A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;) - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-22, 11:57   #2191
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
A konkretnie które to?
A czaję się na Paragraf 22, Historię rodziny Martela (czytałaś może?), Kwietniową czarownicę też mam w najbliższym planie zakupowym i Imię róży, no i piękna kolekcja Musierowiczowej!


Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ale- wymyślilismu z Tż booski ceglany regał na ksiązeczki, będziemy go murowac w saloniku
cos takiego, ale troszke po naszemu
Podoba mi się Elianka, oryginalna koncepcja!


Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Kurcze... wczoraj wrzuciłam zdjęcia, na których tytuły książek były lepiej widoczne... dzisiaj patrzę a tego postu nie ma
No właśnie, już myślałam, że mi się to przyśniło. A wczoraj tych zdjęć nie mogłam otworzyć.



Moje ostatnie świąteczne nabytki, które tym razem nie nadwyrężyły nadto mojego budżetu , np. "Po słowiczej podłodze" kosztowało 7 zł, co prawda nie przepadam za tymi wydaniami kieszonkowymi, ale za 7 zł nawet ja się skusiłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100539a.JPG (110,4 KB, 50 załadowań)
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 12:21   #2192
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
A teraz, specjalnie dla Sunprince, moje skromne zbiory.
Część książek z pierwszej foty należy do moich rodziców, a na pozostałych są już tylko moje.
Piękny zbiór elsha!
Gratuluję fajnej biblioteczki!

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
wymyślilismu z Tż booski ceglany regał na ksiązeczki, będziemy go murowac w saloniku

cos takiego, ale troszke po naszemu
Śliczny

Też by mi się taki podobał... Lubię taki styl.

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;6975559]
BTW, dodałam wczoraj tutaj posta, potem nie mogłam wejść na wizaż (nie chciał mi się otworzyć), a dzisiaj patrzę, że mojego posta nie ma Czy tylko ja miałam problemy z wizażem?[/quote]

Również miałam wczoraj problemy z dostaniem się na wizaż.

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Trzy pierwsze są moje, trzy kolejne taty. Od razu sie przyznaję, że miałam prawo do kupienia dwóch, ale nie potrafiłam sie oprzeć pokusie.

"Trzech na audiencji u króla" 4,90zł
"W Orient Expressie bez zmian" 4,90zł
"W ruchu" 4,90zł

"Nieprzyjacielskie kobiety" 6,90zł
"Sława aż do śmierci" 6,90zł
"Poradnik dla niedzielnego ojca" 9,90zł
Bardzo mi się podobają twoje nabytki - super!
Pewnie jak ja w końcu będę kupować książki, to też się nie zmieszczę w limicie

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Moje ostatnie świąteczne nabytki, które tym razem nie nadwyrężyły nadto mojego budżetu , np. "Po słowiczej podłodze" kosztowało 7 zł, co prawda nie przepadam za tymi wydaniami kieszonkowymi, ale za 7 zł nawet ja się skusiłam.
Gratuluję udanych zakupów Czytałam z tego tylko Murakamiego
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 13:01   #2193
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
A teraz, specjalnie dla Sunprince, moje skromne zbiory.
(...)
Ale masz pstrokato na tym trzecim zdjęciu


Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Brak wyczucia, bądź brak znajomości pozycji danego autora, i mam tu na myśli nie tylko info o tytulach ale zawartość książki. I takie potem są efekty - irytujące. Współczuę Ger, ja się tak załatwiłam czytając Chmarę.
Ech, szkoda słów
Generalnie zmądrzałam i jeśli czytam jakąś serię (Otori np.), to nie czytam opisów kolejnych części - ale tutaj nie podejrzewałam, że "Gai-jin" będzie tak związany z "Shogunem"
Zresztą z tyłu "Shoguna" streścili całą fabułę książki. Też mądre


Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ale- wymyślilismu z Tż booski ceglany regał na ksiązeczki, będziemy go murowac w saloniku

cos takiego, ale troszke po naszemu
Fajnie coś takiego wygląda, ale ja bym chyba się nie odważyła na takie rozwiązanie Średnio mobilny jest taki regał i o gruntownym przemeblowaniu nie ma co marzyć - nie chciałabym się tak "załatwić"


[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;6975559]W sumie tak, ale jednak...

Serio, serio. Ja w ogóle nie wiem, w których lumpkach znajdę książki. Wczoraj byłam w dwóch, a tylko w jednym były. Ale napisałam na wizażu posta w wątku o lumpkach, może są tam jakieś dziewczyny z Poznania i mi powiedzą. [/quote]
Wiadomo - lumpki to nie księgarnie; nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) będzie dostawa Warto popytać też pracowników - jak często dostają książki, czy bardzo im schodzą (dzięki temu możesz np. wstrzymać się z zakupem do końca tygodnia, kiedy jest taniej ), itp.
Poza tym - zawsze warto zajrzeć, gdy się przechodzi koło jakiegoś lumpa, nawet jeśli wcześniej nie widziało się tam książek, bo a nuż...
No i przyjemność z polowania jest wielka. Ten dreszczyk emocji...


Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
Kurcze... wczoraj wrzuciłam zdjęcia, na których tytuły książek były lepiej widoczne... dzisiaj patrzę a tego postu nie ma:/ a zdjecia usunęłam..;(
ja też lubię układać seriami
Widziałam te fotki
Układanie seriami niewątpliwie wygląda bardzo ładnie i schludnie, ale ja nie mogłabym tak "porozstrzelać" książek jednego autora po różnych półkach (bo u mnie niemal każdy tytuł u danego pisarza jest z innego wydawnictwa ).


Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
"Po słowiczej podłodze" kosztowało 7 zł, co prawda nie przepadam za tymi wydaniami kieszonkowymi, ale za 7 zł nawet ja się skusiłam.
Dziwne masz to kieszonkowe wydanie. Ja mam inne
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 13:21   #2194
Ondine
Rozeznanie
 
Avatar Ondine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraina nieznana
Wiadomości: 842
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Chyba nie nadrobię tego wątku .WSZYSTKIM GRATULUJĘ NABYTKÓW. Miłego czytania.
Ondine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 13:38   #2195
basilissa
Rozeznanie
 
Avatar basilissa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 625
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Amber2046, Foxino, radości z czytania.
Elianko, ciekawe rozwiązanie półki na książki. Mogłaś jeszcze "Wgryźć się" aparatem w te skrzynki z książkami w celu dokumentacji przeprowadzki.
__________________
Mądrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać głupio. I dobrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać okrutnie. R. Kapuściński
basilissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 13:46   #2196
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
A nie znałaś wcześniej tej pisarki? Bo ja dopiero ostatnio "wpadłam na nią" w necie i zastanawiam się, czy bardzo powinnam się wstydzić, skoro jestem już prawie po filologii ang...
No właśnie nie, ale to po części też dlatego, że będąc 'w plecy' z lekturą wszystkich dzieł Austen czy sióstr Bronte, nie interesowałam się niczym więcej do czasu, aż nie przeczytam tych najpopularniejszych powieści związanych z tym okresem Jakbyś jeszcze na kogoś podobnego tak wpadła to będę zobowiązana

Cytat:
Napisane przez marthinisa Pokaż wiadomość
Ja codziennie spedzam w busie, w drodze DO i Z pracy prawie dwie godziny i coz bym innego miala robic???No dobra przyznaje sie bez bicia ze czasem ratuje sie MP3 albo po prostu opieram glowe o szybe i drzemie...
Te podróże autobusem to mój największy ból, bo przez chorobę lokomocyjną muszę zadowolić się jedynie mp3 playerem Więc jeśli pewna brunetka z słuchawkami na uszach kiedyś się na Was czytające popatrzy to nie ze zdziwieniem dlaczego czytacie, ale z jawną zazdrością, że możecie

Cytat:
Napisane przez Coventina Pokaż wiadomość
Jestem nowa i to mój pierwszy post

Gdybym mogła, to nie wychodziłabym z księgarni lub antykwariatu. W domu mam kilka tysięcy książek. Nie mam już miejsca na księgozbiór
Wydaję dość dużo na książki i trudno mi określić ile to jest co miesiąc
Witam serdecznie w wątku i z miejsca gratuluję oszałamiającego zbioru Może się nim kiedyś pochwalisz, żebyśmy mogły nacieszyć oczy?

Cytat:
Napisane przez gasta18 Pokaż wiadomość
A to ja wrzucę trochę moich... taki misz-masz.. różnie te książki układam... nie wszystkie książki, bo na niektórych półkach za dużo wszystkiego leżało i nie chciało mi się ściągać
Gasta, śliczny zbiorek. A jaki porządnie poukładany

Cytat:
Napisane przez elsha Pokaż wiadomość
A teraz, specjalnie dla Sunprince, moje skromne zbiory.
Część książek z pierwszej foty należy do moich rodziców, a na pozostałych są już tylko moje.
Oj, Elsho, nawet nie wiesz ile bym Ci z tego chętnie podebrała Świetna biblioteczka

I klasycznie już... gratuluję wszystkim książkowych nabytków!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 14:09   #2197
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

a ja sobie siedzę chora, rodzinka na mnie obrażona, smutno mi to wzięłam się za czytanie, a tak właściwie to nie mam ochoty na święta przez to wszystko i poszłabym do pracy.... aby do wtorku. gapiłam się na regał co by tu sobie przeczytać i w końcu wybór padł na "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" Lisy See - przed chwilą skończyłam, baaardzo ciekawe - w sumie Chiny do tej pory kojarzyły mi się z murem, herbatą i ryżem no i fikuśną architekturą - o krępowaniu stóp wiedziałam że się to robi, ale nie miałam pojęcia jak.... opisy przyprawiły mnie niemal o mdłości.... pamiętam też z lektury wątku że jest inna książka tej autorki - czy "Miłość Peonii" to dalszy ciąg???
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 14:11   #2198
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
a ja sobie siedzę chora, rodzinka na mnie obrażona, smutno mi to wzięłam się za czytanie, a tak właściwie to nie mam ochoty na święta przez to wszystko i poszłabym do pracy.... aby do wtorku. gapiłam się na regał co by tu sobie przeczytać i w końcu wybór padł na "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" Lisy See - przed chwilą skończyłam, baaardzo ciekawe - w sumie Chiny do tej pory kojarzyły mi się z murem, herbatą i ryżem no i fikuśną architekturą - o krępowaniu stóp wiedziałam że się to robi, ale nie miałam pojęcia jak.... opisy przyprawiły mnie niemal o mdłości.... pamiętam też z lektury wątku że jest inna książka tej autorki - czy "Miłość Peonii" to dalszy ciąg???
Oj, Scarlett Nosek do góry. Z tym chorowaniem to Ci rękę mogę podać, bo we wtorek mnie ścięła grypa. Dopiero dziś jako tako jestem w stanie funkcjonować. Ale... pomyśl, że nie ma tego złego. Jesteśmy pociągające i mamy dużo czasu na czytanie

'Miłość Peonii' to zupełnie odmienna powieść. Nowi bohaterowie, inny kontekst historyczny, osadzenie w innej epoce, ale tak samo przepiękna opowieść Polecam Ci ją gorąco
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 14:20   #2199
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Oj, Scarlett Nosek do góry. Z tym chorowaniem to Ci rękę mogę podać, bo we wtorek mnie ścięła grypa. Dopiero dziś jako tako jestem w stanie funkcjonować. Ale... pomyśl, że nie ma tego złego. Jesteśmy pociągające i mamy dużo czasu na czytanie

'Miłość Peonii' to zupełnie odmienna powieść. Nowi bohaterowie, inny kontekst historyczny, osadzenie w innej epoce, ale tak samo przepiękna opowieść Polecam Ci ją gorąco
Ojjjj Ana, gdyby to tylko pociąganie.... Ja zaraz płuca wypluję... W każdym razie zdrówka!

A też Chiny? Nie mam tej książki, chyba się teraz wezmę za pożyczone Schmitty - "Ewangelię Piłata" i "Moje Ewangelie"....

Jeszcze przytaszczyłam sobie z piwnicy stos gazetek do przejrzenia - mam taką manię że nie wyrzucam babskich gazet - aż w końcu zrobiły mi się tego tony - zostawiłam w końcu ukochane Zwierciadła, a resztę podarłam na stroniczki i pozostawiałam sobie tylko jakieś "przydasie", a reszta na makulaturę.... Mam jeszcze stos wielkości pudła na papier do ksero - i dwa takie pudła wyrwanych artykułów. Co prawda TŻ przekonuje mnie że w życiu do tego nie zajrzę i wszystko znajdę w necie, ale ja swoje wiem
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 14:37   #2200
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Jeszcze przytaszczyłam sobie z piwnicy stos gazetek do przejrzenia - mam taką manię że nie wyrzucam babskich gazet - aż w końcu zrobiły mi się tego tony - zostawiłam w końcu ukochane Zwierciadła, a resztę podarłam na stroniczki i pozostawiałam sobie tylko jakieś "przydasie", a reszta na makulaturę.... Mam jeszcze stos wielkości pudła na papier do ksero - i dwa takie pudła wyrwanych artykułów. Co prawda TŻ przekonuje mnie że w życiu do tego nie zajrzę i wszystko znajdę w necie, ale ja swoje wiem
Robię to samo. Zanim wyrzucę gazetę wyrywam to co mnie interesuje, grupuję tematycznie, wkładam do koszulki i do segregatora. I przeglądam jak czegoś potrzebuję, naprawdę szkoda wyrzucać całą gazetę.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 14:48   #2201
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Robię to samo. Zanim wyrzucę gazetę wyrywam to co mnie interesuje, grupuję tematycznie, wkładam do koszulki i do segregatora. I przeglądam jak czegoś potrzebuję, naprawdę szkoda wyrzucać całą gazetę.
Ale fajnie spotkać drugą maniaczkę makulatury Em!
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-22, 14:58   #2202
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
'Miłość Peonii' to zupełnie odmienna powieść. Nowi bohaterowie, inny kontekst historyczny, osadzenie w innej epoce, ale tak samo przepiękna opowieść Polecam Ci ją gorąco
U mnie 'Miłość Peonii' czeka w kolejce na przeczytanie. I jakoś sie doczekać nie może.
'Kwiat Śniegu...' mi się bardzo podobał, tak jak i 'Na złotej górze', chociaż to już inny typ. Ogólnie jakoś pociąga mnie chińska tematyka.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 21:05   #2203
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
a ja sobie siedzę chora, rodzinka na mnie obrażona, smutno mi to wzięłam się za czytanie, a tak właściwie to nie mam ochoty na święta przez to wszystko i poszłabym do pracy.... aby do wtorku.
No to mnie wczoraj ścięło totalnie
Z nosa miałam taki wodociąg, że nawet do książki nie byłam w stanie zajrzeć, bo prawie na oczy nie widziałam...
Ale dziś mi już na szczęście lepiej, i tobie życzę zdrówka

A z rodzinką to już tak jest, raz lepiej a raz gorzej...
Głowa do góry!

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Oj, Scarlett Nosek do góry. Z tym chorowaniem to Ci rękę mogę podać, bo we wtorek mnie ścięła grypa. Dopiero dziś jako tako jestem w stanie funkcjonować.
Również życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Ana.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Jeszcze przytaszczyłam sobie z piwnicy stos gazetek do przejrzenia - mam taką manię że nie wyrzucam babskich gazet - aż w końcu zrobiły mi się tego tony - zostawiłam w końcu ukochane Zwierciadła, a resztę podarłam na stroniczki i pozostawiałam sobie tylko jakieś "przydasie", a reszta na makulaturę.... Mam jeszcze stos wielkości pudła na papier do ksero - i dwa takie pudła wyrwanych artykułów. Co prawda TŻ przekonuje mnie że w życiu do tego nie zajrzę i wszystko znajdę w necie, ale ja swoje wiem
Robię dokładnie tak samo, już mam stertę gazet powyżej kolan i praktycznie niewiele ubywa, a czasem nawet znajduję w niej gazetki sprzed 3, 4 lat Cały czas się łudzę, że to nadrobię, ale jak mam wybór to zawsze wolę sięgnąć po książkę...

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;6978497]U mnie 'Miłość Peonii' czeka w kolejce na przeczytanie. I jakoś sie doczekać nie może.
'Kwiat Śniegu...' mi się bardzo podobał, tak jak i 'Na złotej górze', chociaż to już inny typ. Ogólnie jakoś pociąga mnie chińska tematyka. [/quote]

Też mnie bardzo pociąga chińska tematyka, i japońska również.
Na razie czytałam tylko: "Dziki Imbir", "Czerwona Azalia" i "Chiński kopciuszek", a "Kwiat śniegu..." już kupiony czeka na razie na półce
Dodałam sobie także do schowka "Miłość Peonii"

A z japońskiej tematyki przeczytałam kilka książek Murakamiego i "Wyznania gejszy", bardzo podobał mi się też serial "Szogun" a na półce czeka "Tai-Pan". I muszę koniecznie obejrzeć ekranizację "Wyznań gejszy". Oglądałyście może już?
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 21:13   #2204
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Ojjjj Ana, gdyby to tylko pociąganie.... Ja zaraz płuca wypluję... W każdym razie zdrówka!

A też Chiny? Nie mam tej książki, chyba się teraz wezmę za pożyczone Schmitty - "Ewangelię Piłata" i "Moje Ewangelie"....
Tobie również
A książka naturalnie o Chinach, XVII-wiecznych

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;6978497]U mnie 'Miłość Peonii' czeka w kolejce na przeczytanie. I jakoś sie doczekać nie może.
'Kwiat Śniegu...' mi się bardzo podobał, tak jak i 'Na złotej górze', chociaż to już inny typ. Ogólnie jakoś pociąga mnie chińska tematyka. [/quote]

To u mnie tak 'Na złotej górze' czeka, i czeka, i czeka...

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Również życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Ana.
Dziękuję Protko. Ty również trzymaj się ciepło Ehh, przeklęty wirus się szerzy
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 22:35   #2205
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Ehh, przeklęty wirus się szerzy
Szerzy się, szerzy.... Żeby to jeden... Ja sobie mogę w szpitalu wybierać przebierać.... a tak się starałam żeby mnie nie dopadło....
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 22:37   #2206
joshuam
Raczkowanie
 
Avatar joshuam
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 194
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

A ja kupuję tylko książki "do nauki" - podręczniki, zbiory zadań, na resztę brakuje czasu - a jeśli nie brakuje to wypożyczam wszystko z biblioteki
joshuam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-22, 23:39   #2207
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Nie mogę się doczekać środy, mam nadzieję, że załapie się na kod z Empiku
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 00:58   #2208
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Chyba nie nadrobię tego wątku .



Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Jakbyś jeszcze na kogoś podobnego tak wpadła to będę zobowiązana
Nie ma sprawy


Dziewczyny, nie chorujcie mi tam
Mnie też od kilku dni katar trzyma, ale w sumie wygląda, jakby nie mógł się zdecydować, czy zamienić się w choróbsko, czy nie. Oby nie


Literaturę chińską też lubię (na razie tylko Mo Yan mi nie podszedł) i powoli (szalenie powoooli ) próbuję dorwać wszystko, co zostało wydane w Polsce. Niestety - jak w przypadku lit. japońskiej - wiele tego nie ma.

Jak już jesteśmy przy tym temacie, to w ramach akcji "pokaż swoje książki" wrzucam Wam swoją lit. wschodnioazjatycką (tudzież pozycje związane z nią). Brakuje tylko Jung Chang oraz "Shoguna", którego czytam.
Poza tym - przedświątecznie - dorobiłam się dzisiaj "Gejszy z Gion"
(Fotki robione przed chwilą, w kiepskim świetle.)


Co się zaś tyczy "Shoguna" - jestem już w połowie (ok. 600 strony) i niewiarygodnie dobrze czuję się ze świadomością, że zostało mi drugie tyle. Nie ma nic gorszego niż fenomenalna książka, która szybko się kończy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A1.jpg (105,8 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg A2.jpg (106,8 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg A3.jpg (109,2 KB, 56 załadowań)
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 08:26   #2209
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

ooo Germini sporo masz tej literatury wschodnioazjatyckiej miłe dla oka
Ja czytałam tylko "Spowiedź chinki" i "Kwiat śniegu..." w najbliżyszym czasie zamierzam się zabrać za książki Amy Tan bo już za długo czekają na swoją kolej
Aaa i "Chmara wróbli" leży w bibliotece.... i jakoś jeszcze jej nie wyporzyczyłam nie wiem czemu
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 10:21   #2210
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Thumbs up Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy tym temacie, to w ramach akcji "pokaż swoje książki" wrzucam Wam swoją lit. wschodnioazjatycką (tudzież pozycje związane z nią). Brakuje tylko Jung Chang oraz "Shoguna", którego czytam.
Poza tym - przedświątecznie - dorobiłam się dzisiaj "Gejszy z Gion"
(Fotki robione przed chwilą, w kiepskim świetle.)

Wspaniała kolekcja! Ależ bym się dobrze czuła w pobliżu takiej biblioteczki. Wszystkie tytuły (i w ogóle tematyka) wydają się być bardzo interesujące, a mam na razie tylko cztery
Tak coś czuję, że mój schowek bardzo spuchnie...
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 12:10   #2211
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Dziwne masz to kieszonkowe wydanie. Ja mam inne
Właśnie, różne są. Mnie to wydanie średnio podchodzi, wolałabym to większe wymiarowo wydanie Wab-a. I chyba je będę zbierać ostatecznie. Bo skądś wiem, ze książka spodoba mi się.


Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy tym temacie, to w ramach akcji "pokaż swoje książki" wrzucam Wam swoją lit. wschodnioazjatycką (tudzież pozycje związane z nią). Brakuje tylko Jung Chang oraz "Shoguna", którego czytam.
Poza tym - przedświątecznie - dorobiłam się dzisiaj "Gejszy z Gion"
(Fotki robione przed chwilą, w kiepskim świetle.)
Germini.......

Jak to cudnie razem wszystko wygląda, nie mogę wzroku wręcz oderwać! I masz Nagatsuke!!!... (czytałaś?), i jeszcze mam pytanie o Frechesa i Mo Yan. (czytałaś? grzechu warte?).


Ja również staram się tematycznie układać książki, osobna półka chińsko-azjatycka, osobna podróżnicza..itp. Ale też układam seriami i kształtem (mam małego świra, nie lubię chaosu i przypadkowości na półce)
Mobilizuję się powoli, żeby również porobić zdjęcia, ale trochę tego jest


Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Co się zaś tyczy "Shoguna" - jestem już w połowie (ok. 600 strony) i niewiarygodnie dobrze czuję się ze świadomością, że zostało mi drugie tyle. Nie ma nic gorszego niż fenomenalna książka, która szybko się kończy
Święte słowa!
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 12:22   #2212
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ger, ale zbiory Najbardziej Ci zazdroszczę trylogii Buck, nigdzie jej już od dawna nie widziałam Tak czy siak, cudne i czekam na więcej

Całości swoich zbiorów nie wkleję, ale zrobiłam fotki tego, co aktualnie mam w witrynie (ostatnio wyleciały z niej: seria Dziennika, Newsweeka i GW, żeby mi się zmieściły nowe książki Jedno zdjęcie niewyraźne, ale, że bateria siadła, musi takie zostać

1 zdjęcie: głównie biografie, literatura kobieca
2 zdjęcie: kryminały, Eco, Wiśniewski
3 zdjęcie: głównie fantastyka
4 zdjęcie: serie kryminalne na pierwszym planie oraz Don Kichot i Sancho Pansa WABu
5 zdjęcie: ta sama półka tylko ze zdjętymi kryminałami, za którymi chowa się Lemur
6 zdjęcie: półka, która już raz się złamała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA56297.JPG (100,6 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA56298.JPG (103,8 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA56299.JPG (106,9 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA56300.JPG (99,1 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA56301.JPG (88,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA56302.JPG (103,3 KB, 75 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 12:23   #2213
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

7 zdjęcie: ta sama półka ze zdjętymi przednimi stosami książek
8/9 zdjęcie: mix uczelniany
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA56303.JPG (112,0 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA56304.JPG (93,5 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA56305.JPG (98,3 KB, 54 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 13:21   #2214
K!nguśś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 292
Send a message via Skype™ to K!nguśś
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Witam, witam!
Wrzciłabym fotki mojej kolekcji książkowej ale pewnie nikogo nie będzie interesowała psia psychologia.
Wymienie tylko niektóre z moich zakupionych pozycji
* Tajemnice psiego umyslu
* Jak rozmawiać z psem
* Pies, który kochał zbyt mocno
Itympodobne.

Jednak teraz zamierzam kupić coś .. ludzkiego. CHCIEĆ TO MÓC! ZOSTAŃ MISTRZEM W ŻYCIU!- o tym myślę.
__________________
Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek

Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie.

Paolo Coelho
K!nguśś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 18:14   #2215
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Thumbs up Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość

Całości swoich zbiorów nie wkleję, ale zrobiłam fotki tego, co aktualnie mam w witrynie (ostatnio wyleciały z niej: seria Dziennika, Newsweeka i GW, żeby mi się zmieściły nowe książki Jedno zdjęcie niewyraźne, ale, że bateria siadła, musi takie zostać

(...)
6 zdjęcie: półka, która już raz się złamała
Ale super kolekcja! Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno tylu fajnych książek jak i ich ładnego wyglądu na półce.
Niektóre z nich mam, a najbardziej ci chyba zazdroszczę kolekcji I.Stone'a - super. No i Pratchetki też prezentują się cudnie.

A moje półki kiedy zaczynają się tak wyginać, wyciągam i odwracam, żeby ten garb był na drugiej stronie - nie próbowałaś tej metody?
protka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 18:15   #2216
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Dostałam dzisiaj kod z Empiku, może się komuś przyda...

affe45
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 19:37   #2217
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy tym temacie, to w ramach akcji "pokaż swoje książki" wrzucam Wam swoją lit. wschodnioazjatycką (tudzież pozycje związane z nią). Brakuje tylko Jung Chang oraz "Shoguna", którego czytam.
Poza tym - przedświątecznie - dorobiłam się dzisiaj "Gejszy z Gion"
(Fotki robione przed chwilą, w kiepskim świetle.)

Wow, zazdroszczę. Świetne zbiory.

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość

Całości swoich zbiorów nie wkleję, ale zrobiłam fotki tego, co aktualnie mam w witrynie (ostatnio wyleciały z niej: seria Dziennika, Newsweeka i GW, żeby mi się zmieściły nowe książki Jedno zdjęcie niewyraźne, ale, że bateria siadła, musi takie zostać
I tu również, świetne zbiory. Pięknie to wszystko wygląda.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 20:31   #2218
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Dostałam dzisiaj kod z Empiku, może się komuś przyda...

affe45
Dziekuje Ci bardzo! mi sie przydał Schowek w Empiku pęka w szwach, więc stwierdziłam, że będę kupować tylko z kodami, w porcjach po 2 książki, co za plan :P

1. Polski hydraulik i inne opowieści ze Szwecji Maciej Zaremba 29,40
2. Kłamstwa Enrique de Hériz 34 zł

Ana, Germini - świetne zbiory!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zaremba.jpg (21,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kłamstwa.jpg (35,6 KB, 2 załadowań)
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 20:37   #2219
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Mia22 Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci bardzo! mi sie przydał Schowek w Empiku pęka w szwach, więc stwierdziłam, że będę kupować tylko z kodami, w porcjach po 2 książki, co za plan :P
Cieszę się i pozdrawiam świątecznie
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-23, 20:41   #2220
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Dziękuje, ja też Wam życzę Wesołych Świąt! Miłego czytania, ja właśnie kończę Gone baby gone

Ana, jak Ci się podobała Perwesja? Ja poluję na Moskowiadę i nigdzie znaleźć nie mogę, ech.
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.