Głośny sąsiad - co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-30, 08:08   #1
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276

Głośny sąsiad - co zrobić?


Mieszkam w domu o kiepskiej izolacji. Zresztą większość pewnie wie jak to wygląda w blokach. W dodatku po mojej przeprowadzce wybudowano mi pod nosem klub, w którym często odbywają się różne spotkania, podczas których się śpiewa, więc trudno o ciszę. Na to nic nie poradzę.

Mój sąsiad wprowadził się jakiś rok temu i jest głośny. Tzn. odgłosy normalnego życia oczywiście mi nie przeszkadzają, ale on odtwarza muzykę, co strasznie wkurza.

Byłam u niego w ciągu ostatniego roku 2 razy. Po raz pierwszy byłam bardzo miła - grał na gitarze (ćwiczył akordy czy coś). Powiedziałam, że gra super i kudos dla jego umiejętności, ale czy mógłby jednak przestać, bo nie mogę się uczyć. Przestał.

Po raz drugi - słuchał głośno muzyki o północy. Wtedy byłam już mniej sympatyczna. Wyłączył.

Ale to zdarza się teraz co kilka dni. Dzisiaj znowu obudził mnie o 8 rano. Niby nie jest to już cisza nocna, ale niedziela, człowiek chce się wyspać, zwłaszcza, że nie mogłam zasnąć do 4 nad ranem. Ósma i jego kretyńska muzyka.

Jedyne co pomaga to jak sama odkręcę głośno muzę, najlepiej taką irytującą wielu ludzi (Alanis Morissette <3) i na maksa. Wtedy wyłącza swoją. Ale nie chcę wkurzać moich sąsiadów, którzy niczym nie zawinili.

Pomysły? Administracja odpada - nie jest kooperatywna. Przeprowadzić się planuję, ale to musi potrwać jeszcze kilka miesięcy, a nie chcę przez te kilka miesięcy chodzić jak zombi. Zatyczki do uszu wypróbowałam, nie sprawdzają się.

Myślę, że on to robi specjalnie na złość, bo w przeciwnym wypadku trzeba być kretynem, żeby nie móc kupić sobie słuchawek za 40 złotych. Sama jak chcę słuchać głośnej muzyki w domu tak właśnie robię. On jest raczej samotny - religijny, zaangażowany w kościół gościu - i chyba robi to jako taka attention whore, żeby ktoś się nim zirytował, inaczej wyjaśnić tego nie potrafię.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-11-30 o 08:14
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 08:42   #2
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Kup mu słuchawki na mikołaja.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 08:45   #3
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Kup mu słuchawki na mikołaja.
Podarowałabym mu jedną parę z tych, które mam. Rozważałam to już nawet na poważnie. Ale on odtwarza tę muzykę, bo jest chamem, chcącym zwrócić na siebie uwagę, nie z innych powodów, więc nie wierzę, żeby to pomogło.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 09:13   #4
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Jesli to nie jest w trakcie ciszy nocnej to chyba nic nie zdzialasz. Mam sasiada...na przeciwko. I rowno o 21:59 zaczyna grac na trabce a ojciec na saksofonie. Gdyby tylko potrafili grac to bym jeszcze przezyla...jako ze mala wies bylam u kolegi policjanta ale niestety nie da rady nic zrobic bo tu cisza nocna zaczyna sie od 00:00.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 09:21   #5
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Dzwon na policje. Nie ma czegos takiego jak cisza nocna. Policje mozesz wzywac nawet w poludnie.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 09:21   #6
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

moim zdaniem 8 to normalna godzina na życie, także w weekend i nie widzę powodu, dla którego miałby nie słuchać muzyki. jedyny sposób to pogadanie z nim na ten temat i wręczenie słuchawek. a zatyczki czemu się nie sprawdziły? dla mnie to konieczność w bloku, wszystko mi przeszkadza.
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 09:30   #7
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
moim zdaniem 8 to normalna godzina na życie, także w weekend i nie widzę powodu, dla którego miałby nie słuchać muzyki. jedyny sposób to pogadanie z nim na ten temat i wręczenie słuchawek. a zatyczki czemu się nie sprawdziły? dla mnie to konieczność w bloku, wszystko mi przeszkadza.
jak tobie wszystko przeszkadza to faktycznie masz problem.

a jak słuchasz głośno muzyki o 8 w niedzielę to prawdopodobnie jesteś bardzo popularna wśród sąsiadów. niektórzy powinni mieszkać w dziczy - a i to nie bardzo, bo zwierzynę by straszyli.

jako dorosła osoba powinnaś zdawać sobie sprawę, że inni żyją inaczej i starać się im w tym życiu nie przeszkadzać. zwłaszcza, że spać do rana nie mogłam bo bolała mnie rana pooperacyjna. teraz mam cały dzień spieprzony po 4 godzinach snu. nie wiem jak można być takim egoistą.



---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49145858]Dzwon na policje. Nie ma czegos takiego jak cisza nocna. Policje mozesz wzywac nawet w poludnie.[/QUOTE]

pieprzę to, przestawię się i będę wstawała rano. a jutro robię mu disco tuż po 6 - w końcu "normalna godzina na życie" - w tygodniu można wcześniej.

dziecinne to strasznie i niechętnie tak się zachowuję, ale odpowiadanie pięknym za nadobne to jedyne co z tym kretynem działa.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-11-30 o 09:32
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 09:33   #8
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
jak tobie wszystko przeszkadza to faktycznie masz problem.

a jak słuchasz głośno muzyki o 8 w niedzielę to prawdopodobnie jesteś bardzo popularna wśród sąsiadów. niektórzy powinni mieszkać w dziczy - a i to nie bardzo, bo zwierzynę by straszyli.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------



pieprzę to, przestawię się i będę wstawała rano. a jutro robię mu disco tuż po 6 - w końcu "normalna godzina na życie" - w tygodniu można wcześniej.

dziecinne to strasznie i niechętnie tak się zachowuję, ale odpowiadanie pięknym za nadobne to jedyne co z tym kretynem działa.
Widze po Twoich odpowiedziach, ze prezentujesz dokladnie ten sam poziom, co Twoj sasiad; bratnie dusze.
Nie wiem po co zakladalas watek jesli nie interesuja Cie zadne odpowiedzi tylko zachowanie ponizej poziomu kulturalnych ludzi.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 09:36   #9
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Policję może sobie wzywać, ale nie znaczy to, że cokolwiek zrobią. Może gdyby gościu puszczał muzykę na cały regulator i blok się trząsł, ale inaczej nie ma powodu do interwencji - słuchanie muzyki nie jest wszak zakazane.

Tu sytuacja jest trudna, bo rozumiem i Ciebie i sąsiada. Mam faceta gitarzystę i nie ma możliwości, żeby nie grał w domu. Nie po to płaci się za wynajem/spłaca kredyt za mieszkanie/wywaliło się na mieszkanie kupę kasy, żeby we własnym domu nie można było sobie nic zrobić. Jasne, nie trzeba pieca odkręcać na max'a i nie koniecznie trzeba grać o ósmej rano w niedziele.

Co do słuchawek - słuchawki za 40 zeta nie rozwiązują sprawy - żadna to jakość dźwięku, nieporównywalna z dobrymi głośnikami. Mi tam słoń na ucho nadepnął, ale nawet ja to słyszę.

Porozmawiałabym z sąsiadem na spokojnie i poprosiła, żeby nie puszczał muzyki o 8 rano i nie grał o dwunastej w nocy. Ale też musisz przyjąć do wiadomości, że grać na gitarze i słuchać muzyki koleś ma prawo. Uroki mieszkania w źle wyciszonym bloku.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 09:42   #10
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Porozmawiałabym z sąsiadem na spokojnie i poprosiła, żeby nie puszczał muzyki o 8 rano i nie grał o dwunastej w nocy. Ale też musisz przyjąć do wiadomości, że grać na gitarze i słuchać muzyki koleś ma prawo. Uroki mieszkania w źle wyciszonym bloku.
To nie chodzi o prawo tylko o życzliwość.

Jak byłam młodsza też zdarzyło mi się raz czy dwa, że sąsiedzi przyszli i kazali wyłączyć muzykę. Różnica była taka, że ja przeprosiłam, wyłączyłam i więcej tego nie robiłam - bo tyle szacunku dla innych mam. On nie jest dzieckiem, jest koło 30stki.

Ja też "mam prawo" słuchać muzyki. Jeśli mimo to, używam słuchawek to dlatego, że nie chcę nikomu przeszkadzać. I wiem, że go moja muzyka (tylko muzyka "odwetowa", bo w przeciwnym wypadku, tak jak piszę, nie robi mi różnicy czy słucham ze słuchawek czy z głośników) też irytuje i działa "odstraszająco". Tyle tylko, że tak jak piszę, nie chcę wkurzać pozostałych sąsiadów, którzy są bardzo ok.

I nie przesadzaj z tą różnicą w jakości. Dobre, drogie słuchawki mają jakość porównywalną z głośnikami. Przypuszczam zresztą, że sprzętu dobrego nie ma.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-11-30 o 09:55
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 09:53   #11
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Głośny sąsiad - co zrobić?

jeden chodzi spać o 4 i wstaje w południe, drugi o 22, np. ja. i często o 8 ćwiczyłam na fortepianie, bo potem cały dzień miałam zajęty. nie widzę w tym nic niekulturalnego.

jeśli będziesz sie zachowywać jak wściekły jaskiniowiec, raczej nic nie ugrasz. nie wystarczy kulturalna rozmowa, że masz inne zwyczaje i w weekendy spisz do pozna, wiec rano prosilabys o korzystanie z słuchawek, np. do 10? nie możesz go poinformować, że jesteś po operacji? wiem, człowiek niewyspany jest często zły

i wciąż nie wiem, co jest nie tak z tymi zatyczkami.

Edytowane przez lilia_pamplemousse
Czas edycji: 2014-11-30 o 09:54
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 09:59   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Podarowałabym mu jedną parę z tych, które mam. Rozważałam to już nawet na poważnie. Ale on odtwarza tę muzykę, bo jest chamem, chcącym zwrócić na siebie uwagę, nie z innych powodów, więc nie wierzę, żeby to pomogło.
Skąd Ty możesz wiedzieć dlaczego on muzykę puszcza Może ma problem ze słuchem i jak puszcza cicho, to nie słyszy
Jak go prosisz by wyłączył to wyłącza i nie robi problemu, więc nie sądzę, by puszczał muzykę, bo jest chamem i próbuje innym utrudniać życie

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
jak tobie wszystko przeszkadza to faktycznie masz problem.

a jak słuchasz głośno muzyki o 8 w niedzielę to prawdopodobnie jesteś bardzo popularna wśród sąsiadów. niektórzy powinni mieszkać w dziczy - a i to nie bardzo, bo zwierzynę by straszyli.

jako dorosła osoba powinnaś zdawać sobie sprawę, że inni żyją inaczej i starać się im w tym życiu nie przeszkadzać. zwłaszcza, że spać do rana nie mogłam bo bolała mnie rana pooperacyjna. teraz mam cały dzień spieprzony po 4 godzinach snu. nie wiem jak można być takim egoistą.



---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------



pieprzę to, przestawię się i będę wstawała rano. a jutro robię mu disco tuż po 6 - w końcu "normalna godzina na życie" - w tygodniu można wcześniej.

dziecinne to strasznie i niechętnie tak się zachowuję, ale odpowiadanie pięknym za nadobne to jedyne co z tym kretynem działa.
Sorry, ale ja nie zamierzam wypytywać wszystkich sąsiadów czy czasem o 8 rano nie zamierzają odsypiać imprezy albo czy czasem nie mają rany pooperacyjnej która im spać nie daje , jeśli przyjdzie mi do głowy wtedy sprzątać, to włączę muzykę, puszczę pralkę i odkurzacz i będę siłą rzeczy hałasować. To JEST normalna godzina, o której w bloku zwykle życie się już toczy, więc jedyny sposób to zadziałać od swojej strony, np. te zatyczki, albo iść do sąsiadki i spytać, czy mogłaby uwzględnić w swym planie dnia, że jesteś po operacji i masz problemy ze snem, więc rano zależy Ci na względnej ciszy. Lub iść do sąsiada i powiedzieć, że prosisz by w weekend wstrzymał się z puszczaniem muzyki przed południem, albo zasugerować słuchawki.
Innym np. dziecko może ryczeć od 5 nad ranem, i co poradzisz? Nic. Inni zrobią imprezę urodzinową córki i kilka godzin będzie słychać galop nad głową, uroki mieszkania w bloku.

Nie wiem jakich tych zatyczek do uszu użyłaś, może kup inne albo upewnij się, czy je dobrze zakładasz - bo one naprawdę działają i tłumią dźwięki. Gdyby ten sąsiad był AŻ TAK głośny, to inni sąsiedzi by do niego policję wezwali, bo też by im przeszkadzał.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49145950]Widze po Twoich odpowiedziach, ze prezentujesz dokladnie ten sam poziom, co Twoj sasiad; bratnie dusze.
Nie wiem po co zakladalas watek jesli nie interesuja Cie zadne odpowiedzi tylko zachowanie ponizej poziomu kulturalnych ludzi.[/QUOTE]

Dokładnie. Z sąsiadem moglibyście sobie ręce podać

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2014-11-30 o 10:02
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:01   #13
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
jeden chodzi spać o 4 i wstaje w południe, drugi o 22, np. ja. i często o 8 ćwiczyłam na fortepianie, bo potem cały dzień miałam zajęty. nie widzę w tym nic niekulturalnego.

jeśli będziesz sie zachowywać jak wściekły jaskiniowiec, raczej nic nie ugrasz. nie wystarczy kulturalna rozmowa, że masz inne zwyczaje i w weekendy spisz do pozna, wiec rano prosilabys o korzystanie z słuchawek, np. do 10? nie możesz go poinformować, że jesteś po operacji? wiem, człowiek niewyspany jest często zły
Przecież piszę, że byłam u niego dwa razy i grzecznie wytłumaczyłam, że jest głośno i że może sobie nie zdaje sprawy, ale ja wszystko słyszę.

Nie jestem zła, tylko takie odpowiedzi strasznie mnie dziwią, bo problem opisałam wyczerpująco. To oczywiste, że najpierw trzeba porozmawiać. Porozmawianie z nim było tym, co zrobiłam na samym początku.

Ćwiczenie na instrumentach w mieszkaniach nie jest ok. Szkoda, że ty nie widzisz w tym nic złego, twoi sąsiedzi pewnie widzą. Chyba, że mieszkasz w dobrze izolowanym mieszkaniu albo domku jednorodzinnym. Od tego są specjalne sale, u nas w bloku też by się znalazła.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:02   #14
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

A nie łatwiej poprosić grzecznie pana, żeby nie słuchał o 8 rano, zamiast "zabraniać" mu w ogóle? I żeby nie grał na gitarze o 12 w nocy, a nie "zabraniać" grać kiedy Ty się uczysz?

Przypomina mi się wpis z piekielni.pl, kiedy jakaś pani przyniosła autorce wpisu rozpiskę kiedy ma nie odkurzać i w ogóle nie hałasować, bo jej dziecko ucina sobie wtedy drzemkę

Rozumiem, że Ci odgłosy za ścianą przeszkadzają, naprawdę. Ale nie możesz oczekiwać, że pan z gitarzysty i melomana zmieni się nagle w wielbiciela szachów i muzyki z słuchawek (jak słuchasz na przykład technicznego metalu to nie wiem jakie słuchawki musiałabyś mieć, żeby Ci się nuty i smaczki nie gubiły. Ja mam takie za 15o, mój facet za 250 i nadal jak sobie włączymy coś na głośnikach to słyszymy nuty i tony, których na słuchawkach nie uświadczysz).

Prosiłaś żeby nie puszczał muzyki i nie grał przed 9, a po 22 wieczorem? Na to pewnie przystanie. Idź z gościem na kompromis, a nie na wojnę.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:02   #15
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Tu sytuacja jest trudna, bo rozumiem i Ciebie i sąsiada. Mam faceta gitarzystę i nie ma możliwości, żeby nie grał w domu. Nie po to płaci się za wynajem/spłaca kredyt za mieszkanie/wywaliło się na mieszkanie kupę kasy, żeby we własnym domu nie można było sobie nic zrobić.
I bidulek taki muzykant a nie wie o istnieniu sluchawek? Do pieca mozna podlaczyc sluchawki - to zadna tajemnica. No, ale po co? Mozna przeciez zaklocac spokoj innym, bo "Nie po to płaci się".

Ech, kultura innych a raczej jej brak nigdy nie przestana mnie zadziwiac .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:04   #16
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49145950]Widze po Twoich odpowiedziach, ze prezentujesz dokladnie ten sam poziom, co Twoj sasiad; bratnie dusze.
Nie wiem po co zakladalas watek jesli nie interesuja Cie zadne odpowiedzi tylko zachowanie ponizej poziomu kulturalnych ludzi.[/QUOTE]

Czyli jak on puszcza muzykę to jest to jego święte prawo. Ale jak ja robię to samo to jest zachowanie poniżej "poziomu kulturalnych ludzi"?
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:06   #17
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Czyli jak on puszcza muzykę to jest to jego święte prawo. Ale jak ja robię to samo to jest zachowanie poniżej "poziomu kulturalnych ludzi"?
Nie zyjemy w zoo. Sa inne metody osiagniecia swojego celu niz 'oko za oko". I tak, uwazam, ze puszczanie mu muzyki w odwecie to zachowanie gowniarskie i chamskie. Przeszkadzajac jemu bedziesz tez przeszkadzac innym. Skoro probowalas z nim rozmawiac i nie pomoglo to trzeba zadzwonic na policje. Nie robic z bloku meline "melomanow".
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:06   #18
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49146226]I bidulek taki muzykant a nie wie o istnieniu sluchawek? Do pieca mozna podlaczyc sluchawki - to zadna tajemnica. No, ale po co? Mozna przeciez zaklocac spokoj innym, bo "Nie po to płaci się".

Ech, kultura innych a raczej jej brak nigdy nie przestana mnie zadziwiac .[/QUOTE]

Można podłączyć słuchawki. Można też nie puszczać pieca głośno. Chyba że się gra na klasyku, albo na akustyku nieelektrycznym. Autorka nic nie wspominała, że to akurat elektryczna gitara. Wtedy można ewentualnie nie grać w problematycznych godzinach.

Podejrzewam, że skoro jest taki problem to blok po prostu jest kijowo wyciszony i nie tylko gitarę, ale i odkurzacz i mikser i blender i szczekanie psa i płacz dziecka słychać doskonale. Z tym, że autorce "nie przeszkadzają hałasy życia codziennego" tylko muzyka. Więc można się spróbować grzecznie dogadać, zamiast bawić się w "kto ma mocniejsze głośniki".
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:08   #19
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Moze on Ci robi na zlosc bo Ty tez puszczasz glosno muzyke?
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 10:13   #20
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość

Przypomina mi się wpis z piekielni.pl, kiedy jakaś pani przyniosła autorce wpisu rozpiskę kiedy ma nie odkurzać i w ogóle nie hałasować, bo jej dziecko ucina sobie wtedy drzemkę
Ale o co ci w ogóle chodzi? Przecież ja pisałam, że normalne przejawy życia mi nie przeszkadzają. To oczywiste, że ludzie sprzątają, spotykają znajomych, krzyczą, żeby zostać zrozumianymi przez skypa, gotują, wbijają gwoździe. Ale akurat w tym przypadku hałas łatwo wyeliminować zakładając słuchawki. Wygoogluj sobie straw man, żeby wiedzieć jaki błąd logiczny popełniłaś. Jeśli rozumiesz po angielsku.

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Rozumiem, że Ci odgłosy za ścianą przeszkadzają, naprawdę. Ale nie możesz oczekiwać, że pan z gitarzysty i melomana zmieni się nagle w wielbiciela szachów i muzyki z słuchawek (jak słuchasz na przykład technicznego metalu to nie wiem jakie słuchawki musiałabyś mieć, żeby Ci się nuty i smaczki nie gubiły. Ja mam takie za 15o, mój facet za 250 i nadal jak sobie włączymy coś na głośnikach to słyszymy nuty i tony, których na słuchawkach nie uświadczysz).
Znaczy co, świat ma się dostosować bo ty nie słyszysz smaczków metalu? Kup sobie dom i bądź tak głośna jak tylko ci się podoba.

A jeśli będziemy się siłować na kto głośniej to i tak ja wygram bo uwielbiam głośną muzykę i słucham jej właściwie cały czas kiedy jestem w domu (wyłącznie przez słuchawki).

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinika Pokaż wiadomość
Moze on Ci robi na zlosc bo Ty tez puszczasz glosno muzyke?
Nie. Bo ja nigdy nie słucham głośnej muzyki. Tylko i wyłącznie kiedy on to robi.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:23   #21
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Ale nie możesz oczekiwać, że pan z gitarzysty i melomana zmieni się nagle w wielbiciela szachów i muzyki z słuchawek (jak słuchasz na przykład technicznego metalu to nie wiem jakie słuchawki musiałabyś mieć, żeby Ci się nuty i smaczki nie gubiły. Ja mam takie za 15o, mój facet za 250 i nadal jak sobie włączymy coś na głośnikach to słyszymy nuty i tony, których na słuchawkach nie uświadczysz).
Pozwole sobie zaofftopowac i rzekne, ze dobre sluchawki sa lepsze niz dobre glosniki. Dzwiek z glosnikow ginie. Sluchawki sa przy uchu i dzwiek "nie ucieka". Warto zainwestowac w dobre sluchawki jesli sie lubi muzyke.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:36   #22
lilia_pamplemousse
Rozeznanie
 
Avatar lilia_pamplemousse
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 779
Głośny sąsiad - co zrobić?

nie znam nikogo, kto gra na instrumencie i ćwiczy wyłącznie poza domem
blendera tez powinno się używać w specjalnej sali? przecież nie jest niezbędny do życia.

mam wrażenie, ze ani razu nie gadałaś z sąsiadem rzeczowo, o tym, ze prosisz, by ZAWSZE do 10 słuchał muzyki na słuchawkach. on jest prorokiem, ze ma wiedzieć, w jakich godzinach spisz i czy jesteś po operacji?

szkoda się produkować, przecież to i tak egoistyczny gbur, stary kawaler, który chce zwrócić na siebie uwagę, a co gorsza chodzi do kościoła!!!

a z drugiej strony ściany pan myśli "co za egoistyczna i rozwydrzona paniusia, nie rozumie, ze człowiek ma zainteresowania i gra na instrumencie, pewnie całe noce chleje w klubach i dlatego chce spać do południa, gdy porządny człowiek budzi sie rano".

ludzie.


Edytowane przez lilia_pamplemousse
Czas edycji: 2014-11-30 o 10:38
lilia_pamplemousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:44   #23
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Przecież piszę, że byłam u niego dwa razy i grzecznie wytłumaczyłam, że jest głośno i że może sobie nie zdaje sprawy, ale ja wszystko słyszę.

Nie jestem zła, tylko takie odpowiedzi strasznie mnie dziwią, bo problem opisałam wyczerpująco. To oczywiste, że najpierw trzeba porozmawiać. Porozmawianie z nim było tym, co zrobiłam na samym początku.

Ćwiczenie na instrumentach w mieszkaniach nie jest ok. Szkoda, że ty nie widzisz w tym nic złego, twoi sąsiedzi pewnie widzą. Chyba, że mieszkasz w dobrze izolowanym mieszkaniu albo domku jednorodzinnym. Od tego są specjalne sale, u nas w bloku też by się znalazła.
O szóstej włączam pralkę, zmywarkę i wyciskacz do cytrusów, bo o tej porze zaczynam zwykle dzień. Muzykę też włączam, gdy mam ochotę. Chodze spać koło 22.00, ale rozumiem, że ktoś o tej porze włączy swoją pralkę, zmywarkę, muzykę, bo żyje inaczej. Dlaczego ktoś ma się dostosowywać do mnie, a ja do kogoś.
Je sli będę miała sąsiada, który musi spać od 14.00 do 16.56 to też mam wtedy być cicho?
Zabawne. Ludzie całe życie żyją w blokach i mają prawo ćwiczyć na instrumentach, bawić się, sprzątać. Żyć. I nie mają obowiązku liczyć zię z tym, że ktoś o 8.00 w niedzielę chce jeszcze ciągle spać.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:46   #24
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
nie znam nikogo, kto gra na instrumencie i ćwiczy wyłącznie poza domem
blendera tez powinno się używać w specjalnej sali? przecież nie jest niezbędny do życia.

mam wrażenie, ze ani razu nie gadałaś z sąsiadem rzeczowo, o tym, ze prosisz, by ZAWSZE do 10 słuchał muzyki na słuchawkach. on jest prorokiem, ze ma wiedzieć, w jakich godzinach spisz i czy jesteś po operacji?

szkoda się produkować, przecież to i tak egoistyczny gbur, stary kawaler, który chce zwrócić na siebie uwagę, a co gorsza chodzi do kościoła!!!

a z drugiej strony ściany pan myśli "co za egoistyczna i rozwydrzona paniusia, nie rozumie, ze człowiek ma zainteresowania i gra na instrumencie, pewnie całe noce chleje w klubach i dlatego chce spać do południa, gdy porządny człowiek budzi sie rano".

ludzie.

Gratuluję otaczania się chamami. Ludzi z tak wielkim ego powinno być stać na własny dom i niech sobie grają.

I zapisz się na jakiś kurs czytania ze zrozumieniem czy coś. Nie projektuj na mnie swoich doświadczeń. Ja jestem osobą bardzo kulturalną - podobnie jak wszyscy inni mieszkańcy oprócz niego. Nie widzę jednak konieczności tłumaczenia się nikomu, że na przykład 2 dni temu miałam operację i czy w związku z tym dzisiaj i jutro mógłby nie być chamem i nie budzić ludzi. Ale tak jak piszę, ok, od dzisiaj nie używam słuchawek w domu ani do słuchania muzyki ani do oglądania filmów. Ciekawe ile wytrzyma w mieszkaniu, w którym stale jest głośno. Eot.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:46   #25
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Ale o co ci w ogóle chodzi? Przecież ja pisałam, że normalne przejawy życia mi nie przeszkadzają. To oczywiste, że ludzie sprzątają, spotykają znajomych, krzyczą, żeby zostać zrozumianymi przez skypa, gotują, wbijają gwoździe. Ale akurat w tym przypadku hałas łatwo wyeliminować zakładając słuchawki. Wygoogluj sobie straw man, żeby wiedzieć jaki błąd logiczny popełniłaś. Jeśli rozumiesz po angielsku.
Jest też naturalne, że ludzie grający na instrumencie czasami chcą/muszą poćwiczyć. Jeśli gitara elektryczna to można założyć słuchawki, jeśli inna to gorzej. A co jeśli miałabyś sąsiada saksofonistę? Zabroniłabyś mu grać w ogóle?

A chodzi mi o to, że pan nie wie, że Ty masz ranę i chcesz odespać - możesz mu powiedzieć normalnie. Jak prosiłaś zawsze się dostosowywał, więc nie możesz jak człowiek iść pogadać, żeby muzyki z samego rana nie puszczał, tylko się wstrzymał nieco?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Znaczy co, świat ma się dostosować bo ty nie słyszysz smaczków metalu? Kup sobie dom i bądź tak głośna jak tylko ci się podoba.
Mieszkam w domu I będę się przenosić prawdopodobnie do mieszkania. I liczę się z tym, że mogę mieć skrzypka za ścianą. Albo panią, która będzie popełniała ćwiczenia z Chodakowską nad głową i będzie skakać porankiem. Wiem też, że nie będę puszczała głośnej muzyki, z resztą już teraz tego nie robię, bo w moim domu też inni ludzie mieszkają, wyobraź sobie. Mam słuchawki, względnie dobre (lepsze mam głośniki) i żyję. Czasem ktoś słyszy moją muzykę, czasem ja słyszę techno sąsiada, albo jego imprezę imieninową, kiedy ja mam następnego dnia wstać o 6:00. Nie urządzam odwetowej imprezy wtedy - jak coś mi przeszkadza to idę i próbuję się dogadać.

Analogicznie: kup sobie dom - nikt Ci nie będzie przeszkadzał o 8 rano.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49146432]Pozwole sobie zaofftopowac i rzekne, ze dobre sluchawki sa lepsze niz dobre glosniki. Dzwiek z glosnikow ginie. Sluchawki sa przy uchu i dzwiek "nie ucieka". Warto zainwestowac w dobre sluchawki jesli sie lubi muzyke.[/QUOTE]

Muszą być dobre słuchawki. I zależy jakie głośniki. Głośniki mam dobre, słuchawki gorsze, więc stąd pewnie moje odczucia. Plus mam fajną akustykę w pokoju akurat.

Myślę, że cały szkopuł polega na tym, żeby się dogadać i coś mi się zdaje, że pan by nie puszczał muzyki o 8 rano, gdyby go autorka o to poprosiła, zamiast wyzłośliwiać się w odwecie.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 10:51   #26
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Hahaha, zobaczymy jak będą ćwiczyć na instrumentach ci, co teraz "mają do tego prawo o każdej porze" jak będą mieli dzieci małe, albo będą chorzy, albo cokolwiek podobnego. Co to za zwyczaje żeby porównywać blender do rzępolenia na instrumentach lub słuchania muzyki na cały regulator, zawsze mnie to rozwala.
I argumenty "mam kredyt to jest mój dom i robię co chce". buahaha. Jakby tak każdy myślał to byśmy nie mogli mieszkać w bloku no luuuudzie.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Puszczanie głośno muzyki w niedzielę o 8 rano czy w ogóle kiedykolwiek bo się ma ns to ochotę jest dla mnie przejawem choroby umysłu. Ja zawsze albo idę i robię awanturę, po czym od razu piszę maila do spółdzielni.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Zawsze pomaga i się szybko kończy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 11:01   #27
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Jeśli ktoś gra na instrumencie nie głośniej niż chodzi blender, to problemu nie widzę (bo go nie słyszę ). Natomiast faktycznie głośne próby to według mnie powinno się przeprowadzać w specjalnych wygłuszonych salach muzycznych. Blok to blok, normalne, że czasem coś się usłyszy, ale to, że ma się mieszkanie na własność nie znaczy, że można robić w nim dokładnie wszystko. Jeśli coś wychodzi już poza to mieszkanie (choćby dźwięk) to warto zadbać, by trzymać to bliżej siebie

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Kolejna_wizazanka, jak byłaś poprzednim razem u sąsiada, to miał muzykę głośno włączoną? Czy raczej niezbyt głośno, ale że blok jest źle wytłumiony, to niewiele ciszej muzyka grała w Twoim mieszkaniu? Jeśli to pierwsze, to spróbuj się najpierw dogadać z sąsiadem, żeby puszczał muzykę np. tylko między 9:00 a 21:00. Poprzednie prośby zadziałały, więc może i obecna poskutkuje. A za jakiś czas i tak się wyprowadzisz
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 11:03   #28
Martecza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Mam faceta gitarzystę i nie ma możliwości, żeby nie grał w domu. Nie po to płaci się za wynajem/spłaca kredyt za mieszkanie/wywaliło się na mieszkanie kupę kasy, żeby we własnym domu nie można było sobie nic zrobić. Jasne, nie trzeba pieca odkręcać na max'a i nie koniecznie trzeba grać o ósmej rano w niedziele.
Jeśli naprawdę "nie ma możliwości" żeby nie grał w domu - to niech nie gra wcale. To, że bawi się w gitarzystę, nie daje mu prawa do zakłócania porządku życia innym ludziom. Godząc się na życie w tym mieszkaniu, sam wiedział na co się pisze - pretensje w rodzaju "nie po to tyle płacę żeby nie móc pograć" są więc błędne. Mógł nie płacić.
Martecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 11:07   #29
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49145858]Dzwon na policje. Nie ma czegos takiego jak cisza nocna. Policje mozesz wzywac nawet w poludnie.[/QUOTE]

Ty tak na serio?

Wezwiesz Policje do głośnej muzyki u sąsiada i co? Nakażą mu wyłączyć? To niestety tak nie działa poza ciszą nocną.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 11:10   #30
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Głośny sąsiad - co zrobić?

Ja jeszcze dodam, że ósma rano to nie jest środek nocy. Tylko normalna pora na życie - pranie, sprzątanie, słuchanie muzyki, granie na instrumencie.
Jak i 21.00 wieczorem jest porą na to wszystko, chociaż ja już często zbieram się do łóżka.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-09 00:11:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.