Ocet jabłkowy, jak pić? czy to skuteczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-04, 19:50   #1
ksande07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Talking

Ocet jabłkowy, jak pić? czy to skuteczne?


znalazłam wiele informacji na ten temat, ale żeby nie robić niepotrzebnej reklamy to artykuł na wizażu https://wizaz.pl/Fitness/szybkie-spo...-a-odchudzanie chociaż wydaje mi się, że przedstawiona dawka octu, 2 łyżki stołowe rozcieńczone wodą, aż 3 razy dziennie. Częściej spotykałam się z opinią, że należy stosować 2 łyżeczki, 2 razy dziennie i taką metodę wolałabym przetestować, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Generalnie dietetycy potwierdzają jego dobroczynne działanie, ale są też minusy. Dodam też że nie jestem na żadnej diecie typu głodówka, generalnie nie jestem na żadnej diecie, po prostu w miarę możliwości odżywiam się racjonalnie, nie obżeram się na noc i nie jem słodyczy i bardo tłustych potraw. Ocet chciałabym spróbować jako tylko dodatek, mam kilka dodatkowych kilogramów. Co sądzicie?
ksande07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 09:11   #2
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: Ocet jabłkowy, jak pić? czy to skuteczne?

Codziennie rano warto wypić szklankę przegotowanej, letniej wody z łyżką octu jabłkowego (najlepszy będzie taki samodzielnie przygotowany). Pobudzisz w ten sposób wydzielanie soku żołądkowego oraz funkcjonowanie całego przewodu pokarmowego.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 10:47   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ocet jabłkowy, jak pić? czy to skuteczne?

Bardzo długo piłam rano szklankę ciepłej wody z łyżeczką miodu i łyżką octu jabłkowego (eko, niefiltrowanego).
Ja tam żadnych efektów nie widziałam.
Teraz piję podobną mieszankę tylko zamiast octu sok z 1 całej cytryny.
Tez jakiś efektów nie widzę.
Jak mi się znudzi ta cytryna to wrócę do octu.
Bo uważam ze warto. Mimo że efektów nie widzę jakichś.

Po prostu miły początek dnia, świadomość zrobienia czegoś dla siebie i napicie się po nocy czegoś nawadniającego, a nie ze od razu kawą czy herbatą się człowiek zalewa.


Z drugiej strony, zawsze mnie zastanawia w jak tragicznie złym stanie ktoś musi być, żeby realnie odczuć efekty tak drobnych zabiegów.
U w miarę zdrowej, w miarę dobrze odżywionej i nawodnionej osoby, po prostu żadnych efektów chyba się nie zobaczy. Natomiast bardzo mozliwe, ze jakieś długofalowo korzystne efekty są, ale kto niby to zweryfikuje i na jakiej podstawie?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-17 11:47:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.