Praktyki studenckie w PAN - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 10:55   #1
nightcrawler123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5

Praktyki studenckie w PAN


Dostałem ostatnio maila z Biura Karier o Letnich Praktykach Badawczych w PAN w Warszawie, ktoś był na nich w poprzednich edycjach?
nightcrawler123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 13:11   #2
mroweczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 436
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Witam,
tak był mój mąż na jednych Letnich Praktykach i szczerze bardzo sobie je chwalił jeśli chcesz mogę go trochę podpytać aby coś więcej powiedział?
__________________
14.08.2010 żonka..
mroweczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 13:12   #3
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Ja byłam 3 lata temu na tych praktykach i mogę Ci je polecić. Na pewno nie zmarnujesz tego czasu. Jest co robić, dużo ciekawych projektów, zagadnień no i osób ;-).
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 16:52   #4
nightcrawler123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Długo nie odpowiadałem, ale bardzo dziękuję za tę opinię, myślę, że będzie ona bardzo przydatna
nightcrawler123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 23:14   #5
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Można jeszcze wziąć udział w tegorocznej edycji praktyk. Nie zmarnujcie takiej szansy. Więcej na: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl/?w=1&q=node/35
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 13:38   #6
OG4Life
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Ciekawie to wygląda ogółem, więc się zastanawiam - do kiedy jest czas ?
OG4Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 14:20   #7
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Ogólnie czas nie jest określony, poszukiwani są ludzie o pewnych umiejętnościach i zaangażowaniu więc jeżeli osoba spełni warunki rekrutacji to się dostaje, jeżeli nie to poszukiwania trwają dalej.
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 16:06   #8
kuka1
Raczkowanie
 
Avatar kuka1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 78
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

hmm, początkowo termin zgłoszeń miał upływać jakoś pod koniec marca/początek kwietnia. Czyżby mieli problem z skompletowaniem grupy? Opinia od pracownika naukowego może być kłopotliwa do zdobycia..
__________________
włosowy blog
kuka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 16:18   #9
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Cytat:
Napisane przez kuka1 Pokaż wiadomość
hmm, początkowo termin zgłoszeń miał upływać jakoś pod koniec marca/początek kwietnia. Czyżby mieli problem z skompletowaniem grupy? Opinia od pracownika naukowego może być kłopotliwa do zdobycia..
Tak bardzo warto się postarać.
"Letnie Praktyki Badawcze są praktykami bezpłatnymi. Uczestnicy nie otrzymują wynagrodzenia za udział w Praktykach, ani nie muszą płacić za uczestnictwo."
Końcówka rozkłada na łopatki. Wstyd coś takiego promować. Korzystajcie póki można, bo kolejna edycja opłacana przez uczestników
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 12:10   #10
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Może jakby te praktyki/warsztaty były płatne, to więcej osób doceniłoby to, co dzięki nim można się nauczyć.
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 20:42   #11
kuka1
Raczkowanie
 
Avatar kuka1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 78
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

MariaCz mogłabyś dokładniej opisać swoje wrażenia po odbyciu tych praktyk? Jeżeli chodzi o wynagrodzenie, to uważam, że powinno być. Jakiekolwiek. W końcu przez te 3 msc. trzeba gdzieś mieszkać i za coś żyć, a poświęcając projektowi dużo czasu nie ma już miejsca na pracę zarobkową.
__________________
włosowy blog
kuka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 10:21   #12
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Cytat:
Napisane przez kuka1 Pokaż wiadomość
MariaCz mogłabyś dokładniej opisać swoje wrażenia po odbyciu tych praktyk? Jeżeli chodzi o wynagrodzenie, to uważam, że powinno być. Jakiekolwiek. W końcu przez te 3 msc. trzeba gdzieś mieszkać i za coś żyć, a poświęcając projektowi dużo czasu nie ma już miejsca na pracę zarobkową.

Po pierwsze praktyki trwają około dwóch miesięcy (mniej więcej 8 tygodni), zaczynają się w połowie lipca i kończą w pierwszej tygodniu września. Po drugie aby otrzymać zaświadczenie należy zadeklarować 6 tyg. obecność lecz bardziej są brane pod uwagę osoby które zostają do końca.
Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to są to praktyki i tak naprawdę dużo musisz się na początku nauczyć aby później zrobić coś sensownego. Poza tym projekty są różnorodne, więc na początku jest poszukiwanie informacji i zdobywanie nowej wiedzy. Lecz jest to okazja także na poznanie nowych rzeczy i spojrzenia na różne aspekty ze swojego punktu widzenia - z tego powodu są tworzone grupy projektowe z osób po różnych kierunkach. Co daje także możliwość pracy zespołowej z osobami z zupełnie innej bajki .
W trakcie praktyk odbywa się też wiele szkoleń np. redagowania prac naukowych, autoprezentacji itp. a także wykładów, wizyt studyjnych czy warsztatów.
Praktyki prowadzone są też przez osoby szkolone w Oxford i w innych miejscach w UK (uczestnictwo w GMC czy ESGI) Relację z tych wydarzeń można znaleźć na fb: https://www.facebook.com/pages/Letni...03712082997776 więc nie prowadzi ich byle kto .
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 17:26   #13
kuka1
Raczkowanie
 
Avatar kuka1
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 78
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Dziękuję za odpowiedź inicjatywa wydaje się ciekawa, jednak trochę już późno, osobiście miałabym problem z uzyskaniem opinii od pracownika naukowego. Myślicie, że wystarczyłoby zgłosić się do jakiegoś wykładowcy, aby nie działając nadprogramowo uzyskać coś takiego? Mimo wszystko dziwi mnie, że wciąż zostały wolne miejsca.
__________________
włosowy blog
kuka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 23:32   #14
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Cytat:
Napisane przez kuka1 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź inicjatywa wydaje się ciekawa, jednak trochę już późno, osobiście miałabym problem z uzyskaniem opinii od pracownika naukowego. Myślicie, że wystarczyłoby zgłosić się do jakiegoś wykładowcy, aby nie działając nadprogramowo uzyskać coś takiego? Mimo wszystko dziwi mnie, że wciąż zostały wolne miejsca.
Myślę, że to zasługa "nie oferujemy nic, wymagania za to mamy z kosmosu i robimy przesiew"

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaCz Pokaż wiadomość
Może jakby te praktyki/warsztaty były płatne, to więcej osób doceniłoby to, co dzięki nim można się nauczyć.
Chyba sobie kpisz w tym momencie. Za pracę się płaci. Płaci pracodawca, nie pracownik. Czego tam uczą na tych praktykach
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 17:39   #15
OG4Life
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Można się jeszcze zapisywać? Mam kumpelę która by chciała - na stronie i plakatach jest przekaz hurry up, ale na dobrą to zna ktoś datę zamknięcia rekrutacji?
OG4Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 20:40   #16
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Nie ma określonego terminu składania aplikacji, ale rekrutacja nadal trwa, są jeszcze wolne miejsca, z tego co wiem to zwiększyła się pula miejsc.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

Na praktyki poszukiwani są ludzie zaangażowani, ze zdolnościami analitycznego myślenia, chcących zdobywać nową wiedzę i poszerzać swoje horyzonty myślowe.
Co do wcześniejszego pytania o referencje, to ja osobiście miałam je od opiekuna praktyk z firmy. Jeżeli bym załatwiła referencje na uczelni to pewnie zgłosiłabym się do kogoś, kto zdążył mnie już trochę poznać. Jeżeli uczestniczysz w jakimś kole naukowym to warto by stamtąd załatwić referencje.
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:27   #17
AniaWux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 13
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Szkoda, że już jestem po studiach, bo bym chętnie spróbowała .
AniaWux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 22:14   #18
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Doktoranci też są przyjmowani . Masz jeszcze szansę
Właśnie znalazłam blog kierownika praktyk: http://kamilkulesza.innpoland.pl/117...dawcza-ad-2015
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 11:11   #19
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Myślę, że to zasługa "nie oferujemy nic, wymagania za to mamy z kosmosu i robimy przesiew"

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------



Chyba sobie kpisz w tym momencie. Za pracę się płaci. Płaci pracodawca, nie pracownik. Czego tam uczą na tych praktykach
Dla mnie w ogóle to jest śmiech na sali z tymi "darmowymi praktykami" za każdą pracę powinno się płacić a nie "szukamy jelenia do darmowych praktyk doświadczenia nie wymagamy za to u nas można je zdobyć"- nie chcę być nie miły, ale miesiąc doświadczenia jest nic warte. Myślę, że tacy pracodawcy szukają jeleni(bez urazy) którzy będą robić za trzech a taki praktykant nawet "dziękuję" nie usłyszy po zakończonych praktykach. Ja wiem, że te praktyki są wymogiem i chcąc nie chcąc trzeba je odbyć, ale powinny być one jak najbardziej płatne. Pamiętam jak moja siostra musiała odbyć letnie praktyki(miała je zaledwie 2 tygodnie) i dostała pieniądze mimo, że miały być one niby bezpłatne.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 00:16   #20
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Rozumiem, jeżeli szukasz tylko płatnych praktyk gdzie wykonywana jest konkretna praca za jakiegoś pracownika to Twoja sprawa. Udział w tych praktykach to przede wszystkim prestiż, możliwość wzięcia udziału w ciekawych przedsięwzięciach oraz weryfikacji swoich umiejętności i przełamywania pewnych barier. Myślę że takie doświadczenie jest cenne zwłaszcza dla osób, które chcą się zająć pracą badawczą oraz przy staraniu się o różne stypendia czy granty.
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 18:47   #21
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Polecam Wam blog, w którym dowiecie się więcej o Letnich Praktykach Badawczych http://kamilkulesza.innpoland.pl/
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 11:53   #22
MariaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Rekrutacja na te praktyki trwa do końca tego tyg. więc to już ostatni dzwonek na zgłoszenie się
MariaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 23:05   #23
mroweczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 436
Dot.: Praktyki studenckie w PAN

Akurat mąż mnie doinformował w temacie. Nie opłaca się brać udziału w tych praktykach, pełno jest płatnych praktyk gdzie można zdobyć doświadczenie i przy okazji zarobić pieniądze. Tutaj siedzi się do 22-23, a prowadzący ma wymagania z kosmosu i nie szanuje praktykantów. Nie polecamy lepiej poszukać praktyk w miejscu gdzie można później zostać zatrudnionym.
__________________
14.08.2010 żonka..
mroweczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-14 00:05:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.