Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-19, 10:42   #271
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
Jestem okropna! Zezarlam 2 tabliczki milki oreo i nie zostawiłam Tz ani kawałka! Jezu ale miałam na to chcice... Aż mi wstyd...
Ja tez ostatnio zjadłam cała tabliczkę sama , tylko ze u mnie się to normalnie nie zdarza, nie pamiętam kiedy ostatnio zjadłam aż tyle, chyba parę lat temu... Normalnie jem parę kostek, ale ciąża robi z człowieka potworka:p ciasteczkowego!
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 10:43   #272
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
Jestem okropna! Zezarlam 2 tabliczki milki oreo i nie zostawiłam Tz ani kawałka! Jezu ale miałam na to chcice... Aż mi wstyd...
Normalne u mnie. Pod koniec ciąży to wpierdalam słodkie na potęgę.
Na początku mogło dla mnie nie istnieć.
Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Oczywiście odczuwanie takiego bólu jest normalne..........
Jeszcze odpowiedz z ust faceta ginekologa mogła bym zdzierżyć ale z ust kobiety to nie.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 10:46   #273
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Normalne u mnie. Pod koniec ciąży to wpierdalam słodkie na potęgę.
Na początku mogło dla mnie nie istnieć.
Mam tak samo. Zre jak swinia, na wage juz nie wchodze. Lepiej nie wiedziec ile przytylam w tym ostatnim miesiącu
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 10:47   #274
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Dziewczyny, ja jestem niska, drobna i chuda, a urodziłam siłami natury dzieci o wadze prawie 3700 kg, także reguły nie ma. I maluszek był podwójnie owinięty pępowiną (bo miałam jakąś strasznie długą).

Ja po jednym dniu w szpitalu jestem wykończona. Przez trzy godziny mały nie chciał jeść ani spać, tylko ciągle na rękach. Mi się oczy zamykają same, bo mało w nocy spałam. Jak go karmiłam dzisiaj to jadł 5 minut i wypluwał pierś Strasznie niespokojny jest...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 10:50   #275
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
A i pytanie do mam.
Mi bardzo urósł obwód pod biustem. Ok 20 cm. Podobno to normalne ale potem maleje?
Obwód mi trochę zmalał ale miska się jeszcze zwiększyła. Już teraz mogę pomarzyć o kupieniu stanika w normalnym sklepie...
Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
Jestem okropna! Zezarlam 2 tabliczki milki oreo i nie zostawiłam Tz ani kawałka! Jezu ale miałam na to chcice... Aż mi wstyd...
Wow sporo Ale wyrzutów sumienia nie miej
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 10:52   #276
CienSkrzydla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 303
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Ja tez ostatnio zjadłam cała tabliczkę sama , tylko ze u mnie się to normalnie nie zdarza, nie pamiętam kiedy ostatnio zjadłam aż tyle, chyba parę lat temu... Normalnie jem parę kostek, ale ciąża robi z człowieka potworka:p ciasteczkowego!

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Normalne u mnie. Pod koniec ciąży to wpierdalam słodkie na potęgę.
Na początku mogło dla mnie nie istnieć.
Ja czasem mam ochotę na słodkie ale to jakiś atak poprostu o.O

Napisałam Tz ze go przepraszam i jak chce to niech sobie kupi i schowa przede mną...

Kurde ale mnie zaczął okresowo brzuch boleć... Aua...
CienSkrzydla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 10:58   #277
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Obwód mi trochę zmalał ale miska się jeszcze zwiększyła. Już teraz mogę pomarzyć o kupieniu stanika w normalnym sklepie...
jeju mi na razie nic nie urosło - odczekam jeszcze i muszę kupić jakiś usztywniany stanik do karmienia bo te miękkie mnie psychicznie wykończą. Nie zakładam ich na noc bo mnie denerwują, jak karmię przykładam sobie wacik do drugiej piersi

od wyjścia ze szpitala (we wtorek) straciła 100g (ważąc dziś) - to chyba mało, biorąc pod uwagę, że odstawiliśmy mm i lecimy na kp?

dziewczyny co Wy jecie? stosujecie normalną dietę czy jednak się wystrzegacie? co jecie na śniadania, kolację? obiady bardzo lekkie gotuje mi Mama ale nie wiem co w sumie można jeść.. znając żołądek mój i Tż, to jednak muszę być na diecie.

od porodu minął tydzień (no prawie bo urodziłam na wieczór) zostało mi 11 kg do zrzucenia. ciekawe czy się uda, na razie jest nieźle (widzę z dnia na dzień, serio) bo mocno spuchłam po porodzie (całą ciążę nie miałam takich kostek)
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 10:59   #278
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam też pytania do rozpakowanych i tych które mogą cokolwiek doradzić.

1. W czym śpią Wasze pociechy?

Ja ubrałam tak jak w szpitalu i ma zimne łapki przykryłam kocykiem dodatkowym i też guzik kocyk jakiś szajs z przeceny a może zakupić jaki otulaczek czy inne cudo?

2. jak u Was z ubrankami?
Przed porodem byłam tak wielce przygotowana, że dziś pierwszy dzień w domu a wychodzi na to że wszystko albo za duże i to baaaardzo, albo nie takie czyt. nie wiem jak ubrać przez głowę lub dekolt po pępek

3.Co z pępkiem woda czy ten cały octanisep? Kazali w szpitalu wodą z mydłem i ewentualnie jak co to ten specyfik. Mały ma bardzo "krótki" pępek ciężko cokolwiek tam zrobić patyczkiem

4. Co do pupy po każdym przewijaniu? Ja w szpitalu miałam linomag, ale mija trzecia doba życia a w tubce nie wiele

5. Pionizujecie dzieci po jedzeniu żeby nie ulały? Jak to robić tzn wiem że trzeba kark podtrzymać ale mały strasznie nie lubi tej pozycji i kręci głową dwa razy bardziej. Boje się że coś mu zrobię albo przytknie nos do mnie i wiecie...

6. Co ile mam go przystawiać do piersi? Mały należy raczej do osób lubiących błogi sen i nie budzi się na jedzenie w jakichś tam swoich porach a cyce wyglądają jak pękające arbuzy i do tego mega, strasznie bolą

Booooszeee czytają co to prawie płaczę, że jestem debil a nie matka. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co odpowie chociaż na część pytań/?
Dopiero w pon ide zgłosić położną, a kiedy się zjawi...
Gratulacje! Z opisu wynika, że miałaś dosyć lekki poród, super

1. Najczęściej w body z długim rękawem i śpiochach, przykryty kocykiem.
2. Niestety większość 56 jest na styk. Niby Michaś urodził się mając 56 cm, ale jak dochodzi pielucha to niektóre śpiochy ledwie co dopinam w kroku.
3. U nas zalecali octanisept i to stosuję.
4. Uzywam linomagu zielonego, ale nie przy każdej zmianie pieluchy. Staram się osuszać pupę po każdym przewijaniu.
5. Najczęściej pionizuję jak po karmieniu jest niespokojny, jak podsypia przy piersi odpuszczam.
6. Ja raczej nie budziłam, bo sam wstaje co max. 4 godziny, ale czasem, jak już cycek pękał, a on błogo spał 3 godzinę to go wyciągałam z łóżeczka i przystawiałam, najczęściej już zdążył zgłodnieć i trochę mi ściągał, chociaż do uczucia ulgi

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Witam się przy mleku z miodem zagryzajac czosnkiem od 3:30 nie śpię, a wczoraj wieczorem rozbolało mnie gardło po prostu pięknie, poród lada dzień a ja będę osłabiona przeziębieniem :/ mam tylko nadzieje ze szybko przejdzie...

Virves gratulacje!
Zdrówka życzę!! Kuruj się, bo rzeczywiście poród przy osłabieniu i chorobie to byłaby ciężka sprawa..

Cytat:
Napisane przez Sandrusia91 Pokaż wiadomość
u nas nic nie śmierdzi. .

podobno jak maja taki kwaskowsty zapach to trzeba..
A ja gdzieś czytałam, że właśnie lekko kwaskowaty jest normalny, oszaleć można czasem od sprzecznych informacji

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
Ale ja bylam juz u pediatry przedwczoraj. Widziala ze malo przybiera. Kazala karmic karmic karmic. (A ja nic innego nie robie ostatnio) A kupa moze smierdziec po antybiotykach jakie dostawala w szpitalu - tak mi powiedziala. Ok ale te kupy po antybiotyku smierdzialy antybiotykiem jakis czas i koniec. A teraz jak czasami zwali kupe to jeeeeeny... no a przybiera malo bo co zje to ulewa albo robi kupe i tyle z tego... poprobuje z mm.

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Na poczatku mojej malej kupy nie smierdzialy. Jak juz to samym mlekiem ale ciezko to bylo nazwac smrodem. A teraz czasami az mnie wykrzywia. Albo zamiast slyszec lub wodzoec ze zrobila kupe to czuje to nosem bez wachania dupki
Nie znam się zupełnie co może być przyczyną taki problemów u Ewci, mam nadzieję że pediatra wam coś poradzi.
Jedynie mogę powiedzieć, że u nas córce też kupa potwornie śmierdziała po antybiotyku, miała 3 mce jak musiała go brać i mam wrażenie, że układ pokarmowy długo potem dochodził do siebie...
A macie jakiś probiotyk zalecony po antybiotyku?

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
A i pytanie do mam.
Mi bardzo urósł obwód pod biustem. Ok 20 cm. Podobno to normalne ale potem maleje?
Mnie skoczył tylko o parę cm, ale pod koniec ciąży i teraz noszę sportowe staniki, więc nawet nie wiem czy już wróciło wszystko do normy z obwodem.
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:00   #279
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja jestem niska, drobna i chuda, a urodziłam siłami natury dzieci o wadze prawie 3700 kg, także reguły nie ma. I maluszek był podwójnie owinięty pępowiną (bo miałam jakąś strasznie długą).

Ja po jednym dniu w szpitalu jestem wykończona. Przez trzy godziny mały nie chciał jeść ani spać, tylko ciągle na rękach. Mi się oczy zamykają same, bo mało w nocy spałam. Jak go karmiłam dzisiaj to jadł 5 minut i wypluwał pierś Strasznie niespokojny jest...
Danaeee - 3maj się tam, staraj się zachować spokój bo niestety on udziela się Maluszkowi (może melisy się napij, mi pomaga).. Obyście szybko wyszli
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:05   #280
grita
Rozeznanie
 
Avatar grita
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Zre jak swinia, na wage juz nie wchodze. Lepiej nie wiedziec ile przytylam w tym ostatnim miesiącu
Ja miałam tak samo, ostatni miesiąc ciągle myszkowałam po szafkach w poszukiwaniu czegoś dobrego
A jakie było zdziwienie, gdy w szpitalu przed porodem mnie zważyli i już przez 9 mc nie przytyłam ani grama. Może i u Ciebie tak będzie, nie zamartwiaj się

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja jestem niska, drobna i chuda, a urodziłam siłami natury dzieci o wadze prawie 3700 kg, także reguły nie ma. I maluszek był podwójnie owinięty pępowiną (bo miałam jakąś strasznie długą).

Ja po jednym dniu w szpitalu jestem wykończona. Przez trzy godziny mały nie chciał jeść ani spać, tylko ciągle na rękach. Mi się oczy zamykają same, bo mało w nocy spałam. Jak go karmiłam dzisiaj to jadł 5 minut i wypluwał pierś Strasznie niespokojny jest...
Pewnie mu infekcja dokucza, inny rytm dnia, i już wystarczy, żeby dziecko było rozdrażnione... A masz chociaż w szpitalu jakieś łóżko/leżankę dla siebie czy cały czas na krzesełku?
Jak tylko Mały zaśnie to i Ty staraj się odsypiać. Niech mąż Ci zapas jedzenia przyniesie, bo całkiem osłabniesz! Dużo sił i zdrowka dla was!
grita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:11   #281
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Grita - tak bierzemy probiotyk 2 x dziennie przez jeszcze 3 tyg.

Od rana znow eksperymentowalam na malej. Dalam cycka - spala 1.5h placzac przez sen i jeczac. Caly czss w ruchu i sie napinala. Baczki szly i przez ten czas 2 wielkie kupy. Potem dalismy znow mm - spi jak aniolek. Ja juz nie wiem. Byle do wizyty u lekarza.

Teraz jestesmy w drodze do mojej mamuski. Po drodze jeszcze wymienilam w realu stanik ktory wczoraj kupilam za 21 z canpolu zavpomoca oszustwa. Jak na zlosc okazal sie za maly i dzis musialam wymyslac przy informacji ale kupilam wiekszy. W domu przymierze.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 11:11   #282
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
jeju mi na razie nic nie urosło - odczekam jeszcze i muszę kupić jakiś usztywniany stanik do karmienia bo te miękkie mnie psychicznie wykończą. Nie zakładam ich na noc bo mnie denerwują, jak karmię przykładam sobie wacik do drugiej piersi

od wyjścia ze szpitala (we wtorek) straciła 100g (ważąc dziś) - to chyba mało, biorąc pod uwagę, że odstawiliśmy mm i lecimy na kp?

dziewczyny co Wy jecie? stosujecie normalną dietę czy jednak się wystrzegacie? co jecie na śniadania, kolację? obiady bardzo lekkie gotuje mi Mama ale nie wiem co w sumie można jeść.. znając żołądek mój i Tż, to jednak muszę być na diecie.

od porodu minął tydzień (no prawie bo urodziłam na wieczór) zostało mi 11 kg do zrzucenia. ciekawe czy się uda, na razie jest nieźle (widzę z dnia na dzień, serio) bo mocno spuchłam po porodzie (całą ciążę nie miałam takich kostek)
Mnie też miękkie wkurzają, marzę o usztywnianym ale na internecie muszę zamówić.

Ja wagi małego nie kontroluję bo nie mam jak, dopiero we wtorek u pediatry będzie ważony. Ważna jest dynamika a nie dwa wyniki więc poczekaj jeszcze trochę.

Ja jem normalnie. Śniadanie kanapki/kiełbaski/jajko/zupa mleczna. Obiad makarony, mięso, zupy. Kolacja owoce, jogurt. Generalnie na razie nic nie eliminuję.

Ja mam na minusie 14 kg, zostało 6.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:12   #283
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Ja tez ostatnio zjadłam cała tabliczkę sama , tylko ze u mnie się to normalnie nie zdarza, nie pamiętam kiedy ostatnio zjadłam aż tyle, chyba parę lat temu... Normalnie jem parę kostek, ale ciąża robi z człowieka potworka:p ciasteczkowego!
Narobiłyście mi smaka czekoladą aż polecę zaraz do sklepu i zrobię sernik czekoladowy
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:17   #284
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez CienSkrzydla Pokaż wiadomość
Jestem okropna! Zezarlam 2 tabliczki milki oreo i nie zostawiłam Tz ani kawałka! Jezu ale miałam na to chcice... Aż mi wstyd...

O matko, chyba umarłabym z przesłodzenia
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:31   #285
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ja też pofolgowałam z czekoladą. Zjadłam 6 kostek . Teraz piekę tartę gruszkową. Jak ja kocham jesień
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:31   #286
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez grita Pokaż wiadomość
Pewnie mu infekcja dokucza, inny rytm dnia, i już wystarczy, żeby dziecko było rozdrażnione... A masz chociaż w szpitalu jakieś łóżko/leżankę dla siebie czy cały czas na krzesełku?
Jak tylko Mały zaśnie to i Ty staraj się odsypiać. Niech mąż Ci zapas jedzenia przyniesie, bo całkiem osłabniesz! Dużo sił i zdrowka dla was!
Mam normalne łóżko. I jeszcze się łapię na bezpłatne, np do 28. dnia życia dziecka są. Ale jedzenie tylko z domu, bo tu nie ma. Można obiady wykupić, ale dopiero od poniedziałku...





Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Mnie też miękkie wkurzają, marzę o usztywnianym ale na internecie muszę zamówić.

Ja wagi małego nie kontroluję bo nie mam jak, dopiero we wtorek u pediatry będzie ważony. Ważna jest dynamika a nie dwa wyniki więc poczekaj jeszcze trochę.

Ja jem normalnie. Śniadanie kanapki/kiełbaski/jajko/zupa mleczna. Obiad makarony, mięso, zupy. Kolacja owoce, jogurt. Generalnie na razie nic nie eliminuję.

Ja mam na minusie 14 kg, zostało 6.
Ja mam staniki miękkie z h&m i dla mnie super. Ale ja biustu nigdy za dużego nie miałam, więc mi miękkie nie przeszkadzają.

Ja tydzień po porodzie miałam moje zdobyte w wielkich bólach 10 kg na minusie i mam nadzieję, że więcej nie poleci.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:33   #287
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez misiskuku Pokaż wiadomość
jeju mi na razie nic nie urosło - odczekam jeszcze i muszę kupić jakiś usztywniany stanik do karmienia bo te miękkie mnie psychicznie wykończą. Nie zakładam ich na noc bo mnie denerwują, jak karmię przykładam sobie wacik do drugiej piersi

od wyjścia ze szpitala (we wtorek) straciła 100g (ważąc dziś) - to chyba mało, biorąc pod uwagę, że odstawiliśmy mm i lecimy na kp?

dziewczyny co Wy jecie? stosujecie normalną dietę czy jednak się wystrzegacie? co jecie na śniadania, kolację? obiady bardzo lekkie gotuje mi Mama ale nie wiem co w sumie można jeść.. znając żołądek mój i Tż, to jednak muszę być na diecie.

od porodu minął tydzień (no prawie bo urodziłam na wieczór) zostało mi 11 kg do zrzucenia. ciekawe czy się uda, na razie jest nieźle (widzę z dnia na dzień, serio) bo mocno spuchłam po porodzie (całą ciążę nie miałam takich kostek)
Ja się wczoraj ważyłam - mam wagę z przed ciazy :-D Ale brzuszek jeszcze został :p

Moja mała przytyła w 8 dni 240 g czyli w normie


Ja się pilnuje z jedzeniem - rano albo cos na mleku (kasza manna, kluski z mlekiem, owsianka) lub bulke z wędlina z indyka/kurczaka z pomidorem/ogórkiem/salata/rzodkiewka. Kolacja to jw. albo serek wiejski. Zjadam jeszcze jak mam czas w ciagu dnia jogurt naturalny z bananem lub brzoskwinia.
Największy problem mam z obiadem, czasem mama lub tesciowa podrzuca jakaś zupe, a tak to makaron/ryz z kurczakiem na parze, klopsiki raz robilam. Ja wcześniej mieso głównie smazylam i teraz mam problem np. spegetti bym zrobila czy kotlety, bo to szybkie.
Podrzućcie jakieś wasze obiady.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:50   #288
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja wcześniej mieso głównie smazylam i teraz mam problem np. spegetti bym zrobila czy kotlety, bo to szybkie.
Podrzućcie jakieś wasze obiady.
Spaghetti jak najbardziej można bo to duszone bardziej mięso niż smażone jak kotlet schabowy.
Ja jadłam carbonarę, spaghetti, zupy wszystkie, kurczaka z grilla, ryba z pieca z ziemniaczkami, kurczak pieczony, mięsa w sosach.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 11:51   #289
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja się wczoraj ważyłam - mam wagę z przed ciazy :-D Ale brzuszek jeszcze został :p

Moja mała przytyła w 8 dni 240 g czyli w normie


Ja się pilnuje z jedzeniem - rano albo cos na mleku (kasza manna, kluski z mlekiem, owsianka) lub bulke z wędlina z indyka/kurczaka z pomidorem/ogórkiem/salata/rzodkiewka. Kolacja to jw. albo serek wiejski. Zjadam jeszcze jak mam czas w ciagu dnia jogurt naturalny z bananem lub brzoskwinia.
Największy problem mam z obiadem, czasem mama lub tesciowa podrzuca jakaś zupe, a tak to makaron/ryz z kurczakiem na parze, klopsiki raz robilam. Ja wcześniej mieso głównie smazylam i teraz mam problem np. spegetti bym zrobila czy kotlety, bo to szybkie.
Podrzućcie jakieś wasze obiady.

U mnie na obiad najcześciej piersi z kurczaka na parze (np z ananasem i serem), ryba z folii z piekarnika, makaron z sosem pomidorowym, ryż z warzywami itd. Wprawdzie jeszcze nie karmię, ale po porodzie zamierzam jeść tak samo
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 12:53   #290
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ja na razie jadłam pieczywo (jasne) z białym serem, wędliną i pomidorem.
Na jutro mam żółty ser. Obiady - rosół, krupnik (na piersi z kurczaka, którą później jem na drugie). Owoce to tylko na razie - jabłka ugotowane np. z ryżem. Jakoś boję się tej surowizny. Zobaczymy jak będzie, jeśli będzie dobrze będziemy rozszerzać

Dziś Tż ma pępkowe - już mu zapowiedziałam, że musi sobie miejsca szukać bo taki śmierdzący ma zakaz zbliżania się do Alusi.
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 12:57   #291
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Mnie też miękkie wkurzają, marzę o usztywnianym ale na internecie muszę zamówić.

Ja wagi małego nie kontroluję bo nie mam jak, dopiero we wtorek u pediatry będzie ważony. Ważna jest dynamika a nie dwa wyniki więc poczekaj jeszcze trochę.

Ja jem normalnie. Śniadanie kanapki/kiełbaski/jajko/zupa mleczna. Obiad makarony, mięso, zupy. Kolacja owoce, jogurt. Generalnie na razie nic nie eliminuję.

Ja mam na minusie 14 kg, zostało 6.
Z Alles Mama polecają. Tylko nie wiem jak z rozmiarówka.

Te 6 kg raz dwa zrzucisz, zaraz spacerki z małym będą to raz dwa nam pójdzie.

Ja mam zamiar trochę diety potrzymać.
Głównie będę jadła wszystko ale większość jedzenia będę na parze gotowała lub w piekarniku piekła.
__________________
Filip

Edytowane przez Kissmisiaa
Czas edycji: 2015-09-19 o 12:59
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:12   #292
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez agu23gda Pokaż wiadomość
A mi sie udalo wyrwac do sklepu. Nakarmilam mala po uszy i zostawilam ja z TZ. Samaaaa...jaaaa auuuto z glosna muzykaaaa i buszowalam w rossmanie. I w realu. W domu sobie uswiadomilam ze 99% zakupow zrobilam dla Ewki
To u mnie tak samo. Ramka na foty dla nas a reszta dla Dżagody.





Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Wy dziewczyny rozpakowane staracie się wyrwać na moment a ja w dwupaku mam coraz większe problemy z chodzeniem. Jeszcze w domu jako tako - parter-schody-piętro ale można usiąść. Chociaż powieszenie prania jest trudne, No i u mni jest tak że do 15/16 funkcjonuje normalnie a potem żaczynam padać. Pojechaliśmy z mężem na zakupy- 20 minut w sklepie i myślałam że umrę.
Oj pamietam jak nie mialam sily wejsc na jedno pjetro a juz latam na 3 po 3 razy z siatami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1442664624515.jpg (76,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1442664638747.jpg (70,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1442664648525.jpg (73,6 KB, 19 załadowań)
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:16   #293
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ej czy tylko ja po rozpakowaniu mam problem z powrotem do staeych ubran? Sa rozmiarowo ok a ja caly czas mam w glowie ze sie nie zmieszcze i odruchowo biore te ciazowe.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:22   #294
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Ja jem wszystko. Nie stosuję żadnej diety . Waga 60 kg. Przed ciążą 68 kg. Ciągle chodzę głodna
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:28   #295
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ej czy tylko ja po rozpakowaniu mam problem z powrotem do staeych ubran? Sa rozmiarowo ok a ja caly czas mam w glowie ze sie nie zmieszcze i odruchowo biore te ciazowe.
Podejrzewam, że u mnie będzie tak samo.
Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja jem wszystko. Nie stosuję żadnej diety :. Waga 60 kg. Przed ciążą 68 kg. Ciągle chodzę głodna
Tyle to ja w liceum ważyłam. Mnie się waży waga 65-70kg. Dużo niestety przede mną.
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:53   #296
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ej czy tylko ja po rozpakowaniu mam problem z powrotem do staeych ubran? Sa rozmiarowo ok a ja caly czas mam w glowie ze sie nie zmieszcze i odruchowo biore te ciazowe.
ja to nawet jeszcze nie próbuję - ale biorąc pod uwagę ile kg mi jeszcze zostało to się jeszcze zejdzie.

Dziewczyny (szczególnie po CC) - czy Wy masujecie brzuch? ja się jakoś boję
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:56   #297
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Kissmisiaa Pokaż wiadomość
Normalne u mnie. Pod koniec ciąży to wpierdalam słodkie na potęgę.
Na początku mogło dla mnie nie istnieć.

Jeszcze odpowiedz z ust faceta ginekologa mogła bym zdzierżyć ale z ust kobiety to nie.
Ja to samo. Ciapie co chwilę coś slodkiego gdzie w 1 i 2 trym w ogóle nie jadłam. do tego zagryzam to owocami i modle się że szybko to zgubie po porodzie:-P
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 14:06   #298
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Mam normalne łóżko. I jeszcze się łapię na bezpłatne, np do 28. dnia życia dziecka są. Ale jedzenie tylko z domu, bo tu nie ma. Można obiady wykupić, ale dopiero od poniedziałku...







Ja mam staniki miękkie z h&m i dla mnie super. Ale ja biustu nigdy za dużego nie miałam, więc mi miękkie nie przeszkadzają.

Ja tydzień po porodzie miałam moje zdobyte w wielkich bólach 10 kg na minusie i mam nadzieję, że więcej nie poleci.
Ja też mam miękkie z hm mimo że mam bardzo duży biust i myślałam że sobie nie poradzi to byłam miło zaskoczona. Nie dość że jest super wygodny to piersi nie opadly


Oglądamy master chef mój syn mówi ze gdybym zrobiła dla nich spaghetti to by ich olsnilo kocham go. Heeheh

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

http://www.mamalife.pl/oni-wychowaja...lepiej-niz-ty/
loudres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 14:09   #299
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

Cytat:
Napisane przez zuzulka_89 Pokaż wiadomość
Narobiłyście mi smaka czekoladą aż polecę zaraz do sklepu i zrobię sernik czekoladowy
A ja 3 bitą zrobilsm sasasa:-D

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Mam normalne łóżko. I jeszcze się łapię na bezpłatne, np do 28. dnia życia dziecka są. Ale jedzenie tylko z domu, bo tu nie ma. Można obiady wykupić, ale dopiero od poniedziałku...







Ja mam staniki miękkie z h&m i dla mnie super. Ale ja biustu nigdy za dużego nie miałam, więc mi miękkie nie przeszkadzają.

Ja tydzień po porodzie miałam moje zdobyte w wielkich bólach 10 kg na minusie i mam nadzieję, że więcej nie poleci.
Dobrze że łóżko masz chiciaz. Oby szybko do domku. Zdrowka
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 14:16   #300
misiskuku
Zadomowienie
 
Avatar misiskuku
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 432
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. XI :)

I kolejne pytanie bo wzięłam się za papierkowe sprawy - czy Wy dostałyście jakieś specjalne zaświadczenie o urodzeniu dziecka ze szpitala? Ja dostałam tylko "kartę leczenia informacyjnego" i nie wiem czy pracodawcy a raczej ZUS to wystarczy..
__________________
Alicja 12.09.2015 r.
misiskuku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-22 19:36:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.