Odmowa sprzedaży w sklepie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-16, 22:25   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047

Odmowa sprzedaży w sklepie


Cześć dziewczyny, dziś przed pracą weszłam do nowego ciuchlandu na mojej ulicy, zobaczyłam parę rzeczy, które mnie urzekły , kilka kupiłam Co ważne, dzisiejsze cena dnia wynosiła 30zł za kg.
Wychodząc zobaczyłam piękny ciuch na manekinie na sklepie, poprosiłam o ściągnięcie i usłyszałam, że ta oto rzecz nie jest na sprzedaż aż do poniedziałku (60zl/kg).
Zdenerwowałam się, powiedziałam co myślę, ale po prostu nie miałam już czasu na kłótnie. Myślę, żeby jutro tam pójść i zażądać oświadczenia o odmowie towaru wystawionego na sklepie. Czy to jest dobry pomysł? I co mogę zrobić, jeżeli ekspedietntka odmówi? Poproszę o każdą radę.
Nie jestem złośliwa, ale tak się po prostu nie robi. Towar na sklepie z ceną jest do kupienia i kropka.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:28   #2
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Mi kiedyś ekspedientka powiedziała że nie zdejmie mi bluzki z manekina bo nie można
Zapytałam jak się nazywa i że chciałabym porozmawiać z jej szefem
Nagle się okazało że można zdjąć xD

Pewnie zarezerwowała sobie jakas koleżanka a że bluzka ładna to powiesili żeby przyciągała ludzi. Nie wiem czy coś możesz zrobić skoro to lumpeks, pewnie i tak to nic nie da bo podejrzewam że mają balagan, nie policzone sztuki itd i nikogo tam nie będzie to interesowało co najwyżej możesz się spróbować wyklocic. Jeśli Ci się chce.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:39   #3
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Generalnie parę razy się już spotkałam z tym, że nie ściągają przedmiotów z witryny czy np. z manekinów w sklepie. Każą przychodzić w dniu zmiany aranżacji.

Odpuść, nie chciała sprzedać to nie, strata sklepu. Będziesz się szarpać o ciuch z wystawy ? Gratuluję nerwów.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-06-16 o 22:41
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:40   #4
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Ja się często spotykałam z tym (tylko, że nie w lumpeksach), że jakiś ciuch z manekina mi się spodobał, a ekspedientka powiedziała, że nie może go sprzedać aż do zmiany wystawy. Może tam też tak mają.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:47   #5
201607110952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 407
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Dorabiam w sklepie i u nas tez noe sciagamy z manekina az do zmiany aranzacji
201607110952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:49   #6
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Totalnie mnie to zirytowalo, bo to.byl.ciuch, którego dawno szukałam, w.moim.rozmiarze, a jakbym.chciala.przyjsc.w. poniedziales i kupic drożej to nie moge bo w sobotę wyjeżdżam... Więc po prostu wnerw mnie.wziął.niesamowity takie.zagrania.typu nie mogę zdjac.do.zmiany wystawy nie sa zgodne z prawem, chyba ze.towar nie jest wyceniony
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 23:08   #7
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, dziś przed pracą weszłam do nowego ciuchlandu na mojej ulicy, zobaczyłam parę rzeczy, które mnie urzekły , kilka kupiłam Co ważne, dzisiejsze cena dnia wynosiła 30zł za kg.
Wychodząc zobaczyłam piękny ciuch na manekinie na sklepie, poprosiłam o ściągnięcie i usłyszałam, że ta oto rzecz nie jest na sprzedaż aż do poniedziałku (60zl/kg).
Zdenerwowałam się, powiedziałam co myślę, ale po prostu nie miałam już czasu na kłótnie. Myślę, żeby jutro tam pójść i zażądać oświadczenia o odmowie towaru wystawionego na sklepie. Czy to jest dobry pomysł? I co mogę zrobić, jeżeli ekspedietntka odmówi? Poproszę o każdą radę.
Nie jestem złośliwa, ale tak się po prostu nie robi. Towar na sklepie z ceną jest do kupienia i kropka.
wiele sklepów ma zaznaczone, że nie ściągają towarów z witryn i manekinów, aż do zmiany aranżacji.
ściągnięcie rzeczy z manekina to nie jest takie raz dwa, często manekiny w czasie otwarcia sklepu NIE MOGĄ stać nieubrane, często wystrój jest narzucany z góry. tak więc jak dla mnie Twoje żądania, oburzenia i wnerw są bez sensu
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 23:16   #8
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6185544 6]Generalnie parę razy się już spotkałam z tym, że nie ściągają przedmiotów z witryny czy np. z manekinów w sklepie. Każą przychodzić w dniu zmiany aranżacji.

Odpuść, nie chciała sprzedać to nie, strata sklepu. Będziesz się szarpać o ciuch z wystawy ? Gratuluję nerwów.[/QUOTE]

Zgadzam sie. Zenua ogolnie mowiac.

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Ja się często spotykałam z tym (tylko, że nie w lumpeksach), że jakiś ciuch z manekina mi się spodobał, a ekspedientka powiedziała, że nie może go sprzedać aż do zmiany wystawy. Może tam też tak mają.
Manekiny moga byc traktowane jako ekspozycja, wiec nikt nie ma obowiazku sprzedawac tego, w co sa odziane. No, ale lepiej robic za pieniaczke i awanturowac sie bezpodstawnie. Moze kase fiskalna, ktorej sprzedawca uzywa do pracy tez autorka bedzie chciala kupic? W koncu jest na stanie.

"Tak sie po prostu nie robi"... Bezcenne.

4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 23:19   #9
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Nie wiem, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia ale sytuacja rzeczywiście dziwna: to, co w sklepie to (na logikę) powinno być do sprzedania, o ile nie stanowi prywatnej własności pracownika i nie jest elementem wystroju.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 23:42   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia ale sytuacja rzeczywiście dziwna: to, co w sklepie to (na logikę) powinno być do sprzedania, o ile nie stanowi prywatnej własności pracownika i nie jest elementem wystroju.
zasadniczo ekspedientka też jest w sklepie - czemu by sobie jej nie kupić (na wagę za 30zł/kg średniej wagi eskpedientka to tylko 1800 a posprząta, wypierze, dzieci pobawi)

nawiązując do postów autorki - wbrew jakiemu prawu jest nie sprzedawanie ekspozycji? chyba prawu focha

inna sprawa - do końca życia się nie nadziwię jakie emocje u ludzi wywołują używane szmaty za półdarmo (nie żeby z lumpeksami było coś nie tak - ot nie ogarnia poziomu problemu względem obiektu tego problemu)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-06-16 o 23:43
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 00:50   #11
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;61856096]Zgadzam sie. Zenua ogolnie mowiac.



Manekiny moga byc traktowane jako ekspozycja, wiec nikt nie ma obowiazku sprzedawac tego, w co sa odziane. No, ale lepiej robic za pieniaczke i awanturowac sie bezpodstawnie. Moze kase fiskalna, ktorej sprzedawca uzywa do pracy tez autorka bedzie chciala kupic? W koncu jest na stanie.

"Tak sie po prostu nie robi"... Bezcenne.

[/QUOTE]
No mi nigdy nie przyszło do głowy wykłócać się o zdejmowanie ciucha z manekina bo chcę go kupić. A panie często proponowały żeby przyjść jak zmienią wystawę i można to będzie kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-17, 01:48   #12
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Hmmm, lumpeks to nie zwykły sklep, gdzie ceny są ustalone do każdego ubrania.
Już tak jest, manekin ma przyciągnąć ludzi na dostawę, gdy jest najwyższa cena. Jeśli ta rzecz była taka świetna to pewnie byłaby kupiona pierwszego dnia, więc i tak nie kupiłabyś jej po niższej cenie. Dziwne, że kłóciłaś się o taką głupotę
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 06:21   #13
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
zasadniczo ekspedientka też jest w sklepie - czemu by sobie jej nie kupić (na wagę za 30zł/kg średniej wagi eskpedientka to tylko 1800 a posprząta, wypierze, dzieci pobawi)

nawiązując do postów autorki - wbrew jakiemu prawu jest nie sprzedawanie ekspozycji? chyba prawu focha

inna sprawa - do końca życia się nie nadziwię jakie emocje u ludzi wywołują używane szmaty za półdarmo (nie żeby z lumpeksami było coś nie tak - ot nie ogarnia poziomu problemu względem obiektu tego problemu)
Ekspedientki i kasy fiskalnej nie miałam na myśli pisząc o tym, co się znajduje w sklepie (takoż lad, lamp, półek, wieszaków itd. Aż tak abstrakcyjnego sposobu myślenia nie posiadam)

Co do reszty postu- niestety, coś w tym jest bo podobne emocje można zaobserwować w trakcie wyprzedaży/obniżki cen u niektórych kupujących ( Black Friday, wyprzedaże w tym sklepie co to nie dla idiotów, niechlubne biegi po karpia etc).

Jeśli chodzi o sprzedaż towaru z ekspozycji: nie upieram się, nie znam zasad obejmujących ich sprzedaż, prawdopodobnie są to jakieś wewnętrzne regulacje obowiązujące w danej placówce. Raz zdarzyło mi się, że ekspedientka sama zaproponowała ściągnięcie z wystawy ostatniej pary butów w interesującym mnie rozmiarze. Spytała też, czy dla mnie jest to jakiś problem, że towar z jest z ekspozycji i zapewniła, że jest on pełnowartościowy. Z drugiej jednak strony nie przyszłoby mi na myśl by prosic o zdjęcie czegokolwiek z ekspozycji. W końcu świat jest pełen butów/ciuchów/... a mnie jest w 100% wszystko jedno, w którym sklepie zostawię pieniądze za interesujący mnie towar. Jeśli mi czegoś szkoda to ewentualnego czasu zmarnowanego na bieganie po sklepach i na potencjalne wykłócanie się z ekspedientkami/innymi klientami zainteresowanymi kupnem tej samej rzeczy. Jednak wolę już sobie pobiegać po sklepach niż się wykłócać i niepotrzebnie dyskutować (niestety, dla mnie przy zakupie butów sklepy internetowe odpadają a w przypadku ciuchów w ogóle nie korzystam ze sklepów. Wszystkie ciuchy mam "designerskie", czytaj: zaprojektowane przez siebie i uszyte przez koleżankę z własnoręcznie zakupionych przeze mnie materiałów i dodatków. Domorosły ze mnie designer ale na moje potrzeby sama sobie wystarczam ).
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 06:24   #14
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
No mi nigdy nie przyszło do głowy wykłócać się o zdejmowanie ciucha z manekina bo chcę go kupić. A panie często proponowały żeby przyjść jak zmienią wystawę i można to będzie kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To teraz juz wiesz, co robic . "Hola, hola pani ekspedientko. Ruszac prosze zdejmowac ciuchy z manekina. Ino raz. Dorzucic jeszcze prosze mydlo w plynie z zaplecza, bo nie mam czasu do Rossmanna isc. Pronto."

Problem solved.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 07:01   #15
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Towar na sklepie z ceną jest do kupienia i kropka.
Cytat:
Co ważne, dzisiejsze cena dnia wynosiła 30zł za kg.
Cytat:
że ta oto rzecz nie jest na sprzedaż aż do poniedziałku (60zl/kg).
rzecz wisi na manekinie z ceną?
Dwie ceny już wiszą ?

Cytat:
bo to.byl.ciuch, którego dawno szukałam, w.moim.rozmiarze, a jakbym.chciala.przyjsc.w. poniedziales i kupic drożej to nie moge bo w sobotę wyjeżdżam... Więc po prostu wnerw mnie.wziął.niesamowity
skoro masz dzisiaj czas lecieć tam po oświadczenia to zamiast robić dym poszłabym do tego sklepu na spokojnie, porozmawiała z ekspedientką jak bardzo mi zależy, w poniedziałek wyjeżdżam i że kupię w cenię poniedziałkowej i poprosiła ją zwyczajnie. Jak się uprze i nie zgodzi to może poproś kogoś by poszedł w pn?

Jak mają tam ładne rzeczy i bedziesz tam bywac to po co się chcesz użerać, nie mówiąc o tym, że zamierzasz się szarpać o szmatę na wieszaku? Serio?

Większą masz szansę że załatwisz taki temat serdecznością i uprzejmością niż ''z mordą''.
Ale jeśli ekspedientka sama ostrzy zeby na ten ciuch to zapomnij. Pogódź się z tym, że pracownicy sklepów mogą wykorzystać takie sytuacje i wykupić coś atrakcyjnego przed pozostałymi klientami; każda praca daje ludziom jakieś korzyści.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
bo to.byl.ciuch, którego dawno szukałam, w.moim.rozmiarze, a jakbym
no tak, ale w najgorszym razie pociesz się tym, że przecież go nie przymierzyłaś i wcale nie masz pewności, że wyglądałabyś w nim jak milion $

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2016-06-17 o 07:05
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 07:15   #16
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia ale sytuacja rzeczywiście dziwna: to, co w sklepie to (na logikę) powinno być do sprzedania, o ile nie stanowi prywatnej własności pracownika i nie jest elementem wystroju.
tylko, że w tym wypadku witryny i manekiny to element wystroju łącznie z tym co się w tej chwili na nich znajduje
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 07:23   #17
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

W sieciówkach to normalne, że ubrań z manekinów nie sprzedaje się do póki nie jest zmieniona wystawa i ubrania automatycznie nie trafią na półki. Powie Ci to każda dziewczyna zatrudniona w tego typu sklepie.

Nie wiem jak w lumpkach. Często chodzę, ale w sumie jeszcze nigdy nie czułam potrzeby kupienia ubrnia wiszącego na wsytawie.

Może być tak, że panie chcą więcej zarobić (ale jakoś wątpię, bo czy ten ciuch waży 10 kg, żeby różnica za ile za kg go kupisz była znacząca?), a może odłożyła dla kogoś i próbowała Cię zniechęcić. Istnieje jeszcze możliwość, że szmatka wygląda na tyle interesująco, że ma napędzić klientów do tego przybytku - kopalni, gdzie jednak większość rzeczy jest nieco gorsza.

Ja bym podpytała czy można mi odłożyć i kupiła w przyszłości za cenę poniedziałkową. Może jestem frajerką dającą z siebie robić balona, ale wojna z ekspedientką o szmatkę w tym przypadku wydaje mi się trochę nie na miejscu.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 08:01   #18
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Odmowa sprzedaży w sklepie

Z tym zdejmowaniem z manekinów - ja miałam zakaz jako pracownik sali zdejmowania mogła to robic tylko dekoracja.
Ale rezerwowalam dana rzecz i była ściągana następnego dnia rano, pozniej odwieszona do przymierzenia na nazwisko danej klientki. Jak nie wzięła to na sklep i tyle.


Wysłano z iPhone 6
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 08:55   #19
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

https://sprytnykonsument.wordpress.c...aru-z-wystawy/

Niestety wcale to nie było zgodne z prawem. Szczególnie, ze sklep ściągal spokojnie z innych manekinow, to przepraszam dlaczego z tego nie...?
Tekst o dwóch cenach - dennie głupi. W ciuchlandach są wywiEszki o cenach na cały tydzień.
A o wzięciu ze soba sprzedawczyni to nawet komentowac nie bede
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-17, 09:01   #20
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
https://sprytnykonsument.wordpress.c...aru-z-wystawy/

Niestety wcale to nie było zgodne z prawem. Szczególnie, ze sklep ściągal spokojnie z innych manekinow, to przepraszam dlaczego z tego nie...?
Tekst o dwóch cenach - dennie głupi. W ciuchlandach są wywiEszki o cenach na cały tydzień.
A o wzięciu ze soba sprzedawczyni to nawet komentowac nie bede
Zalinkowalas wypociny osoby, ktora sama nie ogarnela tematu. Tym bardziej, ze tu mowa o jakims lumpeksie, ktory nie oznacza asortymentu wystarczajaca dobrze.

Ot, zwykle pieniactwo i brak znajomosci tematu z Twojej strony.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:09   #21
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Dobrze, to w takim razie szefie podrzuc mi podstawę, na której Ty się opierasz wyłączając tylko chęć wysmiania drugiej osoby i sarkazmu, bo od Ciebie nic mądrego nie przeczytałam
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:10   #22
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
https://sprytnykonsument.wordpress.c...aru-z-wystawy/

Niestety wcale to nie było zgodne z prawem. Szczególnie, ze sklep ściągal spokojnie z innych manekinow, to przepraszam dlaczego z tego nie...?
Tekst o dwóch cenach - dennie głupi. W ciuchlandach są wywiEszki o cenach na cały tydzień.
A o wzięciu ze soba sprzedawczyni to nawet komentowac nie bede
nie w każdym ciucholandzie jest "na wagę" to po pierwsze. czesem nawet jak jest na wagę, to niektóre ciuchy i tak mają swoje metki, to po drugie. Po trzecie, wg KC towar uznawany jest za wystawiony do sprzedazy jeśli jest w sklepie i ma cenę (jest oznaczony). nie wiem czy "wszystko po 30zł/kg" jest właśnie tym oznaczeniem. dodatkowo może tam wisiała (schowana) info o tym, że towar z wystawy nie jest na sprzedaż (bo np. zarazerwowane dla kogo innego) i już odmowa jest uzasadniona.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:15   #23
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Co ja tu paczę w ogóle.

Wpadłam kiedyś do Home&You po pościel, która mi się podobała. Akurat zdarzyło się, że na wystawie było łóżko nakryte właśnie tą konkretną pościelą. Weszłam do sklepu - ni ma. Wróciłam więc potulnie do domu i zamówiłam online, nie "kazałam" ekspedientce przebierać pierzyny i poduszek. Teraz już wiem, że powinnam, głupia byłam, mój błąd
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:17   #24
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Na 100% cena za kilogram jest uważane jako oferta sprzedaży, inna sprawa że ewidentnie musi być to asortyment sklepu, a nie kurtka klientki obok (wisi na wieszaku, na manekinie właśnie, etc.); przy wejściu do sklepu pytałam, czy są rzeczy z osobnymi cenami. Myślę, że gdyby było takie info Panie by pokazały, ale zawsze można zapytać.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:20   #25
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dobrze, to w takim razie szefie podrzuc mi podstawę, na której Ty się opierasz wyłączając tylko chęć wysmiania drugiej osoby i sarkazmu, bo od Ciebie nic mądrego nie przeczytałam
Nie wiem czy jest sens robić tyle szumu o tak błachą sprawę. Mnie by było wstyd to rozdmuchiwać. Na serio chcesz zrobić awanturę o szmatę i nie podoba Ci się, że wszystkie dziewczyny, które się tu udzieliły nie popierają Cię?

Lumpeksy to temat rzeka, działają nieco inaczej, tak samo jak stragany na ryneczku. Prawo prawem, ale najwyższą władzę ma sprzedawca.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:47   #26
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Tyle, ze ekspedientka nie powiedziala, ze bluzka bedzie do kupienia po zmianie aranzacji, bo nie moze jej zdjac z manekina, tylko, ze bedzie do sprzedazy w poniedzialek (za wyzsza cene).
Gdyby mnie ktos przedstawil sprawe w ten sposob, tez bym sie wkurzyla (moze nie az tak, zeby latac po oswiadczenia), ale w pelni rozumiem autorke.
Niestety nie wiem, co mozna zrobic, gdyby mi tak zalezalo, sprobowalabym ludzkiego podejscia - pogadala z ekspedientka, spytala czy nie da sie czegos zrobic, np zaplacic jak w poniedzialek, albo poprosic o odlozenie?
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:50   #27
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Dobrze, to w takim razie szefie podrzuc mi podstawę, na której Ty się opierasz wyłączając tylko chęć wysmiania drugiej osoby i sarkazmu, bo od Ciebie nic mądrego nie przeczytałam
Obawiam sie, ze zaplata za moja porade prawna bedzie nieco zbyt kosztowna dla Ciebie. W "bulu i nadzieji" niestety pozostac musze, ale nie odpowiem na Twoje pytanie. Zwlaszcza z takim nastawieniem, ktore prezentujesz. Nic Ci sie nie nalezy a takie awanturnictwo trzeba ukrocic, nie podsycac.

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;61864486]nie w każdym ciucholandzie jest "na wagę" to po pierwsze. czesem nawet jak jest na wagę, to niektóre ciuchy i tak mają swoje metki, to po drugie. Po trzecie, wg KC towar uznawany jest za wystawiony do sprzedazy jeśli jest w sklepie i ma cenę (jest oznaczony). nie wiem czy "wszystko po 30zł/kg" jest właśnie tym oznaczeniem. dodatkowo może tam wisiała (schowana) info o tym, że towar z wystawy nie jest na sprzedaż (bo np. zarazerwowane dla kogo innego) i już odmowa jest uzasadniona.[/QUOTE]

Oczywiscie, ze nie jest. Gdyby tak bylo implikowaloby takze, ze kasa fiskalna, ekspedientka, drzwi, okna czy gniazka elektryczne sa rowniez do kupienia. Ogolna informacja wywieszona gdzies tam "wszystko po X" nie jest oznaczeniem ceny, bo nie odnosi sie do konkretnego towaru.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2016-06-17 o 09:51
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:53   #28
201607110952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 407
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Pogódź się z tym, że pracownicy sklepów mogą wykorzystać takie sytuacje i wykupić coś atrakcyjnego przed pozostałymi klientami; każda praca daje ludziom jakieś korzyści.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

no tak, ale w najgorszym razie pociesz się tym, że przecież go nie przymierzyłaś i wcale nie masz pewności, że wyglądałabyś w nim jak milion $
Dodam tylko, ze zazwyczaj sprzedajacy nie musza stosowac spisku "dam na manekina" tylko kitraja takie rzeczy na magazynie zanim w ogole trafia na sklep





Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
https://sprytnykonsument.wordpress.c...aru-z-wystawy/

Niestety wcale to nie było zgodne z prawem. Szczególnie, ze sklep ściągal spokojnie z innych manekinow, to przepraszam dlaczego z tego nie...?
Tekst o dwóch cenach - dennie głupi. W ciuchlandach są wywiEszki o cenach na cały tydzień.
A o wzięciu ze soba sprzedawczyni to nawet komentowac nie bede
Misseczko - sama kiedys opisywalas swoja zlosliwosc co do klientow jak ci zaplaca wyzszym nominqlem za cos drobnego. I jezdzilas po klientah. A teraz tu nagle zle sprzedawczynie olaboga. Troche na pieniacza wychodzisz.
201607110952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 10:16   #29
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Czocherro, ja pamiętam jak wizaż bronił klientów, którzy przyszli po bardzo długim czasie reklamować pęknięta temperowke za 2 zl. Bawi mnie, że moja postawa to wstyd, a takie coś miało przyklask.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 10:19   #30
201607110952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 407
Dot.: Odmowa sprzedaży w sklepie

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Czocherro, ja pamiętam jak wizaż bronił klientów, którzy przyszli po bardzo długim czasie reklamować pęknięta temperowke za 2 zl. Bawi mnie, że moja postawa to wstyd, a takie coś miało przyklask.
Ja nie bronilam osobiscie, a ty osobiscie sie roszczeniowych klientow czepialas. Ot, taka roznica
201607110952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-20 12:16:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.