Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-08, 17:08   #3961
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Weleda krem z irysem do skóry normalnej i suchej

Skład: Water (Aqua), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Distillate, Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Magnesium Aluminum Silicate, Lysolecithin, Beeswax (Cera Flava), Hydrolyzed Beeswax, Iris Germanica Root Extract, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Geraniol*, Citral*, Eugenol*. *z naturalnych olejków eterycznych

Dr. Hauschka Emulsja nawilzajaca do twarzy
Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego


Lekki krem do twarzy z wyciagiem z rózy
Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego
moze zapychac?

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2011-08-08 o 17:28
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 18:18   #3962
kurnachata
Przyczajenie
 
Avatar kurnachata
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam dziewczyny, wypatrzyłam maseczkę, która z założenia ma być boska na zaskórniki, ale wolę żebyście się wypowiedziały o tej jej boskości.
Jest to maseczka Mary Kay.

Składniki INCI:
Aqua, Kaolin, Propylene Glykol, C12-15 Alkyl Benzoate, Magnesium Aluminum Silicate, Tea-Lauryl Sulfate, Xanthan Gum, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Anthemis Nobilis, Lavandula Angusti-Folia, CI 60730, CI 14700
kurnachata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:35   #3963
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

Mam wielką prośbę do hey i innych Pań, o pomoc w rozszyfrowaniu składów:

W linku znajdują się składy kosmetyków
http://i55.tinypic.com/qmxurt.jpg
a poniżej zamieszczam nazwy i prośbę pod jakim kontem rozszyfrować.

1) Bandi Professional, AHA+PHA, Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami

Czy ma szansę działać na wypryski i przebarwienia? Czy ochrona spf 15 wystarczy?? (parsole, oktokrylen, czy jednak Tinosorb M byłby bardziej porządany?)

2) La Roche Posay, Toleriane Teint (Kojący podkład korygujący o elastycznej konsystencji) (nowa wersja)

Czy ogólnie dobry ma skład, czy nie będzie zatykał porów i szkodził w trakcie leczenia niedoskonałości, przebarwień??
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 19:54   #3964
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie ma tam stricte matujących składników, wiec nie sądze. Co do rozjasniania to, jak już napisałam, nie sadze. Mozesz dokładnie poszukać coś na temat dwóch ekstraków, bo z pobieżnych info nic takiego nei wynika. Nawet jesli, to na samych ekstraktach bym nei polegała, bo pewnie byś różnicy nei zobaczył

O to rozjaśnianie, aż tak bardzo mi nie chodzi, bo na jasień i tak zacznę jakąś kurację na te przebarwienia po trądziku, tylko bałam się żeby mnie nie zapchał i nie spowodował nowych niechcianych niespodzianek, gdyż muszę ładnie wyleczyć wszystko to co mam zanim zabiorę się za te pozostałości

Jeszcze raz dziękuję

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Hey

Mam takie pytanie ( jeżeli piszę nie w tym miejscu, albo już się temat powtarza to przepraszam), chodzi mi o Babydream, Uniwersalny Żel do Mycia . Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do zapychania i czasami mi coś wyskoczy i chciałam się zapytać, czy mogę używać tego żelu do codziennego mycia twarzy ?

Dla przypomnienia podaję skład:

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 20:29   #3965
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Po złych wspomnieniach z eko szamponem rumiankowym/morelowym + pszenica - chcialabym sie dowiedziec czy ten olejek moze (oby nie!) rozjasnic włosy?

w zalczeniu zdj skladu
Jeśli cokolwiek w olejku do włosów moze rozjaśniać to eteryczne olejki cytrusowe, tu żadnych nie weidze

Cytat:
Napisane przez Symetria
i jeszcze bardzo bym prosiła o analizę tego skladu głownie pod względem zapychania

Laura Mercier Tinted Moisturizer

Skład: Octyl Methoxycinnamate and Menthyl Anthranilate. Other Ingredients: Purified Water, Cetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cyclomethicone, DEA-Ceryl Phosphate, Hexyl Laurate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Sodium Dehydroacetate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Carbomer, Methylparaben, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Ascorbate (Vitamin C), Propylparaben. May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica.
Nie widze tu typowych zapychaczy, choć Cetearyl Alcohol ma umiarkowany potencjał do tego. Mimo to raczej nei powinien zapchac. Te dwa na poczatku to filtry chroniące przed UVB i niecałym zakresem UVA.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Dzięki za rozszyfrowanie kuracji glikolowej , chyba się na nią skuszę

A ten krem, pod kątem zapychania?

Avon, Youth Aqua Creme-Gel (Żel - krem na drobne zmarszczki)

Dogłębnie nawilża skórę, wygładza drobne zmarszczki i linie. Likwiduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i nadaje skórze zdrowy wygląd. Hipoalergiczny, odpowiedni dla skóry wrażliwej.

skład: AQUA DIMETHICONE GLYCERIN HYDROXYETHYL UREA GLUCOSE SILICA POLYACRYLATE-13 DIMETROCONE SILCESOUIOXANE CROSSPOLYMER IMILIDAZOLIDINYL UREA PHENOXYEDTHANOL PHENYL TRIMETHICONE CARBOMER POLYISOBUTENE DISODIUM EDTA PARFUM BUTYLENE GLYCOL UREA BENZOPHENONE -4 SODIUM HYDROXIDE ACRYLATES /c10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSMOLYMER ISOHEXADECANE POLYSORBATE20 SORBITAN ISOSTEARATE ERYTHRYTOL AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER TOCOPHERYL ACETATE POLYSORBATE 80 HYDROLYZET RICE EXTRACT HOMARINE HCI CI42090 CI17200

Pozdrawiam
Raczej nie liczyłabym na jakieś doglębne nawilżanie - silikony stworza lekka warstwe okluzyją i wygładzą, gliceryna i hydroksyetylomocznik nawilżą, przed konserwantem jest jeszcze tylko polimer filmotwórczy. To ewentualne "wygładzanie drobnych zmarszczek i linii" to tylko do pierwszego mycia - nic faktycznego.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 21:01   #3966
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

Mam takie pytanie ( jeżeli piszę nie w tym miejscu, albo już się temat powtarza to przepraszam), chodzi mi o Babydream, Uniwersalny Żel do Mycia . Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do zapychania i czasami mi coś wyskoczy i chciałam się zapytać, czy mogę używać tego żelu do codziennego mycia twarzy ?

Dla przypomnienia podaję skład:

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum

jak najbardziej możesz, poczytaj choćby KWC
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 21:24   #3967
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
jak najbardziej możesz, poczytaj choćby KWC
Dziękuję Ci bardzo

Bo już powoli mam dosyć kupowania ciągle nowych żeli antybakteryjnych, po których albo mi się wysusza skóra, albo wychodzą nowe niechciane niespodzianki Dlatego też pytam, bo może po prostu lepiej przerzucić się na jakiś delikatny płyn, w którym w dodatku będę mogła myć też moją córeczkę
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 21:46   #3968
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tej mgiełki

Marion - Termoochrona - mgiełka chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury

Skład: aqua, sodium laneth-40 maleate/styrene sulfonate copolymer, glycerin, cetrimonium chloride, trimethylsilyamodimethico ne (and) c11-15 (and) pareth-5 (and) c11-5 pareth-9, propylene glycol, peg-12 dimethicone, peg-40 hydrogenateg cator oil, cocamidoprpyl betaine, panthenol, parfum, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, citric acid, triethanolamine, hexyl cinnamal, alpha-isomethyl ionone, coumarin
Zaraz po widzie jest składnik chroniący przed wys. temp, dalej humektant - gliceryna (dalej jeszcze glikol propylenowy i pantenol), następnie antystatyk który wygładzi, zapobiegnie puszeniu i elektryzowaniu. Dalej kilka składników kondycjonujących jak pochodne silikonów. Generalnie powinna wykonac swoje zadanie, bo oprócz tego pierwszego składnika, same silikony działaja ochronnie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 21:51   #3969
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
jak najbardziej możesz, poczytaj choćby KWC
Aha a możesz mi jeszcze tylko powiedzieć czy do mojej cery lepszy będzie ten żel, czy może z tej serii naturalnej Babydream, Natural, Pflegebad (Pielęgnacyjny płyn do kąpieli) ?

Skład:


Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Glyceryl Oleate, Glycerin, Bisabolol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Parfum.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-08, 21:59   #3970
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Weleda krem z irysem do skóry normalnej i suchej

Skład: Water (Aqua), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Distillate, Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Magnesium Aluminum Silicate, Lysolecithin, Beeswax (Cera Flava), Hydrolyzed Beeswax, Iris Germanica Root Extract, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum)*, Limonene*, Linalool*, Citronellol*, Geraniol*, Citral*, Eugenol*. *z naturalnych olejków eterycznych
Krem oparty na oleju jojoba, dalej hydrolat oczarowy - oba składniki mają swoje zalety dla wszystkich typów cer, alkohol jest tu konserwantem, wiec jest go dużo. Dalej składniki okluzyjne i natłuszczajace. Zwykły treściwy krem, natłusci i nawilży.
Reszta jutro
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 06:30   #3971
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość

Dr. Hauschka Emulsja nawilzajaca do twarzy
Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego
Nie wiem za bardzo co myśleć o tej emulsji, na samym początku jest ekstrakt bogaty w taniny, wiec ma działanie ściągające (zwieksza elstyczność i napięcie skóry) oraz antyoksydacyjne. Dalej zapewne olej z pestek moreli oraz konserwujacy alkohol. Jakoś cieżko mi połapać sie w ilościach, bo taki ekstrakt to sie stosuje w małych ilościach, wiec co on robi przed alkoholem, chyba że Parfum jest tu konserwantem? Oprócz tego jest tu ekstrakt/ hydrolat (???) oczarowy oraz kilka ciezszych olejów: ze sładkich migdałow, oliwy z oliwek; dale bogaty w wit. A ekstrakt z marchwi, olej z orzeszków arachidowych (niektórzy mogą by na to uczuleni, wiec kosmetyk dopada) i pare ekstraktów. Ale naprawde nie potrafie rozgryśćproporcji, składniki te troche tak z dwóch bajek - ekstrakty/hydrolaty dla cery tłustej, oleje raczej dal suchej.

Cytat:
Napisane przez Symetria
Lekki krem do twarzy z wyciagiem z rózy
Skład: Aqua, Sesamum Indicum Oil, Alcohol, Rosa Damascena Distillate, Althaea Officinalis Extract, Rosa Gallica Extract, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Alcohol, Bentonite, Cera Flava, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil, Lysolecithin, Rosa Canina Extract, Parfum, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Limonene*, Citral*, Farnesol*, Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Rosa Damascena Flower Wax, Xanthan Gum. *składnik naturalnego olejku eterycznego
moze zapychac?
Krem oparty na oleju sezamowym, pozostałe, dosć ciezki oleje w mniejszych ilościach. Do tego antyoksydacyjne i łagodzące ekstraty (szczególnie te z róży są bogate w wit. C). Bentonit zapewne ma matowić. W konsystencji powinnien być lekki, alkohol moze podrażnić. Esktrakty

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kurnachata Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, wypatrzyłam maseczkę, która z założenia ma być boska na zaskórniki, ale wolę żebyście się wypowiedziały o tej jej boskości.
Jest to maseczka Mary Kay.

Składniki INCI:
Aqua, Kaolin, Propylene Glykol, C12-15 Alkyl Benzoate, Magnesium Aluminum Silicate, Tea-Lauryl Sulfate, Xanthan Gum, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Anthemis Nobilis, Lavandula Angusti-Folia, CI 60730, CI 14700
Nic boskiego tu nie ma, tylko oczyszczajace - usuwająca sebum glinka (kaolin). Reszta ma zapewne łagodzić wysuszające działanie. Zeby pozbyć sie zaskórników to potrzebne jest regularne i długotrwałe "kwaszenie" czy ogólnie peelingi chemiczne
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 08:02   #3972
kurnachata
Przyczajenie
 
Avatar kurnachata
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzięki wielkie Hey za analizę ;-*
kurnachata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 16:24   #3973
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,

Mam wielką prośbę do hey i innych Pań, o pomoc w rozszyfrowaniu składów:

W linku znajdują się składy kosmetyków
http://i55.tinypic.com/qmxurt.jpg
a poniżej zamieszczam nazwy i prośbę pod jakim kontem rozszyfrować.

1) Bandi Professional, AHA+PHA, Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami

Czy ma szansę działać na wypryski i przebarwienia? Czy ochrona spf 15 wystarczy?? (parsole, oktokrylen, czy jednak Tinosorb M byłby bardziej porządany?)
Generalnie bez wiedzy o stężeniach ciężko coś konkretniej powiedzieć. Kwas migdałowy potrzebuje dość duzych stężeń by działać, ale w niskich nadaje sie do zapobiegania wypryska i łagodnego oczyszczania a takze nawilży. Kwasów PHA jest tu tyle co kot napłakał. Generalnie powinien być przyjemny w użyciu i "gładki", niepodobaja mi sie triglicerydy, ale może nie zapchają przy takiej takiej ilości. Przy takich kwasach i małej mozliwosci łuszczenia SPF 15 powinno wystarczyć na co dzień, oczywiście unikania słońca koniecznie przy walce z przebarwienaimi.

Cytat:
Napisane przez dodus89
2) La Roche Posay, Toleriane Teint (Kojący podkład korygujący o elastycznej konsystencji) (nowa wersja)

Czy ogólnie dobry ma skład, czy nie będzie zatykał porów i szkodził w trakcie leczenia niedoskonałości, przebarwień??
Podkład prawie na pewno był analizowany, poszukaj

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Hey

Mam takie pytanie ( jeżeli piszę nie w tym miejscu, albo już się temat powtarza to przepraszam), chodzi mi o Babydream, Uniwersalny Żel do Mycia . Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do zapychania i czasami mi coś wyskoczy i chciałam się zapytać, czy mogę używać tego żelu do codziennego mycia twarzy ?

Dla przypomnienia podaję skład:

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum
Jak najbardziej, te podziały na żel do twarzy, ciała, higieny intymnej to nie sa jakieś żelazne reguły. Jeśli żel jest łagodny i ma odpowiednie pH to nadaje sie do wszystkiego.
Ten tu składa sie z samych łagodnych surfaktantów, do tego dwa świetne nawilżajace i łagodzące humektanty. Dwa fajne ekstrakty, także łagodzace: z pszenicy i rumianku. Następnie dwa emolienty i kwas mlekowy jako regulator pH.
Teoretycznie wiec jest idealny: dobrze umyje, bedzie sei dobrze pienił, nie wysuszy i nie porazni

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Babydream, Natural, Pflegebad (Pielęgnacyjny płyn do kąpieli) ?
Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Glyceryl Oleate, Glycerin, Bisabolol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Parfum.
Takze powinien być delikatny, jednak troche mocniejszy ze względu an obecność SCS (który składa sie przede wszystkim z SLS). Oprócz tego sa tu łagodzace, przeciwzapalne, antybakteryjne ekstrakty: z nagietka i rumianku oraz oraz składnik pochodzacy z rumianku; a takze składniki nawilżające. Wydaje mi sie że ten płyn może być z powodzeniem stosowany jako szampon, ze względu na obecność antystatyka
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-09 o 16:27
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 17:06   #3974
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jak najbardziej, te podziały na żel do twarzy, ciała, higieny intymnej to nie sa jakieś żelazne reguły. Jeśli żel jest łagodny i ma odpowiednie pH to nadaje sie do wszystkiego.
Ten tu składa sie z samych łagodnych surfaktantów, do tego dwa świetne nawilżajace i łagodzące humektanty. Dwa fajne ekstrakty, także łagodzace: z pszenicy i rumianku. Następnie dwa emolienty i kwas mlekowy jako regulator pH.
Teoretycznie wiec jest idealny: dobrze umyje, bedzie sei dobrze pienił, nie wysuszy i nie porazni

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------


Takze powinien być delikatny, jednak troche mocniejszy ze względu an obecność SCS (który składa sie przede wszystkim z SLS). Oprócz tego sa tu łagodzace, przeciwzapalne, antybakteryjne ekstrakty: z nagietka i rumianku oraz oraz składnik pochodzacy z rumianku; a takze składniki nawilżające. Wydaje mi sie że ten płyn może być z powodzeniem stosowany jako szampon, ze względu na obecność antystatyka
Dziękuję za tak dokładną analizę

A możesz mi jeszcze tylko doradzić, który byłby lepszy do cery mieszanej ze skłonnością do zapychania (dodam, że większość żeli wysusza mi skórę) ? I mam jeszcze jedną prośbę, czy do tego mogę z powodzeniem używać tego kremu, o którym już pisałyśmy (str. 130/131) Alantandermoline ? Czy może też jakiś krem z serii Babydream ? Ogólnie kremy do cery trądzikowej raczej mi nie służą, a nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na jakiś drogi krem, który znowu pójdzie w kąt Przepraszam za tą ilość pytań, ale naprawdę nie znam się na składach, a większość żeli i kremów albo mnie zapycha, albo wysusza itp. Ciągle szukam tego ideału
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 17:53   #3975
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak dokładną analizę

A możesz mi jeszcze tylko doradzić, który byłby lepszy do cery mieszanej ze skłonnością do zapychania (dodam, że większość żeli wysusza mi skórę) ?
Niestety na takie pytanie nie potrafie odpowiedzieć, kup oba i zobacz który sei lepiej sprawuje to twojej twarzy, w razie czego zuzyjesz do ciała, rąk czy córki
Cytat:
Napisane przez izus_86
I mam jeszcze jedną prośbę, czy do tego mogę z powodzeniem używać tego kremu, o którym już pisałyśmy (str. 130/131) Alantandermoline ?
O ile pamiętam, tak - jako krem nawilżajacy
Cytat:
Napisane przez izus_86
Czy może też jakiś krem z serii Babydream ?
Nie polecam ich jakoś szczególnie, bo są pełne potencjalnych zapychaczy, a wiadomo że skórze "docelowej" dla tych kremów to nie przeszkadza
Cytat:
Napisane przez izus_86
Ogólnie kremy do cery trądzikowej raczej mi nie służą, a nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na jakiś drogi krem, który znowu pójdzie w kąt
Jeśli szukasz czegoś niedrogiego, nawilżajacego dla cery trądzikowej to polecam Baikaderm (na noc, bo jest żółty). To co go wyróżnia to ekstrakt z tarczycy bajaklskiej (poczytaj o niej na LU)
Tak w ogóle to jest specjalny wątek dot. pielęgnacji dla poczatkujących
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-09 o 17:55
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 18:28   #3976
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=hey;28650516]Generalnie bez wiedzy o stężeniach ciężko coś konkretniej powiedzieć. Kwas migdałowy potrzebuje dość duzych stężeń by działać, ale w niskich nadaje sie do zapobiegania wypryska i łagodnego oczyszczania a takze nawilży. Kwasów PHA jest tu tyle co kot napłakał. Generalnie powinien być przyjemny w użyciu i "gładki", niepodobaja mi sie triglicerydy, ale może nie zapchają przy takiej takiej ilości. Przy takich kwasach i małej mozliwosci łuszczenia SPF 15 powinno wystarczyć na co dzień, oczywiście unikania słońca koniecznie przy walce z przebarwienaimi.


Podkład prawie na pewno był analizowany, poszukaj

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------



hey dostałem odpowiedź od Bandi "Krem z Kwasem Migdałowym z serii "AHA+PHA" zawiera 5% mieszaninę kwasu
migdałowego , laktobionowego i glukonolaktonu." Co sądzisz o takim stężeniu? Warty zainwestowania 64 zł (bez przesyłki) ?

A podkład owszem był analizowany, ale w starej wersji, to jest nowość. Jeśli mogłabys napisać kilka słów o nim, będę Ci bardzo wdzięczny.

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-09 o 18:31
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 19:30   #3977
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Niestety na takie pytanie nie potrafie odpowiedzieć, kup oba i zobacz który sei lepiej sprawuje to twojej twarzy, w razie czego zuzyjesz do ciała, rąk czy córki

O ile pamiętam, tak - jako krem nawilżajacy

Nie polecam ich jakoś szczególnie, bo są pełne potencjalnych zapychaczy, a wiadomo że skórze "docelowej" dla tych kremów to nie przeszkadza

Jeśli szukasz czegoś niedrogiego, nawilżajacego dla cery trądzikowej to polecam Baikaderm (na noc, bo jest żółty). To co go wyróżnia to ekstrakt z tarczycy bajaklskiej (poczytaj o niej na LU)
Tak w ogóle to jest specjalny wątek dot. pielęgnacji dla poczatkujących
Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź

Żele na pewno wypróbuję i póki co może zużyje do końca ten krem Alantandermoline, bo odstawiłam go ze względu na to, że ktoś przed Tobą mi pisał, że skład nieciekawy i żebym odstawiła, ale zaufam Tobie , bo kiedyś używałam Alantan Plus krem i byłam nawet zadowolona. I pamiętam, że kilka miesięcy temu miałam ten niebieski krem z Babydream i chyba właśnie mnie nie zapychał tylko przerzuciłam się na eksperymentowanie z kremami na trądzik (po ciąży trochę mi hormony zaczęły wariować ) i od tego czasu mam same problemy, więc chyba czas wrócić do poprzednich przyzwyczajeń
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 19:37   #3978
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość

2) La Roche Posay, Toleriane Teint (Kojący podkład korygujący o elastycznej konsystencji) (nowa wersja)

Czy ogólnie dobry ma skład, czy nie będzie zatykał porów i szkodził w trakcie leczenia niedoskonałości, przebarwień??
Ciezko mi powiedzić jak bedzie sie zachowywał, w przeciwieństwie do typowych podkładów ma mało silikonów, poza dwoma pierwszymi składnikami po wodzie, o których nic nie wiem i nie moge znaleźć info, to nie wiedze nic specjalnie zapychającego. Co do tych pierwszych to chyba są to emolienty, wiec w sumie podkład wyglada na dość nawilżajacy, wiec nie powinien wysuszyć

Cytat:
Napisane przez dodus89
hey dostałem odpowiedź od Bandi "Krem z Kwasem Migdałowym z serii "AHA+PHA" zawiera 5% mieszaninę kwasu
migdałowego , laktobionowego i glukonolaktonu." Co sądzisz o takim stężeniu? Warty zainwestowania 64 zł (bez przesyłki)
Przy takim niskim stężeniu to bedzie głównie nawilżał i w delikatny, powolny sposób likwidował jakiś niedoskonałości i zapobiegał powstawaniu nowych - choć jeśli nie masz doświadczenie z kwasami to może być wcale nie taki delikatny. Czy jest warty 64 zł? Dla mnie nie, ale ja mam skrzywienie na punkcie samorobionych preparatów z kwasami, wiec wszystkie gotowce są niewarte ceny. Twoj kasa, twój wybór.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-09 o 19:42
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 20:08   #3979
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak dokładną analizę

A możesz mi jeszcze tylko doradzić, który byłby lepszy do cery mieszanej ze skłonnością do zapychania (dodam, że większość żeli wysusza mi skórę) ? I mam jeszcze jedną prośbę, czy do tego mogę z powodzeniem używać tego kremu, o którym już pisałyśmy (str. 130/131) Alantandermoline ? Czy może też jakiś krem z serii Babydream ? Ogólnie kremy do cery trądzikowej raczej mi nie służą, a nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na jakiś drogi krem, który znowu pójdzie w kąt Przepraszam za tą ilość pytań, ale naprawdę nie znam się na składach, a większość żeli i kremów albo mnie zapycha, albo wysusza itp. Ciągle szukam tego ideału
jeżeli chodzi o krem to ja ci mogę polecić świetne mleczko babydream https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...re.html&next=1, szybko się wchłania, nie zapycha, a nawilża! mam podobną skórę do twojej
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 20:13   #3980
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ciezko mi powiedzić jak bedzie sie zachowywał, w przeciwieństwie do typowych podkładów ma mało silikonów, poza dwoma pierwszymi składnikami po wodzie, o których nic nie wiem i nie moge znaleźć info, to nie wiedze nic specjalnie zapychającego. Co do tych pierwszych to chyba są to emolienty, wiec w sumie podkład wyglada na dość nawilżajacy, wiec nie powinien wysuszyć


Przy takim niskim stężeniu to bedzie głównie nawilżał i w delikatny, powolny sposób likwidował jakiś niedoskonałości i zapobiegał powstawaniu nowych - choć jeśli nie masz doświadczenie z kwasami to może być wcale nie taki delikatny. Czy jest warty 64 zł? Dla mnie nie, ale ja mam skrzywienie na punkcie samorobionych preparatów z kwasami, wiec wszystkie gotowce są niewarte ceny. Twoj kasa, twój wybór.
Wiesz co, bardzo Ci dziękuję.
Podkład zakupię na prezent, skoro jest w miarę ok. Z kremu chyba zrezygnuję, bo ja mam doświadczenie z kwasami, stosowałem nawet 15 % glikolowy (Sebium Serum), 6% glikolowy z retinaldehydem (Diacneal, Triacneal), salicylowy (Sebium AKN, Effaclar K i Duo).

Teraz chciałem po prostu spróbować czegoś, co nie uwrażliwia na słońce i spróbować kremów z spf 20 nawilżających (Avene, La Roche Posay), więc kwasy AHA, BHA odpadają.

W takim razie lepszy będzie Iwostin Remover (który ostatnio spotkał się z Twoim pozytywnym zdaniem na temat składu) od tego Bandi z migdałowym, prawda?

Stosuję maseczkę z AHA którą zmywam po 10 minutach,stosuję na noc, ona zapewne nie uwrażliwia tak skóry jak kremy z kwasami, prawda? Jest łagodna, ma głównie kwas jabłkowy .

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-09 o 20:17
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 20:52   #3981
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o krem to ja ci mogę polecić świetne mleczko babydream https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...re.html&next=1, szybko się wchłania, nie zapycha, a nawilża! mam podobną skórę do twojej
Dziękuję

Miałam w planach się o to zapytać, ale ciągle ostatnio o coś pytam i widziałam, że już był poruszany ten temat. Nie wiedziałam tylko czy do mojej cery się nada, ale fajnie, że się odezwałaś skoro masz taką jak ja No to na pewno sobie kupię ( zawsze mogę zużyć do córeczki ), do tego jeszcze żel do mycia z tej serii i mam nadzieję, że w końcu się uporam z tymi problemami, bo ostatnio dochodzę do wniosku, że chyba lepiej mniej i delikatniej.

Pozdrawiam
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 21:37   #3982
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Teraz chciałem po prostu spróbować czegoś, co nie uwrażliwia na słońce i spróbować kremów z spf 20 nawilżających (Avene, La Roche Posay), więc kwasy AHA, BHA odpadają.

W takim razie lepszy będzie Iwostin Remover (który ostatnio spotkał się z Twoim pozytywnym zdaniem na temat składu) od tego Bandi z migdałowym, prawda?
Iwostin Remover ma napewno ciekawszy i ładniejszy skład (ciekawe ile kwasu ma?), a i cena na tle produktów aptecznych zachęcająca. W tym Bandi nie ma nic szczególniego po za tą mieszanką kwasów. Możesz sobie kupić migdałowy i robić tonik. Tylko mimo wszystko stosuj ochrone przeciwsłoneczną i nie opalaj sie, jeśli walczysz z przebarwieniami


Cytat:
Napisane przez dodus89
Stosuję maseczkę z AHA którą zmywam po 10 minutach,stosuję na noc, ona zapewne nie uwrażliwia tak skóry jak kremy z kwasami, prawda? Jest łagodna, ma głównie kwas jabłkowy .
To ze maseczka i zmywana po 10 min. to nie za wiele ma do rzeczy jeśli chodzi o uwrażliwianie. To jak mocno działają zalezy też od podłoża i stężenia. Niestety nei weim czy akurat jabłkowy jest fotouczulający
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-09 o 21:40
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 21:42   #3983
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej,
mam troszke głupie pytanie
szykujac sie powoli do wyjazdu zaczelam uzywac samoopalacza.
no i jestem pieknie opalona tylko mam biala twarz (nie smarowalam twarzy samoopalaczem bo balam sie zatykania porow)
na codzien mi to nie przeszkadza bo sie maluje ale wlasnie sobie uswiadomilam ze przeciez na wakacjach nie bede tego robic.
stojac dzisiaj przed lustrem zauwazylam ze wygladam poprostu jak glupek cale cialo mam brazowe (nie az tak bardzo ale roznica z twarza jest) a twarz widocznie sie odcina.

przeszlam sklepy przeanalizowalam sklady tych samoopalaczy i wybralam 2 ktore mam nadzieje nie zrobia mi krost - ale musze jeszcze od kogos uslyszec ze moge je bezpiecznie nalozyc na twarz bo jak przed wyjazdem zrobi mi sie wstretna krocha to sie kurde zdenerwuje
aha- i uzywam na noc triacneal to czy jest tu sens uzywac samoopalacz na twarz ?
wiem ze cos tam moze w tych produktach zapchac ale szukam zapewnienia ze nic sie nie wydarzy - te 2 samoopalacze daja piekna delikatnie brazowa opalenizne a nie efekt marchwi... no i nigdy nie mialam po nich zadnej smugi

yves rocher samoopalajace mleczko

aqua, glycerin, dihdroxyacetone, sodium mannuronate methylsilanol, coco-caprylate/caprate, dimethicone, cocos nucifera oil, hydrohyethyl acrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, sesamum indicum seed oil, propylene glycol, glyceryl stearate se, agave tequilana leaf extract, mangiferin, parfum, sodium metabisulfite, xanthan gum, methylparaben, panthenol, limonene, ethylparaben, linalool, propylparaben, lactic acid , benzyl salicilate, gardenia tahitensis plower extract, hexyl cinnamal, tetrasodium edta ,magnesium sterate, coumarin, alpha-isomethyl iononoe , hydroxycitronellal


edit
usunelam ten 2 samoopalacz bo na 100% mnie zapcha
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 21:43   #3984
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rozumiem hey, ciągle stosowałem ochronę spf 50, stabilne, apteczne filtry, jednak nie bardzo się z nimi lubię, czy spf 20/UVA 8 w kremie nawilżającym Avene, czy LRP powinny uchronić mnie przed niekorzystnym wpływem promieniowania, biorąc pod uwagę moją rezygnację z AHA i BHA na rzecz kw.laktobionowego, no i na rzecz tej maseczki z AHA?
Mam zamiar też włączyć w pielęgnację krem z 20% stabilną witaminą C, co podobno wzmacnia funkcje obronne skóry przed promieniowaniem ?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 06:34   #3985
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
yves rocher samoopalajace mleczko
aqua, glycerin, dihdroxyacetone, sodium mannuronate methylsilanol, coco-caprylate/caprate, dimethicone, cocos nucifera oil, hydrohyethyl acrylate/ sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, sesamum indicum seed oil, propylene glycol, glyceryl stearate se, agave tequilana leaf extract, mangiferin, parfum, sodium metabisulfite, xanthan gum, methylparaben, panthenol, limonene, ethylparaben, linalool, propylparaben, lactic acid , benzyl salicilate, gardenia tahitensis plower extract, hexyl cinnamal, tetrasodium edta ,magnesium sterate, coumarin, alpha-isomethyl iononoe , hydroxycitronellal
Generalnie samoopalcze powinny być w jak najbardziej treściwych, w sensie bogatych w faze tłuszczową formułach, a to dlatego że DHA jest niestabilnym związkiem w r-rach wodnych. Tutaj masz dwa mocne zapychacze, ale ciezko powiedzić koniecznie zapchają, w końcu stężenie raczej duże nie jest. Tylko pamiętaj o uzywaniu mocnego filtra bo samy DHA m.in. generuje wole rodniki pod wpływem UV.

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Rozumiem hey, ciągle stosowałem ochronę spf 50, stabilne, apteczne filtry, jednak nie bardzo się z nimi lubię, czy spf 20/UVA 8 w kremie nawilżającym Avene, czy LRP powinny uchronić mnie przed niekorzystnym wpływem promieniowania, biorąc pod uwagę moją rezygnację z AHA i BHA na rzecz kw.laktobionowego, no i na rzecz tej maseczki z AHA?
Mam zamiar też włączyć w pielęgnację krem z 20% stabilną witaminą C, co podobno wzmacnia funkcje obronne skóry przed promieniowaniem ?
Tak jak pisałam, na codzień możesz imho używać SPF 20, ale oczywiscie nakładaj hojnie tak jak filtr, plus unikaj słońca (nie opalaj sie), jeśli przewidujesz dłużysz pobyt na słońcu to jednak mocnieszego filtra uzyj. Rano pod krem z filtrem dobrze jest użyć wit. C.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 10:39   #3986
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Panie bardzo serdecznie, panów również.

Chciałabym bardzo poprosić o analizę maseczki pod względem oczyszczania i czy wymaga stosowania filtra? (Przypuszczam, że tak, bo ma kwasy AHA- przynajmniej w opisie działania).

Uriage Hyseac, maseczka pilingująca

"Preparat 2 w 1 łączący właściwości maseczki z kwasami AHA i delikatnego pilingu złuszczającego."


Skład:
Aqua, kaolin, uriage Thermal Spring Water, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Ethylhexanoate, Polyethylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Steareth-21, Steareth-2, Malic Acid, Cetyl Alcohol, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate copolymer, Isohexadecane, Sodium Hydroxide, Chlorphenesin, Xanthan Gum, parfum (Fragrance), Polysorbate 80- O-Cymen- 5- OL, Sorbitan Oleate- Cl19140 (yellow 5)- Cl 42090 (blue I)
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 11:39   #3987
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
jako że właśnie przebywam na urlopie macierzyńskim i chciałabym jakoś odświeżyć swoją buzię (jestem po 30 r.ż) zakupiłam :

ISISPHARMA GLYCO-A 12%
Aqua, Glycolic Acid, Cetyl Alkohol, Paraffinum Liquidum, Ceteth-20, Stearic Acid, Ammonium Hydroxide, Parfum, Magnesium Nitate, Magnesium Chloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylizothiazolinone, Buthylphenyl Methylpropional, Geraniol, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Citronellol, Alpha-Isomethylionone

oraz

EFFACLAR DUO
Skład: Aqua/Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Niacinamide, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Nylon-12, Zinc PCA, Linoleic Acid, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl, Hydroxyhydrocinamate, Capryloyl Glycine, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Piroctone Olamine, Myristyl Myristate, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Parfum/Fragrance

Jeśli chodzi o moją cerę, mam teraz jeszcze okazjonalnie kilka niespodzianek, pewnie związane ze zmianami hormonalnymi w ciąży, jednakże liczę bardziej na wygładzenie buzi, być może delikatne wygładzenie zmarszczek.

Moje pytanie:
czy mogę stosować oba kosmetyki w tym samym czasie ?? Mam nadzieję, że nie koliduje to z faktem, iż karmię córeczkę ?
Będę Ci hey niezwykle wdzięczna za słówko wyjaśnienia
Nie chcę być zaniedbaną mamusią, która w momencie pojawienia się maleństwa zapomina całkowicie o sobie, ale też nie chciałabym zrobić sobie krzywdy, dlatego jeśli znajdziesz chwilunię proszę o oświecenie
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 12:54   #3988
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę prosić o przetłumaczenie składu maseczki do włosów Dabour:

-oliwka z migdałami
SKŁAD: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alkohol, Mirystyl Alkohol, Olea Europaea Fruit Oil, Prununs Amigdalus Dulcis, Lawsonia Inermis Extract, Perfum, Magnesium Nitrate, Magnesium Hloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, CL: 16255, 19140, 14720, 73015, 28440

smirky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 13:56   #3989
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Generalnie samoopalcze powinny być w jak najbardziej treściwych, w sensie bogatych w faze tłuszczową formułach, a to dlatego że DHA jest niestabilnym związkiem w r-rach wodnych. Tutaj masz dwa mocne zapychacze, ale ciezko powiedzić koniecznie zapchają, w końcu stężenie raczej duże nie jest. Tylko pamiętaj o uzywaniu mocnego filtra bo samy DHA m.in. generuje wole rodniki pod wpływem UV.

--
. C.
hey a jest sens uzywac samoopalacz na twarz przed wyjazdem skoro bede uzywac triacneal- nie zrobia sie plamy? chce tak 3-4 dn przed wyjazdem uzywac tego opalajacego mleczka a potem juz normalnie triacneal

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Witam Panie bardzo serdecznie, panów również.

Chciałabym bardzo poprosić o analizę maseczki pod względem oczyszczania i czy wymaga stosowania filtra? (Przypuszczam, że tak, bo ma kwasy AHA- przynajmniej w opisie działania).

Uriage Hyseac, maseczka pilingująca

"Preparat 2 w 1 łączący właściwości maseczki z kwasami AHA i delikatnego pilingu złuszczającego."


Skład:
Aqua, kaolin, uriage Thermal Spring Water, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Ethylhexanoate, Polyethylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Steareth-21, Steareth-2, Malic Acid, Cetyl Alcohol, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate copolymer, Isohexadecane, Sodium Hydroxide, Chlorphenesin, Xanthan Gum, parfum (Fragrance), Polysorbate 80- O-Cymen- 5- OL, Sorbitan Oleate- Cl19140 (yellow 5)- Cl 42090 (blue I)
maseczka bedzie miec dzialanie pochlaniajace sebum i zluszczajace- ( Polyethylene) . zmiekczy, wygladzi naskorek.


kwasem jest tu - Malic Acid, kwas aha wiec w teorii wymaga ochrony przeciwslonecznej. Nie wiem jakie tu jest stezenie tego kwasu. Ten produkt jest maseczka wiec zapewne bedziesz go uzywac raz- dwa razy w tyg . Ochrona przeciwsloneczna jest zawsze konieczna czy uzywamy kwasow czy nie - ale w tym przypadku moim zd moze byc nie ''ortodoksyjna''
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-10 o 13:57
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 14:10   #3990
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Witam Panie bardzo serdecznie, panów również.

Chciałabym bardzo poprosić o analizę maseczki pod względem oczyszczania i czy wymaga stosowania filtra? (Przypuszczam, że tak, bo ma kwasy AHA- przynajmniej w opisie działania).

Uriage Hyseac, maseczka pilingująca

"Preparat 2 w 1 łączący właściwości maseczki z kwasami AHA i delikatnego pilingu złuszczającego."


Skład:
Aqua, kaolin, uriage Thermal Spring Water, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Ethylhexanoate, Polyethylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Steareth-21, Steareth-2, Malic Acid, Cetyl Alcohol, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate copolymer, Isohexadecane, Sodium Hydroxide, Chlorphenesin, Xanthan Gum, parfum (Fragrance), Polysorbate 80- O-Cymen- 5- OL, Sorbitan Oleate- Cl19140 (yellow 5)- Cl 42090 (blue I)
Maska bedzie działać na zasadzie pochłaniania i odtłuszczania - kaolin, przy zmywaniu ścierania - granulki polietylenowe, ten kwas jabłkowy wygląda na będący w symbolicznej ilości. Niestety nie wiem czy jest fotouczulający, to że należy do AHA tego nei warunkuje - patrz kw. migdałowy. Reszta to dodatek składników nawilżajacych
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.