Filologia w³oska na UW - warto? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Szko³a i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które s± zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieæ siê jak wygl±da ¿ycie studenckie? Do³±cz do nas, podziel siê do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-02-24, 19:22   #1
resline
Przyczajenie
 
Avatar resline
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 13

Filologia w³oska na UW - warto?


Hej wszystkim
Jestem tutaj nowa i pilnie potrzebuje rady! Prawdopodobnie ten w±tek pojawi³ siê tutaj ju¿ kilka razy, wiêc z góry przepraszam za za¶miecanie forum, ale chcia³abym uaktualniæ temat.
Mianowicie, do matury coraz bli¿ej, a ja dalej waham siê nad wyborem studiów. Moje zainteresowania s± typowo humanistyczno-jêzykowe, wiêc ³atwo Wam wyobraziæ sobie mój problem "co studiowaæ, by nie studiowaæ bezrobocia?". Uwielbiam W³ochy, ale nigdy wcze¶niej nie uczy³am siê w³oskiego. Chcia³abym nauczyæ siê trzeciego jêzyka (oprócz angielskiego i niemieckiego), wiêc zastanawiam siê nad studiowaniem filologii. Dodatkowo moje ambicje siêgaj± UW.

Tylko pytanie czy warto studiowaæ filologiê w³osk±?
Czy na polskim rynku pracy znajdzie siê wystarczaj±co du¿o miejsc, ¿eby za kilka lat znale¼æ pracê?
Lepiej co¶ niszowego? Mimo wszystko dalej ci±gnie mnie do Italii!


Je¿eli s± tutaj studenci italianistyki, nie koniecznie tylko z UW, proszê o pomoc, opiniê na temat tego kierunku, cokolwiek! Muszê siê w koñcu na co¶ ukierunkowaæ, za 69 dni MATUURA!
resline jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-25, 13:42   #2
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Filologia w³oska na UW - warto?

My¶lê, ¿e warto, jakby¶ do tego dorobi³a studia podyplomowe... Z tego co wiem, s± oferty pracy dla ludzi z w³oskim, ale to mo¿e nie wystarczyæ.
linguaphile jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-25, 16:11   #3
resline
Przyczajenie
 
Avatar resline
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Filologia w³oska na UW - warto?

Rozumiem, dziêki za odpowied¼. A Ty jaki jêzyk by¶ proponowa³a?
resline jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-25, 18:49   #4
201702092106
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 610
Dot.: Filologia w³oska na UW - warto?

Cytat:
Napisane przez resline Poka¿ wiadomo¶æ
Rozumiem, dziêki za odpowied¼. A Ty jaki jêzyk by¶ proponowa³a?
Pozwolê siê wtr±ciæ. Wybierz jêzyk kraju, którego kultura Ciê interesuje, bo filologia to masa literatury, sporo historii ( choæ de facto sam przedmiot trwa raczej krótko) i ci±g³a ,,³±czno¶æ" z danym krajem.

Dla przyk³adu, nie wyobra¿am sobie ¿ebym mia³a studiowaæ np. jêzyk hiszpañski, nie interesuje mnie tematyka historii tego kraju; czytam, ale nie lubiê literatury hiszpañskojêzycznej, nie jestem ciekawa ich kultury.
201702092106 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-25, 19:13   #5
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Filologia w³oska na UW - warto?

Zgadzam siê z ToniaZhivago, gdybym mia³a studiowaæ jak±¶ filologiê, to tylko angielsk± albo szwedzk±, bo mnie interesuje kultura tych krajów, ale wybieram siê na lingwistykê .
Id¼ na w³oski, skoro kochasz W³ochy, wydaje mi siê, ¿e z prac± ¼le nie bêdzie, chodzi³o mi tylko o to, ¿e sam jeden jêzyk mo¿e nie wystarczyæ, warto do tego zainteresowaæ siê np. finansami, ksiêgowo¶ci±, rozwijaæ swoje zdolno¶ci komputerowe itp.
linguaphile jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-26, 12:20   #6
Markottt
Raczkowanie
 
Avatar Markottt
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 40
Dot.: Filologia w³oska na UW - warto?

Id¼ na filologiê w³osk± lub ogólnie italianistykê, jest bardzo du¿o zajêæ z kultury, geografii, historii i literatury, ale te¿ pamiêtaj ¿e s± wyk³ady z jêzykoznawstwa, æwiczenia z gramatyki itd.
A praca jest - ostatnio szuka³am i spokojnie jako lektor mo¿esz siê zatrudniæ, a nawet s± firmy w³oskie na rynku, które wol± mieæ pracowników mówi±cych po w³osku ni¿ po polsku i angielsku.
Markottt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-02-26, 21:00   #7
resline
Przyczajenie
 
Avatar resline
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Filologia w³oska na UW - warto?

Dziêki wielkie! To naprawdê buduj±ce.
I tak, wiem, ¿e filologia to nie tylko nauka o jêzyku, ale tak¿e literatura, historia W³och itp. Akurat z tym nie bêdzie problemu, bo jêzyk polski i historiê mam na poziomie rozszerzonym i to czysta przyjemno¶æ.
Jeszcze raz dziêkujê, kochane
resline jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 17:45   #8
dorothea89
Przyczajenie
 
Avatar dorothea89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Filologia w³oska na UW - warto?

Zastanawiam siê nad filologi± w³osk± na UW w przysz³ym roku i jestem ciekawa jak ciê¿ko by³o z dostaniem siê w w tym roku akademickim. Mo¿e kto¶ uspokoi moj± ciekawo¶æ. Progi punktowe nietrudno znale¼æ, ale w³a¶nie interesuje mnie ilu by³o w tym roku chêtnych i jak to wygl±da³o z drug± i trzeci± tur±. Jestem ciekawa czy w ogóle mam szansê siê dostaæ... Z góry dziêki za pomoc!
__________________
"Cz³owiek traci grunt pod nogami, kiedy traci ochotê do ¶miechu."

"Jak mo¿na sprzedaæ swoje ¿ycie? Jak mo¿na sprzedaæ to, czym siê jest?"
dorothea89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Studia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-11-18 18:45:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.