Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-19, 04:54   #211
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Najbardziej wkurzające jest to ze trzeba chodzić non stop w staniku . Ja mam dość go.

Ja czasem ściągam, bo mnie wkurzają :p




Virves Gratulacje!

1. Moja spi w pajacu + body krótkie + rożek
2. Moja Julka taka mała, że ze wszystkim tonie :p Dobrze, ze w ostatniej chwili dokupilam 5 rzeczy w rozmiarze 50 ;-) Ja za duze rzeczy podwijam, a przez głowę tez juz zakladam.
3. Ja raz dziennie octsnisept uzywalam, teraz zresztą tez jeszcze.
4. Ja tez linomag, ale nie po kazdym.
5. To trzymaj albo na ramieniu albo na nogach (jak siedzisz to oprzyj nogi i poloz dziecko między nie). Moja zazwyczaj nie odbija po karmieniu, jak juz to w trakcie jek sie zdarza.
6. W szpitalu mowili aby budzić co 3-4 godziny jesli samo sie nie budzi + na żądanie.

A jak ukladacie dzieci do snu? Na wprost czy na boku?
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 05:03   #212
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ja po karmieniu na boku .
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 05:29   #213
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
to i ja przywitam się w nowym wątku już rozpakowana Kuba przyszedł na świat po wielu trudach 15 września. dziś przyjechaliśmy do domu i jesteśmy w czarnej doooppie tzn ja jestem,a dodatkowo walczymy z zastojem pokarmu i ulewaniem
Niestety nie uda mi się Was nadrobić, ale mam nadzieję że u wszystkich rozpakowanych do tej pory mam jest wszystko dobrze no i cały czas trzymam kciuki za przyszłe mamuśki z wrzesnia
Ooo gratulacje i życzę powodzenia z problemami kp.

---------- Dopisano o 06:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Gratulacje Powodzenia z karmieniem.

U mnie kolejna super noc. Znowu kilka kawałków czopa mi odeszło,ale bez krwi. Wieczorem miałam takie regularne bóle ze spinaniem brzucha. Co pół godziny. Czy to są skurcze? Ja chyba tego nie ogarniam:p a pół godziny temu znowu obudził mnie ból plus spiety brzuch. Ale rozchodzilam,wiec straszak... eh zasypiam na stojąco;p
Ja dziś też kiepsko spałam. Pozycji znaleźć nie moglam a przez wygibasy żeby jakoś sieulizyc też spinalo mi brzuch. Od 4:00 nie spie i chyba nie zwsne już😒

---------- Dopisano o 06:29 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Witam się przy mleku z miodem zagryzajac czosnkiem od 3:30 nie śpię, a wczoraj wieczorem rozbolało mnie gardło po prostu pięknie, poród lada dzień a ja będę osłabiona przeziębieniem :/ mam tylko nadzieje ze szybko przejdzie...

Virves gratulacje!
Kuruj się od razu. No ból gardła to teraz w ogóle do szczęścia nie potrzebny. Zdrowka
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 05:42   #214
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam też pytania do rozpakowanych i tych które mogą cokolwiek doradzić.

1. W czym śpią Wasze pociechy?

Ja ubrałam tak jak w szpitalu i ma zimne łapki przykryłam kocykiem dodatkowym i też guzik kocyk jakiś szajs z przeceny a może zakupić jaki otulaczek czy inne cudo?

2. jak u Was z ubrankami?
Przed porodem byłam tak wielce przygotowana, że dziś pierwszy dzień w domu a wychodzi na to że wszystko albo za duże i to baaaardzo, albo nie takie czyt. nie wiem jak ubrać przez głowę lub dekolt po pępek

3.Co z pępkiem woda czy ten cały octanisep? Kazali w szpitalu wodą z mydłem i ewentualnie jak co to ten specyfik. Mały ma bardzo "krótki" pępek ciężko cokolwiek tam zrobić patyczkiem

4. Co do pupy po każdym przewijaniu? Ja w szpitalu miałam linomag, ale mija trzecia doba życia a w tubce nie wiele

5. Pionizujecie dzieci po jedzeniu żeby nie ulały? Jak to robić tzn wiem że trzeba kark podtrzymać ale mały strasznie nie lubi tej pozycji i kręci głową dwa razy bardziej. Boje się że coś mu zrobię albo przytknie nos do mnie i wiecie...

6. Co ile mam go przystawiać do piersi? Mały należy raczej do osób lubiących błogi sen i nie budzi się na jedzenie w jakichś tam swoich porach a cyce wyglądają jak pękające arbuzy i do tego mega, strasznie bolą

Booooszeee czytają co to prawie płaczę, że jestem debil a nie matka. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co odpowie chociaż na część pytań/?
Dopiero w pon ide zgłosić położną, a kiedy się zjawi...
1. Moja spi w pajacu samym i w rozku. Albo dlugie body plus jakies polspiochy. PS. To normalne ze noworodki maja zimne dlonie i stopki (moga miec nawet na poczatku siny kolor i to normalne) wiec nie katuj dziecka milionem kocykow bo na pewno nie marznie

2. Moja ma 3 tyg i nadal 56 sa dla niej ciut duze i 'wydekoltowane' wiec spokojnie.

3. U mnie nie kazali njc robic tylko suszyc zeby nie byl mokry po kapieli np. Dopiero jak odpadl to przemywalam gazikiem i octeniseptem

4. Linomag faktycznie dosc szybko ubywa. Ja moj uzywac ponad 3 tydz na zmiane z Ziajka posladkowa ktorej ledwo co ubywa. Jest mega wydajna. A linomag sie powoli konczy

5. Ja mala pionizuje od samego poczatku do odbicia. Klade ja na ramie jak siedze prosto. Fakt glowka lata ale jak ja przytrzymasz to na pewno nic sie dziecku nie stanie

6. Ja od samego porodu budzilam ja co 3h czy w noc czy w dzien. Tak zalecali w szpitalu. W domu jak mialam nawal to rez co 3h. W nocy mialam budzic co 3 zeby ja nakarmic i zeby przy nawale odciazyla mi piersi bo myslalam ze wybuchna

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:39 ----------

TusiaeM ja maja ukladam na boku przez ulewanie ale zaobserwowalam ze lepiej spi jej sie na plecach
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 05:54   #215
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam też pytania do rozpakowanych i tych które mogą cokolwiek doradzić.

1. W czym śpią Wasze pociechy?

Ja ubrałam tak jak w szpitalu i ma zimne łapki przykryłam kocykiem dodatkowym i też guzik kocyk jakiś szajs z przeceny a może zakupić jaki otulaczek czy inne cudo?

2. jak u Was z ubrankami?
Przed porodem byłam tak wielce przygotowana, że dziś pierwszy dzień w domu a wychodzi na to że wszystko albo za duże i to baaaardzo, albo nie takie czyt. nie wiem jak ubrać przez głowę lub dekolt po pępek

3.Co z pępkiem woda czy ten cały octanisep? Kazali w szpitalu wodą z mydłem i ewentualnie jak co to ten specyfik. Mały ma bardzo "krótki" pępek ciężko cokolwiek tam zrobić patyczkiem

4. Co do pupy po każdym przewijaniu? Ja w szpitalu miałam linomag, ale mija trzecia doba życia a w tubce nie wiele

5. Pionizujecie dzieci po jedzeniu żeby nie ulały? Jak to robić tzn wiem że trzeba kark podtrzymać ale mały strasznie nie lubi tej pozycji i kręci głową dwa razy bardziej. Boje się że coś mu zrobię albo przytknie nos do mnie i wiecie...

6. Co ile mam go przystawiać do piersi? Mały należy raczej do osób lubiących błogi sen i nie budzi się na jedzenie w jakichś tam swoich porach a cyce wyglądają jak pękające arbuzy i do tego mega, strasznie bolą

Booooszeee czytają co to prawie płaczę, że jestem debil a nie matka. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co odpowie chociaż na część pytań/?
Dopiero w pon ide zgłosić położną, a kiedy się zjawi...
1. body i spiochy albo pajac
albo body i spodnie takie z nóżkami pełnymi no i skarpetki
czasem jak jest chlodniej w domu to bluzka jakaś
Co do rączek..

to dzieciaczki mogą mieć zimne raczki i nosek i wcale to nie oznacza ze im zimno!
ps. sprawdzaj na karku z tyłu jaki jest nie patrz na zimne rączki


2. u nas rozmiar 50/56
te co widze ze wieksze i mają wiekszy dekolt zostawiam na potem

musisz kupić coś mniejszego i nie takiego wielkiego w dekolcie albo zakładać pajaca czy bluzkę taką zeby nie bylo odkryte

3. U nas nie kazali niczym i też nie robiliśmy niczym i odpadł na 4 dzień

4. Nie smaruje niczym

po co ? jak dupcia ładnie wyglada to bez sensu smarować

5. tak

ja robie to tak ze siadam wyżej i klade go sobie brzuszkiem na moim brzuszku zeby był bardziej w pionie.. odbija sie mu i odkładam go do łóżeczka

6. jak śpi to niech śpi
widać nie jest glodny.. bo gdyby byl glodny to by się obudził

więc karmienie na żądanie

i ciesz się że śpi ! i korzystaj z tego !


I NIE ŻADEN DEBIL ! każda z nas ma jakieś pytania i wątpliwości..

po to tutaj jesteśmy
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 05:56   #216
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

A wiec... wieczorem po kapieli dalismy malej butelke z mm. Wypila 75ml. Padla jak dętka i spala 4h bez mrukniecia. Potem ja obudzilam bo spala by dalej i dalam butle z moim odciagnietym. Mialam tam 70ml ale jak wypila to dostala jeszcze cyca na dopelnienie. Spala do 6 ale mega niespokojnie. Caly czas ruszala raczkami. Nozkami. Jeczala piszczala - przez sen. No ale spala wiec czy to mozliwe ze z cycka nie udalo jej sie wypijac tyle co z butelki i byla glodna ze tak ciagle chciala na mnie wisiec albo spala tylko po pol godziny? I czemu na mm spala jak zabita ze chodzilam sprawdzac czy oddycha a na.moim mleku spala tak niespokojnie? (Jak zawsze po cycu). Teraz o 6 dostala cycka i znow spi i sie wierci.

Aaa i ja sie tak wyspalam ze mimo ze mala poszla spac dalej ja sie czuje wyspana jak nigdy a jest 7 i moglabym pospac jeszcze TZ tez. Masakra jak ja potrzebowalam snu. Zupelnie inaczej dzis swiat wyglada

Edytowane przez agu23gda
Czas edycji: 2015-09-19 o 06:02
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:03   #217
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość

A jak ukladacie dzieci do snu? Na wprost czy na boku?
ja na wprost, tylko glowa na bok

na boju to jak spi ze mną czasem w dzień to wtedy na boczku

---------- Dopisano o 06:03 ---------- Poprzedni post napisano o 05:58 ----------

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
A wiec... wieczorem po kapieli dalismy malej butelke z mm. Wypila 75ml. Padla jak dętka i spala 4h bez mrukniecia. Potem ja obudzilam bo spala by dalej i dalam butle z moim odciagnietym. Mialam tam 70ml ale jak wypila to dostala jeszcze cyca na dopelnienie. Spala do 6 ale mega niespokojnie. Caly czas ruszala raczkami. Nozkami. Jeczala piszczala - przez sen. No ale spala wiec czy to mozliwe ze z cycka nie udalo jej sie wypijac tyle co z butelki i byla glodna ze tak ciagle chciala na mnie wisiec albo spala tylko po pol godziny? I czemu na mm spala jak zabita ze chodzilam sprawdzac czy oddycha a na.moim mleku spala tak niespokojnie? (Jak zawsze po cycu). Teraz o 6 dostala cycka i znow spi i sie wierci.
agu tak..

moj tak robi właśnie. .
z cyca mu leci szybko na poczatku i nie musi sie wysilać.. co powoduje ze nie wypija cyca do końca a tylko do momentu kiedy musi possac troche dluzej i juz sie denerwuje bo mu nie leci i daje drugiego... ale sie budzi co chwile. wiec odciagam w nocy troche mleka zeby szybko nie lecialo i mały wyciągnął to dalsze mleko ktore go troche potrzyma..

i teraz problem bo nie wiem jak zrobic zeby maly wyssal piers do konca ?
jak juz sie chyba przyzwyczail ze mu nie leci i zaczyna płakać i za nic nie ciągnie dalej.. bo po co bedzie się wysilać :/

jest na to jakiś sposób ?
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 06:04   #218
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Virves gratulacje.
Agu co do karmienia to doświadczenia nie mam ale wiem od mamy, że mi i mojemu rodzeństwu nie starczało kp. Starszy brat nie najadał się i mama bardzo szybko musiała wprowadzić coś zamiast kp. No ale on nie płakał. On w ogóle nie płakał aż skończył 6 miesięcy potem sporadycznie.
Za to ja ponoć koncert prawie non stop od początku
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:10   #219
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Agu z butli jest lepiej pic bo nie musza sie tak namęczyć jak przy cycu..

a spala dłużej bo po mm dzieciaczki spia trochę dłużej..

więc trzeba przetrwać to i karmic dalej cycem co pół godz do 2h albo pójść na latwizne i dawać mm ?

mnie polozna motywowala do tego zeby sie uspokoic, odprężyć i karmic bo to tak jest i się unormuje wszystko tylko trzeba czasu i cierpliwości :/


ja dzisiaj wymiekam.. łeb boli, katar mam..
maly wypija dwa cyce i budzi sie co prawie 2h :/ a dalej ciągnąć nie chce mimo iz mleko jest a on leń :/

---------- Dopisano o 06:10 ---------- Poprzedni post napisano o 06:08 ----------

oszaleje zarazzz

paracetamol nie działa, ibuprom też nie
ehhhhhhhh
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:18   #220
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
Agu z butli jest lepiej pic bo nie musza sie tak namęczyć jak przy cycu..

a spala dłużej bo po mm dzieciaczki spia trochę dłużej..

więc trzeba przetrwać to i karmic dalej cycem co pół godz do 2h albo pójść na latwizne i dawać mm ?

mnie polozna motywowala do tego zeby sie uspokoic, odprężyć i karmic bo to tak jest i się unormuje wszystko tylko trzeba czasu i cierpliwości :/


ja dzisiaj wymiekam.. łeb boli, katar mam..
maly wypija dwa cyce i budzi sie co prawie 2h :/ a dalej ciągnąć nie chce mimo iz mleko jest a on leń :/

---------- Dopisano o 06:10 ---------- Poprzedni post napisano o 06:08 ----------

oszaleje zarazzz

paracetamol nie działa, ibuprom też nie
ehhhhhhhh
Ale ja karmie od 3 tyg ja co 3h lub czesciej jesli ona chce. W ostatnich dniach wisi na mnke 24h na dobe. A mimo to majac teraz 3 tyg wazy 3270g a urodzila sie 3100g. Wiec cos jest nie halo... no ale ona robi straszliwe kupy smierdzace co chwile. Ulewa ciagle. Spi niespokojnie. Cos jej to moje mleko nie pasi. Po weekendzie ide do pediatry to moze cos poradzi
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:22   #221
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Vivres gratulacje
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 06:22   #222
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Ale ja karmie od 3 tyg ja co 3h lub czesciej jesli ona chce. W ostatnich dniach wisi na mnke 24h na dobe. A mimo to majac teraz 3 tyg wazy 3270g a urodzila sie 3100g. Wiec cos jest nie halo... no ale ona robi straszliwe kupy smierdzace co chwile. Ulewa ciagle. Spi niespokojnie. Cos jej to moje mleko nie pasi. Po weekendzie ide do pediatry to moze cos poradzi
po weekendzie dopiero ? podobno jak kupki smierdza to trzeba to sprawdzić i isc do lekarza.. w 3 tyg 170g ? moj w 6dni ma 260g :/

no to faktycznie coś nie tak jest.. moze to przez to ulewanie itd.. ja bym to sprawdzila jak najszybciej u lekarza :/
bo jesli mała nie przybiera tak jak trzeba to faktycznie moze to byc ten refluks i wam cos przepisza na to .. to ja bym na twoim miejscu chyba mm dokarmiala jak mala nie przybiera jak należy..
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:22   #223
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Gratuluję nowej mamie

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:23   #224
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

moj to przybral w 4 tyg 1300g przeszło
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:25   #225
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
po weekendzie dopiero ? podobno jak kupki smierdza to trzeba to sprawdzić i isc do lekarza.. w 3 tyg 170g ? moj w 6dni ma 260g :/

no to faktycznie coś nie tak jest.. moze to przez to ulewanie itd.. ja bym to sprawdzila jak najszybciej u lekarza :/
bo jesli mała nie przybiera tak jak trzeba to faktycznie moze to byc ten refluks i wam cos przepisza na to .. to ja bym na twoim miejscu chyba mm dokarmiala jak mala nie przybiera jak należy..
Jak kupy śmierdzą to trzeba to sprawdzić ??? Myślałam że kupy ogólnie śmierdzą taka ich rola
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:27   #226
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Jak kupy śmierdzą to trzeba to sprawdzić ??? Myślałam że kupy ogólnie śmierdzą taka ich rola
u nas nic nie śmierdzi. .

podobno jak maja taki kwaskowsty zapach to trzeba..
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:27   #227
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ja niestety spać coś nie mogę. W sumie zasnąć, bo ziewam ale sen nie przychodzi albo jak przyjdzie to za 1.5 godziny siku mnie obudzi i idę. A zanim dojdę do łóżka to znów powtórka z rozrywki.
Zresztą mam teraz strasznie lekki sen i wiecznie mi gorąco.

Próbowałam swojego namówić na ale coś nie chciał. Chyba ma obawy chłopak. A tak sobie nigdy nie odmawiał.

Po za tym kurcze, coś czuje ze przenoszę i to moje maleństwo będzie największe z całego wątku. Ciekawa jestem kiedy mi mój lekarz każe zgłosić sie do szpitala.
W poniedziałek mam mieć KTG przed wizytą i jestem 1 zapisana, mam na 16, wiec na KTG musiała bym sie zgłosić najpóźniej do 15.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:28   #228
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

No u nas mają zapach
Cały czas ten sam ale nie wiem czy to kwaskowy
A jak śmierdzą to co ?
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:30   #229
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
po weekendzie dopiero ? podobno jak kupki smierdza to trzeba to sprawdzić i isc do lekarza.. w 3 tyg 170g ? moj w 6dni ma 260g :/

no to faktycznie coś nie tak jest.. moze to przez to ulewanie itd.. ja bym to sprawdzila jak najszybciej u lekarza :/
bo jesli mała nie przybiera tak jak trzeba to faktycznie moze to byc ten refluks i wam cos przepisza na to .. to ja bym na twoim miejscu chyba mm dokarmiala jak mala nie przybiera jak należy..
Ale ja bylam juz u pediatry przedwczoraj. Widziala ze malo przybiera. Kazala karmic karmic karmic. (A ja nic innego nie robie ostatnio) A kupa moze smierdziec po antybiotykach jakie dostawala w szpitalu - tak mi powiedziala. Ok ale te kupy po antybiotyku smierdzialy antybiotykiem jakis czas i koniec. A teraz jak czasami zwali kupe to jeeeeeny... no a przybiera malo bo co zje to ulewa albo robi kupe i tyle z tego... poprobuje z mm.

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
Jak kupy śmierdzą to trzeba to sprawdzić ??? Myślałam że kupy ogólnie śmierdzą taka ich rola
Na poczatku mojej malej kupy nie smierdzialy. Jak juz to samym mlekiem ale ciezko to bylo nazwac smrodem. A teraz czasami az mnie wykrzywia. Albo zamiast slyszec lub wodzoec ze zrobila kupe to czuje to nosem bez wachania dupki
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 06:30   #230
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez aakkzzii Pokaż wiadomość
No u nas mają zapach
Cały czas ten sam ale nie wiem czy to kwaskowy
A jak śmierdzą to co ?
do lekarza podobno :P

Agu, właśnie czytam sierpniowe mamusie i tam pisza zw ok 120g na tydzien dziecko ma przybierac.. a jesli tak nie jest to trzeba to sprawdzić i do lekarza iść..
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:31   #231
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Ale ja bylam juz u pediatry przedwczoraj. Widziala ze malo przybiera. Kazala karmic karmic karmic. (A ja nic innego nie robie ostatnio) A kupa moze smierdziec po antybiotykach jakie dostawala w szpitalu - tak mi powiedziala. Ok ale te kupy po antybiotyku smierdzialy antybiotykiem jakis czas i koniec. A teraz jak czasami zwali kupe to jeeeeeny... no a przybiera malo bo co zje to ulewa albo robi kupe i tyle z tego... poprobuje z mm.

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------



Na poczatku mojej malej kupy nie smierdzialy. Jak juz to samym mlekiem ale ciezko to bylo nazwac smrodem. A teraz czasami az mnie wykrzywia. Albo zamiast slyszec lub wodzoec ze zrobila kupe to czuje to nosem bez wachania dupki
Tez czuje przez ubranko i pieluche
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:33   #232
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Ale ja bylam juz u pediatry przedwczoraj. Widziala ze malo przybiera. Kazala karmic karmic karmic. (A ja nic innego nie robie ostatnio) A kupa moze smierdziec po antybiotykach jakie dostawala w szpitalu - tak mi powiedziala. Ok ale te kupy po antybiotyku smierdzialy antybiotykiem jakis czas i koniec. A teraz jak czasami zwali kupe to jeeeeeny... no a przybiera malo bo co zje to ulewa albo robi kupe i tyle z tego... poprobuje z mm.

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------



Na poczatku mojej malej kupy nie smierdzialy. Jak juz to samym mlekiem ale ciezko to bylo nazwac smrodem. A teraz czasami az mnie wykrzywia. Albo zamiast slyszec lub wodzoec ze zrobila kupe to czuje to nosem bez wachania dupki
idz na usg brzuszka małej. . popros o skierowanie..

ram ktoras dziewczyna poszla po proszeniu sie o skierowanie i okazalo sie ze dziecko ma refluks itd.. zbadaj to.. albo idz do innego pediatry.. bo jesli ona nie widzi w tym nic złego to ja nie wiem co to za lekarz :/ :/
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:35   #233
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

a ja dziś jak małe dziecko- sobota to trzeba wstać o świcie. Wyszłam z łóżka bo i tak codziennie budzę męża.
Teraz żona, potem dziecko.... Eh co on się z nami kobietami ma lub będzie mieć.
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:36   #234
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Ja niestety spać coś nie mogę. W sumie zasnąć, bo ziewam ale sen nie przychodzi albo jak przyjdzie to za 1.5 godziny siku mnie obudzi i idę. A zanim dojdę do łóżka to znów powtórka z rozrywki.
Zresztą mam teraz strasznie lekki sen i wiecznie mi gorąco.

Próbowałam swojego namówić na ale coś nie chciał. Chyba ma obawy chłopak. A tak sobie nigdy nie odmawiał.

Po za tym kurcze, coś czuje ze przenoszę i to moje maleństwo będzie największe z całego wątku. Ciekawa jestem kiedy mi mój lekarz każe zgłosić sie do szpitala.
W poniedziałek mam mieć KTG przed wizytą i jestem 1 zapisana, mam na 16, wiec na KTG musiała bym sie zgłosić najpóźniej do 15.

Nie martw się, że będzie największe- mój synek w poniedziałek ważył 4070 kg, jestem już dzień po terminie i coś się nie zapowiada na rychły poród...
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:37   #235
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
idz na usg brzuszka małej. . popros o skierowanie..

ram ktoras dziewczyna poszla po proszeniu sie o skierowanie i okazalo sie ze dziecko ma refluks itd.. zbadaj to.. albo idz do innego pediatry.. bo jesli ona nie widzi w tym nic złego to ja nie wiem co to za lekarz :/ :/
Usg brzuszka miala robione tydzien temu i wyszlo wszystko ok. W szpitalu jej robili jak bylysmy ostatnio. Moze faktycznie zapisze nas do innego pediatry...
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:43   #236
Sandrusia91
Zadomowienie
 
Avatar Sandrusia91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 960
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Usg brzuszka miala robione tydzien temu i wyszlo wszystko ok. W szpitalu jej robili jak bylysmy ostatnio. Moze faktycznie zapisze nas do innego pediatry...
no to ja nie wiem.

wiem ze to raczej nie normalne że dziecko je i nie przybiera tyle ile trzeba i ulewa do tego dużo :/

podczytaj sierpniówki na odchowalni.. one podają kropelki na to zeby mleczko niby bylo bardziwj gestsze i na uklad pokarmowy.. spróbuj może? a najlepiej iść jeszcze raz do lekarza ale innego.. i zobaczysz co inny na to powie..
__________________
MAJUSIA 27.04.2011r.
http://s6.suwaczek.com/201104274865.png



JULEK 16.08.2015
http://s10.suwaczek.com/201508161756.png
Sandrusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:48   #237
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Po za tym kurcze, coś czuje ze przenoszę i to moje maleństwo będzie największe z całego wątku. Ciekawa jestem kiedy mi mój lekarz każe zgłosić sie do szpitala.
W poniedziałek mam mieć KTG przed wizytą i jestem 1 zapisana, mam na 16, wiec na KTG musiała bym sie zgłosić najpóźniej do 15.
Nie martw się, przecież w każdej chwili możesz urodzić. Porody u niektórych trwały chwilę i nie bardzo czuły jak trwało rozwarcie. Wiec jak poczujesz ból to może być tuż tuż.

Własnie oglądam tvn24, była wzmianka o położniku pracującym gdzieś w Warszawskim szpitalu. Dla mnie jest to zawód dla każdego, ale pamietam, że gdzieś w początkowych wątkach było, że niektórzy tż źle się czuli jak USG dopochwowe robił mężczyzna- ciekawe jak by się czuli przy porodzie z Panem położnikiem
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 06:59   #238
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Nooo.. ona najnizsza wage po porodzie miala 2990g wiec nawet od tej wagi do obecnej jest nieduzo.

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Nie martw się, przecież w każdej chwili możesz urodzić. Porody u niektórych trwały chwilę i nie bardzo czuły jak trwało rozwarcie. Wiec jak poczujesz ból to może być tuż tuż.

Własnie oglądam tvn24, była wzmianka o położniku pracującym gdzieś w Warszawskim szpitalu. Dla mnie jest to zawód dla każdego, ale pamietam, że gdzieś w początkowych wątkach było, że niektórzy tż źle się czuli jak USG dopochwowe robił mężczyzna- ciekawe jak by się czuli przy porodzie z Panem położnikiem
Ja rodzilam z panem poloznikiem zanim zrobili mi cc

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Aa i to podobno jedyny poloznik w Gdansku
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 07:09   #239
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Agu- może Mała ma nietolerancję laktozy, to wychodzi właśnie przy karmieniu piersią bo nasze mleko w I fazie ma jej bardzo dużo. Stąd i ulewanie i "brzydkie kupy" i małe przybieranie na wadze (bo brzuszek takiego mleka nie trawi). Słusznie dziewczyny piszą chyba wizyta u pediatry Was czeka. A czym ją dokarmiasz??


Virves- gratulacje

A moja czarowniczka dziś była mega grzeczna. Pierś była o 23, 2:30 i 6. I to 30 minut i w kimę i bez dokarmiania mm . Wyspałam się jak nie wiem co . Nie marudziła, zjadła i szła spać. Mam czas na śniadanie i pobuszowanie w internecie. Kocham to moje dziecko
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 07:21   #240
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez AaaMarta Pokaż wiadomość
Nie martw się, że będzie największe- mój synek w poniedziałek ważył 4070 kg, jestem już dzień po terminie i coś się nie zapowiada na rychły poród...
Przybijam ci 5. Bo mój też wielki klocek. I jakoś nic się nie rusza. . Jesooooooo ile można czekać
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-22 19:36:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.