Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-01, 03:38   #1
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38

Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...


Witajcie, już Nowy Rok, ale jakoś po imprezie sylwestrowej nie mogę spać

Przymierzamy się do kupna mieszkania, jeśli dostaniemy kredyt to myślę, że w lutym będziemy mieć mieszkanie, śledzę to forum bardzo często i wiem, że fajni ludzie tu są więc liczę na Wasze podpowiedzi


Zdecydowaliśmy się na kupno nowego mieszkania od developera.
Mieszkanie 3 pokojowe ok 50-60 m.
Chcemy na parterze ponieważ do mieszkania należą tarasy o różnej wielkości.
No i mimo, że mamy już to sprecyzowane to mamy kłopot:

Jest jedno mieszkanie z duuużym tarasem, ale wszystkie okna są od strony południowej, taras również. Czy to nie będzie zbyt uciążliwe w lecie?

Kolejne mieszkanie jakie nam się podoba ma okna część od południa część od północy, taras od strony południowej.

I jest jeszcze jedno wyjście w sumie najtańsze Okna od wschodu i zachodu, taras od wschodu - no i tu się zastanawiamy czy taras od wschodu to dobry pomysł? W przyszłości chcemy mieć dzieci, pracujemy raczej do południa i tak naprawdę na tarasie po południu już słońca nie będzie

Co Wy o tym myślicie? Jaki układ okien jest dobry? Co możecie doradzić?
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 14:47   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Powiem z mojego dosiadczenia ,że mieszkanie z balkonem gdzie slonce swieci popoludniu jest nie do zniesienia ,masakra ,skwar .

dla mnie najlepsza opcja jest mieszkanie z balkonem na ktroe slonce swieci od rana do 15-16 ,nagrzeje sie i wieczorkeim mozna spokojnie posiedziec
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 14:54   #3
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

W lecie najbardziej uciążliwa jest strona zachodnia - najintensywniejsza penetracja słońca, przegrzanie pomieszczeń, które utrzymuje się całą noc i spać się nie da.

Tarasy powinny być od strony południowej i to jest najlepsze rozwiązanie - celowe zamierzenie projektanta. Można postawić kwiatki w donicach i będzie przyjemnie I nie ma tego uciążliwego nagrzania późnym popołudniem ani zacienienia i chłodu od strony północnej przez cały dzień.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 18:51   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Cytat:
Napisane przez agol54 Pokaż wiadomość
Zdecydowaliśmy się na kupno nowego mieszkania od developera.
Przede wszystkim powinniście przejrzeć TO forum Gazety i opinie o deweloperze. Najlepiej byłoby się przejechać do wcześniejszych inwestycji dewelopera i spytać ludzi jak wyglądała budowa, jak z usterkami itp. We Wrocławiu w tym momencie nie ma ani jednego dewelopera, który budowałby porządne mieszkania, 2 duże firmy są w stanie upadłości z ludźmi na bruku, właściciele 2 kolejnych firm siedzą w więzieniu, 6 firm jest pozwanych do sądu w różnych sprawach itp.
Cytat:
Chcemy na parterze ponieważ do mieszkania należą tarasy o różnej wielkości.
Do mieszkania przynależą czy dostaniecie "pozwolenie na wyłączne użytkowanie"?
Cytat:
Kolejne mieszkanie jakie nam się podoba ma okna część od południa część od północy, taras od strony południowej.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-01-01 o 18:54
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:58   #5
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Przede wszystkim powinniście przejrzeć TO forum Gazety i opinie o deweloperze.

Przejrzałam jest tylko jeden wpis. Nasi znajomi mają mieszkania na tym osiedlu, byliśmy u nich i też z nimi rozmawialiśmy. Wydaje się być wszystko ok



Do mieszkania przynależą czy dostaniecie "pozwolenie na wyłączne użytkowanie"?

Dobre pytanie, nie wiem, musimy to sprawdzić bo w sumie nie przyszło mi do głowy żeby pytać o to na tym etapie a to już pewnie duży nasz błąd.
A z czym się wiąże jedna i druga opcja dla nas jako mieszkańców?

Znajomi tez mają taras, był wyłożony płytami z jakiegoś gresu i ogrodzony wysokim płotem. Sami zagospodarowali go sobie tak jak chcieli, donice meble itp.


Wiedziałam, że jak tu napiszę to mogę liczyć na ciekawe podpowiedzi
Dziękuję, a może jest jeszcze coś na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Do mieszkania można dokupić piwnicę i miejsce postojowe w podziemnym parkingu. Jednak na chwilę obecną myślimy, że nie dostaniemy aż tak wysokiego kredytu i pewnie kupimy tylko piwnicę bez miejsca. Na osiedlu jest też normalny parking.
No i mały plac zabaw dla dzieci
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 17:16   #6
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Cytat:
Napisane przez agol54 Pokaż wiadomość
Przejrzałam jest tylko jeden wpis. Nasi znajomi mają mieszkania na tym osiedlu, byliśmy u nich i też z nimi rozmawialiśmy. Wydaje się być wszystko ok
Czyli gadaliście z nimi o przekazaniu mieszkania, o opóźnieniach, o tym kiedy podpisywali akt notarialny, jak z usterkami ?
Cytat:
A z czym się wiąże jedna i druga opcja dla nas jako mieszkańców?
Duży błąd pewnie nie. Wiąże się z kasą Ale to są takie normalne tarasy dołączane do mieszkania, powiedzmy duuuży balkon, czy też takie jakby ogródki?
Cytat:
Dziękuję, a może jest jeszcze coś na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Co będziecie mieli wybudowane za oknem za kilka lat? Budynki nie są położone np. w pobliżu pól irygacyjnych śmierdzących latem (albo na przykład na tych polach) ? Na terenach zalewowych ? Za kilka lat nie będą wam latać samoloty nad głową (wyznaczanie nowych tras samolotów) ? Droga dojazdowa, drogi i oświetlenie osiedla, chodniki ? Czy w pobliżu lub po drugiej stronie Twojego mieszkania na parterze nie ma lokali użytkowych ? Jeśli są to jak jest zaplanowana klimatyzacja do nich?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 19:16   #7
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

ooo matko na ile rzeczy trzeba zwracać uwagę <wow>

Tarasy są takie jakby ogródki tylko wyłożone płytkami nie trawka są wliczone w cenę mieszkania.


Co do osiedla to wszystko jest ok, dróżki, chodniki, parking, plac zabaw.
Mieszkanie nie sąsiaduje z lokalem użytkowym /na to już wcześniej wpadłam żeby to rozeznać/, są małe lokale kilka mieszkań dalej.
Właściwie z każdej strony bloku już coś jest albo będzie /drugi blok/, w niedalekiej odległości są ogródki działkowe, które pewnie za kilka lat znikną i coś tam powstanie, a reszta jest zagospodarowana.


Ze znajomymi jesteśmy niedługo umówieni na dokładny wywiad co i jak
Tylko o co ich jeszcze pytać ?? Na co jeszcze zwrócić uwagę ??


Dziękuję za odpowiedzi bo dopiero teraz widzę jakim laikiem jestem a kupno mieszkania to niełatwa sprawa...
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 19:53   #8
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Cytat:
Napisane przez agol54 Pokaż wiadomość
Tarasy są takie jakby ogródki tylko wyłożone płytkami nie trawka są wliczone w cenę mieszkania.
Jeżeli to Twoja własność tak jak mieszkanie to ok. Jeżeli pozwolenia na użytkowanie to ja negocjowałabym cenę.
Cytat:
Ze znajomymi jesteśmy niedługo umówieni na dokładny wywiad co i jak
Tylko o co ich jeszcze pytać ?? Na co jeszcze zwrócić uwagę ??
Hmmm. No głównie o to, czy sprawnie idzie budowa i ile czasu trwało podpisywanie aktu notarialnego od momentu pozwolenia na użytkowanie. Czy były jakieś usterki mieszkania i czy sprawnie szło ich załatwianie. Jak wygląda zarząd spółdzielni (zarządca budynku), czy są to osoby rzutkie i energiczne i po jednej interwencji potrafią wszystko załatwić czy też trzeba pisać do nich milion pism i nigdy ich nie ma w biurze. Co tam jeszcze ... Śmieci, sprawdź ile kontenerów będzie na klatkę; najlepiej byłoby 1 kontener na 1 klatkę, ale tak to jest tylko u mnie
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 13:54   #9
RYBACZEK33
Raczkowanie
 
Avatar RYBACZEK33
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 81
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Tarasik od strony wschodu to też fajna rzecz ;-) Wyobraź sobie sobotnie i niedzielne poranki... Dzieci biegające w promieniach porannego słońca ;-) Takie chwile są bezcenne....
RYBACZEK33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 18:34   #10
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Cytat:
Napisane przez RYBACZEK33 Pokaż wiadomość
Tarasik od strony wschodu to też fajna rzecz ;-) Wyobraź sobie sobotnie i niedzielne poranki... Dzieci biegające w promieniach porannego słońca ;-) Takie chwile są bezcenne....

jak ktoś w weekend wstaje o 6 rano to i owszem....
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 21:35   #11
BEATA8976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 110
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

taras od strony wschodniej ja zdecydowałabym się właśnie na tę opcję.
BEATA8976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 23:23   #12
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

A jakie są plusy za tarasem od wschodu?
Słońce pewnie będzie tam do 11, 12 góra, ja jestem śpioch straszny i jak nie muszę to nie wstaję i śpię dopóki się nie wyśpie

Patrząc perspektywistycznie będziemy mieć dzieci i jaka radość będzie dla dzieci z tarasu od wschodu, kiedy do południa są w szkole a po południu już słońce tam nie świeci. Nie wiem ja jestem jednak za tarasem od południa

Mam nadzieję, ze na weekendzie uda nam się spotkać z tymi znajomymi i przegadać i w lutym zaczynamy chodzić po bankach, zobaczymy czy się uda bo nasza zdolność kredytowa może nie być wystarczająca na te mieszkania...
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 08:41   #13
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Cytat:
Napisane przez agol54 Pokaż wiadomość
A jakie są plusy za tarasem od wschodu?
Słońce pewnie będzie tam do 11, 12 góra, ja jestem śpioch straszny i jak nie muszę to nie wstaję i śpię dopóki się nie wyśpie
Jeśli jest ciepło, to i na tarasie będzie przyjemnie, niezależnie czy będzie to 11 czy 17, tyle że będzie mniej czasu na opalanie się. Ja mam w mieszkaniu taki mini balkon, więc marzy mi się taras, na którym mogłabym ustawić fotele (leżaczki), stoliczek + barek/mini lodówkę. Wyłożyłabym go sobie jakimiś pięknymi płytkami w fantazyjnym układzie (oczywiście wpierw sprawdziłabym efekt w projekcie w cad'zie, lepiej nie eksperymentować bezpośrednio na danym obiekcie ) , ustawiła egzotyczne kwiaty i rośliny...
Natomiast śpiochom odradzam wszelkie sypialnie z oknami od wschodu, chyba że się szczelnie zakrywa okna roletami lub żaluzjami.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 23:57   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Do mieszkania przynależą czy dostaniecie "pozwolenie na wyłączne użytkowanie"?
a czym to sie dokladnie rozni?

Ja tez ogladam teraz mieszkania. Widzialam juz jedno z takim ogrodkiem niby tarasem i bede ogladac jeszcze jedno - dodam, ze dosc w centrum miasta, ale spokojnie i z ogrodkiem no bajer.

Ogolnie wynalazek mi sie podoba, ale zastanawia mnie cos innego co tu nie padlo - mianowicie takie rzeczy to tylko na parterze i to dosc niewysokim... to co z bezpieczenstwem? Przeciez tam latwo wejsc, przez drzwi balkonowe rowniez. Pomijam kwestie trzymania czegos cennego na tarasie, ale juz chodzi mi o uniemozliwienie wejscia do mieszkania. Jak sie na to zapatrujecie.

Co do stron swiata to nie doradze, bo kazdy lubi cos innego. Ja np w ogole nie lubie sie opalac, a mocnym sloncu mdleje, wiec cien to moj najlepszy przyjaciel w lecie. Czytanie ksiazki w mocnym sloncu tez nie sluzy wzrokowi, ale oczywiscie mozna sobie niedrogo zorganizowac parasol ogrodowy, wiec to tez jakas tam sprawa wtorna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 11:12   #15
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

znajomi też mają właśnie na parterze, mogli tam zabudować kawałeczek tak 1,5x1,5 m. ponieważ akurat narożny mieli i między słupami tak wychodziło. Założyli tam roletę i trzymają grilla elektrycznego i jakieś pierdółki.
Ścianki odgradzające są dość wysokie i furtka zamykana, jednak i tak wstawili ciężkie drewniane meble i donice nie do ruszenia bez pomocy kilku rosłych chłopaków
Na drzwi balkonowe i okna pozakładali rolety antywłamaniowe. Przez ponad rok czasu spokój i nic się nie działo, oby tak dalej, chociaż jak wiadomo rolety 100% nie dają...
Jeśli kupimy to pewnie podobnie zrobimy, to wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale coś za coś...
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 11:37   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

a jaki jest koszt takich rolet antywlamaniowych? Ja wynajmuje biuro dla mojej firmy na parterze i w oknie faktycznie sa rolety antywlamaniowe i tez mi sie nikt nie wlamal. Ale nie kupowalam ich, zrobili to wlasciciele budynku. Strach lekki jest. Poza tym kiedy je zaciagac a kiedy nie? W sensie tak w mieszkaniu pytam. Bo w biurze, to poza godzinami pracy zawsze sa zaciagniete. A w domu to jak glupi wypad na zakupy w sobote i trzeba je zaslaniac? W nocy odsloniete czy zasloniete? A jak zostawi sie mieszkanie na kilka dni puste to juz od razu zlodzieje wiedza, ze kogos nie ma bo rolety zasloniete...

Oj cos nie widze siebie mieszkajacej tak nisko mieszkajacej... mieszkalam w sumie dwa razy na parterze tak w wynajmowanym mieszkaniu, ale zawsze to byl nieco wyzszy parter. Raz ukradli mi i mojemu eks facetowi rowery z balkonu, ale one staly tam niezabezpieczone, a wejsc na balkon mogl kazdy nieco bardziej wysportowany dzieciak. Ale mieszkania mimo braku krat czy rolet nie ruszyli.

Ludzie najbardziej lubia mieszkac na pierwszym pietrze, a w wielu blokach robia balkony dopiero od tego pietra w zwyz. Balkon na parterze jest jednak newralgiczny, a co dopiero taki taras.

Ja w sumie jestem sklonna mieszkac nawet zupelnie wysoko, bo lubie miec z okna panorame. Zreszta wiekszosc zycia mieszkalam na 9 pietrze i to lubilam. Widok z balkonu z jednej strony na wawel z drugiej strony niemalze caly lasek wolski wraz z kopcem kosciuszki to lepsze niz nie jedna reprodukcja obrazu na scianie. Teraz mieszkam na pierwszym pietrze (wynajmuje) i tak jak widze raptem budynek przede mna i kilka ladnych sosen, to czuje sie nieco ograniczona.

No ale jak mowie te kwestie sa inwidualne, rozumiem, ze taras ma urok i sama mocno nad tym glowie, ale lubie tez komfort i bezpieczenstwo i nieco szersze widoki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 12:07   #17
aauraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 610
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Mamy mieszkanie z oknami od południa i duży taras też od południa. Normalnie da się wytrzymać latem, zawsze można wyjść na tarasik Zimą za to nie trzeba grzać jak słońce świeci
Al ewam doradzam drugie mieszkanie, bo pomimo że jest ok. to jednak osobiście teraz wolałabym mieszkanie z oknami na różne strony. Zbrzydło mi już mieszkanie z oknami na jednej ścianie.

Drugie brzmi naprawdę fajnie, bo w sumie najważniejsze by taras był słoneczny, reszta nie jest taka istotna.

Trzecie odrzućcie.
aauraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:00   #18
RYBACZEK33
Raczkowanie
 
Avatar RYBACZEK33
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 81
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Cytat:
Napisane przez aauraa Pokaż wiadomość
Zimą za to nie trzeba grzać jak słońce świeci
.
Podobno kolejne zimy mają być jeszcze zimniejsze ;-) Fajna sprawa jest kiedy stoisz sobie w okresie zimowym a promienie słoneczne grzeją cię przez szybę.
Tak sobie myślę fajnie by było zrobić taras z możliwością oszklenia w zimę. Wtedy w okresie zimowym taki taras mógłby pełnić funkcję letniego ogrodu ;-). Ciekawe jaki jest koszt utrzymania takiego pomieszczenia.
RYBACZEK33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 18:28   #19
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

witajcie

byliśmy u znajomych... i jak na pozcątku bylismy zachwyceni, tak po wizycie miny nam zrzedły...
Developer ok. Ich mieszkanie wydawało nam się po pierwszej wizycie ok, a jak wczoraj się rozejrzeliśmy to jest nieustawne i jakoś tak nie fajnie. Ale z tym też mniejsza.
Poszliśmy na budowę tego nowego bloku, w którym były te mieszkania o których pisałam. Blok właściwie jest budowany od drugiego tylko w ogległości dróżki osiedlowej i kawałeczka chodnika, jeden na drugim, a ten wymarzony taras akurat jakiś metr od dróżki i jakieś 3 metry od sporego parkingu...
Więc analizując doszliśmy do wniosku, że bez sensu mieć taras po to żeby wąchać spaliny, a słońca i tak pewnie na nim nie będzie bo z przodu stoi 5 piętrowy blok...


Więc reasumując najpierw sprawdzimy w pracach jakie mamy mniej więcej dochody, później do banku zapytać o zdolność kredytową na ile moglibyśmy dostać kredyt i dopiero wtedy szukamy mieszkania
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 15:48   #20
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

My kupujemy mieszkanie od strony pn-wsch, nie wiem co za bardzo o tym myśleć, nie mieliśmy w sumie za bardzo wyboru, bo za mieszkaniem przemawia wszystko oprócz tej strony..

Czy myslicie, ze mieszkanie od tej storny moze być w ogole nie nasłonecznione w ciągu dnia jeśli na przeciwko również jest blok, czy raczej jest to niemozliwe?
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 18:22   #21
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Jeśli masz okna tylko od pn wsch to będziesz miała słońce mniej więcej od 6 do 8 rano. Czyli jeśli masz blok przed oknami to możliwe, że słońca nie będziesz miała wcale. Nie kupiłabym nigdy takiego mieszkania, zimno, ciemno, brrrr.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 11:12   #22
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

wiem... niby tak, a ja sie jeszcze łudzę, że jednak słońca troche wpadnie...

teraz nie jestem w stanie ocenić, bo jak już zaświeci słońce, to normlane, że wiosną i latem jest ono wyżej więc inaczej będzie padało...

A co Wy byście zrobiły, gdyby mieszkanie odpowiadało Wam prawie we wszystkim - lokalizacja, układ, osiedle, cena, a tylko ta strona świata byłaby właśnie pn-wsch (wszystkie pokoje)?
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:10   #23
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Ja właśnie mieszkam na 51m2 i najlepszą opcją jest taras od strony wschodniej
Polecam
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 19:54   #24
Silesian Girl
Rozeznanie
 
Avatar Silesian Girl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 712
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Kupując mieszkanie jedną z głównych rzeczy, na którą zwracałam uwagę było właśnie jego usytuowanie względem stron świata. Przez całe życie mieszkałam w mieszkaniu południowym, było ciepło, dużo słońca, bez któego nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Teraz kupiłam mieszkanie z jednym dużym oknem (a la drzwi balkonowe) w sypialni na wschód, a resztą okien i balkonem na zachód, a właściwie prawie północny zachód. Słońca jest dużo od rana budzi w sypialni, przez dzień, gdy jesteśmy w pracy grzeje ścianę od południa, a po południu zagląda do większości mieszkania (salon, drugi pokój i kuchnia). Zimą długo mamy naturalnie oświetlone mieszkanie, a do tego piękne zachody słońca Kolejną rzeczą ważną dla mnie było wysokie piętro i fakt, że nie zaglądam sąsiadowi do okna - mieszkam w ostatnim bloku, najwyżej położonym, więc mam widok na przestrzeń, co też jest da mnie ważne. Mam nadzieję, że nie wybudują mi żadnego nowego bloku przed nosem (będę mieszkać na osiedlu z lat 70-tych sąsiadującym z ogródkami, dwoma blokami z ,at 20 XX w. i cztero-piętrowcami). Wybierając mieszkanie, jeśli jest taka możliwość, warto kilka razy je odwiedzić o różnych porach dnia, i wziąć pod uwagę, że w różnych porach roku słońce operuje na różnej wysokości.
__________________


http://8-pietro.blogspot.com/



Kupujemy, remontujemy i urządzamy mieszkanko
Cieszymy się, wkurzamy, rozmyślamy i lamentujemy

Zapraszam na pierwszego bloga
Silesian Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 21:51   #25
Kamila_My
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie mieszkanie będzie funkcjonalne? Potrzebuję rady doświadczonych...

Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest posiadanie okien od strony wschodniej (okien w sypialni). Jeśli śpisz dużo, to zawsze można okna zasłonić na wieczór, aby rano, szczególnie latem, słońce Cię nie budziło. Dobrym rozwiązaniem jest też pokój do pracy od strony zachodniej - jeśli pracujesz w domu, to po pracy porannej masz w tym pokoju sporo słońca, a praca przy naturalnym świetle jest najzdrowsza .
Kamila_My jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 22:51:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.