Jak nadać ścianom nutkę oryginalności... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 18:23   #1
lasoie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 219

Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...


Witam
W niedługim czasie będe miała w swoim pokoju remont. Głównie malowanie ścian i wymiana podłogi.
Ale przejdźmy do rzeczy.

Zamierzam pomalować dwie ściany na taki odcień ciemnej pomarańczy/jarzębiny, coś takiego (niestety jestem skazana na takie odcienie ponieważ mam kanapę w kolorze ceglastego pomarańczu i żółci).

no właśnie.. a co z dwiema pozostałymi ścianami? myślałam nad jakimś jasnym beżem. Jak myślicie? Pasowałoby?

Wymyśliłam sobie też, że na jednej ścianie, którą mam praktycznie całą 'wolną' i nic tam nie ma będzie 'coś'.

Wypatrzyłam na allegro takie szablony do malowania na ścianie. Myślałam o jakimś drzewie, które 'wyrastałoby' z łóżka, które stoi przy tej ścianie.

Drugi pomysł był taki, że na tej ścianie powiesiłabym dużo małych i średnich ramek ze zdjęciami mojego autorstwa. Mam sporo naprawdę ładnych widoczków.

A trzeci pomysł był taki, żeby zostawić tą ścianę 'czystą' tylko może pomalować ją w jakiś inny sposób. Jedna z moich koleżanek ma jedną ścianę pomalowaną dwoma kolorami, jakoś tak na skos. Nie umiem tego opisać.

No i moje pytanie brzmi. Które rozwiązanie będzie najciekawsze i najładniej wyjdzie?
lasoie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 08:17   #2
dzonksik
Raczkowanie
 
Avatar dzonksik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 398
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Hej.
A nie zastanawialas sie nad tym aby 3 sciany pomalowac w jednym kolorze, a czwarta, ta za lozkiem jakos inaczej podkreslic? W formie kontrastującej tapety, bądz innym kolorem, jakas zabudową z oświetleniem, dekoracyjne lustro?
Lub sciane na przeciwko kanapy na pomaranczowo, a reszte w jasniejszych kolorach (duzy ,maly ten Twoj pokoj?od polnocy , poludnia?)
i ozywić wnetrze jakas kontrastująca zasłona ? Piszesz ze masz dosc sporo fotografii wlasnego wykonania , wiec moze powies na jednej ścianie tylko jeden , duzy najladniejszy wg Ciebie widok, obrob zdjecie lub daj do obrobienia i wywolaj w duzym formacie (raczej idz w prostokątny ksztalt ), mozesz to zdjecie także wydrukować w drukarniach na plexi, szkle, piance lub na folii i nakleić np na szkło. No albo wcisnąc do antyramy

Moze wkleisz zdjecie ? Wszystko zalezy jak wyglada teraz Twoj pokoj,czy masz duzo mebli , w jakim kolorze , jak duzy pokoj, od ktorej strony swiata, jak duze okno, itp...Wklejam Ci kilka inspiracji do rozważenia, nie musisz sugerować sie kolorystyka - takie po prostu znalazlam. Jak powiesz cos wiecej o pokoju to cos doradzimy konkretniej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg modern-bedroom.jpg (22,1 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg modern-bedroom1.jpg (20,2 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg modern-bedroom-platform.jpg (17,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 004.jpg (148,7 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 007.jpg (68,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sypialnia_paradyz_art.jpg (33,1 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 110350.jpg (138,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 005.jpg (143,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 006.jpg (143,7 KB, 31 załadowań)
__________________

dzonksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 13:51   #3
lasoie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 219
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Dzięki
Ze zdjęciem mojego pokoju na razie będzie raczej krucho.
Ale spróbuje trochę go opisać. Mój pokój jest raczej duży. Nie jest to jakiś nie wiadomo jaki 'salon' ale na prawdę jest dość spory. Jest od strony południowej. Codziennie 'wpada' tam dużo słońca.
W pokoju mam biurko, meblościankę która zajmuje mi całą ścianę ( i kompletnie mi się nie podoba, ale akurat tego nie mogę zmienić) mały okrągły stolik, dwa małe foteliki i już wcześniej wspomnianą kanapę.

Co do tych ścian. To fakt. Myślałam o takim rozwiązaniu, żeby tylko jedna ściana była w bardziej ostrzejszej barwie. To może być nawet fajne rozwiązanie.
A co do zasłonek. Mam bardzo duże okno. Zajmuje prawie całą ścianę. Czy zasłonki nie powiększą go optycznie jeszcze bardziej? W zasadzie to myślałam o jakiś fikuśnych firankach. Tylko, że kompletnie nie mam pomysłu jak mogłyby wyglądać..
lasoie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:10   #4
dzonksik
Raczkowanie
 
Avatar dzonksik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 398
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
Dzięki
Ze zdjęciem mojego pokoju na razie będzie raczej krucho.
Ale spróbuje trochę go opisać. Mój pokój jest raczej duży. Nie jest to jakiś nie wiadomo jaki 'salon' ale na prawdę jest dość spory. Jest od strony południowej. Codziennie 'wpada' tam dużo słońca.

Super, to znaczy ze mozna zrobic intensywne kolory , dobrze będzie wyglądał w ciemnych, nie zmniejszy sie az tak bardzo. A powiedz mi jest bardziej kwadratowy czy prostokątny ?

W pokoju mam biurko, meblościankę która zajmuje mi całą ścianę ( i kompletnie mi się nie podoba, ale akurat tego nie mogę zmienić) mały okrągły stolik, dwa małe foteliki i już wcześniej wspomnianą kanapę.

ok. a czy mebloscianke nie mozesz okleic jakas folia ? Tanio mozna w ten sposob zmienic jej wyglad. Ja kiedys kiedys bedac na studiach i mieszkajac w mieszkaniu studenckim wymalowalam stare meble specjalnymi farbami. Wyglądało to znacznie lepiej.
Tak sobie pomyslalam, czy ten stolik i foteliki masz w jakims narozniku ? Mozna by go jakos podkreślic w takim razie. Jesli tak to moze te dwie ściany (lub ich fragmenty) mozna pomalować na jakis intensywny , kontrastowy kolor zeby stolik i fotele wybijały sie na ich tle. Może na fragmencie narożnika tapetę - wszystko po to by podkreślić aneks wypoczynkowy.


Co do tych ścian. To fakt. Myślałam o takim rozwiązaniu, żeby tylko jedna ściana była w bardziej ostrzejszej barwie. To może być nawet fajne rozwiązanie.

Pamiętaj, ciemne kolory raczej dawaj na ścianach na które nie pada zbyt intensywne światlo ponieważ będą blaknąć (czyli najczęściej ciemne kolory daje się na ścianach z oknem, można też na tych sąsiadujących, ale raczej nie na tej na przeciwko okna. )


A co do zasłonek. Mam bardzo duże okno. Zajmuje prawie całą ścianę. Czy zasłonki nie powiększą go optycznie jeszcze bardziej? W zasadzie to myślałam o jakiś fikuśnych firankach. Tylko, że kompletnie nie mam pomysłu jak mogłyby wyglądać..

No tak... To moze racja z tymi załonami chociaż nie koniecznie. Zaslonki i tak wieszasz na jego krańcach. Nie musisz ich zasuwać.
Wejdz sobie jeszcze tu : http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=353332&page=2
Tam jedna z wizażanek pokazywała fajne koncepcje, moze coś Cie natknie Ponad o widziałam gdzies na tym forum jakis topic odnośnie upięcia zasłon i firanek. Było dość sporo fajnych propozycji.
Z pewnością można upiąc je tak, żeby okno wyglądało lżej.

P.S. Spróbuj mi narysować mniej wiecej jak ten pokój wygląda, w rzucie i w widokach ścian, skoro nie masz zdjęc. Prześlij na priva, będzie mi łatwiej .
__________________

dzonksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 09:48   #5
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Cytat:
Napisane przez dzonksik Pokaż wiadomość
Hej.
A nie zastanawialas sie nad tym aby 3 sciany pomalowac w jednym kolorze, a czwarta, ta za lozkiem jakos inaczej podkreslic? W formie kontrastującej tapety, bądz innym kolorem, jakas zabudową z oświetleniem, dekoracyjne lustro? .
tak tak...
mozesz pomalować ścainy na pomarańczowo a ta z łóżiem wytapetowac fajna tapetą kwiatową paiastą w koła.. w cokowliek co lubisz.. chyba ze lubisz zdjecia to tez jest bardzo fajny pomysł!


okleić lub pomalowac meblościanke tez łatwo, mozesz wymienić również uchwyty w mebloscianece
i conajważniejsze- nie muisz mieć pokoju dwukolorowego...
duzo kolorów też fajnie wygląda... więc sciany nie muszą byc pomarańczowe... mogą być czekoladowe... w fajnej zieleni...
a akcent sciny moze być np w poduszkach na łózku lub na meblościance...

powodzenia.
czekam na zdjecia pokoju i pokoju po remoncie!

a najważniejsze poszukaj w necie tego co Ci się podoba..
pochodz po sklepach
pokaż tutaj i na pewno razem coś wymyslimy.
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 10:15   #6
dzonksik
Raczkowanie
 
Avatar dzonksik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 398
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Tak jak słusznie zasugerowała st_ella. Najfajniej wygladaja wnetrza o stonowanych barwach (wg mnie), a chatakter wnetrza buduje sie poprzez dodatki. Ja jestem daleka od kolorowania w duzym stopniu scian. Dlatego sugerowałam większość w jednym kolorze i jakis jeden akcent, czy to 1 sciana, czy naroznik, reszte zdziałasz dodatkami. Zobacz, mogą byc białe lub szare sciany w jakims pomieszczeniu, ale np zielona (wiosenna) zasłonka plus dywanik i poduszki tak jak wspomniała st_ella, czy kapa na łozko, odrazu ozywią pomieszczenie , i spowoduja ze stanie sie wesole i przytulne.
__________________

dzonksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 11:15   #7
lasoie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 219
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Dzięki dziewczyny jeszcze raz
Co do tych mebli. Pomysł z wymianą 'rączek' jest bardzo fajny! Nie wiem czemu sama wcześniej na to nie wpadłam. A z tym oklejaniem to sama nie wiem. Te meble są stosunkowo nowe (niestety nie miałam okazji ich wybierać), także mogłabym spotkać się z niezadowoleniem rodziców. Głownie w tych meblach denerwuję mnie wielka szklana szafa. Nie wiem co z nią zrobić i nawet co w niej trzymać. Nie chce tam żadnych kieliszków czy ozdobnej porcelany jak to było modne kiedyś.

A co do ścian to chyba rzeczywiście zrobię tylko jedną wyrazistą ścianę w jakimś odcieniu czerwonego/pomarańczowego. I do tego 3 ściany może w jakimś jasnym beżu?

Zaraz Wam pokaże ten szablon drzewa, o którym myślałam i powiecie co o tym myślicie. Ale to za chwile.

Na razie wklejam rysunek mojego pokoju, jak to mam teraz wszystko rozmieszczone.
A. te foteliki ze stolikiem, które teraz są pod grzejnikiem w zimie zazwyczaj stoją pod oknem, bo mama się uwzięła, że nie mogą tak zakrywać kaloryferów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (20,5 KB, 37 załadowań)
lasoie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 11:31   #8
lasoie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 219
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Wklejam te szablony, a raczej już efekt końcowy po takich szablonach.
Wstawiam kilka, ale dodam, że trudno mi się zdecydować na coś konkretnego, ale wiem, że jeśli już to będzie to coś w tych 'klimatach'.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 704387253_1.jpg (21,7 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (16,1 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu1.jpg (20,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu2.jpg (20,3 KB, 32 załadowań)
lasoie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 16:06   #9
dzonksik
Raczkowanie
 
Avatar dzonksik
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 398
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
Pomysł z wymianą 'rączek' jest bardzo fajny! Nie wiem czemu sama wcześniej na to nie wpadłam. A z tym oklejaniem to sama nie wiem. Te meble są stosunkowo nowe (niestety nie miałam okazji ich wybierać), także mogłabym spotkać się z niezadowoleniem rodziców. Głownie w tych meblach denerwuję mnie wielka szklana szafa. Nie wiem co z nią zrobić i nawet co w niej trzymać. Nie chce tam żadnych kieliszków czy ozdobnej porcelany jak to było modne kiedyś.
Na taka witryne tez jest sposob, mozesz sobie ja podkleic od tylca taką folią ktora bedzie imitować szkło mleczne, wowczas nie bedzie widac co masz za szyba ( folia do dostania w firmach zajmujacych sie np wykonawstwem mebli kuchennych, albo prosciej - w sieciach sklepów typu BELMEB.) Bardzo wiele mebli posiada teraz takie wykonczenie - w postaci mlecznego szkla.
Mozesz też nakleic sobiej jakąc dekoracje, to samo co nam poakzałas na zdjęciach jest w wersji naklejek zapewne. Ale nie wiem czy wtedy nie bedzie juz za duzo tego wszystkiego.. chyba tak....

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
A co do ścian to chyba rzeczywiście zrobię tylko jedną wyrazistą ścianę w jakimś odcieniu czerwonego/pomarańczowego. I do tego 3 ściany może w jakimś jasnym beżu?
do pomaranczu pasuja doskonale kolory w odcieniu szarym, szarego beżu.
A czerwony sobie odpuśc bo jest juz passe No chyba ze znajdziesz taki kolor, nazywal sie bodajże "papryczka piri" ale teraz ciezko mi przypomniec sobie z jakiej to bylo firmy. W kazdym razie kolor podobny do tego pierwszego wklejonego przez ciebie zdjecia, czyli taki czerwono pomaranczowy. Fajny.
A moze taki bakłażanowy ? Bardzo fajny kolor. Jest mnostwo odcieni.

Dziwne ze nie macie grzejnika pod oknem.. troche szkoda, zabiera wam kawałek sciany.
Tych dekoracji jest mnostwo w sieci, pamietaj tylko zeby zaopatrzyc sie w taka w miare subtelna. Mnie sie podobaja te z pierwszego zdjecia i dmuchawiec. Drzewa sobie odpusc, Wszyscy je juz maja

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
bo mama się uwzięła, że nie mogą tak zakrywać kaloryferów.
ehh te mamy
__________________

dzonksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 19:04   #10
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

ja bym nie chciala miec pomaranczowych scian i pomaranczowej kanapy... ladnie by mi sie komponowaly np. beze, brazy czy kolor kawy z mlekiem.
na scianie mozna nakleic nawet jakas fototapete, namalowac cos samemu albo skorzystac z szablonow.
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 21:08   #11
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny jeszcze raz
Co do tych mebli. Pomysł z wymianą 'rączek' jest bardzo fajny!
miło mi ze coś podpowiedziałam...

a z jakiej firmy to meblościanka? pewnie BRW?? masz zdjęcia ?? pokaż...

jak wysoka jest? sięga wysoko prawie pod sufit?
ciekawa jestem jak wygląda ta szklana witryna. wiem że są takie okleiny na szyby witrażowe
o tu kilka propozycji z allegro:
http://allegro.pl/item704834921_okle...zer_45_cm.html
http://allegro.pl/item704834921_okle...zer_45_cm.html
http://allegro.pl/item704349532_okle...traz_45cm.html
http://allegro.pl/item704834758_okle...z_4_wzory.html

o już dzonksik o tym napisała...

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
A co do ścian to chyba rzeczywiście zrobię tylko jedną wyrazistą ścianę w jakimś odcieniu czerwonego/pomarańczowego. I do tego 3 ściany może w jakimś jasnym beżu?
moim zdaniem bez sensu malować na "kolor" ścianę za meblościanka (jeśli przesłania większość ściany - no chyba że regał fajnie odbije)

a co masz nad biurkiem? jakieś półki??
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 10:48   #12
lasoie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 219
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Z tym zaklejeniem tej szafy jakimś witrażem to dobry pomysł. Dzięki
Rozumiem, że są różne rozmiary tych oklein? Bo ta szafa jest dość duża...

St__ella, ta 'ostrzejsza' ściana to ma być ta nad łóżkiem. Jest prawie cała pusta, więc dlatego chce ją jakoś inaczej pomalować.
A co do meblościanki, to nie mam pojęcia jakiej jest firmy. Zdjęć niestety też na razie nie posiadam, ale mogę powiedzieć, że nie jest tak strasznie wysoka. Do sufitu zostaje jeszcze dobre pół metra, tak na oko. I jest w kolorze jasnego brązu.

A nad biurkiem nie mam nic, bo te biurko samo w sobie jest takie z 'bajerami'. Ma kilka szufladek, jakies przegródki na blacie, także nawet nie było potrzeby.
lasoie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:15   #13
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

inspiracje z pomarańczem:P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bezpieczne_zwiazki_zaj.jpg (8,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szalenstwo_odblaskowe_5_m.jpg (22,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg salon-300x259.jpg (13,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z5170880X.jpg (29,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z5170839X.jpg (28,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bezpieczne_zwiazki_5.jpg (17,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100.jpg (47,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25znowu-kolor-sciany.jpg (32,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jedynka Kolor 6.jpg (42,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiz7.jpg (10,6 KB, 16 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:19   #14
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

i jeszcze....

poza tym nie sugeruj się swoją kanapą.. bo zawsze możesz na nią upić pokrowiec w kolorze który się interesuje... więc najpierw zastanów się jakie kolory ci się marzą do pokoju a potem znajdź odpowiednią narzutę na kanapę ;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z2032778X.jpg (30,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MM_0612_TKANINY_07.01.jpg (75,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b37907ee412a947e04382118c95d12cb.jpg (48,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg estima_azyl_3.jpg (13,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z2767816X.jpg (31,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zycie_jak_w_madrycie_5_1_.jpg (6,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rp15385.jpg (35,5 KB, 6 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:25   #15
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
Z tym zaklejeniem tej szafy jakimś witrażem to dobry pomysł. Dzięki
Rozumiem, że są różne rozmiary tych oklein? Bo ta szafa jest dość duża...
łaczysz tą okleinę i nie ma znaków połaćzeń - ja mam tak okleiny szyby w drzwiach wewnetrznych...

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
St__ella, ta 'ostrzejsza' ściana to ma być ta nad łóżkiem. Jest prawie cała pusta, więc dlatego chce ją jakoś inaczej pomalować....
a moze własnie jakaś tapetę ze wzorem?? mi ise marzą takie kwaitowe wzory.. lub orlentalne ale to zależy od stylu.. no i ja łaczyłabym np pomarańcze z rózęm bo jakoś... mi się podoba

ale musisz znaleśc coś co tobie sie podoba i spróbować przenieść to na grunt twojego pokoju...
zawsze mozna dokupić narzute tak jak napisała Ivonea lub dodac kolory poduszkami na łózko...

nad biurkim mozesz sobie powiesić np plakat... zdjecia... nnie wiem co lubisz...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 10:26   #16
Nautiz
Raczkowanie
 
Avatar Nautiz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 431
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Witam was serdecznie!

Oszalałam na punkcie pewnej dekoracji ściennej i nie bardzo wiem jak to zrobić. Dekorację gdzieś tam kiedyś podpatrzyłam, teraz przyszedł czas malowania ścian i kombinuję jak by to zrobić. Wrzucam zdjęcie.

Myślę, że ciemno brązowy łuk namaluję bez problemu. Na granicy beżu i brązu można zrobić taką przecierkę (rozcierać gąbeczką mokrą farbę, długimi ruchami w jednym kierunku - wtedy powstanie efekt takiego tęczowego przenikania się kolorów) Tylko to nie będzie dokładnie to co na obrazku ;-/ Więc to jest opcja, którą wykorzystam jak już nie będę miała pomysłu jak to zrobić.
Może więc wy macie bardziej twórcze umysły i macie pomysł jak zrobić takie pomazańce?

Pozdrawiam
Nautiz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11992821117964_4.jpg (23,0 KB, 71 załadowań)
Nautiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 11:22   #17
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Cytat:
Napisane przez Nautiz Pokaż wiadomość
Witam was serdecznie!

Oszalałam na punkcie pewnej dekoracji ściennej i nie bardzo wiem jak to zrobić. Dekorację gdzieś tam kiedyś podpatrzyłam, teraz przyszedł czas malowania ścian i kombinuję jak by to zrobić. Wrzucam zdjęcie.

Myślę, że ciemno brązowy łuk namaluję bez problemu. Na granicy beżu i brązu można zrobić taką przecierkę (rozcierać gąbeczką mokrą farbę, długimi ruchami w jednym kierunku - wtedy powstanie efekt takiego tęczowego przenikania się kolorów) Tylko to nie będzie dokładnie to co na obrazku ;-/ Więc to jest opcja, którą wykorzystam jak już nie będę miała pomysłu jak to zrobić.
Może więc wy macie bardziej twórcze umysły i macie pomysł jak zrobić takie pomazańce?

Pozdrawiam
Nautiz
najlepiej:
krawędz pomiędzy kolorami zostaw ostrzejsza. przy krawędzi zrób takie przemazanie gąbką jak pisałaś.. a te wzorki namaluj pędzelkiem przy uzyciu nieco jasniejszej brązowej farbki (zmieszasz brąz z odrobina tego bezu) lub za pomocą szablonów.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 12:18   #18
Nautiz
Raczkowanie
 
Avatar Nautiz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 431
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Z tymi mazgajami nic mi nie wyszło bo w końcu do przedpokoju gdzie miała być taka dekoracja doszły niespodziewanie dwie niebieskie szafy i rozwaliły całą koncepcję.

Zrobiłam za to coś innego, wspólnie z moim MMŻem. Nasze mieszkanie jest dopiero w fazie urządzania. Któregoś dnia oboje stwierdziliśmy, że nasz kącik wypoczynkowy potrzebuje jakichś zmian - piaskowe ściany, beżowe kanapy i panele podłogowe w kolorze dębu, to połączenie mdłe i bez wyrazu. Poszperaliśmy trochę w sieci. Znaleźliśmy fajny szablon przedstawiający dwa drzewa. Jak się okazało, taki szablon w interesującym nas rozmiarze, czyli 140 x 200 cm, kosztuje, o zgrozo, prawie 200zl + koszty przesyłki. To stanowczo za dużo jak na nasz budżet. Stwierdziliśmy więc, że sami sobie zrobimy te drzewa. Efekt na zdjęciu poniżej.

Całość przedsięwzięcia kosztowała nas niespełna 50 zl + poświęcone popołudnie na pracę, ale ile przy okazji było śmiechu przy tym Wystarczyło kupić farbę w kontrastowym kolorze i cienkie pędzelki. Wykorzystaliśmy też resztki farby, którą wcześniej pomalowana była ściana. Aha! Potrzebna była też papierowa taśma. Najpierw namalowaliśmy pas ciemnej farby. Gdy wyschła na podstawie szablonu naszkicowaliśmy ołówkiem drzewo. Najpierw cieniutkim pędzelkiem zaznaczyliśmy jego kontury, potem grubszym wypełnialiśmy je.
Nautiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 12:39   #19
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

no to jeszcze coś o ścianach....
niestety nie wiem kto jest ich autorem ale wyglądają naprawdę imponująco
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 08:00   #20
Nautiz
Raczkowanie
 
Avatar Nautiz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 431
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Faktycznie, wygląda imponująco. Tylko tu to już by musiał jakiś plastyk wkroczyć... chyba żeby iść na łatwiznę i przykleić fototapetę...
Nautiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 14:24   #21
Aniusiorek
Raczkowanie
 
Avatar Aniusiorek
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 63
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Podbijam
Zgadzam się wyglądają imponująco
Też mam dylemat jak pomalować ściany
Aniusiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 14:42   #22
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Jak nadać ścianom nutkę oryginalności...

Szablon to świetna sprawa moim zdaniem
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 15:42:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.