Farbowanie henną - część III - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-03, 13:48   #3331
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Farbowanie henną - część III

A jak długo trzyma wam się henna? Czy odstawienie jej na kilkanaście godzin żeby "dojrzała" sprawi że nie będzie się tak bardzo wyplukiwać?
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 18:20   #3332
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Więc tak. Jeszcze nigdy nie farbowałam włosów żadnym specyfikiem, ale w końcu chciałabym je trochę przyciemnić, jednak nie zdecyduje się od razu na farbę.
Biorę pod uwagę te dwa kremy koloryzujące z henną
https://wizaz.pl/kosmetyki/foto/23670_250.jpg
http://www.venita.com.pl/921-thickbo...enna-color.jpg
, że względu na moje słabe i wypadające włosy, ale nie wiem czy im nie zaszkodzę.
Macie z nimi jakieś doświadczenia?

Edytowane przez brr
Czas edycji: 2013-06-03 o 18:24
brr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 19:00   #3333
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

A czemu nie zwykla henna?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 20:52   #3334
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Nie mogę nigdzie stacjonarnie znaleźć
brr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 01:20   #3335
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
Więc tak. Jeszcze nigdy nie farbowałam włosów żadnym specyfikiem, ale w końcu chciałabym je trochę przyciemnić, jednak nie zdecyduje się od razu na farbę.
Biorę pod uwagę te dwa kremy koloryzujące z henną
https://wizaz.pl/kosmetyki/foto/23670_250.jpg
http://www.venita.com.pl/921-thickbo...enna-color.jpg
, że względu na moje słabe i wypadające włosy, ale nie wiem czy im nie zaszkodzę.
Macie z nimi jakieś doświadczenia?
To sa kremy koloryzujace z dodatkiem henny jak pisalas. Osobiscie bym sobie podarowala i jesli nie chcesz inwazyjnej farby lub czystej henny z internetu(skoro stacjonarnie nie masz w poblizu) to zamiast tych mieszanek lepiej zdecyduj sie na farby apteczne jak biocap czy soin&colour.
Dlaczego nie mieszanki? Bo ciezej pozniej cos z nimi zrobic. Po czystej hennie mozesz sobie farbowac chemia kazda jak i nawet rozjasniac wlosy i nie powinni nic dziwnego wyjsc. Po zwyklych farbach mozesz nalozyc henne.
A po mieszankach juz gorzej, szczegolnie gdybys chciala jednak rozjasnic wlosy za jakis czas , bo farbowac mozesz na te mieszanki chyba czym chcesz...ale tylko chyba bo nie jestem pewna czystych farb.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ




Edytowane przez Magiusa
Czas edycji: 2013-06-04 o 01:21
Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 11:49   #3336
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dzisiaj moje pierwsze `hennowanie ` trzymajcie kciuki chętnie dołączę do grona zwolenniczek henny
Nie mogłam znalezc na ebayu ani stacjonarnie farb khadi , więc wybór padł na henne color paris - kolor braun Nigdzie niestety nie moge znaleźc składu ;/ Słyszałyście o tej hennie ?
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 12:57   #3337
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
Dzisiaj moje pierwsze `hennowanie ` trzymajcie kciuki chętnie dołączę do grona zwolenniczek henny
Nie mogłam znalezc na ebayu ani stacjonarnie farb khadi , więc wybór padł na henne color paris - kolor braun Nigdzie niestety nie moge znaleźc składu ;/ Słyszałyście o tej hennie ?
Nie słyszałam, ale trzymam kciuki

Henna to naprawdę super sprawa- ja wróciłam na chwilę do chemii bo chciałam rozjaśnić włosy i już wiem, że żałuję i nie chcę więcej.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 13:38   #3338
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Nie słyszałam, ale trzymam kciuki

Henna to naprawdę super sprawa- ja wróciłam na chwilę do chemii bo chciałam rozjaśnić włosy i już wiem, że żałuję i nie chcę więcej.

Ja od 1,5 roku pozbywam się rozjaśnianych włosów, chce naturalny kolor - ale od czasu do czasu muszę wyrównać kolor końcówek. Lubie farbowac włosy, ale raz na 3- 4 miesiące, tylko dla odświeżenia koloru. Nie chce też bawic się z odrostami. Henne mam na głowie juz godzinę Moja jedyna obawa to przesuszone włosy... Można nałożyc chociaż jedwab ? Nie wyobrażam sobie tego jak rozczeszę swoje włosy bez odżywki
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 13:58   #3339
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
To sa kremy koloryzujace z dodatkiem henny jak pisalas. Osobiscie bym sobie podarowala i jesli nie chcesz inwazyjnej farby lub czystej henny z internetu(skoro stacjonarnie nie masz w poblizu) to zamiast tych mieszanek lepiej zdecyduj sie na farby apteczne jak biocap czy soin&colour.
Dlaczego nie mieszanki? Bo ciezej pozniej cos z nimi zrobic. Po czystej hennie mozesz sobie farbowac chemia kazda jak i nawet rozjasniac wlosy i nie powinni nic dziwnego wyjsc. Po zwyklych farbach mozesz nalozyc henne.
A po mieszankach juz gorzej, szczegolnie gdybys chciala jednak rozjasnic wlosy za jakis czas , bo farbowac mozesz na te mieszanki chyba czym chcesz...ale tylko chyba bo nie jestem pewna czystych farb.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Te farby apteczne zachowują się jak farby chemiczne? Chodzi mi o to, czy kolor schodzi.
brr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 15:14   #3340
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
Ja od 1,5 roku pozbywam się rozjaśnianych włosów, chce naturalny kolor - ale od czasu do czasu muszę wyrównać kolor końcówek. Lubie farbowac włosy, ale raz na 3- 4 miesiące, tylko dla odświeżenia koloru. Nie chce też bawic się z odrostami. Henne mam na głowie juz godzinę Moja jedyna obawa to przesuszone włosy... Można nałożyc chociaż jedwab ? Nie wyobrażam sobie tego jak rozczeszę swoje włosy bez odżywki
Nie wiem jak jest z henną, której Ty używasz, ale po normalnej, naturalnej lepiej nic z włosami nie robić 24-48 h. I dopiero później maski, oleje i co tylko chcesz.
Faktycznie włosy mogą być nieco przesuszone...ale naprawdę po 2 użyciach jakiś prod.nawilżających nie dość, że wrócą do normy to będą jeszcze lepsze.

Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
Te farby apteczne zachowują się jak farby chemiczne? Chodzi mi o to, czy kolor schodzi.
Tak schodzi i z tego co wiem ( nie stosowałam, tylko od znajomych wiem) niestety schodzi nieco szybciej. Ale mają na pewno dużo mniej chemii. Acha, ale żeby nie było, nie schodzi całkowicie tylko podobnie jak henna czy farby chemiczne wymywa się do jakiegoś stopnia, ale nieco zostaje.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ




Edytowane przez Magiusa
Czas edycji: 2013-06-04 o 15:33
Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 18:28   #3341
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Farbowanie henną - część III

Będę w tym tygodniu kładła hennę na same odrosty i stąd moje pytanie - ile mniej więcej gram (albo objętościowo -np. ile łyżek stołowych) henny może mi na to pójść? Nie mam zamrażalnika żeby jakby co schować to co zostanie, a szkoda mi wyrzucać większą ilość...
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 19:24   #3342
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Będę w tym tygodniu kładła hennę na same odrosty i stąd moje pytanie - ile mniej więcej gram (albo objętościowo -np. ile łyżek stołowych) henny może mi na to pójść? Nie mam zamrażalnika żeby jakby co schować to co zostanie, a szkoda mi wyrzucać większą ilość...
To zależy od gęstości Twoich włosów, więc sama musisz niestety ocenić
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 19:49   #3343
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
Ja od 1,5 roku pozbywam się rozjaśnianych włosów, chce naturalny kolor - ale od czasu do czasu muszę wyrównać kolor końcówek. Lubie farbowac włosy, ale raz na 3- 4 miesiące, tylko dla odświeżenia koloru. Nie chce też bawic się z odrostami. Henne mam na głowie juz godzinę Moja jedyna obawa to przesuszone włosy... Można nałożyc chociaż jedwab ? Nie wyobrażam sobie tego jak rozczeszę swoje włosy bez odżywki
ja zawsze po zmyciu henny kładę odżywkę i nieraz nawet idę z nią spać i rano dopiero spłukuję odżywkę
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 09:47   #3344
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest z henną, której Ty używasz, ale po normalnej, naturalnej lepiej nic z włosami nie robić 24-48 h. I dopiero później maski, oleje i co tylko chcesz.
Faktycznie włosy mogą być nieco przesuszone...ale naprawdę po 2 użyciach jakiś prod.nawilżających nie dość, że wrócą do normy to będą jeszcze lepsze.

Wczoraj po zmyciu nie było tak zle. Spodziewałam się mega wysuszonych włosów ( naczytałam się opini na wizażu i nie tylko) A moje włosy wyglądają po prostu tak jakbym nie nałożyła na nie odżywki. Co prawda wczoraj były matowe, ale dzisiaj są już mięciutkie jestem baaardzo zadowolona Kolor również mi odpowiada - raczej nie będę miała problemu z odrostami
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 09:59   #3345
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

na to wysuszenie/siano po hennie podobno nieco pomaga zakonczenie plukania ...woda przegotowana lub butelkowa

ono ogolnie w ogole na to pomaga, nie tylko wtedy...ale w innych momentach ratuje nas odzywka
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 10:45   #3346
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
Wczoraj po zmyciu nie było tak zle. Spodziewałam się mega wysuszonych włosów ( naczytałam się opini na wizażu i nie tylko) A moje włosy wyglądają po prostu tak jakbym nie nałożyła na nie odżywki. Co prawda wczoraj były matowe, ale dzisiaj są już mięciutkie jestem baaardzo zadowolona Kolor również mi odpowiada - raczej nie będę miała problemu z odrostami
Super
Wklej koniecznie zdjęcie
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 10:49   #3347
kochaneczka7
Zadomowienie
 
Avatar kochaneczka7
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK - Bristol
Wiadomości: 1 737
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja zawsze po zmyciu henny kładę odżywkę i nieraz nawet idę z nią spać i rano dopiero spłukuję odżywkę
I z twoimi włosami nic sie nie dzieje ? Kolor ok ? Są mniej suche ? Kurcze ja to bym się bała np. zielonych włosów
__________________
marzec 2017 - Zostane mama Nelki
03.2015 - wkladki 475 cc JUŻ SĄ !
02.05.2016 - teosyal kiss dr. Świebocka
10.04.2017 - licooooowki dr.KOBA
??.??.2017 - ckn (szukam lekarza )

instagram. kochaneczka7
kochaneczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 11:00   #3348
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

No bez przesady Odzywka zastosowana po splukaniu henny nie zmieni ci koloru wlosow

Choc spania z odzywka to nigdy nie praktykowalam tak ogolnie

Poleca sie nie stosowac nic zeby kolor mogl sie w pelni rozwinac i byl trwalszy. Ale nie jest to niezbedna koniecznosc

Ogolnie jak mi kolor fajnie wychodzi jak farbuje wieczorem to jesli rano jest taki jak chce to ja normalnie myje wlosy szamponem i daje odzywke...i jest ok
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 11:58   #3349
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No bez przesady Odzywka zastosowana po splukaniu henny nie zmieni ci koloru wlosow

Choc spania z odzywka to nigdy nie praktykowalam tak ogolnie

Poleca sie nie stosowac nic zeby kolor mogl sie w pelni rozwinac i byl trwalszy. Ale nie jest to niezbedna koniecznosc

Ogolnie jak mi kolor fajnie wychodzi jak farbuje wieczorem to jesli rano jest taki jak chce to ja normalnie myje wlosy szamponem i daje odzywke...i jest ok
No właśnie, generalnie zielone to się raczej od odżywki czy oleju nie zrobią Bo przecież nawet możesz dodać nieco do samej henny jak ją robisz, jedyna wada jest taka, że zaleca się jednak nie myć włosków i nie stosować nic prócz zwykłej wody do wypłukania henny przez 24-48 h by kolor się rozwinął
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 13:37   #3350
liliputkaABC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 161
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziewczyny, help! co zrobilam zle? Mam włosy średni brąz, chciałam czerwień, a raczej mahoń, bo na takich włosach by nie wyszedł. kupiłam więc henne naturalna khadi. wczesniej uzywalam szamponu biosulfo ziaja, a od 2 tygodni przed farbowaniem seboradin niger. tydzien-dwa przed farbowaniem zaczelam uzywac: lbiotica wax, serum a+e lbiotica na koncowki, radical wcierki w ampulkach, radical odzywke, mgielke i serum, raz na jakis czas olejowanie. Dzien przed farbowaniem nic nie nakladalam. rozrobilam polowe opakowania z sokiem z cytryn, do tego dodalam lyzke slodkiej papryki, lyzeczke cynamonu, lyzeczke soli, lyzke waxa. Stalo w cieplym miejscu ok 18h. Umyłam włosy 3 razy szamponem bambolino. nałożyłam i siedziałam z tym 3h. I co? Nic. Włosy są bardziej błyszczące, minimalnie wzmocnił się refleks, ktory mialam kiedys i to wszystko. Zero zmiany koloru. Dlaczego???
liliputkaABC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 13:55   #3351
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
jedyna wada jest taka, że zaleca się jednak nie myć włosków i nie stosować nic prócz zwykłej wody do wypłukania henny przez 24-48 h by kolor się rozwinął
O ile chcemy by sie rozwinal

Do samej henny to bym sie bala dawac odzywki bo moze sie jakas dziwna reakcja chemiczna zrobic ( jest gdzies post o dziewczynie, ktorej to cos dziwnego z wlosami zrobilo)...ale po splukaniu henny juz nic strasznego sie stac nie powinno

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez liliputkaABC Pokaż wiadomość
Dzien przed farbowaniem nic nie nakladalam. rozrobilam polowe opakowania z sokiem z cytryn, do tego dodalam lyzke slodkiej papryki, lyzeczke cynamonu, lyzeczke soli, lyzke waxa. Stalo w cieplym miejscu ok 18h. Umyłam włosy 3 razy szamponem bambolino. nałożyłam i siedziałam z tym 3h. I co? Nic. Włosy są bardziej błyszczące, minimalnie wzmocnił się refleks, ktory mialam kiedys i to wszystko. Zero zmiany koloru. Dlaczego???
Po pierwsze - sol przy hennie zbedna. Przy indygo ma sens bo przedluza jego trwalosc podobno.

Po drugie - to moim zdaniem glowny blad - po co to az 18h stalo? Barwnik sie musi uwolnic ale to nie jest tak, ze im dluzej tym lepiej,..on po pewnym czasie traci swoje wlasciwosci bawiace

Henne khadi mozna nakladac od razu po zmieszaniu i tez spoko dziala. Mozna jej dac postac troche (ok6h) by uwolnila wiecej barwnika. Ale 18h?

Inna rzecz, uzywasz sporo tego wszystkiego na wlosy. Umylas je przed hennowaniem czyms z sls? Zeby usunac to co na nich jest nadbudowane?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 14:08   #3352
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez liliputkaABC Pokaż wiadomość
dziewczyny, help! co zrobilam zle? Mam włosy średni brąz, chciałam czerwień, a raczej mahoń, bo na takich włosach by nie wyszedł. kupiłam więc henne naturalna khadi. wczesniej uzywalam szamponu biosulfo ziaja, a od 2 tygodni przed farbowaniem seboradin niger. tydzien-dwa przed farbowaniem zaczelam uzywac: lbiotica wax, serum a+e lbiotica na koncowki, radical wcierki w ampulkach, radical odzywke, mgielke i serum, raz na jakis czas olejowanie. Dzien przed farbowaniem nic nie nakladalam. rozrobilam polowe opakowania z sokiem z cytryn, do tego dodalam lyzke slodkiej papryki, lyzeczke cynamonu, lyzeczke soli, lyzke waxa. Stalo w cieplym miejscu ok 18h. Umyłam włosy 3 razy szamponem bambolino. nałożyłam i siedziałam z tym 3h. I co? Nic. Włosy są bardziej błyszczące, minimalnie wzmocnił się refleks, ktory mialam kiedys i to wszystko. Zero zmiany koloru. Dlaczego???
A mnie się wydaje, że po prostu mogłaś mieć za ciemne włoski i zwyczajnie henna nie była w stanie zmienić ich barwy, a tylko dodać poblask...ale głowy sobie nie dam uciąć.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 14:29   #3353
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

No zalezy jak rozumiec "sredni braz" Ja mam takie jak na zdjeciach w profilu...i widac na nich roznice

Aczkolwiek wiadomo, ze jasniesze niz sa sie nie zrobily.

Sprobuj nastepnym razem bez kombinowania, dodawania odzywek itp. Po prostu umyc wlosy przed szamponem z sls, wymieszac henne, dac jej z 10 minut i nalozyc na 2-3h

Moze efekt bedzie lepszy

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-06-05 o 14:36
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 14:59   #3354
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No zalezy jak rozumiec "sredni braz" Ja mam takie jak na zdjeciach w profilu...i widac na nich roznice

Aczkolwiek wiadomo, ze jasniesze niz sa sie nie zrobily.

Sprobuj nastepnym razem bez kombinowania, dodawania odzywek itp. Po prostu umyc wlosy przed szamponem z sls, wymieszac henne, dac jej z 10 minut i nalozyc na 2-3h

Moze efekt bedzie lepszy
Aż weszłam z ciekawości na profil
Quleczka w sumie Ty jesteś większym ekspertem w sprawie henny niż ja więc pewno masz rację.

A swoją drogą masz jakieś godne polecenia szampony drogeryjne do stosowania przed henną?
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 15:32   #3355
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ze mnie zaden ekspert 2 razy farbowalam raptem Tylko akurat mam srednio brazowe wlosy i robilam to akurat czerwona henna khadi

Znalazlam swoje zdjecia po https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2642

Roznica nie jest kolosalna ale ja nie chcialam super mocnego efektu za pierwszym razem, wiec trzymalam 1h

Mi sie wydaje, ze kazdy w miare prosty szampon z sls bedzie dobry. Nie zastanawialam sie nigdy. JA mam wiekszosc przeciwlupiezowych akurat, wiec je stosuje. Maja sls, no i sila rzeczy zmywaja wszystko co sie da z wlosow...taka ich natura Ale nie to, zeby te byly jakies lepsze niz inne zwykle szampony
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 16:01   #3356
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ze mnie zaden ekspert 2 razy farbowalam raptem Tylko akurat mam srednio brazowe wlosy i robilam to akurat czerwona henna khadi

Znalazlam swoje zdjecia po https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2642

Roznica nie jest kolosalna ale ja nie chcialam super mocnego efektu za pierwszym razem, wiec trzymalam 1h

Mi sie wydaje, ze kazdy w miare prosty szampon z sls bedzie dobry. Nie zastanawialam sie nigdy. JA mam wiekszosc przeciwlupiezowych akurat, wiec je stosuje. Maja sls, no i sila rzeczy zmywaja wszystko co sie da z wlosow...taka ich natura Ale nie to, zeby te byly jakies lepsze niz inne zwykle szampony
Fajnie Ci wyszło, generalnie dało poblask rudawo- czerwony i w ogóle nie widać by np. odrosty miały inny kolor.
Bardzo podobają mi się takie kolorki
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 16:05   #3357
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Bo tam nie ma odrostow na tych zdjeciach

To bylo robione tydzien po pierwszym farbowaniu henna na moj naturalny kolor
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 19:45   #3358
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kochaneczka7 Pokaż wiadomość
I z twoimi włosami nic sie nie dzieje ? Kolor ok ? Są mniej suche ? Kurcze ja to bym się bała np. zielonych włosów
nic się złego z nimi nie dzieje - wręcz dobrego po spłukaniu są mięciutkie i błyszczące. Jeśli się robi czystą henną to nie ma prawa wyjść żadna zieleń. Przy nakładaniu indygo może być taka poświata ale to też przemijające. Gorzej jest gdy się chce rozjaśnić chemicznie mieszanki z indygo to różnie może być czystą hennę można spokojnie rozjaśnić Ostatnio właśnie rozjaśniałam i od razu hennę położyłam - kolor suuuper wyszedł !!!! a włosy zupełnie nie zniszczone !!!
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 20:35   #3359
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Farbowanie henną - część III

A czy henna nada się do włosów mocno zniszczonych? Będę miała jeszcze większe sianko? Pół roku temu popełniłam jeden z większych włosowych błędów w życiu - zrobiłam trwałą, Wszystko ładnie i pięknie aż do teraz. Trwała się zluzowała, włosy zaczęły odrastać a ja zostałam z przerzedzonym siankiem a dodatkowo farbuję włosy farbą chemiczną na intensywną miedź. Pomysł o hennie pojawił się przypadkiem ale nie mam pewności czy to dobry moment. Poradzicie coś?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 20:46   #3360
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
A czy henna nada się do włosów mocno zniszczonych? Będę miała jeszcze większe sianko?
Moim zdaniem jak najbardziej sie nadaje

Co do "siana" po hennie o ktorym tu mowa to jest tylko 1-2 dni po farbowaniu, kiedy nie powinno sie myc szamponem wlosow ani stosowac odzywek.

Potem wszystko wraca do normy

A jaki masz naturalny kolor? Bo od tego zalezy czy bedzie potem widac odrosty czy nie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.