Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-04, 14:19   #1951
didi9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 482
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość

Gratuluję zakupów
Ja mam po córce frotte i jerseyowe, ale jakieś wygodniejsze i milsze były te z frotte, mimo żeby początkowo nie byłam do nich przekonana.
A pod spód mam taki podkład nieprzemakalny, ale nie ceratowy, bo jakieś mi się te sztuczne i nieoddychające wydawały.
Mam materac kokos-gryka, więc koniecznie trzeba go chronić przed zamoczeniem
I moja córa jeździła w tym pierwszym foteliku prawie 13 mcy, zmieniliśmy tylko dlatego, że okropnie już w nim marudziła, bo nic nie widziała i podróże to była katorga. Tak to dalej na nią pasował. Teraz też chcę do roku Młodego w nim powozić.
Kupię chyba na razie jedno frotte i jedno jerseyowe i zobacze, które mi i małej będzie bardziej odpowiadało. Właśnie czytałam, że te flanelowe się okrutnie mechacą i szybko spierają i przecierają, więc póki co z nich zrezygnuję. Na początek dwa prześcieradła wystarczą? A co do podkładów to chodzi o coś takiego http://allegro.pl/ochraniacz-na-mate...510744163.html, http://allegro.pl/nakladka-na-matera...86425664.html?

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Didi ma foteli ja obcykana jestem z recaro nastepca privi bedzie Optia i ona pasuje pod baze. Jeszcze jest nie w sprzedzy bedzie na jesien wiec luzik ale na targach juz byla prezentowana. Tak bardzo chcialam Recaro ze tez nie ma do mojego wozka adapterow

Ooo, dzięki wielkie za info A jak sprawdzić czy jest adapter do konkretnego wózka? Boszzzzzz, tak bardzo jestem zielona w tym temacie...
didi9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:22   #1952
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Skurcze w sumie są podobnie odczuwalne tylko zazwyczaj obejmują cały brzuch, bo napina się macica, która teraz już jest pokaźnych rozmiarów.
Może to od strony układu pokarmowego ból, może coś innego dokucza... Mam nadzieję że zmiana pozycji pomoże!
Ale w razie co na ip zrobią Ci ktg, które wykaże czy to macica się stawia czy coś innego jednak boli.



U mnie już nawet teraz na opisie z usg nie ma przewidywanego terminu porodu, był właśnie jakoś do czasu usg połówkowego.
33 tc, jak to dumnie brzmi Jeszcze 5 tygodni i będziemy niecierpliwie wyczekiwać kiedy się zacznie u Ciebie



Ja bym chyba nie jechała, gdybym się tak czuła i miała jechać na siłę.. Niby nad wodą też można odpocząć, ale to zależy od warunków, czy jest gdzie uciec w cień.
Ja też bym nie miała ochoty teraz, w taki skwar, jechać nad jezioro. Wzięłam chłodny prysznic, musi mi wystarczyć I też nie mam kostiumu, ze przedciążowego uciekały by mi piersi, też musiałabym w sukience leżeć i się moczyć



Mam nadzieję, że sprawdzi się u Ciebie taki sposób pielęgnacji i opieki
Ja sobie tego jakoś nie wyobrażam, bo jak tylko Młody będzie leżał spokojnie w łóżeczku, na kocu, huśtawce czy gdziekolwiek to będę się starała poświęcić czas starszej, żeby nie czuła się odtrącona. I trudno chyba byłoby pogodzić taką uważną obserwację malucha z zabawą ze starszym dzieckiem. Nie mówiąc o obowiązkach w domu.
Ale może takie mi się to wydaje skomplikowane, bo nigdy tego nie stosowałam.



Gratuluję zakupów
Ja mam po córce frotte i jerseyowe, ale jakieś wygodniejsze i milsze były te z frotte, mimo żeby początkowo nie byłam do nich przekonana.
A pod spód mam taki podkład nieprzemakalny, ale nie ceratowy, bo jakieś mi się te sztuczne i nieoddychające wydawały.
Mam materac kokos-gryka, więc koniecznie trzeba go chronić przed zamoczeniem
I moja córa jeździła w tym pierwszym foteliku prawie 13 mcy, zmieniliśmy tylko dlatego, że okropnie już w nim marudziła, bo nic nie widziała i podróże to była katorga. Tak to dalej na nią pasował. Teraz też chcę do roku Młodego w nim powozić.
Zdam relacje a może mi się to wydaje takie proste, bo nigdy tego nie robiłam; )





Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Taaaaaak widziałam go w sklepie ale albo jestem jakaś tępa albo nie się po prostu nie da jechać zawsze skręcał nie tam gdzie chciałam. Ale piękny jest jeśli chodzi o design i kolory






Ojjj ja to już bym chciała jakby się dało. 3 trymestr daje mi w kość, nic w sumie konkretnego się nie dzieje ale chcę już odzyskać dawną mobilność. Brzuch mocno przeszkadza, nie ma co.
To ja też jestem upośledzona, bo też nie umiałam; )
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:27   #1953
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Taaaaaak widziałam go w sklepie ale albo jestem jakaś tępa albo nie się po prostu nie da jechać zawsze skręcał nie tam gdzie chciałam. Ale piękny jest jeśli chodzi o design i kolory

Ojjj ja to już bym chciała jakby się dało. 3 trymestr daje mi w kość, nic w sumie konkretnego się nie dzieje ale chcę już odzyskać dawną mobilność. Brzuch mocno przeszkadza, nie ma co.
A mnie się jeszcze podoba turlanie z brzuchem, gdyby nie te upały to naprawdę byłoby super. Mobilności czasem mi rzeczywiście brakuje, ale wiem, ze już lada dzień ją odzyskam. Wystarczy porównać, jak nam szybko zleciały te 32 tc (w moim przypadku), a ile nam zostało do końca.
Wczoraj mnie naszły rozmyślania o porodzie i jakoś pierwszy raz w tej ciąży zaczęłam się bać

Cytat:
Napisane przez didi9 Pokaż wiadomość
Kupię chyba na razie jedno frotte i jedno jerseyowe i zobacze, które mi i małej będzie bardziej odpowiadało. Właśnie czytałam, że te flanelowe się okrutnie mechacą i szybko spierają i przecierają, więc póki co z nich zrezygnuję. Na początek dwa prześcieradła wystarczą? A co do podkładów to chodzi o coś takiego http://allegro.pl/ochraniacz-na-mate...510744163.html, http://allegro.pl/nakladka-na-matera...86425664.html?
Myślę, że na początek wystarczą. Ja miałam dwa z frotte i jedno z jerseyu i używałam właściwie na zmianę tylko tych z frotte. Ale moja córa większość nocy spędzała u nas w łóżku, więc nie wiem czy to miarodajny przykład
I podkład właśnie mam taki, zakłada się go na cały materac.
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:28   #1954
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Gorzej jak dziecko będzie niesmoczkowe... wpychać na siłę nie będziesz. Więc i tak warto mieć taki tradycyjny "dotykowy" w razie czego.

A tak w ogóle to myślicie że kupować jakiś panadol dla dzieci tak na wszelki wypadek? Bo wiadomo kiedy dzieci zaczynają chorować, w środku nocy w długi weekend najchętniej...

Ja jestem przeciwna
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:29   #1955
dirtyblack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 273
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

hej dziewczyny, ja po wizycie. Szyjka mi sie wydluzyla i pani ginekolog stwierdzila, ze jest duza szansa ze doturlam sie jeszcze te 2 miesiace z ciaza i ze ja donosze
dirtyblack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:31   #1956
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez dirtyblack Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ja po wizycie. Szyjka mi sie wydluzyla i pani ginekolog stwierdzila, ze jest duza szansa ze doturlam sie jeszcze te 2 miesiace z ciaza i ze ja donosze
Super!! Gratulacje!
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:31   #1957
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez didi9 Pokaż wiadomość
Kupię chyba na razie jedno frotte i jedno jerseyowe i zobacze, które mi i małej będzie bardziej odpowiadało. Właśnie czytałam, że te flanelowe się okrutnie mechacą i szybko spierają i przecierają, więc póki co z nich zrezygnuję. Na początek dwa prześcieradła wystarczą? A co do podkładów to chodzi o coś takiego http://allegro.pl/ochraniacz-na-mate...510744163.html, http://allegro.pl/nakladka-na-matera...86425664.html?

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------




Ooo, dzięki wielkie za info A jak sprawdzić czy jest adapter do konkretnego wózka? Boszzzzzz, tak bardzo jestem zielona w tym temacie...
No ja sprawdzalam na stronie producenta wozka. Łudze sie jeszcze ze moze dostane bo do poprzednika privi sa dostepne adaptery a na stronie producenta wozka nie widzialam.

Co za skwar masakra. Skonczylam sprzatac pokój. Teraz czekam na Tz az wroci z roweru by wkoncu powstawiac meble.
A na przeciwko w bloku wlasnie wyjechala babka na noszach. Oj maja dzis na pewno zapierdziel w szpitalach.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-04, 14:35   #1958
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie patrzy się już na termin porodu z USG po 20 tygodniu bo tylko myli. Najbardziej miarodajny jest podobno termin z pierwszego tego dokładnego USG około 12 tygodnia.

Powiem Ci ze nie brzmi to dobrze, nie powinno być przepowiadajacych przed 36 tygodniem. Na razie mogą być te skurcze BH ale one też nie powinny być długie ani tym bardziej bolesne, tylko spinanie brzucha.
Obserwuj to bo jak to się będzie powtarzać to bym pojechała sprawdzić czy to nie skurcze przedwczesne.

A ja się witam na początku 33 tygodnia.
ja ten termin z usg z 12tc mam wpisany w kartę na 19 września, ale dla mnie to za wcześnie

a co do BH to ja mam od jakiegoś czasu i się właśnie od wczoraj zastanawiam ile ich w ciągu dnia powinno/może być?? bo od środy to brzuszek twardnieje mi po kilka razy, czasem przy tym czuję mulenie jak na @
chyba po weekendzie zadzwonię do ginki

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Aha no to w sumie dobrze troche sie uspokoilam.


Siedze w domu i sie poce. A co dopiero wyjsc i jechac samocjodem bez klimy nad wode a juz jest 30 stopni w cieniu szkoda ze nie mam nawet kostiumu ciazowego by sie przekompac bd musiala w sukience wejsc do wody :/ szczerze to posiedziala bym w domku ... i nigdzie nie jechala plakac mi sie chce na sama mysl.

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
ja też nie mam kostiumu ciążowego, am zwykłe 2 częściowe i cała happy w nich paraduję, w końcu na coś przydaje się ciążowy brzuszek, nie muszę go wciągać, zakrywać, tylko mogę dumnie wypinać w dodatku biust mi się tak fajnie zaokrąglił, że w końcu miseczki od kostiumu są wypełnione

i za niedługo z bratem jedziemy nad jeziorko, trzeba korzystać puki można, za rok to będzie trzeba dziecia pilnować i sobie dupska w wodzie nie pomoczymy
choć z drugiej strony za rok dziecię będzie można zostawić pod opieką cioć i wujków i popływać na desce . Tylko za nim dojdziemy do lata, trzeba będzie mocno popracować nad ciałkiem.



Cytat:
Napisane przez didi9 Pokaż wiadomość
My już po zakupach w domu Kupiliśmy łóżeczko gulliver i materac z ikei piankowy taki z kieszonkami sprężynowymi, kusił mnie lateksowy, ale cena powala Super też jak dla mnie są te pudełka na kosmetyki czy pieluchy http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00278644/. Nie mam jeszcze prześcieradeł do łóżeczka, bo nie wiem z jakiego materiału wybrać... Wszędzie widzę frotte, ale one jakieś takie... gorące się wydają i twarde, no nie wiem Oglądalismy foteliki i besafe izigo jak dla mnie jest okrutnie wąski i myślę, że dziecko nie wytrzyma w nim do 10-12 miesiąca (oczywiscie zalezy to tez od wielkości dziecka, ale i tak wg nas w miejscu główki jest bardzo wąski). I wygrywa chyba privia, choć droga, ale wydaje się być najbardziej stabilna, jak tam mierzylismy w aucie i najlepiej wykonana, byc może to tylko złudzenie. No i facet namawiał nas na tę bazę, ze dodaje bezpieczeństwa i wygoda ogromna, juz uznaliśmy ze się zdecydujemy, ale okazało się, że ta baza jest tylko do tego fotelika i nie pasuje potem do innej firmy... a recaro nie ma fotelika w wiekszym rozmiarze do bazy, więc bez sensu.... A co do wózków to pan twierdził, że do Jedo pasuje, ale nie wyglądał na jakoś super zorientowanego, więc i tak pojedziemy pewnie do jakiegoś innego sklepu jeszcze pogadac o tym No i wybrałam w końcu kolor jedo 313 z limited edition- jest cudny, choć najbardziej podobał mi sie kolor nr 100, ale materiał skórzany i taki jasny- nie iem czy to byłoby praktyczne, choć prezentuje się elegancko . No i nie wiem czy chce fyna czy bartatinę haha jak pomacałam bartatine gondolke to jest super extra i cudnie buja i jest taka miękka, ale spacerówka bez skrętnych kół juz do mnie nie przemawia, jak sobie wyobrażę, że mam z 20 kilowym dzieciakiem wjechac do mojej wąskiej windy albo poruszać się po alejkach w sklepie to już jestem mokra. Z kolei fyn nie ma bujawki W ÓGOLE, nie to że trochę, praktycznie w ogóle... No i nie wiem, dziś same rozterki mnie naszły na tych zakupach
gratuluję udanych zakupów.
co do przścieradełek, to ja ostatnio kupiłam w dzieciowym sklepie blisko mnie bawełniane prześcieradełka, ale nie z froty, zwykłe gładkie za 20 zł (te z froty mnie wkurzają bo się szybko zużywają)

a co do wózka, to jak masz windę, to chyba lepiej by miał skręcane kółka. Zresztą jedo ma regulowaną miękość, więc nie jest taki zupełnie twardy. No bujać się nie da jak bartatinę, ale czy to jest takie potrzebne??
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:42   #1959
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Ile bierzecie pampersow do szpitala?
Jedno opakowanie- chyba 28 sztuk.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was odkupywała moze od kogoś rożek? Zastanawiam sie czy odkupić czy kupić nowy wolę miękki, nieusztywniany.
Ja odkupiłam od dziewczyny na instagramie. W super stanie, a o połowę taniej
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:47   #1960
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez didi9 Pokaż wiadomość
Generalnie wg mnie to on w ogóle się nie buja, ani na boki, ani w żaden inny sposób Ale spoko, ja to zobaczyłam dopiero jak porównałam go z bartatiną, więc może przesadzam...

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------



U mnie wśród znajomych i rodziny dzieci wytrzymywały do 10-12 miesiąca w pierwszym foteliku. Ten nieszczęsny 10-letni też był użytkowany jeszcze przez 11 miesięczne dziecko- a do małych to on nie nalezy

A na bazy do dwóch fotelików się nie uparłam tylko po prostu się nie znam i myślałam, że sa konieczne tez później, zreszta dziś pan nie wyprowadzał nas z tego błędu .

Nie wpadłam na to, że można dokupić tylko podwozie orientujesz się może jaki jest jego koszt?

Dziewczyny, jakie kupujecie prześcieradła? Frotte, jersey, flanela? Czy one różnią się znacznie jakościa w zależności od firmy? A te ceratki pod prześcieradła też kupujecie?

Wszystko od dziecka zalezy, moja urodzila sie duza a z pierwszego fotelika wyrosla dopiero jak miala 16 miesiecy ;-)
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:49   #1961
Mten
Rozeznanie
 
Avatar Mten
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 788
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez dirtyblack Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ja po wizycie. Szyjka mi sie wydluzyla i pani ginekolog stwierdzila, ze jest duza szansa ze doturlam sie jeszcze te 2 miesiace z ciaza i ze ja donosze
Super wieści :-*
__________________
21.09.2015 Będę mamą Czekamy na Tymonka
Mten jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-04, 14:50   #1962
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez dirtyblack Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ja po wizycie. Szyjka mi sie wydluzyla i pani ginekolog stwierdzila, ze jest duza szansa ze doturlam sie jeszcze te 2 miesiace z ciaza i ze ja donosze

Swietne wiesci!
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:52   #1963
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
A mnie się jeszcze podoba turlanie z brzuchem, gdyby nie te upały to naprawdę byłoby super. Mobilności czasem mi rzeczywiście brakuje, ale wiem, ze już lada dzień ją odzyskam. Wystarczy porównać, jak nam szybko zleciały te 32 tc (w moim przypadku), a ile nam zostało do końca.
Wczoraj mnie naszły rozmyślania o porodzie i jakoś pierwszy raz w tej ciąży zaczęłam się bać
.
U mnie strachu na razie nie ma, raczej podchodzę do tego na zasadzie "rzecz do zrobienia". A takie rzeczy lubię robić od razu stąd pewnie moja skłonność do przyspieszania takich rzeczy
Mi szybko minęło tak do 28 tygodnia, ostatnie 4 dluzyly mi się okropnie.




Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwna
Lekom przeciwgorączkowym?




Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
ja ten termin z usg z 12tc mam wpisany w kartę na 19 września, ale dla mnie to za wcześnie

a co do BH to ja mam od jakiegoś czasu i się właśnie od wczoraj zastanawiam ile ich w ciągu dnia powinno/może być?? bo od środy to brzuszek twardnieje mi po kilka razy, czasem przy tym czuję mulenie jak na @
chyba po weekendzie zadzwonię do ginki
A czemu za wcześnie?

Skurcze BH mogą być jak najbardziej parę razy dziennie, dopóki nie są długie to wszystko jest w porządku. Ale oczywiście zadzwoń jak się niepokoisz.

Przyszedł do mnie wynik badania i nie mam przeciwciał anty-Rh (po raz trzeci) wiec dopiero immunoglobuliny po porodzie dostanę.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:11   #1964
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
U mnie strachu na razie nie ma, raczej podchodzę do tego na zasadzie "rzecz do zrobienia". A takie rzeczy lubię robić od razu stąd pewnie moja skłonność do przyspieszania takich rzeczy
Mi szybko minęło tak do 28 tygodnia, ostatnie 4 dluzyly mi się okropnie.






Lekom przeciwgorączkowym?






A czemu za wcześnie?

Skurcze BH mogą być jak najbardziej parę razy dziennie, dopóki nie są długie to wszystko jest w porządku. Ale oczywiście zadzwoń jak się niepokoisz.

Przyszedł do mnie wynik badania i nie mam przeciwciał anty-Rh (po raz trzeci) wiec dopiero immunoglobuliny po porodzie dostanę.

Tak, wlasnie lekom przeciwgoraczkowym. Do tej pory corka goraczkowala wysoko trzy razy i ani razu nie podawalismy lekarstw. Raz, ze to zupelnie normalny objaw, wrecz pozyteczny, dwa sa nieinwazyjne metody radzenia sobie, po trzecie utrudnia sie prace lekarzowi

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

melawen codziennie w parku spotykam chlopca 21miesiecznego od urodzenia prowadzonego metoda NHN, owszem chodzi bez pieluchy, ale za kazdym razem siusia do piasku, na zjezdalnie i sobie po nogawkach (nosi spodnie tradycyjne chinskie z wycieciem na pupe) - wiem, ze to moze wyjatek, ale tym bardziej przy dwojce dzieci szkoda mi czasu bawic sie w takie cos. Odparzenia tak jak grity nie spedzaja mi snu z powiek, bo ani razu nie mialysmy do czynienia. Koszty i bycie eko - fajnie by bylo, ale nie kosztem starszej corki.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:22   #1965
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o moją osobę to ciąża od początku nie przebiega tak jak bym chciała. Na początku Ponad trzy miesiące leżenia, a na dokładkę od 24 tygodnia zmagam się z cukrzycą ciążową teraz co prawda jest już w miarę ok. Niestety z wyprawką nie jestem za bardzo zaawansowana jak niektóre obecne tu mamy. Mam jedynie kilka ciuszków i upatrzony wózek. Chyba przez to że dmucham na zimne od początu ( to moja druga ciąża)
Sporo na necie zamowic można więc spokojnie w kazdej chwili sobie nadrobisz braki w wyposażeniu. Zdrówka zycze
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:25   #1966
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez dirtyblack Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ja po wizycie. Szyjka mi sie wydluzyla i pani ginekolog stwierdzila, ze jest duza szansa ze doturlam sie jeszcze te 2 miesiace z ciaza i ze ja donosze
Super!

To dopiero kilka dni ciepłych a ja mam już dość, było 30 w cieniu. Boli mnie głowa i chce mi się spać. Ale siedzę trwardo bo starszak na podwórku i musze dopatrywac. Uff powiem wam ze nie pije alko ale cydru to ja bym się dziś na piła! Oj
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:29   #1967
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez AaaMarta Pokaż wiadomość
Wiem, wiem Dlatego staram się głównie na lewym boku, ale młody mnie wtedy jednocześnie kopie i chyba bije rączkami (bo z dwóch stron czuję), więc długo tak nie umiem niestety wytrzymać.
Ja ogólnie często spalam na lewym przed ciqza więc się przyzwyczailam ale jednak jak już zdretwieje to na prawy i wtedy mały się złości i mnie bije:-P

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Gorzej jak dziecko będzie niesmoczkowe... wpychać na siłę nie będziesz. Więc i tak warto mieć taki tradycyjny "dotykowy" w razie czego.

A tak w ogóle to myślicie że kupować jakiś panadol dla dzieci tak na wszelki wypadek? Bo wiadomo kiedy dzieci zaczynają chorować, w środku nocy w długi weekend najchętniej...
Sama się zastanawiałam, ale apteki całodobowe są więc może aż tak nie panikowac?
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:30   #1968
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez dirtyblack Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ja po wizycie. Szyjka mi sie wydluzyla i pani ginekolog stwierdzila, ze jest duza szansa ze doturlam sie jeszcze te 2 miesiace z ciaza i ze ja donosze
super wieści
chłopaki zrozumiały, że najlepiej u mamusi pod serduszkiem i się zabarykadowały

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
U mnie strachu na razie nie ma, raczej podchodzę do tego na zasadzie "rzecz do zrobienia". A takie rzeczy lubię robić od razu stąd pewnie moja skłonność do przyspieszania takich rzeczy
Mi szybko minęło tak do 28 tygodnia, ostatnie 4 dluzyly mi się okropnie.

Lekom przeciwgorączkowym?


A czemu za wcześnie?

Skurcze BH mogą być jak najbardziej parę razy dziennie, dopóki nie są długie to wszystko jest w porządku. Ale oczywiście zadzwoń jak się niepokoisz.

Przyszedł do mnie wynik badania i nie mam przeciwciał anty-Rh (po raz trzeci) wiec dopiero immunoglobuliny po porodzie dostanę.
wolę ten wyznaczony termin na 24 września

a z dzwonieniem, to zobaczymy do poniedziałku, jak będzie mulić jak na @ to chyba lepiej sprawdzić??

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Tak, wlasnie lekom przeciwgoraczkowym. Do tej pory corka goraczkowala wysoko trzy razy i ani razu nie podawalismy lekarstw. Raz, ze to zupelnie normalny objaw, wrecz pozyteczny, dwa sa nieinwazyjne metody radzenia sobie, po trzecie utrudnia sie prace lekarzowi
ale tak jak owieczka pisała, często się zdarza, że czasem temp. pojawia się nagle, mam szczęście, że mieszkam w mieście gdzie jest kilka aptek całodobowych, ale jeśli mieszkałabym w mniejszej miejscowości, to chyba wolałabym mieć coś na zapas, w razie czego. Penie czopki bo te łatwiej podać.
Choć nie kupuję na zapas, bo do 3 miesiąca życia trudno określić dawkę, więc tak czy siak trzeba będzie jechać do lekarza czy na IP.

Tak wiem trochę pogmatwana wypowiedź
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:33   #1969
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez dirtyblack Pokaż wiadomość
Stelaz 8 kg - marzenie! Moj ma 12... Wiec generalnie z dziecmi i gondolkami juz od samego poczatku bede musiala sobie poradzic z wozkiem, ktory bedzie wazyl polowe tego co ja...

Ja biore jedna paczke jedynek, czyli ok 30 pieluch, a maz bedzie dowozil w razie potrzeby...

Wy juz popakowane a ja torby nie mam
Ja też chyba że 30 wezmę i mąż będzie miał w samochodzie jakby trzeba donieść. Ja też torby jeszcze nie mam

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Pytanie czym się różnią pampersy białe od zielonych?
Chyba kupię zielone bo taniej wychodzą
Nie wiem ja mam zielone tez
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-04, 15:35   #1970
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Hello
Na czekałam się dzisiaj na wizytę. Lekarz miał prawie 1.5 godzinne opóźnienie.
Nie mam cukrzycy ciążowej. Natomiast spadła mi hemoglobina i mam łykać żelazo. Plus na mój twardniejacy brzuch kazał brać magnez.

Po za tym moje dziecko waży juz 1440 gram i jajka mu nie odpadły. ☺
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:40   #1971
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Czytałyście może TEN WPIS o pieluszkach?
Ciekawy
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 15:47   #1972
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
super wieści

chłopaki zrozumiały, że najlepiej u mamusi pod serduszkiem i się zabarykadowały







wolę ten wyznaczony termin na 24 września



a z dzwonieniem, to zobaczymy do poniedziałku, jak będzie mulić jak na @ to chyba lepiej sprawdzić??







ale tak jak owieczka pisała, często się zdarza, że czasem temp. pojawia się nagle, mam szczęście, że mieszkam w mieście gdzie jest kilka aptek całodobowych, ale jeśli mieszkałabym w mniejszej miejscowości, to chyba wolałabym mieć coś na zapas, w razie czego. Penie czopki bo te łatwiej podać.

Choć nie kupuję na zapas, bo do 3 miesiąca życia trudno określić dawkę, więc tak czy siak trzeba będzie jechać do lekarza czy na IP.



Tak wiem trochę pogmatwana wypowiedź

Ja uwazam, ze to dzialka dla lekarza, zwlaszcza przy malutkim dziecku, w dodatku nie jestem w stanie kupic zadnego lekarstwa bez wiedzy lekarza a mieszkam w miescie wiekszym niz Warszawa (akurat za to chwale tutejszy system, chociaz jak sie nieodpowiednio trafi, to wydaja jak cukierki). Trzeba poznac mechanizm wzrastania temperatury, obserwowac dziecko i jego reakcje a nie od razu leki podawac, bo to nie dosc, ze ma swoje skutki uboczne, to jeszcze oslabia reakcje obronne organizmu. Goraczka jest dobra dla organizmu i uwazam, ze warto zwlaszcza przy dziecku o tym pamietac
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 16:15   #1973
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Dostalam na SR próbki pieluch z dady i Tesco i tak z moich obserwacji one niczym się nie różnią, jedynie kolorem. Dosłownie wymiary, materiały wszystko takie samo, dołączam zdjęcia mają oba wycięcie na pępek ale jakoby w środku, nie wiem o co chodzi, trzeba to nożyczkami docinac czy co?...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1436022832855.jpg (35,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1436022843590.jpg (36,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1436022854539.jpg (28,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1436022890894.jpg (47,1 KB, 13 załadowań)
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 16:44   #1974
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Hello
Na czekałam się dzisiaj na wizytę. Lekarz miał prawie 1.5 godzinne opóźnienie.
Nie mam cukrzycy ciążowej. Natomiast spadła mi hemoglobina i mam łykać żelazo. Plus na mój twardniejacy brzuch kazał brać magnez.

Po za tym moje dziecko waży juz 1440 gram i jajka mu nie odpadły. ☺
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 16:45   #1975
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Ja jednak podejmę się tego wyzwania

Ja mam recaro privia. Myślałam wcześniej nad innymi, ale ten ma 2 zalety. Ma najlepsze wyniki w testach plus jest bardzo lekki.w sklepie mi poradzili, że to bardzo ważne, bo fotelik służy do ok roku i nie raz będziesz nosić fotelik z dzieckiem. I wyobraź sobie teraz dziecko 10 kg + fotelik 9 kg i dzwigaj. Mój fotelik waży ok 3,nie pamiętam dokładnie
No ja czekam na wrażenia może przy następnym się przekonam.

A kilogramy jeszcze nikomu nie zaszkodziły, dobrze zrobią na biceps

Cytat:
Napisane przez didi9 Pokaż wiadomość
My już po zakupach w domu Kupiliśmy łóżeczko gulliver i materac z ikei piankowy taki z kieszonkami sprężynowymi, kusił mnie lateksowy, ale cena powala Super też jak dla mnie są te pudełka na kosmetyki czy pieluchy http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00278644/. Nie mam jeszcze prześcieradeł do łóżeczka, bo nie wiem z jakiego materiału wybrać... Wszędzie widzę frotte, ale one jakieś takie... gorące się wydają i twarde, no nie wiem o i nie wiem, dziś same rozterki mnie naszły na tych zakupach
Chyba mamy ten sam materac i pudełka też uważam, że są super
A prześcieradła mamy chyba bawełniane - jedno beżowe, z kompletem pościeli, a dwa białe z Ikei.

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość

ja też nie mam kostiumu ciążowego, am zwykłe 2 częściowe i cała happy w nich paraduję, w końcu na coś przydaje się ciążowy brzuszek, nie muszę go wciągać, zakrywać, tylko mogę dumnie wypinać w dodatku biust mi się tak fajnie zaokrąglił, że w końcu miseczki od kostiumu są wypełnione
Ja też nie mam ciążowego. Nie znalazłam bikini z zeszłego roku więc byłam dziś nad wodą w takim sportowym, dwuczęściowym. Stanik meeega ciasny. Ale też uważam, że to ulga, że nie trzeba się przejmować fałdkami itp, bo bebech i tak wielki chociaż moje znajome takie szczuplutkie a ja siedziałam jak taki waleń wyrzucony na brzeg pod parasolką, żeby mnie nie zjarało i nie osłabiło. Ale wszyscy mnie komplementują, więc się pocieszam, że może nie jest tak źle, chociaż cellulit mi się pogorszył.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 17:05   #1976
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Tak, wlasnie lekom przeciwgoraczkowym. Do tej pory corka goraczkowala wysoko trzy razy i ani razu nie podawalismy lekarstw. Raz, ze to zupelnie normalny objaw, wrecz pozyteczny, dwa sa nieinwazyjne metody radzenia sobie, po trzecie utrudnia sie prace lekarzowi.
Gorączka czemuś służy i tu się zgadzam, nie zamierzam podawać leków jak dziecko będzie miało 37,5 stopnia ale jak mi się obudzi w nocy i będzie miało 41 to już jest bardzo niebezpieczne i taka gorączka juz dobra nie jest jak mega osłabia i uszkadza białka w tkankach.






Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
Sama się zastanawiałam, ale apteki całodobowe są więc może aż tak nie panikowac?
Może i masz rację, ostatecznie nie mieszkamy w środku lasu.




Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość

wolę ten wyznaczony termin na 24 września

a z dzwonieniem, to zobaczymy do poniedziałku, jak będzie mulić jak na @ to chyba lepiej sprawdzić??
Pogadamy 15 września bo coś mi się jednak zdaje że będziesz chciała sprawy przyspieszyć ale a nuż będzie lepiej bo upały przejdą.

Jak coś boli zawsze lepiej skonsultować, szczególnie jak masz jednocześnie ból i stawianie się brzucha.

Przespałam się godzinę po obiedzie mimo tętna chyba 110 i upału. Obudził mnie kierowca ciężarówki który sobie zaparkował pod moimi drzwiami i poszedł gdzieś bez wyłączania silnika żeby klimatyzacja była. Co za pajac.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 17:31   #1977
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Aaa i zapomniałam o najważniejszym- odebraliśmy dzisiaj wózek !! Radość ogromna
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 18:32   #1978
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Cytat:
Napisane przez AaaMarta Pokaż wiadomość
Aaa i zapomniałam o najważniejszym- odebraliśmy dzisiaj wózek !! Radość ogromna
Pochwalisz się zdjęciami? Chciałabym zobaczyć "na żywo" jak wygląda.

U nas składanie mebli w toku, a ja po porannym krótkim spacerku umieram. Głowa mnie boli, słabo mi z tego gorąca Jedyny plus, że kupiłam skórę w Lidlu długą sukienkę
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 18:51   #1979
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

A ja właśnie odebrałam przez olx mate rainforest i karuzele z lampka, reagowaniem na płacz dziecka, sama nowa karuzela 100zł a ja za te dwie rzeczy dałam 60zł i jestem zadowolona bardzo
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 19:00   #1980
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. VII

Ja bym chciała jakaś ładna karuzele na łóżeczko ale żadna mi się nie podoba. Łóżeczko jest białe a pościel beżowa. Chciałabym coś mało pstrokatego, w neutralnych kolorach... widzialyscie?

Złożyliśmy komody i... łóżeczko wsadzilismy juz nawet pościel. Wypierzemy ja później a na razie leży i ładnie wygląda



Dałam tam oba kocyki, Becik, śpiworek itp wiec jest trochę zagracone.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-20 20:30:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.