, że nie masz z czego wydać, ale z drugiej - zwiększenia funduszu byś nie chciała, niech klient lata po bankach rozmienić i przychodzi z odliczonym Sorry, ale zupełnie nie rozumiem tej logiki. Niestety, ale sklepy są otwierane dla klientów, a nie dla kasjerek.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:50   #283
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Jak najbardziej jestem za zmianą polityki firmy. Najlepiej na przekreslony banknot 200zl.

No tak poważnie to ja do końca nie chciałabym tego zwiększenia funduszu. Byłabym się, ze te pieniądze zginą albo balabym się przemieszczać z tym. Sklep stratny na moich ukradzionych pieniądzach nie jest, tylko ja. Ale to generalnie zapewne wszystkim dynda
Bez przesady, różnica 300 zł czy 500 to nie jest coś wielkiego żeby zaraz planować napad na Ciebie. Jakbyś miała parę tysięcy to co innego
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 09:04   #284
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Jak najbardziej jestem za zmianą polityki firmy. Najlepiej na przekreslony banknot 200zl.

No tak poważnie to ja do końca nie chciałabym tego zwiększenia funduszu. Byłabym się, ze te pieniądze zginą albo balabym się przemieszczać z tym. Sklep stratny na moich ukradzionych pieniądzach nie jest, tylko ja. Ale to generalnie zapewne wszystkim dynda


Dynda to przede wszystkim Twojemu pracodawcy, a nie klientom, wiesz?
Macie tam ochronę, monitoring, ubezpieczenie gotówki, alarm? Nie mów, że musisz jeszcze sama kasę do banku wozić bo nie macie konwojów
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 09:39   #285
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Bez przesady, różnica 300 zł czy 500 to nie jest coś wielkiego żeby zaraz planować napad na Ciebie. Jakbyś miała parę tysięcy to co innego
Co ciekawe na koniec zmiany kilka tysięcy zapewne jest
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 10:16   #286
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Niestety za zaginione pieniądze zawsze odpowiada pracownik. I nie chodzi tu tylko o kasjerki. Jak zginie fundusz kasjerski ze.skarbca.obciaza sie.odpowiednio pracowników. Chamowa, ale nic.z tym.nie.zrobimy. nikt nie wie jak idę ile mam pieniędzy. Okrasc może spokojnie, bo w cuda nie wierze ze ochrona zdąży zareagować a monitoring siedzi wysoko.
Tak, jak kończę zmianę mam strach jak idę. Sklep jest niby ubezpieczony na pewną kwotę, więc tego może bym w razie rabunku nie zwracała ale to kwota niska i przy dużym funduszu musiałabym mieć co chwilę wybierane z kasy i koło się zamyka.
Ja jedynie mówię szczerze - gdyby teoretycznie sklep dal nam do wyboru wieksze pogotowie a nie przyjmowanie duzych nominalow kazda z naszych kasjerek wybralaby drugie, bo mniej strachu. To naturalne tak samo jak klient wolałby rozwiązanie pierwsze. Każdy wybierze to co dla niego wygodniejsze
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 10:47   #287
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: "Nie mam wydać"

Pracowałam na kasie w sklepie i na kasie w ogóle, sprzedając choćby bilety i normą było dla mnie proszenie zawczasu o drobne. Nigdy nawet nie wpadłabym na pomysł wysłania klienta gdziekolwiek, żeby sobie rozmienił pieniądze Jest to dla mnie absurd. Zawsze też wychodziłam z założenia, że ja jestem tam dla klienta, a nie klient jest tam po to, żeby mi ułatwiać pracę. Polecam takie założenie, łatwiej będzie Ci się żyć autorko Bo póki co masz postawę totalnie roszczeniową, trochę jak panie sprzedawczynie w PRL-u czy też wiejskich spożywczakach, które robiły/robią łaskę, że cokolwiek sprzedadzą, bo klient nie ma wyjścia i kupić tam musi, więc one rządzą, więc klient ma ich broń Boże nie urazić i wszystko robić, jak pani sklepowa nakaże. Niestety, PRL się skończył, Ty raczej pracujesz w większej sieciówce, więc może jednak przyjmij do wiadomości, że dla Twojej wygody nikt nie będzie latał po bankach i rozmieniał. Zapewniam Cię również, że Ty po pracy zapewne bywasz piekielna dla osób pracujących w innych usługach.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 10:52   #288
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Serio płacenie banknotem 200 zł jest takie częste? Ja ostatnio 200 zł w jednym papierku widziałam na swojej Komunii czyli w latach 90-tych.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 10:55   #289
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Ja to widzę inaczej. Ja nie wysyłam ludzi, którzy weszli na sklep celem kupna "proszę sobie iść rozmuenic i wrócić po zakupy". Ja w momencie gdy widzę że nie mam wydać informuję klienta, ze v albo poczeka, albo dostanie w małym nominale resztę, albo niech zapłaci inaczej jeżeli może i rozmieni dla siebie pieniądze w pok jeżeli na tym mu zależało. Nigdy nie wysłałam klienta żeby rozmienil pieniądze celem zapłaty mi
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-10, 12:17   #290
201609140906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 699
Dot.: "Nie mam wydać"

Nie pracowałam na kasie, ale wyobrażam sobie stres kasjera, dlatego
zawsze staram się mieć przy sobie kartę albo - jak w przypadku naszej
małej piekarenki czy mięsnego - które nie mają stosownych terminali
płatniczych - gotówkę w takiej postaci, by sklecić z tego sumę jak
najbliższą kwoty, podanej przy podsumowaniu moich zakupów.

Co mi się podoba u autorki, to to, że ostrzega przed nabiciem kodów
na paragon. Kiedyś bowiem miałam taką sytuację, że kupiłam sobie w
piekarni dwa pączki, ale za późno zorientowałam się, że najdrobniejsze
co mam, to banknot 50zł. Ekspedientka nie miała czym wydać, ale w
jej dłoni już powiewał paragon.

I co?
Nie miałam sumienia jej tak z tym zostawić.
Musiałam latać po sklepach i żebrać o rozmienienie, a kiedy okazało
się, że w promieniu 300m nikt nie ma - kupiłam coś, czego nie potrzebowałam.
Tylko po to, by ze zwróconej nadwyżki, zapłacić za te pączki.
201609140906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 12:34   #291
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Niestety, ale sklepy są otwierane dla klientów, a nie dla kasjerek.
dokładnie, dodatkowo klient nie jest zmuszony kupować w tym właśnie sklepie tylko ma możliwość wyboru czy kupi w sklepie X czy Y

jedna z dziewczyn pisała że rozmieni ten któremu bardziej zależy, no i taka kasjerka ma gdzieś czy klient kupi w tym sklepie czy nie więc nie rozmieni tylko wyśle klienta, ale kupuję często na bazarach i tam chyba nigdy nie zdarzyło mi się żeby sprzedawca powiedział mi że nie ma jak wydać albo żebym rozmieniła, tylko zawsze to on organizował drobne, ale w tym przypadku to właśnie jemu zależy żebym kupiła właśnie u niego a nie na następnym stoisku

taa zakażmy wszędzie płacić banknotami 200 zł akurat znam wiele ludzi którzy 1-2 razy w miesiącu jeżdżą na duże zakupy i płacą gotówką, i co idzie taki ktoś do kasy tak się składa że w portfelu ma ten nieszczęsny banknot 200 zł, nie ma setek, zakupy duże za które zapłaci ponad 200 albo kasjerka z tych 200 niewiele musiałaby wydać, a przy kasie znaczek że nie można płacić 200, to co ma lecieć do banku żeby mu rozmienili bo w sklepie mu nie przyjmą? w takiej sytuacji na bank zostawiłabym zakupy przy kasie i róbcie sobie z nimi co chcecie
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 13:36   #292
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dobra, ale nie rozumiem czegoś.
U mnie było identycznie: Konwój z 200, 100 i 50, przy czym zawsze do pełnej kwoty, czyli nie 1250zł, tylko albo 1200 albo 1300.

W kasie nie mogłyśmy mieć więcej niż X zł (nie pamiętam dokładnie ile).
I jaki jest problem z zostawieniem drobnych z poprzedniego dnia? Zostawiasz po prostu do tej kwoty, którą wolno mieć w kasie. Gdzie tu filozofia? A resztę drobnych wymieniasz (u wdzięcznych kolegów z innych sklepów) na pełne 50, 100 albo 200 i pakujesz do konwoju, albo do kasetki.
Taki jest problem, że masz te 350zł drobnych, np. 10x10 zł, ze 3 dwudziestki i resztę w bilonie, wystarczy 20 pierwszych klientów z rana i zostaje 20zł drobnych po 50 i 20 groszy A są takie dni, że jest bardzo mało drobnych i w tej kasetce na start miałam 3x50zł a samego bilonu max 15zł.
Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość

Moim zdaniem kasjerkom się po prostu nie chce liczyć - zarówno przy wydawaniu, jak trzeba wydać drobnymmi, jak i przy przyjmowaniu, gdy płaci się drobnymi. Stąd to się bierze.
Nie sądzę. W większości sklepów jest automat do zliczania pieniędzy po zakończeniu zmiany, wydawanie drobnymi jest irytujące, bo opróżniam sobie kasetke i np.pozbywam wszystkiego, co uzbierałam przez pół dnia. A przyjmować drobne uwielbiałam, z koleżanką "biłyśmy się" o panią z kościoła, która płaciła za zakupy z ofiary niedzielnej. Wtedy miałam spokojną dniówkę, bo owa pani zapłaciła mi 140zł dwuzłotówkami.
Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Jak powiedzmy duży sklep, spore utargi, duża sprzedaż - to owszem, myślę, że brak drobnych [nagminny, bo raz zdarzyć się może wszędzie] to kwestia złej organizacji.
Duży sklep to dużo stówek po markecie pracowałam w kiosku, tam za to walczyłam z nadmiarem drobnych. Każdy po wyjściu z marketu miał już "rozmienione" wiec 95% klientów za gazetę płaciło drobnymi lub bardzo drobnymi. Poszłam wtedy na układ z kasjerkami, żeby mi przyjmowały te drobne, bo nieraz musiałam konwój ze złotówek robić. A jaka afera jak komuś 10zł po 2zł próbowałam wydać
Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Nie, dziewczyna w ogóle nie myśli logicznie
Bo przy kursie 1 euro = 4 zł logicznym by było, żeby kasjerka w Polsce miała na starcie 4 razy tyle drobnych co eurokasjerka
Wtedy wydanie do 25 centów/1 zł z 50 euro i z 200 zł opróżnia kasetkę w dokładnie takim samym stopniu.
To jest naprawdę prosta matematyka
Och och
Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
poza tym w innym poscie wyliczasz,ze do 200zl musisz wydac 19x10 i sie pozbywasz drobnych czego wogole nie rozumiem - mozesz (i powinnas) wydac: 100,50,20,20 i costam - w ten sposob drobnych wcale nie tracisz jakos szczegolnie wiecej przeciez niz przy zaplacie 50
Jak można "w ogóle nie rozumieć", że nie zawsze ma się tą 100 czy 50 w kasetce
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 13:51   #293
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: "Nie mam wydać"

Jeśli chodzi o rozmienianie pieniędzy na kasie to jeśli mam rozmienię, jeśli nie kulturalnie kieruję klienta/klientkę do punktu obsługi klienta.
Zdarzają się klienci płacący banknotem 200 złotowym a rachunek na niecałe 5 złotych. Nie robi to na mnie wrażenia. Mam możliwość rozmiany pieniędzy u kierownika bez limitów więc z tego korzystam
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 14:19   #294
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Jak można "w ogóle nie rozumieć", że nie zawsze ma się tą 100 czy 50 w kasetce
no coz...drobnych nie ma.... grubych nie ma, to ja juz nie wim co jest w tych kasach
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 14:30   #295
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Taki jest problem, że masz te 350zł drobnych, np. 10x10 zł, ze 3 dwudziestki i resztę w bilonie, wystarczy 20 pierwszych klientów z rana i zostaje 20zł drobnych po 50 i 20 groszy A są takie dni, że jest bardzo mało drobnych i w tej kasetce na start miałam 3x50zł a samego bilonu max 15zł.
I naprawdę na 20 osób (!) nie potrafisz nikogo poprosić o drobne, o końcówkę?
Przecież jak się pracuje z pieniędzmi, to się ZAWCZASU gromadzi drobnych na tyle, żeby było z czego wydawać. Ja wolałam prosić o drobne, nawet jak miałam sytuację 'nienajgorszą', żeby nie zostać za chwilę totalnie bez niczego.
Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
no coz...drobnych nie ma.... grubych nie ma, to ja juz nie wim co jest w tych kasach
Po prostu przychodzisz do pracy, masz pustą kasę i czekasz na klientów z odliczonymi kwotami
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 16:25   #296
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
no coz...drobnych nie ma.... grubych nie ma, to ja juz nie wim co jest w tych kasach
Chodzi o początek dnia, gdy jest 1 lub 2 kasjerki i każda ma sam bilon. Wtedy nie ma 100 ani 50 i trzeba wydać przykładowe 9 dziesiątek.
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
I naprawdę na 20 osób (!) nie potrafisz nikogo poprosić o drobne, o końcówkę?
Przecież jak się pracuje z pieniędzmi, to się ZAWCZASU gromadzi drobnych na tyle, żeby było z czego wydawać. Ja wolałam prosić o drobne, nawet jak miałam sytuację 'nienajgorszą', żeby nie zostać za chwilę totalnie bez niczego.
A gdzie napisałam, że naprawdę nikogo nie poprosiłabym o końcówkę ? Ja pracowałam w markecie, gdzie był zawsze problem z drobnymi, klienci codziennie na to narzekali, wiec mieliśmy już odruch pytania każdego o końcówkę. I właśnie z rana rzadko kto miał, bo każdy chciał rozmienić na piekarnię/autobus/dziecku do szkoły.
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 16:55   #297
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Chodzi o początek dnia, gdy jest 1 lub 2 kasjerki i każda ma sam bilon. Wtedy nie ma 100 ani 50 i trzeba wydać przykładowe 9 dziesiątek.
Ja serio nie widzę problemu Każda kasjerka mogłaby zaczynać dzień ze stówą i trzema 50 w kasie i po sprawie. Nie trzeba by było wydawać dziesiątek.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 16:56   #298
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ja serio nie widzę problemu Każda kasjerka mogłaby zaczynać dzień ze stówą i trzema 50 w kasie i po sprawie. Nie trzeba by było wydawać dziesiątek.
Wtedy masz znowu bardzo mało bilonu i problem z wydaniem do 10
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 16:59   #299
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Wtedy masz znowu bardzo mało bilonu i problem z wydaniem do 10
Źle mnie zrozumiałaś Chciałam powiedzieć: zaczynać dzień ze stówą i trzema 50 OPRÓCZ tego bilonu, który ma teraz
Tak zeby normalnie mogła każdemu wydać, czy zapłaci 200, czy 10.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 17:41   #300
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Źle mnie zrozumiałaś Chciałam powiedzieć: zaczynać dzień ze stówą i trzema 50 OPRÓCZ tego bilonu, który ma teraz
Tak zeby normalnie mogła każdemu wydać, czy zapłaci 200, czy 10.
pisalam o tym wyzej wlasnie, bo tez mysle,ze to by rozwiazalo problem ale dziewczyny pisaly,ze nie chca wiecej pieniedzy w kasie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 16:04:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.