Skrobia ziemniaczana jako puder - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-26, 13:08   #181
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: skrobia ziemniaczana

Niestety zawiera talc. Sama też bałam sie zatkanych porów, ale okazało się, ze u mnie zasypka nie daje takiego efektu i wszystko jest ok. Aczkolwiek to być może kwestia indywidualna i lepiej wtedy dodać mąki Można zresztą dodać inną zasypkę - zdaje się, że ktoś próbował dermatol (saszetka kosztuje jakieś 2-3zł), ale nie pamiętam, czy to się sprawdzało.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 14:28   #182
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Na stronie Łuskiewnika podają, że mąkę (albo zasypkę alantonową) i cynamon miesza się w stosunku 1:1. Ale tak naprawdę każdy może kombinować na swój własny sposób.
Oczywiście chodziło mi o zasypkę alantAnową.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 14:21   #183
meexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 13
Dot.: skrobia ziemniaczana

Drogie Wizażystki ale można sie dużo dowiedzieć od kobiet. Mam mieszana skóre i zawsze cierpiałem na tłusty film na mojej skórze. Jak zaczęłyście pisac o mące ziemniaczanej to pomyślałem ze kobietom wszystko można wmówić i ze żartujecie. Ale zakupiłem mąke ziemniaczana w celu wypróbowania - efekty? REWELACYJNE - na krem Nivea Visage nawilżająco matujący nakładam i praktycznie przez cały dzień mam matową skóre, nie zatyka porów...Dzięki ))
meexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:00   #184
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez meexxx
Drogie Wizażystki
Wizażanki nie wszystkie jesteśmy wizażystkami
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:22   #185
meexxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 13
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez justa79
Wizażanki nie wszystkie jesteśmy wizażystkami
dziękuje za zwrócenie uwagi - obiecuje poprawe
meexxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 09:09   #186
Elisss
Raczkowanie
 
Avatar Elisss
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 94
GG do Elisss
Arrow Dot.: skrobia ziemniaczana

Wizażanki nie zauważyłyście wysuszenia skóry po długotrwałym stosowaniu cudownej mieszanki mąka+cynamon?
Elisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 09:58   #187
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja nie nabawiłam się przesuszeń (alantan + cynamon), ale moim zdaniem działa to wysuszająco. Policzków, które mam bardzo suche, zwykle nie pudruję tym, a nochal i czółko niezmiennie mam tłuściutkie, tzn alantan +cynamon z czasem trochę zmniejszyły tłuszczyk do stanu miarkowanego, jednak nie do fazy suchości.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 14:18   #188
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Dot.: skrobia ziemniaczana

Samą mąkę stosuję już od jakiegoś czasu (nie wysuszyła mi skóry) ale mieszankę mąką+cynamon dopiero od kilku dni, więc nie wiem jak działa na dłuższą metę. Ale prawdę mówiąc myślę, że może wysuszać skórę i jeśli jest w tej magicznej miksturze jakiś haczyk to jest nim właśnie owo przesuszanie. Jestem raczej optymistką, ale to byłby po prostu cud, gdyby mąką i cynamon okazały się pudrem doskonałym - tanim jak barszcz, silnie matującym nawet tłustą buzię na cały dzień, leczniczym, nie zatykającym porów, niewidocznym na twarzy i pięknie pachnącym Coś tu musi być nie tak, ale mam nadzieję, że się mylę Wypowiem się za jakiś czas
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:07   #189
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja na razie niczego nie zauważyłam, żadnego przesuszenia. Ale ja dość intensywnie nawilżam buzię, bo stosuję acne derm, a on wysusza mi skórę. Wiec może być i tak, że nawet jesli mieszanka moze wysuszać, mnie to ominie, albo nie zauważę
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 08:12   #190
Lala83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 16
Dot.: skrobia ziemniaczana

Hej! Wczoraj przetestowałam mąkę ziemniaczaną i.............REWELACJA Już się nie świecę jak(przepraszam za wyrażenie) psu jajca Zastanawiam się tylko jak to będzie gdy przypudruję sobie mąką twarz po nałożeniu podkładu Dream Mat Mousse, czy taki zestaw nie wysuszy mi twarzy na wiór mimo iż mam cerę bardzo tłustą
Lala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 10:40   #191
Elisss
Raczkowanie
 
Avatar Elisss
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 94
GG do Elisss
Dot.: skrobia ziemniaczana

Lala83 ja własnie używam podkładu dream mat mousse i zauważam drobne wysuszenie skóry po nałożeniu mąki.Ale to np.po tygodniu stosowania. Cera o wiele lepiej wygląda po nałożeniu mąki na twarz posamrowaną kremem nawilżającym, ponieważ duet Dream Mat mousse + mąka na dłuższą metę, przynajmniej u mnie sie nie sprawdza (po kilku godzinach cera zaczyna wyglądac niezbyt fajnie)
Elisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-29, 12:59   #192
ona1982
Zadomowienie
 
Avatar ona1982
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 162
Dot.: skrobia ziemniaczana

Czy też macie wrażenie, że mieszanka mąka plus cynamon działa jak puder brązujący. Cynamonu dodałam zaledwie ciut a miałam wrażenie, że twarz jest o ciemniejszym kolorycie.
ona1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 08:06   #193
Beatrycze
Raczkowanie
 
Avatar Beatrycze
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: DolnyŚląsk
Wiadomości: 67
Dot.: skrobia ziemniaczana

Witajcie
Wcześniej używałam skrobi ziemniaczanej mieszanej z pudrem sypkim i było superrrr......wczoraj zmieszałam skrobie z cynamonkiem (uwielbiam ten zapach)... i też jest ciekawie: buźka zmatowiona,ma taki naturalny, zdrowy połysk, nie zauważyłam by cynamon przyciemnił mi lico, może tylko tym o bardzo bladej cerze.
Na blokery z filtrami skrobia jest niezastąpiona - polecam wszystkim.
Pozdrowionka i do miłego .....
Beatrycze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:54   #194
Isadora
Przyczajenie
 
Avatar Isadora
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 18
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez mona1978
Hmm - a ja polecam jeszcze jeden wynalazek Puder(zasypka) dla niemowląt , można ja mieszać z pudrem i oprusza ć tak jak mąką /skrobią ziemniaczaną - no ale zasypka dla dzieci ma jeszcze właściwości lecznicze, a mąka nie - oj sorry ma właściwości matujące
Nie zgadzam się co do mąki ziemniaczanej, ma właściwości lecznicze.Kiedyś robiło się z niej taki krochmal do kąpieli niemowląt i leczyło to potówki.A po takiej kąpieli skóra jest gładziutka
Isadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 20:47   #195
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: skrobia ziemniaczana

I pomyśleć, że w czasie wakacji trochę rzadziej zaglądałam na forum i mnie takie rewelacje ominęły

Przeczytałam cały wątek i mam pytanie dotyczące połączenia skrobii i cynamonu:
Czy zapach cynamonu nie jest zbyt intensywny? Tzn. czy jeśli wyjdę z tym wynalazkiem do ludzi to nie zaczną dziwnie się na mnie patrzeć i pociągać nosem?
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 16:09   #196
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez vretka
Czy zapach cynamonu nie jest zbyt intensywny? Tzn. czy jeśli wyjdę z tym wynalazkiem do ludzi to nie zaczną dziwnie się na mnie patrzeć i pociągać nosem?
dołączam sie do pytania
z maki do utrwalania korzystam juz od dawna i jestem bardzooo zadowolona, super sie sprawdza , tyle ,ze denerwuje mnie to, ze jestem taka blada
a na make boje sie cos stosowac brazujacego, bo pewnie wtedy efekt matujacy minie...
pewnie niedlugo sobie kupie jakis samoopalacz,ale miedzy czasie moze cos innego przyciemni mi buzke (czyt. cynamon)
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 21:27   #197
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Dot.: skrobia ziemniaczana

Zapach jest wyraźny kiedy wącha się mieszankę bezpośrednio z pudełeczka (ew pędzęlka). Na twarzy jakaś nutka też jest wyczuwalna, ale na pewno zapach nie powala i wyczuwaany jest jedynie np. przy pocałunku czyli dość bliskim kontakcie. Ale to samo jest z wszystkimi pachnącymi pudrami, które nakłada się na twarz, buzia zawsze leciutko pachnie

Ps. Jeszcze a propos wysuszania: mnie mieszanka jednak bardzo nie wysuszyła, jakoś minimalnie może tak, ale całe lato stosowałam dość "chudy" krem nawilżający, którego resztki właśnie wykańczam. Z bardziej bogatym nawilżaczem nie powinno by żadnego problemu
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 10:20   #198
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: skrobia ziemniaczana

zazdroszczę Wam, bo skrobia matuje rewelacyjnie, ale i potwornie wysusza, a zaznaczam, że nie nałożyłam jej dużo i to na Juvit, emulsję Avene 50+ oraz Kanebo. I po jednym dniu takiego eksperymentu dziękuję - mam Saharę zamiast buzi. Chyba, że to przypadek, czyli kaloryfery, bo cała jestem "wyschnięta". Zatem skrobia podejście drugie po sezonie grzewczym
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 10:54   #199
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: skrobia ziemniaczana

a mi zostają po niej takie białe kropki na twarzy i jest bardziej widoczna niż zwykły puder
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 14:34   #200
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Post Dot.: skrobia ziemniaczana

a ja nie reklamujac firmy oriflame powiem ze ostatnio kupiłam sobie puder T_BALANCE w kamieniu(matuje strefe T) i jest rewelacyjny, nawet na mój nosek chociaż ciężko mi go było zawsze przymatowić, teraz mam problem z głowy dla mnie git!! ale maka ziemniaczana nie powiem też fajny patent niestety nie na mój nosek na reszte ok
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 09:44   #201
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: skrobia ziemniaczana

chciałabym odswiezyc wątek..czytam te wasze wypowiedzi i czytam ..i chyba tez wypróbuje maki ziemnaiczanej ..tylko mam pytanie bo ja nie uzywam podkładów..(a piszecie ze najpierw uzywacie podkładu) to moge uzyc zwykłego kremu np nivea (a jak nie, to jakiego kremu?) uzyc korektóra na moje wypryski, przypudrowac sie maką i wyjsc tak do ludzi ??
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 11:09   #202
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez patitcz
chciałabym odswiezyc wątek..czytam te wasze wypowiedzi i czytam ..i chyba tez wypróbuje maki ziemnaiczanej ..tylko mam pytanie bo ja nie uzywam podkładów..(a piszecie ze najpierw uzywacie podkładu) to moge uzyc zwykłego kremu np nivea (a jak nie, to jakiego kremu?) uzyc korektóra na moje wypryski, przypudrowac sie maką i wyjsc tak do ludzi ??
Najlepiej jak sama sprawdzisz jak to będzie na Tobie Metodą prób i błędów
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:04   #203
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: skrobia ziemniaczana

ja w lato nie nakładałam pudru a np chciałam zmatowić buzie to używałam mąki i było wszystko ok!
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:13   #204
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: skrobia ziemniaczana

aha dzieki jak wyprobuje to dam znac
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 16:44   #205
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: skrobia ziemniaczana

.
__________________


Edytowane przez bąbelek_82
Czas edycji: 2015-11-17 o 12:15
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 18:34   #206
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: skrobia ziemniaczana

Od dwóch tygodniu używam skrobi (oczywiście po przeczytaniu waszego wątku). Na początku trochę sceptycznie do tego podeszłam, ale szybko mnie zachwyciła i szczerze polecam.
Moją mieszankę zrobiłam ze skrobii (ok 70%), pudru z małymi drobinkami Douglasa i... cienia do powiek. Kiedyś pokruszył mi się taki śliczny jasny, opalizujący kolorek więc stwierdziłam, że raz kozie śmierć i dodałam.
Mieszanka świetna, matuje mnie na pół dnia a to i tak jest nieźle. Dodam, że używam filtrów i mam w pracy mocne ogrzewanie. Puderek wygląda bardzo naturalnie choć nakładam go sporo, idealnie stapia się z cerą, buzia jest matowa i gładka. Nie nadaje koloru, tylko delikatnie się mieni w słońcu (ale trzeba się mocno przyglądać). Wszystko zależy od upodobań i proporcji czy chcemy mieć bardziej błyszczący czy matowy makijaż.
Już wymyśliłam, że gdy skończy mi się ta mieszanka napewno kupię jakiś połyskliwy puder i wymieszam Napewno nie będę już kupować zwykłych pudrów sypkich.
Dla mnie to wybawienie bo nie lubię zwykłych matujących pudrów, tylko lekki błysk na twarzy, a tutaj mam dwa w jednym
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 17:43   #207
Irja
Zakorzenienie
 
Avatar Irja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 097
Dot.: skrobia ziemniaczana

Dziewuszki z nieba mi normalnie spadłyście
Dlaczego ja na to forum nie trafiłam wcześniej
Ale lepiej późno nic wcale
W każdym razie, użyłam dzisiaj mąki ziemniaczanej i jestem zachwycona
W końcu buźka się nie świeci, a makijaż się trzyma. (w zasadzie do tej pory, a pomalowałam się przed 7 rano)
Lecę czytać resztę porad, bo już parę ciekawych znalazłam
buziaczki

a tak poza tym, to witam wszystkich
Irja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 12:20   #208
effcia_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 245
Dot.: skrobia ziemniaczana

Skrobia ziemniaczana otrzymywana jest przez mechaniczne oddzielenie ziarenek skrobi od pozostałych części składowych ziemniaka, a następnie wypłukanie, oczyszczenie, wysuszenie i odsianie.
Skrobia jest polisacharydem pełniącym rolę materiału zapasowego roślin. Struktury krystaliczne ziarna skrobiowego są tworzone przez makrocząsteczki skrobi o budowie rozgałęzionej - amylopektynę oraz makrocząsteczki o budowie liniowej amylozę. Ponieważ amyloza i amylopektyna różnią się wieloma istotnymi cechami, dlatego proporcja, w jakiej występują w określonym rodzaju skrobi określa jej właściwości fizykochemiczne. Skrobia jest jednym z najbardziej wielofunkcyjnych surowców
w przemyśle spożywczym. W części zastosowań wykorzystuje się jej naturalne właściwości tworzenia żeli i zagęszczania. W przemyśle spożywczym i farmacji skrobia jest stosowana do nadawania produktom odpowiedniej tekstury, wyglądu (postaci), wilgotności, konsystencji i trwałości podczas przechowywania.


ZASTOSOWANIE:
w przemyśle spożywczym jako zagęstnik zup, sosów itp., do produkcji kisieli, do wypieku ciast;
w przemyśle włókienniczym przy apreturowaniu tkanin;
w przemyśle farmaceutycznym (np. do produkcji antybiotyków), chemicznym (np. do produkcji klejów), papierniczym, lekkim;
w gospodarstwach domowych do wypieku ciast, zagęszczania zup i sosów, przyrządzania kisieli, budyni, pyz i klusek ziemniaczanych, krochmalenia tkanin;
w produkcji dekstryn, hydrolizatów skrobiowych, syropów skrobiowych, glukozy, modyfikatów skrobiowych, preparatów krochmalowych
do celów technicznych w różnych gałęziach przemysłu
effcia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:46   #209
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: skrobia ziemniaczana

effcia_32 -> nie bardzo rozumiem związek z tematem
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 20:58   #210
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: skrobia ziemniaczana

Hmmm...no wlasnie, co poeta mial na mysli?
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 15:05:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.