Filtry UV a makijaż - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-12, 14:02   #4651
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Niczka, to Kamis, dziś kupiłam sobie jeszcze jedno opakowanie właśnie z Kamisa i jest poprostu idealny, drobniutko zmielony, bez kropek i ma piękny kolor. Zastanawiam się czy nie zrobić do drugiego pudełka trochę ciemniejszego i używać jako bronzera
No No No, ja może w takim razie też zakupię kamis i zamiast podkładu lirenki będę używała tylko skrobi
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 16:14   #4652
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
No No No, ja może w takim razie też zakupię kamis i zamiast podkładu lirenki będę używała tylko skrobi
Na pewno warto spróbować, kolor możesz uzyskać jaki tylko chcesz, ja dodałam na początku mało cynamonu i dodawałam po trochu żeby był dla mnie idealny. Te 1,60 zł chyba możesz zaryzykować Teraz przydałoby się wykombinować jakieś pudełeczko z puszkiem, chyba kupię jakiś najtańszy puder i wykorzystam pudełeczko bo akurat nie mam żadnego. A moja mama moje zachwyty nad skrobią skomentowała: dziecko, trzeba było się mnie zapytać, przecież tego się już dawno używało teraz to i ja jestem taka mądra
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 17:31   #4653
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem zawsze lepiej kiedy filtr jest fotostabilny bo nie uszkadza się go poprzez wystawianie na słońce, co do faktora 20 jest bardzo dużo fajnych preparatów z takim faktorem i filtrem fotostabilnym. Np. Vichy mleczko-żel spf 20 czy produkty Garniera (nie mam pewności czy Garnier jest fotostabilny ale u mnie zawsze dobrze się sprawdzał). Jeśli chodzi o ciało jest łatwiej bo raczej nie nakłada się już niczego co mogłoby filtr destabilizować.
dziekuje !! Wolałabym cos aptecznego - jakos mam wieksze zaufanie.
Kolega zachorował na czerniaka a ze ja mam wiele znamion, pieprzyków chce sie odpowednio zabezpieczyć....
Bardzo Ci dziękuję emilia

Czy jeszcze coś po głowie Ci chodzi ?? Jeśli tak, to powiedz proszę

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------


A po co Ci w zimę filtr do ciała?
w czwartek jadę na wakacje Będzie potrzebny
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 18:20   #4654
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
dziekuje !! Wolałabym cos aptecznego - jakos mam wieksze zaufanie.
Kolega zachorował na czerniaka a ze ja mam wiele znamion, pieprzyków chce sie odpowednio zabezpieczyć....
Bardzo Ci dziękuję emilia

Czy jeszcze coś po głowie Ci chodzi ?? Jeśli tak, to powiedz proszę



w czwartek jadę na wakacje Będzie potrzebny
Moim zdaniem jeśli masz dużo pieprzyków (tak jak ja z resztą i jedziesz gdzieś gdzie jest duże nasłonecznienie to filtr 20 jest za niski, proponuję 30 i więcej, jeśli wolisz apteczne kosmetyki to Vichy jest godne polecenia.
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 19:35   #4655
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jeśli masz dużo pieprzyków (tak jak ja z resztą i jedziesz gdzieś gdzie jest duże nasłonecznienie to filtr 20 jest za niski, proponuję 30 i więcej, jeśli wolisz apteczne kosmetyki to Vichy jest godne polecenia.
dziekuje !!
tak zrobię
Kupię 30 Mysle ze choć troszkę słoneczko mimo to złapię w sensie że buzia bedzie miala ciut inny odcien.
Niestety pieprzyki mam i troszke piegów na nosie
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 20:14   #4656
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
dziekuje !!
tak zrobię
Kupię 30 Mysle ze choć troszkę słoneczko mimo to złapię w sensie że buzia bedzie miala ciut inny odcien.
Niestety pieprzyki mam i troszke piegów na nosie
Pewnie trochę Cię zmartwię ale mi dermatolog powiedział, że z moją ilością pieprzyków wogóle powinnam unikać słońca bo każdy może (oczywiście nie musi) zezłośliwieć. Wiem że ma rację bo od słońca pojawiają mi się nowe pieprzyki i strasznie mnie to wkurza, mam ich mnóstwo. Tak więc pomimo tego, że kiedyś uwielbiałam się opalać teraz tego unikam a na codzień latem używam do ciała filtrów 30 i wyższych. Ale doskonale Cię rozumiem, jechać na urlop i nie skorzystać z plaży, trochę szkoda.
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-13, 15:41   #4657
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Pewnie trochę Cię zmartwię ale mi dermatolog powiedział, że z moją ilością pieprzyków wogóle powinnam unikać słońca bo każdy może (oczywiście nie musi) zezłośliwieć. Wiem że ma rację bo od słońca pojawiają mi się nowe pieprzyki i strasznie mnie to wkurza, mam ich mnóstwo. Tak więc pomimo tego, że kiedyś uwielbiałam się opalać teraz tego unikam a na codzień latem używam do ciała filtrów 30 i wyższych. Ale doskonale Cię rozumiem, jechać na urlop i nie skorzystać z plaży, trochę szkoda.
ja Ciebie tez doskonale rozumiem !! I kilka pieprzykow mi sie nie podoba (choc nic sie nie dzieje !) i powinnam iść do deramtologa ale sie boje Mam jeszcze do srody czas, potem jade... Boje sie ze powie mi ze to jakiś czerniak Odkad kolega powaznie zachorował (nawet nie wiem co z nim teraz, boje sie dzwonic) to naprawde z dala od słonka. NA wczasach tez nie mam zamiaru sie smazyc tylko byc w cieniu...

W aptece nie było akurat vichy 30 i pani zaproponowała mi piz buin - czy nie orientujesz sie, czy jest godny polecenia?
Pozdrawiam
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 22:56   #4658
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Filtry UV a makijaż

Mogę prosić Was o pomoc?
Mam filtr Lirene 50+

Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

I podkład Revlon (spf 6):

Składnik aktywny : Titanium Dioxide 7,3%
Skład: aqua((water)eau), cyclomet hicone, trimethylsiloxysil icate, butylene glycol, boron nitride, dimethicone, alcohol denat., peg/ppg-18/18 dimethicone, nylon-12,tribehenin, isododecane, polyisobutene, sodium chloride, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, bisabolol, serica((silk powder) poudre de soie), tocopheryl acetate,retinyl palmitate, malwa sylvestris(mallow)extract , lilium candidum (lily)bulb extract, lactobacillus/eriodictyon californicum ferment extract, cymbidium grandflorum flower extract, serica((silk)soie), alumina, dimethicone/silesquioxane copolymer, ethylene brassylate, methicone, trisiloxane, sorbitan sesquioleate, tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben.
[+-]:mica,(ci 77019), titanium dioxide(ci 77891), iron oxides(ci 77491,ci 77492,ci 77499)


I teraz pytanie czy w związku z tym, że Parsol w filtrze jest stabilizowany, to mogę nakładać na niego ten podkład? I czy to, że mieszam dwa różne filtry ma duże znaczenie? Mam zamiar stosować retinoidy i nie chce sobie zrobić krzywdy Z drugiej strony wiem, że znalezienie zestawu idealnego graniczy z cudem, więc może lepsza taka ochrona niż żadna

Wiem, że jest wyszukiwarka. Sporo na ten temat czytałam, zresztą filtry nie są mi znane od dzis, ale im więcej czytam tym bardziej mi się wszystki miesza, dlatego jakby ktoś mógł pomóc to byłabym wdzięczna
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 15:53   #4659
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja już nie mam sił Wszystkie podkłady mineralne mi się ważą na filtrze (emulsja Avene), to jest dla mnie naprawdę duży problem, bo bez makijażu przy mojej tłustej trądzikowej cerze z przebarwieniami straszę
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:20   #4660
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ja już nie mam sił Wszystkie podkłady mineralne mi się ważą na filtrze (emulsja Avene), to jest dla mnie naprawdę duży problem, bo bez makijażu przy mojej tłustej trądzikowej cerze z przebarwieniami straszę
A czekasz, aż sięiltr wchłonie ? Mi ta emulsja wchłania się do matu Nie wiem czemu u Ciebie tak się dzieje
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:52   #4661
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ja już nie mam sił Wszystkie podkłady mineralne mi się ważą na filtrze (emulsja Avene), to jest dla mnie naprawdę duży problem, bo bez makijażu przy mojej tłustej trądzikowej cerze z przebarwieniami straszę
Próbowałaś skrobi? na podkład na koniec albo na filtr a potem podkład
czekasz 15minut aż filtr się wchłonie? Może za dużo go nakładasz, 1,2ml starczy
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 16:53   #4662
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A czekasz, aż sięiltr wchłonie ? Mi ta emulsja wchłania się do matu Nie wiem czemu u Ciebie tak się dzieje

A jak długo czekasz? Ja około 30 min, ale i tak filtr Aene mi się nie wchłania.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 17:34   #4663
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Próbowałaś skrobi? na podkład na koniec albo na filtr a potem podkład
czekasz 15minut aż filtr się wchłonie? Może za dużo go nakładasz, 1,2ml starczy
Czasem to nawet pół dnia chodzę z samym filtrem, a potem musze wyjść i wtedy nakładam primer (kiedys skrobię, teraz krzemionkę lub krzemionkę+puder ryżowy) i puder mineralny i jest zawsze to samo, czy nakładam 10 minut po nałożeniu czy jak tutaj pisze kilka godzin po nałożeniu filtra

Mi się nigdy nie wchłania do matu, ciągle zostaje tłusta warstewka i się świecę, pewnie dlatego, że mam tłusta cerę.

Nie nakładam na twarz nawet 1 ml, bo gdy kiedyś nałozyłam 1 ml to dla mnie było to zdecydowanie za dużo, nie dośc, że nie mogłam tego rozsmarowac to jeszcze po wyjsciu na dwór mój TŻ zaczął mi rozsmarowywać go, bo jak stwierdził jestem wszędzie cała biała

Próbowałam juz podkładow mineralnych: Everyday Minerals, Aromaleigh, Oriflame, L'oreal...
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 19:43   #4664
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Czasem to nawet pół dnia chodzę z samym filtrem, a potem musze wyjść i wtedy nakładam primer (kiedys skrobię, teraz krzemionkę lub krzemionkę+puder ryżowy) i puder mineralny i jest zawsze to samo, czy nakładam 10 minut po nałożeniu czy jak tutaj pisze kilka godzin po nałożeniu filtra

Mi się nigdy nie wchłania do matu, ciągle zostaje tłusta warstewka i się świecę, pewnie dlatego, że mam tłusta cerę.

Nie nakładam na twarz nawet 1 ml, bo gdy kiedyś nałozyłam 1 ml to dla mnie było to zdecydowanie za dużo, nie dośc, że nie mogłam tego rozsmarowac to jeszcze po wyjsciu na dwór mój TŻ zaczął mi rozsmarowywać go, bo jak stwierdził jestem wszędzie cała biała

Próbowałam juz podkładow mineralnych: Everyday Minerals, Aromaleigh, Oriflame, L'oreal...
a po co stosujesz filtr? Kwasisz się, retinoidy, mikrodermabrazja? Bo jeśli tak to popełniasz ostry błąd nakładając mniej nawet niż 1ml, bo ochrona zdecydowanie się zmniejsza. i z 50+ nie robi się 40 czy 30SPF, ale z tego co pamiętam ok 8SPF.

Rzadko której osobie filtr wchłania się do matu... bo jest zbyt tłusty i dużo się go nakłada. Skoro czekasz aż filtr się wchłonie, a nadal masz białe plamy na twarzy to przypuszczam, że źle go aplikujesz (należy posmarować, a resztę wklepać tak, by nie było białych smug - bo Ci białe smugi się nie wchłoną, przynajmniej ja na swojej skórze to zaobserwowałam).

skrobia Ci nie pomaga? dziwne... zmień filtr, bo może ten nie jest dla Ciebie, skoro masz z nim takie problemy
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 19:52   #4665
emilia_1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 56
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
ja Ciebie tez doskonale rozumiem !! I kilka pieprzykow mi sie nie podoba (choc nic sie nie dzieje !) i powinnam iść do deramtologa ale sie boje Mam jeszcze do srody czas, potem jade... Boje sie ze powie mi ze to jakiś czerniak Odkad kolega powaznie zachorował (nawet nie wiem co z nim teraz, boje sie dzwonic) to naprawde z dala od słonka. NA wczasach tez nie mam zamiaru sie smazyc tylko byc w cieniu...

W aptece nie było akurat vichy 30 i pani zaproponowała mi piz buin - czy nie orientujesz sie, czy jest godny polecenia?
Pozdrawiam
Słyszałam o firmie, ale nigdy nie stosowałam więc ciężko mi coś powiedzieć.
emilia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 21:22   #4666
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
Mogę prosić Was o pomoc?
Mam filtr Lirene 50+

Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

I podkład Revlon (spf 6):

Składnik aktywny : Titanium Dioxide 7,3%
Skład: aqua((water)eau), cyclomet hicone, trimethylsiloxysil icate, butylene glycol, boron nitride, dimethicone, alcohol denat., peg/ppg-18/18 dimethicone, nylon-12,tribehenin, isododecane, polyisobutene, sodium chloride, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, bisabolol, serica((silk powder) poudre de soie), tocopheryl acetate,retinyl palmitate, malwa sylvestris(mallow)extract , lilium candidum (lily)bulb extract, lactobacillus/eriodictyon californicum ferment extract, cymbidium grandflorum flower extract, serica((silk)soie), alumina, dimethicone/silesquioxane copolymer, ethylene brassylate, methicone, trisiloxane, sorbitan sesquioleate, tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben.
[+-]:mica,(ci 77019), titanium dioxide(ci 77891), iron oxides(ci 77491,ci 77492,ci 77499)

I teraz pytanie czy w związku z tym, że Parsol w filtrze jest stabilizowany, to mogę nakładać na niego ten podkład? I czy to, że mieszam dwa różne filtry ma duże znaczenie? Mam zamiar stosować retinoidy i nie chce sobie zrobić krzywdy Z drugiej strony wiem, że znalezienie zestawu idealnego graniczy z cudem, więc może lepsza taka ochrona niż żadna

Wiem, że jest wyszukiwarka. Sporo na ten temat czytałam, zresztą filtry nie są mi znane od dzis, ale im więcej czytam tym bardziej mi się wszystki miesza, dlatego jakby ktoś mógł pomóc to byłabym wdzięczna
Pomoże ktoś?
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 21:52   #4667
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś?

Wiesz, nie chcę wprowadzać cię w błąd, ale tylko na filtry Avene i Korane możemy kłaść, co chcemy, na resztę ograniczone mazidła. Sprawdź w wątkach tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351.

A dokładnie Podkłady i pudry "niegryzące" się z Parsolem.
Powodzenia
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 06:12   #4668
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś?
Tak dokładnie, tylko na filtry avene i klorane możemy klaść dowolną kolorówkę, poza tym Twój podkład revlonu zawiera filtry, które mogą gryźć się z filtrami Lireny, zmień podkład, albi prościej będzie zmienić filtr [nie będziesz musiała wymieniać kolorówki].
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 08:18   #4669
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dodam jeszcze Filtr Roca minesol - rewelacja

ale coraz więcej filtrów w składzie ma tinosorby m i s zamiat parsolu i w lirene chyba też są chociaz jest parsol to one go stabilizują
też te wiadomości były na wizażu w różnych wątkach
i w tym przypadku można dowolną kolorówkę kłaść

osobiście jestem fanem Roca minesola
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 09:39   #4670
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze Filtr Roca minesol - rewelacja

ale coraz więcej filtrów w składzie ma tinosorby m i s zamiat parsolu i w lirene chyba też są chociaz jest parsol to one go stabilizują
też te wiadomości były na wizażu w różnych wątkach
i w tym przypadku można dowolną kolorówkę kłaść

osobiście jestem fanem Roca minesola
A jakie są jego właściwości? Lepi się, jak z wchłanianiem? Możesz porównać do innych filtrów?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 13:26   #4671
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez emilia_1984 Pokaż wiadomość
Słyszałam o firmie, ale nigdy nie stosowałam więc ciężko mi coś powiedzieć.
udało sie zakupić Vichy

Czy Lirene także ma fotostabilne filtry?
Myslalam jeszcze o faktorze 20, ale w aptece nie było tak niskiego filtra
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 13:40   #4672
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze Filtr Roca minesol - rewelacja

ale coraz więcej filtrów w składzie ma tinosorby m i s zamiat parsolu i w lirene chyba też są chociaz jest parsol to one go stabilizują
też te wiadomości były na wizażu w różnych wątkach
i w tym przypadku można dowolną kolorówkę kłaść

osobiście jestem fanem Roca minesola
Tak też czytałam i dlatego chciałam się upewnić. To przede wszystkim powinnam zmienić podkład na jakiś bez filtrów i ew. 'dla bezpieczeństwa' ten filtr, tylko szkoda, bo już znalazłam ideał

Dzięki za odpowiedz Dziewczyny
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 14:28   #4673
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ja już nie mam sił Wszystkie podkłady mineralne mi się ważą na filtrze (emulsja Avene), to jest dla mnie naprawdę duży problem, bo bez makijażu przy mojej tłustej trądzikowej cerze z przebarwieniami straszę
a próbowałaś mineralnego vichy? U mnie się nie waży.Nie wygląda pięknie na początku, zaraz po naniesieniu, ale potem jest ok.Nie jest to mistrzostwo świata ale przynajmniej dziury i nowe "cuda" mam przykryte i nie świecę się na 10 km.
Próbowałam z kompaktem avene, ale tylko na specjalne okazje się sprawdza- straszliwie podkreśla to co przesuszone i gromadzi się w załamaniach skóry- ewentualne zmarszczki, powieki itp.
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 18:16   #4674
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze Filtr Roca minesol - rewelacja

ale coraz więcej filtrów w składzie ma tinosorby m i s zamiat parsolu i w lirene chyba też są chociaz jest parsol to one go stabilizują
też te wiadomości były na wizażu w różnych wątkach
i w tym przypadku można dowolną kolorówkę kłaść

osobiście jestem fanem Roca minesola
a jaka jest różnica w składzie gdy jest parsol, a gdy jest tinosorb? czym to się różni?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 19:03   #4675
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry UV a makijaż

tu jest wszystko https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...61#post4549261

i tu ciekawe http://mediweb.pl/tag/tag.php?id=38
a o tinosorbach http://mediweb.pl/beauty/wyswietl.php?id=1011

czyli jak tinosorby ak sa w składzie to możemy sie maziac kolorówka i nic dalej jestesmy chronione
o polski iwostin też odporny
i dermedic sunbrela też na makijaz

A Jak sie ma ROC minesol do innych filtrów
to np ten tonujący jest kolorkiem idelanym beżowy nie za ciemnym nie za jasnym
Natomiast "zwykły" niby dosc treściwy ale super sie wchłania i nie czuje sie tej przepisowej ilosci na buzi - dla mnie idealny przed emulsją avene, natomiast klorane zostawiała tłustawą wartsewkę. Iwostin niby ekstra ale bieli trochę, sunbrella dermedica lezy jeszcze nie ruszona...
Ale i tak nic nie pobije filtra shiseido Annesy teń rzeczwiście wchłania sie że go nie widac ani czuć - tylko straszna wada DROGI cos 150 zl - 130 zł za 30 ml do kupienia na truskawie ale ten by wszystkim pasił
A niektóre dziewczyny twierdzą że klorane strasznie zapycha (mnie akurat nic nie rusza) - ja raczej mam suchą skórę
i zmywac go mozna tylko olejkiem np z BU

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2009-11-16 o 19:30
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 21:44   #4676
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość

czyli jak tinosorby ak sa w składzie to możemy sie maziac kolorówka i nic dalej jestesmy chronione
o polski iwostin też odporny
i dermedic sunbrela też na makijaz
jesteś pewna w 100%? ;>
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 07:59   #4677
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jestem pewna - nie mogę ryzykowac - plam sie pozbyłam - ale używam prewencyjnie teraz cosmelana więc nie mogę ryzykować że znowu mi wyjda
przekopałam wizaż i uzywam tych filterków gdzie są tinosorby tych z parsolem unikam..... ale przypomniała mi sie sunbrela to ją otworzę jak skończę to co aktualnie jest napoczętę
A bardzo fajny tez jest soltan bootsa - na którek tez możemy kolorówke w dowolnej ilości uzywać

i powiem że oprócz krzemionki i pudru ryżowego to nie bawiłam bym sie w mieszanie cynamonu itp..... uwielbiam moje inne puderki np clarins z niego niegdy nie zrezygnuje
a i te podklady co sa niegryzące mnie nie odpowiadaja - to wole szukac właściwych filtrów
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 12:31   #4678
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Jestem pewna - nie mogę ryzykowac - plam sie pozbyłam - ale używam prewencyjnie teraz cosmelana więc nie mogę ryzykować że znowu mi wyjda
przekopałam wizaż i uzywam tych filterków gdzie są tinosorby tych z parsolem unikam..... ale przypomniała mi sie sunbrela to ją otworzę jak skończę to co aktualnie jest napoczętę
A bardzo fajny tez jest soltan bootsa - na którek tez możemy kolorówke w dowolnej ilości uzywać

i powiem że oprócz krzemionki i pudru ryżowego to nie bawiłam bym sie w mieszanie cynamonu itp..... uwielbiam moje inne puderki np clarins z niego niegdy nie zrezygnuje
a i te podklady co sa niegryzące mnie nie odpowiadaja - to wole szukac właściwych filtrów
a który to puderek?i czym się pozbyłaś przebarwień??
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 12:47   #4679
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny, a jakich podkładów używacie na filtry? (nie chodzi mi tu o destabilizację, więc cała kolorówka może być)Bo o ile jakiś podkład sprawdza mi się bez filtra, to jak nałożę grubą warstwę filtra, to wszystko wygląda tak. Macie swoje typy?

Sama próbowałam ostatnio:
- Rimmela mineralnego, ale miałam wrażenie, że mam maskę na twarzy
- Colourstay dla mieszanej skóry - po 1 jednym dniu mnie zapchał
- City Mat Lirene - jest nietrwały na filtrach
- x-exptional Gosha - niby fajnie ktyje, ale z moją Avenką się nie lubi, jakoś tak marze i nieładnie wygląda
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 13:46   #4680
Magda_M_1973
Wtajemniczenie
 
Avatar Magda_M_1973
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 096
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
a który to puderek?i czym się pozbyłaś przebarwień??
Cosmelanem
nie robiłam maski bo wcześniej uzywałam beeee pigmanormu i miałam dość zmasakrowaną buzie po nim
a tak sam cosmelanik2 pomógł i efekty uboczne w postaci wyprasowania zmarszczek, pięknie zamkniętych porów itp itp
Clarins - nawet nie sprawdzałam czy mam mike i talk bo na bank je ma mój ulubiony "sypaniec" zniego ni zrezguję nigdy mozesz sprawdzić wKWC
Magda_M_1973 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.