Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-22, 11:36   #1
kaktulek
Raczkowanie
 
Avatar kaktulek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 226
Arrow

Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?


Witam,
zastanawiam sie czy jest wiecej mam takich jak ja na forum. Mianowicie bez pomocy dodatkowej, ja zostaje na kompletnie sama z dzieckiem na dwa tygodnie co dwa tygodnie, moj chlopak jest marynarzem, a mieszkam daleko od rodziny. Z checia uslyszalabym jak sobie radzicie, jakies triki moze?
__________________
67......................... ................50
kaktulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:46   #2
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Ja tak co prawda nie mam takiej sytuacji,ale mam znajoma,ktora jest sama z dwojka dzieciaczkow.Bez rodziny do pomocy,a ojciec dzieci odszedl.To dzielna kobieta i dobrze sobie radzi.Tez ja pytalam jak daje rade,to mowila,ze "n ormalnie"
A z ciekawosci jakie "triki" chcialabys poznac?I w jakim wieku jest twoje dziecko?Bo w sumie ten post jakis malo czytelny mi sie wydaje.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:52   #3
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Zalezy czy pracujesz czy nie.
Jak pracujesz zawodowo to współczuję, bo potrzebujesz pomocy w pracach domowych i bez zatrudnienie pani sprzątającej dom raz w tygodniu jest strasznie ciężko.
Podsumowująć jak pracujesz to potrzebujesz:
- pomocy domowej
Jak niepracujesz to wystarczy dobra organizacja swojego czasu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:56   #4
kaktulek
Raczkowanie
 
Avatar kaktulek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 226
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Mam malucha 3-miesiecznego. 'Triki' to w sumie nie wiem jak okreslic, ale czasami po prostu nie wiem jak to wszystko pogodzic z zajeciami w domu i znalezieniem troche czasu dla siebie.
__________________
67......................... ................50
kaktulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:59   #5
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

ja bylam sama prawie pol roku z blizniakami (od ich drugiego mca) i 2,5 letnia coreczka. z tym ze mialam pomoc mojej mamy.

w jakim wieku jest twoje dziecko i z czym konkretnie potrzebujesz pomocy?
u mnie bylo np problemem wychodzenie na spacery zwlaszcza zima- wbranie 3 dzieci, zniesienie 2 ciezkich gondolek z maluchami...ale jak trzeba bylo to dawalam rade

napisz cos wiecej, czy pracujesz?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:59   #6
kaktulek
Raczkowanie
 
Avatar kaktulek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 226
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Nie pracuje, ale wlasnie z ta organizacja czasu kiepsko idzie
__________________
67......................... ................50
kaktulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:00   #7
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

3- miesięczne dziecko to ani za pobrudzi za bardzo niczego, jeśli karmisz piersią to mycie butelek odpada, po jedzeniu dla siebie też raczej nie masz sterty naczyń do mycia. Ja pod tym względem akurat wolę być sama. Jak męża nie ma mam 3 razy mniej prania, gotowanie praktycznie odpada, a przy 3 miesięcznym dziecku to codzienne odkurzanie też nie jest konieczne i sprzątanie po rozwalonych chrupkach chlebkach i innym jedzeniu też odpada. Obowiązki właściwie dotyczą tylko dziecka.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 12:01   #8
branzoletka
Branzoletka
 
Avatar branzoletka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 887
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

__________________
10.05.2014- ost.rozjasnianie i zapuszczanie naturalek

15.10.2014- Leń ćwiczy

27.12.2014.


przepraszam ale pisze z klawiatòry bez polskich znakòw

13.08.12 mój mały cud

Edytowane przez branzoletka
Czas edycji: 2012-10-22 o 12:03 Powód: bo zanim odpisałam autorka dopisała, że ma 3m-go malucha a ja myśłałam, ze dopiero ma rodzić więc rady były nie adekwatne :)
branzoletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:06   #9
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez kaktulek Pokaż wiadomość
Mam malucha 3-miesiecznego. 'Triki' to w sumie nie wiem jak okreslic, ale czasami po prostu nie wiem jak to wszystko pogodzic z zajeciami w domu i znalezieniem troche czasu dla siebie.
no to staly harmonogram dnia- mniej wiecej w tym wieku maluchy maja juz stale pory drzemek. moj patent to uspienie maluchow i wystawienie ich na balkon- akurat wychodzi na park- a moze masz ogrodek lub podworeczko?
w czasie gdy maluch spi trzeba odwalic wszelkie prace domowe. zakupy podczas spacerow, no i czas dla siebie jak juz dzidziol wieczprem zasnie

albo jak dziewczyny proponuja- zatrudnienie pani na kilka godz w tygodniu- albo do dziecka albo do sprzatania.
ja wlasnie sie dogadalam z kobietka na 4-5 godz w tygodniu (ma przychodzic po 2 razy)- ona sie zajmie chlopcami a ja bede miala chwilke na zrobienie czegos. umowilysmy sie na 10 zl/godz, na pewno znalazlabys jakas studentke ktora ci wpadnie pomoc w sprzataniu czy opiece
dobrze miec kogos na sytuacje awaryjne- chocby gdybys musiala isc do lekarza...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:10   #10
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
ja bylam sama prawie pol roku z blizniakami (od ich drugiego mca) i 2,5 letnia coreczka.
podziwiam!!!
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:11   #11
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

wiec musisz się naucyzć organizować sobie czas.
Napisz sobie na kartce wywieś gdzieś na tablicy co masz danego dnia zrobić,
co jest BARDZO ważne, co mniej ważne i co może poczekać np. do jutra.
I rób tak jak CI wygodnie i Twojemu bobasowi.

Jeżeli musisz umyć naczynia, a dziecko nie śpi.
Weź go do wózka, albo zainwestuj w leżaczek-bujaczek ( jaj mam fisher price) zapinałam damę postawiłąm ją w dogodnym dla niej i dla niej miejscu i robiłąm to co musiałam. Jeżeli płakała przytulałam itd itp. Albo zainwestuj w chustę, nosidło w którym się bedziesz dobrze czuła TY i bobas i będziesz mogła robić dużo rzeczy z dzieckiem i właśnie pomógł duzo ten leżaczek-bujaczek.Brałam nawet damę do Wc kiedy musiałam się wykąpać, a wieczorem brakło mi już sił leżała sobie grzecznie a Ja kąpałam się raz dwa bez żadnego stresu że będzie płakać w łóżeczku.
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 12:14   #12
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

no wlasnie, jak bylam sama z corka to chusta ratowala mi zycie- poza tym bujaczek lub fotelik samochodowy w ktorym mozesz dzidziola bezpiecznie i wygodnie postawic w kuchni, lazience czy gdzie trzeba
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:21   #13
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez kaktulek Pokaż wiadomość
Witam,
zastanawiam sie czy jest wiecej mam takich jak ja na forum. Mianowicie bez pomocy dodatkowej, ja zostaje na kompletnie sama z dzieckiem na dwa tygodnie co dwa tygodnie, moj chlopak jest marynarzem, a mieszkam daleko od rodziny. Z checia uslyszalabym jak sobie radzicie, jakies triki moze?
Ja nie jestem sama, ale prawie sama. Tzn większość dnia jestem z małą, tż w pracy i wraca bardzo zmęczony, więc w tygodniu niewiele pomoże. Plus, że on robi zakupy. Ale do lekarza ja chodzę, wszystko załatwiam. Jak idę do lekarza sama to zabieram córę. Nie mam tutaj rodziny, żeby podrzucić dziecko na godzinę czy dwie i odpocząć czy coś załatwić. Jak daję radę? Normalnie. Czasem w domu nie posprzątam, bo wolę odpocząć. Problemem było początkowo wychodzenie na spacer, bo po cc ciężko było mi zejść z dzieckiem po schodach.
Zrób plan dnia i dopasuj go do dziecka (kiedy zwykle śpi, kiedy je, kiedy chce się bawić). Zrób listę rzeczy, które chciałabyś zrobić następnego dnia i podziel je na pilne i ważne. Nie dopuszczaj, żeby ważne stały się pilnymi.
Dobrym pomysłem jest leżaczek i chusta, niedługo będziesz mogła nosić na plecach to i naczynia pozmywasz w spokoju.

Nastaw się pozytywnie Ciesz się każdym dniem.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 12:50   #14
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Jak mieszkałam z mężem, to zostawałam sama na całe dnie (mąż pracował od 4 rano, do 23), był tylko w niedziele, ale głównie spał lub siedział przed laptopem. A Moi rodzice (z którymi mieszkam) wracali o 18. Teraz nie mieszkam z mężem (sprawa rozwodowa), tylko z samymi rodzicami i zajmuje się rocznym synkiem sama.
Nie mam wogóle czasu dla Siebie, cały czas jestem zmęczona i rozdraźniona
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:00   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Zalezy czy pracujesz czy nie.
Jak pracujesz zawodowo to współczuję, bo potrzebujesz pomocy w pracach domowych i bez zatrudnienie pani sprzątającej dom raz w tygodniu jest strasznie ciężko.
Podsumowująć jak pracujesz to potrzebujesz:
- pomocy domowej
Jak niepracujesz to wystarczy dobra organizacja swojego czasu.
Żartujesz, prawda?

3mce dziecko, to nawet jakby pracowała to umówmy się - jest sama, maluch nie brudzi, jaki problem dom ogarnąć? I zależy jaki dom też.

Pomijam, że w ogóle abstrakcja - maluszek taki to najmniej problemowy jest.
Ja zwyczajnie na zapas poszukałabym opiekunki pewnej na godziny - choćby wyjście twoje do lekarza, żeby nie targać dziecka do chorych, no cokolwiek zresztą. Mieć kogoś pod ręką na wszelki W.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:25   #16
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Jeszcze nie wiem.Mam termin na 3 listopada i jestem sama.Chętnie poczytam rady
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:39   #17
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Moj maz malo pomaga,a jak jest w pracy a ja z moim pol roczniakiem,to zaprowadzam i odbieram starsza ze szkoly,ogarne dom,zrobie obiad i pranie i mam czas jeszcze na wizaz
Trikow nie mam,moje dziecko umie zajac sie soba pol godz,a nawet dluzej,spogladam na niego,zagaduje i nie musze caly czas zabawiac.Poza tym z reguly dziecko ma drzemki w ciagu dnia.Bedzie gorzej jak zacznie sie przemieszczac,teraz to luzik.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:43   #18
DzastaW
Zadomowienie
 
Avatar DzastaW
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa =)
Wiadomości: 1 393
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Mój niestety odkąd skończył 4 miesiące zaczął sypiać w ciągu dnia maksimum 1,5 godziny i w dodatku w nocy miał często aktywność
__________________
http://s2.suwaczek.com/201110021778.png

[reebok_a]606817[/reebok_a]
DzastaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 14:00   #19
kaktulek
Raczkowanie
 
Avatar kaktulek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: DK
Wiadomości: 226
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Fajne rady, dzieki, chyba zainwestuje w ten lezaczek

Ale tak moze male sprostowanie, bo to nie jest tak ze nie dam rady nic zrobic. To co trzeba to robie, tylko troche widze ze dom jest bardziej zaniedbany i ja tez, a chcialabym, zeby nie bylo coraz gorzej Chociaz sie zastanawiam czy tak po prostu nie jest przy dzieciach I tez nie odbierzcie mnie ze narzekam, tylko chcialabym troche lepiej sie zorganizowac, a wasze rady zawsze pomagaly

To tez wina ze moj maluszek nie bardzo spi, ani w dzien, ani wieczorem. Jezeli juz to max 40 min. Jestesmy w trakcie dobierania mleka dla niego. A moze powinnam napisac, ze nie bardzo chce spac sam, bo teraz wlasnie chrapie na moich rekach

glamourous - podziwiam! dla mnie sama idea blizniakow przeraza

houseofcolours - to z mezem to sie zgadzam, jak jego nie ma to jakos bardziej zorganizowana jestem i takiego balaganu nie ma
__________________
67......................... ................50

Edytowane przez kaktulek
Czas edycji: 2012-10-22 o 14:01 Powód: literowki
kaktulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 14:10   #20
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37190969]Żartujesz, prawda?

3mce dziecko, to nawet jakby pracowała to umówmy się - jest sama, maluch nie brudzi, jaki problem dom ogarnąć? I zależy jaki dom też.

Pomijam, że w ogóle abstrakcja - maluszek taki to najmniej problemowy jest.
Ja zwyczajnie na zapas poszukałabym opiekunki pewnej na godziny - choćby wyjście twoje do lekarza, żeby nie targać dziecka do chorych, no cokolwiek zresztą. Mieć kogoś pod ręką na wszelki W.[/QUOTE]

zależy jaki maluszek
mój na przykład jest wrażliwcem, jest dużo płaczu i krzyku

ostatnio na szczepieniach (3 wkłucia) pielęgniarka dziwiła się ze tak mocno płacze.. jeszcze bardziej zdziwiła się gdy usłyszała ze dla mnie to codzienność i dziecko płacze tak np. w wózku, w kąpieli itp.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 14:39   #21
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez kaktulek Pokaż wiadomość
Fajne rady, dzieki, chyba zainwestuje w ten lezaczek

Ale tak moze male sprostowanie, bo to nie jest tak ze nie dam rady nic zrobic. To co trzeba to robie, tylko troche widze ze dom jest bardziej zaniedbany i ja tez, a chcialabym, zeby nie bylo coraz gorzej Chociaz sie zastanawiam czy tak po prostu nie jest przy dzieciach I tez nie odbierzcie mnie ze narzekam, tylko chcialabym troche lepiej sie zorganizowac, a wasze rady zawsze pomagaly

To tez wina ze moj maluszek nie bardzo spi, ani w dzien, ani wieczorem. Jezeli juz to max 40 min. Jestesmy w trakcie dobierania mleka dla niego. A moze powinnam napisac, ze nie bardzo chce spac sam, bo teraz wlasnie chrapie na moich rekach

glamourous - podziwiam! dla mnie sama idea blizniakow przeraza

houseofcolours - to z mezem to sie zgadzam, jak jego nie ma to jakos bardziej zorganizowana jestem i takiego balaganu nie ma
Jezli trzymasz go jak spi na rekach,to moze chusta by ci sie przydala,troche lzej ci bedzie,maluszek tez coraz ciezszy.Poza tym majac dziecko w chuscie mozna co nieco zrobic majac go przy sobie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:44   #22
bacharybnik
Zadomowienie
 
Avatar bacharybnik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Ja jestem sama z dwójką dzieci. Jeden syn ma 6 lat a drugi 9 miesięcy.
Mąż pracuje za granicą i jest w domu tydzień-dwa a później go niema 10 tygodni. Teraz będzie dopiero przed samymi świętami a nie ma go już miesiąc
__________________
17.09.2006 KAMIL
14.01.2012 TOBIASZ



07.11.2010[*] Mój Aniołek
10.02.2011[*] Mój Aniołek
10.10.2016[*] Mój Aniołek
bacharybnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 16:49   #23
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez bacharybnik Pokaż wiadomość
Ja jestem sama z dwójką dzieci. Jeden syn ma 6 lat a drugi 9 miesięcy.
Mąż pracuje za granicą i jest w domu tydzień-dwa a później go niema 10 tygodni. Teraz będzie dopiero przed samymi świętami a nie ma go już miesiąc
A dlaczgo nie wyjedziesz z nim?Dzieci są jeszcze na tyle małe, ze języka się nauczą, nie zaczęły jeszcze żadnej poważnej edukacji.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 17:08   #24
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

chusta/ nosidło ergonomiczne to podstawa - możesz zrobić wszytko z dzieckiem uwiązanym do siebie., wyjść szybko do sklepu, bez ubierania dziecka (zawijasz pod kurtke). Lezaczek tez super sprawa, polecam tez mate edukacyjną. I tak naprawde problemy to sie zaczynają jak dziecko zacznie się przemieszczać.
Z takich trików - poszukać na forach kulinarnych dań co robi się w pół godziny, gotować na 2-3 dni. Nauczyć się, ze jeśli się nie pościela łóżka/pozmywa/sprzątnie tego czy owego - to świat się nie zawali. Wydaje mi się, ze to jest problem wielu kobiet, ze musza byc idealne jak z reklamy.
No i plan dnia. Sporo dzieci jednak jest schematycznych.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 17:11   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

A potem dla maluszka - ugotować zupkę-bazę, zamrozić i tylko dokładać ine składniki, czyli jednego dnia makaron (gotujesz i dla siebie i dziecka), i ryż, kaszę, kartofelka czy co tam.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 18:31   #26
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
3- miesięczne dziecko to ani za pobrudzi za bardzo niczego, jeśli karmisz piersią to mycie butelek odpada, po jedzeniu dla siebie też raczej nie masz sterty naczyń do mycia. Ja pod tym względem akurat wolę być sama. Jak męża nie ma mam 3 razy mniej prania, gotowanie praktycznie odpada, a przy 3 miesięcznym dziecku to codzienne odkurzanie też nie jest konieczne i sprzątanie po rozwalonych chrupkach chlebkach i innym jedzeniu też odpada. Obowiązki właściwie dotyczą tylko dziecka.
Naprawdę?
Zdarzają się dni, że ulewa na wszystko wokół, a nie na własne ubranko, ale najczęściej na siebie też.


W każdym razie autorce polecam przemyślane zakupy w sklepach stajonarnych. Cukier, mąkę, kasze (w tym kuskus, bo nie wymaga gotowania), makarony, wszelkie produkty w puszkach i słoikach, a poza tym środki czystości możecie kupić razem. Wiele produktów dla maluszków (moja ma 3,5 miesiąca) można kupić na allegro i w aptekach internetowych. Jak sama będziesz musiała kupić tylko produkty, które nie mogą leżeć, to przynajmniej nie będziesz dźwigać. U mnie nie ma windy, więc zakupy z ojcem dziecka bardzo ułatwiają mi życie. Poza tym wizyty w miejscach, w które nie mogę zabrać małej, albo jej szczepień staram się dostosować do jego godzin pracy.


Nie mieszka z nami, ale teraz na szczęście nie wyjeżdża na długo, więc w razie problemów organizacyjnych mogę liczyć na jego obecność.

Edytowane przez Maciejka__
Czas edycji: 2012-10-22 o 18:46
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:03   #27
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Naprawdę?
Zdarzają się dni, że ulewa na wszystko wokół, a nie na własne ubranko, ale najczęściej na siebie też.
No wiesz, moja też się czasami obsrała po pachy. Ubranka do miski w wodą, dziecko pod kran i ubrałam w czyste. I po problemie. Przecież z ulewającym dzieckiem nie biegasz po całym mieszkaniu, żeby było nie wiadomo ile sprzątania
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:07   #28
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
No wiesz, moja też się czasami obsrała po pachy. Ubranka do miski w wodą, dziecko pod kran i ubrałam w czyste. I po problemie. Przecież z ulewającym dzieckiem nie biegasz po całym mieszkaniu, żeby było nie wiadomo ile sprzątania
dziecko brudzi czy nie, to sprzątać i tak trzeba, co za różnica?


od siebie dodam: dobre nosidło, chusta pomoże Ci być bardziej mobilną niz z wózkiem

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2012-10-22 o 19:09
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:09   #29
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
dziecko brudzi czy nie, to sprzątać i tak trzeba, co za różnica?
Taka, że do tego nie trzeba specjalnej organizacji i trików o które autorka prosiła. Bierzesz szmate i po 5 minutach jest po problemie
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:14   #30
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy bez pomocy - jak sobie radzicie?

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Taka, że do tego nie trzeba specjalnej organizacji i trików o które autorka prosiła. Bierzesz szmate i po 5 minutach jest po problemie
hmmm no ja niestety nie jestem taką perfekcyjną panią domu
nie jestem sama, jest mąż i gdyby nie on to ciężko byłoby mi zrobić zakupy, ugotować, posprzątać itd. wszystko to pomiędzy opieką nad bardzo absorbującym dzieckiem także rozumiem autorkę
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.