czy wykształcenie jest ważne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-10, 12:15   #1
gggggbbbb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42

czy wykształcenie jest ważne?


Hej to mój pierwszy wątek wieć prosze o wyrozumiałość a wiec tak czy ludzią po wykształceniu średnim,gimnazjalnym lub podstawowym cięzko znaleść prace?spotkałam się na innym forum ze zdaniem że tylko stdenci mogą znleść dobrą prace,ja się z tym oczywiście nie zgadzam.. bo wiem żę ludzie bez wykształcenia czasmi szybciej się czegoś dorobią niż ludzie z wykształceniem ... ja osobiście skończyłam technikum ekonomiczne a wy ?co sądzicie o tym co napisałam?
gggggbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:20   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Ja aktualnie piszę pracę magisterską, choć powinnam to zrobic dawno temu. Nie miałąm problemów ze znalezieniem pracy, ale pracuję w turystyce, a tu liczy sie bardziej doświadczenie i znajomość języków. Oczywiście spotykałam się z właścicielami biur podróży, którzy kręcili nosem, że nie mam wyższego wykształcenia - ale za pensje jaka proponowali to zwykła bezczelność żądać jakiegokolwiek wykształcenia.

A aktualne wymogi pracodawców - wyższe, języki obce, doświadczenie i inne hocki klocki w połączeniu z niewspółmiernie niską pensją i ogromną liczba ludzi po studiach sprawia, że już samo wykształcenie nie jest gwarancją znalezienia dobrej pracy.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:21   #3
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

No, na pewno ludziom z podstawowym wykształceniem jest ciężko.
Bo w sumie co się umie po tym gimnazjum?
Tylko bardzo podstawowe rzeczy.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:28   #4
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

A to zależy od tego gdzie się chce pracować. Są zawody, w których nie ma szans bez studiów wyższych i takie, w których doskonale można sobie bez tego poradzić. Ciężko tak powiedzieć ważne/nie ważne. Myslę jednak, ze warto inwestować w siebie. Ja studia robiłam pracując już od kilku lat a ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie nie mam problemu.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:28   #5
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Czy wyszktałcenie jest ważne - moim zdaniem tak!!!!!!!!

Owszem samo ukonczenie studiów nie daje gwarancji znalezienia dobrej pracy, osoba bez wyksztalcenia może zarabiac wiecej. Ale w życiu nie chodzi tylko o pieniedze, moim zdaniem studia otwierają na świat.

Nie wyobrażam sobie, zeby moje dziecko nie kształciło sie i tyle
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:31   #6
nariatka
Raczkowanie
 
Avatar nariatka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 266
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

ja sie wlasie nad tym keidys zastanawialam.. wg mnie to np taka jakas osoba po szkole zawodowej to w sumie nie ma wiekszych problemow ze znalezieniem pracy biorac pod uwage ze teraz wlasnie w cenie sa ludzie z zawodowym wyksztalceniem. Jednakze to jest wyksztalcenie. Co do tego ze po gimnazjum czy szkole podstawowej to mi sie wydaje ze ciezko moze byc. Bo niby co mozesz wowczas zaoferowac potencjalnemu pracodawcy? Jezeli interesuje cie tylko praca np przy wykladaniu towaru w sklepie czy np przy inwentaryzacjach to oczywiscie tutaj nie ma problemu zeby cos zlapac. Wystarczy miec ksiazeczke itd. Ale zarobki to gigantyczne nie sa i stabilnosci finansowej raczej nie zapewnia (biorac pod uwage duza rotacje). Tak mi sie wydaje. Dlatego chyba warto robic jakies kursy, jezeli sie nie chce isc na studia.
__________________
~~ Szczęśliwa że z Tobą ~~

nariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:51   #7
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Oczywiście, że jest ważne i nie jest to opinia tylko z jakiegoś tam forum, tylko fakt i to dość oczywsty. Bez skończonych studiów i znajomości minum dwóch języków, w tym angielski perfect, nie dostaniesz dobrej pracy. Możesz oczywiście miec w miare dobrze płatną, ale ciężką fizycznie, więc co kto lubi (albo musi, bo nie ma wyboru). Taka jest prawda. Studia to ogrom wiedzy i trudno, żeby były bezużyteczne.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-10, 12:56   #8
candy20
Raczkowanie
 
Avatar candy20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 53
czy wykształcenie jest ważne?

Z tego co ja zaobserwowałam to mamy coraz więcej magistrów inżynierów a coraz mniej dobrze wykwalifikowanej klasy roboczej co przyczynia sie do bezrobocia. Oczywiscie nie namawiam tu nikogo do skonczenia tylko i wyłącznie sredniej szkoły ale patrzac ze strony ekonomicznej bardziej opłaca wyuczyc sie wymierających zawodów. Moi nauczyciele uwazaja ze to jest sposób na przezycie a nie robienie studiów. Oczywiscie są to tylko i wyłącznie moje sugestie.

Cytat:
Napisane przez °Alchemia Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jest ważne i nie jest to opinia tylko z jakiegoś tam forum, tylko fakt i to dość oczywsty. Bez skończonych studiów i znajomości minum dwóch języków, w tym angielski perfect, nie dostaniesz dobrej pracy. Możesz oczywiście miec w miare dobrze płatną, ale ciężką fizycznie, więc co kto lubi (albo musi, bo nie ma wyboru). Taka jest prawda. Studia to ogrom wiedzy i trudno, żeby były bezużyteczne.
Alchemia chyba nie wszędzie znam ludzi którzy fuksem przechodza przez studia

Cytat:
Napisane przez nariatka Pokaż wiadomość
ja sie wlasie nad tym keidys zastanawialam.. wg mnie to np taka jakas osoba po szkole zawodowej to w sumie nie ma wiekszych problemow ze znalezieniem pracy biorac pod uwage ze teraz wlasnie w cenie sa ludzie z zawodowym wyksztalceniem. Jednakze to jest wyksztalcenie. Co do tego ze po gimnazjum czy szkole podstawowej to mi sie wydaje ze ciezko moze byc. Bo niby co mozesz wowczas zaoferowac potencjalnemu pracodawcy? Jezeli interesuje cie tylko praca np przy wykladaniu towaru w sklepie czy np przy inwentaryzacjach to oczywiscie tutaj nie ma problemu zeby cos zlapac. Wystarczy miec ksiazeczke itd. Ale zarobki to gigantyczne nie sa i stabilnosci finansowej raczej nie zapewnia (biorac pod uwage duza rotacje). Tak mi sie wydaje. Dlatego chyba warto robic jakies kursy, jezeli sie nie chce isc na studia.

o własnie o to mi chodziło ciesze sie ze nie jestem sama

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-12-10 o 15:56 Powód: post pod postem
candy20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:06   #9
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

No ale potem jak wypadają na rozmowach kwalifikacyjnych? Ja nie mówię o leserach, tylko o osobach, które naprawdę chcą się uczyć.
__________________
bezdomni.pl
-------------------------------------------------------------
Od lutego w USA [off-line]
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:06   #10
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Jeśli chodzi o znalezienie pracy... Moje zdanie jest takie...

Chyba lepiej bym się czuła ( wiem jak to brzmi) gdybym nie mogła znaleźć pracy pomimo mojego wyższego wykształcenia, niż gdybym nie mogłam dostać pracy przez brak wykształcenia wyższego...

Więc uważam, że jest ważne!
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:14   #11
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

TAK, jest ważne. Ale moim skromnym zdaniem, nie ma co sie pchać do liceum, na studia, jesli się nie jest bardzo zdolnym. Dużo jest magistrów po prywatnych uczelniach i wg mnie ich wykształcenie nie ma nic do rzeczy... Trzeba być nie tylko ambitnym, ale i najlepszym niestety...

Oczywiście po drugiejstronie medalu stoi ogrom ludzi, którzy mają świetną pracę - bez wykształcenia. Znajomości niestety wg moich obserwacji baardzo czesto odgrywają znaczącą rolę. Znam kilku magistrów, co pracują w sklepie lub na produkcji... Znam kilku ludzi po technikum,co zarabiają dosyć spore pieniądze (o ile kogoś satysfakcjonyje np. takie 3-4 tys zł miesiecznie w wieku 22 lat)

Ale myślę, że po podstawówce lub gimnazujm tylko trzeba mieć wielkie szczęście, żeby cos osiągnąć.

Ja tam żałuję, że nie poszłam do technikum - mialabym zawód, a nauczyłabym sie tyle samo, co w "elitarnym" Lo ;/
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-10, 13:16   #12
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

z tego co pamietam taki wątek już był
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:27   #13
gggggbbbb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

izzukal ja chodziłam jescze do technikum to robiło się prace dyplomową i już miałam tutuł technika ekonomi,teraz się dużo pozmieniało bo w technikum mają testy na technika które ciężko zdać...ja niestety nie moge się dalek kształcić bo mam dziecko,mój mąż pracuje zagranicą,skończył w Polsce studia ale nie mógł znaleść pracy w swoim zawodzie,za granicą zarabia ponad 7 tys...i dobrze nam się wiedze,jak mój synek podrośnie to chciałabym pomóc nam w utrzymaniu domu,mam znajomych którzy pracyują w firmach wydaje mi się że uda mi się za jakiś czas u nich zatrudnić,bardzo ważne są też znajomości
ufcio a możesz podać mi link do tego wątku
gggggbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:32   #14
nema_
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Jest ważne, ale nie jest konieczne. Tzn. wszystko jeszcze zależy od branży, w której planujesz się zakręcić. Mnie nikt o papierek nie pyta, mam ledwo skończone 21lat, a radzę sobie całkiem nieźle ;-) Oczywiście mimo to warto zrobić papierek z wykształceneim wyższym, chociażby 'w razie czego'.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:34   #15
gggggbbbb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

nema a ty jakie masz wykształcenie?studjujesz?
gggggbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:36   #16
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Wykształcenie wyższe niestety często nie świadczy tak naprawdę o niczym poza tym że delikwent uczęszczał na studia i zdobył wymagane zaliczenia (w taki czy inny sposób). Mój eks studiował na prywatnej uczelni i znane były przypadki wykładowców wystawiających oceny na podstawie otrzymanych łapówek.

Ja mam wyższe wykształcenie (uczelnia państwowa), pracuję absolutnie nie w zawodzie i musiałam się uczyć wszystkiego od początku a teraz znów szukam pracy. Na pracę w zawodzie już chyba trochę za późno, a żeby się rozwijać w obranym aktualnie kierunku (IT) i tak musze zdać kilka egzaminów certyfikacyjnych.

Mój TŻ ma wykształcenie średnie, ale zapracował sobie na ropoznawalne nazwisko i pracy już szukać nie musi, jeśli chce się podjąć jakiegoś zlecenia to sam dyktuje warunki.
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:38   #17
nema_
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez gggggbbbb Pokaż wiadomość
nema a ty jakie masz wykształcenie?studjujesz?
Aktualnie studiuję dziennikarstwo, głównie dla przyjemności, pracuję i tak w innym zawodzie.

Różowy Strachulec, no właśnie ja mam podobnie jak Twój TŻ, bardziej świadczy o mnie nazwisko niż papierki
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:42   #18
gggggbbbb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

tak apropo to moja kuzynka ma 29 lat,pracuje 5 lat bardzo cięzko,wyobrażcie sobie że nadal się uczy,studjuje oczywiście,jak ja bym studjowała to dla mnie było by śmieszne pracować w sklepie,albo przy rozkładaniu towarów,a dzsiaj przeglądałam oferty pracy w internecie i znalazłam żę potrzebują studentów/studentek do pracy przy rozkładaniu towarów,interweryzacji,na kasy ...hmm dla mnie to troszke dziwne zaczyna się robić,njśmieszniejsze jest to że za godzine pracy dostaje się 6 zł brutto
znalazłam w internecie coś takiegohttp://www.wnp.pl/forum/14417_0_0_2_0_0_0.html
gggggbbbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:43   #19
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez nema_ Pokaż wiadomość
Różowy Strachulec, no właśnie ja mam podobnie jak Twój TŻ, bardziej świadczy o mnie nazwisko niż papierki
Nie powiem że nie zazdroszczę Ale przede wszystkim gratuluję
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-10, 13:57   #20
nema_
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Oczywiście ciągle na nie pracuję i jestem na samym początku, ale wszystko z czasem
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 14:01   #21
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Zawsze trzeba od czegoś zacząć
Ja też się staram pracowac na swoją opinię
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 14:49   #22
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
Dużo jest magistrów po prywatnych uczelniach i wg mnie ich wykształcenie nie ma nic do rzeczy...
Bardzo generalizujesz.. Jak można zakładać, że prywatna uczelnia = brak wykształcenia?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 15:22   #23
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Bardzo generalizujesz.. Jak można zakładać, że prywatna uczelnia = brak wykształcenia?
Generalizowaniem bym tego nie nazwała, napisałam "dużo", a nie "wszyscy". A moje stanowisko wynika z subiektywnych obserwacji... Nie napisałam też, że prywatna uczelnia = brak wyksztalcenia, nie wiem skąd u Ciebie taka interpretacja moich słów. Wiadomo - jak ktos sie będzie chciał uczyć, to się nauczy. chciałam zaznaczyć też, że chodzi mi raczej o takie mało znane uczelnie lub mające zła opinię.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 15:48   #24
basienka:)
Raczkowanie
 
Avatar basienka:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: daleko stąd:)
Wiadomości: 329
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

oczywiście, że wykształcnie jest ważne. pracodawca inaczej patrzy na osobę z wykształceniem podstawowym, a inaczej z wyższym.No i myślę, że nikt nie przyjmnie osoby po gimnazjum na jakieś poważne, odpowiedzialne stanowisko.
basienka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 18:51   #25
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
Generalizowaniem bym tego nie nazwała, napisałam "dużo", a nie "wszyscy". A moje stanowisko wynika z subiektywnych obserwacji... Nie napisałam też, że prywatna uczelnia = brak wyksztalcenia, nie wiem skąd u Ciebie taka interpretacja moich słów. Wiadomo - jak ktos sie będzie chciał uczyć, to się nauczy. chciałam zaznaczyć też, że chodzi mi raczej o takie mało znane uczelnie lub mające zła opinię.
Z tego co napisałaś wynika, że wśród magistrów jest dużo takich, którzy skończyli prywatne uczelnie i ich wykształcenie nic nie znaczy. Gdybyś napisała "wśród magistrów, którzy skończyli prywatne uczelnie jest dużo takich, których wykształcenie nic nie znaczy", zrozumiałabym to inaczej.
Swoją drogą, wśród magistrów, którzy skończyli państwowe uczelnie też są tacy, których wykształcenie nic nie znaczy.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 18:59   #26
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez gggggbbbb Pokaż wiadomość
tak apropo to moja kuzynka ma 29 lat,pracuje 5 lat bardzo cięzko,wyobrażcie sobie że nadal się uczy,studjuje oczywiście,jak ja bym studjowała to dla mnie było by śmieszne pracować w sklepie,albo przy rozkładaniu towarów,a dzsiaj przeglądałam oferty pracy w internecie i znalazłam żę potrzebują studentów/studentek do pracy przy rozkładaniu towarów,interweryzacji,na kasy ...hmm dla mnie to troszke dziwne zaczyna się robić,njśmieszniejsze jest to że za godzine pracy dostaje się 6 zł brutto
znalazłam w internecie coś takiegohttp://www.wnp.pl/forum/14417_0_0_2_0_0_0.html
aż budzi się we mnie ciekawość, w jakich realiach zyjesz, myslisz, że młode dziewczyny, które studiują, to tak w większości pracują w bankach i wielkich koncernach, pomykają w ładnych garsonkach i wyciagają 3 czy 4, czy więcej, koła na miesiąc..?
Pracują tam, gdzie znajda zatrudnienie, szczególnie takie, które pozwoli jednocześnie się uczyć; w zakładach fryzjerskich, jako hostessy, na promocjach, w knajpach.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 19:01   #27
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Jestem magistrem, kończę podyplomowe studia i jestem coraz bardziej sfrustrowana. Zarabiam niewiele ponad płacę minimalną i nóż mi się w kieszeni otwiera, bo taka kasjerka w LIDLu zarabia o 300 zł więcej niż ja, a od niej nikt nie wymaga dyplomu ukończenia szkoły wyższej. Z resztą, co ja piszę o pracownikach marketu? Pani, ktora u mnie w pracy sprząta - dostaje tylko o 20 zł mniej niż ja, a ma niewiele obowiązków i zerową odpowiedzialność. Mój TŻ też nie skończył studiów ( typ wiecznego studenta), jeździ jako kurier dostawczym autem i wyciąga 5x tyle co ja. GHdyby nie on, to bym się sama nie dała rady utrzymać.

W mam ten mój tytuł magistra skoro nie przekłada się to na życie.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 19:09   #28
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez gggggbbbb Pokaż wiadomość
Hej to mój pierwszy wątek wieć prosze o wyrozumiałość a wiec tak czy ludzią po wykształceniu średnim,gimnazjalnym lub podstawowym cięzko znaleść prace?spotkałam się na innym forum ze zdaniem że tylko stdenci mogą znleść dobrą prace,ja się z tym oczywiście nie zgadzam.. bo wiem żę ludzie bez wykształcenia czasmi szybciej się czegoś dorobią niż ludzie z wykształceniem ... ja osobiście skończyłam technikum ekonomiczne a wy ?co sądzicie o tym co napisałam?

Widzę, że postanowiłaś roztrząsać ten problem. Może przytocz dziewczynom dokładnie Twoje poglądy, a nie tylko odnośnie edukacji...

Użytkowniczka gggggbbbb stoczyła już ciekawą dyskusję na forum o rozstaniu.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...196264&page=67

Dobrze wiesz, że jesteś ''pasożytem'' na plecach męża i szukasz tylko usprawiedliwienia u innych wizażanek zasłaniając się opieką nad synkiem czy trudnymi warunkami szkolnymi.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 19:23   #29
brukselka
Zadomowienie
 
Avatar brukselka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

hehehhe....



i niby ja sie oschle obeszlam z gggggbbbb...
__________________
"jesli wypowiesz cos dobrego, na tym sie skonczy. Jesli wypowiesz cos zlego, na pewno sie spelni."
brukselka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 19:27   #30
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: czy wykształcenie jest ważne?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Użytkowniczka gggggbbbb stoczyła już ciekawą dyskusję na forum o rozstaniu.
I co z tego? Założyła nowy wątek, zadała pytanie, rozpoczęła dyskusję. Jeśli ktoś chce roztrząsać jej wcześniejsze wypowiedzi, niech to robi w tamtym wątku.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.