Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 21:11   #2941
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Julisari, wydaje mi się, że producent je daje aptece. Przynajmniej ja mam z tej samej firmy, co aknenormin od razu jest z spf 20

Zażyłam pierwszą tabletkę. I już się stresuję oczekując pierwszych skutków ubocznych
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 21:40   #2942
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez julisari Pokaż wiadomość
ale to z czegoś wynika, że mają dawać te pomadki?

To są firmowe pomadki tych retinoidów, ja dostawałam zawsze pomadki izoteku i aknenorminu, i to nie ważne który brałam. Teraz jadę na tym co Ty czyli na Axotrecie i dostaję pomadkę firmy izotek. O taką: http://img.szafa.pl/uploads/clothes/...1297379824.jpg

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez medeline Pokaż wiadomość
Zażyłam pierwszą tabletkę. I już się stresuję oczekując pierwszych skutków ubocznych
Nie martw się, przy Twojej dawce skutki uboczne będą minimalne ale 20 mg to malutko, ale skoro dopiero teraz wzięłaś pierwszą tabletkę, to pewnie z czasem dermatolog Ci ją zwiększy do 30 mg.
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 21:50   #2943
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
(...)
Nie martw się, przy Twojej dawce skutki uboczne będą minimalne ale 20 mg to malutko, ale skoro dopiero teraz wzięłaś pierwszą tabletkę, to pewnie z czasem dermatolog Ci ją zwiększy do 30 mg.
Być może bo za miesiąc jak będą wyniki badań dobre to dostanę od razu na 2 miesiące receptę...
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 23:05   #2944
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja przy 48mg brałam 50mg na dzień...ale to chyba od lekarza zależy każdy ma swoją taktykę, a poza tym bardzo mi zależało żeby jak najszybciej skończyć kurację bo w żaden sposób nie tolerowałam słońca
cudów nie oczekuję, twarz mam oczyszczoną, jeśli od czasu do czasu mi coś wyskoczy to nie będę płakać, będę jak normalni ludzie dla mnie bomba
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 13:08   #2945
Anna Wiktoria
Rozeznanie
 
Avatar Anna Wiktoria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 765
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja za tydzień idę po 6 opakowanie. Dermatolog mówiła że tandardowa kuracja trwa właśnie 6 miesięcy a potem miesiąc po jeszcze kontrola. Ale mi nie wygląda to jakbym miała już kończyć. Nie jestem zadowolona z efektu. Od 2 miesięcy nic sie nie zmieniło. I boję się, że jak odstawię to mi się wszystko wróci a będe wtedy spędziała 3 mieisące za granicą, bez kontaktu z lekarzem i dostępu do leków :/
__________________
Odchudzam się z Vitalią -> 25 kg do zrzucenia!
Początek 1 lipca 2016 r.
Pozostało do zrzucenia -> 9 kg
Anna Wiktoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 14:30   #2946
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A mi dziewczyny wyskoczyla potwornaaaaaaa opryszczka na nosie :'(

Jakbym miala malo kompleksow na temat moich pryszczy i nosa, to teraz wyskoczyla mi w zupelnie innym miejscu niz zawsze wielka opryszczka na cala prawa strone nosa- przez co mam nos zdeformowany i jeszcze wiekszy...chodze juz tylko dzis po domu, placze i zastanawiam sie jakby tu przekonac mame zebym nie musiala jeszcze jutro wracac do szkoly z takim kulfonem (calym czerwonym, w strupach, w siaczacych sie ranach)

Z ta opryszczka to teraz za kazdym razem jest gorzej... czytalam o tabletkach HEVIRAN, ale to na recepte jest.. do lekarza byloby sie trzeba wybrac i odstawic Axotret ( nie wiem juz co robic .. dopiero co odstawialam axotret z powodu zapalenia ucha..)

Edytowane przez pingwinek=]
Czas edycji: 2011-03-29 o 14:32
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 15:33   #2947
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Ja też dostaję pomadki ale średnio jestem z nich zadowolona... ale mam jeszcze neutrogenę i wazelinę ziaji i jest ok
u mnie lekka poprawa na twarzy, bo to jest teraz ten tydzień co twarz mam lepszą heh;p

dziewczyny a macie może spuchnięte twarze?? Bo ja tak tzn powoli mi to schodzi ale nie wiem czy to od Akne?!
kupiłam dziś wazelinę z ziaji spuchnięta nie jestem ale swędzi mnie skóra ciała
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 16:23   #2948
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie Byłam u dwóch lekarzy prywatnie i oni mówili,że kuracja akne,będzie trwać 10mies,a państwowo 5mies. Jak myślicie z czego to wynika?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 17:03   #2949
julisari
Raczkowanie
 
Avatar julisari
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 373
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Witajcie Byłam u dwóch lekarzy prywatnie i oni mówili,że kuracja akne,będzie trwać 10mies,a państwowo 5mies. Jak myślicie z czego to wynika?
hm..inna dawka?
__________________

mama 3 cudownych córeczek J.S. L.kocham WAS
wojna z tłuszczykiem trwa nadal
julisari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:02   #2950
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Witajcie Byłam u dwóch lekarzy prywatnie i oni mówili,że kuracja akne,będzie trwać 10mies,a państwowo 5mies. Jak myślicie z czego to wynika?

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę oczywiście
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:24   #2951
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez _szeherezada_ Pokaż wiadomość
jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę oczywiście

Właśnie o tym samym pomyślałam,że prywatnie place za wizyte i chcą mnie jak najdłużej zatrzymć na mniejszej dawce a państwowo mówią,żę po co mam sie męczyć rok skoro moge pół.

Moja derma mówi,że jeżeli bieże się większą dawkę to skutki uboczne nie są wieksze. Prawda to???
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 16:15   #2952
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Właśnie o tym samym pomyślałam,że prywatnie place za wizyte i chcą mnie jak najdłużej zatrzymć na mniejszej dawce a państwowo mówią,żę po co mam sie męczyć rok skoro moge pół.

Moja derma mówi,że jeżeli bieże się większą dawkę to skutki uboczne nie są wieksze. Prawda to???

Wiesz zdania lekarzy są podzielone na ten temat inni preferują dłuższe kuracje z małymi dawkami i mówią że w ten sposób unikniemy skutków ubocznych, a inni wolą duże dawki w krótkim czasie.

Ale ja mogę powiedzieć jak to wyglądało z mojej strony. Brałam dawkę 30 mg dziennie, czyli 0,5 mg/kg i biorę teraz 60 mg dziennie, czyli 1mg/1kg i szczerze mówiąc niczego niepokojącego nie zauważyłam.
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 16:33   #2953
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Obydwa wytłumaczenia są sensowne - i kasa i skutki uboczne. Przyznam, że mnie sama doktor kazała chodzić na NFZ teraz (pierwszą i drugą wizytę miałam prywatnie, ze względu na zajęcia w czasie przyjęć bezpłatnych).

Mam pytanie: po ilu tabletkach miałyście suchość ust lub skóry?
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-30, 21:48   #2954
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziewczyny, czy jest normalne, że podczas brania izo pojawiają się zaskórniki zamknięte? wysypuje mi całą twarz nimi z niektórych robią się duże zmiany. czy taka tarka na twarzy też może być oznaką wysypu? dziś wzięłam 50 tabletkę. do tego wszystko bardzo wolno się goi myślałam, czy czasami to nie wpływ tabletek anty, które zaczęłam z izo
pozdrawiam
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 15:37   #2955
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć skończyłam swoja terapię chyba jakoś na początku listopada 2010, wyjadłam w sumie 13 opakowań, brałam najwięcej nawet 60 mg dziennie (-przy wadze 55 kg) najmniej 20 (krótko na samym początku). Okres terapii i okres po jej zakończeniu otworzyły nowy rozdział w moim życiu. Życie bez ciągłego myślenia co ja mam na twarzy. Nareszcie czuję się wyluzowana, chodzę bez makijażu do pracy i PODOBAM się sobie. Jakkolwiek nie miałam blizn po trądziku, na buzi pozostały mi jeszcze lekkie przebarwienia posłoneczne, z którymi mam nadzieję rozpawię się za pomocą pilnigów medycznych.
Jestem bradzo zadowolona z rezultatów leczenia, oczywiści wszelkie skutki uboczne izotretinoiny jak suche usta i suche oczy ustapiły (choć do tej pory pozostał mi nawyk ciągłego nawilżania warg), nie wyskakują mi żadne nowe zmiany pory są wciąż niezatkane, włosy nie przetłuszczają mi się aż tak bardzo jak przed kuracją.
Polecam wszystkim mającym dosyć walki z wiatrakami jeżeli kiedyś trązik by powrócił (pukpuk) to na pewno zdecyduję sie na powtórkę. Jeżeli jakiś lekarz nie chce przepisać izotretinoiny, a zamiast tego wciska antybiotyki, dianę i przeróżne maści to należy go zmienić na takiego co przepisze retinoidy doustnie
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 15:47   #2956
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hejki,
Niedawno zaczełam leczenie Axotretem (izotretinoinum) Przy wzroście 158 cm i 44 kg. mam dawke 20 mg (która mam brac 8 miesięcy).
I tu pytanie czy to nie za mało?
Dzis mija 2 tygodnie i oprócz lekko wysuszonych ust nic sie nie dzieje..
Moze podczas nastepnej wizyty poprosić moja dermatolog o zwiększenie dawki?
Jak myslicie?
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret

Edytowane przez SheWolfYuko
Czas edycji: 2011-03-31 o 15:52
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 18:48   #2957
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy jest normalne, że podczas brania izo pojawiają się zaskórniki zamknięte? wysypuje mi całą twarz nimi z niektórych robią się duże zmiany. czy taka tarka na twarzy też może być oznaką wysypu? dziś wzięłam 50 tabletkę. do tego wszystko bardzo wolno się goi myślałam, czy czasami to nie wpływ tabletek anty, które zaczęłam z izo
pozdrawiam
jak najbardziej jest mozliwe. 50 tabletka to poczatek kuracji, dopiero wszystko porzed Toba tarka moze byc oznaka i wysypu i przesuszenia, podraznienia. Tez tak mialam. Wszystko sie bardzo wolno goi to fakt. Kiedys( nie wiem co mnie podkusli)o posmarowalam pryszcze( bylo ich kilka obok siebie i bach zinerytem na to) zinerytem i zaczelo sie...przez 2tygodnie meczylam sie ze strupami, z ktorych leciala ropa. Brzmi to obrzydliwie, ale pokaralo mnie i bardzo dobrze, bo wiecej takie pomysly do glowy mi nie przychodzily, dlatego warto zacisnac zeby, przeczekac i nie ruszac krost, nie stosowac masci,bo to wszystko bardzo podraznia skore mi niespodzianki przestaly sie pojawiac jakos w 5miesiacu lykania tabletek, przy dziennej dawce 40mg.

SheWolfYuko, nie zawsze skutki leku są odczuwane. Zwykle pojawiają się one z czasem, a zdarza sie, ze u niektorych pozostaje tylko np. suchosc ust, skory czy zaczerwienienie twarzy. Przejrzyj watek a zobaczysz, ze to kwestia indywidualna.

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2011-03-31 o 18:53 Powód: dopisek
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 19:30   #2958
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
jak najbardziej jest mozliwe. 50 tabletka to poczatek kuracji, dopiero wszystko porzed Toba tarka moze byc oznaka i wysypu i przesuszenia, podraznienia. Tez tak mialam. Wszystko sie bardzo wolno goi to fakt. Kiedys( nie wiem co mnie podkusli)o posmarowalam pryszcze( bylo ich kilka obok siebie i bach zinerytem na to) zinerytem i zaczelo sie...przez 2tygodnie meczylam sie ze strupami, z ktorych leciala ropa. Brzmi to obrzydliwie, ale pokaralo mnie i bardzo dobrze, bo wiecej takie pomysly do glowy mi nie przychodzily, dlatego warto zacisnac zeby, przeczekac i nie ruszac krost, nie stosowac masci,bo to wszystko bardzo podraznia skore mi niespodzianki przestaly sie pojawiac jakos w 5miesiacu lykania tabletek, przy dziennej dawce 40mg.
dzięki za odpowiedź tylko moja kuracja miała trwać 2-3 miesiące, ponieważ dermatolog uznał, że tyle wystarczy "na wygładzenie cery". jestem po leczeniu epiduo i przed izo nie było tak źle jak przed epi. efekty miały być już po miesiącu, ale nie jestem zadowolona póki co. na pewno rzadziej pojawiają się duże zmiany, ale do gładkości daleka droga
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 19:56   #2959
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dyskalkulja Pokaż wiadomość
Cześć skończyłam swoja terapię chyba jakoś na początku listopada 2010, wyjadłam w sumie 13 opakowań, brałam najwięcej nawet 60 mg dziennie (-przy wadze 55 kg) najmniej 20 (krótko na samym początku). Okres terapii i okres po jej zakończeniu otworzyły nowy rozdział w moim życiu. Życie bez ciągłego myślenia co ja mam na twarzy. Nareszcie czuję się wyluzowana, chodzę bez makijażu do pracy i PODOBAM się sobie. Jakkolwiek nie miałam blizn po trądziku, na buzi pozostały mi jeszcze lekkie przebarwienia posłoneczne, z którymi mam nadzieję rozpawię się za pomocą pilnigów medycznych.
Jestem bradzo zadowolona z rezultatów leczenia, oczywiści wszelkie skutki uboczne izotretinoiny jak suche usta i suche oczy ustapiły (choć do tej pory pozostał mi nawyk ciągłego nawilżania warg), nie wyskakują mi żadne nowe zmiany pory są wciąż niezatkane, włosy nie przetłuszczają mi się aż tak bardzo jak przed kuracją.
Polecam wszystkim mającym dosyć walki z wiatrakami jeżeli kiedyś trązik by powrócił (pukpuk) to na pewno zdecyduję sie na powtórkę. Jeżeli jakiś lekarz nie chce przepisać izotretinoiny, a zamiast tego wciska antybiotyki, dianę i przeróżne maści to należy go zmienić na takiego co przepisze retinoidy doustnie

super sie czyta takie recenzje
szkoda tylko ze czas kuracji jest taki dlugi...
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 13:10   #2960
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziewczyny czy lekarz rodzinny może przepisać jedno opakowanie izotecu????
miałam umówioną wizytę u swojej dermatolog, zadzwonili do mnie, że jej nie będzie przez najbliższe 3 tygodnie i musze się jakoś ratować
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 17:17   #2961
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
dziewczyny czy lekarz rodzinny może przepisać jedno opakowanie izotecu????
miałam umówioną wizytę u swojej dermatolog, zadzwonili do mnie, że jej nie będzie przez najbliższe 3 tygodnie i musze się jakoś ratować
Wydaje mi się, że tak
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 17:24   #2962
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
dziewczyny czy lekarz rodzinny może przepisać jedno opakowanie izotecu????
miałam umówioną wizytę u swojej dermatolog, zadzwonili do mnie, że jej nie będzie przez najbliższe 3 tygodnie i musze się jakoś ratować


Wiesz to zależy od lekarza, np. mój lekarz rodzinny zawsze mi dawał to czego chciała każde skierowanie, recepty na tabletki anty, jakieś inne leki no wszystko, z retinoidami u niego nie byłam, bo nie miałam nigdy takiej sytuacji jak Ty. Więc ja myślę żebyś spróbowała, bo państwowo to przecież nic nie kosztuje, poza straconym czasem w kolejkach

Możesz też spróbować zadzwonić do swojego lekarza jeśli jeszcze nie poszedł na zwolnienie to żeby zostawił dla Ciebie receptę do odbioru w rejestracji, Ty pokażesz swoje wyniki badań pielęgniarce (czy komuś kto tam siedzi) i jak wszystko będzie ok to Ci ją wyda.

Jeśli nic nie poskutkuje to musisz iść do innego dermatologa i powiedzieć jak sprawa wygląda, na pewno Ci wypisze tą receptę.
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 17:25   #2963
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja miałam po jakiś 8-10 dniach, ale tragedii nie ma
daje radę a jestem na 17 dniu
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 17:31   #2964
haraszaja
Raczkowanie
 
Avatar haraszaja
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dyskalkulja Pokaż wiadomość
Cześć skończyłam swoja terapię chyba jakoś na początku listopada 2010, wyjadłam w sumie 13 opakowań, brałam najwięcej nawet 60 mg dziennie (-przy wadze 55 kg) najmniej 20 (krótko na samym początku). Okres terapii i okres po jej zakończeniu otworzyły nowy rozdział w moim życiu. Życie bez ciągłego myślenia co ja mam na twarzy. Nareszcie czuję się wyluzowana, chodzę bez makijażu do pracy i PODOBAM się sobie. Jakkolwiek nie miałam blizn po trądziku, na buzi pozostały mi jeszcze lekkie przebarwienia posłoneczne, z którymi mam nadzieję rozpawię się za pomocą pilnigów medycznych.
Jestem bradzo zadowolona z rezultatów leczenia, oczywiści wszelkie skutki uboczne izotretinoiny jak suche usta i suche oczy ustapiły (choć do tej pory pozostał mi nawyk ciągłego nawilżania warg), nie wyskakują mi żadne nowe zmiany pory są wciąż niezatkane, włosy nie przetłuszczają mi się aż tak bardzo jak przed kuracją.
Polecam wszystkim mającym dosyć walki z wiatrakami jeżeli kiedyś trązik by powrócił (pukpuk) to na pewno zdecyduję sie na powtórkę. Jeżeli jakiś lekarz nie chce przepisać izotretinoiny, a zamiast tego wciska antybiotyki, dianę i przeróżne maści to należy go zmienić na takiego co przepisze retinoidy doustnie

Baaardzo Ci gratuluję! Mam nadzieję, że te paskudztwo Ci już nigdy nie wróci. Ja niestety rok po swojej pierwszej kuracji (izotekiem) miałam nawrót
haraszaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:02   #2965
agnieshkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dziewczęta
jestem na 17dniu jak wyżej wspomniałam i wysyp trwa i trwa i ciekawa jestem jak długo jeszcze?
Po jakim czasie Wam ustąpiło?
Mam takie bolące guzy na czole i nosie... i mega spuchniętą, nabrzmiałą, bolacą i co jakiś czas pękającą brodę ;/
Najgorsze są te poranki kiedy lecę z łóżka do lustra obczaić sytuację i modle się żeby tylko nie było gorzej;D

Kurcze niech już będzie lepiej, bo na razie nie jest,
ale wiara to podstawa, a ja jestem nią przepełniona!
agnieshkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 21:15   #2966
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agnieshkas Pokaż wiadomość
hej dziewczęta
jestem na 17dniu jak wyżej wspomniałam i wysyp trwa i trwa i ciekawa jestem jak długo jeszcze?
Po jakim czasie Wam ustąpiło?
Mam takie bolące guzy na czole i nosie... i mega spuchniętą, nabrzmiałą, bolacą i co jakiś czas pękającą brodę ;/
Najgorsze są te poranki kiedy lecę z łóżka do lustra obczaić sytuację i modle się żeby tylko nie było gorzej;D

Kurcze niech już będzie lepiej, bo na razie nie jest,
ale wiara to podstawa, a ja jestem nią przepełniona!
No to życzę powodzenia i wytrwałości,wiary w to,że będzie lepiej. Przecież każdy dzień(jaki by nie był)przybliża Cię do ładnej buźki

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez haraszaja Pokaż wiadomość
Wiesz zdania lekarzy są podzielone na ten temat inni preferują dłuższe kuracje z małymi dawkami i mówią że w ten sposób unikniemy skutków ubocznych, a inni wolą duże dawki w krótkim czasie.

Ale ja mogę powiedzieć jak to wyglądało z mojej strony. Brałam dawkę 30 mg dziennie, czyli 0,5 mg/kg i biorę teraz 60 mg dziennie, czyli 1mg/1kg i szczerze mówiąc niczego niepokojącego nie zauważyłam.

Własnie derma mi mówila,że jeżeli wcześniej brało się małą dawke i przejdzie się na wiekszą,skutki uboczne sie nie zwiększają.

Dzięki za odp

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
a ja nie wiem..... acnenormin przestal dzialac czy jak? twarz luszczy sie minimalnie , tylko usta. nawet krem do twarzy jest zbedny. jedynie co to mycie wieczorem olejem. twarz gladka. gdzieniegdzie malenkie krosteczki czerwone ktore od razu "pekaja" i zostawiaja ranke. kilka sladow po syfkach, nie chca zejsc ale zaczynam je nacierac pudrem perlowym wiec powinny zaczac blednac. jestem kolo 30 -35 dnia dnia juz na 20 mg pociagne 2gi miesiac i przestawiam sie na 10 mg dziennie.

Hej kolezanko gdzie jesteś? Meldowałas sie codziennie,a teraz Cię nie widać?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 21:54   #2967
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

jestem! poprostu nic sie nie dzieje i dlatego cisza twarz w miare normalna ani specjalnie przesuszona ani nic zupelny spokoj. nawet usta pol dnia wytrzymuja bez pomadkowania ( a moze mam dobra pomadke ktora tak dlugo je trzyma w takim stanie?)ogolnie cisza. czasem gdzieniegdzie wyskoczy cos malenkiego. jedynie co to w ostatnich dniach mocno sie splycily takie suche zaskorniaki na brodzie z jednej strony ale sa tak malenkie ze nie ma o czym mowic- z reszta tekko nacisnelam i zrogowacialy korek wyszedl zostawiajac malenka dziurke . kaszaki kolo oczu tez wychodza powoli, jednego charatnelam pazurem i juz go nie ma ale strup jest wiekszego nic nie ma. sa dni kiedy twarz jest lekko zarozowiona, sa kiedy nie ma wogole zadnego znaku izo. od 2 dni przeszlam na dawke 20 mg co 2gi dzien. ale nie wiem czy nie dociagnac jeszcze codziennie 20 mg do 2 miesiecy a pozniej 10 mg dziennie by zapewnic jako taka regularna ciaglosc codziennie prawie uzywam toniku z aspiryny by wspomagac zluszczanie zewnetrznie jest na tyle delikatny by mi kuku nie zrobic a dobrze dziala tez na drobne stany zapalne jak i malenkie kaszaki raz na jakis czas nakladam puder perlowy ale jakos zapominam czesto od jutra stanie sie primerem a jedwabny pojdzie w odstawke zadnych efektow ubocznych nie mam. jeszcze badan nie robilam ( brak funduszy ale to sie niebawem zmieni) ogolnie cud miod orzeszki nie zagladalam czesto bo zajelam sie dzialalnoscia artystyczna by czyms zajac sobie czas w oczekiwaniu na staz tym razem tworze bizu ze srebra i to pochlania mi wiekszosc czasu i mojej uwagi( bylo decoupage, malowanie koszulek,malowanie na szkle.....) jak i udoskonalanie swoich umiejetrosci kulinarnych na muffinkach i musze sie pochwalic: dzis zrobilam sobie sliczna zawieszke do lancuszka: srebrna tinkerbell z piotrusia pana ;Djest przeurocza moj bajkowy odpowiednik-zlosnica i zazdrosnica;> ;D

i dla zainteresowanych: 7 miesiac po kuracji-moment kiedy cera wlasnie zaczela mi sie psuc czego jescze nie widac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27166_.jpg (12,7 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050213a.jpg (86,1 KB, 105 załadowań)
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2011-04-01 o 22:41
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 22:57   #2968
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej dziewczyny(: ja od jutra zaczynam kurację Curacne. Mam rumień na jednym z policzków co prowadzi do powstawania krostek grudek itp. Wygląda to nieciekawei zwłaszcza w chwilach zaostrzenia bo cerę mam b. ładną i ten policzek sie wyróżnia czasami baardzo od reszty twrzy. Stosowałam Rozex i inne cuda. kremy do cery z trądzikiem różowatym i dupa zawsze wraca wszystko po zakończeniu kuracji. Niby krosty niewielkie ale jednak. Moja Pani dr zaproponowała mi Curacne jako jeden z leków które mogą mi pomóc. Zaczynam, od dawki 10 za 2 miesiące będzie 20 i tak muszę dojechac pól roku ze względu na niewielkie zmiany...Szczerzę? boję się skutków ubocznych bardzo, a najbardziej jestem zła na wyniki krwi które będę musiała robić prywatnie bo leczę się prywatnie):Nie wiem jak to obejść. Sam lek i wizyty trochę kosztują i jeszcze badanie krwi...eh co za los. Bedę na bieżąco informować o moich poczynaniach z tym lekiem
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 16:04   #2969
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

karmeloo, ja mam akurat aknenormin, w dawce 20mg dziennie i jak na razie (po 6 tabletkach) zero skutków ubocznych. ZERO. Nawet mi ust nie wysusza, skóra się nie łuszczy (w sumie nadal lekko się przetłuszcza tak, jak zwykle), wątroba nie boli, krew z nosa nie leci (choć do tego mam skłonności) Więc na razie się nie bój
__________________

30.12.2012
26.04.2014
medeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 23:45   #2970
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
jestem! poprostu nic sie nie dzieje i dlatego cisza twarz w miare normalna ani specjalnie przesuszona ani nic zupelny spokoj. nawet usta pol dnia wytrzymuja bez pomadkowania ( a moze mam dobra pomadke ktora tak dlugo je trzyma w takim stanie?)ogolnie cisza. czasem gdzieniegdzie wyskoczy cos malenkiego. jedynie co to w ostatnich dniach mocno sie splycily takie suche zaskorniaki na brodzie z jednej strony ale sa tak malenkie ze nie ma o czym mowic- z reszta tekko nacisnelam i zrogowacialy korek wyszedl zostawiajac malenka dziurke . kaszaki kolo oczu tez wychodza powoli, jednego charatnelam pazurem i juz go nie ma ale strup jest wiekszego nic nie ma. sa dni kiedy twarz jest lekko zarozowiona, sa kiedy nie ma wogole zadnego znaku izo. od 2 dni przeszlam na dawke 20 mg co 2gi dzien. ale nie wiem czy nie dociagnac jeszcze codziennie 20 mg do 2 miesiecy a pozniej 10 mg dziennie by zapewnic jako taka regularna ciaglosc codziennie prawie uzywam toniku z aspiryny by wspomagac zluszczanie zewnetrznie jest na tyle delikatny by mi kuku nie zrobic a dobrze dziala tez na drobne stany zapalne jak i malenkie kaszaki raz na jakis czas nakladam puder perlowy ale jakos zapominam czesto od jutra stanie sie primerem a jedwabny pojdzie w odstawke zadnych efektow ubocznych nie mam. jeszcze badan nie robilam ( brak funduszy ale to sie niebawem zmieni) ogolnie cud miod orzeszki nie zagladalam czesto bo zajelam sie dzialalnoscia artystyczna by czyms zajac sobie czas w oczekiwaniu na staz tym razem tworze bizu ze srebra i to pochlania mi wiekszosc czasu i mojej uwagi( bylo decoupage, malowanie koszulek,malowanie na szkle.....) jak i udoskonalanie swoich umiejetrosci kulinarnych na muffinkach i musze sie pochwalic: dzis zrobilam sobie sliczna zawieszke do lancuszka: srebrna tinkerbell z piotrusia pana ;Djest przeurocza moj bajkowy odpowiednik-zlosnica i zazdrosnica;> ;D

i dla zainteresowanych: 7 miesiac po kuracji-moment kiedy cera wlasnie zaczela mi sie psuc czego jescze nie widac

Ladna z Ciebie kobieta,ale mogłabyś wstawić kiedyś zdjęcie na którym wygladasz brzydko,tak żeby nam zrobiło się lepiej

Jeśli ja wstawiłabym swoje zdjęcie kiedy moja cera zaczeła sie psućo jo joj
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.