Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-12, 22:30   #781
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

no i kurde zachciało mi się piwa
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 22:34   #782
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Już jestem w domu. Z ulgą. Nie jadę do szpitala na szczęście bo drugi zapis KTG był ok. Problem był bo dziecku puls skakał a się nie ruszało i dlatego wolał powtórzyć badanie. Skurcze piszą się małe i od czasu do czasu większy się zdarza, ale na tym etapie to ponoć przyzwoite jak to lekarz powiedział. Oczywiście leżeńsko, nie jakieś 24/7 ale mam co godzinę się kłaść na co najmniej 20minut. Rozwarcia szyjki nie ma na szczęście, ale przez to, że mały siedzi już tak głęboko głową to badanie boli masakrycznie, ciężko je zrobić, parcie na pęcherz... szyjka jak pisałam 2cm...Dziękuję za otuchę! strachu się najadłam. Byle wytrzymać ten tydzień... potem niech się dzieje co chce. Z nerwów muszę się położyć...
Nie martw się, będzie dobrze Moj gin już 2 tygodnie temu oceniał moją szyjkę na 1,5-2 cm

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest u Was z wybraniem pozycji do porodu?

Bo ja się mam zastanowić jaką chce mieć pozycję. Czy to normalne? Zawsze myślałam, że na plecach i się prze... A tu mam wybrac, która najlepsza dla mnie...
Powiem Ci, że jak zaczniesz rodzić, to dopiero wtedy pozycja wyjdzie w praniu ;-)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Odebrałam wynik na Paciorkowca i wyszedł ujemny
Jeden problem z głowy
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 22:39   #783
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
ja piję Beck's limonkowy i ma 0,0%
tzn 50% piwa bezalkoholowego 0,0 i 50% soku czy co to tam jest z limonki




ja mam dwie gruszki.

jedna ta z taką długą końcówką a druga z taką wyjmowaną końcówka przezroczystą z rosmanna
U nas tego Becksa nigdzie nie widziałam, tak jak pisałam u nas o,o tylko Bavaria i Warka Radler("niebieska"), reszta to zwykłe oszustwo jak dla mnie. Piszą na puszce PIWO BEZALKOHOLOWE, a obok znaczek"ALKOHOL-TYLKO DLA PEŁNOLETNICH albo W CIĄŻY NIE PIJĘ ALKOHOLU
No litości

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No ta moja też mówiła o śluzówce a ja się wystraszyłam, bo swoje śluzówki zajechałam kroplami do nosa i teraz mam wiecznie wyschnięte, podrażnione, bolące itp. Mówiła, że niby najlepiej sól fizjologiczną i patyczek higieniczny i koniec. Zobaczymy w praktyce...
Na lekki katarek bardzo dobra technika, ale jak ci dziecko chrumka jak świnka i widzisz, że się męczy(a ty z nim), to chcesz działać(przynajmniej ja).
Dokładnie, wyjdzie "w praniu".
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 22:59   #784
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Ale się wystraszyłam... musze stosować globulki dopochwowe gynalgin. I po aplikacji wycierając się zauważyłam odrobinę krwi... aż mi się ciemno przed oczami zrobiło bo już sobie wyobraziłam szpital i bóg wie co. Ale nie wiem z czego to było. Posiedziałam chwilę na tym kibelki, wysikałam się jeszcze, znów widziałam na papierze trochę, ale już takiej różowej, rozcieńczonej. Poszłam się podmyć, wzięłam lusterko i normalnie pozaglądałam tam do środka ile mogłam, potem już sucho. I teraz nie wiem, czy podrażniłam sobie coś wsadzając tą globulkę (paznokciem albo samą globulką, one są dość kanciaste i niezbyt gładkie), czy co... nic mnie nie boli, nic mi nie dolega, teraz jest sucho.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Jeju i teraz nie wiem co robić, chciałam iść spać a siedzę i zaglądam sobie w majtki
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 22:59   #785
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Moje dziecko dzisiaj wyjątkowo grzeczne, jutro idę na ktg więc zobaczę jak się sprawy mają. Aktualnie zaczęła mi się kontrola z ZUSu więc cały dzień boli mnie brzuch ze stresu chociaż niby nie mam czym się denerwować.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:00   #786
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale się wystraszyłam... musze stosować globulki dopochwowe gynalgin. I po aplikacji wycierając się zauważyłam odrobinę krwi... aż mi się ciemno przed oczami zrobiło bo już sobie wyobraziłam szpital i bóg wie co. Ale nie wiem z czego to było. Posiedziałam chwilę na tym kibelki, wysikałam się jeszcze, znów widziałam na papierze trochę, ale już takiej różowej, rozcieńczonej. Poszłam się podmyć, wzięłam lusterko i normalnie pozaglądałam tam do środka ile mogłam, potem już sucho. I teraz nie wiem, czy podrażniłam sobie coś wsadzając tą globulkę (paznokciem albo samą globulką, one są dość kanciaste i niezbyt gładkie), czy co... nic mnie nie boli, nic mi nie dolega, teraz jest sucho.
Najpewniej podrażnienie śluzówki, ale poobserwuj dla pewności.
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:01   #787
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez olkka16 Pokaż wiadomość
Moje dziecko dzisiaj wyjątkowo grzeczne, jutro idę na ktg więc zobaczę jak się sprawy mają. Aktualnie zaczęła mi się kontrola z ZUSu więc cały dzień boli mnie brzuch ze stresu chociaż niby nie mam czym się denerwować.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Jak ta kontrola wygląda? O tej godzinie???
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 23:03   #788
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Pytam sie mojej przyjaciolki czy nadal sa na plazy u niej sinice (bo mieszka 3 kroki od plazy) a ona, ze sa ale co z tego...jak bede widzialy, ze sie zblizam do wody to same spie***dolą do Szwecji
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:04   #789
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Aktualnie tzn od dnia dzisiejszego😜 ah wysyłają listę pytań, chcą wszystkie dokumenty z prowadzenia firmy i dokumentację medyczną dot . ciąży. Zeznania swiadkow odnosnie sprzedazy itd.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:07   #790
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale się wystraszyłam... musze stosować globulki dopochwowe gynalgin. I po aplikacji wycierając się zauważyłam odrobinę krwi... aż mi się ciemno przed oczami zrobiło bo już sobie wyobraziłam szpital i bóg wie co. Ale nie wiem z czego to było. Posiedziałam chwilę na tym kibelki, wysikałam się jeszcze, znów widziałam na papierze trochę, ale już takiej różowej, rozcieńczonej. Poszłam się podmyć, wzięłam lusterko i normalnie pozaglądałam tam do środka ile mogłam, potem już sucho. I teraz nie wiem, czy podrażniłam sobie coś wsadzając tą globulkę (paznokciem albo samą globulką, one są dość kanciaste i niezbyt gładkie), czy co... nic mnie nie boli, nic mi nie dolega, teraz jest sucho.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Jeju i teraz nie wiem co robić, chciałam iść spać a siedzę i zaglądam sobie w majtki
To ty tam jeszcze mozesz zagladac? :P a tak na serio to teraz duzo nie trzeba o uraz. Ja sobie golilam i ni mnie nie zabolalo a krew mialam.

Jagoda dzisiaj nadrabia spokojne dni. Szaleje jak nie wiem....
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:12   #791
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
To ty tam jeszcze mozesz zagladac? :P a tak na serio to teraz duzo nie trzeba o uraz. Ja sobie golilam i ni mnie nie zabolalo a krew mialam.
No wzięłam lustro, położyłam na ziemi i nad nim kucnęłam. Całkiem dobry widok
Dobra, nie panikuję idę spać. Nic mnie nie boli, ani w środku ani w brzuchu, dziecko się rusza normalnie, nic nie piecze, nie swędzi, nie krwawi. Może się zadrapałam jakoś albo nie wiem co.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 23:15   #792
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No wzięłam lustro, położyłam na ziemi i nad nim kucnęłam. Całkiem dobry widok
Dobra, nie panikuję idę spać. Nic mnie nie boli, ani w środku ani w brzuchu, dziecko się rusza normalnie, nic nie piecze, nie swędzi, nie krwawi. Może się zadrapałam jakoś albo nie wiem co.
I bardzo słusznie
Spokojnej nocy.
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:17   #793
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem(i mojej pediatry przy okazji) katarek(i inne odkurzaczolubne twory), to już jest absolutna zbrodnia dla śluzówki nosa, ale przede wszystkim powoduje zbyt "głębokie" odciąganie wydzieliny, a w konsekwencji nadmierną jej produkcję i jeszcze większy katar, czyli tzw. błędne koło.
Jak pisałam, ilu ludzi tyle opinii, niech każdy wybierze sam. Jak w pewnej pięknej piosence:"Listen to your heart..."
Widzisz a moja pediagra katarek polecila. I mamy i nigdy nie spowodowal zadnego blednego kola, wprost przeciwnie pare razu uzyty i po tych najgorszych glutach bylo. A te zielone gleboko siedza i puki nie wyjda infekcja nie przejdzie. Nigdy tez nie slyszalam o podraznieniu. Ten reduktor jest na tyle skuteczny ze glutofon nie ciagnie mocno. Mozna sprawdzic na sobie w nosie czy skorze np dloni. Zreszta trudno mi uwierzyc ze w tej dziedzinie cos otrzymuje kilka laurow konsumenta i jest kiepskie.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:18   #794
petel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 237
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
ja zanim swoje kupiłam to upewnilam się 3 razy czy aby napewno nie ma alkoholu
A jakie pijesz? Bo ta bavaria jest taka sobie (ale chętnie bym ją piła, gdyby była bardziej dostepna), a radlera warki mam już dość. Najśmieszniejsze, że mój facet to podpija (w większych ode mnie ilościach), a ja bym się dala POKROIC za zimne, zwykle, jasne piwo. Ech...
petel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:20   #795
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Nam na szkole rodzenia polozna mowila ze jedna z technik przyspieszenia porodu jest wypicie lampki wina...
Nie odwazylabym sie. A jezeli chodzi o piwa bezalkoholowe. Zdarza mi sie wypic lecha free lub karmi
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:20   #796
petel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 237
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez petel Pokaż wiadomość
A jakie pijesz? Bo ta bavaria jest taka sobie (ale chętnie bym ją piła, gdyby była bardziej dostepna), a radlera warki mam już dość. Najśmieszniejsze, że mój facet to podpija (w większych ode mnie ilościach), a ja bym się dala POKROIC za zimne, zwykle, jasne piwo. Ech...
Ok, doczytałam
petel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 23:23   #797
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez olkka16 Pokaż wiadomość
Aktualnie tzn od dnia dzisiejszego😜 ah wysyłają listę pytań, chcą wszystkie dokumenty z prowadzenia firmy i dokumentację medyczną dot . ciąży. Zeznania swiadkow odnosnie sprzedazy itd.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Tez mialam kontrole i musieli doniesc liste obecnosci i dokumenty swiadczace o tym ze faktycznie pracuje czyli z moim podpisem faktury itp. Poza tym czy to nie.przegiecie? Swiadkowie? Zabilas kogos? To masz latac po ludziach i ich teraz nagabywac zeby po zusach.latali? No jakas zenada. Niech sobie sami swiadkow szukaja.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 00:07   #798
malena1979
Zadomowienie
 
Avatar malena1979
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 310
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Widzisz a moja pediagra katarek polecila. I mamy i nigdy nie spowodowal zadnego blednego kola, wprost przeciwnie pare razu uzyty i po tych najgorszych glutach bylo. A te zielone gleboko siedza i puki nie wyjda infekcja nie przejdzie. Nigdy tez nie slyszalam o podraznieniu. Ten reduktor jest na tyle skuteczny ze glutofon nie ciagnie mocno. Mozna sprawdzic na sobie w nosie czy skorze np dloni. Zreszta trudno mi uwierzyc ze w tej dziedzinie cos otrzymuje kilka laurow konsumenta i jest kiepskie.
Tak jak mówię, ilu ludzi, tyle opinii. Ale akurat tzw. Laury Konsumenta, to dla mnie średni wyznacznik jest. Nie takie rzeczy widziałam
malena1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 04:04   #799
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez dirtyblack Pokaż wiadomość
nie mamy blizniakow w rodzinie, nie uzywalam hormonalnej antykoncepcji, wiec totalny przypadek.

pierwsze hcg wyszlo mi ok 400, po 4 dniach ponad 4000 i jak zobaczylam wynik to zazartowalam, ze beda blizniaki. Pozniej u ginekologa weszlam najpierw sama, fotel i te sprawy i poczatek usg tez sama bylam. Pozniej ginekolog zaprosila meza, podala mu reke i pogratulowala blizniakow, widzialam szok na twarzy meza, ocieral lzy podczas usg. Pozniej byl w szoku jeszcze przez kilka dni i bardzo dumny chodzi do tej pory. na ostatnim usg cieszyl sie, jak sie okazalo, ze jednego zawsze caluje w glowke a drugiego w dupke. Ale im blizej terminu tym bardziej zadaniowy sie robi - mysli zeby dokonczyc remont, wszystko przygotowac
Kurczę to naprawde wielkie wyzwanie was czeka. Ja z jednym panikuje a co mówić 2. Ale to też podwójna radość, dobrze że mąż cie wspiera cały czas
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 06:05   #800
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

no to zaczynamy 38 tydzień

z samego rana zawitał pan odchodzący czop ( z domieszką krwi)

aleeee objawów innych brak :P

---------- Dopisano o 06:05 ---------- Poprzedni post napisano o 05:59 ----------

dzisiaj ktg i pewnie jak zwykle będzie bez skurczy..

i to moja ostatnia wizyta (bo tylko samo ktg i rozmowa z ginem, bez badania ) do TP .


dzisiaj postanowiłam nie ściągać tż z pracy i pojadę sobie z małą na ktg rowerem a może coś się ruszy
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 06:21   #801
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
no to zaczynamy 38 tydzień

z samego rana zawitał pan odchodzący czop ( z domieszką krwi)

aleeee objawów innych brak :P

---------- Dopisano o 06:05 ---------- Poprzedni post napisano o 05:59 ----------

dzisiaj ktg i pewnie jak zwykle będzie bez skurczy..

i to moja ostatnia wizyta (bo tylko samo ktg i rozmowa z ginem, bez badania ) do TP .


dzisiaj postanowiłam nie ściągać tż z pracy i pojadę sobie z małą na ktg rowerem a może coś się ruszy
Ty to naprawdę chcesz już urodzić.
Ja miałam nie miec oś 7 prądu więc wstałam wczesniej by Was podczytać za nim zostanie mi net tylko na telefonie.
wczoraj miałam ochotę na coś więcejz mężem ale nie dało rady. Mała tak szalała, że się nie dało nawet przytulić.
Potem w nocy tak samo, nie było mowy o ppołożeniu się na bok irzytuleniu się.
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 06:29   #802
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Ty to naprawdę chcesz już urodzić.
Ja miałam nie miec oś 7 prądu więc wstałam wczesniej by Was podczytać za nim zostanie mi net tylko na telefonie.
wczoraj miałam ochotę na coś więcejz mężem ale nie dało rady. Mała tak szalała, że się nie dało nawet przytulić.
Potem w nocy tak samo, nie było mowy o ppołożeniu się na bok irzytuleniu się.
ale w czym problem ?

męczy mnie już wszystko..

niby chce, ale się boję :P

---------- Dopisano o 06:29 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------

jakoś dziwnie twardy brzuch mi się robi
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 06:46   #803
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Po prostu dziecie tak wczoraj kopało...
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 06:48   #804
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Po prostu dziecie tak wczoraj kopało...
chodziło mi o to z tym moim rodzeniem :P
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 07:02   #805
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Matko jak mnie brzuch znowu boli. Od kilku dni mam bóle jak na @, po kilka razy dziennie trwające przez 10-15 minut. Wcześniej do wytrzymania, ale dzisiaj to już masakra
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 07:02   #806
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Witam się w ten piękny i chłodny poranek

Wczoraj wieczorem poszłam z koleżanką na kawę, posiedziałyśmy w chłodzie i obie się zresetowałyśmy (ona też jest w ciąży i też mieszka na poddaszu, więc wspólny temat do westchnień się znalazł ). Tego mi było trzeba
Trochę was podczytałam wieczorem, ale musiałam parę papierów teściowi napisać i wysłać pilnie na maila, skończyłam o 2 w nocy dopiero, ale mam to przynajmniej z głowy, bo wisiało nade mną już parę dni, a w taki upał mózg mi się lasował i nie dało rady tego zrobić
Widzę, że jeszcze żadna nie rodzi, ale i tak emocje sięgają zenitu
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 07:05   #807
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez AaaMarta Pokaż wiadomość
Matko jak mnie brzuch znowu boli. Od kilku dni mam bóle jak na @, po kilka razy dziennie trwające przez 10-15 minut. Wcześniej do wytrzymania, ale dzisiaj to już masakra
no to ja tak teraz mam :/

normalnie się czuję jakbym zaraz @ miała dostać :/

zawsze jak mnie tak bolalo to biegiem musiałam do wc bo wiedziałam że zaraz będzie leciało :/
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 07:07   #808
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Przyganiał kocioł...



Hm, myślę, że nie możesz mieć pretensji ani nie powinno to być powodem smutku. Serio. Ja bym nie miałam pojęcia co powiedzieć. Co mogą mówić, nie znali jej, nie widzieli, wiedzą, że cierpicie, chcą wam ulżyć. Ja pewnie pomyślałabym, że rodzice ledwo się trzymają i lepiej im nie "przypominać"... to naprawdę trudne. Uwierz, że na pewno wam bardzo współczuli i nie mogli zgadnąć, czego oczekujecie.



Kurcze ja co jakiś czas sprawdzam, czy obrączka i pierścionek zaręczynowy schodzą. Mam je na jednym palcu. Może powinnam asekuracyjnie ściągnąć... chociaż kurcze, nie lubię.



Ale masz soczysty biust

Byłam na szkole rodzenia nt pielęgnacji i kąpieli. Kilka rzeczy mi się spodobało, a kilka niestety nie. Z rzeczy, które mi nie przypadły do gustu:
- położna zaleca nie myć dzieci mydłem (nowina ) ale płynem... Emolium lub Oilatum. Czyli takie typowo parafinowe. Nie mówiła ani słowem o innych delikatnych detergentach, kosmetykach roślinnych itp.
- twierdziła, że nie należy stosować oliwki tylko balsam. Ja się domyślam, że chodzi o oliwkę na bazie olejów mineralnych typu Johnson? Bo czemu balsam miałby być lepszy niż oliwka naturalna typu Hipp czy Babydream, na bazie samych naturalnych olejów? Jakoś wydaje mi się, że lepiej posmarować skórę dziecka 100% naturą niż jakimś balsamem.

Podobało mi się, że:
- na odparzenia polecała linomag i mąkę ziemniaczaną, broń Boże sudocream który kupiłam ale kupiłam go na bardzo awaryjne przypadki, ja tak czy siak zużyję po goleniu bikini
- zwróciła uwagę na to, by dzieci nie przegrzewać, nie zakładać im czapeczek po kąpieli, nie nagrzewać specjalnie pomieszczenia gdzie będzie kąpiel i nie przejmować się, jak płaczą w kąpieli
- powiedziała, by chusteczki nawilżane stosować poza domem a w domu szmatka i woda

Co mnie zaskoczyło:
- wspominała o jakichś dziwnych miejscach gdzie u małych tłuścioszków dostaje się kupa i robią się ranki, żeby zwracać uwagę przy myciu tyłka
- kąpiel co 2, 3 dni (u noworodka), myślałam, że będzie polecała codziennie
- kazała mi wyrzucić gruszkę do nosa

Ogólnie bardzo mi się podobało, położna od razu powiedziała, że najwięcej zamętu sieją babcie i najlepiej ich w to nie angażować póki nie ma wybitnie potrzeby.
Jak wracaliśmy do domu to mówię do męża, że z pierwszą kąpielą chyba poczekam na położną która przyjdzie na wizytę, a on stwierdził, że musimy iść na żywioł i się nie bać no zobaczymy!
To u nas właśnie polecala olejki i kąpiele w wodzie z dodatkiem olejku, bez detergentów





Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy gondola w wozku powinna sie troche ruszac gora dol? Czy powinna byc bardzo sztywna i nieruchoma?

Spróbuj jeszcze raz wpiąć. Moja się ruszala jak była nie do końca wpieta




Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Pomijając kwestię wyboru sprzętu, to zastanawiam się jak to było w dawniejszych czasach jak dzieciom nikt nie odciągał glutów z nosa
Nie chce Cię martwić, ale chyba metoda usta nos z tego co czytałam
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 07:08   #809
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Jak słodko, urodzimy tzn podzielicie się na pół? A o jakiej wkładce mówisz? Gąbeeczkowej?


raczej nie, im bardziej trzęsie tym szybciej zasypia

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Nie, no wyobraźcie sobie, jakieś kutasisko ugryzło mnie w brzuch! I to centralnie na rozstępie. Co za głupie komary
Nie nie gabeczkowej ta gabeczkowa mnie nie przekonuje.





Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Padłam po tym tekście

Hehe

Mam dokładnie to samo. Strach przed nieznanym

Moja się nie rusza

Mam fride

Pokaż jaka ta wkładka jest?


Wrzucam zdjecie



Cytat:
Napisane przez malena1979 Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem(i mojej pediatry przy okazji) katarek(i inne odkurzaczolubne twory), to już jest absolutna zbrodnia dla śluzówki nosa, ale przede wszystkim powoduje zbyt "głębokie" odciąganie wydzieliny, a w konsekwencji nadmierną jej produkcję i jeszcze większy katar, czyli tzw. błędne koło.
Jak pisałam, ilu ludzi tyle opinii, niech każdy wybierze sam. Jak w pewnej pięknej piosence:"Listen to your heart..."
No to ja miałam fride ale nie na widziałam jej używać i teraz kupiłam gruszkę.. co będzie to będzie.

Pisze trzymam ręce z tel na brzuchu i telefon podskakuje od kopniakow. Co za szaleniec
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1439446102582.jpg (43,7 KB, 21 załadowań)
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-13, 07:11   #810
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

A ja wczoraj miałam wizytę. Niestety dołączam do krotkoszyjkich i musze zacząć się oszczędzać 2 cm. Malutki rośnie, ale gigantem nie będzie. Przekroczył 2 kg. 34tydz. 4d . Jak tak patrzę na was to malutki. Ale nie ma tego złego, może będzie się łatwiej rodził lekarz powiedział, że jeśli chodzi o geny to głównie matki grają rolę, a ja byłam lekka 3150 g. Ale jakoś lekki stres mam.
melawen jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-28 07:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.